Engeland blijft bij zijn besluit Palestina te ontruimen T Zware strijd om Jaffa DE GRONDWETSHERZIENING in de Tweede Kamer Voor Alkmaar en omgeving Trouw aan militaire verplichtingen tegenover Tran Britse luchtmacht en infanterie tegen de Joden in actie Labour straft ondertekenaars van het Nenni-telegram BEVIN IN HET Zenden van politietroepen naar H. Land echter mogelijk Militaire hulp aan West-Europa Prins Boudewijn John Platts Mills, geroyeerd Overigen krijgen waarschuwing Alleen de Anti-Revolutionairen en de Ultra-Revolutionairen zijn er tegen 9-jarige jongen vermoord DONDERDAG 29 APRIL 1948 44e JAARGANG - NUMMER 11518 BUREAUX: DADER VAN DE MOORD TE NAALDWIJK CECREPEN? Dr. Gani in ons land Koningin 4 Mei niet voor de radio BINNENKORT NAAR BELGIe TERUG? Leopold zou aftreden Staking te Hannover Staking spoorweg- personeel op Java Adviseur Ned. delegatie Posf voor Palestina WAPENSTILSTAND IN JERUZALEM? Eenstemmigheid tusse en Arabieren Joden Nieuvu Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. DirecteurE. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 ct. per mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is 't ndrgens veilig Buiten God is 't ndrgens veilig (Vondel) ALKMAAR; Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingei 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN Molenstraat 52, Tel. 459 (JC 2240). Bank: Noorderbank ENGELAND heeft gisteren, bij monde van Bevin in het Lager- huis, opnieuw bevestigd, dat het besloten is zich op 15 Mei uit Palestina terug te trekken. Bevin herinnerde aan de mede- deling van Creech Jones op 16 October aan de U.N.O. gedaan, waarin Engeland onder bepaalde voorwaarden bereid zou zijn het bestuur van Palestina voort te zetten, totdat de onafhanke- lijkheid verkregen was, indien er een regeling tot stand geko- men zou zijn tussen de Joden en Arabieren. Nu er echter geen overeenstemming tussen de Joden en Arabieren is bereikt en het Britse administratieve personeel reeds begonnen is met terug- trekken, kunnen wij, aldus de minister, aan deze gang van za- ken op het laatste ogenblik niet meer een einde maken. Op een vraag of onderhandelingen met Amerika gaande waren „voor de aanwezigheid van Britse troepen in Palestina na 1 Augustus" ant- woordde Bevin: ..Daarover worden geen onderhandelingen gevoerd. De enige onderhandelingen die daar over gevoerd worden, zijn die in de U.N.O." Een storm van vragen, voorname- lijk handelende over het Arabische Legmen, werd op de Minister afge- vuurd nadat even te voren een twaalital conservatieve parlements- leden de Labour regering in een motie van afkeuring betreffende haar gedragslijn in Palestina ter verantwoording had geroepen. In het alliantie-verdrag tussen Groot-Brittannie en Transjordanie dat half Maart is getekend, heeft Groot-Brittannie erin toegestemd het Arabische Legioen, dat door de Britten voor grens-diensten in het Heilige Land was gebruikt te blflven steunen. Steeds opnieuw trachtten de vra- genstellers Bevin vast te zetten met de status van deze bepalingen in het verdrag. Indien ..Koning Ab dullah van Transjordanie het legi oen tegen de Joden gebruikt en hoe zich de algemene politiek van Groot-Brittannie zou ontwikkelen ten aanzien van de voortzetting van het verkopen van wapenen aan de Arabische staten." Op de vraag of de wapenleveran- ties tijdelijk zouden worden stopge- zet in verband met het openbaar aangekondigde voornemen van. deze staten, althans van sommige van deze staten, om na 15 Mei Palestina binnen te vallen, antwoordde Bevin vierkant; „neen". Bevin zei, -dat de Arabische staten, die wapens van Groot-BrittanniS betrekken. verplicht zijn hun wa pens en uitrusting gelijk te schake- len met die van de Britse troepen en voegde eraan toe; „Wij moeten natuurlijk verwachten, dat wij, wanneer ze in dit land contracten plaatsen, deze zo snel als technisch mogelijk is zullen uitvoeren." Seymour Cocks (Labour) drong er bij Bevin op aan te zeggen of hij de Joden zou toestaan „wapens te hebben om zich te kunnen verdedi- gen". „Volgens de inlichtingen, die ik op het ogenblik uit Palestina heb ontvangen. antwoordde Bevin, „schijnen de Joden de beste wapens te bezitten". Bevin wilde over de mogelijk- heid inzake een Britse bijdrage in het zenden van politietroepep naar Palestina niet verder gaan dan an- dere Britse woordvoerders, maar hij maakte onomwonden duidelijk, dat zelfs een dergelijke mogelijkheid zou moeten steunen op een wapen- stilstand tussen Joden en Arabieren" ..Ingeval van een schikking tussen Joden en Arabieren" zei hij „zou de Britse regei4hg, indien gewenst, het bestuur over Palestina blijven uit- oefenen gedurende de overgangs- periode naar de onafhankelijkheid." Eenmaal werd Bevin onderbroken door een lid, dat uitriep; „Er moet zeker eerst moord en doodslag zijn, voordat je wat doet." Bevin antwoordde, dat hij zowel Joden als Arabieren waarschuwde voor de gevaren van deze toestand en hij deed een beroep op hen hun geschillen te regelen. ,Ik zeg tot de Joden en Arabieren en de Arabieren zijn niet in dit huis aanwezig" zei Bevin onder gelach en gejuich „dat het staken van de gevechten voor u beiden de weg is naar een schikking." Op verzoek van de Naaldwijkse politie zijn door de politie te Kerk- rade aangehouden en opgesloten de vermoedelijke dader en diens me- deplichtige van de moord op A. 't Hoen, die Zaterdagavond j.l. te Naaldwijk in zijn Woning, na twee schoten zodanig was gewond, dat hij de volgende morgen in het zieken- huis overleed. Met de K.L.M. Constellation uit New York arriveerden Woensdag- morgen dr. A. K. Gani en Soejoto Soerjodipoera, die de belangen der Republiek Indonesia bij de Veilig- heidsraad en bij de ito-conferentie te Havanna hebben behartigd. Zij zullen ongeveer een week in ons land blijven. Wij vernemen, dat H.M. de Ko- nigin, om haar krachten te ont- zien, op 4 Mei a.s. geen raciiotoe- spraak zal houden. Marshall, de minister van bui tenlandse zaken der Verenigde Staten, heeft meegedeeld, dat het Amerikaanse ministerie van bui- tenlandse zaken overweegt de ondertekenaren van 't vijfmogend- hedenverdrag militaire uitrusting te leveren op leen- en pachtbasis. Dg Irgoen Zwai Leoemi heeft Woensdagavond verklaard, dat haar strijdkrachten de wjjk Man- sjije in het Noord-Westen van Jaffa hadden ingenomen, terwljl de Haganah aanvallen deed op de zuideljjke voorstad Telrish. Inmiddels beweert de Irgoen Zwai Leoemi, dat Jaffa zich heeft overgegeven, na zware aanvallen door infanterie en artillerie, cul- minerend in een doorbraak met pantserwagens en tanks. Volgens een bericht van Reuter uit Damascus verklaart het hoofd kwartier van de Arabische strijd krachten in Palestina, dat „het Ara bische garnizoen in Jaffa nog her- haalde vijandelijke aanvallen moe- dig doorstond." De Britse luchtmacht en infante rie, die bevel hadden gekregen „de concentraties van Joodse troepen om de Arabische zeehaven Jaffa te doorbreken", zijn Woensdag in actie gekomen. Volgens een bericht uit Jeruzalem is offlcieel medegedeeld, dat de Britse luchtmacht, gebruik- makend van Spitfires met raket- geschut, -het hoofdkwartier van de Irgoen Zwai'Leoemi te Bay Yam in de buitenwijken van Jaffa heeft aangevallen. Volgens het bericht schoten de Joodse strijders op „Ara- bische vluchtelingen, die per vaar- tuig uit Jaffa poogden te ontkomen". Dit is de eerste maal, dat de Britten tijdens de gevechten in Palestina tussen Arabieren en Joden gebruik maken van raket-geschut. Alvorens de Britse strijdkrachten aanvielen, was de burgemeester van Jeruza lem. Israel Rokach, gewaarschuwfl. De Britse hoge commissaris had hem doen weten, dat „indien nodig, geweld gebruikt zou worden om be- zetting van Jaffa door de Joden te verhinderen". Volgens bericht van het hoofd kwartier van het Britse leger stond Woensdagavond 't spoorwegtoebe- horen in brand tengevolge van de Joodse aanval op de stad. Het bin- nendringen der Joden in de verde- digingslinie van de stad was lang- zaam gegaan en de Arabieren had den de meeste aanvallen afgeslagen doch daarbij zware verliezen gele- den. De Britse militaire autoriteiten nemen maatregelen om verdere Joodse aanvallen te voorkomen. De correspondent van A.F.P. heeft de wijk Mansjije bezocht. De grana- ten der zware mortieren hebben er aanzienlijke schade aangericht. De Arabische krijgsgevangenen, meestal Iraniers en Syriers, zijn naar het hoofdkwartier van de Irgoen over- gebracht. Volgens Irgoen-kringen zouden Duitse officieren, die deel hebben uitgemaakt van Rommel's Afrika-corps, gevangen zijn geno- men, samen met talrijke Arabieren. De Joden hebben de hand gelegd op grote hoeveelheden wapens. Prins Boudewijn, de 17-jarige zoon van Koning Leopold zal, naar het zich laat aanzien, binnenkort naar Belgie terugkeren. In een communique, uitgegeven door het secretariaat van de Koning wordt er op gewezen dat Prins Bou dewijn zijn studie aan het College thans vrijwel heeft beeindigd. Nadat gewezen is op de vruchtbare studie- reis, die de jonge Prins in de Vere nigde Staten heeft'gemaakt tijdens het verblijf van Koning Leopold op Cuba, maakt het communique er melding van dat de Prins, voordat hij de studie zal opnemen aan de Militaire Academie in Belgie, en- kele cursussen zal volgen. welke speciaal voor hem zijn ontworpen. O.m. zal de Prins worden ingewijd in de beginseler. van het constitutio- nele recht in Belgie en zal hem kennis worden bijgebracht van de voornaamste internationale organen en instellingen. Zijn leermeester zal zijn Prof. Maurice Bourquin, ex- gedelegeerde bij de V.N. en thans hoogleraar aan de Universiteit van Genfeve en aan het Instituut voor internationale studie. In ingewijde kringen is men de mening toegedaan, dat deze beslis- sing van Koning Leopold de oplos- sing van het koningsvraagstuk be- langrijk nader tot een oplossing brengt. Sommigen menen zelfs uit deze beslissing te mogen conclude- ren, dat de vorst niet meer naar Belgie zal terugkeren en dat hij er in toestemt dat zijri zoOn hem als Koning van Belgie zal opvolgen. HANNOVER, 29 April (A.F.P.) 80 pet. van de 4000 arbeiders der Hanomagfabrieken te Hannover heeft zich vandaag bij geheime stemming uitgesproken v66r een staking. Gevreesd wordt, dat deze staking zich tot alle industrieen te Hannover, waar ongeveer 20.000 ar beiders werkzaam zijn, zal uitbrei- den. De algemene grief is, dat men te weinig voedsel krijgt. De Britse Labour-partU heeft John Platts Mills geroyeerd. Platts Mills was een der geestelijke va- ders van het telegram met goede wensen, dat aan de vooravond Pan de algemene verkiezingen in Italie door zeven-en-dertig leden der Britse Labourpartij werd gezon- den aan Pietro Nenfii, leider der Italiaanse meerderheidssocialisten. die met de communistische partij ter gelegenheid van de verkiezin gen verenlgd waren In het Volks- front. Negen-en-twintig andere ldden der partij. alien parlementsleden, (gelijk de overige ondertekenaars van het telegram) is aangezegd, dat zij tegen 6 Mei a.s. beloofd moeten hebben de partijpolitiek te steunen, anders zullen ook zij geroyeerd worden. De waarschuwing is gericht aan degenen, die zich niet van het telegram gedistantieerd hebben, na dat zij hun handtekening hadden geplaatst. Platts Mills is een eenenveertig- Jarige jurist, die door leden van zijn partij in het Lagerhuis soms is uit gemaakt voor „crypte-communist". Hij heeft steeds de buitenlandse po litiek van Bevin gecritiseerd. Het Labour-lid Alfred Edwards, dat directeur van een- "hoogoven- bedrijf is, zal voor het partijbestuur moeten verschijnen. Hij is meer dan eens een zelfstandige koers gegaan, speciaal met betrekking tot de plan- nen voor nationalisatie van de staal- industrie. waar hij zich tegen gekant zou hebben. Tot de gewaarschuwde leden be- horen Silverman en Zilliacus. Ook deze laatste oefent regelmatig cri- tiek op de Britse buitenlandse po litiek. John Platts-Mills verklaarde te genover Reuter, dat zijn critiek op het beleid van buitenlandse zaken klaarblijkelijk „doel getroffen had". De rechtse leiders van de regering hebben Groot-Brittannie in het oorlogskamp van Wallstreet ge- bracht, aldus Platts-Mills. Bij hun wanhopig zoeken naar nieuwe markten jagen de huidige regeer- ders van Amerika, evenals Hitler en de industrielen die hem aan de macht brachten, de wereldheer- schappij na. Bevins politiek is er op gericht Groot-Brittannie en het ge- menebest uit te leveren aan Ameri ka voor een handvol dollars. Die politiek heeft ons reeds honderden millioenen ponden gekost aan ver- kwiste arbeidskracht en materiaal. Verre van ze op te lossen, vergroot die politiek onze moeilijkheden op economisch gebied; tenzij er een einde aan wordt gemaakt zal zij ons volk tot een algeheel bankroet bren- gen. Groot-Brittannie zal zoiets worden als een kolonie en ons grote land zal tenslotte het slachthuis zijn in een nieuwe en nog ^vreselijker oorlog." Volgens het Republikeinse Persfc bureau Antara hebben 800 man van het spoorwegpersoneel te Goendhi Midden-Javai twee uur gestaakt als protest tegen de vertraagde rijst verdeling door de Republikeinse distributiedienst. Dezelfde houdiqg is te verwachten op de stations Ganbrigan, Kradonan en Randoe- blatoeng, indien de rijstverdeling langer stagneert. De leiding van de staking berustte bij de vereniging van spoorwegarbeiders. Bij besluit van de luitenant-gou- verneur-generaal is de Sultan van Pontianak, Hamd 2 (ro) als adviseur aan de Nederlandse delegatie toe- gevoegd. In de R.A.I. te Amsterdam worden de laatste voorbereidingen getroffen voor de oipening van de autotentoonstelling op 30 April a-s. Aan alle stands wordt druk gewerkt om alles op tijd gereed te krijgen. ..Indien Nederlands verantwoordelijkheld thans zou ophouden, vallen alle zekerheden weg, dat wij in Indie orde en rust zullen kunnen handhaven, hetgeen wij als een eerste plicht zien". „De Nederlandse suprematie over de Overzeese Gebiedsdelen moet thans definitief vervallen". Dit zijn de twee uitersten welke bij de behandeling van het belangrijke wetsontwerp tot wijziging van de Grondwet gisterenmiddag in de Tweede Kamer naar voren kwamen. Het eerste was het standpunt van de anti-revolu- tionaire fractie, het tweede de mening van de communisten. De Anti-r^volutionnairen hebben zich vierkant tegen het ontwerp verklaard, de communisten ook, zij het niet zo vierkant, of zij hebben nog een tweetal amendementen er- op ingediend, die men als middelen moet zien, om toch nog invloed uit te oefenen op iets, waar zij het he- lemaal niet mee eens zijn. Een zui- ver politieke manoeuvre dus, welke niet ten doel heeft het ontwerp voor hun fractie aanvaardbaar te maken. maar hen mogelijk toch iets meer doet bereiken dan wanneer zij al leen maaT tegen zouden stemmen. Daar het ontwerp verder geen tegenstand ondervond, is het reeds zeker, dat het zal worden aange- nomen, althans in deze eerste le- zing, want zoals men weet moet voor een wijziging in de Grondwet een zeer secure procedure worden toegepast. Een wetsontwerp met dit doel wordt eerst op de normale wijze ingediend bij de Kamers en normaal behandeld. D.w.z. dat het met eenvoudige meerderheid kan worden aangenomen. Maar dan komt de gehele Neder landse gemeenschap in het geweer om hierop invloed uit te oefenen. Er moeten n.l. nieuwe verkiezingen worden gehouden. Het hele parle ment wordt ontbonden en het volk kan de politieke constellatie van 'n nieuwe volksvertegenwoordiging wel eens heel anders bepalen. Om nu de stem van het volk door te laten werken bij de behandeling van het betreffende ontwerp tot grondwetsherzfening komt daarna het reeds aangenomen stuk in de nieuw gekozen Kamers weer aan de orde. En om dan nog eens een heel nauwe sluis te maken waar 't ontwerp doorheen moet voor het tot wet wordt verheven, is bepaald, dat de nieuwe Kamers het slechts met een meerderheid van twee derde kunnen aannemen. Er staat dus nog heel wat voor de boeg vooraleer het met de grondwetswij- ziging zover is, dat zij definitief zal zijn. Het doel van de wijziging Is zo als men weet een nieuwe rechts- orde te vestlgen voor dat wat wi) thans noy noemen het KoninKrrjK en dat een Ume zal worden, waarin als geiyKwaardlge staten deelnemen een Koninkryk in nieuwe st(jl en de Verenigde Staten van Indonesie. Een en an- der conform de overeenkomst van Linggadjattl, zoals UJdens het de- bat nog eens ufUirukKenjK van katholleke zUde werd vastgesteld. Over de verdiensten van het hui dige ontwerp hebben in de avond- vergadering de fractieleiders van beide regeringspartijen enkele op- merkingen gemaakt en zij bleken het daarbij lang niet altijd eens te zijn. Zo zag de heer v. d.-Goes van Naters uit de nieuwe Grondwet een Unie geboren worden, die geen „staat" zou zijn maar wel een ty- pisch „federalistische figuur" zou hebben. De heer Romme bestreed deze mening en stelde er tegenover, dat de Unie, zowel het ene als het andere zal moeten worden wan neer w(j ons houden aan de over eenkomst van Linggadjatl. En dat de K.V.P. daar met alle kracht aan zou vasthouden werd nog eens met veel nadruk gezegd. De Unie zal, op haar elgen competentie- veld het hoogste bindende gezag moeten ultoefenen met de nadruk op het hoogste. In die zin is de Unie een echte Staat, niet in de zin van een ge meenschap, die alle niet-religieuze belangen dient. Zo nan, alleen het algemeen belang gediend worden. Laat men deze hoogsts gezagsidee los, dan gaat ieder weer njn eigen belang verzorgen. Voorts zijn en kele amendementen ingediend waarover de minister-president bij de beantwoording aan de Kamer zijn mening zal zeggen. Het amendement van de C. H., dat aan het Hoofd van de Unie het on- persoonlijk begrip „de Kroon" ver- bonden wil zien, vond reeds genade bij de heer v. d. Goes van Naters, zodat hierover wel geen controver- sen zullen ontstaan. Ook de heer de Kort (K.V.P.)die in een voortref- felijk betoog het standpunt van de K.V.P. uiteen heeft gezet, was het eens met dit amendement. Wanneer wij de stemming, die t.edurende de 10-daagae As- embly te Bath erd tn de ump-room *n corgjan-Ball ;c houden, waar rele deelne- uers versohe- nen In 18-de euwse costu- nes; boven- taande foto reeft een over- zicht na het binnenkomen der gecostu- meerden. (Clich4 Bath Chronicle) In de Delfshavense Schie hebben jongens een kinderlijkje ontdekt, dat in een zak ronddreef. Zij zagen de juten zak, die geheel gevuld scheen op de oppervlakte van het water en niet vermoedende wat de inhoud was, begonnen zij met stenen er naar te gooien. Toen zij de zak enige keren geraakt had den barstte deze open en tot hun grote ontsteltenis kwam er het beentje uit van een kind. Toen het lichaampje te voorschijn kwam,*bleek dit van een ongeveer tienjarig jongetje te zijn. Onmiddel- lijk werd gedacht aan de 9-jarige C. F. Vermeulen, uit de Aalwijn Floriszstraat te Rotterdam, die se- dert 11 April vermist werd en over wiens verdwijnen de politie reeds inlichtingen had verzocht. 't Pakje kleren, dat apart in de zak was gestopt het lichaampje lag geheel* ontkleed werd aan de ouders getoond, die ze met een oogopslag herkenden. Gezien de omstandigheden, waar- onder het lijkje werd gevonden, is een ongeluk natuurlijk uitgesloten en de politie denkt ernstig over de mogelijkheid dat hier sprake is van een zedenmisdrijf, gevolgd door moord. In de loop van de morgen zal sectie op het lijk worden ver- richt. Van de dader echter nog geen spoor. 's-GRAVENHAGE, 29 April. Naar wij vernemen is de verzending van alle correspondentie per lucht- post naar Palestina stopgezet. De nog op de postkantoren aanwezige stukken zullen aan de afzenders worden teruggezonden. zich in de oude Kamer over het ontwerp na de eerste debatten van gisterenmiddag laat onderkennen, als richtsnoer mogen nemen'bij 'n voorspelling van het lot daarvan na de verkiezingen, dan staat het er met dit ontwerp gunstig voor. Met welke reserve wij dit zeggen kan men uit het voorafgaande opmaken. Degenen die zich gisteren voor het ontwerp verklaarden de christe- lijk-historischen, de partij voor vrij- heid en democratie, de KVP vor- men met de natuurlijk voorstem- mende partij van de arbeid wel een voldoende meerderheid, maar be- halve de verrassTngen die de ver kiezingen nog kunnen opleveren, hebben toch ook de woordvoerders der C.H. en der vrijheidspartij nog een slag om de arm gehouden en gezegd, dat zij nog niet weten wat zij straks na de verkiezingen zullen doen. A1 te bang hoeft men daarvoor ook weer niet te zijn, want blijk- baar zien zowel de heer Tilanus als de heer Vonk er hun heil bij om n(i mee te doen. Zij hebben beiden duidelijk gemaakt, dat zij inzien, dat gedane zaken geen keer nemen en dat de huidige situatie eenvou- dig vereist, dat men dit aanneemt. De reacties van een verwerpen zou den in het buitenland zeer ongun- stig zijn. Duidelijk hebben beide sprekers doen uitkomen, dat zij hiermede niet willen zeggen, dat zij het eens zijn met het tot dusver gevoerde beleid van onze regering t.a.v. In donesie. Maar de ontwikkeling der historie, al is ze niet gegaan zoals zij dat wensten, heeft zijn loop ge- had en er komt althans dit voor- deel bij, dat wij thans met een schone lei kunnen beginnen. Wij mogen van het regeringsbeleid thans verwachten, dat het binnen de perken van de gewijzigde Grond wet zal blijven, zei de heer Vonk met een ietwat dreigende blik naar de ministerstafel. En als wij deze oude politieke vos goed begrepen hebben, dan ziet hij ook kansen om op de basis van dit compromis wat meer invloed op de koers te gaan uitoefenen. Dit zijn natuurlijk de consequenties van dit ontwerp, dat inderdaad een compromis is, waar- toe men in de boezem der staats- commissie na bijna een half jaar v66rarbeid is gekomen. Nederland verheugt zich morgen op de negen-en-dertigste verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana. En Noord-Holland benijdt 't Limburgse gewest, dat aan de vooravond van deze verjaardag onze KroonprLnses in zijn midden mocht hebben en Haar geestdriftig mocht bejubelen. LAKE SUCCESS, 28 April (Re\ ter). Mosje Sjertok van het Jooc se Bureau en Djamal Hoesseini vai het Arabische Hoge Comite, zijn he: erover eens geworden. dat zij hun resp. organisaties zouden aanbeveler onmiddellijk een order tot staken van het vuren binnen de grenzei van de oude stad van Jeruzalem uit te vaardigen, mits de tegenparti.i zich er aan houdt. Sjertok sprak in de Trustschapsraad nogmaals zijn voorkeur uit poor een wapenstil- stand voor tenminste het gehele ge bied van de stad Jeruzalem en Hoes seini herhaalde zijn eerder geuite wens, dat de strijdkrachten der Ha ganah uit de oude stad teruggetrok- ken zouden worden. De Arabische en Joodse vertegenwoordigers zet ten uiteen, dat zij zelf niet in staat waren een order tot staken van het vuren te geven.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1