C30OO MflOFSTEDE Dit zijn de kolenbonnen CJ reipulex Noordhollands Dagblad Nakeuring films opgeheven Doe mee - met de K.V.P. 8 le en 2e meisje ADVERTEERT IN DIT BLAD! m PAG. 6 MIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Dinsdog 20 januari 1948 5 u u e h ci Te Den Haag is de Internationale Coloradokeverconierentie op het Departement van Landbouw begonnen. Tijdens de openings- rede van de Engelse president der vergadering dr. Wilkins. O.a. namen hieraan deel Engeland, Belgie en Nederland. GEMEENTERAAD WIERINGEN Nieuwe gemeentewerkman veroorzaakt beroering Verdiende Woudia-zege op M.O.C. D.E.M. Vitesse 1 ~2 Verdiende St. Ceorge-zege in Sijbekarspel Verdiende doch ietwat geflatteerde zege voor Grasshoppers V..Z.V. ontneemt Valken de kampioenskans Een verdiende zege van Meervogels Marktberichten Nagekomen uitslagen Het s.s. ..Bienville" is te Rotterdam aangekomen met aan boord een lading van 100.000 ton kolen, welke geschonken zijn door Amerikaanse families aan hun familie in Nederland. In aanwe- zigheid van burgemeester Oud komt de eerste grijper met kolen uit het ruim, versierd met de Hollandse en Amerikaanse vlag. Familieberichten Advertentien KAPSTER gevr. H. Bont Prima Kleermaker Flinke Jongeman Fa. Ypma Schildersknecht of halfwas bij J oh. Bes WONING rUBENVERF Theo Groothuizen Stofzuigers DOOF Hofstede's gehoorapparaat- Eenigenburg ,DE DAG KWAM" Bal na R.K. Slagersleerling of Halfwas Modelslagerij Koomen Alkmaarse Kamermuziek Vereniging Rosa Spier en Everard van Roijen Woensdag 28 januari a.s. leest het nieuw Is uw buurman ook reeds abonnee Praat eens met hem. Den doet U goed werk voor uw eigen dagblad v Een product van de vloerenfabriek, den Haag. waarop U aan het postkanloor geld kunt krijgen Zend deze bonnen naar DEN HAAG - MACHTIGING 1917 Coop. Boerenleenbank Burgerbrug i K 51 p: e y U IT. te ei e o 1 a jj c F tc X F e V e it n G e ul ir it S OJ ri e e« iTl 'e C ir li Jr o D li] F ■V ,\y v o el e If 01 C V ui V n; D ol >e A E :el er e\ ip as V w V WIERINGEN Voor het eerst kwamen de vroede vaderen dit jaar bijeen op Zaterdagipiddag onder leiding van Burgemeester L. C. Kolff. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd goedge- keurd. Verschillende ingekomen stukken en mededelingen passeerden de re vue of werden om prae-advies ge- legd in handen van B. en W. Het voorstel betreffende het uit- brengen van advies aan Gedepu- teerde Staten over de door hen voorgenomen invoering van ver- plaatsingskosten voor de secretaris- sen en ontvangers in de provincie Noord-Holland werd aangenomen. Nakeuring films Bij de behande.ling in de laatste Raadsvergadering van het prae- advies van B. en W. inzake het ver- zoek van de exploitanten van Cine ma de Haan, deelde het raadslid C. J. Bosker mede, dat, na ingewonnen rechtskundig advies, de gemeente- lijke instantie de bevoegdheid mist films voor openbare vertoning te verbieden. Wei kon men films keu- ren op leeftijd. Na ingewonnen oordeel van de Minister van Binnenlandse Zaken blijkt echter dat de plaatselijke Commissie tot nakeuring van films wel de bevoegdheid heeft, aangebo- den na-keuringsfilms niet voor ver toning toe te laten. Gedeeltelijke toelating, dus het aanbrengen van coupures is echter niet mogelijk. Het prae-advies van B. en W. luidde wederom: handhaving van de bestaande plaatselijke commissie tot nakeuring der films. Ingekomen was ook een schrijven van de Ned. Bioscoopbond inzake nakeuring films. De plaatselijke commissie heeft nog geen enkele beslissing genomen. De Ned. Bios coopbond vraagt afschaffing nakeu ring. B. en W. handhaafden prae-advies De heer Bodde (C.P.N.) vraagt mede namens fractiegenoten, af schaffing van verordening, dus geen nakeuring. De heer v. d. Laan (C.P.N.) zegt dat de directie van de bioscoop er last van heeft. pe vermakelijk- heidsbelasting zegt'toch ook iets. De voorzitter antwoordt dat het door v. d. Laan in het midden ge- brachte hier niet ter zake doet. Het prae-advies van B. en W., in stemming gebracht, werd met 9 tegen 2 stemmen (beide wethouders J. Lont Czn. en F. Bontkes) ver- worpen. De nakeuringscommissie is dus bij deze opgeheven. (De Katholieke Bioscoopbezoekers letten dus nu nog beter op de leef- tijdsgrens vastgesteld door de Ka tholieke Filmcentrale. Elke Zaterdag in N.N.H.D. Redactie). In verband met het niet aanne- men door de heer A. Buma van zijn benoeming tot lid der Commissie van Advies, bedoeld in artikel 6 der Woonruimtewet 1947, werd voorge- steld ter benoeming de heer J. W. Boer, waarmee de raad accoord ging. Rondvraag Bodde (C.P.N.) zegt dat er veel aanmerkingen ingekomen zijn over de verlichting. Vooral in Wester- land is het nogal duister. Gevaar levert 't ook op aan de Poelweg, vooral bij de nieuwe afvoersloot. De voorzitter zegt, dat er nog steeds materiaalgebrek is. 't Lichtpuqt bij de O. L. School te Hippolytushoef zal nu spoedig in orde gebracht worden. De heer v. d. Laan (C.P.N.) zegt dat er nog steeds een onderwijsva- cature bestaat aan de O. L. School te Den Oever. Spr. wil wederom ad- vertentie plaatsen in Vakblad. De voorzitter zegt dat overeenge- komen is om in Mei een advertentie te plaatsen, overeenkomstig ook het advies van het Hoofd der School. 't Hemd is nader dan de rok Een lelijke flater maakte de heer J. Lont Jgzn. (PvdA.) die zijn frac- tieleider F. Bontkes (PvdA.) be- schuldigde van vriendjespolitiek. De heer Lont was verwonderd over de benoeming van de heer J. Slikker tot gemeentewerkman. Daar school vriendjespolitiek ach- ter. De voorzitter sprong direct op. Hier is geen sprake van vriendjes politiek. Er was omtrent de benoe ming volledige overeenstemming in het College van B. en W. De heer Lont snapte d'r niks van. Tijdens een vergadering in „Eigen gebouw" had Bontkes gezegd dat Slikker nou wel op de lijst stond, maar hij was feitelijk te oud. En nou is ie benoemd. Daar heb je nou b.v. Numan. dat is een jongere werkman. En die wordt niet be noemd. Lont vond het een raar ge- val en een onjuiste behandeling. (Tussen haakjes: Numan is een schoonzoon van de heer J. Lont JGzn.). i Na nog wat over en weer gepraat en onder instemming van de Com- munistische raadsleden zou men na de openbare vergadering over deze kwestie, zulks ook onder enthou- siasme" van fractiegenoot Bontkes een stukje in het geheim aanbreien. 't Is wel wenseiyk en behoort tot de elementaire begrippen 1 vajj het raadslidschap dat men familie- en gemeentebelangen gescheiden houdt De heer M. Kooy vraagt nog iets over woningbouw. De voorzitter antwoordt dat We- deropbouw in elk geval die zes wo- ningen wil laten bouwen. De heer Kooy vraagt hoe het staat met de onteigening? De Voorzitter zegt dat er een clausule gevonden is om de per$e- len die voor onteigening in aanmer- king komen, uit te rekenen. Die zaak komt dus in orde. De heer Kooy vraagt inlichtingen over die verkeersobstakels die niet verlicht zijn. Men kan slecht bij elk paaltje een lampje zetten. De heer Kooy zegt dat de opmer-: kingen van P. Veerdig uit Wester- land juist waren. De heer C. J. Bosker vraagt in lichtingen hoe het staat met het parkeerterrein te den Oev^r. 't Le vert groot gevaar op voor de kin- deren en 't geeft grote afleiding. De Voorzitter zegt dat er een schrijven is ingekomen van de In- specteur L.O. daaromtrent. In over- weging wordt gegeven om bloem- bakken aan te brengen. De heer C. J. Bosker vraagt: Staat drankvergunning in Wester- land op naam van Van Houten? Is het maximum aantal vergun- ningen op geheel Wieringen be- reikt? De Voorzitter antwoordt dat de vergunning in Westerland vrij is. 't Jlaximaal aantal vergunningen is bereikt. De heer Bosker wil alsnog aan Wed. Koom een drankvergunning verlenen. Na uitvoerige inlichtingen van de Voorzitter, werd besloten om het geval nog eens te bekijken. B. en W. zullen in de volgende vergadering wederom met een prae-advies ko men. Wethouder Lont zegt, dat het maximaal aantal vergunningen in den Oever bereikt is en in Wester land niet. En daar komt de vergun ning vandaan. Verdere bevoegdheden als de Drankwet voorschrijft heeft B. en W. niet. De wegen van ..Bureaucra- tius" zijn lang en onberekenbaar. De heer Visser vraagt waarom ze aan de Spuisteeg te den Oever geen vuilnis komen ophalen? Dit zal onderzocht worden. Wethouder Bontkes merkt nog op dat de mensen die voor de in voering Noodwet geen ondersteu- ning genoten van Burgerlijk Arm- bestuur ook een toeslag kunnen ontvangen boven hun ouderdoms- rente enz., als er een verzoek inge- diend wordt daartoe, welk verzoek dan ook onderzocht zal worden. A1 spoedig zien we enkele goede W.-aanvallen, maar succes blijft uit totdat na ongeveer een kwartier Spelen een fijne voorzet van rechts door de linksbuiten wordt ingekopt. M.O.C., dat ons deze middag is te- gengevallen en vooral voor rust weinig in te brengen had, komt dan enkele keren voor het W.-doel maar gevaarlijk zijn ze niet. Bij W. vlot het veel beter en worden alle bal- len over de vleugels gespeeld. Nog twee doelpunten uit goede voor- zetten en de stand is 30 voor W., waarmede de rust ingaat. Na ru$t is het spel stukken minder maar toch is het W. dat het meest de toon aangeeft. Schitterende kansen gaan door treuzeling verloren. Bo- vendien komen enkele hagelbuien ons verrassen, waardoor de grasmat zeer nat wordt. Uit een van haar aanvallen weet M. nog een tegen- punt te maken, waarmee ze de eer wist te redden. W. won tenslotte zeer verdiend met 31. Volgende waek naar Blokker uit, hetzelfde spel als voor de rust, mannen, dan zal het waarachtig wel gaan. Rest ons nog te vermelden, dat scheids- rechter Terbeek geen moeilijke taak had deze middag. Nadat om 2.37 uur begonnen was, nam V. direct de leiding; na 35 min. maakte Valk het eerste doelpunt. DEM drong steeds meer op; vlak voor de rust maakte Appel gelijk. Ofschoon V. tegen de wind speelde, bleek het sneller te zijn dan DEM. Vijf minuten na de rust maakte v. Wenen een doelpunt. Beide doelver- dedigers hadden het zwaar te ver- duren. Een doelpunt. door V. nog gemaakt, werd door de scheidsrech- ter niet toegekend. Het bleef bij 1—2. Na ong. 20 minuten neemt St. G. door een blunder van Hiemstra de leiding, waarmee v. Tienderen van vrij grote afstand met een formida- bele kogel gelijk maakte. Hoewel D.E.S. tegen wind speelde, wist men mede dank zij veel geluk, deze ge- lijke stand te behouden. In de tweede helft lieten de St. George-mannen zich echter door de hinderlijke en harde wind niet in- timideren en trokken verwoed ten aanval. Daarbij beging de D-defen- sie de grote fout de zeer snelle en gevaarlijke Duin niet voldoende te sghaduwen. met het gevolg, dat mede doqjf zijn enthousiaste spel Mulker nl tien minuten opnieuw werd gepasseerd (1—2). Weer was het Duin, die na een doorbraak in zijn eentje vanaf het middenveld zijn tegenstanders voor- bij stormde en de bal letterlijk in het doel liep. Tengevolge van de hagelbuien verloor de wedstrijd ten slotte veel van zijn aantrekkelijk karakter, terwijl in de 13 stand geen verandering meer kwam. Na de aftrap door G. gaat M. over tot de aanval. En zij deden dit ver- dienstelijk, zodat ze een kwartier in de meerderheid waren. Enige corners waren het gevolg, ze lever- den geen doelpunten op. Dan komt G., die tegen wind op tornt, in de aanval, de midvoor komt alleen voor doel en schiet naast. Hoe is het mogelijk? Hoofdschuddend loopt de midvoor terug. Kort daarop weer een mooie aanval, toch beland de bal weer bij de keeper. De derde vurige aanval levert een doelpunt op. Het spel verplaatst zich weer, maar na een mooie voorzet komt 't tweede doelpunt en de rust gaat in met een 20 voorsprong voor G. Na de rust probeert M. het met kort spel. Daar liep G. niet in en weldra wordt G. weer aanvallend en met open spel zijn ze nu gere- geld in de aanval. Uit mooie voor- zetten volgen twee doelpunten en de stand is 40. M. geeft zich echter nog niet ge- wonnen, maar ze raken uitgespeeld op het gladde, zware veld. G. pro- fiteert nu van zijn training en zij zitten er goed op en weten nog 2 maal onhoudbaar in te schieten 6-0. G.-supporters waren lang niet ge- rust over deze wedstrijd. Onze kee per ontbrak op het appel, terwijl de keeper van het tweede nog ge- wond is. In de tweede plaats misten we onze aanvoerder en spil of wel ..kanon" zou N. Niedorp zeggen. De invallers hebben zich goed van hun taak gekweten. Deze wedstrijd* is voor de Valken en haar supporters een grote te- leurstelling geworden. Vooral om- dat de kampioenskans is verkeken. We schrijven dit toe aan die spe- lers, die andere genoegens bo ven clubliefde stellen. Begrijpen jullie dan niet wat dit betekent voor de jongens die wel die club liefde hebben en zich desnoods alles ontzeggen om Zondags maar fris op het veld te komen? Over de wedstrijd zal ik kort zijn. Voor de rust hebben de Valken keurig stand gehouden, wat ook wel blijkt uit de stand want ze hadden een sterke tegenwind terwijl ze de stand ge lijk wisten te houden. Maar na de rust waren de bedoelde spelers fi- naal uitgespeeld. met daaraan ver- bonden noodlottige gevolgen. Een supporter In een matig gespeelde wedstrijd hebben de Meervogels een welver- diende 20 overwinning behaald. Over de wedstrijd het volgende. Purmerland wint de toss en kiest de sterke wind mee. We zien nu di rect enige aanvallen op het M. doel Resultaat leveren deze niet op. Dan neemt M. het spel in han den en zien we aanval op aanval, zowel over links als over rechts, maar doelpunten blijven uit, mede door het slechte schieten en bui- tenspel waar de M. herhaaldelijk inlopen. Zo gaat dan de rust met een bianco stand in. Na de rust zien we hetzelfde spelbeeld. Het is alleen M. die de toon aangeeft, doch hoe zij het ook proberen, doelpunten blijven uit. Er is ongeveer nog een kwartier te spelen als de rechtsbuiten met de rechtsbinnen van plaats verwisse- len en dat schijnt inderdaad te helpen. Goed samenspelend zijn de M. steeds voor het P. doel en uit aen van de vele scrimmages die hieruit ontstaan krijgt Putter de bal en geeft met een boogschot zijn club de leiding. Direct na de aftrap zijn de Meervogels weer terug en brengt de rechtsbinnen de stand op 20, waarin geen verandering meer komt. TEX-BOYS—ZAP IV 2—0 DEN BURG. De Boys spelen de eerste helft met de sterke wind in de rug en zijn dan ook steeds in de aanval. Als er 20 min. gespeeld is heeft J. Riteco succes (10). De gasten proberen het spel te verplaat- sen, maar verder als een paar uit- vallen komen ze niet. Kort voor t verstrijken der eerste helft is het weer Riteco die het doel der gasten weet te vinden, en het is 20. Toon en Gerard proberen het ook nog, maar de paal brengt redding. Na de rust gaat de keeper van Zap in de voorhgede spelen. Tegen alle verwachting zijn het weer de Boys, die het meest in de aanval zijn. De gasten doen hun best, en beginnen van verre afstand op doel te schieten maar hebben geen spc- ces. Eenmaal denken we dat Zap de eer zal redden, maar Schrama redt schitterend. Doelpunten blijven verder uit. De adsp. wqnnen van Geel-Zwart met 6—0. Gaat zo door, jongens, door deze overwinning hebben jullie getoond. dat je toch ook wel anders kunt dan verliezen. GROOT ERE-CONCERT WIERINGEN Het is de Ko- ninklijke muziekvereniging ,.Har- monie" gelukt om ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan de mu- ziekliefhebbers een buitengewoon ere-concert aan te bieden. Op Don- derdag 5 Febmari komt n.l. het Amsterdamse Politiemuziekcorps, bekend om het wekeliikse optreden voor de radio naar Hippolytushoef. In verband met de enorme belang- stelling bij de muziekverenigingen en in de omliggende gemeenten dienen de Wieringer fijnproevers zich spoedig van plaatskaarten te voorzien. BURGERLIJKE STAND WIERINGEN Geboren: Pieter Johannes, z. v. C. Kooij en M. M. Poppen; Ali Janny, d. v. A. Hooge- steger en T. Blaauboer; Sijtske Geer- tje, d. v. J. Henstra en N. M. Half- weeg. Overleden: Jacob Lont, oud 84 jr., wedn. van P. Halfweeg. PATER ENGELBERTUS KOMT! BREEZAND De leden van de Kath. Arbeiders Beweging, afdeling Anna Paulowna, worden bij deze herinnerd aan de vergadering op 21 Januari a.s., 's avonds om half 8, in caf6 't Centrum van de heer F. van Stein. De Weleerw. Pater Engelbertus zal komen spreken over het onder- werp „Vaders trouwring". Leden, stelt uw bestuur nu eens niet teleur. Waardeert het werk en de moeite, door de bestuursleden in uw belang gedaan. Helpt mCde om het winterprogram te doen slagen. De zaal van cafe 't Centrum moet nu eens te klein zijn. Dat kan, want ook de vrouwen van de leden, die eventjes weg kunnen, worden ver- wacht. Woensdagavond dus om half acht naar 't Centrum, K.A.B.'ers! ZANGLUST LEEFT WEER, MAAR 't ZAND. Zoals reeds in het Parochieblad werd aangekondigd is het bestuur van Zanglust erin ge- slaagd een opvolger te vinden voor de heer N. Akkerman als directeur. De heer P. Kronenburg is nl. weer bereid gevonden om de leiding op zich te nemen, zodra hij met zijn studie gereed is. We moeten dus nog tot Juli a.s. geduld hebben. Inmid- dels bleek de eerste directeur v. d. vereniging, de heer D. Ploeg uit Den Helder, genegen om tijdelijk de re- petities te leiden. Er is nu afge- sproken dat Zanglust onder zijn lei ding naar het concours zal gaan; na het concours gaat de leiding over aan de heer Kronenburg. Inmiddels zou de eerste repetitie zoals werd aangekondigd reeds plaats hebben op Woensdag 21 Jan., maar doordat de beide zalen dan bezet zijn, wordt deze nu een week uitgesteld. Het bestuur rekent er dan echter op, dat alle leden zon- der uitzondering op Woensdag 28 Januari a.s. in de zaal van cafe de Wit aanwezig zijn om precies half acht, en niet acht uur, zoals voor- heen. De repetitie moet n.l. reeds om kwart voor tien eindigen. Zegt het alien voort, en toont U echte Zanglust-leden. COMITe GEINSTALLEERD LUTJE-KOLHORN. Naar wij vernemen is ook voor de Wieringer- meer een comite „Rechtsgelijkheid stad en platteland" gei'nstalleerd. Leden van het comite zijn de he- ren- S. flreebaart, J. Kloosterma, K. H Mollema en A. J. Suikerbuyck. De bedoeling is ons land te bewaren voor de ramp van Frankrijk, n.l. de ontvolking van het platteland (door de trek naar de stadl tegen te doen gaan LANGEDIJK, 20 Jan. 37000 kg rode kool 12—13.20; 16000 kg gele kool 6.00; 10.000 kg gele kool 25.50 40.50; 75000 kg witte kool 10.40 14.90; 6000 kg uien 18.30—25.20; 2500 kg witlof 20—26; 1000 kg peen III 8.70. NOORD-SCHARWOUDE, 20 Jan. 127000 kg witte kool 4.55015.80; 55000 kg rode kool 12—12.60; 37000 kg gele kool 6.00; 3000 kg uien 21.70; drielingen 19; nep 16.90; 180 kg witlof I 26, II 17. ZWAAG, 19 Jan. Uien 16.30— 24; bieten 6.10—6.20, prei 27—31; sav. kool 13.1020.60, gele bew. kool 6, rode kool 12.5014t boeren- kool 13—16, spruitkool 12—45. wit lof 6—24, breekpeen 8.10—9.30, bloemkool 1842, knolselderie A 12 idem B 9, Goudreinetten 2078, Present v. Engeland 1873, Zoete Irmgard 4041, Jonatan 3076, Present v. Holland 1131, Comp- tesse de Paris 3596, Gieser Wil- deman 2443, Winterjan 1836, Westlandse louw 1434. ALKMAAR, Veemarkt 19 Jan. 36 vette koeien, 36 nuchtere slacht- kalveren, 45 vette schapen. Alles Centrale. ALKMAARSE EXPORTVEILING 19 Jan. Andijvie 421.04; win- terpeen 8—9. boerenkool 512, worteltjes 413, groene kool 6 25.50, spruitkool 550, rode kool 7.2015, gele kool 4.807.00, prei 1238, uien 1219, bieten 67, wit lof I 22—31, witlof II 12—18, bloem kool I 32, knolselderie 71.60, sel- derie 4—8, peren 2750, appelen 27—74. WOGNUM, 19 Januari. 7000 kg witlof I 20—28, II 14—18, III 4—13, 8000 kg spruitkool I 3050, II 1529 breekpeen 8.508.60, Winterjan 2336, rode kool 10.5013.50, boe renkool 911, Comptesse 6995, uien 22.5022.70, prei 1335. ZUIDERKOGGE, 19 Januari. Bloemkool 557, groene kool 5 22.30, rode kool 12.50—12.80, spruiten 12—33, witlof 7—28, uien 22.60—23.50 boerenkool 1212.50, Winterjan 2243, Winterlouwtjes 2738, St. Renjey 45, Present van Engeland 65 OBDAM. 10.000 kg rode kool 12—12.30, 1500 kg gele kool 6, 15.000 kg peen B 8.90—9.10, C 8.50—8.70; 3900 kg uien 23—23.40, grof 23.70— 24.20, drieling 18.40; 50.000 kg bie ten A 6.4700 kg spruiten 2244; afw. 11—15. BLOKKER, 20 Jan. Uien 21.50 24; witlof 1828, spruitkool 20 30, breekpeen 88.60, gele kool 6 6.30, groene kool 14—18, boerekool 811, bloemkool 2055, Present v. Engeland 35—68, Goudreinet 30—68, Bramley 2430, Jack Lebel 2636, Gieser Wildeman 3240, Winterjan 28—38, Winterlouw 2338, Gratiool 2537e Glorie v. Holland 2755, St. Reunie 3244, provisie peer 32—40. WARMENHUIZEN, 20 Jan. Aangevoerd: 8800 kg rode kool 12 13.20, 2800 kg gele kool 6, 33.100 kg witte kool 10.9017.20, 13 kg andij vie 45, 34.800 kg gele voor veevoer 1.53—1.60. BEVERWIJK. 19 Jan. Andijvie 84, bloemkool 2234, waspeen 520 witlof 1828, spruiten gesch. 40 57, idem ongesch. 1537, boeren kool 713, groenekool 1021, gele kool 26, rode kool 815, prei 1 3243, knollen 1 1432, kroten 7 10, breekpeen 510. PURMEREND, 19 Jan. Witlof 1031, bloemkool 1238, rode kool 8—16, sav. kool 2.508, spruitkool 1046. boerekool 614, andijvie 100105, "bieten 38. wortelen 6 10, prei 24—36, winterjan 1243, Present van Engeland 1874, Zoete Bellefleur 2046, Jonathan 2182. Alles per 100 kg. West-Frisia II—ZFC III 7—0 Wit-Rood IZwaagdijk I 62 Zwaagdijk IIWit-Rood II 12 gestaakt wegens regen Zwaluwen IIDindua II 20 Op 1 Februari hopen onze geliefde Ouders H. Jonk en M Jonk van Greuningen hun 50-jarige Echtvereni- ging te hefdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinde- ren, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Schermerhom, Januari 1948. Heden ontvingen wij het droeve bericht, dat onze innig geliefde man, zoon en broer, behuwdbroer en oom Gerardus Nicolaas Roozing in de leeftijd van 29 jaar, de 14de Januari, in het gebied van Tro- gong (Java) is gesneu- veld. De gezongen H. Uitvaartdienst zal ge houden worden op Donderdag 22 Januari om 9 uur in de Pa- ochiekerk van de H. Vlargaretha Maria Ala- :oque te Egmond aan le Hoef. Alkmaar: T. Roozing-Morsch St. Jacobstraat 2 A Bergen, 't Woud: Fam. Roozing, Herenweg 14. Alkmaaj-: Fam Morsch, St Jacobstraat 2 A OPENLIJK DANK aan God en onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand voor een voorspoedige blij- de gebeurtenis. Fam. D. te Alkmaar P. VALKERING, Echtge- note en kinderen betuigen fam., buren en kennissen en alien, die blijk gaven van medeleven bij hun 25- jarige echtvereniging, hun hartelijke dank. Obdam, 17 Jan. 1948 BOEKHOUDER heeft nog enige uren per week beschikbaar voor het bijhouden van admi- nistratie- en belastingza- ken, billijke condities. Br. no. 10355 bur. v. d. blad. Gevr. een Meisje voor de gehele week of 4 dagen p. week. Stationsweg 60 E, Alkmaar. Biedt zich aan per 1 Maart VASTE ARBEIDER met dochter (17 jaar), beide goed kunn. melken, doch ter ook voor huishoude- lijke hulp. Liefst op vee- houdersbedrijf in provin cie Noordhoiland. Woning moet aanwezig zijn. Brieven onder no. 578 aan de Haan's Boekhandel te Bergen N.H. B. z. a.: bekwaam chauf feur, oud 26 jaar met di ploma motortechniek A, broodbezorger met rijbew. A. Brieven no. 10355 A, bur. v. d. blad. Gevr. in klein gezin hulp in de huishouding voor halve dagen. Vrijdags de gehele dag. Stavenuiter, St. Josephstr. 23, Alkmaar Voorstraat 91, Tel. 297 Egmond aan Zee Wij vragen voor direct een Zelfstandig kunnende wer- ken en snijden. Tevens lei ding kunnende geven. Br. met verlangd salaris, godsdienst enz. mo. 7355 bur. van dit blad Gevraagd in rustig gezin te Amsterdam, R K. van buiten, v.d.e.n. v.g.g.v Br. met uitv. inl. onder Z. 24 Adv Bur. Rouma Co, Herengr. 226, A'dam. B.z.a. R.K. arbeider, goed met paard kunn. omgaan. Huis met tuin moet dis- ponibel zijn. Br. no. 10336 bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor Expeditie, Incasso en Hulpwerk. Aanmelden: Langestraat 69, Alkmaar GEVRAAGD: een Tuitjehom Wilt gij meedoen met de candidaatstelling, laat u dan als lid van de K.V.P. insclyijven De uiterste datum is 31 JANUARI. Meldt u bij het bestuur van uw plaatselijke afdeling DOE MEE - MET DE K.V.P. HET KRINGBESTUUR Welke R.K. wed. of vrouw uit tuinders- of boeren- stand met eigen huis of woongelegenheid, van de leeftijd v. ongeveer 50 tot 60 jaar, wil kennismaken met wedr. om samen tot een gelukkige oude dag te komen? Geheimh. strikt noodzakelijk. Br. nr. 7348 bur. van dit blad. Ter overname gevr.: CORKEN SPANIEL of Ierse Setter; moet waaks zijn en lief voor kinderen. Br. m. prijsopg. no. 10353, bin-, v. d. blad. Te koop een koperen lamp zes-armig (modern), als- mede een bruin sport- costuum m. 4850. 4 mo- deme clubs, salontafel m. glazen plaat. LAAT 89, Alkmaar (na zes uur). Te koop: donkerrode kin- derwagen. P. Vennik, Kanaaldijk 72, Koedijk. Te koop Herenrijwiel, compl m. licht en prima banden. Nieuwpoorts- laan 44, Alkm. Na 6 uur. Te koop: Herdershond, zeer waaks. 5 mnd oud. tegen geringe vergoeding. Adres Oosterzij 5. Lim- men. TE KOOP of TE HTJTJR in Alkmaar en Zijpe die vrij komen. Te bevr. Koningsweg 48, Alkmaar. Weigert Uw Naaimachine? Wij repareren deze vakkundig. G. KLuNNEN, Hofdijkstraat 13, Alkmaar Onderdelen voor alle mer- ken machines verkrijgbaar van T A L E N S G I M B O R N Oudhollandse Verfmakerij Spieramen Penselen Tekenmaterialen enz. Verdronkenoord 103 ALKMAAR ook voor Nieuwste Diesel f 135 Voor d4 Omstr. en Alkm. Elk geluid dringt door.... Ook tot Uw oor! Met kunt U zich weer thuis, in familiekring, in verga dering en ook op straat weer gemakkelijk bewegen Zaal Strooper UITVOERING op Zondag 25 Januari. Opvoering van het toneelstuk. voor de Cabaretclub „De Optimist" Vanaf heden plaatsbespre- king met voorverkoop der plaatsen. Aanvang half 8 wegens leieurstemng terstond gevraagd: In- of extern A 7 HOOGKARSPEL Tel. 1544 HET CONCERT zal, inplaats van Donderdag 22 Januari, plaats vinden. HET BESTUUR Laat hem gerust spelen met zijn blok- ken op Uw glanzende PERPLEX-vloer. PERPLEX-parket is warm en isolerend, sluit tocht en koude buiten. Duizenden zijn er vol lot over. PERPLEX wordt reeds vanaf f 4.- per M2 gelegd. Toonkamer: Koningsweg 70, Alkmaar, Telefoon 3730 U kunt hiermede, als U het missen kunt, een goede daad doen voor anderen. Niwin en Nationale Monumenten-Com- missie vragen U daarom: Het bestuur roept alle spaarders en lopende reke- nmghouders op tot het laten bijschrijven van de rente over 1947 op de volgende dagen, telkens van voorm. 9 tot 12 en nam. 1.30 tot 4.30 uur, ten kantore van de bank. Houders van boekjes wier namen beginnen met: A tot en met E op Maandag 26 Januari F tot en met L op Binsdag 27 Januari. M tot en met S op Woensdag 28 Januari. T tot en met Z op Donderdag 29 Januari. Men wordt verzocht zich aan deze dagen en uren te houden. Aan hen, die op deze dagen niet verschijnen zal f 1,adm. kosten in rekening worden gebracht. HET BESTUUR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 6