Slavische ministers van buitenlandse zaken vergaderen te Warschau Extremistische aanval Tweesoorten geld circuleren vanaf morgen in de gehele stad Voor Alkmaar en omgeving Besprekingen over vorming van Oost-Duitse met Leipzig als Stadsbestuur van Berlijn weigert te voldoen aan Russisch bevel op Batavia-Bandoeng-expres - - Wt:, 1 MOLOTOF HEEFT DE LEIDING Vandenbergh Nieuwe textielpunten Communisten verstoren raadsvergadering Coert Dubois is overspannen Twee interpellates Minstens tien personen door gewapende Indiers gedood Wetsontwerp Bedrijfsorganisatie bij Tweede Kamer Het England-spiel Naar financiele chaos in Berlijn Westelijke geallieerden verklaren Russische orders niet geldig De laatste dwaasheid WELKOM! msmmm DONDERDAG 24 JUNI 1948 44e JAARGANG - NUMMER 11294 BUREAUX: Valse bankbiljettenzegels te Berlijn Vierjorig jongetje verdronken De Zwitserse uurwerktovenaars zijn weer met een nieuwe uit- vinding op de markt gekomen: het precisie-wekker-armband- horloge. Na meer dan een hal ve eeuw experimenteren is 'n uurwerkfabriek in La Chaux de Feuds er in geslaagd een arm- bandhorloge te construeren, dat beantwoordt aan alle eisen, die zowel aan een horloge als aan een wekker gesteld kun- nen worden. De alarminstalla- tie brengt een zoemtoon voort, die 25 seconden aanhoudt en in staat is meer dan een sla- per uit hun zoete dromen te wekken. De toonhoogte van de zoemtoon is bij alle horloges verschillend. Nu nog een bon om deze heerlijkheid aan te schaffen. CANDIDAAT VOOR AMERI KAANSE PRESIDENT GEMEENTEN ZITTEN COMMUNISTEN DWARS Visser vermist Magda Piccarolo, Marcelle Cortis en Gino Bolloni, drie sterren van de wereldberoemde Scala te Milaan, maken deel uit van het Italiaanse Opera-ensemble, dat in de maand Juli in 9 steden van ons land optreedt. Bij de Tweede Kamer is aan- hangig gemaakt het ontwerp van wet op de bedrijfsorgani satie. Bij dit ontwerp is als bij- lage gevoegd het rapport van de commissie van der Ven. Het wetsontwerp met bijlage zal binnen enkele dagen bij de Rijksuitgeverij verkrijgbaar zijln. EIRE - NEDERLAND OP 26 JULI Luistert hedenavond naar Mr. Donker! BATAVIA, 24 Juni. (Reu ter). Uit officiele Ne derlandse bron te Batavia wordt gemeld, dat de Ba tavia Bandoeng-expres gisteren tot ontsporing is gebracht en door gewa pende Indonesiers is aan- gevallen. Volgens officieu- ze berichten werden 10 personen gedood, onder wie een kapitein der Ne derlandse luchtmacht en 10 gewond. Men vreest, dat het aantal slachtoffers nog groter zal blij- ken te zijn. De trein werd ruim 3 kilometer ten Oosten van Tjikampek (ongeveer 65 km. ten Z.O. van Batavia) tot ont sporing gebracht. Tegelijker tijd werden de telefoon- en to legraafleidingen doorgesneden. Volgens Nederlandse kringer is dit de climax van een aan Stroonnt'ekort in West-Berlijn CORWILDERS heeft ernstig motorongeluk Marshall in het ziekenhuis tal incidenten in geheel dooi de Nederlanders bezet West- Java tijdens de afgelopen week die een aanwijzing •ormen van toenemende onrust en wetteloosheid. Ceesteszieke stak jeugdhuis in brand - - I; ,'f: - De verbinding van Amsterdam met de Rijn wordt, volgens een plan van voor de oorlog, verbeterd. Het Merwede-kanaal wordt hiervoor op dubbele breedte gebracht. De werkzaamheden zijn nu zover gevorderd, dat het nieuw gegraven gedeelte onder water gezet is en dat de dam, die dit gedeelte van het oude kanaal- scheidt, wordt weggebaggerd. Op de foto, genomen ter hoogte van Weesperkarspel, ziet men duidelijk de breedte van het oude en van het nieuwe kanaaL Nieuuu Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. DirecteurE. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle editie6 26 ct. per mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is t nergens veilig Vondel ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank RADIO MOSKOU maakte gisteren bekend, dat te Warschau een conferentie is begonnen tussen acht ministers van bui tenlandse zaken uit Oost- en Centraal-Europa. In enkele Lon- dense kringen wordt deze bijeenkomst een poging genoemd, een tegenwicht te stellen tegen hetplan-Marshall en de Weste- lijke Unie. Het staat thans vast, aldus Reuter, dat de conferentie tot doel heeft, de Slavische landen als een man te winnen voor een Sovjet-Russiseh plan: vorming van een aparte staat in Oost- Duitsland met hoofdkwartier te Leipzig. Een door1 radio Warschau uitge- zonden communique luidt: „Op initiatief van de regeringen der USSR en de Poolse republiek is te Warschau een conferentie bij- eengekomen van de ministers van buitenlandse zaken der Sovjet-Unie, Albanie, Bulgarije, Tsjechoslowa- kije, Joego-Slavie, Roemenie en Hongarije. Deelnemers zijn: Molotof (Sovjet- Unie), Enver Hodja (Albanie), Mo- larof (Bulgarije), dementis (Tsje- choslowakije), Sinitsj (Joego-Sla vie), Modzelewski (Polen), Anna Pauker (Roemenie), Molnar (Hon garije). Het onderwerp, dat ter conferen tie besproken wordt, zijn de Lon- dense beslissingen aangaande Duits land. De conferentie is geopend door Modzelewski, waarna de Pool se premier, Cyrankiewicz, de deel nemers welkom heette. g De ministers van buitenlandse zaken hebben d(j Poolse regering hun dank betuigd voor de gastvrij- heid. Modzelewski werd tot voor- zitter van de eerste vergadering ge- kozen," In Sowjetrussische politieke krin gen te Berlijn hecht men grote waarde aan de conferentie te War schau, die men „de belangrijkste in Oost-Europa sinds het einde van de oorlog" noemt Men verwacht, dat de conferentie een vorm van een nauwer verbond tussen de landen van Oost- en Zuid-Oost-Europn tot gevolg zal hebben, ter overkoepeling van het bestaande netwerk van verdragen van vriendschap en bij stand. Te Belgrado worden de geruchten dat de bijeenkomst van Warschau een ..bijeenkomst van de Kommin- form" zou zijn tegengesproken. O.a. wordt aangevoerd, dat op zulke bij- eenkomsten nooit ministers van buitenlandse zaken zijn uitgeno- digd. Molotof was gisterenmorgen vroeg uit Moskou te Warschau aangekomen, waar h(j werd ver- welkomd door de Sovjet-Russi- sche ambassadeur Lebedief, de Tsjechische ambassadeur Paisck en de gezanten van Bulgarije, Hongarije, Joego-Slavie en Roe menie Op de zwarte markt te Berlijn worden zegels aangeboden door de Sow jets gebruikt voor het merken van de oude marktbiljetten in het kader van de geldzuivering. Deze practijken dreigen de Sowjet-Russi- sche geldzuivering reeds in de war te sturen voordat ermede begonnen is, aldus verklaarden Amerikaanse beambten. Dinsdagmiddag is de 4-jarige Leo Regels te Rotterdam bij het spelen in de Rotte gevallen. De moeder, die het kind miste, ging het zoeken en vond het in de Rotte drijvende. Zij haalde het knaapje uit het wa ter. Na twee uur kunstmatige adem- haling te hebben toegepast, kon de dokter slechts de dood constateren. Het vliegveld stond onder be- waking van de Poolse veilig- heidspolitie. Onder zwaar gewa- pend escorte reden Mofbtof en Ieidende Poolse regeringsperso- nen door de straten vaifc War schau naar een niet bekend ge- maakt punt van bestemming. In de straten van Warschau heerste een opgewonden stemming. Ge- wapende politie zette de voor- naamste wegen af en soldaten re den in auto's door de straten. De conferentie wordt waarschuniyk gehouden in het paleis Wilanova, tien kilometer van Warschau. Dit paleis was door speciale wachten omgeven. In welingellchte kringen te War schau verklaarj men, aldus Reuter, dat de conferentie van politic! van Oost- en Midden-Europese landen vooraf gegaan is door een geheime vergadering van de Kominform te Praag, welke de vorige Zaterdag begonnen was Naar gemeld wordt, zijn reeds en kele dagen geleden honderden ambtenaren van de veiligheids- dienst te Warschau aangekomen, die aan de verschillende delegaties zijn toegevoegd Men schat, dat er meer dan duizerid speciale wachten aan gekomen zijn. De conferentie vmdt plaats in het paleis Wilanova. In diplomatieke kringen te War schau meent men, dat Togliatti, secretaris-generaal van de Italiaen- se communistische partij en Jacques Duclos, waarnemend secretaris van de Franse communistische partij aan de conferentie deelnemen. Voor Duitsland zouden Grotewohl en Pieck, voorzitters van de S.E.D., aanwezlg zijn. Philadelphia, 23 Juni (AFP) Senator Vandenberg heeft zich officieel candidaat gesteld voor het presidentschap van de V.S. Arthur Vandenberg is op de Na- tionale Republikeinse Conventie voorgedragen als candidaat voor het' presidentschap. De internatio- nalistische senator' voor Michigan werd voorgedragen door de gouver- neur van die staat, Kim Sigler, die hem een erkend staatsman noemde, die de wereldproblemen kent, die „zegt wat hij meent en meent wat hij zegt". Het volk van Amerika had Vandenberg's leiderschap van de Senaat erkend en het heeft ge- zien, dat hij deze positie niet ge- zocht heeft. Hij had alle persoon- lijke aspiraties ten achter gesteld. bij het besluit om de buitenlandse politiek voor Amerika tot ontwik- keling te brengen, een politiek, „welke door de wereld algemeen geacht wordt breed van opvatting en wijs te zijn". Senator Martin (Pennsylvania) stelde Dewey voor als candidaat. Het Centraal Distributie Kantoor deelt mede, dat wederom 25 punten van de textielkaart VA 804 worden geldig verklaard. Ook thans wordt er op gewezen, dat van deze 25 punten er vijf als extra beschik- baarstelling zijn te beschouwen. Met ingang van 1 Juli 1948 worden geldig de bonnen gemerkt: „Textiel K vijf punten", „Textiel K reserve" ter waarde van 10 punten, ..Textiel L 44n punt" en „Textiel M 44n punt". De bonnen gemerkt: „L vijf pun ten", ,.M vijf punten", ..Reserve L" en ..Reserve M" zijn derhalve voor- lopig niet aangewezen voor de aan- koop van textielgoederen. Na een oponthoud van 90 minu- ten, veroorzaakt door communisti sche demonstranten binnen en bui ten het stadhuis, kon de spoedver- gadering' van de Berlijnse gemeen- teraad, ter bespreking van de va- lutakwestie, doorgang vinden. De officiele Amerikaanse, Britse, Fran se en Russische vertegenwoordigers, die weg waren gegaan toen de de monstrate begon, hadden hun plaatsen weer ingenomen. De waarnemende eerste-burge- meester van Berlijn, mevrouw Louise Schroeder, verklaarde, dat het stads bestuur de instructies van het Sow- jet-bestuur, wat betreft het betrek- ken der Westelijke sectoren van Berlijn bij de munthervorming in de Sowjet-sector, niet kon uitvoerenen dat de districts-burgemeesters in de Westelijke sectoren waren ge- instrueerd de bevelen van de oom- mandanten van hun sectoren uit te voeren. Het stadsbestuur zou een gemeenschappelijke valuta voor de gehele stad blijven nastreven. Ondanks de huidige verdeeldheid wat het geld betreft, beschouwen we Berlijn als een eenheid, aldus mevr. Schroeder, en zullen wij het als zo- danig blijven besturen. De vergadering van de Berlijnse gemeenteraad moest worden onder- broken, omdat communistische de monstranten het stadhuis waren binnengedrongen. De communisten droegen rode spandoeken, waarop te lezen stond: „Weg met hen die Berlijn willen verdelen". BATAVIA, 23 Juni (Aneta) Coert Dubois, het Amerikaanse lid der Commissie voor Goede Dien- sten, zal wegens gezondheidsrede- nen twee weken te Buitenzorg doorbrengen. Wanneer daarna geen 1 merkbare verbetering in zijn toe- stand zal zijn ingetreden, zal hij naar de Verenigde Staten terugke- ren. Zijn terugkeer zal dan geschie- den per schip, omdat het reizen per vliegtuig hem door de doktoren verboden is. Het communique van de Com missie voor Goede Diensten zegt dat Dubois gisteren door Overste J. T. Sullivan van de medische dienst van het Amerikaanse leger en Ka- pitein Swaarts van de Nederlandse Militaire Geneeskundige dienst is onderzocht in verband met de te rugkeer van zekere symptomen van een vroegere ziekte. Dit onderzoek, dat geschiedde in het Militair Hos- pitaal te Batavia, wees uit, dat Coert Dubois overspannen is; hij heeft reeds eerder aan overspanning geleden Men heeft hem volledige rust voo'rgeschreven. Degenen van de Berlijnse gemeen teraad, die lid waren van de socia- listische Eenheidspartij en mede- standers op de publieke tribune stonden bij het begin van de verga dering als een man op en riepen herhaalde malen: „verdelers". Enkele ingangen van het gemeen- tehuis waren geblokkeerd en niet- communistische raadslieden hadden moeite binnen te komen. Een der burgemeesters. mevr. Schroeder, werd uitgejouwd toen zij om orde verzocht. De COMMUNISTEN hadden nog wat behoefte aan verkiezings- reclame en hiervoor moest blijk- baar de interpellatie Hoogcarspel dienen, waarbij de regering verzocht werd zich uit te spreken over de hinder, die de communistische ver- kiezingsreclame in vele gemeenten ondervindt. Verbod van vergaderen, geen geluidswagens enz. Minister Witteman stelde hiertegenover. dat dit een zaak was, die uitsluitend de betrokken gemeenten aanging en de heer Hoogcarspel moest zeker niet om actief optreden van de rege ring vragen, want dan kon hij nog wel eens slechter af zijn dan nu. Daar kon de heer Hoogcarspel het mee doen en hoewel hij nog wat nasputterde, wilde hij het er waar- schijnlijk ook heel graag mee doen. Het ging er immers maar om de regering nog een anti-communisti- sche verklaring te ontlokken. Tenslotte viel er nog te beslissen over een verzoek van de heer Droes- sen (KVP), die de regering nog- maals wilde vragen waar nu de toegezegde uitkering voor de landbouw bleef. Eenmaal moet er een eind komen, zei de heer v. d. Goes (P.v. d.A.), de Kamer moest nu nodig op het verkiezingspad en hij had wel een beetje gelijk, ofschoon wij ons afvragen of dit argument ook al niet voor de interpellatie van zijn fractiegenoot had kunnen gelden. Maar hoe het zij, de Kamer was het met het voorstel van de voorzitter eens om deze interpellatie op een nader vast te stellen datum te doen houden. Volgende week komt de Kamer nog een keer voor wat spoed- werk bijeen en dan is het scheiden tot na de slag! SCHELLINGWOUDE. 24 Juni. Zondagavond j.l. verliet de visser G. Westerning zijn woning te Schel- lingwoude voor e&n bezoek aan de binnenstad van Amsterdam. Sinds- dien is hij niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd. De wedstrijd EireNederland in de voorronde van het Olympisch voetbaltournooi wordt Maandag 26 Juli te Portsmouth gespeeld. Aan- van£ 6 uur 's middags. Mr. L. A. Donker, voorzitter van de parlementaire enquete commissie zal hedenavond om 19.45 uur in de radio-rubriek „De regeringsvoor- lichtingsdienst antwoordt" over de zender Hilversum I, spreken over de werkzaamheden van deze com missie, speciaal met betrekking tot het z.g. ..England spiel". DE VAIsJTA-STRIJD in Duitsland, die in feite een onderdeel is van het plan der Soviets, de Westelijke geallieerden te dwingen Berlijn te verlaten, heeft gisteren een nieuw hoogtepunt bereikt. Nadat Sokolofsky de geldzuivering voor geheel Berlijn had afgekondigd, dus ook voor de Westelijke sectoren, hebben de Westelijke commandcmten bevolen tot invoering van de Deutsche Mark in hun sectoren van Berlijn binnen 48 uur. De drie Westelijke commandanten verklaarden de Russische order tot uitvoering van de geldzuivering in de Westelijke sectoren van „nul en van gener waarde". Alle banken in de Westelijke sectoren moesten ter- stond gesloten worden. Ook de win- kels, behalve de voedsel- en medi- camentenwinkels, moesten sluiterj. De Westelijke commandanten beslo- ten tot invoering van de Deutsche Mark in hun sectoren binnen 48 uur. In hun gemeenschappelijk com munique herinneren de Westelijke commandanten er aan, dat ten tijde van de geldsanering in de drie Wes telijke zones besloten was de Wes telijke sectoren van Berlijn niet in de sanering te betrekken, omdat da stad een vierledig bestuur heeft. De Kommandatura het hoogste Gealli- eerde lichaam in Berlijn, heeft tot taak geldsanering voor geheel Ber lijn uit te voeren. De door het Sowjet-bestuur afge- kondigde wetten betekenen een al- gehele miskenning van het huidige vierledige bestuur van Berlijn en een inbreuk op de bestaande rege- lingen. De drie Westelijke Mogend- heden kunnen zich niet aan een der- gelijk willekeurig optreden onder- werpen en hebben daarom bevolen, dat de Russische wetten niet in hun sectoren van toepassing zijn. Een uur na de bekendmaking door de Westelijke Geallieerden, dat de Deutsche mark in de drie WesteUjke sectoren van Berlijn zou worden ingevoerd, heeft de onder Sowjet-controle staande Berlijnse radio de volgende waar- schuwing voor de Berlijnse bevol- king omgeroepen: „De volgende verordening van het Russische militaire bestuur in Duitsland geldt voor geheel Ber lijn." „In de Westelijke z6nes van Duits land uitgegeven bankbiljetten mo- gen niet in Groot-Berlijn circule ren." NEW YORK. 24 Juni. AFP). „Men is tot de laatste dwaasheid gekomen, namelijk aan de inwoners van Berlijn twee verschillende geldsoorten op te dringen", aldus schrijft de ..New York Herald Tri bune" in een hoofdartikel, getiteld: „De slag om Berlijn". „Wij denken dat voor Marshall het ogenblik gunstig is om langs diplomatieke- weg te informeren of het Kremlin voornemens is de aan- gegane verplichtingen na te komen en op ondubbelzinnige wijze te ver- staan te geven. dat de Verenigde Staten in het tegenovergestelde ge- val de zaken zeer ernstig zouden opvatten. De toestand te Berlijn is thans veel gevaarlijker dan men zou kunnen toelaten dat hij nog verergert," aldus het blad. „De lnvoer van nieuwe West- duitse bankbiljetten, alsmede die van Reichsmarken, rentenmarken en Geallieerde marken, en het als be- taling aanvaarden daarvan in Groot-Berlijn, zal worden be- schouwd als een handeling met het doel het economisch leven te scha- den. Zij, die deze verordening over- treden, zullen worden vervolgd." Naar van gezaghebbende zilde wordt vernomen, zullen de comman danten van de Westelijke sectoren van Berlijn de Duitse bevolking niet verbieden het geld van de Sowjet- zone bij zich te hebben. Dit geld, dat van een bepaald plakzegel is voorzien, is volgens de Russische verordening geldig voor de gehele stad Berlijn. Volgens voorschrift van de Wes telijke Geallieerden mogen de Sow- jet-marken echter niet in de Wes telijke sectoren worden besteed. Van Russische zijde is bepaald, dat slechts de banken in de Sowjet- sector van Berlijn bevoegd zijn geld om te wisselen. De Berlijners uit de Westelijke sectoren, die de veror dening van Maarschalk Sokolofsky wensen op te volgen, moeten voor de omwisseling van het geld in Sow- jetmarken dus naar de Sowjet-sector BERLIJN, 24 Juni (Reuter). Hedenmorgen vroeg moest in som- mige gedeelten van West-Berlijn d% electrische stroom uitgeschakeld worden tengevolge van de stopzet- ting van stroomlevering uit de Sow- jet-Russische sector. AMSTERDAM, 24 Juni. Cor Wilders, de 34-jarige oud-intema- tionaal, links-achterspeler In het eerste elftal van het Amsterdamse Blauw-Wit en werper in het honk- bal-negental van dezelfde club, is hedenochtend circa 8.30 uur het slachtoffer geworden van een ernstig motor-ongeluk. De bekende voetballer, die gedu- rende deze zomermaanden in een tentenkamp te Bloemendaal verblijft en dagelijks op zijn motor naar Am sterdam komt. waar hij aan de in- casso-bank (Bijkantoor Admiraal de Ruyterweg) werkzaam is, werd he denochtend op de Zeeweg bij Bloe mendaal door twee militairen, die met een jeep passeerden, ernstig ge wond bij zijn zwaar beschadigde motor aangetroffen. Met een diepe hoofdwonde, een sleutelbeenfractuur en zware hersenschudding hebben de militairen de gewonde met hun jeep naar het St. Joannes de Deo-Zieken- huis te Haarlem vervoerd. Zij veronderstellen, dat Cor Wil ders door een nog onopgehelderde oorzadk tegen een boom is gereden. Zijn t<ftstand is naar wij zojuist vernemen vrfj bevredigend. Het nieuwe geld mogen zij naar hun eigen sector meehemen, maar daar niet besteden. In de Westelijke sectoren wordt de Deutsche mark in omloop gebracht. die ook betaal- middel in de Westelijke zones van Duitsland is. Het onder Russische controle staande station van radio Berlijn heeft bekend gemaakt. dat van Za terdag af de vrachtprijzen op de Berlijnse Spoorwegen in Sowjet- marken moeten worden betaald. Brigade-Generaal Benson, Brits plaatsvervangend commandant van Berlijn, heeft de burgerlijke be- stuurders van de Britse sector van Berlijn meegedeeld, dat de Engel- sen „volgens recht in Berljin blij ven en vast besloten zijn alles te doen wat in hun macht is om de bevolking te beschermen tegen onnoemlijke rampspoed en ellen- de". Hij voegde er aan toe, dat na de invoer van de Duitse mark in de Westelijke sectoren de stad „onmid- dellijk voordeel zou trekken van de ontwikkeling in het Westen en dat lang ontbeerde verbruiksartikelen opnieuw in de winkels zullen ver- schijnen". Hij deelde voorts mee, dat de in voering van de Duitse mark in de Westelijke sectoren op Vrijdag a.s. diende om het geschokte vertrou- wen te herstellen en dat niets deze vitale maatregelen in de weg stond. Hij zeide er van overtuigS te zijn, dat deze zaak tot een goed eind zou worden gebracht. Marshall, de minister van Bui tenlandse Zaken der Verenigde Sta ten, is in het ziekenhuis opgenomen voor het ondergaan van „een be- handeling van algemene aard". De Goudse recherche heeft enkele uren na de brand, die 't katholieke clubhuis te Gouda vernielde, een 18. jarige Goudse jongeman aangehou- den, die, na een verhoor, bekende de brand gesticht te hebben. Als motief hiervoor wordt wraakneming verondersteld. daar de jongeman zich enige tijd geleden aanbood voor verkennersleider, hetgeen werd ge- weigerd. Enige maanden geleden is de jongmean uit een gesticht voor geesteszieken ontslagen. Boven het vertrek waar de brand gesticht werd, hielden een aantal jeugdlei- ders een vergadering. Met achter- lating van hun jassen konden dezen zich door het brandende vertrek heen, in veiligheid stellen. yANDAAG, morgen en over- morgen geniet een deel van ons gewest de eer, het Prinselijk Paar voor een officieel bezoek te mogen verwelkomen. Voor het eerst zal H. K. H. Prinses Juliana als Prinses- regentes met Haar Gemaal, Z. K. H. Prins Bernhard, Texel en^Den Helder bezoeken. Heden komen de vorstelijke gasten op Texel aan, morgen en Zaterdag leggen zij verschil lende bezoeken af in den Helder. Een hartelijk welkom roepen wij H.H. K.K. H.H. toe namens onze uitgebreide lezerskring in het Noordhollands Noorder- kwartier. De bevolking van Texel en Den Helder is verheugd over de komst van het Prinselijk Paar. De Marinestad heeft al meer- malen door haar bijzondere po sitie aanleiding gegeven tot het nauwer aanhalen van de harte- lijke banden van ware toegene- genheid tussen het Vorstenhuis en ons Volk. Wij spreken gaarne de wens uit, dat ook dit nu weer de vrucht mag zijn van het bezoek, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard aan Texel en Den Helder brengen en wij geven uiting aan onze diepe overtui- ging, dat heel het gewest mee- leeft met de grote gebeurte- nissen, die zich daar in de ko- mende dagen afspelen. De vrijheid onder het Huis van Oranje is ons dierbaar pand, waaraan wij eensgezind in deze dagen meer dan ooit onze trouw betuigen. Leve de Prinses-Regentes, leve Prins Bernhard! T" pf|P

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1