Legervan Israel slaags Rood is troef, maar.... onveilig met dissidenten van de Leoemi „We zien ze hier te veel Amerikaanse militaire steun aan West-Europa GROTE DEELNAME voor de a.s. zeilwedstrijden DEN HELDER EN OMSTREKEN PAG. 2 NIEUW NOORDHOLLANPS DAGBLAD - Dinsdag 22 Juni 1948 De laatste dag Daarom stemmen wij: Groen, dat is veilig Toch geluidwagens Eenheid van jonge staat in gevaar KWe»0V! Bf2^±nf Communisme in Zuid-Afrika ZAL WORDEN UITGEROEID De prinsesjes kamperen Dodelijk verkeersongeval VOOR DE POLITIERECHTER Arme Urkers -Cfixnelis..i Ontvangen: VS» PENH0UDERS MET G0U9EN "EN f 8,10 P.O.A. n.v. Payglop Binnen enkele maanden besprekingen Drie personen in rioolpuh bedwelmd WEERSVERWACHTING STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat de lijst van militairen, die voor de op 7 Juli a.s. te houden stemming voor de leden van de Tweede Kamer een gemachtigde hebben aangewezen en niet op de kiezerslijst voorkomen, alsmede de lijst van kiezers die in- •gevolge art. 56a der Kieswet be- voegd zijn bij volmacht te stemmen, heden ter gemeente-secretarie ter inzage zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten in afdruk of afschrift verkrijgbaar zijn gesteld. Alkmaar. 18 Juni 1948. De Burgemeester voornoemd, WYTEMA. CONFERENTIE VOOR DAMES Woensdagavond om half acht wordt er voor gehuwde dames en ongehuwde boven 30 jaar een con ference gehouden. Het onderwerp, dat door de K.A. bijzonder wordt aanbevolert. is getiteld: ..Vrijheid, blijheid". Wij willen de zomer voor Christus winnen. Er wordt op een grote opkomst gerekend. HEILOO K.J.M.V. A.s. Woensdag houden we een openluchtbijeenkomst in .,De Ronde O". Wat er allemaal gedaan wordt, is nog een verrassing. Het warme weer kan dus geen bezwaar zijn voor de opkomst en daarom rekenen we er dan ook op, dat iedereen present is. Mannen, tot a.s. Woensdag in „De Ronde O" om half 9 precies. K.J.B. HEILOO HEILOO Aangemoedigd door enige supporters en geenszins ont- moedigd door enige onsportleve wegblijvers bood onze athletlek- ploeg bestond uit: S. Morsch, S. andere ploegen van het district Alkmaar aan. Onze K.J.B. nam deel aan de driekamp (estafette, verspringen en kogelstoten). De ploeg bsetond uit: S. Morsch, S. Wittebrood, P. Tromp. H. Over- meer en H. Spaans. Wat niemand dacht maar wel wenste werd be- waarheid: Heiloo kwam als win- naar uit het strijdperk. Keurig ge daan, jongens. Nu trainen, voorlo- pig iedere Woensdagavond om 8.30 verzamelen bij het K.J.B.-gebouw. RETRAITE Heeft u zich reeds opge- geven voor de retraite? Er is nog plaats: 22—25 Juni: gehuwde dames. 2629 Juni: geh. heren tot 50 jaar. 1013 Juli: Heren. 1316 Juli: geh. dames tot 50 jaar. 17—20 Juli: jonge mannen. 2023 Juli: gehuwde dames. 24—27 Juli: Heren. 2730 Juli: gehuwde dames. U kunt zich opgeven: Di- rectie Retraitehuis Bergen N.H. is het morgen, waarop U aan de secretarie van de gemeente kunt opgeven, dat u wilt stemmen in een andere gemeente dan die waar u op de kiezerslijst staat. Dat kan twee redenen heben. Of u is na 31 December ver huisd, en dan staat u nog op de kiezerslijst van uw vorige ge meente, of u zijt op 7 Juli met vacantie in een andere gemeen te, dan waar ge moet stemmen. Zowel in het ene als in het an dere geval moet u vandaag nog als het kan, maar anders uiter- lijk morgen, even naar het ge- meentehuis gaan, om dat in or- de te maken, met opgave van uw naam, woonpla'ats en alles wat er zo bij behoort. Dan gaat uw stem niet verloren! voor recht en vrijheid; een leuze overigens die door alle politieke partijen in verschillende variaties wordt aangeheven. Het woord progressief, dat in '46 door nagenoeg alle partijen werd gebruikt, schijnt te afgezaagd te zijn geworden; wij kwamen het nog slechts tegen op het affiche van de P.v.d.A. Van andere partijen zagen wij nog geen verkiezingsaffiches. Wel ontvingen wij diverse strooi- biljetten; o.a. een van Welter. Die weet ook van leuzen. hoor! U kunt het zo gek niet denken, of hij Welter bestrijdt het, tot zelfs de textielnood toe; er staat alleen niet bij. of hij bedoelt de textielnood in Nederland of die in Indonesia. Be- paald bescheiden klinkt niet de in vette letters op zijn strooibiljet af- gedrukte leuze: „Welter doet alles beter". Hebben wij dat vroeger al niet eens eerder gehoord? Bei uns ist alles besser. schreeuwden de Fuh- rer-volgelingen. Stel je voor, dat alle kiezers dat geloofden, dat Welter alles beter doet; dan kwam nr 14 ook nog in de Kamer en had hij zelfs candi- daten te weinig. Overigens zijn wij het eens met de vice-voorzitter van de afd. Alk maar van de KVP. die in zijn slot- woord na de verhelderende rede van Sybesma vond, dat de lijst- Welter een pasgeboren kindje is, waar je nooit teveel notitie van moet nemen. Voor de meesten die achter Wel ter aanlopen is het slechts een mo de; maar die Welter-mode kon wel eens tegenvallen. Hij kon wel eens in zijn hemd komen te staan, en dat is nu juist niet bepaald een flatteus new look. Alkmaar. 18 Juni 1948. BEDRIJFSVOETBAL- VERENIGINGEN Het wedstrijdbord is geplaatst in sigarenmagazijn ..Hartland", dhr. Smit, Nieuwesloot 97. Wekelijks zal dhr. Smit de juiste standen aan- geven en blijft ook het Alkmaars publiek op de hoogte met de resul- taten van Bedrijfsvoetbal. De stand t.m. 19 Juni is als volgt: Afdeling A: Stabilitas 3 3 0 0 23—1 6 Landbouwhuis 3 3 0 0 284 6 Lichtbedrijven 3 3 0 0 155 6 Ringers I 3 2 0 1 Povay 4 2 0 2 SOVA 4 10 3 'RASA 2 0 0 2 Hulskampboys I 3 0 0 3 Hoge Huys 3 0 0 3 Afdeling B: Slagers 4 3 10 Melkboeren 3 3 0 0 APSV II 4 2 2 0 Telefonia 4 2 0 2 Papierduivels 4 12 1 Postilion 3 111 Stoel 4 112 Vensa 4 10 3 Hulskampboys II 3 0 12 Black Boys 3 0 0 3 Afdeling C: Reiniging 4 3 10 VIVO-boys 4 3 10 Fordboys 4 3 10 Alkm. Courant 3 2 1 0 80 5 Landbouwhuis II 3 2 0 1 65 4 BBC 3 111 9—7 3 P°A 3 0 0 3 3—18 0 Krom 4 0 0 4 5—15 0 AL TE IJVERIG Vier jongens van 10 tot 12 jaar, die door inklimming in een school- gebouw inbraken en allerlei voor- werpen uit de leslokalen weghaal- den, werden op het politiebuieau ernstig onderhouden. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn te Alkmaar aange- troffen een donkerbruine dobber- man pincer, reu, een zwart krul- hondje, scheve staart en een zwart dwergpincertje. Ter beschikking een mooi bruin hondje en een zwart hondje, beide middelmatig groot en enige jonge poesjes. Nogmaals wordt men er aan herinnerd, dat geen dieren in ont- vangst kunnen worden genomen, uitgezonderd aangereden of over- reden dieren. Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Haifa gelegen, door de joodse districtscommandant aldaar. Het joodse leger heeft deze plaats geheel bezet. Niemand mag zijn huis verlaten, behalve dokters en ver- pleegpersoneel. Het communique van het joodse hoofdkwartier zegt verder: ..Nadat Maandagmiddag door een joods re- geringsvliegtuig medegedeeld was. dat een door de Irgoen verwacht schip met wapenen in de richting van Natanya opvoer. werd na over- leg tussen de regering van Israel en het joodse hoofdkwartier de Irgoen gewaarschuwd, dat de wapenstil- stand onder geen voorwaarde ge- schonden mocht worden en dat zo nodig met wapengeweld tegen een schending zou worden opgetreden. Daar na deze waarschuwing het schip met wapenen zijn weg in de richting Natanya vervolgde, zijn 2 joodse oorlogsbodems naar deze plaats vertrokken. ZiJ hebben het bewuste schip onder bewaklng ge nomen. terwijl gelijktijdig de staat van beleg in Natanya werd afge- kondigd." De Minister van Justitie van Zuid-Afrika, Swart, heeft te Pre toria verkiaard, dat hij bezlg was de kwestie van het communisme in de Unie te bestuderen, met het doel „het uit te roeien". Op een vraag, of bepaalde delen van de bepalingen betreffende na- tionale veiligheid, die Vrijdag door de regering werden ingetrokken niet nuttlg zouden zijn geweest om het communisme buiten de open- bare diensten te houden, antwoord- de Swart: „Ja, maar ik wil deze kwestie volgens de gewone wetge- ving behandelen en niet op grond van een oorlogsmaatregel". Krachtens de door de regering ingetrokken maatregelen was het aan regeringsemployG's verboden zich aan te slulten bij de fascisti- sche organisatie „Ossewabrandwag" en de „Broederbond", een geheime Afrikaans-sprekende vereniging. TEL AVTV, 22 Juni. (Reuter) Manschappen van het leger van Israel en dissidenten van de Ir goen Zwai Leoemi zijn slaags ge- raakt, toen de laatsten trachtten een schip met wapens naar de kust te brengen en te lossen, aldus een communique van de regering van Israel. In het communique werd een oproep aan de burgers van Israel gedaan samen op te komen voor de eenheid van de staat. AFP deelt nader mede. dat het schip met oorlogsmateriaal aan- kwam tussen Haifa en Tel Aviv. Het lossen zou geschieden onder be- scherming van een sterke Irgoen- afdelihg. doch de Haganah, die per radio was ingelicht, zond gewapen- de troepen en gaf de Irgoen bevel het schip te doen vertrekken. On- dertussen had een vliegtuig van de V.N. het schip opgemerkt en de afvaardiging te Tel Aviv gewaar schuwd. Dadelljk begaven zich een Amerikaanse en eeen Franse waar- nemer naar de aangeduide plaats. De Irgoen weigerde gehoor te geven aan het bevel van de Haganah en koos stelling op ongeveer een kilo meter afstand van het strand, waar- tegenover ook de troepen van de Hasranah in stelling gingen. Nadere bijzonderheden over de be sllssir.g van de V.N., die door haar afvaardiging te Tel Aviv is ver- wittigd, zijn nog niet bekend. De onderbevelhebber van de Ir goen heeft voor de radio gezegd: ..Wij delen het land mede. dat de Haganah ergens in Palestina de Ir- goentroepen aanvalt en dat reeds verscheidene manschappen zijn ge- dood of gewond. De joodse staat is in gevaar en de komende uren zijn besltssend. want indien de Haganah deze striid niet dadelijk stopzet, kon een bureeroorlog uitbreken." De Joodse zender meldde nog te vier uur hedenmorgen, dat vol gens mededeling van het hoofd kwartier van het joodse leger gis- teravond te 21.45 uur Palestijnse tlid de staat van beleg Is afrckon- digd in de joodse stad Natanya, aan de kust tussen Tel Aviv en E.H.B.O.-CURSUS LANGEDIJK Aan het einde van de EHBO-cursus 1947-48 von de afd. Langedljk werd door de door het centraal bureau aangewezen exami- nator, dr. J. Degenaar van Alkmaar, het diploma-examen afgenomen op 10 en 11 Juni jl. 21 candidaten na- men aan het examen deel. Aan 17 dames en heren kon een diploma worden toegekend. Dames: M. de Lange, Zd. Schar- woude; C. M. van Kleef Jd., Zd. Scharwoude; G. Kos Gd., Nrd. Scharwoude; C. M. Kuin Wd., Nrd. Scharwoude; H. Rijper Jd., Nrd. Scharwoude; C. I. Schuffelen Ad., Nrd. Scharwoude; G. Smit, Zuid Scharwoude; M. Rijper Jd., Oud- karspel. Heren; G. Bet, Zd. Scharwoude; M. Zijp Dz., Nrd. Scharwoude; F. Th. v. d. Fluit, Nrd. Scharwoude; J. J. Kos Gz.. Nrd. Scharwoude; J. A. Schuit Jz., Nrd. Scharwoude; Ant. Rood. Zd. Scharwoude; C. Biersteker Az., Oudkarspel; A. Rij- kes Az., Oudkarspel; A. P. Dekker, Oudkarspel. ;en nieuwe WERELDBURGER PETTEN Het eerste kind in het nieuwe dorp Petten is geboren. Het is Cathavina Janny Kramer, dochter van Pieter Kramer en Dieuwertje Schotvanger, geboren op 19 Juni 1948. De beide oudste prinsesjes, Bea trix en Irene zijn met hun mede- leerlingen van Kees Boeke's school „De Werkplaats" te Westersche/t- ling aangekomen. Met twee auto- bussen zijn de kinderen eerst over de Afsluitdijk naarr Harllngen ge- reden. Daar stapte het jeugdig ge- zelschap over op de boot naar Wes- terschelling. Van hier ging het per bus verder naar Oosterend, waar de jongens en meisjes enige dagen in de ..Wierschuur" zullen kamperen. Donderdag zullen de prinses-re- gentes en prins Bernhard met de ..Piet Heinnaar Terschelling ko men om de prinsesjes te bezoeken. De prinselijke familie zal dan een autotocht maken door het eiland en de kleine prinsesjes zullen hun ongedwongen kampeertijd die dag even onderbreken om officieel ken nis te maken met de bevolking van Terschelling. Op de rijksweg Lochem—Goor slipte gisteren een trailer met aan hangwagen, De aanhangwagen raakte in de berm vast en moest met vereende krachten weer op de weg gebracht worden. Terwijl men bezig was deze wagen weer aan te haken naderde met grote snelheid een truck met oplegger. Door het te plotseling remmen slipte ook dit voertuig. Het kwam tegen de op de weg staande aanhangwagen terecht, met het gevolg da de 18-jarige H. Sasbrink uit Haarle (gem. Hellen- doorn), die met anderen de helpen- de hand bood. tussen aanhangwa- .gen en vrachtauto bekneld raakte en vrijwel op slag werd gedood. Het was hoofdzakelijk diefstal, vernieling, mishandeling en oplich- ting, hetgeen door mr. Stoffels be- handeld werd. De Urker Willem de B. als eerste kwam voor mishande ling. Bij water halen uit een put werd hem door een wachtmeester van de Rijkspolitie gezegd bij de anderen aan de westkant van de put te gaan staan. De B. gaf toen de wachtmeester een stomp met het deksel van een melkbus. Volgens de wachtmeester was het geen stomp, maar een slag; de B. had nooit kunnen stompen. want er stonden enkele vrouwen tussen, zo- dat hij moest slaan. Een tweetal ge- tuigen a decharge verklaarden, dat de wachtmeester de eerste duw gaf. Daarna bracht de B. zijn melkbus- deksel in actie, maar of hij hiermee 'JJil duidelijk. Na het pleidooi van de verdediger luidde de uitspraak f 15 of 10 dg. Van B. uit Wieringen had enkele goederen van een Duitser achterge- houden en niet aangegeven bij het Beheersinstituut binnen de daartoe gestelde termijn. De goederen be- stonden uit een bontjasje, een dub- belloops jachtgeweer en nog wat andere voorwerpen, zoals lepeltjes. De opzet werd echter niet bewezen verklaarde. zodat vrijspraak volgde. Klaas Tj., komende van Texel, had de zoon van zijn broer een half jaar in huis gehad. Aanvankelijk wist hij niet, dat de jongen gedeser- teerd was; later begreep hij echter, dat er iets niet in orde was. De jongeman kreeg. nadat hij opgepakt was, 2Vt jaar. Klaas Tj. kwam er af met 2 mnd. conform de eis van de officier van justitie. De tweede Urker van die middag, Klaas H„ had de chauffeur B. een klap gegeven, omdat B. tegen een aantal schragen opreed, welke aan H. toebehoorden. H. verklaarde, dat hij alleen maar het stuur gegrepen had; B. evenwel verklaarde, dat H. hem ook nog een paar stompen op zijn oog en in zijn nek gegeven had. Er bleek. dat H. ongunstig bekend stond. Negen maal is hij reeds ver- oordeeld, waarvan een vijftal keren voor mishandeling. De eis van mr. Holsteijn was f 75.of 25 dg. en 1 mnd. voorw. met een proeftijd van 2 jaar. De uitspraak was 14 dg. Johannes D. en Frans Herman Christiaan B. uit Schagen waren samen een lompenhandel begonnen zonder daarvoor vergunning te heb ben: elk kreeg f 5.of 3 dg. Bouwe S. uit Den Helder kreeg met een arbeider, waarmee hij werkte, ruzie om een drinkfles en gaf hem toen een stomp: f 15.of 5 dg. Albert B. uit Anna Paulowna had op zijn beurt Bouwe S. weer met een mes gedreigd. omdat hij bang was voor S. De uitspraak luidde: f 80.of 10 dg. voor scholieren: 18—6 16—2 14—4 17—7 5—8 SCHOOLFEEST WARMENHUIZEN Ook dit jaar zullen onze schoolkinderen hun uitje hebben. Er is n.l. een mooi bedrag bijeen gebracht door de parochianen. zodat de hoogste klassen naar Amsterdam kunnen en de andere naar Bergen a. Zee. wel op" zijn plaats aan alien die'"zo gul hebben bijgedragen. WASHINGTON, 21 Juni (Reu ter). Een woordvoerder van het Mm.sverle van Lanasverdenigjng der V.S. heeft verkiaard, dat de volgende stap ter voorbereiding van „gewapende Amerikaanse bij- stand voor de West-Europese ver- dragslanden" diplomatieke bespre kingen zullen zijn tussen de Ver- enigde Staten en de vijf landen der WeatelUke Unle: Belgie, Frankrijk, Groot-Brittannle, Lu xemburg en Nederland. Er is nog geen datum vastgesteld, zo ging de woordvoerder verder, maar waarschijlnijk zal het binnen twee of drie maanden gebeuren. Deze besprekingen zullen aan het overleg tussen de militaire staven voorafgaan. De woordvoerder ont- kende, dat stafbesprekingen „spoe- dig" zouden plaats hebben. De militaire commissie der vijf Europese landen is nog niet gereed met de uitwerking van een gemeen- schappelijk verdedigingsplan. Daarna zullen Amerikaanse mili taire deskundigen „waarschijnlijk" de overweglngen van de Europese militaire commissie gaan bestude ren. De gezamenlijke stafchefs der V.S. en diverse departementen zul len tenslotte bij het Congres met voorstellen tot hulp komen, niet v66r 1949. A.F.P. meldt nader, dat, volgens mededeling van „een hoge en ge- zaghebbende Amerikaanse persoon- lijkheid", geen bespreking zal kun nen plaats vinden voor de bijeen- komst van het nieuwe congres in Januari 1949, dat Amerikaanse steun aan de Europese landen eventueel slechts verleend zal kunnen worden in de mate, waarin die landen maat regelen nemen om zichzelf te hclpen en alleen dan, wanneer die Janden een duidelijk en uitvoerbaar plan van onderlinge hulp hebben opge- steld. dat steunt op een ..pool" van BUi'opese bewapening en op het ver- vaardigen van gemeenschappelijke wapens voor de Europese legers. De verklaring werd aldus toege- licht. dat Groot-Brittannie bijv. vliegtuigen zou kunnen fabriceren, Frankrijk lichte wapens en pantser- afweergeschut en de andere landen wapens, die zij volgens hun gemeen- schappelijk oordeel het best kunnen fabriceren. Volgens de aangehaalde bron zou geen waarde gehecht moeten wor den aan het bericht, volgens lict- welk een woordvoerder der Ameri kaanse regering zou hebben mede gedeeld, dat „de Verenlgde Staten met tegenzin harden besloten dit jaar slechts een kleine hoeveelheid wapens en munitie aan West-Europa te leveren." Maandagmorgen raakten de ge- meente-werklieden L. Goedbloed en J. de Ridder, die in een rioolput te Vlissingen aan het werk waren, door de in de put verzamelde gas- sen bewusteloos. De heer de Meul- meester. die toevallig passeerde. daalde ter redding met 'n touw om het middel in de put af Ofschoon ook hij spoedig onder de invloed der verstikkende dampen geraakte, slaagde hij er in om de beide be- wusteloze werklieden naar boven te brengen. De drie betrokkenen zijn naar het ziekenhuis Bethesda over- gebracht. De M. kon spoedig naar huis terugkeren Voor G. en de R. bestond echter gistermiddag nog levensgevaar, hoewel zij beiden tot het bewustzijn waren teruggekeerd laagbrug, hoog- en ver-springen. Jongens 15 en 16 jaar: laagbrug, rek en hardlopen. Meisjes 12 tot 14 jaar: ringen, laagbrug, hoog- en ver-springen. Jongens 12 tot 14 jaar: laagbrug, paard en hardlopen. Voor heren staan verder nog op het Program: 1500 meter, 400 meter en 100 meter hardlopen, alsmede een 4 x 100 meter estafette Buiten mededinging zullen de dames boven 17 jaar van D O.S. nog een demonstratie geven van rhyth- mische oefeningen. De prijsuitreiking zal na afloop der wedstrijden op het terrein plaats hebben. Welke prijzen dit zijn en door wie deze beschikbaar gesteld zijn, hopen wij dezer dagen nog te kunnen mededelen. Het is een sympathiek gebaar van D.O.S. dat het alle eventuele baten van deze Sportdag zal beschikbaar stellen voor de Sint Vincentius-ver- eniging. In de avond-uren zal het sport- feest worden voortgezet in de zalen van de Park-Schouwburg. Tijdens het feestelijk bal zal de bekende gymnastiekvereniging van Volen- dam en de keurploeg van de K.N.T.A.K komen demonstreren Waar er voor de katholieken, zo wel in Hoorn als daarbuiten, zo weinig gelegenheid bestaat in ka- tholiek verband te dansen. kunnen zij hier op gepaste wijze de avond doorbrengen. Het Park zal voor deze feestavond nauwelijks groot genoeg zijn. En als nu het weer ook een beetje rnee werkt gedurende de dag, zal D.O.S. en zal de K.N.T.A.K op een goed geslaagde sportdag kunnen terug zien DEN HELDER. Hoezeer de ko mende zeilwedstrijden van de Kon. Marine Jachtclub de belangstelling van de zeilers hebben opgewekt, blijkt wel uit het aantal binnenge- komen inschrijvingen, dat momen- teel tot 90 is gestegen. De organisa- toren kunnen er dus wel van ver- zekerd zijn dat in het a.s. week-end de ogen van de Nederlandse zeilers op Den Helder gevestigd zijn. Pro- minente zeilers komen aan de start waarvan zowel Zaterdagmiddag als Zondagmorgen velen getuige kun nen zijn wanneer ze zich 'n plaats- ie zoeken op de dijk. Het begin van de races voert namelijk langs de kust. rond de tonnen die zijn ge- legd boven de plaats waar zich een wrak bevindt. Bij slecht weer wordt van de grote Haaks-race afgezien en in de plaats daarvan doen de deelnemers die daarvoor hadden ingeschreven, mee aan de rede-race over een af stand van 26 mijl. De zeilende vaartuigen kunnen in de volgende groepen worden ge- classificeerd: 14 Modelsloepen, gezeild door of- ficieren en adelborsten; 14 id. met onderofficieren en 5 met korporaals en manschappen. Kruiserjachten Haaks-race: 11 in klasse A (waarvan 5 zonder bijzei- len), 14 in klasse B en 6 Marine- kruiserjachten. Dan zijn er 6 koopvaardijsloepen 6 jachten in de Drakenklasse, 3 in de Pampusklasse en 11 behorende tot de niet gemeten kajuitjachten. Deze laatsten doen mee aan de in- vitatiewedstrijd. Vermeld kan nog worden dat het Gemeentebestuur een eerste prijs beschikbaar heeft gesteld voor de kruiserjachten zonder bijzeilen en dat het Comite O. en O. een hoofd- prijs voor de koopvaardijsloepen heeft uitgeloofd. Bij de koopvaardij. sloepen behoort ook de Farmsum- sloep tot de deelnemers, die zoals we gisteren meldden een stout stuk- je heeft uitgehaald door onder commando van kapitein Hille over zee van Rotterdam naar Nieuwe- diep te zeilen. Vanaf Dondcrdagmorgen zijn in de Marinecantine tegen betaling van .f 0.75 programma's te ver- krijgen, waarin alle nadere bij zonderheden zijn vervat. Tegelij- kertlid kunnen daar dan de kaar- ten in ontvangst worden genomen Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Woensdagavond: WEINIG VERANDERING! Wlsselend bewolkt met plaat- selijke buien, hier en daar met onweer. Meest matige wind tussen West en Zuid. Weinig verandering in tempe. ratuur. De wedstrijden Voor de dames boven 17 jaar staan op het programma: ringen le, 2e> 3e en lA-graad; hoogbrug le, 2e, 3e en 1-A-graad Tremplin paard- sprongen le, 2e, "3e en 1 A-graad. Voor de heren: Hoogbrug. hoogrek. paard, athle- tiek. Meisjes 15 en 16 jaar: ringen,

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 2