JAN GROENHAAR r UIT DE KERMIS DER WERELD 100.000 Nieuwjaarspakketten uit Indië half Febr. in Nederland Een puzzle voor Nieuwjaar Afschaffing der distributie bracht chaos in de Sovjet-Unie Jn'A7wflreRwewde0i5Zö6 Alfemflfl[.mqiDöttjot kleiri. flódr.^8 beloven we. dat we moeien zullen zijn/ VM al die inooie kloten 'AG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Woensdag 31 December 1947 Reeds 200.000 pakketten gingen vooraf r J Oplossing van de Kerstpuzzle De K.LM.-baby wenst Nederland een Gelukkig Nieuwjaar De bonnenlijst Op de twee-sprong wenst ieder een 1948 BETER DAN OOIT -EGEN half Februari zullen in Nederland ongeveer 100.000 i.g. Nieuwjaarspakketten van de nilitairen in Indië aan hun ver- vanten en vrienden worden uit gereikt. De inhoud van deze pak- cetten Indische producten s een geschenk van de Indische indernemers en de Indische bur- ;erij en de werkelijke waarde van leze pakketten is dan ook ruim ■ijfmaal groter dan het bedrag, lat de soldaat er voor heeft be- aald, aldus deelde dc luitenant er zee der eerste klasse J. L. Irjjpma mede, die als vertegen woordiger van de Ni win zo juist n Nederland is teruggekeerd. Behalve deze Nieuwjaarspakket- :n zijn naar schatting de laatste eken ook reeds meer dan 200.000 ;schenkzendingen door de militai- :n overzee naar Nederland gezon- en, zo zeide luitenant Grijpma erder. In de maand December werden oor de Niwin in nauwe samen wer- ing met de K.L.M. twee grote pak- etzendingen verzorgd, resp. ter ge- ■genheid van St. Nicolaas en van erstmis. Daar met name voor de t. Nicolaaszending de tijd van oorbereiding zeer kort was echts veertien dagen konden iet alle pakketten op tijd, d.w.z. oor St. Nicolaas en voor Kerstmis, i Nederland worden uitgereikt; iettemin verwacht men, dat de iatste pakketten voor half Januari un bestemming zullen hebben be ukt. De inhoud dezer pakketten, ie kant en klaar uit Indië werden erzonden, kon door de afzenders ;lf worden bepaald, in tegenstel- ng tot de z.g. Nieuwjaarspakket- ':n. Zwendelpractijken Dat de grote belangstelling onzer lilitairen voor het zenden van pak- is naar huis voor minder bonafide eden de gelegenheid heeft geopend oor verwerpelijke praktijken, wordt ewezen door de zwendelaffaire an het „verzendkantoor voor ge- jhenkzendingen van militairen in 'idonesië", waardoor vele duizen- en familieleden van militairen verzee tevergeefs wachten op een 'oor deze militairen reeds betaald WESTELIJKE RECONSTRUCTIE VAN DUITSLAND )vereenkomst met [ath. Genootschap Na lange onderhandelingen en Veelvuldige besprekingen is dezer dagen een overeenkomst tot stand gekomen tussen de Britse mili taire gouverneur en het Katho liek Genootschap voor Geestelijke Vernieuwing in Nederland. Dit .agreement", dat aan Britse ijde getekend werd door generaal ïrownjohn en van Nederlandse ijde door ir. J. B. G. M. Ridder de an der Schueren, commissaris der koningin in de provincie Overijsel, ?vens voorzitter van het Katholiek Genootschap, behelst een regelma- ige activiteit van Nederlandse ka- nolieken ten behoeve van de gees- olijke reconstructie van Duitsland. )e verschillende organisaties en ringpn van de katholieke bevol- ing in Nederland zullen gelegen- eid hebben, onder de auspiciën van et Kath. Genootschap, cultureel verk in Duitsland te verrichten, liermede zou van Nederlandse ijde een concrete bijdrage tot de eestelijke consolidatie van Duits and geleverd kunnen worden, vaarvan het Nederlandse memo- andum van Januari jl. aan de ge- illieerde naties gewag maakt. In :et afgelopen jaar werden daarvoor ille voorbereidingen getroffen en aedewerkers van het Kath. Genoot- chap hebben aan verschillende con- 'erenties en samenkomsten in luitsland deelgenomen. Daar de •erschillende stands- en culturele organisaties van Nederland in het lath. Genootschap vertegenwoor- ligd zijn, kan nu een meer uitge leide activiteit verwacht worden. Posities Nederlandse passa«!ersscheoen „Aardijk", 30 Dec. van Tampico e Houston verwacht. „Alphard". 29 Dec. van Rio de faneiro" te Porto Alegre. „Anth. Leeuwenhoek", Dakar Vntwerpen. pass. 30 Dec. Casquets. „Alphacca", 29 Dec. van Port Said ïaar Marseille en Amsterdam. „Indrapoera", RotteradmJava, 19 Dec. 17 uur van Port Said. „Leerdam". Rotterdam-New York, >ass. 29 Dec. Portlandbill. „Lievevrouwekerk", Rotterdam 3asra, 29 Dec. van Aden. „Nieuw Holland". Batavia-A'dam, !9 Dec. van Port Said. „Prins Frederik Hendrik", Aal- oorgBeyrouth, 29 Dec. van Al- pers. „Ridderkerk". MarseilleHavre, rass. 29 Dec. Finisterre. .Riouw", New YorkJava, pass. 30 Dec. Suez naar Colombo. „Samarinda", 30 Dec. van Batavia .e Calcutta verwacht. „Sloterdijk", RotterdamJava, 27 Dec. n.m. te Sabang, wordt 2 Jan. ,e Batavia verwacht. „Streefkerk", Rotterdam-Calcutta, !9 Dec. te Port Said. „Tarakan", 30 Dec. van Soerabaja .e Makassar. pakket. Thans is de Niwin door de officier van justitie en het minis terie van overzeese gebiedsdelen aangezocht om de zakelijke afwik keling dezer zwendelhistorie ter hand te nemen, zodat definitieve besjuiten omtrent hetgeen er met de in beslag genomen enorme hoe veelheid producten zal geschieden, dezer dagen worden bekend ge maakt. Daar de adreslijsten in handen der justitie zijn, kan worden ver wacht, dat velen der gedupeerden alsnog in het bezit der hun toe komende goederen kunnen worden gesteld. WILD-WEST te Bergen op Zoom De contributie-inner A. H. werd op Kerstavond nabij Bergen op Zoom onder de gemeente Halsteren aangerand door twee mannen, die hem zijn geld vroegen. Toen H. dit weigerde, werd hij met een hard voorwerp op het achterhoofd gesla gen waardoor hij bewusteloos werd. Vervolgens wierp een der aanvali l H. in een moddersloot langs de weg, waar hij later op* de avond door een automobilist werd gevonden. H. was reeds tot zijn middel weggezakt. Hij bleek niet erg gewond te zijn. Zijn portefeuille inhoudende f 60 was hij kwijt. Dit is de derde overval in de omgeving van Bergen op Zoom in korte tijd. Koning Michaël kan gratis trouwen Koning Michaël van Roe menië en Prinses Anne van Bourbon hebben een aanbod ontvangen van Oliver Mag- gan, de vrederechter te Ken- ton in de staat Ohio, om gra tis te trouwen. Dit aanbod werd door Maggan gedaan, nadat deze had gelezen, dat Anna Pauker, de communis tische minister van buiten landse zaken van Roemenië de Ki.ung had verklaard, dat de staat de kosten van een nuwelijksplechtigheid niet kan betalen. Misschien is van nog groter belang de belofte, die Maggan aan zijn aanbod ve' bond, n.l. dat hij zijn „goede diensten" zou verlenen, indien de Koning en de Prinses zou den trachten het Amerikaanse staatsburgerschap te verkrij gen Koninklijke familie bij de „Assepoester" H. M. de Koningin, Prinses Ju liana en de drie oudste Prinsesjes waren gistermiddag in „Bellevue" te Amsterdam. Daar zagen ze drie jeugdige Oranje-telgen, naast haar moeder en grootmoeder gezeten, een toneelvoorstelling voor de jeugd van het sprookje „Assepoester", opge voerd door het Nederlands Jeugdto neel o.l.v. Rob Geraerds. Het batig saldo van deze voorstelling is voor de Niwin. Steunzolen goedkoper Met ingang van 6 Januari a.s. treedt een nieuwe prijsregeling voor steunzolen in werking, welke in de meeste gevallen een belangrijke prijsverlaging van steunzolen met zich zal medebrengen. De prijzen voor confectie-steunzolen bedragen voortaan ten hoogste f 6.per paar (in Amsterdam, Rotterdam, 's Gra- venhage en Utrecht f 5.50). Voor maat-steunzolen inclusief maken van gipsmodel voor ziekenfondsle den 8.(in de grote steden f 7. voor particuliere patiënten f 12. Spaanse communisten terechtgesteld De Spaanse communistische lei ders Zoroa en Nunez zijn Maandag terechtgesteld. Het doodvonnis van drie anderen werd in gevangenis straf veranderd. Z. H. de Paus had zich bereid verklaard ten gunste van Zoroa te intervenieren. Zoroa was in November 1946 gearresteerd met 15 andere communisten, onder wie vier vrouwen. Hij werd beschul digd van militaire opstand en terro ristische misdaden. Ex-Staten-griffier in vrijheid Het Tribunaal van Haarlem heeft de internering van de vroegere grif fier der Staten van Noordholland, Mr. H. J. 'van Urk, bepaald op twee jaar, zeven maanden en dertien da gen, overeenkomde met de tijd van detentie. Mr. van Urk is reeds op vrije voeten gesteld. Hoofdredacteur van ,,De Vlam" veroordeeld De Amsterdamse rechtbank ver oordeelde Th. S. Rot, de 38-jarige hoofdredacteur van het socialistische weekblad voor vrijheid en cultuur „De Vlam" tot 50boete wegens belediging van het Ned.-Indische leger. De officier van Justitie had veertien dagen geleden 300.ge- eist. Mr. Roem als lid der Rep. delegatie vervangen Volgens Antara zal Mr. Mohamed Roem als lid van de Republikeinse delegatie voor de onderhandelingen op de „Renville" worden vervangen door Aboe Hanifah van de Masjoe- mi. Reden hiervan is, dat Roem in zijn functie van minister van Bin nenlandse Zaken te Djokja niet kan worden gemist. Acht doodvonnissen te Rangoon Oe Saw, de voormalige premier van Birma en 8 andere beklaagden zijn gisteren door het Tribunaal te Rangoon tot de strop veroordeeld wegens moord op Oe Aoeng San, de premier en zes andere ministers van Birma. 0^2 Saw was onbewogen toen hij het vonnis hoorde. Hij had tijdens het proces verklaard niets van de moord te hebben geweten. Oe Saw had in 1941 er sterk bij Churchill op aangedrongen Birma de dominion status te verlenen. Hij werd gear resteerd toen bleek, dat hij met de Japanners in contact stond. Oe Saw was van 1942 tot 1946 in Oeganda gedetineerd. Twee vliegtuigen neergestort Boven de luchtbasis te Boefoe in Japan zijn twee Amerikaanse Mus tangs met elkaar in bosting geko men en vervolgens neergestort. De beide piloten kwamen om het leven TIJDELIJK VERBOD Van invoer en aflevering van wol Alle invoer en aflevering van wol In ons land zijn door 't Rijksbureau voor textiel tijdelijk verboden. Men wil in deze verbodsperiode de balans eens opmaken en men heeft niet de indruk, dat deze pe riode van lange duur zal zijn. Wel blijven er de deviezen-moei lijkheden, daarvan zal het afhangen in hoeverre er op de duur een lan gere stopzetting noodzakelijk is. 11 R 1 5 1 M A N T E D T N C E 1 f A A E T S E E W D E B T D T E E "R E A V E N 5 N N JANUARI Op de eerste Januari past een wens aan onze medemens! En daar om wordt u hier een cijfer 1 aange boden, waarin een wens is verbor gen. Loopt de gehele figuur door met behulp van de paardesprong, welbekend uit het schaakspel en begint in het linkeiwakje van de voet. Doet u dit op de juiste wijze, dan vindt u hetgeen u zoekt: de op lossing van deze puzzle! De oplossing van de Kerstpuzzle is als volgt: Horizontaal: 1 CH, 6 Hecht, 9 Hulst 13 Eervol, 15 Au, 16 Ut, 17 Soho, 18 Oslo, 19 Mi, 20 Nat, 22 Re, 24 Ook 26 Filet, 27 Hoorn, 30 Onzin. 31 Si, 32 Napels, 34 Maand, 35 Ok, 37 Nota 39 In, 40 Les, 41 Giek, 43 Do, 45 Pisa Kajsa Lena Marianna Dahllöf, de dochter van de bekende Zweedse journalist Teil Dahllöf, meer bekend als de „K.L.M.- baby", is thans anderhalf jaar en kijkt opgewekt het nieuwe jaar in. Zoals men zich zal herinneren gaf de heer Dahllöf, die een trouwe passagier van de K.L.M. is, zijn dochtertje de naam van ónze luchtvaartmaatschappij, uit waardering en enthousiasme. Marijke Boon, de bekende ste- wardes, (die een dezer dagen gaat trouwen en de K.L.M.- dienst verlaten), hield de kleine K.L.M. tezamen met de perschef van de K.L.M. vorig jaar in het kerkje van Bromma bij Stock holm ten doop. Als Nieuwjaarsgeschenk stuur de de K.L.M. haar een zilveren hangertje met haar initialen, hetgeen uiteraard niet veel moeilijkheden opleverde. De diplomatieke correspondent van „The Daily Telegraph" meldt, dat de afschaffing van de rant soenering in de Sovjet-Unie op 16 December jl. tot ernstige moei lijkheden heeft geleid. Uit ongecensureerde berichten uit Moskou blijkt, dat er aan het einde van de eerste week na de opheffing van de distributie van een chaotische toestand kan wor den gesproken, aldus de corres pondent. De eerste paar dagen wekten de winkels de indruk van overvloed, omdat volgens een zorgvuldig voor bereid plan grote hoeveelheden goe deren waren opgespaard. De koop kracht van het publiek was toen beperkt door de schaarste van het nieuwe geld. Na 19 December echter, toen de helft van de maandsalarissen in KERSTVERHAAL Spulbaas is met de Kerstdagen op reis ge weest. Het was druk in de treinen. Een man kon er niet meer in en bleef op de treeplank soms blind is. JE GELD OF JE TANDEN Russische legerauto- riteiten in Berlijn be staan. Hij vierde ook schuldigen Amerikaan Kerstmis.in het hos- niet op; wel dat liefde de ijzers. Wat een stalen Stalin streng kan zijn! HONDS Aangezien een Ame rikaan van mening was, dat het een hon^-,"h-nn zou zijn voor zijn twee pitaal. LIEFDE EN ZIEN Een Engelse zeeman, die een Canadees meis je wil trouwen, heeft een eigenaardig voor stel gedaan aan de Ca nadese regering. Als ruil voor een vergun ning om in Canada te mogen wonen, biedt hij een van zijn ogen aan, waardoor een blinde in staat zal zijn weer te zien. „Uit het oog, uit het hart", gaat hier dus se soldaten er van een honden om per uout Duits meisje beroofd te van Parijs naar Kaao- hebben van haar gou- stad te reizen, heeft hij den horloge, gouden 'n vliegtuig gecharterd, oorbellen en drie gou- Het kostte hem 10.000 den tanden. Volgens gulden. Een prijs om Spulbaas doet men het hondsdol van te worden beste, onder de tand artsen naar de dader te zoeken. DICTATUUR In Rusland zijn twee vrouwen, die zwarte handel met sigaretten bedreven, voor 10 jaar achter de tralies gezet. Nu zitten ze achter het ijzeren gordijn achter OUDEJAARS- SYMPHONIE Zij waren gelukkig getrouwd. 60 jaar lang. Hij was 79, zij 80 jaar oud. Gisteren stierf hij, een uur later zij. Van daag, op de laatste dag van 't jaar worden ze samen begraven. S,pulbaas. nieuwe roebels moest worden uit betaald, veranderde de toestand. Voor de levensmiddelenwinkels vormden zich enorme rijen. Nie mand mocht in één keer meer ko pen dan beperkte hoeveelheden bo ter, vlees, suiker, kaas en andere voedingsmiddelen, waarbij met de grootte van het gezin geen reke ning werd gehouden. Brood was practisch niet meer te krijgen en wat er was, was van slechte kwali teit. Ook eieren konden niet wor den gekocht. Het gevolg was, zo gaat de corres pondent voort, dat de prijzen op de vrije markten van de collectieve boerderijen met sprongen omhoog gingen. Op deze markten mogen de boerderijen, wanneer zij aan haar leverplicht jegens de overheid heb ben voldaan, het resterende vrij verkopen. De prijzen stegen tot het twee- en drievoudige van de offi ciële prijzen. Had de Sovjet-pers in den beginne de afschaffing van de distributie beschreven als een bewijs van de superioriteit van het Sovjet-systeem, een paar dagen daarna bewaarde zij een bijna volkomen stilzwijgen over de toestand op het gebied van de voedselvoorziening. Dit stilzwij gen is Zondag verbroken door de Prawda. het orgaan van de com munistische partij, en de Iswestja, het blad van de regering, die toe gaven, dat er nog steeds rijen voor de winkels stonden en dat er nog andere moeilijkheden waren gere zen. Beide bladen zeiden, dat „in sommige gebieden" de voedselvoor ziening geen gelijke tred hield met de vraag. De moeilijkheden werden toegeschreven aan fouten in de or ganisatie en niet aan het gebrek aan goederen. De afschaffing van de rantsoene ring heeft ook onverwachte proble men geschapen voor de leden van buitenlandse ambassades, legaties en consulaten, die voorheen in speciale „diplomatieke" levensmiddelenwin kels konden kopen, die veel beter waren voorzien dan de gewone win kels. De prijzen waren er wel hoger. Deze winkels zijn thans afgeschaft. Dodelijk verkeersongeluk te Hoofddorp Op de Rijksweg AmsterdamDen Haag is Dinsdagavond een dodelijk verkeersongeluk gebeurd. De chauf feur van de nieuwe Amerikaanse z.g. lijnwagen, van de Wereldomroep komende uit Den Haag wilde vermoedelijk de afrit naar de kruis weg richting Aalsmeer opdraaien, reed echter te ver door op de helling van het viaduct bij Hoofddorp, en werd bij het terugrijden gegrepen door een achter hem komende wa gen van de Franse Ambassade. Het voorstuk van deze auto werd geheel ingedrukt en de chauffeur, de 27-jarige adjunct Attaché d'In- formation, J. H. F. van de Vlugt, werd zodanig gewond, dat hij vrij wel op slag overleed. De twee inzit tenden van de radiowagen kwamen met de schrik vrij. Het wegdek was ter plaatse met een dun laagje ijzel bedekt. Bon voor een ei In de bonnenlijst, die op 8 Jan. a.s. gepubliceerd wordt, zal een bon worden bekend gemaakt, die voor alle leeftijdsgroepen recht geeft op het kopen van een ei. Zaakgelastigde bezocht Weense kinderen De Oostenrijkse zaakgelastigde te Den Haag, bezocht Dinsdag Tilburg, om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van het welzijn der Weense kinderen, die de vorige week arri veerden en drie maanden door pleegouders zullen worden verzorgd. Enkele Tilburgse families, waar We- nertjes opgenomen waren, werden door hem bezocht. Ten huize van de burgemeester, mr. E. H. J. Baron van Voorst tot Voorst, sprak dr. Fie- dinger-Pranter zijn grote dank uit voor de organisatie van deze sym pathieke actie. „Hier ligt de moge lijkheid voor 'n nieuwe verbroede ring", aldus de zaakgelastigde. CORRECTIE OUDEJAARS- NUMMER Op de fotopagina van het Oude- j aarsnummer staat een fout in het bijschrift voor de foto van de on dertekening van het accoord van Linggadjati; niet dr. van Mook is daarop afgebeeld, maar prof. Scher- merhorn. 46 Foyer, 48 Toon, 49 Naam. Verticaal: 1 Chopin, 2 Hel, 3 Oss, 4 Les, 5 Pro, 7 Haiti, 8 Tu, 9 Hun, 10 Utah, 11 Toorn, 12 Oor, 14 Eland, 18 Ok, 19 Mes, 21 Toko, 23 Eden, 25 Oran, 26 File, 28 Naief, 29 Est, 30 onmin, 33 Loten, 34 Milt, 36 KG, 38 A.D., 40 La, 42 K.O., 44 Oom, 45 Po, 47 Ra. GEEF GEEN PAKJES MEE aan vertrekkende militairen Haring en roomsoezen bederven de inhoud De vertegenwoordiger van de NIWIN, de luitenant ter zee Grijpma, die zo juist in Neder land is gearriveerd, heeft ver klaard. dat bij zijn vertrek uit Batavia aldaar ongeveer 9000 pakjes in de loodsen lag opgesla gen. die de soldaten bij hun ver trek uit Nederland zijn meege geven met het verzoek die te overhandigen aan vrienden en bekenden „ergens in Indië". Een militair is echter niet vrij om te gaan, waar hij wil en over het algemeen hoort hij in Batavia eerst welke ziin uiteindelijke bestemming wordt. Het gevolg is dan ook. dat een groot aantal dei' meegenomen pakjes in Batavia moet worden achtergelaten, terwijl tot overmaat van ramp de adressering vaak on voldoende is. Uit bijgesloten brie ven tracht men thans de verblijf plaats der geadresseerden op te sporen. Dikwijls lukt dit niet meer, ook al. omdat bedorven artikelen de in houd der pakketten hebben aan getast Gerookte paling, potjes ha ring, zuurtjes en roomsoezen, om slechts een greep te doen, zorgen gedurende de wekenlange reis naar de tropen en het verblijf aldaar voor een grondig bederf van de ge hele inhoud. Ook de verpakking is vaak zo, dat de C. C. B. M. W. (Coördinatie Commissie Burger en Militaire Welfare) te Batavia nu reeds de zorg heeft voor meer dan f 100.000 aan waarde-artikelen, zoals rin gen, gouden sigarettenkokers, e.d. die door de slechte verpakking uit de pakjes zijn gevallen. Voor zover de adressen konden worden achterhaald, heeft de Niwin de kosten voor doorzending der pakjes op zich genomen. Afzenders in Nederland, die niet hebben ver nomen. dat hun pakjes te bestem der plaatse zijn gearriveerd, kunnen schrijven aan bovengenoemde C. C. B. M.. W„ Goenoeng Sari, Sari 66 Batavia, met gegevens omtrent de inhoud van het pakket. Op deze wijze zal getracht worden alsnog het pakje aan de geadresseerde te doen toekomen. Lijk aangespoeld Te Borssele is het stoffelijk over schot aangespoeld van de 35-jarige schipper J. Thange, die op 12 No vember met twee andere vissers, om het leven kwam bij de ramp van de Br. 27 uit Breskens op de Wester- Schelde. OFFICIëLE BONNENLIJST Voor het tijdvak van 4 t.m. 17 Januari 1948 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 713 091 melk 094 melk 095 melk 096 vlees 097 vlees 098 boter 099 boter 3'/» liter melk 6 liter melk 61/2 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 250 gram margarine of 200 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet 114 algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 116 algemeen 1800 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 117 algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 10 .Jan. a.s.) 118 algemeen 125 gram koffie (reeds aangewezen) 119 algemeen 50 gram thee (reeds aangewezen) 103 reserve 800 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 106 reserve 400 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) BONKAARTEN KD, KE 713 594 melk 10 liter melk 595 melk 11 liter melk 596, 597 vlees 100 gram vlees 598 boter 250 gram boter of marg. of 200 gram vet 599 boter 125 gram margarine of 100 gram vet 616 algemeen 400 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 617 algemeen 400 gram brood of 1 rants, vermicelli e.d. (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 613 algemeen 200 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 603 reserve 400 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 605 reserve 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 713 (bjjz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1033 brood 800 gram brood 1038 boter 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 1032 margarine 250 gram marg. of 200 gram vet 1034 kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 1039 eieren 5 eieren 1037 melk 5 liter melk 1031 vlees 300 gram vlees 1036 vlees 200 gram vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 2 Januari worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 5 Januari a.s. mag worden gekocht. Een rantsoen vermicelli e.d. bedraagt: 300 gram vermicelli, macaroni, spaghetti, noedels, mie, maizena, aardappelmeel, geoxydeerd aard appelmeel, tarwezetmeel, aardap- pelsago, aardappeltapioca, pudding poeder, custard, tarwegriesmeel of 400 gram vermicellisoep (d.i. droge soep, waarvan ten minste 75 pet. uit vermicelli bestaat of de ver- micellivorm heeft). Men doet verstandig door boven staande opgave uit te knippen en te bewaren. Adjudant van H.M. de Koningin Bij K.B. is Luit. ter Zee le klasse H. A. W. Goossens met ingang van 1 Januari 1948 eervol ontheven van zijn functie van adjudant in gewone dienst van H.M. de Koningin en be noemd tot adjudant in buitengewone dienst. Luitenant ter Zee le klasse C. W. T. Baron van Boetzelaer is met ingang van 1 Januari a.s. be noemd tot adjudant in gewone dienst van H.M. de Koningin. yjIJ NEMEN AFSCHEID van het oude jaar en staan op de drempel van het nieuwe. Vanavond zal er gezelligheid zijn in onze gezinnen. Daar doen wij goed aan en zo moet het ook wezen. Door lief en leed zijn wij in de voorbije maanden weer dichter naar elkaar toe gegroeid- De band, de eenheid onder ons is een kostbaar iets, het mooiste en dierbaarste van ons familie leven, het meest waardevolle ook voor heel de grote samen leving der mensen-familie. In verwachting zijn we nu van wat het komende jaar ons brengen gaat. Zal het zegen zijnMis schien dè grote zegen van ons Huwelijk? Wij hopen zoveel goeds van de toekomst. Voor gezondheid en zaken. Voor ver wezenlijking van onze idealen en wensen. Voor vrede op aarde. Dit alles ligt in Gods hand be sloten. In Zijn Vader-hand. La ten we van het oude in het nieuwe jaar overgaan biddend, gezamenlijk, in onze gezinnen. God zal het maken! MARCUS cLeor VAnroc*t QJk deldok zhloalstesiap doet zijnweüiknbcöi.óiooed.... donqaat hel lachend heen breken we weer... .een vooreen/' 25. Ho! Ho! Niet zo hoog, dacht Jan. Hij stopte vanzelf. Maar weer gauw naar beneden, dacht ie, naar Weet-al toe. Dadelijk zakte hij omlaag, precies tussen de bomen door. Vlak naast Weet-al. kwam ie op de grond. „Dat ging leuk," zei Jan, heel blij. ,„Nu ben ik hele maal niet bang meer. Als u zegt, dat ik geen ongeluk kan krijgen, dan geloof ik dat ook. Mag ik nu weer naar huis?" „Natuurlijk mag je naar huis. Maar we zul len eerst samen de molen van je vader op zoeken." Ze vlogen heel hoog boven de bomen. Naar alle kanten keken ze uit. Jan zag 't eerst de molen vaa zijn vader; heel, heel ver weg. Wat was die jongen blij. Hij danste in de lucht van pret. Weet-al moest er om lachen. „Ga nou maar gauw naar je vader en moe der. Die zullen wel ongerust zijn." „Wat zullen die blij zijn, als ze me weer zien," zei Jan. Hij wou eerst npg Weet-al een hand geven en netjes bedanken. Maar opeens keek ie heel verdrietig. Zijn lip ging hangen. Tranen kwa men er in zijn ogen. <r j

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4