Nel van Vliet een klasse op zich Vlees onder de aardappelen T E XT 1 E 1 LV R KOO P MHD VROON DREESML4NN Frits de Ruyter op de 800 m. geplaatst Vakonderwijs in Westfriesland een goede krant voor stad en land OLYMPISCHE SPELEN Rol van Europa in 7 00 m. hard/open uiterst bescheiden Zatopek vestigt nieuw Olympisch record Een slachtoffer van de jenever-manie Bekroningen practisch proefwerk Bekwaam bladrietscheerder Belasfingconsulent Marktberichten f VET heeft "1 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Zaterdag 31 Juli 1948 PAG. 7 Benzineregeling voor Frankrijk Ruiterdag Familieberichten Advertentien J. P. DE SMET, AFWEZIC Hed. de Vries tandarfs-ass. C. J. W. E. van Hesteren R.K. MEISJE, TE KOOP: Wortelen Wieden? ZAADNOORDIJK 0-E L. O. P. ALTUD GEMAKKELUK. ULEERT rPRIMA BU'. L. M. LOOS, Tuinslangen Gazonsproeiers W. Zaadnoordijk Heerhugowaard N. VOETBAL- WEDSTRIJDEN Adverteert in dif* blad V- Mr. v. Schaik voert besprekingen ONZE JONGENS KEERDEN TERUG Staking te Deventer opgeheven E. W. V E T LONDEN, 30 Juli. Luisterrtfk kan men de start van de Olympi- sche Spelen niet noemen. Verre van dat. Want toen de athleten prompt op tyd In het Wembley-stadion ver schenen, half drie, om hun krachten te meten op de 400 meter horden loop, viel er tot hun grote verba- zing en misschien ook wel ontstel tenis geen horde te bekennen. De in smetteloos wit en met flatterende alpinomutsen uitgedoste terrein- knechten tagen in een soort bezwijming op het middenveld. De tem- peratuur was er ook naar, rond 95 graden, en geen wonder, dat men zich allerminst lekker gevoelde in deze oven. Het publiek zat bUkans in badcostuum stil te soezen op de tribunes. Intussen stonden de hor- denlopers bU de Olympische mast maar zo'n beetje voor spek en bonen. Totdat er een heer in rood uniform op het toneel verscheen, die met striemende woorden zyn doezelige dienaren naar de horden Joeg. En toen was het slechts een kwestie van een- half uur om de Amerikanen Fransen, Britten, Fin nen en een Griek met de Qnuit- sprekelijke maar romantische naam Petropoulakis over de hindernis- sen te laten stormen. De spreekwoordelijke Britse stipt- heid schijnt men bij de Olympische Spelen zo'n beetje overboord te hebben geworpen. Want niet alleen in het Wembleystadion, doch ook in het zwembad was men de klok vergeten. Om 3 uur zou daar onze grote favoriete voor de hoofdtitel, Nel van Vllet, in haar serie voor de 200 meter starten. Toen zij in het bad onder geleide van Ma Braun aankwam, kon zij zich rustig in retraite terugtrekken, want het programma was toen reeds veertig minuten over tijd. Voor athleten, zwemmers en zwemsters, die uiter- aard bij een dergelijk sportevene- ment. waarbij de ogen van de gan- se wereld op hen zijn gericht, op en top nervous zijn, zijn dergelijke goochetarijen met de tijd allerminst bevorderlijk. Nel van Vliet trof het in zoverre gelukkig, dat zij in haar serie tegen de Engelse Lemora en de Canadese Strong geen angst be- hoefde te hebben. dat zij het niet zou halen. De vier eerstaankomen- den worden namelijk in de semi- finale geplaatst, welke op 31 Juli wordt verzwommen. Maar het zal toch aanbeveling verdienen om, zeker bij de finale op de avond van de derde Augustus, stipt op de mi- nuut te beginnen. Intussen ver- wacht Pietie van Vliet, zoals de wereldrecordhoudster offictael in de Burgerlijke Stand staat ingeschre- ven en zoals zij in Wembley-pool ook door de luidsprekers wordt uit- gebazuind, de grootste tegenstand van de Hongaarse Novak, haar ge- vreesde concurrente bij de Europe- Se zwemkampioenschappen in Mon te Carlo een jaar geleden. De Hon gaarse Eva Szekely is pas genezen van een ernstige longontsteking. De vlinderslagzwemster, die na Monte Carlo pertinent beweerde. dat zij de wereldrecordhoudster bij de Spelen van de Olympische troon zou stoteh, heeft bijna niet meer kunnen trainen. Toch presteerde de Hongaarse het om in haar serie, de tweede, het Olympisch record te verbeteren, dat op naam stond van de Japan- se Maehaita met 3.1.9. Onder een daverend gejuich vlinderde zii ver voor de Belgische Yvonne van de Kerckhove en de Britse Caplin, de enige, die zich concur- renten konden noemen, naar de finish. Tijd 3.1.2. Maar het ge juich was nog niet verstomd of de kersverse Olympische record- houdster kon haar tltel weer overdragen aan haar eeuwiige ri- vale, Nel van Vliet. „Laat Nel maar zwemmen, je zult nog wat beleven", had Ma Braun ons in de vroege morgen bij een bezoek aan het meisjeskamp North- wood met een mysterieus lachje verteld. En Nel van Vliet heeft vanmiddag voor. een matig bezet zwemstadion duidelijk laten zien wat het wil zeggen wereldrecord houdster te zijn. „Zenuwachtig? Praatjes. Klets- praatjes", verzekerde haar verloof- de Lou Koudijs, die natuurlijk de gelegenheid niet voorbij wilde laten gaan om de nog altljd beroemde Hollandse. nieuwe lauweren te zlen vergaren. Nel van Vllet had een prachtlge start, maar wat zij daarna liet zien, bracht het publiek in een soort dolle verrukking. Het was alsof alleen de wereldrecordhoud ster in het water was. Geen van haar tegenstandsters kon haar maar in de verste verte benade- ren, laat staan verbeteren. En met alle respect voor Ma Braun, voor dit zwemwonder komt toch alle eer toe aan trainer Jan Sender, die haar na de geruchtma- kende Amerikaanse trip, welke Nel van Vliet een flinke portie zelfver- trouwen kostte, binnen een mini mum van tijd weer oplapte voor de Olympische Spelen. In de prachtige tijd van 2.57.4 min. kroonde zij zich op de eerste dag tot Olympisch re- cordhoudster 1948. En volgens Ma Braun kan zij met gemak het tem po nog wat opvoeren. Maar dat wordt bewaard voor de volgende duels. Een andere Nederlandse, Jannie de Groot, had het heel wat moeilij- ker in haar serie, waar zij moest optornen tegen de Hongaarse No vak en de Britse Church. Zij kwam als derde aan en mag dus van de partij zijn in de halve finale. De tijd van de winnares was 3.29. De 100 m. hardlopen Amerikaans onderonsje Een sprint over een smeltend teerdek valt warempel niet mee. Want bij het aanleggen van de bre- de weg naar Wembley-stadion heeft men geen rekening gehouden met een tropenzon, die vanuit de tro- pische gebieden een slippertje naar het koele Europa maakte. Alsof wij zo pas uit een bad waren opgedo- ken galoppeerden wij de trappen naar onze plaatsen op. Juist op tijd om de 100 meter lopers in actie te zien. In totaal 12 series, welke een constant Indianengekrijs bij het ta- gioen Amerikanen. wier sterkste troeven aan de start verschenen, ontlokte. Op het middenveld was een miniatuur Eiffeltoren gecon- strueerd, zonder dat iemand het in de gaten had gehad. In de top we- melde het van flimoperateurs, die het celluloid met de Amerikaanse triomfep reeds morgenavond in de New-Yorkse theaters zullen bren- gen. En ofsehoon onze Amerikaanse vrienden het in het dagelijks leven niet al te zeer begrepen hebben op de negers. bij de sport verandert dat gevoel als bij toverslag. Want negers voeren de boventoon bij het Amerikaans contingent. Juichen is slechts een zwakke af- spiegeling van het hysterische ge- schreeuw van de Amerikanen bij elke race, waaraan landgenoten met of zonder kroeshaar deelna- men. Het schreeuwconcert begon reeds bij de eerste serie, toen de Amerikaan Ewell in 10.5 sec. triom- feerde. In de twee daarop volgende series bleef Uncle Sam aan het woord. Geen wonder, want tegen sterren als een Mell Patton (10.6) en een Lloyd LaBeach (10.5) is mo- menteel geen sterveling opgewas- sen. Hoffelijk gaven de Portugees Salvador Paquete en de Hongaar Goldovany de Panamees een handje voor de start. Een heel aardig ta- fereeltje, dat prompt door de horde fotografen op de plaat werd vast- gelegd. Tijden van 10.5 betekenen echter nog niets. Het wereld- en Olympisch record prijkt op naam van Jesse Owens met 10.2. Deze tijd heeft ook LaBeach gemaakt. Zijn 10.5 was dus een wandelingetje. De rol van Europa was in die twaalf series maar uiterst bescheiden. On der de winnaars komen slechts een Brit. Mac Donald Bailey (10.5) en de Belg Van de Wiele (10.8) voor. Nederland heeft tot onze teleur- stelling een zeer sober figuur ge stagen. Noch Meijer, noch Jan Klein, noch Jo Zwaan plaatsten zich voor de tweede ronde. Meijer, die een slechte start had, werd derde in 11 sec. in de vierde serie. Zwaan en Klein telden helemaal niet mee. Beide lopers startten in een niet bepaald sterke serie. De Amster- dammer verscheen op het „tapijt in de achtste seri?, welke werd ge- wonnen door Rafael Fortun Chacon (Cuba) in 10.7 en de Hagenaar Jan Klein had het nog gemakkelijker in de slotserie, want daar kwam de winnaar Fayos (Uruquay) niet eens onder de 11 sec. Klein werd vierde. Jammer voor Nederland, maar op de 100 m. is de rol van Oranje uit- gespeeld. Daarentegen kregen de landge noten in het stadion, waarboven zich langzamerhand de onweers- wolken oppropten, zelfs zo, dat de grote booglampen moesten worden ontstoken, een prachtige race van Frits de Ruyter te zien op de 800 meter. HU werd geen eerste en dat was ook niet nodig, want de vier eerstaankomenden worden geplaatst in de semi-finale op 31 Juli. Maar wat Frits de Rujjter liet zien, deed de vader- landse gevoelens een tikje ge- deprimeerd na het min of meer falen van onze ambassadeurs op de 100 meter goed. De Amster- dammer werkte zich na de eerste ronde van de vierde plaats op naar de tweede. Hy werd zelfs een zeer goede tweede achter de Jamaica-neger Wint, een reus met benen als steltlopers, voor wie deze race een wandelingetje moet zyn geweest, zo rustig stapte hij met meter-lange passen over de sintels. De bruine Giant werd eerste in 1.53.9. De tijd van de Ruyter mocht er ook wezen, 1.54.4 (Olympisch record 1.49.8, wereld- record 1.46.6). Winnaars in de acht series waren Marcel Hansenne 1.54.6 (een Frans journalist), Barten (USA) 1.55.6, Hoist Sorensen (Denemarken) 1.54.2 Lunggrun (Zweden) 1.56.1, Whit field (USA) 1.52.8. Intussen was men reeds meer dan een uur over tijd met de afwerking van het programma. Officieel zou met de 10.000 meter, een finale, om 6 uur moeten worden begonnen. Om die tijd was men pas aan de halve finales van de 400 meter horden toe. Toen de 10.000 meter eindelijk aan de beurt was, ging natuurlijk aller belangstelling uit naar de Tsjech Zatopek, die zelfs in de Engelse bladen als winnaar werd gedood- verfd. En zo geschiedde het ook. Niemand bleek in staat te -zijn de Tsjech enige concurrentie aan te doen. Soepel lopend. alsof er nie mand anders dan hij alleen in de baan was, stevende Zatopek recht op de overwinning af. De Nederlander Jef Lataster Hep een uiterst moedige race, maar was op geen stukken na opgewassen tegen de Tsjechische wonderman, die met grote voorsprong in de tijd van 29.59.6 min. als eerste door de finish ging, de Olympische titel ve-r overde en tevens een nieuw Olym pisch record vestigde (oud record met 30.11.4 min. op naam van de Pool Kusocinski, te Los Angelos in 1932 gevestigd). De Fransman Mi- moun O Kacha werd tweede in 30.47.4 min. Lataster kwam met ruim een ronde achterstand binnen, doch leverde niettemin een uitste- kende prestatie. De noodslager S. O. uit N. Nle- dorp, thans gedetineerd, stond voor de Alkmaarse politierechter terecht wegens het clandestien slachten van 5 schapen. De man was hiertoe ge- komen wegens zyn slechte financiele positie, terwijl hij bovendien zijn 2 invalide zusters heeft te onderhou- den. Hij hgd niet direct uit winst- bejag gehandeld, want verkocht het vlees voor f 1.50 per pond, hetgeen zelfs de off icier, nogal schappelijk vond. Dit vlees had hij aan diverse cafehouders te Schagen verkocht. Hij vervoerde hdt echter geraffi- neerd en onhygienisch, n.l. onder aardappelen in een aardappelkist. Verder kwam vast te staan dat de destructor te Schagen hem geen vrijbank vlees gaf, omdat hij zwart verkocht, en hij was tot dit zwarte gekomen, omdat de destructor hem met van vlees voorzag. De officier mr. Vellinga had het wel een beetje te doen met dit zo kleine sukkelaartje, dat blijkbaar uit de grote Schager affaire nog niet voldoende taring had getrokken. De raadsman mr. van Hilten, noemde de distributie'voor deze slagertjes de nekslag. Bekl. is niet mipdadig, maar juist behulpzaam. Mr. Stoffels vonniste met 2 maan- Een groot ongemak bij de huidige benzinebonnenregeling voor buiten- landers in Frankrijk was tot nu toe, dat de bonnen in ontvangst moesten worden genomen bij de Banque de France of bij een van haar filialen, welke kantoren niet alleen 's Zon- dags, maar ook 's Zaterdags of in andere gevallen 's Maandags geslo- ten zijn. De A.N.W.B. deelt thans mede, dat voor dit probleem een oplossing is gevonden. Zowel in Parijs als in Dyon, Gre noble, Lyon, Nancy, Straatsburg en Troyes kunnen benzinebonnen op de dagen, waarop de Banque de France gesloten is, bij andere instel- lingen verkregen worderj. Ook in andere steden zal een soortgelijke regeling getroffen wor den. De adressen worden door de A.N.W.B. verstrekt. den, met aftrek van in detentie door- gebrachte tijd en gelaste meteen zijn invrijheidstelling. De cafehouder A. G. K. uit Scha gen had regelmatig vlees van O be- trokken, was om zo te zeggen zijn vaste winkelier, die een deel door- stuurde naar andere liefhebbers. Wijzende op de geruchtmakende affaire te Schagen, vond de o'fficier dat K. toch wel heel goed geweten moest hebben wat hij deed, en eiste f 200.— of 2 maanden en 1 maand voorwaardelijk. Beklaagde noemde zichzelf een slachtoffer van de jenever-manle, die het bierverbruik in zijn verlof- zaak zo drukte. Uitspraak f 100. of 1 maand met 1 maand voorwaar delijk. De woonschuitbewoner C. S., en koopman te Schagen had zicli te verantwoorden omdat hij van K. 5 pond vlees had gekocht. S. verteide in de overtuiging te zyn geweest, dat dit vrfjbank-vlees was, omdat dat ook dikwijls zonder bon werd verkocht tegen ongeveer gelijke prijs. Eis en vonnis f 25.of 14 dagen brommen. BEEMSTER. De Kn. Ned. Fe derate van Landelijke Rijverenigin- gen heeft Donderdag J.l. een Pro- vlnciale Ruiterdag gehouden te Mid den Beemster. Zowel wat het tech- nisch gedeelte betreft alsmede de belangstelling is deze dag uitstekend geslaagd. In de voormiddag werd een voor- keuring gehouden, individueel en- afdelingsdressuur. Daarvan was de ultslag: le prijs en tevens kampioen van Noordholland J. van Leeuwen van de L.V. kap. v. d. Wal met Garena; 2 G. Griffioen van „De Venneper ruiters" met Allard; 3. J. van Nieu- wenhuysen van kap. v. d. Wal met Tama; 4. C. Avis idem met Drog- heda. De dressuurproef voor achttallen om het kampioenschap van Noord holland le afd.: 1. Landelijke Rijver. kap. v. d. Wal, te Hoofddorp, in- structeur W. P. Jansen; 2. De Ven neper ruiters te Nieuw Vennip, in- structeur A. A. de Munnik; 3 Ami- thijst Wijde Wormer. Individuele dressuurproef klasse B. wedstrijd no. VI Ring D. 1. J. van Nieuwenhuijsen met Fornum'a;*2. A. Boontjes met Dora I, West-Fries- land; 3. A. v Wijk met Harry, Holl. Noorden; 4. D. Nieuwhof met Zawine Wieringer ruiters; 5. J. Petrie met Victor, kap. v. d Wal. Wedstrijd VI Ring E: 1. Mw. B. Nieboer met Kumaan met Wierin- germeerruiters; 2. W. van Nugteren, Venneper ruiters; 3. H de Hartog met Constana van Princes Margriet; 4. K. van Beem met Bento XIV van kap. v. d. Wal. Beste warmbloed landbouwpaard, niet ingeschreven bij Centr. Comita, gespannen voor dresseerkar: 1 M. de Koning, Beemster met Elba; 2. K. Govers Schermer met Ina Bella; 3. J. Seegers Purmeiend met Am ber; 4. E. de Graaf Ouderkerk aan de Amstel met Tetron. Klavertje drie, uitslag 1. L R. kap. v. d. Wal I met de zwarte stamboek merries, Girena, Tama en Bertha; 2. L. V. Venneper ruiters met de vos- sen Roland, Hilfried en Marijke; 3. L. R. Heiloo en Omstreken met Dyon, Casper en Sister Bond. Individueel sprmgen handicap kl. B. en L.: l.*J. van Leeuwen met Girena en C. Schoen met Olga, W.- Friesland; 2. C. Avis met Drogheda, kap. v. d. Wal en K. du Porto met Guus Waddenruiters; 3. G Griffioen met Allard en G. Bolder met Irene III van Gijsbrecht van Amstel; 4. J. de Wit met Silver King van West- Friesland. Kampioen van Noord-Holland: 1. J. van Leeuwen; 2. C Avis; 3. G. Griffioen; 4. J. Knoop. Daarna werd door de L. B. kap. v d. Wal te Hoofddorp een volttge nummer ultgevoerd, waarna een Telly Ko volgde met als uitslag: 1. D. Laan. W. Wormer; 2. C. Kuyper, met Karel; 3. Jac. Oosterwijk met Rih (Prinses Margriet). DE KERMIS BEGONNEN WIERINGEN Reeds ver voor- dat de orgels en muziekapparaten hun cacafonie van geluiden over Hippo ultstrooiden, waren al heel wat kermisgasten aanwezig, die met belangstelling en verlangen de offi- ciele opening afwachtten. Nauwe- lijks waren de zeilen van de diverse spullen weggenomen of de inrichtin- gen werden bestormd en de eerste kermiscenten rolden. De eerste dag was de belangstelling behoorlijk, ook vanuit het oogstcentrum, de Wieringermeer. Vele medewerkers A-OPLEIDING Timmerlieden le leerj. (Wervels, eierrekje en boekenrekje). N. Bakker, Wervershoof 1577 2e prijs;; P. A. Smit, Wognum 1582 le; J. J. v. 't Hoff, Hoogkarspel 1583 2e; H. Ax, Spanbroek 1585 2e; H. Stam, Opmeer 1588 le; P. Winkel, W'waard 1589 le; T. J. Doodeman, Hensbroek 1590 3e; W. Roossien, Wieringen 1600 2e; A. J. Boekel, Schagen 1610 2e; T. Leek, Obdam 1620 3e. Timmerlieden 2e leerjaar (Roede- kruising en kachelrekje). G. Landman, Oudkarspel 1503 3e prijs; D. Beemsteij Venhuizen 1503 3e; K. Giltjes, Br, op Langendijk 1507 3e; C. Koeleman, Nibbixwoud 1515, le; W. de Vries, Medemblik 1528, 3e; J. Bakker, Oostwoud 1563, 2e; J. Bakker, Wervershoof, 1576 2e. Timmerlieden, 3e leerjaar (wand- rekje en klerenbak). D. T. Bok, Heerhugowaard, 1418. 2e prijs; P. Heidsma, Noordschar- woude 1435 le; J. de Lange, Zuid- Scharwoude 1437, 2e; A. Raven, Win kel 1441 2e; Th. Kamps, Hoogwoud 1442 2e; G. J. Bakker, Wervershoof 1453 le; S. Weel, Andijk 1457 2e; H. v. d. Haven, Wieringen 1478 3e; J. C. Bais. Wieringen 1479 2e. Meubelmakers, le leerjaar (steek- plankje en messenbakje). M. C. v. d. Weerd, Zuid-Schar- woude 1626, 2e prijs. Schilders, le leerjaar (vuilnisbak en letterbord). B. Glim, Medemblik 1616 le prijs; J. Schipper, Ursem, 1625, le pr. met lof. Schilders, 2e leerjaar (wandrekje en paneel). T. Melten, Heerhugowaard 1498, 2e prijs; J. P. Sijm. Spierdijk 1504 3e; J. A. M. Mathot, Bovenkarspel, 1517, le prijs met lof. Schilders, 3e leerjaar (Parapluie- bak, letterbord en examenwerk). A. Boomker, Enkhuizen 1432, 2e prijs; H. Bakker, Midwoud 1446, le; R. Popma, Twisk 1449 le; H. Pluij- laar, Langedijk, 1529, le met lof, Metselaars, le leerjaar (muurtje met pilaster). J. Appeiman, Wognum 1556, 3e prijs; N. Mulder, Obdam, 1573 3e; A. N. J. Vertelman, Zwaagdijk 1584 3e; W. Glas, Noordscharwoude 1586, 2e prijs. Metselaars, 2e leerjaar (schoor- steen) S. J. Groentjes, Castricum 1513 2e pr.; C. de Ruiter, Zuidscharwou- de 1539 le; D. Reus, Wervershoof 1618 2e. Metselaars, 3e leerjaar, (spitsboog) A. Schutte, Wevershoof 1452, le pr. Smeden, le leerjaar (ring, kram, haak, dop en vijlwerk). A. N. Groot, Spanbroek 1562 2e prijs; H. A. Moerkens, Medemblik 1615 3e. Smeden, 2e leerjaar (Nisbus, kap- beugel en spie); J. F. Sijnesael, Schagen 1500, 2e prijs; J. Nooij, Texel 1518 2e. Smeden, 3e leerjaar (plaatschuif, spoorstokbeslag en elleboog). H. Bruijnes, Beemster 1460, 3e pr.; J. Jager, Wieringen 1481 3e; K. Jis- sink. Lutjewinkel 1489 3e. Lood- en zinkbewerkers, le leer jaar (bakje en kiezelbak). A. Been, Medemblik 1392, 2e prijs. Wagenmakers, le leerjaar (spoor- stok en zeisboomkrukken) G. v. Leeuwen, Wognum 1555 2e pr. Wagenmakers, 3e leerjaar (bijlste- len en examenwerk). A. F. v. Oversteeg, Oudkarspel 1434 le prijs; J. Draijer, Schager- brug 1483, le. Electriciens, le leerjaar (monta ge). N. W. Kpeman, Wognum, 1564 le prijs; B. tveulen, Wognum, 1672 le; A. Barkhorst, Texel 1598, 2e.- Monteurs, 3e leerjaar (vjjlwerk en examenwerk). A. de Groot, Midwoud 1450, le pr. J. Takes, Wognum 1451 2e. B-OPLEIDING. Timmerlieden, le leerjaar (Lad der). A. Mohren, Wervershoof 1571, 2e prijs; E. K. Bakker, Wieringen, 1601 2e; D. v. d. Haven, Wieringen 1602 le; S. Pranger, Anna Paulowna 1604 le; L. Stobbe, Wieringen 1605 le. Timmerlieden, 2e leerjaar (trap en examenwerk). P. N. Groot, Avenhorn 1476 le pr.; C. Haakman, Wervershoof 1512 2e; P. de Vries, Andijk 1523, 2e; A. de Jong, Enkhuizen 1531, le. Sch.iders, le leerjaar (trap en paneel). G. Oud, Zuidscharwoude 1587, le prijs met lof. Schilders, 2e leerjaar, (deur, pa neel en examenwerk). A, Kuin, B^rkhout, 1508, le prijs met lof). Metselaars, le leerjaar (tuin- muurtje). P. Appeiman, Wognum 1557, le prijs; G .N. Mulder, Obdam 1561 2e; J. C. de Geus, Br. op Langendijk 1565, le; K. Blokker, Winkel 1591 2e. Smeden, le leerjaar (laswerk, el leboog en schippershaak) P. A. v. Bohemen, Slootdorp, 1560, 3e prijs; C. Siaman, Texel 1594, 3e; C. Mous. Limmen 1622 2e. Smeden, 2e leerjaar (zwaluwstaart slijpsteengarnituur, verstek-elleboog en schoorsteenkozijntje). C. P. Koopman, Heerhugowaard 1537, 2e prijs. Wagenmakers, le leerjaar (krui- wagen). P. Koopman, Heerhugowaard 1566, 3e prijs. Metaaldraaler, le leerjaar (knop) P. Hoffer, Hoogkarspel, 3e prijs; W. Fluiter, Hoorn, 2e prijs. Koperslager, le leerjaar (stoofje). H. Dekker, Hoorn, 2e prijs; R. v. Gasteren, Hoorn, 3e; J. Siks, Hoorn, 3e prjjs. 9 Augustus a.s. hopen on ze geliefde ouders en grootouders D. DE WIT G. DE WIT—ROOS hun 40-jarige echtvereni- ging te herdenken Hun dankbare kinde- ren en kleinkinderen. Rustenburg R 10 3-em. Ursem. 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* *1* 4* 4* *3 4* 4' *t*4 De 7e Augustus hopen onze geliefde ouders L. v. HORICK en R. HORICK-NIESTE, hun 25-jarige echtvereni- ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen. Akersloot: J. Ridder M. Ridder— v. Horick Oudorp: J. v. Horick en Tinie Uitgeest, 31 Juli 1948. *4*4.4*4*4*^4*4*4*4*4* 4* 4*4*4*4* 4*4 Op 11 April 1.1. herdach- ten onze lieve ouders J. P. van DAM M. van DAM— HOUTENBOS hun 25-jarige echtvereni- ging. Wegens verblijf van de oudste zoon in Indie, herdachten wij deze dag in stilte. Bij zijn behouden thuiskomst hopen wij als- nog dit feit feestelijk te herdenken op Zondag 8 Augustus a.s. Dat God hen nog tang moge sparen is de wens van hun dankbare kinde ren. De plechtige H. Mis v. dfcmkbaarheid zal worden opgedragen om 10 uur in de parochiekerk van de H. Margaretha Maria Ala- coque te Egmond aan de Hoef. Receptie van 2.30— 4 uur. Egmond aan de Hoef. Herenweg 522. »*«-»*♦»£« *1* Hertelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij mijn behouden terugkeer uit Ned. Indie ondervonden. JAAP TIMMER en familie Herenweg. Heiloo. Te koop: een goede Duitse Kruissnarige Piano. Cabeljaustraat 7. Alkmaar. HEILOO Psychiator VAN 1 TOT 15 AUG. Tandarts Afwezig tot 16 Augustus. Gevraagd: of leerling. Aanmelden Zaterdag na 7 uur, Emmastraat 40 te Alkmaar. Telefoon 3813. Warmenhuizen, Arts is met vacantie tot en met 15 Augustus. Waarnemer aanwezig! 25 jaar, zoekt kennisma- king met Heer. Enige ont- wikkeling en goede smaak gewenst. Moet houden van eenvoud en gezelligheid. Br. onder no. 15757 Bur. van dit blad. Terstond gevraagd: Geruime tijd werk. Rietdekkersbedr. Sprenke- ling, Heerhugowaard Zd. Inl. omtL schr. opleiding examens en lidmaatschap bij het Seer. Ned. Col. v. Belastingcons., Belgische- plein 6 te Scheveningen. Tel. 551763. Gevraagd met 1 September wegens dienstplicht een ?ev. brood- en banket- bakkersbediende bij J. Pa ter A 123 .Avenhorn. Gevraagd zo spoedig mo- gelijk een net R.K. meisje niet beneden 19 jaar, voor dag en nacht. Jac. Does, t' Kruis, H.Hugowaard Z. Gevorderd Timmermans- leerling gevraagd. Jan de Boer, Heul 5, Alkmaar, Tel. 4338. Pension aangeb., goede stand te Alkmaar. Geen beroeps. Br. onder no. 15717, bur. van dit blad Te koop: een halve praam, bij J. Venniker, Rustenburg R 48, Ursem. Te koop: Motorrywiel 125 c.c. (Villiers). Beslist prima. Kenn.str.weg 242, Heiloo. Te koop aangeboden: een 2-pers. kano. Jac. Karsten, G 22, Kalverdijk. Te koop: nw: aim. keu- kenuitrusting en een nw. wit geem. Etna fornuis. Westerweg C 270. hoek Ewislaan, Heiloo. Na 6 u. Te koop: een prima H.D.- motor. Te bevr. op Zon dag. Adres Westerweg 334 Heiloo. Te koop aangeboden een binnenkort leegkomend woonhiuis te Alkmaar, op nette stand. Brieven on der no. 15759, bur. v. d bl. Te koop aangeb. pracht haardkachel. prijs f 75. Te bevragen Holleweg 120, Heiloo. Te koop aangeboden: 3000 bos dek- en stopriet ook bij ged. T. v. d. Heijden, Herenweg B 55, Oudorp. Echtpaar zoekt pension a. zee van 815 Aug. Brie ven onder no. 15735 aan het bureau van dit blad. Een Aardappelen-, Groen- te- en Fruitzaak, met vis- erkennlng, in een dorp naby Alkmaar. Direct te aanvaarden. Spoed! Br. onder no. 15754 Bur. van dit blad. .Aangeboden: Bloemkool- planten Lecerf. Koolraap en Boerekoolplanten. Ant. Swart. P. J. Jongstr. 117, Lutjebroek. is niet meer nodig! ALKMAAR STUURT SNELL „W"! v.ooq. S.L-EUT-EL S Gooi het oud papier niet weg. Bewaar 't voor Liefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee! 'flV. V If NOORD - HOLLANDSE AUTORIJSCHOOL Hogeweg L 78 - Heiloo (voor elke beurs!) FIRMA WAAGPLEIN Bezoekt Zondag 1 Aug. a.s. de grote op 't Hugo Boys-terrein: 1 uur: H.Boys III—VZV III 3 uur: H.Boys IIVZV II 5 uur: H.Boys IVZV I. Na afloop prijnuitreiking, gezellig samenzijn. vrolijk rad en diverse attracties en de grote verloting ten bate van de Hugo Boys. Het zal er echt gezellig zijn. Komt dus alien eens een kijkje nemen! De kabinetsformateur mr. J. R. II. van Schaik heeft heden een be- spreking gevoerd met de minister- president dr. Beel en de minister van sociale zaken, de heer W. Drees. van de oogstcolonne kwamen in de heerlijke zomeravond verpozing zoe- ken in Hippo. Vooral de Spin, zweef, golfbaan, luchtschommel en cakewalk waren hoogtepunten van vermaak. Het prachtige weer deed de belangstelling tot l?at voortdu- ren. De eerste dag mbcht voor de exploitanten niet onbevredigend ge- noemd worden. Vooral ook in de middaguren was het kleuterrijwiel- baantje een trekpleister voor de kleinen. ,,Het oliebollentheater vond mede door de afwezigheid van een snoepkraam, prettig aftrek. Als 't weer zo blijft medewerken. zal men Maandagavond ongetwijfeld van een geslaagde kermis kunnen spreken. In de dansgelegenheden was het vanwege de warmte niet overvol. 't Was nu werkelijk hotjazz. Zondagmiddag is er nog een extra attractie in de vorm van Harrij Kroeze's motoracrobate*. Al met al attracties genoeg om een portemon- naie te doen ledigen. KOLHORN Dinsdag was voor de familie Groet en de familie Schop te Kolhom een ware vreug- dedag. Beide families mochten n.l. hun zonen, die langen tijd het va- derland in IndiS hadden gediend, weer in hun midden begroeten. Groot was natuurlijk de vreugde die dit weerzien na zo'n lange schei- ding gaf. 's Avonds gaf de Harmonie, ver- gezeld van een grote schare belang- stellenae inwoners van Kolhorn, voor de huizen van de gelukkige families een welkomstserenade, die klonk als een klok. Ook wij willen onze gelukwensen voegen bij de talloos vele. welke deze families dezer dagen ongetwij feld zullen bereiken en hopen, dat \deze stoere kerels, na eerst wat op- geknapt te zyn, hun beste krachten kunnen geven aan de maatschappij in Nederland. De staking van het personeel van de Deventer Houthandel P. Stoffel Pzn. is Vrijdagmlddag opgeheven. De E.V.C. deelde mede. dat aan alle eisen, vanwege genoemde bond gesteid, is voidaan. De geschillen betroffen de uitbe- taling van prestatle-toeslag. LANGEDIJK, 31 Juli. 50000 kg aardappelen 7.107.70; Eerstelingen 7.70—8.10 Drielingen 3.20—4.70; 130000 kg rode kool 6; 30000 kg gele kool 611.80; 10000kg wittei kool 4—4.10, 700 kg slabonen 41—45, 1500 stuks bloemkool 2637, 225 kg to- maten a 26, id. b 2930. M HEM, 30 Juli. Vroege aardappe len 6.807, drielingen 4.30—4.70, blauwe eigenh. 6.10— 7.80, aanvoer 31000 kg., bloemkool 1865, rode kool 67.50, komkommers 18—28, slabonen 4668, snijbonen 2358, kroten 3—5.80, andijvie 911, sla 5.7012.40. tomaten 3043, bosuien 1217, ode bes 40126, kruidenier 1058, Yellow 2280, Gladstone 16—38, Perzikrood 23—78 Early Victorie 16—43, Perziken 17—40, pruimen 7—88. ENKHUIZEN, 30 Juli. 73 vaartui- gen voerden aan 11190 pond kuil- aal 1.03—1.13, 1618 pond lijnaal 1.03 1.90, 345 pond snoekbaars 5761, 81 pond baars 30—133, 241 pond bot 2840 ct. per pond. NOORD SCHARWOUDE. 31 Juli. Aangevoerd 100.000 kg aardappelen: Eerstel. 6.807.60; rode idem 8,30 3.60; Eigenh. 7.107.70; blauwe idem 7.308.10; bintje 6.706.80; IJsselster 8.30; 23000 kg rode kool 6 —6.50; 1200 kg gele kool 8,60—9.20; 36000 kg witte kool 4—7.30; 1200 kg slabonen 3741; 700 kg zilvernep 15.90; driel. 5; 100 st. bloemkool I 23 idem II 9. TOHMI MANCHESTER BROEKEN J g ook in extra grote maten JONGENSTRUITJES 3 40 WOLLEN SOKKEN 198 SLIPOVERS, zuiver wol 8.93 KINDERVESTJES, wol 6 33 KINDERKOUSJES 079 JONGENSBROEKJES 1 98 DAMES-ONDERGOED 71 8 Camisole en directoir Zwitserse wol, compl. En vele andere restanten. DE VERKOOP BEGINT MAANDAG LANGESTRAT 37 ALKMAAR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 7