GAILLY VERBRUIKTE ZIJN RESERVE en liet twee tegenstanders passeren De prijs van Zandvoort NHD NHD opfet NHD? BE NIEUWSTE AV0NTUREN VAN JAN KLAASSEN Mm m POTMAN r WRIJFWAS PUNTENVRIJE OPRUIMING /0°a°oV a Dramatische monsterrace Prins Bira d winnaar Achtervolgingsploeg reed zonder overtuiging Balans der zeilers een goede krant voor stad en land volop levende PALING do^ Marathon-loop Joe V erdeur tikt het eerst aan De snelle Maserati Hijzelendoorn herstelt van zijn val 3r. R. J. Hamburger F. J. M. Rodenburg W^fcU Cheffm-Verkoopster 2e verkoopsters J VRAMT UW Is U reeds abonnee SCHMALZ - SCHAGEN - PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Maandag 9 Augustus 1948 200 M. SCHOOLSLAG OLYMPISCHE WIELERWEDSTRIJDEN Strijd in Indo-China WEERSVERWACHTING Familieberichten 'n goed corset Bestelt *n Advertentien practijk hervat U zult er van hebben rijwielhersteller GEVESTIGD erkend aannemer J. Kobe! Gerard Worm's Modemagazijnen TONNY VLAANDEREN j Gerard Worm's Modemagazijnen EEN NETTE L00PKNECHT, In 1923 illumineerde /CTxf KO BOTTEMANNE, RITSEVOORT 29 L. O. P. Wollen japonnen Mantelcostuums Korte jasjes (fingertips) 0 rj 0 LI 0 U D n o rj U JJf ti LONDEN, 7 Augustus. Schuddend en schokkend, met dwaas doorslaande knieen, wcmdelde om half zes een figuur het stadion binnen. Bijna geen mens meer. HiJ zag slechts een vaag beeld van de wildgebarende menigte, zijn oren waren doof door het schier hysterische geschreeuw. Dat was het niet bepaald ver- helfende slot van de zwaarste race welke het Olympisch pro- gramma bevats de Marathon. Schokkend als een totaal versie- ten machine school de Belg Gailly, 21 jaar oud, in de wereldoorlog pa rachutist in het Britse leger, de Wembleybaan binnen Telkens keek hij met een uitdrukkingsloze bilk naar achteren. Hij lag in de laatste honderden meters nog voor in deze eerste Marathonrace van zijn ieven. Maar vlak achter hem kwam schijnbaar nog fit de 32-jarige Ar- gentijnse brandweerman Dolfo Ca brera en achter deze verscheen een blonde Brit voor de Wembleypoort Richards, "hatuurlijk met een don- derende ovatie begroet. Elk ogen- blik dacht men dat de knikkende Belg zou neerstorten. De Argentijn haalde hem driehonderd meter voor de finish in. Daarna deed de En- gelsman hetzelfde. Met een laatste restje krachtsinspanning dwong de in een dof-rood shirt genulde strompelende gestaite zijn benen tot een bovenmenselijke sprint. Op- gevangen door toesnellende agenten viel de Belg als een blok voorover. Volkomen kapot gelopen. Dokters werden geroepen, mannen met een draagbaar rukten aan. Even later De finale 200 m. schoolslag heren werd gewonnen door de Amerikaan Verdeur in de nieuwe Olympische recordtijd van 2 min. 39.3 sec. Het oude record op deze afstand stond sedert 1936 (Berlijn) op naam van de Japanner Hamuro met een tijd van 2 min. 42.5 sec. Tweede werd Carter (V.S.) 2 min. 40.2 sec., even- eens onder het record van Hamuro en derde Sohl (V.S.) in 2 min. 43.9 sec. Onze landgenoot Bob Bonte was de enige in de eindstrijd, die op orthodoxe wijze zwom. Op de eer ste 50 meter hield hij zich goed en keerde als vijfde. Na 100 m. kreeg hij een zware inzinking, waardoor hij naar de achtste plaats afzakte en hier bleef hij tot het einde toe. Zijn tijd was 2 min. 47.6 sec. De uitslag luidt: 1. en Olympisch kam- pioen Joe Verdeur (V.S.) 2 min. 39 3 sec. 2. Carter (V.S.) 2 mm. 40.2 sec. 3. Sohl (V.S.) 2 min. 43.9 sec. 4. Davies (Australie) 2 mm. 43.7 sec (volgens jury van aankomst was hij echter vierde). 5. Cerer (Zuid-Slavie) 2 min. 46.1 sec. werd de Belg bewusteloos naar het ziekenhuis getransporteerd. Duizenden hadden op de brede Olympische weg de aankomst van de ijzeren lopers afgewacht. Poiltie op steigerende paarden en op snor- rende motoren hielden de menigte met moeite op de trottoirs toen de eerste loper ter hoogte van het Wembleystation verscheen. Het was een Belg, die toen nog zo op het oog een frisse indruk maakte. Gailly had toen echter zijn reserve reeds totaal verbruikt. Want toen hij de helling op ging naar de poort van het stadion, wankelde hij. En zo zag de sportarena de eerste Mara- thonloper. Dramatisch is deze mon sterrace ongetwijfeld van het begin tot het einde geweest. De Olympische cavalcade werd door geheel Londen met geweldige belangstelling gevolgd. Cricketters lieten pitch en bat in de steek om de ijzeren mannen te zien. De race ging in een moordend tempo. Van de beroemde Fin Hietanen viel geen spoor meer te bekennen na 30 K.M. En qp de duur was het nog slechts een figuurlijk ping-pong- spelletje tussen Cabrera, Richards, Gaylly en Coleman Om kwart voor zes stonden twee figuren op het Olympisch platform, Cabrera (Argentlnie) en Richards .(Engeland). Beide stonden in hun 'trainingspakken en onaandoenlijk alsof zij van een 42 K.M.-race niets afwisten. De derde plaats bleef leeg, maar het publiek ging over tot een extra ovatie toen de naam van de on- zichtbare door de luidspreker werd afgeroepen: Derde, Gailly van Bel- gie (Van onze eigen verslaggever) ZANDVOORT heeft, ten aanschouwe van naar schatting 60.000 bezoekers, zijn eerste Internationale auto-race gehad op het nieuwe circuit, ideaal gelegen in de duinen benoorden de bad- plaats. Deze auto-race-baan enig in den lande nog maar net gereed, heeft aan de verwachtingen van de auto-sport-beoefenaren ten voile beantwoord. De coureurs, op Prins Birabongse van Siam na, alle En- gelsen, waren over de kwaliteiten van Zandvoort's Circuit best te spreken; de bochten liggen uitste- kend en de baan stelt de coureurs tot hoge snelheden in staat. De enigste plek in het circuit, waar de racewagens nog wel eens dwars over de baan kwamen te staan,. was de Oostelijke kant van de lange haarspeldbocht, doch dit lag dan meer aan de onverzorgde bochten- techniek van de renners dan aan de baan. Over de organisatie van de K.N.A.C. niets dan lof; het geheel was goed voorbereid en verzorgd; ook de service voor de pers, waar- onder tal van buitenlandse colle- ga's, was prima in orde. De gemeente Zandvoort was nog niet gereed gekomen met de acco- modatie voor de vele duizenden be zoekers. De toegangswegen, par- keerterreinen, tribune-ruimte en buffet-accomodatie liet nog veel te wensen over. Wij twijfelen er ech ter niet aan, of dit zal ook binnen- kort in orde zijn; deze eerste dag met 'n onverwacht druk bezoek zal de organisatoren wel hebben laten zien, wat er nog aan mankeert. Uit sportief oogpunt is de dag van de Prijs van Zandvoort een succes geworden. Er verschenen niet minder dan 18 rijders aah de start; Gerard kon wegens ziekte, Ansell en Johnson konden wegens motordefect niet starten. Salvadori, de Engelsman van Ita- liaanse afkomst, kreeg bij de trai ning pech met zijn Alfa, doch een telefoontje met Londen bezorgde hem met de nachtboot een Mase- rati, die nog net op tijd op de baan arriveerde. Deze invitatie-race werd gereden onder de z.g. vrije formule, d.w.z. de deelnmende wagens waren niet aan beperkende bepalingen onder- worpen; zulks om de deelname zo- wel als het bezoek te animeren. Het spreekt, dat onder deze omstandig- heden alle deelnemende renwagens niet gelijkwaardig genoemd konden worden en dat de beste wagens de beste kans maakten; de coureurs deden in durf en sportiviteit wei- nig onder voor elkander. Eerste serie. Eerst werd gereden in twee se ries van 24 baanronden (100.63 km). Onder oorverdovend geloei van de zware motoren schoten de negen race-auto's over de startlijn. Har rison op E.R.A. nam direct de lei- ding, doch na de eerste ronde was Parnell op Maserati hem gepasseerd In de derde ronde had Harrison de eerste plaats heroverd, die hij wist te behouden tot de 9e ronde, toen hij met gebroken as de baan moest verlaten. In de 4e ronde had Abecassis op Alta ook wegens ge broken klep moeten opgeven. Par nell wist met zijn snelle Maserati tot het eind de leiding te behouden en werd winnaar van zijn serie in de tijd van 50.17.4. Tweede werd A. Rolt op Alfa Romeo in 50.21.2; 3de J. Bolster op E.RA.. in 50.23.9. 4de K. Hutchison op Alfa Romeo in 51.00.8; 5de G. Ansell op E.R.A. in 52.18.1. A. Baring op Maserati en K. Bear op Bugatti deden over 23 ronden resp. 51.09.6 en 51.54.2. De snelste ronde in deze serie werd gemaakt door Bolster in de 3e ronde, in de tijd van 1.57.9, het- geen 'n snelheid betekent van 128.03 K.M. per uur. De gemiddelde snelheid van de winnaar was 120.6 K.M. Tweede serie. Ook in deze serie startten negen coureurs, waaronder de favorietvan de dag, Prins Birabongse van Siam, die onder pseudoniem „B.Bira" in zijn prachtige blauw-gele Maserati als een der eersten aan de startlijn stond; gelijk met Walker op E.R.A. schoot hij naar de eerste bocht, doch hij had vier ronden nodig om Wal ker van de eerste plaats te ver- dringen. Nog twee ronden volgde Walker Prins Bira op de hielen, doch toen moest hij wegens bougie- moeilijkheden even stoppen; nog een ronde reed hij daarna, toen hij we gens achterbrugdefect moest op geven. Prins Bira had intussen een grote voorsprong behaald en wist die on- bedreigd te hquden tot het eind, waardoor er weinig spanning in deze serie zat. Bira nam zelfs 'n seintje uit zijn pit, om wat kalmer aan te doen, ter harte, zodat zijn tijd beneden die van de winnaar in de le serie bleef, nl. 50.24.2. Zijn snelste ronde was 1.54.6 of 131.7 KM per uur. 2. Hampshire (ERA) 51.23.4. 3. Hamilton (ERA) 51.31.8. 4. Ashmore (ERA) 51.50.9. 5. Brooke (ERA) 52.19.5. De finale. Voor de 40 ronden van de finale startten de 7 eerst-aankomenden van de twee series, in volgorde van gemiddelde rondetijd. In de. eerste rij stonden 1 en 2 van de eerste serie, Parnell en Rolt, daarachter Bira;' samen een drietal, dat in deze finale voor de spanning zorgde. Het was feitelijk %lechts een rit tpssen Bira op Maserati en Rolt op Alfa. Rolt nafn de leiding, doch na 12 ronden moest hij die afstaan aan Bira, die er daarna 38 ronden om moest vechten, haar te behou den. Aanvankelijk werd de afstand tussen beide rivalen groter, doch vanaf de 30ste ronde zat Rolt de Prins van Siam onafgebroken op de hielen; enkele malen trachtte hij te passeren, doch telkens wist Bira, die prachtig bochtwerk deed en op de rechte einden sneller was, dit te voorkomen. De spanning steeg met elke ronde en hield de duizenden toeschouwers gevangen tot 't einde, toen Bira met 0.1 sec. voorsprong de finish passeerde, luid toegejuicht door de stampvolle tribune, waar- op onder enkele zijner landgenoten ook de koning van Siam zat. Ten tweede male klonk het Siamese volkslied, de prins werd omhelsd door zijn vrienden en omhelsde op zijn beurt zijn rivaal Rolt, waarmee hij in zijn Maserati een ererondje reed. Hij had de 40 ronden (167.72 km) gereden in 85.22.2; de tijd van Rolt was 85.22.3. Hun gemiddelde snel heid was 117.88 km per uur. Ook Parnell, de winnaar van de le serie, reed een goede finale; hij legde beslag op de 3e prijs; 4e werd Hamilton op ERA en 5e Ashmore, ook op ERA. De drie eesrte prijzen bestonden uit een zilveren beker plus resp. f 500, f 300 en f 200; 4e prijs f 150 en 5e prijs f 100. In de series was de le prijs f 250, de 2e prijs f 150. Prins Bira was weliswaar met zijn 2.9 liter Maserati de winnaar van de Prijs van Zandvoort, doch de Engelse majoor Anthony Rolt met zijn compressorlo,ze 3 liter Alfa, die met slechts 0.1 sec. verschil de fi nish passeerde, stak hem naar de kroon. HERNE HILL, 7 Aug. We vonden een bijzonder optimistisch gestemde Nederlandse wielerploeg op het terrein, waar Zaterdag de Olympische wielerwedstrijden begonnen zijn. Men had alle hoop, dat Hijzelendoorn zich op de 1000 meter voor de demi- finale zou kwalificeren, terwijl men tevens goede verwachtingen koesterde van de achtervolgingsploeg Blankenauw, Faanhof, Harmons en Voorting; maar vier uur later lag Hijzelendoorn, terug uit het hospitaal, in het rennerskwartier met een pijnlijk vertrokken gezicht en tal van verbonden plekken, terwijl de reeds in de eerste ronde van de achtervolgingswedstrijd uitge- schakelde Nederlandse ploeg in tranen (Blankenauw) en ruzie (Harmons) uiteengevallen was. Het ongeval van Hijzelendoorn was het gevolg van een 'geweldige eindspurt van de Urugayer Rocca in de tweede heat van de achtste finales, waarbij de Urugayer bezig was de sprint te winnen door Hij zelendoorn onder de rode lijn te passeren. Het was moeilijk uit te maken wat er zich op dat moment precies had voorgedaan. Wel zag men Hijzelendoorn, nog voordat hij de eindstreep bereikt had, vallen, terwijl Rocca nog enige meters doorreed om vervolgens driemaal over de kop te gaan en eveneens neer te smakken. De gewonde Ne- derlander, wiens gelaat hevig bloed- de, draaide zich langzaam op zijn rug om, strekte zijn armen uit en bleef zo rustig liggen totdat men hem per brancard naar het midden- terrein vervoerde, waar een diepe snede boven het oog geconstateerd werd, die overbrenging naar een hospitaal vereiste. De manager van onze ploeg, de heer Stol, deelde ons op dat moment mede, dat hij zou trachten zo snel terug te komen, dat Hijzelendoorn aan de kwart- finales zou kunnen deelnemen, aan- gezien de jury intussen Hijzelen doorn winnaar had verklaard en Rocca gediskwalificeerd had wegens ongeoorloofd passeren. Rocca wen- telde zich onmiddellijk na zijn val in hysterische gilbuien over de grond, zodat hij door verschillende helpers vastgehouden moest worden. Latar bleek hij echter vrijwel niet gewond en hij kon zelfs, zonder daarbij geholpen te worden, van het middenterrein naar het verkenners. kwartier lopen. Uruguay had de tijd niet onbenut gelaten en een protest ingediend tegen de beslissing van de jury, waarbij betoogd werd, dat Hijzelen doorn „tweemaal zijn arm op on- sportieve wijze had uitgestoken en hij Rocca ten val had gebracht". Het duurde geruime tijd alvorens de betrokken commissie van de UCI genoemd protest had behan- deld. Tenslotte werd besloten de wedstrijd tussen Hijzelendoorn en Rocca op Maandagmorgen te doen overridden, waarna de Britse we- reldkamipoen Harris in de kwart- finale tegen de winnaar van deze race moet uitkomen. Deze beslissing was gebaseerd op het feit, dat Hij zelendoorn bij zijn val de eindstreep niet gepasseerd was, men hier met amateurs te doen had en dit Olym pische wedstrijden waren, waarvoor enige consideratie gebruikt mocht worden. Hijzelendoorn heeft dus nog een kans om de kwartfinale te winnen, maar gezien zijn toestand niet veel kans om Harris te ver- slaan. Ook zal het te bezien zijn of hij volledig fit zal zijn voor de wereldkampioenschappen. Onze achtervolgingsploeg heeft er weinig van terecht gebracht. Reeds spoedig bleek, dat Blankenauw het tempo niet kon volgen in de heat tegen Uruguay en hij werd dan ook spoedig losgelaten. Maar er haperde ook wat met het overgebleven drie tal, dat met ongeveer 70 meter door Uruguay werd geklopt. De beste tijd van deze ronde werd door de Fran- sen gemaakt (5 minuten 3.6 sec.). Er waren in totaal zeven heats, ter wijl Finland alleen moest rijden en om zich te kunnen kwalificeren een snellere tijd moest maken dan de snelste tweede, in casu Australie (5 min. 6.5 sec.), hetgeen niet ge- bikte. Nederlands tijd was 5 min. 14.7 sec. Strijdkrachten van de Indochinese onafhankelijkheidsbew. Viet Minh hebben 100 km. ten zuidwesten van Saigon een Frans convooi in een hinderlaag gelokt. Tenminste acht- entwintig Franse soldaten zijn ge- dood. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Biit.geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond. Verder afnemende wind Wisselend bewolkt met enkele plaatselijke regenbuien, hier en daar met onweer. Weinig ver andering in temperatuur. In het Noorden van het land matige tot zwakke wind nit Westeiyke richtingen. In het Zuiden van het land meest zwakke en later veranderlljke wind. ONZE KANSEN REDELIJK v Hoewel de resultaten der Ne- derianders tot nu toe wat teleur- steliend zijn geweest is toch nog niet alle hoop verloren. Bob Maas en Koos de Jong zitten nog in de kopgroep en bovendien kan er meer wind komen gedurende de resterende drie wedstrijddagen. De resultaten van de eerste vier wedstrijddagen geven het volgende beeld: Eireflyklassei Sarby (Zweden) aan de kop met 3424 pnt, 2) Evans (Amerika) met 2537 pnt. 3) Herbulot (FbanKryk) met 2383 pnt., de Jong (Nederland) en MacDonald (Engeland) zijn 6 en 7'met ieder 2190 pnt. Indien men bedenkt dat de eerste plaats 1423 pnt. oplevert, een twee de plaats 1122 en een derde y4H enz. dan is hier nog veel mogelijk. Swallowklasse De uitstekende ook in Nederland bekende stuurman Stewart Morris ligt hier in winnende positie met 3246 pnt. gevolgd door Portugal (strmn. Bello) met 2539 en Canada (Robertson) met 2294 pnt. De Vries Lentsch bezet de tiende plaats met 1247 pnt. Een derde plaats is nog wel niet uitgesloten doch dan moet alles meelopen. Starklasse De bakermat der stars lijkt een sterke vertegenwoordiging te heb ben. Amerika, strmn. Smart, leidt met 3892, gevolgd door Italie (Straulino) met 3039 pnt., Engeland (Knowless) 2789 pnt. Nederland is hier vijfde met 2340 pnt. Het verschil tussen Bob Maas en de nrs. 2, 3 en 4 is niet zo heel groot zodat wij ook hier nog wel een kansje hebben. Zonder afvalwed- strijden zou Maas nu de derde of de vierde plaats bezetten daar hij geen uitgesproken slechte race heeft ge had zoals zijn tegenstanders. Drakenklasse De landstreken waar dit schip zijn oorsprong heeft spreken wel sterk mee. Het is alles Scandinavie wat de klok sloeg. 1) Noorwegen met Thorbaldsen 3239 pnt., 2) Zwe den met Vohlin 2637 pnt., 3) Dene- marken met Derntsen 194 pnt. Ne derland is achtste met Jonker. en 1218 pnt. Het kan nog meevallen. Er is nog een mogelijkheid voor een derde plaats, doch dan zullen Jonker en bemanning de tanden op elkaar moeten zetten. Morgen wordt weer gestart voor de resterende drie wedstrijddagen. Nico, Piet en Lea heb ben een zusje gekre- gen. Wij noemen haar LIDA p OVERMAN C. OVERMAN—BOS Alkmaar, 8 Aug. 1948 Snaarmarislaan 52 J. A. J. PEDROLI en J. C. RiiBSAAM geven kennis van hun voorgenomen huwelijk op Zaterdag 28 Aug. a.s. De plechtige inzegening heeft plaats in de pa- rochiekerk van de H. Martelaren van Gor- cum, des morgens om 10,30. Bergen op Zoom, Koevoetstraat 35 Bergen op Zoom, 't Huis ter Moer Receptie van l,j303 uur N. Z. Zoom 75. Toekomstig adres: N. Z. Zoom 75, Bergen o. Zoom Met diepe droefheid geef ik kennis, dat he- den in Huize Assisie te Udenhout, na een lang- durig lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, is over- leden mijn innigst ge- liefd zoontje en broertje TEEWIS, in de jeugdige leeftijd van 9 jaar. Zijn diepbedroefde moeder. Wed. J. Ligthart— Mekken en kinderen. Schoorldam, 7 Aug. '48 West Friese Dijk 14 Hartelijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van Matthias Talbot. H. te U. Hartelijk dank aan alien die blijke'n van belang stelling gaven bij mijn terugkeer uit Indie. J. L. Vredenburg Alkmaar, St. Josephstr. 10 Arts voor inw. ziekten, ALKMAAR Gevraagd bakkerskneeht in gemengd bedrijf. W. Kaandorp, Kerkbuurt A 16, Telefoon 339. Corsetifere Mevrouw T. Siewers- Snel, Stuartstraat 89, ALKMAAR is Dinsdags, Woensdags en Donderdags thuis van 10-12 en van 2-4 uur. Gevraagd in klein gezin te Alkmaar net R.K. dag- meisje. Br. onder no. 15919, bur. van dit blad. Gevraagd voor direct een van goede getuigschriften voorzien. H. J. BOERSEN Rijwielhande), Laagzijde B 28, Schagen. R.K. jongeman, 21 jaar, 5-jarige gymnasiale oplei- ding, zoekt een passende werkkring. Onverschillig wai^ Brieven no. 9112, Bureau van dit blad. Te koop aangeboden als geldbelegging een goed onderhouden woonhuis op goeden stand in Alkmaar. Brieven onder no. 15916, bureau van dit blad. Flinke parti) boerenkool- planten te koop. Te bevr. bij C. Oud, Zaad- en Plantenhandel St. Pancras Tel. 354 (K 2267) te ALKMAAR le Tuindwarsstraat 16, thans van metsel- en betonwerk Voor diverse huiseigena- ren het adres. Ruilen: Herenfiets met banden voor meisjesfiets. Lindegracht 4, Alkmaar. WRINGER-ROLLEN Wij bekleden deze weer geheel met nieuwe rubber onder voile garantie Kubberbedrijf „BRUNIE", Achterom 115 Hoorn Disseldorperweg 27 is het adres van de agent van het NIEUW NOORD HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap LIMMEN ADVERTENTIES worden met de meeste spoed door hem doorgegeven. NIEUWE ABONNEES ont- vangen bij opgave direct de krant. Franco aan huis p. kwartaal 13.75 JONUENS PAKJES met korte broek vah 7 t. e. m 12 jaar HE*en<*Q°e at COMFECTIC JjA <53 LANOESTR.W.hoek Houttil -Tel. 3060 ALKMAAR te Alkmaar vragen voor haar zaak KEIZERSTR. 60, DEN HELDER voor de dames-confectie-afdeling Zij, die in de damescomfectie werk- zaam zijn, en over goede vakken- nis beschikken, gelieven schriftelijk te solliciteren met opgave van references en verlangd §alaris. Portret-Fotografe Oudegracht 285 B Ziet 6talage v. d. Bosstraat ALKMAAR TELEF. 3520 HOOGLAND'S VISHANDEL ALKMAAR, LAAT 171, TEL. 2317 HOUTTIL ALKMAAR, vragen voor spoedige indiensttreding voor bezorgwerkzaamheden, incasso kwitanties en verdere bijkomende werkzaamheden. Persoonlijke aanmelding HOUTTIL 54 de oudholl. gevel Fa. Van Ree, Luttik Oudorp. Met die, van Fnidsen behaalden wij toen een eerste prijs. 300-jarig bestaan Heer-Hugowaard illumineerde KOH het raadhuis. Als wij u bin- nenkort komen bezoeken, zouden wij het pret- tig vinden als u ons even te woord wilde staan en als u dit niet convenieert dan gaarne af- spraak wanneer dit wel gelegen komt. Wij schetsen u snel een en ander op papier en ge ven U direct prijs in huur of in koop. Gooi het oud papier niet weg. Bewaar 't voor Llefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee! Even een berichtje of te lefoontje aan: G. J. Gene- faas, Verdronkenoord 57, Alkmaar, tel. 2385 en het komt in orde. enkele restaoten als PULLOVERS, PEIGNOIRS, DAMES-PYAMA'S enz. worden tegen sterk verlaagde prijzen verkocht, 101. Dat kan nu allemaal wel zo zijn en ik vind het ook prachtig, zei Katrijn, maar je kunt toch zeker wel ruiken, dat ik geen twee mannen kan gebruiken; en al heb ik in maan- den Jan Klaassen niet in huis gehad ik heb aan 64n kerel meer dan zat. Je hebt dan ook ze ker wel in de gaten, dat die Chinees mijn huis moet verlaten. Ik begrijpen, mefrouw, zei Mi Wong, ik weer fertrekken moeten; ik alleen maar u efen komen begroeten. Uw man tege/ mij uw goedheid hoog roemen; Mi Wong u daarom fereren met bloemen. Maar nu ik gaan verdwijnen heel.vlug; ik hopen, ik nog eens komen mag terug. Da's goed, zei Katrijn, maar niet te dikwijls. hoor! En toen ging de Chinees er buigend van door. Jan Klaassen was nu eindelijk alleen met Katrijn en die deed haar best, om heel aardig te zijn. Zij wilde alles weer vergeten en vergeven. Zij konden nu sa men weer voorstellingen geven met de poppen- kast op de Dam voor de kinderen van Amster dam. Die hadden al maanden en weken ver- geefs naar de poppenkast gekeken. Jan Klaas sen hing voor de ramen een groot blljet: Morgen worden de voorstellingen weer voortge- zet, van Jan Klaassen en Katrijn die weer met elkaar herenigd zijn. De Amsterdammers waren blij verrast en kwamen in groten getale weer naar de poppenkast, waarin Jan Klaas sen en Katrijn hun amusante avonturen beleven en elkander hun houten zoenen geven. En komen jullie eens in Amsterdam misschien, dan moeten jullie dat vast eens gaan zien...... EINDE

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 4