I Breskens I op een wrak gelopen en met man en muis vergaan Voor Alkmaar en omgeving Nieuw drama voor de kust Vader met drie zoons onder de slachtoffers Voor elke woning die klaar komt wordt een nieuwe aanbesteed Een kleine meerderheid voor Schuman Rechtsherstel van Ir. Roebroek 2500 h.a. thans onder water DINSDAG 6 JANUARI 1948 43e IAARGANG - NUMMER 11421 BUREAUX: DRIEKONINGEN Ministers naar Nederland De samenstelling der interim-regering Birma wil bij de U.N.O. 10.000 dollars vergokt Kleine Assemblee Voor het eerst bijeen De Woningbouw in 1948 De Vijftigste Jaarbeurs Michael thans te Lausanne Anti-inflatiewet in eerste lezing aanvaard Geen Vaticaanse schatten in Rijksmuseum Trygve Lie Vrijdag naar Europa Voortoan dollars voor bunkerkolen Millioenen iextiel- punten vervalst Fabricage van brilleglazen Joego-Slavie is boos op Washington Nederland erkent Birma Formeel of volledig? Een faar Indiekrant ROOFOVERVAL te Raamsdonk De opbrengst van zomerzegels Smelten van sneeuw brengt nieuwe zorgen - - WillllB Grote gebieden rondom Zutphen staan als gevolg van hoge wa' rrstand onder water, wot voor de te velde staande gewassen de vernietiging betekent. Een foto van de Baakse Overlaat, welke in werking is getreden. De prijzen voor fietsbanden Nieuw HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. DirecteurE. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 ct. per mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank De aanbidding der Wijzen. (Naar een onbekende meester uit de vijftiende eeuw) BATAVLA, 6 Jan. Aneta. Uit- geleide gedaan door een zeer groot aantal autoriteiten zijn hedenoch. tend vroeg de ministers Beel, Drees en Jonkman per Constellation naar Nederland vertrokken. Op het vliegveld waren onder meer aan wezig dr. van Mook, Minister Neher, vice-admiraal Pinke en de hoofden der Negaras en Daerahs, alsmede de voorzitter van het Komite Indo nesia Serikat, Professor Hoesein Djajadiningrat, en de heren Koets en van Vredenburgh. ..Het Dagblad" te Batavia meld- de Maandag dat tusscn de Neder- landse regering en de vertegen- woordigers van de ntet-republi- keinse gebieden in principe zijn overeengekomen, dat de interim- regering zal bestaan nit negen ministers, waarvan zes op zeer korte termijn benoemd znllen worden. De drie resterende portefeuilles zullen ter beschikking komen van de eventuele later tot de federatie toetredende Negaras. Dit laatste zal echter geschieden in onderling overleg tussen alle be- trokkenen. Het Dagblad zegt voorts dat er in Batavia hardnekkige ge- ruchten lopen, volgens welke de re- publiek zich tot de Nederlandse re- gering zou hebben gewend om toe te treden tot de federatie op voor- waarde echter, dat zij in de interim- regering minstens 5 plaatsen krijgt, zodat dan slechts 4 plaatsen bezet zouden kunnen worden door de niet-republikeinen. Als republikein- se candidaten in de interimregering werden dan genoemd: Hatta, Sjah- rir en Samsoeddin, aldus het dag blad over de te Batavia lopende geruchten. De eerste Birmese Ambassadeur in de V.S. heeft verklaard, dat Birma spoedig een aanvraag tot het lidmaatschap der V.N. zal indienen. TE BRESKENS verkeert men sedert Zondagavond in ongerust- heid over het lot der bemanning van het vissersvaartuig de Breskens I, bestaande uit viif koppen, Zaterdag was het schip ter haringvangst uit gevaren en Zondagmorgen nog niet gesigna- leerd. Men heeft thans gegronde vermoedens, dat het vaartuig op een wrak is gelopen en vergaan, De bemanning bestaat uit schipper I. van den HeuveL diens drie zoons en de matroos P. de Bath. Maandagmiddag rapporteerde een te Vlissingen binnengevaren Neder landse loods. dat ten westen van Blankenberghe (Belgie), in de na- bijheid van het wrak van het stoom- schip ..Maciver" bij eb een mast bo- ven water uitstak, welke vermoede- lijk toebehoort aan de Breskens 1. De toestand in de omgeving van het wrak van de „Maciver" is bui- tengewoon gevaarlijk te meer daar de aldaar aangebrachte lichtboei in het ongerede is geraakt. Men ver- moedt dan ook, dat de Breskens 1 op de „Maciver" is gevaren en ge- zonken. Over het lot van de uit vijf koppen bestaande bemanning van de Breskens 1 is nog niets be- kend. De te Breskens gestationneer- de motorreddingsboot „M. C. Blankenheim" zou Dinsdagmorgen uitvaren, ten einde ter plaatse een onderzoek in te stellen. Nader wordt gemeld, dat de Breskens 1 met de Breskens 50 uit Zeebrugge was uitgevaren naar Breskens, toen plotseling een wrak werd ontdekt, waarbij de lichtboei niet brandde. Met moeite werd het gevaar nog juist op tijd door de Breskens 50 ontweken. Aan boord van dit schip heeft men hierna de Breskens 1 uit het oog verloren. Bij aankomst te Breskens verwonderde men zich er over, dat de Breskens 1 nog steeds niet was aangekomen, omdat dit schip een zwaardere mo tor aan boord heeft en daardoor ook sneller vaart. Toen nu later de Breskens 1 nog niet was binnen- gelopen, is de Breskens 50 opnieuw Een zekere W. F. W. had van het reisbureau LissoneLindeman een groot bedrag aan dollars toever- trouwd gekregen. Toen hij deze dol lars moest verantwoorden, bleken ze te zijn verdwenen. W. beweerde hierop de dollars te hebben vergokt. Alhoewel de politie dit niet geloof- de werd een rechercheur gestuurd naar Italie, waar het geld vergokt moest zijn. Inderdaad bleek toen bij het ingestelde onderzoek te San Remo, dat W. een bedrag van 10.000 dollars had omgezet in lires, die hij verspeelde in een speelbank te San Remo. Het is nog niet bekend. wan- neer W., die na zijn arrestatie een grote dosis Veronal heeft ingeno- men, zal voorkomen. uitgevaren om te zoeken, maar dit schip heeft niets kunnen ontdek- ken. Aan boord bevonden zich de schipper Jan van de Heuvel en zijn drie zoons, Joost, Isaac en Marinas, de Iaatsten resp. 26, 22 en 14 jaar oud, en voorts de ma troos P. de Bath, gehuwd doch zonder kinderen. Zondagavond zijn na terugkeer van de Bres kens 50, ,door het havenbestuur van Breskens verschillende ande- re havens, waaronder Zeebrugge en Ostende, opgebeld, doch ner gens was iets van de Breskens 1. De interim-commissie van de Assemblee der V. N., ook wel „K!eine Assemblee" genaamd, is Maandag voor de eerste maal bij- eengekomen onder voorzitterschap van Trygve Lie. De Sowjet-TJnie en de andere Slavische landen zijn niet op de vergadering vertegen- woordigd. Trygve Lie heette de interim- commissie welkom als het middel om het werk van de algemene ver gadering te bespoedigen. Hij ver- waal klaarde, dat de interim-commissie nigte van duizend mensen het recht van veto der grote mo- siast werd begroet Prins gendheden diende te bespreken. Over de omvang van de te ver- wachten woningbouw in 1948 deelt het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting mede: „Op 1 Januari 1948 waren ruim 35.000 woningen in aanbouw. De be- schikbare arbeidskrachten en de te verwachten materiaalaanvoer maak- ten het noodzakelijk, dat in de eerste plaats alle krachten worden aangewend voor een zo snel moge- lijke voltooii'ng dezer woningen. Dit wil geenszins zeggen, dat geen nieuwe woningen zullen worden aanbesteed. Teneinde echter een doelmatig gebruik der beschikbare krachten te verzekeren, is het nood zakelijk, dat deze r.iet over een te groot aantal bouwobjecten worden verdeeld. Daarom zullen slechts nieuwe woningen worden aanbe steed, in overeenstemming met het aantal woningen, dat gereed komt. Voor elke woning, die voltooid is, zal dus met de bouw van een andere woning worden begonnen. Dit betekent niet, dat nu ook automatisch aan iedere provincie of gemeente in 1948 een aantal woningen wordt toegewezen in overeenstemming met het aantal in 1948 te voltooien woningen. De aanbestedingsvrijheid, welke ge- durende een groo'. deel van het afgelopen jaar heeft bestaan, heeft er immers toe geleid, dat in som- mige provincies meer en in andere provincies minder woningen in aanbouw zijn, dan met een recht- vaardige verdeling in overeen stemming is. De 50ste Jaarbeurs, de Jubileum- beurs, zal worden gehonden van 6 tot en met 15 April 1948; de Na- jaarsbeurs in dat jaar zal plaats vinden van 7 tot en met 16 Sept. De Nederlandse Jaarbeurs is ge- woon, bij de vaststelling harer data overleg te plegen met Brussel, Ba- zel en Parijs. Zij heeft daarbij ech ter eveneens rekening te houden met het feit, dat het na de oorlog in gebruik genomen terrein aan de Croeselaan met zijn open terrein- vakken en voorlopiTe gebouwen het houden ener Jaarbeurs niet eerder toestaat dan in April; een beurs op een vroeger tijdstip brengt immers een zeer grote kans van ongunstige weersomstandigheden met zich mede, terwijl bij de huidige situatie het verwarmingsvraagstuk grote moeilijkheden zou opleveren. Ander- zijds kan ook de Voorjaarsbeurs niet te veel naar het midden van het jaar worden verlegd. daar hierdoor de periode van voorbereiding voor de Najaarsbeurs te kort zou worden Met grote belangstelling ziet echter ook de Jaarbeursdirectie het voort- gezette overleg met de beurzen in andere landen tegemoet. doch dat het enige politieke vraag- stuk, waaraan zij nu zou kunnen werken de kwestie-Korea was. Warren Austin (U.S.) verklaarde, dat zijn regering hoopte, dat de af- wez. landen zich spoedig bij de com- missie zouden voegen en voegde er aan toe, dat de leden, die „in het kader van het handvest" handelen, niets te vrezen hebben van het werk der interim-commissie. Hierna werd dr Luis Padilla Ner- vo (Mexico) zonder tegenstemmen tot voorzitter gekozen voor de tijd, dat de algemene vergadering met bijeenkomt. ,,De Kleine Assemblee werd door 51 leden bijgewoond. Het wetsvoorstel tot redding van de franc, waarbij een speciale be- lasting van 125.000 francs wordt ingesteld, is Maandagavond door de Franse nationale vergadering met 315 tegen 268 stemmen aan- genomen. Tevoren had de vergadering vijf- maal haar vertrouwen in de gema- tigde coalitieregering van minister- president Robert Schuman uitge- sproken. Deze moties van vertrou wen kregen steeds een meerderheid van 32 tot 39 stemmen. 30 tot 35 af- gevaardigden, voornamelijk radica- len, onthielden zich bij elk der vijf moties van stemming. Schuman had de bestaansmogelijkheid van zijn regering afhankelijk gesteld van het verwerpen der vijf series amen- dementen van de zijde der commu- nisten en uiterst rechtsen. In deze amendementen werd voorgesteld verschillende categorieen kooplie- den, industrielen, boeren, gebombar- deerden en andere oorlogsslacht- offers van deze vermogensheffing vrij te, stellen. Volgens de nieuwe wet zullen de personen, wier belast- baar inkomen in 1946 boven de 450.000 francs lag, de nieuwe belas- ting direct kunnen betalen of door het kopen van staatsobligaties met een rentevoet van 3l/2 pet. Dit laat ste voorstel (het alternatief van een staatslening) werd met handopste- ken aangenomen. Het eerste anti- inflatievoorstel beperkte de nieuwe belasting tot personen met een in komen van meer dan 750.000 francs. De anti-inflatiewet en het lenings- voorstel zullen vandaag door de raad van de Republiek worden be- handeld en waarschijnlijk Dinsdag- middag in de nationale vergadering in tweede lezing komen. De hoofddirectie van het Rijks museum te Amsterdam verzoekt ons mede te delen, dat er geen sprake van is, dat een tentoonstelling van Vaticaanse schatten in het museum zal worden gehouden. Bij de woningtoewijzing zal dan ook getrach) worden deze verschil- len weg te nemen. Rekening hou- dende met het bovenstaande heeft per provincie thans een voorlopige toewijzing voor in 1948 te bouwen woningen plaats gevonden, welke woningen in overeenstemming met het provinciaal bestuur zullen wor den verdeeld over verschillende ge- jneenten. Van de zijde van he't ministerie wordt er nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat het niet in het voornemen ligt de woningbouw te beperken, maar dat integendeel ge- tracht wordt de regelmatige toe- neming, welke het aantal gereedge- komen woningen van maand tot maand vertoont, ook verder te be- vorderen." LAKE SUCCES. 6 Jan. (A.F.P.) Trygve Lie, de Secretaris-Generaal der Verenigde Naties, zal Vrijdag per vliegtuig naar Europa vertrek- ken. waar hij gedurende een maand verschillende steden zal bezoeken, o.a. Den Haag. De reis van Lie houdt verband met de keuze van de plaats waar de volgende Algemene Ver gadering der V.N. zal worden ge houden. Met ingang van 10 Januari zullen buitenlandse schepen, die in Neder landse havens bunkeren de kolen moeten betalen met Amerikaanse dollars. Dit hangt samen met onze krappe deviezenpositi -, aangezien de door ons land in Amerika gekochte kolen eveneens met dollars moeten worden betaald. Een millioenenzwendel is door de Rijksrecherche ontdekt. Het be- trof hier een bende van vijftig S zestig personen, die geleid door een voortvluchtige S.S.'er Vera, thans in arrest, millioenen valse textielpunten en levensmiddelen- bonnen drukten in een onbewoond huis in de Jordaan te Amsterdam. Naar het Vrije Volk hieromtrent verder mededeelt, werden de drukkers slechts na een felle klop- jacht gepakt en is de zaak aan het rollen gebracht, toen de daders van een inbraak in het Amersfoortse distributiekantoor gearresteerd wer den. De drukkers ontvingen bedra- gen, varierende van 1000 tot 30.000 gulden. In een groot aantal inbra- ken, eveneens door de bende ge- pleegd, zal bij het onderzoek licht worden gebracht. Ex-koning Michael van Roeme- nie is Maandagmiddag te Lausanne aangekomen waar hij door een me- enthou- siast werd begroet. Prins Nicolaas de oom van de ex-monarch was mede ter verwelkoming aanwezig. Volgens Reuter werden er uit de menigte kreten gehoord als: ..Leve de Koning" en „Leve de vrijheid" Heden zou Michael 'n officiele ver- klaring over zijn troonsafstand af- leggen. Prinses Anne de Bourbon- Parma zal naar verwacht wordt spoedig te Lausanne aankomen. De prinses had gisteren een lang tele- foongesprek met Michael. Joego-Slavie heeft te Washington een protest ingediend tegen de wei- gering der V.S., tussen de 40 en 50 millioen dollars aan goud aan Joego- Slavie terug te geven. Dit goud werd voor de Duitse bezetting van Joego-Slavie naar de V.S. gebracht. Volgens deze protestnota was in Maart 1945, toen de regering van Joego-Slavie werd erkend, bepaald, dat bevroren gelden aan de geaccre- diteerde vertegenwoordiger beschik- baar zouden worden gesteld. Het Amerikaanse ministerie wilde ech ter de bevoegheid van de Joegosla- vische vertegenwoordiger, deze gel den te beheren, niet erkennen. De Nederlandse regering heeft Birma erkend als onafhankelijke en souvereine staat. In verband hier- mede is te Rangoon een Nederlands gezantschap gevestigd. De heer W. H. de Roos, tot dusver Consul-Gene- raal te Rangoon, is als tijdelijk zaak- gelastigde belast met de waarne- ming van de gezantschapspost. Nu Duitsland gro- tendeels als leve- rancier van opti- sche glazen en lenzen is uitgeval- len, heeft een Am- sterdamse fabriek de fabricage van brillenglazen ter hand genomen. Het polijsten van de spherische glazen. MEN ZAL ZICH HERINNEREN, dat Ir. Alph. Roebroek, destijds lid van de Wieringermeerdirectie, tot na de capilulatie' van 1940 secretaris-generaal van het departement van Landbouw en tot zijn afzetting door de Duitsers directeur-generaal van de Land bouw, met ingang van 1 Dec. 1947 benoemd werd tot Directeur- Generaal in Algemene Diens1 van het Departement van Land bouw, Visserii en Voedselvoorziening. tijdens de bezetting uit hun functie werden ontslagen, weer in hun rech- ten moesten worden hersteld. Er was toch geen enkel in de wet gelegen motief aanwezig, dat het departement de zekerheid kan heb ben verschaft, dat ir Roebroek geen rechtsherstel zou vragen. Na erop gewezen te hebben, dat de landbouworganisaties. tegen wier opheffing ir Roebroek zich destijds met kracht heeft verzet, door met ontslagneming te dreigen, met het gevolg, dat hij zijn functie moest neerleggen. steeds waardering voor en vertrouwen in het beleid van ir Roebroek hebben getoond en dat deze na zijn ontslag een werkzaam aandeel heeft genomen in het ille- gale werk, betoogt de Msb., dat het gegeven rechtsherstel eerst volledig zal zijn, indien de functie. waarin de heer Roehroek nu tenslotte is be noemd. een inhoud heeft. welke overeenkomt met de functie, welke hii voorheen hekleedde. Met de Msb. zijn wij niet voldaan over de gang van zaken tot dusver en wachten wii met belangstelling de resultaten af van de besprekin- gen. welke de minister blijkens zijn schriftelijke mededeling aan de Ka- mer met ir Roebroek zeide te zullen voeren. Het feit, dat de beide functies van secretaris- en directeur-generaal reeds eerder bezet waren, was voor het Kamerlid van de Heuvel aan- leiding bij de begroting aan de mi nister te vragen, hoe hij deze func tie dacht te regelen. Hierop ant- woordde de minister, dat ir Roe broek als gevolg van een besluit van ..Rechtsherstel Personeel in Overheidsdienst" in zijn functie is hersteld, maar dat hij op dezelfde dag ontslag had genomen, zodat dus van een formeel herstel in functie gesproken moest worden. In een latere schriftelijke be- antwoording van enkele vragen merkt de minister echter op, dat hij in het antwoord op de desbe- treffende vraag van de heer v. d. Heuvel TOT ZIJN LEEDWEZEN EEN ONJUISTE MEDEDELING HAD GEDAAN over de positie van de oud-directeur-generaal v. d. Landbouw ir Roebroek. Wel voegt hij er aan toe, dat de be- noeming van ir Roebroek tot di- recteur-gener. in algemene dienst geen andere bedoeling had, dan van formeel rechtsherstel, doch dat met ir Roebroek thans be- sprekingen gaande zijn over de wijze, waarop zijn aangeiegenheid het best kan worden afgewikkeld. De Maasbode, die dan deze kwes- tie. een ikolommetje wijdt, betuigt zijn' instemming met het feit, dat hier rechtsherstel heeft plaats ge- had, dat reeds twee jaar geleden had moeten worden gegeven, doch vraagt zich af, hoe het mogelijk is geweest, dat de functies van secre taris-generaal en directeur-generaal beide bezet werden, terwijl het toch in de geest was van de in 1946 tot stand gekomen en 1 Mei 1947 in werking getreden wet, dat alien, die EEN JAAR GELEDEN verscheen het eerste nummer van onze Indie-krant. Deze uitgave had ten doel, de jongens in de tropen zo goed en zo vlug mogelijk het nieuws uit hun eigen omgeving te doen toekomen. Dit geschiedde aan- vankelijk met prettig resultaat, mede dankzij de medewerking van de verschillende ^Jaatselijke comi- te's van het Katholieke Thuisfront. Uit tal van brieven bleek ons, dat de mannen en jongens, die voor ons en voor hun en ons vaderland in verre landen hun plicht doen onder vaak zo moeilijke omstandigheden, de toezending van onze „Indie- krant" zeer op prijs stellen. Na- tuurlijk blijft er altijd iets te wen- sen en natuurlijk is het niet moge lijk, steeds eenieder tevreden te stellen. Zo kregen wij nog dezer dagen vijf brieven tegelijk: de een schreef, dat hij al die sportberlch- ten niet op prijs stelde, de anderen zeiden, dat ze het zo prettig vonden, nu ze in de Indie-krant °°k alle plaatselijke sportberichten en ver- slagen konden lezen en dan zo vlug. Want dat is het mooie van deze extra-uitgave: omvang en gewicht maken het mogelijk, dat ze per luchtpost worden verzonden. Ver schillende Thuisfronten hebben later gemeend, dat zij een andere oplossing moesten zoeken, opdat zij nog meer aan plaatselijke verlan- gens konden voldoen. Onze Indie- krant is op dit punt natuurlijk aan zekere grenzen gebonden, maar wij hebben niettemin gemeend, de Thuisfronten in de gelegenheid te moeten stellen, geregeld hun be- richten en mededelingen in de Indie-krant op te nemen. Verschil lende maken daar nu reeds gere- geld gebruik van. Deze week kori- den wij een nieuwe gast welkom heten: het Katholiek Thuisfront van Langendijk deelt ons mede, dat het gaarne gebruik maakt van het prachtig aanbod, copie te leveren voor de Indie-editie en het voegt daaraan toe, dat uit de brieven van de jongens blijkt, dat ook Langen dijk een goede greep gedaan heeft door hen een abonnement op de Indie-editie te verschaffen. En zo zijn er meer, maar er konden er nog meer zijn. De Thuisfronten kunnen nooit zelf zo vlug en zo goed en zo goedkoop het eigen nieuws uit plaats en streek naar Indie verzonden krijgen, dan door middel van de Indie-krant. En ouders en verwanten, die niet via de Thuisfronten een abonnement hebben, doen een zeer goed werk, als ze zich voor hun jongens op de Indie-editie abonneren. De ervaring van het eerste jaar is voor ons aanleiding, dit werk, dat wij uitslui- tend uit idealistische overwegingen hebben ondernomen, voort te zet- ten. In het belang van de mannen en jongens in Indie doen wij een beroep op Katholiek Noordholland, ons daarbij te blijven helpen. Zondagavond omstreeks half 12 werd op de rijksweg onder de ge meente Raamsdonk de 32-jarige ge- huwde vrouw B., afkomstig uit Raamsdonkveer, aangesproken door een onbekende, die een eind weg met haar opfietste. Nabij de brug sloeg hij haar van haar rijwiel en sleurde haar in de berm. Hij sloeg haar, zodat zij het bewustzijn ver- loor. Toen uit de richting Raams donkveer twee fietsers naderden, ging de onverlaat op de vlucht. met medeneming van de portefeuille met inhoud van het slachtoffer. De twee wielriiders vonden de vrouw, die hevig bloedde. Het gelukte de politie nog dezelfde nacht de dader van zijn bed te lichten. Het bleek de 23-jarige gehuwde v. G. uit Oos- terhout te zijn. Hij heeft een volle- dige bekentenis afgelegd. De vrouw werd naar haar woning vervoerd. Zij verkeert in zorgwekkende toestand. Het motief der overval was roof. Van de Zomerzegels 1947 zijn de volgende hoeveelheden verkocht: zegels van 2 ct. (met toeslag 4 ct.) 1.170.66, zegels van 4 ct (met toeslag 6 ct.) 876.888, zegels van 7'(. ct (met toeslag 10 ct 940.101, zegels van 10 ct (met toeslag 15 ct) 1.553.994, ze gels van 20 ct (met toeslag 25 ct) 841.885. De opbrengst boven de fran- keerwaarde bedroeg f 184.235.55Vi De toestand in de door de IJsel overstroomde gebieden is niet noe- menswaard veranderd. Ondanks dat de wind het water in kracht deed toenemen, hebben de dijken stand kunnen houden en denkt men de situatie meester te blijven. Uit Duitsland werd van een lichte val melding gemaakt, doch de berich- X.* 1, - - "S - - O ten over het smelten der sneeuw aan de bovenloop van de Rijn ver- wekten nieuwe bezorgdheid. Per helicoptdre hebben twee in- genieurs van de studiedienst der di- rectie bovenrivieren te Arnhem een vlucht gemaakt boven de over stroomde Gelderse Achterhoek. Het verkeer heeft veel stagnatie ondervonden en de veerdienst Gor- kum—Sleeuwijk ging in verband met het hoge water der Merwede minder vaak varen. De weg Zut phenDoetinchem is gestremd. De situatie rond Steenderen is weinig veranderd. De rond het dorp lopende Eurnedijk heeft tot nu toe standgehouden. Volgens ruwe schatting staat on- geveer 2500 h.a. land onder water, waarbij de grote oppervlakten bij Doesburg en Dieren zijn inbegrepen De nieuwe verlaagde prijzen voor fietsbanden zijn op 1 Januari a.s. ingegaan. De handel heeft echter tot 1 Maart a.s. gelegenheid de oude voorraad tegen de oude prijzen uit te verkopen. De op het ogenblik bij de handel aanwezige voorraden doen echter vermoeden dat dit omstreeks 1 Februari zal zijn geschied.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1