4 bchang Rotterdamse arts voor f 15000 gedupeerd m m DRIEMAAL IS SCHEEPSRECHT ZILVER VOOR VOORTING! VOORTING REDT NEERLANDS WIELEREER RADIO KAREL KWIEK WORDT PRESIDENT Brons voor hockey! Charitatieve vereniging bleek een handelszaakje te zijn Zweden verwerft voetbalgoud Het sterke Pakistan door Neder lands hockey-elf gestagen Goed werk van onze turnsters Het Prinselijk Paar te Londen Nederland gaf f 30.000 deviezen Derde plaats voor Denemarken Pech torpedeerde moedige Faanhof PAG. 6 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Zaterdag 14 Augustus 1948 Mill Het Nederlandse hockey-team heeft door met 11 gelijk te spe len tegen Pakistan in de wedstrijd om de bronzen medaille een mooie prestatie geleverd. Een spelmoment uit deze wedsrrijd met Nederland in de aanval. K.L.M.-bemanning van het1 U.N.O.-vliegfuig onderscheiden Denemarken-Gr. 5-3 Brittanie mmm 25 landen dongen mee in de Olympische wegwedstrijd voor wielrenners, die in het park van Windsor Castle werd verreden. Na 17 ronden met gen gezamenlijke afstand van bijna 200 km, waarin hij geruime tijd met zijn landgenoot Faanhof aan de kop had gelegen, wist Voorting de tweede plaats te bezetten achter de overwinnaar Beyart, Frankrijk. De hertog van Edinburgh lost het startschot. Faanhof startte in de eerste linie, derde van links. Boekbespreking DE STORMSCHADE AAN HET FRUIT gemiddeld circa 10 tot 15 procent WOEPBR HEEFT VPCQNYl&tf (AoEDER/rWORDTV1006 DATJB OP VACAOJYIE GAO>: 'T fAoer MAAR GEDAAN MET DAT GESLOOP? WE GAAN NAAR EWYgfcO, Herdenkingspostzegels K.F.C. FILMKEURING HOREM E.EN ft"0- KEA) OWS E16EW PoT;E, EM HEBREW MET wtE- MAW© lETS YE- (MAKPtOj PROGRAMMA MoedER HEEFT VAC/NNYI&. X WE Met een klinkende 41 over- winning heeft het bepleisterde Nederiandse hockey-elftal gister- middag revanche genomen voor de 61 nederlaag, die het nog geen week geleden op hetzelfde veld te Sudbury bij Londen tijdens de halve competitie in groep C leed tegen het onder droge weersgesteld heid technisch zo superieure team van Pakistan. Driemaal is scheeps- recht gold vandaag voor de Oranje hemden, die, na de eerste neder laag, eergisteren 11 gelyk speel- den tegen Pakistan in een wed strijd, die moest beslissen welke ploeg met de bronzen medaille naar huis kon gaan en die giste- ren ten slotte met medewerking van de weergoden de sleutel tot een gedecideerde en verdiende overwinning bleken te hebben ge- vonden. Deze beslissende wedstrijd om de derde plaats is overigens geen mooie strijd geworden. Onmiddellijk na het begin veranderde een bijna tien minuten aanhoudende tropische re- genbui het mooie Lyons hockeyveld in een spiegelglad terrein met wa- terplassen. De wedstrijd kreeg dien- tengevolge somtijds het aanzien van een modderballet. En tegelijk werd het de neutrale toeschouwer duide- lijk, dat de Pakistanische kansen op een zege waren verdwenen. A1 wa- ren de Hollandse jongens wat ge- havend, zij voelden zich temidden van deze gladde modderpoel veel meer in hun element dan de tegen- standers. Van stonde af aan oefenden de Oranjehemden flinke druk op de vijandelijke defensie uit. Verontrus- tend was gedurende de eerste helft de grote improductiviteit van onze voorhoede, die kans op kans ver- knoeide en zo nerveus speelde, dat men duidelijk kon zien, hoe zeer zij ondanks het gelijke spel van eergis teren nog geimponeerd waren. Geheel onverwacht kwam na bijna een half uur spelen succes aan de andere kant, toen de linksbinnen Aziz met een afgemeten rollertje het eerste doelpunt scoorde (01). De gelijkmaker kwam 2 minuten later niet zonder geluk. Van Heel kreeg een minimale kans schuin rechts voor het vijandelijke doel, raakte de kleine bal gelijktijdig met een tegenstander, tegen wie hij op- botste en klapte met een hoofdwond tegen de grond. De bal sprong effect vol hoog weg naar het doel, waar hij door keeper Moghal met moeite half werd gestopt. De toesnellende Boerstra had toen weinig moeite er 11 van te maken. Aanvankelijk bood de wedstrijd na de rust hetzelfde beeld, met Ne derland meestentijds in de aanval. Reeds na drie minuten wist de han- dige Bromberf, die van alle 22 spelers het minste hinder van de gladheid scheen te ondervinden, met een vliegend hoog schot van de rechtsbinnenplaats uit een mooie pass van rechtsbuiten Van Heel ons land een 21 voorsprong te geven. Grote pech hadden onze tegen- standers na tien minuten, toen zij na schitterend samenspel tussen de beide rechtervleugelspelers de ge lijkmaker zj>gen geannuleerd we- gens vermeend buitenspel. Dit prik- kelde onze jongens tot nog groter inspanning, Zij openden een offen- sief dat achter elkaar vier straf- eorners opleverde, zonder dat er een van werd benut. Vijf minuten later werd Bromberg gemangeld door een der backs. De beste Nederlandse bully-er, Kruize, benutte daarop de toege- kende strafbully en het was 31. Daarop was het afgelopen met 't Oranje-overwicht, maar ten tweede male werd een doelpunt van Paki stan geannuleerd. Zeven minuten voor het einde maakte Esser aan alle onzekerheid een einde toen hij handig twee Pakistanspelers om- speelde, vrij voor keeper Moghal kwam te staan en hem,het nakijken gaf (4—1). Met 41 kwam het einde. Neder land was derde geworden in het Olympisch hockey-tournooi en om- stuwd door juichende supporters verlieten de met modder bedekte Oranjehemden het veld. Het is gisteren weer een goede dag geweest voor ons land. Voorting heeft in de wegwedstrijd voor amateurs een zilveren medaille weten te veroveren en hockey ja, ons moedig hockey-elital heeft het gepresteerd om het verbluffend goed spe- lend Pakistan niet alleen te bedwingen, doch zelfs met 41 te verslaan, hiermede het brons verdienend, waarom het zwaarst werd gevochten. (Ingezonden Mededelingen) Om half zeven gisteravond kwam het laatste team, Groot-Brittannie, van de evenwichtsbalk en het had aan de ringen nog drie kwartier nodig voordat Nederland de arena in kon marcheren. Door het rond- hangen waren de prestaties van onze dames aan dit toestel minder dan wij verwachtten. Niettemin namen zij na Tsjecho-Slowakije en Hongarije de derde plaats in. Toen moest nog worden begonnen met de vrije gereedschapsoefening der elf landVmploegen. Het publiek werd weggestuurd, omdat het reeds te laat was en toen werden de oefeningen afgewerkt. Nederland was op een na de laatste ploeg die aan bod kwam. Zij had een buitengewoon aardige baloefening, die werd uitgevoerd op muziek van Gade, en veel succes oogstte. In de puntenwaardering wa ren zij dan ook tweede. Om 10 uur kwam het eind van het tweedaags tournooi. De jury had toen geen tijd meer om de eind- resultaten te berekenen. Vandaag zal men de eindresulta- ten eerst bekend maken. Door deze regeling is het onmogelijk nu reeds te zeggen op welke plaats de Neder landse dames zijn geeindigd. De al- gemene verwachting is, dat Tsjecho- Slowakije wel het Olympisch da- meskampioenschap heeft behaald. Maar wie weet, betekent het weer geenbrons. Bij de ruiters heeft onze Neder- lander van Loon, met ..Spring Steel" in het eindklassement van de sa- mengestelde ruiterwedstrijd een eervolle plaats, nl. de 13e van de 33 j overgebleven ruiters uit een begin- totaal van 46. Dr. ten Cate met „Mingese de Genval" eindigde als nummer 25. Het is te hopen, dat men in Nederland nu reeds de kop- pen bij elkaar steekt om plannen te beramen voor de volgende Olympi- sche Spelen. Ruiters als de heren v. Loon en ten Cate hebben nu een prachtige ervaring opgedaan, die verder uitgebtiit dient te worden. Maar zonder reservepaard mag voortaan geen Nederlandse ploeg vneer naar Olympische Spelen uit- gezonden worden. We kunnen.echter vol goede moed de toekomstige Olympische Spelen tegemoet zien en dat is al heel wat waard. De Franse kapitein Chevelier werd met vlag en wimpel met een totaal van plus vier punten Olym pisch kampioen 1948. De Hongaar Derevich won het goud van het schermtournooi op sabel (individueel). De Argentijn Perez zag in het vlieggewi<it de gouden plak aan hem uitgereikt, terwijl de Hongaar Czik in het bantamgewicht hetzelf de overkwam. Even voordat het van de K.L.M. gecharterde U.N.O.-vliegtuig Vrij- dagmorgen van het vliegveld van Rome via Geneve naar Stockholm vertrok, heeft de bemiddelaar in het Palestijnse conflict graaf Ber- nadotte namens de Zweedse koning aan de leden van de bemanning 'n onderscheiding uitgereikt. Gezagvoerder A. Viruly ontving de medaille van verdienste in zil- ver van het Zweedse Rode Kruis. De andere leden van de berriinning tweede vlieger van Berkum, radio- telegrafist de Jongh, boordwerk- tuigkundige Groenendijk en ste ward van Ommer, kregen de me daille van verdienste in brons. Prinses Juliana en Prins Bern- hard zijn aanwezig geweest bij het lichte springconcours op de derde dag van de samengestelde Olym pische ruiterwedstrijden. Verder heeft het Prinselijk Paar Vrijdag het Victoria Palace Theater te Londen bezocht. De Prinses en de Prins zaten, niet herkend door het publiek, in de stalles. De arts J. H. H. te Rotterdam en enkele andere gedupeerden hebben by politie en justitie een aanklacht ingediend tegen enkele bestuursleden van de vereniging „Particulier initiatief tot het doen van charitatieve werken". Reeds is een arrestatie verricht en moet een onderzoek over het gehele land gelast zijn. Volgens mededelingen van de ge- noemde arts, die zich voor fl5.UUU gedupeerd acht, is deze vereniging na de bevrijding mede op initiatief van notaris L. A. B. te Rotterdam en notaris J. M. H. O. Q te Maas tricht opgericht, met als doelsteiling de zorg voor de misdeelde en gedu- peerde jeugd en steun aan oorlogs- slachtoffers en ouden van dagen. Ook stond de oprichting van Nacan- tieoorden en ontspahmngskampen op de nominatie. Men ging. er zelfs toe over in Mei van dit jaar een missie naar Curacao te zenden ter opheffing van de a-sociale toestan- De finale van het Olympisch voetbaltournooi ZwedenZuid- Slavie eindigde in een 31 over- winning van de Zweden, waar- mede Zweden de eerste plaats be- zet in dit tournooi. Zuid-Slavie werd 2 en Denemarken 3. De wedstrijd begon met een ge- weldig machtsvertoon van de Zwe den, die zich op het drassige mod- dervette terrein, dat de hoogste eisen aan lichaamsbeheersing en bal- techniek stelde, onmiddellijk won- derwel op hun gemak voeiden. De heren speelden hogeschool-voetbal in de beste Schotse stijl. Langzamerhand werd men er zich, bij het kijken naar dit prachtige, gave voetbal met die zekere trap- pen en strakke zuivere centers, toch van bewust dat er iets ontbrak. Er kwamen namelijk geen goals, en wat geven al die prachtige geweven aanvalscombinaties als ze niet met schoten bekroond worden? Het duurde een half uur voor de eerste Zweedse goal kwam en dan nog door een gelukje, want de back Stankovic gleed uit, met het gevolg dat de twee Zweedse voorwaartsen voor open doel kwamen en Gren met een scherp schot keeper Lovric, overigens een schitterende doelver- dediger, kon passeren. Vijf minuten voor rust kreeg de Slavische midvoor een schietkans, waarvan hij onmiddellijk gebruik maakte (11). In de tweede helft zou Zweden de gouden medaille winnen, maar er was nu geen, sprake meer van eenzijdige strijd. De Zuid-Slaven waren ingespeeld, en nu was het hun beurt om de toon aan te geven en met buitengewoon handige ver- rassende manoeuvres de Zweden achter een vaak onbereikbare bal aan te laten lopen. Toch hadden zij bij al hun virtuositeit hetzelfde te- kort als waaraan voor rust de Zweden leden, zij schoten niet ge- noeg. En zo kon Zweden uit een ren en een scherp schot van Gunnar Nordahl de leiding nemen. Inmiddels had de wedstrijd een steeds ruwer karakter gekregen en toen Gunnar Nordahl bij een van zijn rushes voor doel op ongeoor- loofde manier ten val werd ge- bracht, kende Ling een strafschop toe, die door Gren benut werd. In deze stand kwam geen verandering meer, zodat de Zweden, die in hun nervdsiteit lang niet meer het peil van voor de rust bereikten, met 31 de wedstrijd en daarmede het gouden blikje wonnen. Faanhbf en Voorting hebben in de wegwedstrijd veel goed ge- maakt, waar de baanrenners van Nederland volkomen gefaald heb ben. Deze beide Hollandse ren- ners hebben de naam van ons land als wielernatie hoog gehouden en wel op een wijze, welke boven alle lof is verheven. En waren zij niet door pech achtervolgd, ja dan maar wie heeft eigenlijk in deze wegwedstrijd geen pech ge- had? Grift, Peters en Faanhof verdwe nen van 't parcours met lekke ban- den en nog zo fris als een hoentje. Faanhof vertelde het ons na afloop, op een teleurgestelde toon. Geen wonder, want 15 ronden lang had hij het zware werk moeten doen, met Voorting als ploeggenoot en Johansson als derde man, die later ook door pech achterop raakte. En 15 ronden lang, dus ruim 170 km, was hij een van de kanshebbers voor een prijs geweest. „En ik zat nog zo gemakkeljjk," verklaarde hij, „nog geen spoor van vermoeid- heid." En bovendien was deze pech te betreuren, omdat Faanhof eenfuit- nemende sprinter is, die ongetwij- feld een goede kans op de zege zou hebben gehad. Want behalve de Fransman Beyaert waren er weinig goede sprinters onder de leidende renners. Maar wat heeft Voorting verrast met die gindsprint. Hij wist dat hij op een gegeven ogenblik de uit de leidersgroep gesprongen Fransman niet meer kon bereiken. De anderen spurtten weg, aan de linkerkant van de weg. Voorting lag achteraan. tot hij zijn kans schoon zag en 300 meter van de finish met enige stevige trappen op de pedalen buiten om ging, zeer tactisch overi gens, want daar had hij minder last van de stijve pries, Als nummero twee stoof hij over de finish, zijn handen juichend omhoog, blij met de tweede plaats in dit Olympisch kampioenschap. Tien meter verder tolde hij over de grond; kinderen waren de weg opgerend en een klein meisje kwam juist voor het voorwiel van Voorting terecht. Gelukkig liep het met Voorting nogal goed af; van de toestand van het meisje is niets bekend. Twee andere renners van de sprintende groep reden ook tegen een paar kinderen aan en smakten op de weg. De goede. organisatie was in enkele seconden in een chaos veranderd en elders stonden twintig, dertig politiemannen de handen in elkaar om een menigte tegen te houden die er in werke- lijkheid niet was. Gebrek aan erva ring en routine bij wegwedstrijden vormde de oorzaak van deze jan- boel. Over het verloop van de wedstrijd kunnen we kort zijn. Na acht ronden hadaen Faanhof, Voorting en de Zweed Johansson bijna 4 minuten voorsprong op het peleton. Johans son Tireeg toen een lekke band, waardoor de Nederlanders alleen op kop gingen, achtervolgd door een zestal renners, waarachter het pe leton. Hun voorsprong slonk elke ronde tientallen seconden en onze moedige renners werden in de elfde ronde door de andere groep renners ingenomen, zodat er een kopgroep van elf man werd gevormd. In de 15e ronde kreeg Faanhof een lekke band, waardoor Voorting alleen in de course bleef. Deze toestand bleef zo, tot de finish, die Voorting als 2de overging. Om de derde plaats ging het tus sen Denemarken en Gr. Brittannie in het Wembley-Stadion. Op volkomen onverwachte wijze namen de Britten de leiding toen Nielsen verrast werd door een hard schot van linksbinnen Aitken. De Deense keeper liet de gladde' bal rustig tussen zijn handen door giip- pen en de Britten leidden met 10. OnmiddeUijk reageerden de Denen op dit doelpunt, maar de juiste sa- menhang in hun team was nog met gevonden. Toch kwam de gelijkma ker; na dertien minuten spelen zwenkte midvoor Praest naar rechts en loSte toen onverwacht zo'n harde k,ogel, dat Simpson de bal pas zag toen deze achter hem lag. Nog geen drie minuten later na men de Denen zelfs de leiding, toen Hansen een afgemeten pass van Lundverg in zijn bezit kreeg en van vijftien meter afstand een schot loste, dat, onder groot enthousiasme van de aanwezige Denen in de uiterste hoek verdween. (12). Maar de Britten kwamen terug, prachtig gesteund door Hardisty en zijn mannen met aanval op aanval opgezet en in de 33ste minuut had een dezer aanvallen succes toen Mcilvenny de stand op 22 bracht. Een stand die voor de Britten wel wat gefiatteerd was, want het spel dat de Denen demonstreerden was aanmerkelijk beter dan dat der Aibion-bewoners en het verbaasde dan ook niemand, toen bij een vrije schop juist buiten het strafschop- gebied Soerensen het befaamde ..muurtje" negeerde en de bal hard langs de binnenkant van de paal plaatste (23) Niet lang hierna floot scheidsrechter van der Meer voor rust. Nauwelijks was de tweede helft begonnen of de Denen vergrootten hun voorsprong toen Praest, de Deense midvoor met' de bal naar links zwenkte, van waar hij een ver schot loste, dat juist tussen Simp son en de lat verdween (24). Na ruim een kwarier verkleinden de Britten de achterstand, toen Amor een strafschop benutte. Dit derde doelpunt gaf Groot Brittannie weer wat moed en hun spel werd aanmerkelijk beter. Bij een der Deense aanvallen ech- ter volgde een hoge voorzet van de rechtervleugeiman Plojer; Simpson liep uit, maar Hansen was er eerder bij en kopte de bal over de Brit heen in het lege doel.. (35). Een mooi staaltje van juist timen Zo liep de strijd ten einde en had De nemarken zich door deze overwin ning het brons in het voetbaltour nooi veroverd. De monniken van St Augus- tinus, door drs V. Hutjens O. E.S.A. Uitgave „De Toorts", Heemstede. Vanaf 1250 hebben de Augustij- ner-monniken een waardige plaats bekleed te midden der Orde-geeste- lijken, die kloosters in ons land be- zaten. Verscheidene grote en bloei- ende kloosters hebben St Augusti- nus' zonen in Nederland bezeten en vandaag de dag vinden wij de Au- gustijner-paters in iedere grote stad vertegenwoordigd. Pater Hutjens heeff nu voor de belangstellende le- ken, en die zijn er heel wat, een boekje geschreven, waarin we na- der kennis maken met de Augustij- ner-orde, met Eremieten en Regu- liere Kanunniken en dat ons veel wetenswaardigheden bijbrengt. Het is vlot en smakelijk geschreven, zonder nochtans feiten en jaartallen te verwaarlozen. De schrijver valt direct met de deur in huis, maar na de eerste bladzijden raakt men al spoedig thuis in de interessante materie. De vele interessante foto's en de keurige uitgave stempelen het boekje tot een prettig bezit. den. Voor deze reis gaf Nederland f30.000 aan deviezen mee en voorts waren er onderhandelingen gaande over nog een toewijzing van vier ton aan deviezen voor een langer verblijf te Curacao. Kort na aankomst te Curacao werd de missie waar notaris Q. te Maastricht geen deel van uit- maakte, omdat hij wegens belas- tingmoeilijkheden verplicht was in Nederland te blyven door de gouverneur uitgewezen, omdat die minder gunstige inlichtingen van het Centraal archief van de Ar- menraad te Amsterdam had ge kregen; By terugkeer op Schiphol in begin Juni werd notaris B. op grond van aan het licht gekomen manipulaties gearresteerd. Hij zou n.l. zyn tekort van f35.000 uit erfenisgelden hebben gedekt. Tevoren was de arts H., onder prachtige voorspiegeiingen ertoe gebracht zijn praktyk te Rotterdam er aan te geven. Hij deed deze over en verkocht zijn gehele mboedel. De 115.000, welke hij daar'voor ont ving, fourneerde hij Hij had het voiste vertrouwen, want de vereni ging was Koninklijk goedgekeurd en men gaf de verzekering, dat bij terugkeer in Nederland hij ging n.l. ook mee naar Curacao het geld zou worden terugbetaaid. In Curacao wachtte hem een mooie taak, zo werd voorgespiegeld. Van terugbetaling is echter niets geko men en uit de notulen van de op- richtingsvergadering moet de arts gebleken zijn, dat het charitatieve doel slechts een dekmantel was. In werkelijkheid wilde men, zo ver telde ons de arts, met de verkregen deviezen een handelshuis in Zuid- of Noord-Amerika oprichten. Reeds voor de mislukte reis naar Curacao was het de chief-president, R. Til F. L. uit Heiden-Panningen, geiukt een toewijzing voor een luxe Amerikaanse „Hudson" te krijgen, waarmee hij stad en land afreisde. Deze auto had hij echter verkregen onder voorwendsels, die de Officier van Justitie te Maastricht ertoe hebben genoopt een onderzoek in te stellen. Voor het op te richten handels huis zou notaris B. reeds in Cura cao de oprichtingsacte bij zich hebben gehad. De verkregen de viezen zouden dan omgezet zyn in Amerikaanse dollars. De zaak zou doorgang gevonden hebben, had niet het archief van de ar- menraad zyn rapport aan de Cu- racaose regering gezonden. In dat rapport werden vier leden vai> de famiiie L., van wie er enige in Den Haag wonen, dilettanten ge- De thans uit alle delen van het land bij het ministerie van land- bouw, visserij en voedselvoorziening binnengekomen officiele gegevens betreffende de schade, die de storm dezer dagen ^aan het fruit heeft toegebracht, wijzen uit dat deze schade, over het gehele land geno men, ongeveer 10 tot 15 procent bedraagt. Het fruitcentrum in de Betuwe heeft wel het sterkst geleden. Hier bedroeg de stormschade aan de ap- pelen ong. 25 pet., aan de peren ca. 21 pet. en aan de pruimen gemid deld 23 pet. In andere centra (Zuid- Limburg, Zeeland) was de schade daarentegen aanzienlijk minder, zo dat de totale gemiddelde schade ong. tussen de 10 en 15 pet. zal lig- gen. noemd, die niet in staat geacht werden een charitatieve missie op Curacao te vervullen. De .arts H., die meent geheel te goeder trouw te zijn geweest, vraagt zich thans af hoe het mogelijk is geweest, dat deze vereniging de Koninklijke goedkeuring kon ver- krijgen. Uit het ingestelde onder zoek zou gebleken zijn, dat de aan- vraag daartoe alleen het Ministerie van Justitie heeft gepasseerd en niej, zoals te doen gebruikelijk, te- vens de Ministeries van Sociale Za- ken en van Binnenlandse Zaken. Van 31 Augustus tot en met 30 September a.s. zullen ter gelegen- heid van het regeringsjubileum van H.M. de Koningin, herdenkings postzegels met haar beeltenis in de waarden van 10 en 20 cent ver- krijgbaar worden gesteld. De kleu- ren van bedoelde zegels zijn on- derscheidenlijk roodachtig-oranje en blauw. De grootte van de zegels is 25 x 36 mm., terwijl de afmetin- gen van het beeld bedragen 22 x 33 mm. De zegels zijn uitgevoerd in plaatdruk. De ontwerpen en de gravures zijn van de kunstenaar S. L. Hartz, de tekst en de waarde- aanduiding van de letterkunstenaar J. van Krimpen. Bedoelde bijzon- dere zegels zijn, ook in het inter- nationaal verkeer, voor frankering geldig tot en met 31 December '49. ALKMAAR: Alkm. Biosc. Theater; Krijgen is de Kunst, 14 jaar. ALKMAAR; Harmonie: „De beste jaren van ons leven", volwassenen. Victoria: „Mijn eigen rechter", 18 jaar. Cinema Americain: „Iedere avond klakslag 8", 18 jr. A.B.T.: „Krijgen is de kunst", 14 jaar. DEN HELDER: Tivoli t.m. Maan- dag: „Twee meisjes uit Boston", 18 jaar. Van Dinsdag t.m. Donder- dag: „De Vrouw van meneer", 14 jaar. De Witte: „Voor beulen geen genade", 18 jaar. HOORN: Winston Theater: Tarzan in de gouden stad, 14 jaar. De Cobra-Godin, 14 Victoria; jaar. SCHAGEN: volw. Royal: Wonderman, ZONDAG 15 AUGUSTUS HILVERSUM I 301 M. 8.00 Nieuws, 8.15 Gramofoon, 9 30 Nieuws, 9.45 Gramofoon, 10.00 Pon- tificaie Hoogmis in het Stadion te Utrecht bij geiegenheid van het Veertigjang Priesterfeest van Zijne Eminentie Joannes kardinaal de Jong, 11.30 Gramofoon, 12.00 Ange- ius, 12.03 Gramofoon, 12.15 Apolo- gie, 12.35 Orkest zonder naam, 13.00 Nieuws, 13.20 Vervoig orkest, 13.40 Spineuza, 14.00 Koor, 14.25 Kamer- muziek, 15.40 Muzikaie tombola, 16.10 Huldiging van Z. E. Kardinaal de Jong in het Stadion te Utrecht, 16.25 Vespers, 18.30 v d. Ned. Strijd- krachten, 19.00 Oude psalmen, 19.30 Nieuws, 19.45 Gramofoon, 19.50 in t Boeckhuys, 20.05 Gramofoon, 20.1'2 Klein orkest en vocaal kwartet, 20.45 Maria-poezie, 21.40 Viool en piano, 22.00 Gramofoon, 22.37 Actua- liteiten, 22.45 Avondgebed, 23.00 Nieuws en gramofoonmuziek. HILVERSUM II 415 M. 8.00 Nieuws, 8.18 Gramofoon, 8,30 Voor het platteland, 8.40 Gramo foon, 9.12 Postduivenberichten, 9.15 Men vraagt en wij draaien9.45 „Van zon en zomer", 12 00 Gramo foon, 12.30 Zondagclub, '12.40 Man- nenkoor, 13.00 Nieuws, 13.20 Urkest, 14.05 Boekenhaifuur, 14.30 Kurhaus- concert, 15.35 Filmpraatje, 15.50 Or kest, 16.20 Gramofoon, 16.40 Sport- flitsen, 17.30 Accordeon Ver., 17.45 Sport, 18.00 Nieuws, 18.15 Gramo foon, 19.00 Klankbeeld over de N.O. polder, 19.30 Sextet, 20.00 Nieuws, 20.05 Actualiteiten, 20.15 Operette- concert, 21.10 Hoorspel, 21.40 Orkest en zangensemble, 22.15 Voordracht. 22.30 Gramofoon, 23.00 Nieuws en gramofoonmuziek. MAANDAG 16 AUGUSTUS HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek, 7.30 Gramofoon, 8.00 Nieuws en gramofoonmuziek, 9.00 Ciavecimbel, 9.15 Ziekenbezoek, 9.30 Gramofoon, 11.20 Voordracht, 11.40 Piano, 12.10 Orkestplaten, 12.30 Weeroverzicht, 12.33 Trio, 13.00 Nieuws, 13.15 Man- dolinata, 13.45 Gramofoon, 14.00 Verteiiing, 14.30 Zangrecital, 15.00 Gramofoon, 15.30 Pianoduo, 16.45 Gramofoon, 17.00 Voor kleuters, 17.15 Blaaskwintet, 18.00De vijf Zapaka- ra's, 18.15 Sport, 18.30 Voor de ned. strijdkrachten, 19.00 Nieuws, 19.15 Boekbespreking, 19.30 Actualiteiten, 20.00 Nieuws, 20.05 Z. Exc. Minister Drees spreekt, 20.15 Zomeravond- kerkconcert, 20.45 Over j.Zeeslepen", 21.05 Koor en altsoliste, 21.45 Bei- aard, 22.15 Gramofoon, 23.00 Nieuws, 23.15 Orgelspei, 23.45 Gramofoon. HILVERSUM II 415 M. 7.00 Nieuws, 7.15 Gramofoon, 8.00 Nieuws, 8.15 Gramofoon, 11.00 „Up de uitkijk", 11.15 Gramofoon, 12.00 Trio, 12.30 Weerpraatje, 12.38 Orgel, 13.00 Nieuws, 13.20 Gramofoon, 14.00 Fluit en piano, 14.45 Gramofoon, 15.00 Kleinkunst, 16.00 Voordracht, 16.15 Musitfalender, 17.00 Rhythme, 17.30 Voor padvinders, 17.45 Gramo foon, 18.00 Nieuws, 18.20 Dansorkest, 18.45 Gramofoon, 19.30 Strijktrio, 20.00 Nieuws, 20.05 Minister-presi dent Drees, 20.18 Orkest, 20.45 Hoorspel van Hans Nesna, 21.10 Gramofoon, 22.00 „Ongezonde lec- tuur", 22.15 Orkest 22.45 Gramofoon. 5. Mopperend en tegenstribbelend gingen de heren voor Karel uit, over straten en pleinen, door plantsoentjes en over bruggen, totdat Karel Kwiek hun eindelijk mededeelde, dat ze er waren. Ze stondenvoor 'n groot huis. Toen ze op zijn kamer waren aangeland, liet Kareltje ze naast elkaar op de divan plaats nemen. „Zo", zei hij tevreden, „een prachtavontuur op de late avond. Steken de heren een cigaret op?" Zelf nam hij er ook een uit het geopende doosje op de tafel en ging dan behage- lijk achterover zitten in een gemakkelijke stoel om zijn vangst eens rustig te bekijken. „En mag ik nu weten, wat mijn lieve vrienden van mij wensen?", zei hij, de bezoekers belangstellend bekijkend.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 6