Voorlopige uitslogen wijzen op een grote overwinning voor de Christelijk-Democratische Partij van de Gasperi Voor Alkmaar en omgeving Eerste grote stoot fegen de communistische expansie Vliegtuigbotsing boven Berlijn niets anders dan een o'ngeluk Oud-Belgisch vrouwtje moest en zou de Koning zien Vijf mogendheden benoemen permanente militaire commissie DINSDAG 20 APRIL 1948 44e JAARGANG - NUMMER 11510 BUREAUX* Rode bolwerken en Milaan wankelen Turijn De nachtposttrein Londen fers voor de senaat lpidden te 02.55 uur plaatselijke tijd: Christen-Democraten 1.465.210 770.373 884.87'8 78.379 22.322 18.455 Volksfront Gematigde socialisten en Republikeinen Nat. blok It. Sociale Beweging (Neo-fascisten) Monarchisten Raciiografische foto. Tijdens het stemmen in de stemlokalen in Italie. Rome: met geladen machinegeweer kijkt de militair toe dat de stemming een rustig verloop zal hebben. Twintig doden bij mijnramp in Noord Frankrijk TROEPEN VAN NICARAGUA op gebied van Costa Rica Geheime organisaties in Hongarije ontdekt Arrestaties in Argentinie 70 jaar getrouwd Bij gelegenheid van het vijftigjarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin zijn een drietal officiele foto's vervaardigd, waarvan wij heden de eerste kunnen plaatsen, een prachtig staatsie-portret van onze Vorstin. (Foto Merkelbach) Afenkomst van mevrouw Roo sevelt op Huis ten Bosch te Den Haag, waar zij begroet werd door H.K.H. Prinses Juliana. Niegwe proef met atoomwapen 60.000 TON AARDAPPELEN naar West-Duitsland Extra kaasf NOODWEER TE VENRAAY TIEN STERFGEVALLEN Onder' repatrierende kinderen SPIJSOUE me* Pinksteren Hij wilde zijn vrouw te lijf HET ONGEVAL TE BREEZAND Chauffeur krijgt drie maanden Engelse kinderen naar de bollenvelden Voetbal -Twee spelers door de bliksem gedood LAATSTE NIEUWS De verkiezingen in Ifalie Enkele percentages Volgens door het ministerie van Binnenlandse Zaken gege ven voorlopige uitslagen van de Kamerverkiezingen in een aantal gebieden hebben de Christen-Democraten de leiding; daarna komt het Volksfront, de Socialistische Un^e en het Na tionaal bloc. Enige percentages zijn: Venezia Julia: Christen-De mocraten 61,3, Volksfront 21,8, Soc. Unie 13,8. Zuid-Tirol: Christen-Democra ten 42,1, Volksfront 9,0, Onaf- Rankelijken 38,7. Abruzzen: Christen-Democraten 53.9, Volksfront'31,5. Lombardije: Christen-Demo craten 52,5, Volksfront 3jp,4, So cialistische Unie 9,3. Welk weer morgen? Nieuuj Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. DirecteurE. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 ct. per mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Buiten God is 't nergens veilig nergens veilig fVondel ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). t Bank: Noorderbank ITALIE KIEST DE DEM0CRATIE van het HOEWEL de definitieve resultaten van de Italiaanse verkiezin- gen vermoedelyk heden, Dinsdagavond, bekend zullen zijn, kan uit de eerste verkiezingsuitslagen, die door het Centraal Stembureau aan het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn ge- stuurd, worden opgemaakt, dat Italie blijkbaar de eerste grote stoot tegen de communistische expansie in Europa zal geven. De stroom van cijfers wijzen op een grote overwinning voor de Christelijk-Democratische Partij van de Gasperi. Hedenmorgen te zeven uur zijn de volgende officieuze uitslagen van de S e - n a a t s verkiezingen, het gehele land betreffende, bekend ge- maakt: Christen-Democraten 3.280.532, Volksfront 1.976.89J, .Ge- matigde Socialisten en Republikeinen 662.463: Nat. bloc 320.630. front 9.000. Como: Christen-demo- craten 54.449 Volksfront 22.430. Bo- lbgna: Christen-democraten 18.734, Volksfront 18.824. Ancona: Christen- democraten 8.732, Volksfront 8.645. CatSnia: Christendemocraten 7.142, Volksfront. Venetie: Christen-demo craten 16 000, Volksfront 9.700. Bari: Christen-democraten 55.000. Volks front 19.000. Resultaten Kamerverkiezingen De voorlopige cijfers betreffende de uitslagen van de kamerverkiezin- gen voor Rome hebben betrgkking op de telling van 600 van de 1.437 stembureaux, latere uitslagen voor Milaan van de kamerverkiezingen luiden. voor 720 van de 903 stem- bureaux: Christen-Democraten Volksfront Gematigde Soc. Republikeinen Sociale Beweging Nationaal Bloc Monarchisten Diversen Rome: Christen-Dem. Volksfront Sociale Beweging Republikeinen Gematigde Soc. Monarchisten NationaSl Bloc Wordt Togliatti vervangen? Volgens een door „I1 Tempo" aan- gehaald gerucht zou Palmiro Togli atti als leider van de Italiaanse communistische partij vervangen worden door Rugero Grieco, lid van het centrale comite van de. partij. Van dit gerucht is noch bevestiging noch ontkenning verkregen. De ..Gfornale Delia Sera" heeft op de frontpagina een bericht afge- drukt over „een communistisch plan-K om onjuiste verkiezingsuit slagen te publiceren teneinde het Volksfront de overwinning toe te schrijven". Het dagelijks bestuur van het Volksfront heeft de juist- heid van dit bericht in een protest- schrijven aan het blad ontkend en eist. dat deze tegenspraak met de- zelfde nadrukkelijkheid gepubli- ceerd zal warden als de beschtildi- £ing. Rome danst van vreugde. Een correspondent van het ANP seint uit Rome het volgende: grote massa's blokkeerden in een omme- zien de hoofdstraten van Rome, toen omstreeks zes uur de eerste gedeel- telijke uitslagen door de luidspre- kers werden bekend gernaakt. Hoe- wel de gisteravond besctjikbare uit slagen nog sl»chts een zeer klem percentage van de 24 millioen ui^- gebrachte stemmen uitmaken, was de stemming onder de massa zoda- nig alsof een grote overwinning van de christelijk democratische partij reeds verzekerd was. Inderdaad spraken alle uitslagen van een grote en Soms vernieti- gende nederlaag van het Volks front. De voor de regenngsparty gunstige resultaten werden met luid gejuich ontvangen en men zag mensen op straat elkaar om- helzen van vreugde. van de Se- 632 van de 147.094 125.021 53.479 324.92*1 234.939 Ook in de industriestreek Noord-Italie, het bolwerk van Volksfront. wint de Gasperi. In het gebied van Turijn, waar men verwaeht had, dat het Volks front zou winnen, daar de commfi- msten er bij de laatste verkiezingen 117.012 stemm. behaalden tegenover de Christen-democraten 112.148, lui den de officiele cijfers naatsverkiezingen voor 785 kiesdistricten: Christen-democraten Volksfront Gematigde socialisten In Milaan: Christen-democraten Volksfront Gematigde socialisten en Republikeinen 21.997 Nationaal Bloc 6.853 Romh: Voor 1322 van de 1450 districten luiden de voorlopige/ officiele uitslagen: Christen-democraten Volksfront Republikeinen It. Sociale Beweging Nationaal Blok Sicilie: De eerste volledige uitsla gen der Senaatsverkiezingen kwa- men uit het dorp San Cataldo: Christen-democraten 6.299 Volksfront 9-45 Onvolledige uitslagen uit andere districten op Sicilie wijzen een gro- tere meerderheid voor de Christen- democraten uit dan verwapht was. In het communistische district Sesto Sangiovanni (provincie^Mi- laan) heeft- het Volksfront ongeveer even veel stemmen als de Christen- democraten en de gematigde socia listen samen. Het „rode" Toscane schijnt zich te hebben aangesloten bij de algemene stroming naar het centrum. Florence: Christen-democraten Volksfront Gematigde socialisten Republikeinen Nat. Blok ----- Resultaten Italiaanse verkiezingen voor de Senaat van hedennacht half een: Napels: Christen-democr. 49.207, Volksfront 18.317. Modena: Christen democraten 19.127, Volksfront 27.800. Pescara (provincie) Christen democraten 38.690, Volksfront 29.900 Gematigde socialisten 5.017. Natio naal Bloc 700. Sesto San Giovanni (het industriele gebied van Milaan) Christen-democraten 6.000; Volks- Uit de later op de avond beschik- bare cijfers, die nochtans nauwelijks als betrouwbare paaatstaf kunnen gelden. daar de uitslagen van de meestal buiten het centrum gelegen arbeiderswijken veelal nog niet be kend waren, bleek, dat de Christen Democraten te Rome het Volksfront met ongeveer 50 pet overtreffen, hetgeen met <k: meest optimistische verwachtingeir van de regerings- partij overeenstemt. Hetzelfde kan gezegd worden van Milaan, vanouds een rood centrum, en van een aan- tal steden in diverse delen van het land. Het Volksfront heeft fe Rome slechts in acht districten het hoog- ste stemmenaantal kunnen - halen. De feestelijke stemming, die gis- terenavond te Rome heerste, werd niet door incidenten onderbroken en de arrestaties, die de grote poli- tiemacht van minister Celba heeft moeten verrichten, beperken zich volgens het heden uitgegeveri com munique tot arrestaties, van commu- nisten in diverse steden wegens fraude aan stembureaux. Verklaring van Mario Scelba. Mario Scelba, de Italiaanse mi nister van" binnenlandse zaken heeft tegenover een correspondent van Reuter o.m. gezegd: „De resultaten van de verkiezingen betekenen een overwinning van de democratische geest van het Italiaanse volk. De consolidatie van de christelijke de mocratic komt vooral tot uiting door het feit, dat het Italiaanse volk in de christelijkedemocratie de macht gezien heeft, die het commu nistische totalitarisme, vertegen- 282.925 261.940 100.893 11.616 10.724 9.077 6.186 6.571 200.874 86.271 22.271 19.405 17.513 10.683 9.002 woordigd door het Volksfront, weg kan versperren." Tegenover de pers zeide Scelba: ..Het Volksfront was de grootste fout van de communisten, omdat het volk daardoor begreep, dat het de mocratische socialisme had afgedaan en een overwinning van het Volks front een communistische overwin ning zou hebben betekend. Indien er een zelfstandige democratische partij zou zijn geweest, zou deze krachtige steun. ondervonden heb ben." Wanhoopsgcschreeuw van Tass. Het Sovjetrussische persbureau 'Tass meldt uit Rome, dat het stem- men 19 April om 2 uur des middags over geheef Italie geeindigd is en dat met het tellen der stemmen i: begonnen. Volgens Tass hebben de aanhangers van de Katholieke Ac- tie en van de Christelijk Democra tische Partij wanhopige pogingen gedaan het aantal stempjers te ver- meerderen door voor vrij vervoer te zorgen en personen, die aan be- smettelijke ziekten, rerlamming en dergelijke lijden, tot stemmen te dwingen. Verschillende gevallen van het overlijden van zwaar zie- ken in de stembureaux zijn gemeld, aldus Tass. „De geestelijkheid en nonnen maakten op grote schaal ge- bruik van herhaalde stemming door middel van tw^e of drie nagemaakte of gekochte stembiljetten. Katho lieke organisaties voerden 18 April meer dan 100.000 telefoongesprek- ken met particulieren te Rome, waarin zij de bewoners met repre- saillemaatregelen bedreigden. /indien zij zich van stemming onthielden". 380.759 185.621 48.583 39.25* 21.388 109.084 86.015 20.671, 4.546 3.958 In een kolenmijn bij Lens in Nrd- Frankrijk heeft een zware ontplof- fing plaats gehad met als gevolg, dat 300 mijnwerkers werden inge- sloten. Onmiddellijk toegesnelde reddingsploegen slaagden er in 250 mijnwerkers te redden. Van de an dere vijftig vonden er twintig de dood en dertig arbeiders zijn em- sttig. gewond. Vermoedelijk is de ramp veroor- zaakt door de ontbranding van mijn- of kolenstof. De ontploffing was zo hevig, dat aan de opperylakte het grootste deel van de installaties door de druk werd vernield. WASHINGTON, 19 April (A.P.) Uit officiele diplomatieke bron wordt Maandag in Washington vemoitien, dat de Nicaraguaanse troepen ♦erscheidene strategische punten op Costaricaans gebied bezet hebben in de buurt van de grens. Als reden is opgegeven: te verhinderen, dat dq, Costaricanen Nicaragua zouden binnenvallen. Men verklaarde op het Ameri- kaanse departement van buitenland- se zaken, dat de Verenigde Staten bij de regering van Nicaragua in Managua daartegen protest hebben ingediend. Volgens eveneens van het Ameri- kaanse departement van buiten- landse zaken afkomstige berichten schijnt de toestand in San Jose ge- vaarlijk te zijn. Terwijl de ondet- handelingen over het einde van de burgeroorlog worden voortgezet, hebben communistische groepen zich meester gemaakt van de strategi sche punten in dg stad. De persafdeling van, het Hon- gaarse ministerie van Binnenlandse Zaken maakt bekend, dat de poli tic een geheime organisatie heeft ontdekt, die Hongaarse militaire ge- heimen en verschillende uitvindin- gen van Hongaarse technici naar Amerika heeft gestuurd. Tot nu toe zijn 14 personen gearresteerd. Vol gens deze bekendmaking was de productie in een Centraal Amen- kaanse staat op grond van de ge- stolen Hongaarse plannen reeds be gonnen. De Argentijnse politie heeft %ee- gedeeld, dat 92 mannen en vrouwen Zondag zijn gearresteerd op een concert te Buenos Aires, dat georga- niseerd was door de Argentijnse vrouwenbond. Deze bond wordt 'een recruteringsbureau voor de com munistische partij genoemd. Op Dinsdag 27 April a.s. zullen de 93-jarige Egbert Veen en de 92-jar. Jantje van der Heide' in Zuidveen bij Steenwijk de dag herdenken, dat zij v66r 70 jaren in het huwelijk traden. De beide oudjes, die nog een goede gezondheid genieten, zullen op die dag door hun dorpsgenoten gehuldigd worden. WASHINGTON, 19 April (Ren ter) Officieel wordt bekend ge maakt. dat op de Atol Eniwetok in de Stille Oceaan cen proef is genomen met het atoomwapen. De thans genomen proef is de eerste sinds 1946. tqpn op Bikini een experiment werd uitgevoerd. Om veiligheidsredenen wordt de datum van de jongste proef geheim gehou- den. De Amerikaanse commissie voor de atoom-energie deelt mee, dat de proef is uitgevoerd in over- eenstemming met de veiligheids- voorschriften volgens de wet Y31? 1946. Verdete inlichtingen aan het publiek kunnen op het ogenblik niet worden gegeveri. Dit is de vierde Amerikaanse proef met een atoomwapen. Te vo- ren is vijf maal een atoombom ont- ploft, waarvan drie bij proefnemm- gen. 's-GRAVENHAGE, 20 April. Naar Wij vernemen zal met ingang van heden een aanvang gemaakt worden met de export van 60.000 ton Nederlandse consumptie-aardappe- len uit de oude oogst van 1947 naar de Britse en Amerikaanse bezet- tingszone's in Duitsland. De levering zal in dollars betaald worden. In de week van 27 April tot 1 Mei zal aan de houders van A. B en C-kaarten een extra rantsoen kaas van 50 gram beschikbaar wor den gesteld. Veertien dagen later zal wedefom een extra rantsoen kaas van 50 gram aan dezelfde leef- tijdsgroepen worden verstrekt. een en ander" dank zij de ruime ksas- productie. Maandagavoifii om half riegen heeft zich boven Venraay een ge- weldige regen- en hagelbui ontlast die zeer zware overstromingen ver- oorzaakt heeft, stukken straat en trottoirs wegspoelden. Een der plei- nen van het stadje, dat pas was aangelegd, is geheel vernield. Aan de fruitbomen en gewassen is veel schade aangericht. Op het naar Nederland terugke- rende troepenschip Volendam heb ben zich onder kinderen (babies) uit repatrierende militaire gezinnen ernstige gevallen van enteritus (darmstoornissen) voorgedaan. waar van helaas tien met dodelijke af- loop. Van het hospitaalschip „Grote Beer" is in de Indische Oceaan ge- neeskundig personeel ter aanvulling van de medische dienst aan boord van de „Volendam" overgegaan. Nog verdere maatregelen tot medi- Een gezelschap Antwerpenaren, dat Zaterdag met een speciale autobus naar Rotterdam was ge- komen om Koning Leopold bij zijn aankomst met de ..Eemdijk" te begroeten, had de avond door- gebracht bij opgewekte muziek in een cafe-restaurant op de Kruis- kade. Onder hen bevond zich een vrouwtje van 75 jaar, dat in de Sinjorenstad doot nonnetjes verpleegd werd, maar permissie had gekregen de reis naar Rot terdam mee te maken, om Koning Leopold nog eenmaal in haar le- ven te aien. Ze was immers niet zo jong meer en men kon nooit weten. Het was gezellig in het cafe en daarom wat laat in de nacht ge- worden. Maar ten slotte ging het gezelschap de autocar weer opzoe- ken. In vrolijke stemming verliet me# het strijkje en kwam buiten op het stenen plateau, dat met enke- le treden naar het trottoir leidt. Ook het vrouwtje ging de weg, die alien gingen, maar ze zag in het duister de treedjes niet, viel languit en kon niet meer opstaan. Een dok- ter roepen? Geen kwestie van. 3e moest en zou de koning zien. Daar om camoufleerde ze haar pijn en liet zich in de bus dragen. De in- zittenden vreesden het ergste en vonden het geraden geneeskvndige hulp in te roepen. De arts consta- teerde: Het bovenbeen is gebroken. Nog verdere maatregelen tot meat- teerde: net Dovenoeen is geurimeu. sche hulpverlening worden getrof- Hij achtte opneming in een zieken- huis noodzakelijk. ,.Ik denk er niet fen. In de bonnenlijst, welke in de week voor Pinksteren zal worden bekend gemaakt, zal een bon voor alle leeftijdsgroepen worden aan- gewezen voor het kopen van 120 gram spijsolie. In verbahd hiermede^ wordt nog- maals een beroep geda"hn op 't pu bliek om led'ige spijsolieflessen in te leveren opdat dedistributie niet in gevaar wordt gebracht door een tekort aan flessen. De politie te Deventer heeft de 47-jarige J. aldaar in hechtenis genomen, die beschuldigd wordt van een poging tot zware mishan- delipg door zijn echtgenote met een mes te lijf te gaan. aan", zei het oudje resoluut. „Ik ben hier gekomen om de koning te zien en ik z a 1 hem zien". Ze liet zich niet bepraten en ten einde raad, is men er in een der ziekenhuizen toe overgegaan het been te eetten en in gips te vatten. In de windselen is ze Zondag voor dag en voor dauw per bus naar de Wilhelminakade gegaan, waar de ..Eemdijk" zou aanleggen. Daar heeft ze Koning Leopold toegewuifd en toegeknikt en toen ze meende, dat Z. M. haar opmerkte en terug- knikte, kreeg ze tranen in de 'ogen. Nu had ze toch haar koning gezien. Wat zag hij er goed uit. Dankbaar en voldaan is ze met het been in het gips met de autocar naar Antwerpen teruggereisd. Daar zal ze wel weer door haar nonnetjes verpleegd worden. Hef Britse Hof van onderzoek. dat een onderzoek heeft ingesteld naar de oorzaken van de botsing tussen een Brits Viking-vliegtuig en een Sowjet-jager van het Yak- type op 5 April j.l. boven Berlijn, maakt bekend, dat er „geen reden is om aan te nemen, dat de bot sing iets anders is geweest dan een ongeluk". Het Hof wijt de botsing aan de Sowjet-piloot, die naar de mening van het Hof de regels niet in acht heeft genomen. Meer speciaal zou hij irtbreuk hebben gemaakt op de desbetreffende overeenkomst tussen de vier mogendhedeq. De bestuur- der van het Britse vliegtuig gaat volgens het Hof geheel vrij uit. De Britse autoriteiten waren er niet van verwittigd. dat het Sowjet- toestel zich in de lucht bevond, al dus het verslag. Er volgt verder een gedetaileerde uiteenzetting aan- gaande omstandigheden, waaronder De rechtbank te Alkmaar deed heden uitspraak in de zaak van de buschauffeur J. D., die destijds de bus bestuurde. die op de onbe- waakte overweg te Breezand door de Helderse trein werd gegrepen en tegen wie wegens dood door schuld vijf maanden was geeift. De uitspraak luidde 3 maanden hechtenis en ontzegging rijbevoegd- heid voor een jaar. LONDEN. 19 April (A.P.). Honderd Engelse schoolkinderen zullen een tochtje naar Neder land maken om de bollenvelden in bloei te zien. De kinderen hebben- hun bezoek te danken aan het feit. dat zij als prijswinnaars zijn uitgekomen bij pen wedstrijd, wie de mooiste nar- cis in bloei bracht. De helft zal Dinsdag vertrekken, de andere helft een week later. Elke groep zal een week in Noordwijk-aan-Zee verblijven 3ls gast van de centrale •bollencomrms- sie van Nederland. Tijdens een ifredstrijd tussen twee Engelse legerelftallen, Maandag- middag te Aldershot gespeeld, brak plotseling een hevige onweersbui los. Een geweldige bliksemstraal schoot op een gegeven moment over het speelveld met het gevolg dat vele spelers en de scheidsrechter tegen de grond sloegen. Toen men van de eerste schrik bekomen was, bleek dat negen spelers min of meer ernstig waren gewond. Zij werden naar een ziekenhuis ver- voerd, waar inmiddels twee van hen zijn overleden. „De vijf ministers van buiten- landse zaken van de mogendhe- den-ondertekenaars van het Ver- drag van Brussel, in consultatieve raad.bijeen te Parijs op 17 April 1948 on grond van artikel zeven van het Verdrag, zijn het Zaterdag over de volgend^ regelingen eens geworden, welke" beogen de uit- voering van het verdrag van 17 Maart te verzekeren", aldus een officieel communique. Er zal een "permanente consulta tieve raad worden samengesteld uit de vijf ministers van buitenlandse zaken. Oe' faad zal beurtelings in elk der hoofdsteden van de landen, die ondertekend hebben, vergade- ren, Steeds wanneer zo'n vergade- ring noodzakelijk blijkt, maar in elk geval eens per drie maanden. Het permanente lichaam van de raad zal worden samengesteld uit de diplomatieke vertegenwoordigers te Londen van Balgie, Frankrijk, Luxemburg en Nederland en de vertegenwoordigers, die de Britse regering voor deze gelegenheid zal benoemen. Het zal worden bijge- staan door een seijretariaat en zal tenminste eens per maand bijeenko- men. De veiligheidsproblemen. waar van in het verdrag sprake is. zullen normaliter bi'nnen de competentie der verantwoordelijke ministers der dive/se* landen valleh. Deze zullen ter beraadslaging in Londen bijeen- komen, wanneer dit nodig wordt geacht. Om de bestudering van deze zelf- de kwesties voort te zetten zal te Londen een permanente militaire commissie worden ingesteld,' ver- antwoordelijk aan de raden onder toezicht van de politieke vertegen woordigers onder twee genoemd. Voorzover economische, sociale en culturele kwegties betreft zal de raad periqdieke bijeenkomsten vast- stellen, op een nader te kiezen plaats, van/ministers of bevoegde deskundigen. Teneinde de op deze bij^Snkomsten vastgelegde taken uit te voeren zal de raad speciale commissies instelleft. De eerste bijeenkomst van het permanent orgaan zal plaats vinden op 24 April. de botsing plaats vond. Uit het feit, ftat het landingsgestel, ingetrokken was, maakt het Britse Hof van on derzoek op, dat de Yak niet op 't punt was te landen. Bevin heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat Engeland schade- vergoeding zal vragen. Naar aanleiding hiervan drong een Lagerhuislid er op aan, dat zonder aarzeling gebruik gemaakt zou wor den van gevechtsvliegtuigen ftiet straalaandrijving, indien de Britse vliegtuigen verder nog iets in de weg gelegd zou worden. Bevin ant- woordde: „Ik wil aannemen, dat de Sowjets verstandig zullen zijn en daarom wil ik geen bedreigingen van enigerlei soort uiten." Laatste uitslagen Kamerverkiezin gen voor Rome, betreffende 800 van de 1437 stembureaux: Christen-Democraten 274.873 Volksfront 124.434 Sociale Beweging 29.487 Republikeinen 25.912 Monarchisten 13.808 Nationaal Bloc 10.560 De officiele uitslagen van de Se- naatsverkiezing te Rome, betreffen de 1418 van de in totaal 1437 stem- bureaux, waren hedenmorgen elf uur: Christen-Democraten 402.410 Volksfront 199.284 Republikeinen 52.233 Sociale Beweging 41.474 Nationaal bloc 22 260 Door de gematigde socialisten en de monarchisten zijn in de acht kies districten van Rome geen candidaten gesteld. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig tot Woensdagavond: IN HET NOORDEN VAN HET LAND KOELER! Vanavond en vannacht weer 9 plaatselijk. onweer. Morgen in de loop van de dag geleideljjk van het Noord-Dosten door- dringen 'van 'n koelere lncht- stroom met vrjj veel bewol- king, maar met slechts hier en daar enige lichte regen. Matige wind tussen Noord en Oost. i

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1