4 m 1 NHD JAN GROENHAAR BOELHUIS r I i Willekeur rondom een vliegveld een goede krant voor stad en land t Bezetting ging en bleef Allerhand uit Binnen- en Buiteland Voorjaars* clubs doot Vokhundiqelfeyftie bij Den Helder Marktberichten ADVERTEERT IN DIT BLAD! J J PAC4 NIEUW NOORDHOLLANDS DACBLAD - Woensdog 21 Januori 1948 I - c z it Positie Nederlandse schepen Dr. Hirschfeld te Brussel Lector Nijmeegse Universiteit Nieuwe leden Eerste Komer Drie dagen op de fiets door Brabant INTERNATIONALE UITWISSELING Van arbeidskrachten uit land- en tuinbouw FRAUDE-COMPLOT ONTMASKERD Mackenzie King trekt zich terug Heden 100.000 Keulenaren in staking Bomaanslag op Ghandi? Trygve Lie naar ons land Overstromingen in Oost-Frankrijk Poging tot diefstal bij sovjet-attache CHILI CONTRA DE SOVJET-UNIE Familieberichten Advertenties H U L P \iicfolen Jack Stmit J. SILVER Nieuwe Niedorp Autoped- Wielen Rijwiellampen Straks emigreren Nu Engels leren G. Jonk de reparatie- „EXCELSI0R" L. O. P. te Heiloo INBOEDELS EEN ACTIEF PERSOON Croot winkelbedrijf vraagt: 1e. Jongelui 2e. Aankomende etaleurs, 3e. Een werkster DE BEKENDE SCHACER PAASLOTEN Drukk. Trapman N.V. te Schagen Luitenant-Generaal mr. H. J. Kruls heeft te Leiden afscheid geno men van de Mijn- en Munitie-opruimingsdienst, die na het vele belangrijke werk in de afgelopen jaren thans wordt opgeheven. Luitenant-Generaal Kruls (links) neemt na inspectie afscheid van de commandant, kolonel J. C. Spaick, die benoemd is tot gene- raal-majoor titulair. DECORATEUR bekwame meubelmakers lste TIMMERMAN gevraagd Gebr. Dingerdis Jongeren voor ook in de K.V.P, Voor Kameelhaar Paardenhaar, Linnen e. a. kleermakersfournituren Uw adres: JOH. JANSSEN - ALKMAAR V. H.H. Land- en Tuinbouwers A. ZUTT Hz. en D. DEKKER Hz. V. i t t I - r 3 t 1 e r 1 H ei O' 9 e< h a v- In het oude gedeelte van Jerusalem zijn verscheidene Britse mitrailleurnesten geplaatst om de Joodse wijken tegen de Arabie- ren te beschermen. Een oude Jood en een loods meisje brengen thee aan een Britse soldaat, die vlak bij hun huis gelegerd is. De boeren rond het vliegveld Twenthe kwamen dezer dagen in vergadering bijeen te Lonneker om de mogelijkheden te bespreken, waarop aan de h.i. onhoudbare toe- standen een einde kan worden ge- maakt. Van de bevrijding af heeft men bij de overheidsinstanties ge- tracht verbetering te krijgen in de moeilijke toestand doch steeds zon- der succes. Getracht zal nu worden door middel van de Kamerfractie van de K.V.P. spoed achter de zaak te zetten. Welke toestanden er rondom het vliegveld Twenthe thans drie jaar na de bevrijding nog heer- sen? Een familie had tien jaar ge- ieden nabij het vliegveld een huisje laten bouwen, dat tijdens de bezet ting voor Duitse officieren werd ge- vorderd. Na de bevrijding wilde de eigenaar met zijn gezin, dat uit ne- gen personen bestaat, weer in zijn uisje trekken. Een desbetreffend verzoek aan de gemeente werd af- gewezen en het is hem thans nog niet gelukt. Nederlandse officieren hebben thans hun intrek in zijn woning genomen. Schadevergoeding heeft de man volgens zijn zeggen nog nooit ontvangen en ook geen huur. Hij heeft in een andere wo ning zijn intrek genomen, waarvoor hij wekelijks f 7,60 huur moet beta- len. Een landbouwer vertelde voorts, dat hij tijdens de oorlog door de Duitsers van zijn boerderij was ver- dreven en in een houten noodver- blijf werd ondergebracht. Zijn grond mag hij niet gebruiken. Om zijn bedrijf voort te zetten moest hij van boeren uit de omgeving grond huren en hij moest hiervoor, naar hij meedeelde een flinke prijs beta- len. Schadevergoeding heeft hi) nog nimmer ontvangen, ondanks her- haalde verzoeten dienaangaande. De boeren zijn op de hoogte van de plannen tot verkr/ ling van de gronden rond het vliegveld. Zij kunnen zich ermee verenigen, doch zij beklagen zich over de wijze, waarop zij bij rege'ringsinstanties van het kastje naar de muur wor den gezonden bij hun pogingen ver- goeding te verkrijgen voor de gele- den schade. De ontstemming onder de boeren werd dezer dagen nog vergroot toen zonder enige voorkennis door mi- litairen, welke op het vliegveld Twenthe zijn gelegerd, de grenzen van het vliegveld werden verlegd en omheininggn werden aange- bracht rond vrijgegeven gronden. ..Alkaid", 19 Jan. van Bahia naar Rio de Janeiro; „Amstelkerk", Am sterdamWest-Afrika, 19 Jan. van Dover; „Amstelland", 19 Jan. van Las Palmas naar Amsterdam; „Ba- lanipa". RotterdamBatavia, 18 Ja- nuari Gibraltar gepass.; ..Boschfon- tein" 19 Jan. van Amsterdam te Mombassa; „Ceram" 18 Jan. van Amsterdam te Batavia; „Congo- stroom" 19 Jan. van Lobito naar Porto Amboim; „Kota Inten", Java- Rotterdam. pass. 19 Jan. 11 uur Point de Galle; „Lekhaven", Rotter damMontevideo, pass. 19 Jan. Las Palmas „Lissekerk". 18 Jan. van Rotterdam te Calcutta; ..Lutterkerk" 1J 9an. van ;Bahrein te Karachi „Manberan", 19 Jan. van East Lon- den naar Lorenzo Marquez; „Noor- dam", 19 Jan. van Rotterdam te New York; „Poelau Laut", 19 Jan. van Batavia naar Semarang; „Sala- tiga", West-AfrikaAmsterdam, 18 Jan. van Dakar; ..Samarinda". 18 Jan van Calcutta naar Pacific kust; ..Sommelsdijk", Rotterdam Lissa- bon New Orleans, pass. 18 Jan. Ouesant; ..Stad Schiedam", Calcut taNederiand. 19 Jan. te Madras; ..Streefkerk", Rotterdam Calcutta 19 Jan. te Bombay; „Stuyvesant", 17 Jan. van Curacao te Paramaribo; „Tabian", 22 Jan. van Batavia te Amsterdam verwacht; ..Tawali", 18 Jan. van Belawan naar Nederiand; „Van 't Hoff", 17 Jan. van Boston te New York; „Volendam' wordt 24 Jan. van Java te Rotterdam ver wacht; ..Willem Ruys", JavaRot terdam. pass. 19 Jan. 17 uur Gibral tar; „Nieuw Amsterdam", 20 Jan., des middags 12 uur op rede van Cowes en 21 Jan. v.m. te Rotterdam verwacht. Dinsdag heeft te Brussel een be- spreking plaats gevonden tussen ba ron van der Straeten-Waillet, de Belgische minister van buitenland- se handel en dr. Hirschfeld, econ. raadsadviseur bij het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken, over de uitwerking, die het plan- Marshall zal hebben op de economi- sche toestand in Nederiand en in de BelgischLuxemburgse Unie, dit met het oog op een op te stellen plan voor gemeenschappelijke we- deropbouw. Het bestuur der St. Radboudstich- ting te Utrecht heeft benoemd tot lector in de faculteit der le/eren en wijsbegeerten om onderwijs te, ge- ven in de ethica aan de R.K. Uni versiteit te Nijmegen, dr. J. J. P. van Boxtel te Haaren (N. Br.). Mr. Th. R. J. Wijers te Vught, die tot lid der Eerste Kamer benoemd is verklaard in de vacature van de Mortel, heeft deze benoeming aan- genomen. Voor prof, van den Brink, die tot minister van Economische Zaken is benoemd, komt op de desbetreffen- de lijst in aanmerking ir. H. J. M. Verhey te Didam. Op 22, 23 en 24'Juli zullen de tra- ditionele driedaagse fietstochten door Brabant worden gehouden. Deze fietstocht zal het toerisme in Brabant zeker bevorderen, daar deze tocht, welke georganiseerd wordt door de V.V.V. 's Hertogenbosch— Vught, Markt 3. Den Bosch, samen- valt met de grote Nationale Ten- toonstelling van Ambachten en Be- drijven in werking „De Zilveren Schelp", welke te Den Bosch zal worden gehouden. Gisteren zijn de Britse voorwaar- den voor uitwisseling van arbeids krachten uit land- en tuinbouw tus sen Engeland, Nederiand, Dene- marken. Zweden, Zwitserland, Bel- gie en Frankrijk bekend geworden. Dit betekent, dat alle jonge Neder- landers uit land- en tuinbouw, die hiertoe geschikt worden geacht, uit- gewisseld kunnen worden tegen En- gelse collega's. De Stichting voor de Landbouw moet zich voor beroeps- vaardigheid en arbeidskracht der Nederlandse gegadigden garant stellen; de Britse ..National Farmers Union", de grote Engelse boerenor- ganisatie, geeft toestemming voor arbeid van buitenlanders op uitslui- tend daartoe geschikte Engelse of Schotse bedrijven. De Engelse raad voor landbouwlonen heeft de voor- waarden vastgesteld,- waarop bui tenlanders kunnen werkeh. Hun moet een werkvergunning worden verleend. Het is de bedoeling. dat buitenlanders in Engeland of in een ander der genoemde landen hun vakkennis en vaardigheid vergro- ten. Nederiand is met diverse an dere landen, nl. Denemarken, Frankrijk, Zweden en Noorwegen, in onderhandelitg voor uitwisse ling op een dergelijke basis. De En gelse regeling is de eerste die tot stand kwam. In Neede en omgeving is een uit- gebreid complot van clandestiene slachters en zwarthandelaren ont- maskerd. Het onderzoek is nog steeds gaande, maar reeds Maan- dagavond was een 20-tal arrestaties verricht, terwijl kans bestaat, dat er nog meer zullen volgen. Een zeven- tal personen bleef in verzekerde be waring gesteld. In de omgeving van Neede is door deze groep een aantal varkens en runderen clandestien geslacht en verhandeld. In dit complot waren ook enige personen uit Haaksber- ge opgenomen, bij wie ook nog een partij textielgoederen in beslag kon worden genomen. De Canadese premier, Mackenzie King, heeft Dinsdagavond bekend gemaakt, dat hij zich terug trekt als leider van de Liberale partij. Hij verzocht het Nationaal Liberaal Verbond een conventie bijeen te roepen voor het kiezen van een nieuwe leider. Het terugtrekken van Mackenzie King wordt vermoedelijk van kracht zodra de Conventie. die waarschijn- lijk in Augustus zal worden gehou den, een nieuwe leider heeft geko- zen. Ruim 100.000 fabrieksarbeiders te Keulen zullen heden een staking van 24 uur beginnen als protest te gen de voedselschaarste. Hiermede wordt het aantal stakers in de Britse zone van Duitsland op ten minste 110.000 gebracht. Trampersoneel van de rechter- Rijnoever te Keulen heeft zich bij dat van de linker oever aangesloten, zodat het gehele tramverkeer in de stad stilligt. De leiders der plaatselijke vak- verenigingen hebben verklaard geen verantwoordelijkheid voor de sta king op zich te nemen. Op minder dan tien meter af- stand van Mahatma Gandhi is een bom ontploft, toen de Mahatma in gebed verzonk'en was. Niemand werd gewond en Gandhi ging voort met het gebed. Een jonge man. die in het bezit bleek van een tweede bom is gearresteerd. De Secretaris-Generaal der Ver- enigde Naties, Trygve Lie, die mo- menteel nog in Brussel vertoeft, zal Donderdagavond met de „Etoile du Nord" aan het Hollands Spoor te Den Haag arriveren. In het Kasteel Oud-Wassenaar zal het gezelschap, dat uit zeven per sonen bestaat, onder wie de heer Pelt, adjunct-secretaris-generaal en Trygve Lie's dochter, zijn intrek nemen. Zondagavond zal de Secretaris- Generaal weer naar Praag vertrek- ken. Meer dan 50.000 mensen zijn in Oost-Frankrijk uit hun huizen ver- dreven door de ergste overstromin gen sinds 1778. De gezwollen rivie- ren hebben meer dan 100 bruggen meegesleurd en een schade van totaal 8 milliard francs veroorzaakt, aldus officieuze persberichten. De Meurthe en de Moezel zijn buiten hun oevers getreden en heb ben duizenden vierkante kilometer land tussen Metz en Nancy onder water gezet. Detectives stellen een onderzoek in naar een enkele dagen geleden ondernomen poging tot diefstal in de woning van kolonel Gorsjkof, militair attache der Sovjet-Unie te Londen. Tijdens de afwezigheid der bewoners verschaften inbrekers zich toegang tot de bibliotheek. die waardevolle boeken en documenen bevat. Er schijnt niets te zijn ge- stolen. Zoals bekend, zijn de diploma- tieke betrekkingen tussen Chili en de Sovjet-Unie verbroken. Dit feit geeft aanleiding tot moeilijkheden. De schoondochter van de Chileense Ambassadeur te Moskou namelijk, kreeg geen toestemming om de Sov jet-Unie te verlaten. De Chileense Regering heeft toen het vertrek van de Sovjet-Russische missie uit Chili verhinderd. Maar de Russen hadden ook daar natuurlijk geen vrede mee en deden hetzelfde met de Chileense missie in Rusland. Nu is de Chi leense Regering op haar beurt weer ontstemd en heeft medegedeeld dat zij deze zaak voor het Interna- tionaal Gerechtshof wenst te bren gen. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan Familie, Vrienden en in 't bijzonder de Zeer- Eerw. Heer Pastoor Van der Kolk en de heer Ste vens voor zijn nette be- diening, die wij bij ons huwelijk ondervonden hebben. Jac. Spaansen Joh. Spaansen Klaver Tuitjehorn, Jan. '48. Kerkbuurt A 26. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn dank aan buren. vrienden en kennissen, voor het meeleven en belangstelling die ik bij mijn terugkeer uit Indie heb mogen on- dervinden. Ant. Benard. Alkmaar, Jan. 1948. Gevraagd flinke zelfstandige voor de huishouding; liefst niet onder 22 jaar. Mevr. KoSTER, Langestraat 22, Alkmaar. B z. a. dagmeisje voor hulp in de huishouding, in R.K. gezin. Br. onder no. 10372, bur. van dit blad. R.K. meisje. 23 jaar, zoekt vriendin uit Alkmaar of Heiloo. Br o. no. 10370. bureau van dit blad. R.K. meisje, 32 jaar, biedt zich aan als huishoudster in klein moederloos gezin. Alkmaar of omtrek. Pret- tig tehuis boven hoog loon. Br. onder no. 10367, bur. van dit blad Biedt zich aan een net R.K. meisjes, 21 jaar voor 2 dagen in de week Brie- ven o. no. 10381, bureau van dit blad. Net R.K. meisje, 22 jaar, zag zich gaarne geplaatst als winkelmeisje in manu-. facturen-, schoenen- of modezaak. Liefst Alkmaar, Castricum of Heiloo Br. o. no. 10376, bur. v. fi. bl. Te koop z.g.a.n. Radio- toestel ..Etherkruiser". Te bevr. S. A. Wittebrood, Herenweg 504, Egmond a.d. Hoef. Te koop: Jonge Bouviers, 11 maanden oud bij J. Pan- eras, Laanweg C 66, Heer- hugowaard Noord. Te koop een tafel, radio- kast en een pronktafeltje. 's Morgens voor 12 uur. Rembrandstr. 42, Alkmaar. Te koop bandenwagen. Laadverm: 22% ton. Banden 32 x 6. In prima staat. S. Bakker, De Weel 150, Oude Niedorp. Aangeboden i. g. st. zijnde kindcrwagen f 55 en wieg- je (creme gesch.) f 27,50. Adres te bevragen bureau van dit blad Muziekschool Z W A A G Onderricht op elk instrum. Instrumenten in bruikleen op conditie. Inschrijving dagelijks. Emmastraat 73, Telefoon 4425, Alkmaar TELEFOON Spotgoedkoop: Bontjas, moderne dameshoed, da- mesmantel, antiek koper- werk. Kennemersingel 16, Alkmaar. vindt net aitijcrleux als U draait 418 4, K 2200 voor Philips Gloeilamp Luidspreker Scheerapp. STOFZUIGER KOH 4184 Philips prod, Inschr jving beginners gevorderden Kennemer- straatw. 101. Tel. 3375 KATH. CULT. VERBAND KERKELIJK G. G. Wie kan dame, m. 1ft., hel- pen aan twee kamers met keuken, liefst goede stand, in Alkmaar. Br. no. 231 Adv. Bur. „Avis", Heiloo. R.K. Heer zoekt pension te Alkmaar. Week-end af- wezig. Ook met huiseliik verkeer. Br. o. no. 10377 bureau van dit blad. Veeverloskundige Telef. K 2261 - 209 WIJ KUNNEN WEER LEVEREN zonder bon; buitenband binnenbandjes f 3,65 f 1,35 voor autopeds compl. met as. vanaf f 13,- tot f 22,50 ZIET ONZE ETALAGES Vlotte cursus voor a.s. emigranten en hen, die in korte tijd Engels wil- len leren door erv leer- kracht. Bill, condities. Vrijbl. inlichtingen. Brieven onder no. 10277, bureau van dit blad. Westeinde 111 is het adres van de agent van het NIEUW NOORD HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap SCHERMERHORN NIEUWE ABONNEES ont vangen bij opgave direct de krant. ADVERTENTIES worden met de meeste spoea door hem doorgegeven. INRlCHTING SLUISDIJKSTR. 110 Levering van alle ..Excelsior "-onderdelen Gooi het oud papier niet weg. Bewaar het voor Liefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee. Even een berichtje of te- lefoontje aan: G. J. Gene- faas, Verdronkenoord 57, Alkmaar, tel. 2385 en het komt in orde. HENSTRA op Maandag 26 Januari a.s. v.m. 10 u., in cafe „De Nachtegaal" v. d. heer P. Rozing, a. d. Rijksstr.weg aldaar van enige' nette w.o. buffetten, kasten, le- dikanten, stoelen, stofzui- gers, electr. wasmachine, linnenkast, dressoir, ka- chels, enz. Inbrenggelegenheid tot en met Vrijdag 23 Jan. Kijk- dag Zondag 25 Jan. 2-4 u. KOUDENBURG AMOUREUS deurwrs. Geesterweg 16, Alkmaar. Tel. 3994. Voor de bezorging van het N Noordhollands Dagblad in Zuid- en Zuid-Oost Beemster zoeken wij Brieven of bezoek: Draafsingel 59, Hoorn. tot pl.m. 17 jaar voor opleiding magazijnwerk. met veel ijver en ambitie, voor hele of halve dagen. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen onder no. 10378, bur. .v. d. bl. Goedgekeurd bij Min. Beschikking van 13 Januari 1948, no. 1585, zijn vanaf morgen weer in het hoofddepot verkrijgbaar SOCIALE ZONDAG DE RIJP Aangemoedigd door het succes van de de vorige zomer gehouden Sociale Zondag voor de ouderen en geinspireerd door de activiteit, welke de jongeren in ons dorp ontplooien, zal in samenwer- king met de diverse standsorgani- saties een Sociale Zondag worden georganiseerd, welke gehouden zal worden op Zondag 1 Februari a.s. De verschillende maatregelen zijn al getroffen en de medewerkmg van een paar heel goed bekende spre- kers is al toegezegd. Het belooft weer een knal-Zondag te worden, waarvan onze katholieke jongeren echt kunnen genieten en zich voor- al op geestelijk gebied kunnen ver- rijken. De medewerkmg van ver schillende toneel-, zang- decla- matie-experts zal het geheel tot een onvergetelijke dag maken. 't Programma ziet er alsvolgtuit. 's Morgens zal een plechtige H. Mis worden opgedragen in de zaal van de heer Blokdijk. waarna gezamen- lijk ontbijt. Hierbij worden verwacht alle jongens van 17 jaar en ouder, verder de bestuursleden van de organiserende stahdsorganisaties, te weten L.T.B., de Hanze en de K.A.B. Na afloop van het ontbijt zal wor den gesproken door de Weleerw. Heer Pater Alexander O.F.M. Cap., met als onderwerp „Het communis- me bezien uit godsdienstig stand- PU'stAvonds 8 uur zal een feeste- lijke bijeenkomst worden georgani seerd, wederom in de zaal van de heer Blokdijk, waaraan medewer- ken zullen mej. Mea Coppens, de- clamatrice, verschillende leden van de jongerenverenigingen uit Pur- merend en het congregatiekoor uit De Rijp en als spreker de Weleerw. Heer Rector Drost. Op deze avond- bijeenkomst zullen worden verwacht alle jongeren, zowel meisjes als jongens en verder, voor zover plaats, de ouderen. Het onderwerp, waar- over Rector Drost zal spreken, is „Reddend Christendom". Wij geloven, dat een aansporing overbodig zal zijn. Na de H. Missie, welke deze week in onze parochie wordt gehouden, waarin wij er op worden gewezen hoe een goed ka- tholiek behoort te leven, zal op deze Sociale Zondag uiteen worden ge zet hoe een echt katholiek leven in de practijk kan worden omgezet in een daadwerkelijk mede helpen opbouwen van een gezonde maat- schappij op christelijke grondslag. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ OUDE NIEDORP. Donderdag 22 Januari a.s. is een zeer belang- rijke dag voor onze plaatselijke af- deling van de K.V.P. Op die daS» 's avonds half acht, zal n.l. in cafe Blankendaal te Zijdewind een bij eenkomst (zonder jaarverslagen en verkiezingen) worden gehouden, waarop de heer H. v. d. Ende, Kringpropagandaleider der K.V.P. zal spreken over het onderwerp: Deze tijd en de Katholieke Volks- partij". Hierna zal hij zich met een propagandistisch woord meer spe- ciaal tot de jongeren wenden In verband met deze bijeenkomst is van bevoegde zijde toegezegd. dat getracht zal worden om de op Don derdagavond te houden motorcur- sus tot een latere datum uit te stellen. Jong en oud houde deze yrq, voor onze Katholieke Volkspartij. GESLAAGD ZIJDEWIND. Onze plaatsge- noot de heer P. Breg, dames- en herenkapper te Zijdewind, behaal- de dezer dagen te Amsterdam het diploma Dameskapper, uitgaande v. d. Stichting Kappersvakexamen. PURMEREND, 20 Jan. Aange- voerd 329 stuks runderen: 66 vette koeien, levering; 172 geldekoeien 290530, handel goed; 71 melk- koeien 525—800. kalm maar duur; 19 pinken 260—340, stug; 1 stier. leve ring; 95 nuchtere kalveren voor de slacht; 49 vette varkens voor de slacht; 575 biggen 35—70, goed; 92 schapen en lammeren, levering; 90 bokken en geiten 15—95, goed; 52 paarden 250—600, stug. Pluim- veemarkt: 3100 oude witte on rode kippen en hanen 33.50; 350 idem blauwe 3.50—4 per kg; 350 Holl. bl. hennen 69; 550 jonge en oude een- den 3—5.50; 300 konijnen 3—16; 40 ganzen 11—13, 5 kalkoenen 17 per stuk. TEXEL, 19 Januari. Veemarkt. 1 koe 425450, 1 paard 300325, 27 biggen 4565, 20 konijnen 3.505.00 4 nuchtere kalveren (levering). WARMENHUIZEN, 21 Jan. Aangevoerd: 44.300 kg rode kool 12 13.50, 4600 kg gele kool 6, 34.300 kg witte kool 1315.10, 200 kg uien 20.60, 200 kg eigenheimers 10j 22.300 kg gele kool voor veevoeder 1.60. AVENHORN, 20 Jan. Aange voerd: 1245 kg spruitkool 835; 800 kg witte kool 15.90; 7000 kg rode kool 12—12.50, 5400 kg gele kool 6 —6.10; 5500 kgk uien: grote 24.20 25.20, gewone 2121.50; 6400 kg wortelen 8.50—8.80; 270 kg witlof: I 23—27, II 13. NOORD SCHARWOUDE, 21 Jan. Aangevoerd: 50.000 kg witte kool 7.60—14: 24,000 kg rode kool 12— 12.30, 20.000 kg gele kool 66.10, 2500 kg groene kool 27.5030.50, 12.000 kg uien 20.60—21.50, grove 24 24.80, drielingen 17.7018.10, 300 kg witlof: I 20, II 15. LANGEDIJK, 21 Jan. 1500 kg rode kool 12—13,20; 10.000 kg gele kool 6; 7100 kg groene kool 28,70 31,30; 55.000 kg witte kool 13,40 14,30; 3300 kg witlof 13—24; 2400 kg peen III 8,70—8,90; 5400 kg uien 17,70—23,10. MEDEMBLIK, 24 Jan. Bloemkool I 4448; idem IB 17—21; Rode kool 12; Gele kool 6; Spruitkool 1721; Groene kool afw. 13,2014,80; Peen II 8,50; idem III 8,50; Uien 22,90— 23,10; Boerenkool 6,40; Witlof I 17 25; idem II 1012. MARKTOVERZICHT BEVERWIJK, 19 Januari. Nog steeds blijft de aanvoer bijzonder groot. Vooral het aanbod van sprui- ten is enorm. Met de prijzen van dit product ging het echter niet zo best, ofschoon het kwaliteitsver- schil groot is- Voor goede geschoonde spruiten werden evenwel nog redelijke prij zen besteed. Andijvie is zo goed als geheel van de markt verdwenen en ging dan ook voor uitzonderlijk hoge prijzen van de hand. De aanvoer van prei heeft niet veel te beteke- nen. Er was voor dit product veel animo en werd voor uitstekende prijzen verkocht. Boerenkool werd in flinke kwantums aangebodeif, een groot gedeelte werd door een drogerij afgenomen. Vandaag liepen de prijzen van dit product weer iets op. Voor witlof was maar weinig belangstelling en moest beneden de kostprijs verkocht worden. Het aanbod van waspeen was nog tamelijk groot, dit product daalde in prijs en werd stug verhandeld. Groene kool ging voor goede prij zen van de hand. Voor gele- en rode kool was zeer weinig belangstelling en bijna niet te verkopen. Met de breekpeen ging het heel wat beter. In een GROTE ZAAK is de functie vacant van Zij, die vlotte en moderne decoraties voor winkel en etalages zelfstandig kunnen ontwerpen en uitvoeren, gelieven hun sollicitaties met volledige inlichtingen te richten onder no. 10371, bureau v. d. blad. Aan de KERKORGELFABRIEK van de Firma B. PELS en Zn„ Verdronkenoord 39 te Alkmaar, kunnen geplaatst worden. Tevens voor de houten- pijpen-afdeling een NETTE JONGEN gevraagd. Groot Nieuwland 56, Alkmaar Weet gij, dat jongeren van 18 jaar af reeds aspirant- lid van de Katholieke Volkspartij kunnen zijn en van 21 jaar af volwaardig lid met alle rechten en plich- ten der leden? Sluit u aan en doet het v6or 1 Febr. Dat is van groot belang! Het Kringbestuur HEKELSTRAAT 22 Door het aanschaffen van een nieuwe Aard- appelspruitmachine, bieden de ondergetekenden zich beleefd aan VOOR HET SPRUITEN VAN ALLE SOORTEN AARDAPPELEN. Overal te ontbieden. WAARLAND. 42. Eindelijk hield Jan op. Hij werd moe. O wee, dacht iedereen, nou gaat 't spook ko- men. Alle mensen werden muisstil. Je hoorde niets. 't Was net alsof 't plein leeg was. Daar- om bleef Jan maar boven op de klok zitten en riep naar beneden: „Luister! Wie goed is voor Jan Pepers, doe ik geen kwaad. Wie Jan Pepers nog plaagt, krijgt mij in zijn huis. Ont- houd dit goed! Onthoud dit goed! Nu gauw naar huis!" Jan vloog nog klein over de mensen heen en bromde nog: „Oehoe! Aha! Oho!" Nu lekker naar bed, dacht ie toen, want ik ben heel sla- perig. Toen zijn vader en moeder thuis kwa men, lag Jan fijn te dromen. 's Morgens werd Jan wakker van de bel. 't Was nog erg vroeg. Even kijken wie er zo vroeg belt, dacht Jan en hij stond al voor het raam. En wat zag Jan toen? Voor de deur stond een bakker met een fijne grote taart! Juist deed moeder de deur open. „Dag me- vrouw" hoorde Jan zeggen, „voor Uw zoon mijnheer Jan Pepers". „Maar mijnheer". zei moe, „ik heb helemaal geen taart besteld. Ik heb geen geld voor taarten."

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 4