Laatste intocht van de Koningin in de hoofdstad Afscheid Koningin Wilhelmina van de Residentie Een imposante stoet trok duizenden aan met magische kracht Luisterrijke ontvangst en op de aan het Amstel-Station Dam Koningin door haar stadgenoten gehuldigd Massale zangdemonstratie vormt inzet der feestelijkheden Mensenzee begroet Koningin Wilhelmina met eerbied Rondom de jubileumfeesten Duizenden zongen op de Dam De Kroon trok door Amsterdam Alle geledingen des yolks torsten om beurten het symbool der eenheid De Koningin door de Jordaan NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD WOENSDAG 1 SEPTEMBER HM. de Koningin is Maandagmiddag in de hoofdstad aangekomen De Koningin wordt op het Amstel-Station verwelkomd door burgemeester d Ailly. DE PRINSESJES De Vorstin en de overige leden van de Koninklijke Familie op't balcon van het Paleis op aeuam Aubade op de Dam. Bijna 20.000 zangeressen, zangers en kin deren brachten H.M. Koningin Wilhelmina een aubade in de ochtend van Haar 68e verjaardag voor het Koninklijk Paleis op de Dam. Na afloop defileerden cb deelnemers langs het Paleis en juichten de vorstin toe. Van onze speciale verslaggever) Amsterdam, 31 Augustus. WIE VANDAAG langs Amsterdam's straten de reis van de kroon heeft gevolgd, kon zich een ogenblik wanen te ademen in de tijd van Gijsbrecht van Aemstel en Graaf Flons. Want hoe anders hadden de ridders uit die tijden op hun paar- den een stad kunnen binnenrukken dan de ruiters, die vandaag met de aan hun stokken gehechte vaantjes massaal door Amsterdams straten trokken, als hadden zij de stad 9^ uur geieden tot overgave gedwongen en de burgerij opgelegd hun inkomste gade te slaan. Want hoe c het mogelijk zijn, dat de zes kilometer die tussen hun veste, het Stadion, en dat historische plein, de Dam zijn a omzoomd waren door de onafzienbare rijen mensen, het bestaan nauwelijks had kunnen dromen. waarvan men OVER DE EILANDEN EN DOOR AMSTERDAM-OOST Qrjgeloikken tijdens het feest (Van onze eigen verslaggever) AMSTERDAM, 30 Augustus. Er lag een zweem van droefheid over de oude Amstelstad. Voor de allerlaatste maal zou de Koningin als regerend vorstin de hoofdstad bezoeken. Noch de duizenden vlaggen, noch de schitterendste versieringen konden dat gevoel van weemoed onderdrukken. Urenlang hadden de tienduizenden op de trottoirs staan wachten. Amsterdam, de uitbundige stad, wachtte zwijgend op het moment" dat de Landsvrouwe door de straten zou ri) den. Maar toen dat ogenblik was gekomen, brak alles wat Amster dam aan vreugde en hartelijkheid kan opbrengen, zich baan. Het afscheid was vergeten. De Koningin was weer in de hoofd stad. Juichend en jubelend, zwaaiend en zingend, stonden dui zenden en nog eens duizenden langs de weg. Het werd een triomftocht, een glorieuze intrede, een spontane hulde, zoals nog nooit tevoren aan een lid van Ons koningshuis was gebracht. (Van onze speciale verslaggever) 's-Gravenhage, 28 Augustus. Op het Malleveld, dat voor deze gelegenheden een historische plaats is, heeft de Koningin vanmorgen de eerste van de reeks huldigingen ten afscheid, die haar deze week wach ten, in ontvangst genomen. Het is een feest van zon, kleur en klank geworden op ditzelfde veld, waar zij eens als Vorstin temidden van haar stadgenoten heeft gestaan temidden van een volk, dat Haar trouw be- tuigde in een tijd, toen er een re- volte werd voorbereid in de donkere naoorlogse dagen van 1918. Waar zij als jong meisje naast haar Moeder Koningin-Regentes Emma de eerste vaandels heeft uitgereikt aan de troepen en waar zij talloze malen is toegejuicht en toegesproken. Vandaag, onder een stralende Oranjezon, hebben zich wederom duizenden hier verenigd voor de tribune en heeft de Koningin een afscheidsgroet ontvangen, die nooit meer uit Haar herinnering zal wij ken. Achter het grote carrd, dat door de zangers gevormd werd, stonden duizenden Hagenaars, die een kaart hadden veroverd, binnen de afraste- ring van het veld, toen precies om vijf minuten over half twaalf de grote limousine het veld op reed, i waar de duizenden kinderen juich- ten en jubelden, tot voor de tribune. Men had het Wilhelmus willen la- ten klinken in een plechtige stilte. Een stem door de radio trachtte het rumoer te temperen, maar het ge- juich der kinderen was sterker dan alle andere machten en de ontvangst was een spontane ouverture van kindergeroep, die het feestelijk openluchtconcert voorafging. Als even later v. Pelt, staande hoog boven alle hoofden uit, het prachtig „Wilt heden nu treden"' laat inzetten door heldere kinder- stemmen, begeleid door de kernach- tige trompetten, is de stemming er. De Koningin is temidden van Haar volk, van het Haagse volk, dat Haar ongelofelijk dierbaar is en zijn kin deren laat zingen. De prachtige oud-vaderlandse liederen weerklin- ken, waarvan de diepe zin het kin- derhart ontgaat, maar doordringt in het ontvankelijk gemoed van de ouderen, die weten welke strijd en welke vreugdevolle overwinningen het kleine land met zijn groot ver- leden heeft gekend de eeuwen door. De eerste flauwvallers worden in de drang onder de felle zon het islachtoffer van het enthousiasme om de Koningin te zien en er moet gewaarschuwd worden voor deze al te grote voortvarendheid der kinde ren. Een luidspreker geeft de goed bedoelde, maar volkomen groteske raad, om de kinderen „achterwaarts uit elkaar te trekken". De leiders, die tussen de kindermassa verspreid staan. glimlachen en vertrouwen terecht, op de activiteit van het Rode Kruis, dat handen vol werk heeft, maar zich rustig van zijn taak kwijt. Achter de tribune, waar Hare Majesteit is gezeten temidden van enkele leden van Haar hofhouding, vertegenwoordigers van het Corps Diplomatique, de Burgemeester van Den Haag en representanten van staatscolleges en departementen, is de plaats, waar men de kinderen in de schaduw neerlegt. Vaak, wanneer een slachtoffertje wordt weggedra- gen eenmaal is er ook een Sche- venings vrouwtje bij zien wij de bezorgde blikken van de Koningin naar rechts gaan. Maar men stelt Haar gerust. Het zijn alien lichte gevallen, die tijdig en doeltreffend worden verholpen. Inmiddels wordt het programma verder afgewerkt en klinken ach- tereenvolgens de mannenstemmen van de vier grote bronden, die al wat zingt in Den Haag vertegen- woordigen. De Koninklijke Bond v. Christelijke Zang- en Oratorium- verenigingen, het Actie-Comitd van de plaatselijke R.K. koren, de Bond van Arbeiderszangverenigingen en het Kon. Nederlands Zangersverbond Dan klinken de mannenstemmen, die het voor deze gelegenheid ge- componeerde „Moeder des Vader- lands" van Johanne Bordewijk Roepman zingen onder leiding van Jos. Vranken en even later de prach tige gedragen melodieen van het „0 Land gedenk", een compositie van Henri Geraerdts op een tekst van Ben van Eijsselsteijn, prachtig omspeeld met de timbres van koper en hout, waarin de componist iets heeft bereikt, dat ver boven een gelegenheidsstuk uitgaat en het hart ontroert. Het lied wordt door ge- mengd koor gezongen, waarvoor zich een enorme groep rond de Mili- taire Kapel schaart, die onder lei ding staat van Rocus van Yperen. In deze manifestatie is dit stuk on der de moderne composities zeker een van de best geslaagden. De heer Rocus van Yperen krijgt na afloop een persoonlijk bedankje van Hare Majesteit, waarna ook de an dere dirigenten Haar de hand druk- ken en woorden van dank uit de mond van de Koningin vernemen. Het program wordt voltooid met een allermerkwaardigst stuk vande directeur van het Haagse Conserva- torium, Sem Dresden, „Gelukkig is het Land", op een tekst van de dichter Bertus Aafjes. Een werk, waarin men het gewaagd heeft de meest moderne wijze van compone- ren in een openlucht-zanghulde aan een publiek voor te zetten, dat voor vele nieuwe klanken nog weinig toegankelijk kan zijn. Dit laatste slaat in hoofdzaak op de instrumen- tatie. De componist heeft boven veel zware dissonanten in de bege leiding een melodie geschreven van grote eenvoud en kracht, die het uitstekend doet. Tot slot staan de duizenden recht, terwijl de kapel het Wilhelmus in zet. Een plechtig momvit, terwijl de zon speelt in het koper der mstru- menten en de hele groep van dui zenden medewerkers aan deze e®r" ste feestelijke hulde omtovert tot een zee van kleur. Kleur, waaraan heel de stad bijdraagt met vlaggen en oranje aail huizen en gevels, op de re vers van k/urige colberts en de lange sjerpen op de kleine be- wegelijke figuren der kinderen. Langs deze haag van vreugde, die enkele meters dik langs de wegen staat opgesteld, rijdt de Koningin terug naar het paleis op het Korte Voorhout, om vandaar in de namid- dag naar de hoofdstad te vertrek- ken. De wereld feliciteert Het aantal gelukwensen, dat gis- teren op het Koninklijk Paleis te Amsterdam is binnengekomen, kon zelfs bij benadering nog niet worden geschat. Staatshoofden, ministers, vorsten en aristocratie, evenals tien duizenden onderdanen en buiten- landers zonden hun felipitaties, die zelfs per postduif werden overge- zonden. Er kan alleen nog maar gesproken worden van massale hoe- veelheden. De origineelste was ecli- ter wel die van een Rotterdammer, die te voet zijn gelukwensen van de Maasstad naar de stad aan de Amstel bracht en op de Dam door juichende mensen werd ontvangen. Met een blij gezicht ging hij met de cadeau gekregen kaart naar het Stadion om het jubileumspel te be- wonderen. (Hi) kwam namens de oud-strijders). De zee trok De Hagenaars konden de roep an hun Scheveningse strand op de prachtig-stralende feestdag niet ver- looChenen en trokken in grote ge- tale naar de zee, zodat er in de stad minder belangstelling overbleef, dan men verwacht had. Desondanks verliepen hier de feestelijkheden, nadat de Residentiebewoners de vo- ige dag de Koningin hadden inge- jubeld en uitgejuicht, naar aller wens. Zelfs een echte ballon gmg de lucht in en een mijnwerkers- muziekkorps verscheen onverwacht de feestterreinen. Rotterdam Van het Amstelstation tot het pa leis aan de Dam werd het een gro te manifestatie van trouw en aan- hankelijkheid aan Oranje. Op het station was het een wir- war van uniformen en officiele kle- dij. Stram in de houding stonden de matrozen, die de erewacht vorm- den In de verte werd de kMink- lijke trein zichtbaar. De Mariniers- kapel zette het Wilhelmus in, het eeuwenoude lied, dat deze week on- telbare malen in alle delen van ons land zal weerklinken. Amsterdam s burgemeester trad naar voren om de Koningin te begroeten. De kleine Olga d'Ailly stapte parmantig met een bouquet lila orchideeen naar de Vorstin toe. Het gehele gezel- schap begaf zich daarna over het met dikke lopers belegde perron naar de hal van het Amstelstation, waar burgemeester d'Ailly een be- groetingsrede uitsprak, waarop de Koningin antwoordde: „Het ver- heugt mii, dat rk in de hoofdstad des rijks, in het hart van ons land, mijn jubileum mag vieren. Amster dam zal voor mij steeds zijn de stad, waar het volksverzet tegen de overweldiger het eerst als een vlam naar buiten sloeg, de stad, die was: heldhaftig, standvastig, barmhartig. Het zal mij dan ook een groot ge- noegen zijn onder de regering van Koningin Juliana nog vele malen in uw stad te vertoeven en te genieten van het schone en goede, dat zij te bieden heeft. Dat Amsterdam moge groeien en bloeien. dankwoorden in ontvangst. Duizend weeskinderen stonden gereed met bloemen om die te strooien op de weg, welke de open Cadillac met de Koningin langs een juichende •drom mensen zou voeren. Op het mr Treubplein, de mr Treublaan, de Stalinlaan, de Weteringschans de Vijzelstraat. het Rokm, overal stonden de militairen in het gelid en daarachter verdrongen zich de tallozen. die de Koningin voor de laatste maal een onvergetelijke in tocht wilden bereiden. Op de Dam En het werd een zegetocht om nooit te vergeten. Om twaalf uur hadden velen zich al van een goed plaatsje op de Dam verzekerd Vi.it lange uren hadden zij daar al ge staan, maar het bericht, dat de Ko ningin aan het station was gearri- veerd.was tot de dichte drom men- sen doorgedrongen. Fotografen maakten hun camera's gereed De sameneesteld uit leden van de Nederlandse studentencorp- sen. trad aan. Op de daken, uit de ramen, overal waar maar mensen konden staan, waren ze. Uit de to- ren van het paleis dwarrelden de tonen van het Wilhelmus over het plein. Het uur, waarvoor Amsterdam haar opwachting had gemaakt, na- derde. Als uit een enorme bijenkorf zoemden de stemmen door de lucht. Maar plotseling zwol het geruis aan tot een juichkreet. Voor een van de vensters van het paleis stonden de prinsesjes Beatrix, Irene en Mar- griet. Even later werd de kleine Marijke zichtbaar, wuivend en in de handen klappend, alsof zij wer- kelijk begreep, dat het gejubel ook haar gold De wijzers van de paleis- klok Hraaiden naar kwart voor zes toe, toen de Prinses-Regentes, Prins Bernard en Beatrix. Margriet en Irene klaar stonden voor de ont vangst van de Vorstin. Een gejubel als van een aanzwellende orkaan klonk op het Rokin. De stafmuziek van de Amsterdamse politie zette het Wilhelmus in. Machtig als het orgel van een kathedraal klonk het volkslied uit de monden van de wachtenden. Er was geen plaats om naar voren te dringen. maar de en- thousiaste menigte wilde alles van dichtbii meemaken. Duizenden ar- men zwaaiden boven even zoveel hoofden tot Koningin Wilhelmina uit de auto stapte. De vaandels van de erewacht negen, commando s weerklonken. Men hield niet op met juichen Ook niet toen de Vorstin, na de erewacht te hebben gemsoec- teerd. het paleis binnen girig. Hier en daar werd weer het. Wilhelmus ingezet. kinderen staken hun vlag- getjes in de lucht. er scheen geen eind te komen aan het geiuich. dat weer aanzwol. toen de Koningin. het Prinseliik Paar. de nrinsesjes. Mariike op de arm van de Prinses- Regentes. on het, hordes verschenen Wuivend en elimlaehend nam de l andsvrouwe de hulde in ontvangst Toen werden de deuren gesloten. Langzaam we-d de Koninklijke standaard gehesen. De Koningin was weer in .het hart van het land voor de laatste maal als regerend Vorstin. HET IS GEEN WONDER, dat er grote belangstelling bestond voor de Prinsesjes. Overal waar men ze zag in Amsterdam, werden ze hartelijk toegejuicht en zelf wuifden ze dapper terug. De bijzondere genegenheid ging uit naar de kleine Marijke. Als die op de arm van haar verzorgster voor het raam in het Paleis te zien was, dan stoven de mensen erop af en ze juichten en wuifden, dat het een lust was. Zij nam ook actief deel aan de aubade op de Dam Dins- dagmorgen. Nu zat ze weer op de arm van haar Moe der en zij sloeg met haar kleine handjes de maat op de balustrade van het bal- con. Het Wilhelmus werd door de andere Prinsesjes dapper meegezongen. Duizenden en tienduizenden zijn Dinsdagmorgen getuige geweest van de nationale zanghulde, die bijna twintigduizend zangers en zangeres- sen van velerlei leeftijd en stand aan de Koningin gebracht hebben. En niet alleen aan de Koningin, maar ook aan de Prinses, de Prins en de kleine Prinsesjes, die op het balcon van het Paleis stonden. En als er niet gezongen werd, dan werd er gewuifd met honderden en honderden vlaggetjes en gejuicht, zonder dat er een einde aan scheen te komen. De Vorstelijke personen waren begroet met het Wilhelmus," dat feestelijk golfde over de ontzaglijke drukte van de Dam. De Koningin dankte wuivend na elk lied, dat met gejuich besloten werd. Het was een grootse hulde. En weer dirigeerde de oude heer Roeske. die wel grote uren beleefde voor zijn Koningin, hij, d.fe vijfti? jaar geieden ook de dirigeerstaf zwaaide bij de zanghulde. die toen werd gebracht! Het Julianaplein Hoog boven een geweldige men senzee stond Fred. J. Roeske, de grijze dirigent van het mannenkoor ..Apollo", op zijn catheder. Vijftig jaar geieden had hij een zanghulde aan de Koningin mogen leiden en nu was hem weer die eer te beurt gevallen. Driehonderd zangers van vijf verschillende koren stonden on der zijn leiding. Daar kwam de Ko ningin het station uit en tegelijk klonk als een bazuinstoot uit die honderden kelen de eerste strophe van het Wilhelmus. Verrast, ont- roerd, bleef de Landsvrouwe staan, temidden van de vertegenwoordigers van Amsterdamse verenigingen, die met hun vaandels een eerbiedige hulde brachten. Fors en krachtig klonk nu het „Wij leven vrij, wij leven blij", over het plein. Nog was de laatste noot niet weggestorven of de Koningin applaudisseerde en riep de heer Roeske bij zich. De grijze koorleider nam stamelend de op heeft eer van het versierings- en verlichtingswerk. Bezoekers zijn op- getogen over de prachtige effecten, die bereikt konden worden. Daar- naast vierde de athletiek hoogtij op de Linker-Maasoever en was er ge legenheid te over, om elkaars krach- ten te meten met erkende en be- kende sportmensen. Vlaggen in de lucht Haarlem bedacht weer iets aparts. De heer de Vos steeg 's middags met zijn ballon op en wierp hoog in de lucht duizenden kleme vlagge tjes uit, die als een rood-wit-blauwe regen onder de witte zonneschqn naar de versierde aarde daalden. De Royal Fusiliers" luisterden met hun Engelse marsmuziek de plech- tigheden op. De indrukwekkendste militaire festivitejten vonden wel m Breda plaats, de stad, die de solda- teske tradities onlangs weer in ere herstelde. Aan de parade, de inspec- ties en de taptoe namen practiscb alle legeronderdelen deel. Ook de ru'ines spraken van feest en vreugde, want Arnhem heeft een feeerieke stad gemaakt van de over- gebleven huizen en van de vele puinhopen, die er nog overbleven Prachtige feestplanten werden opgesteld en talloze erepoorten wa ren opgetrokken. De singe s boden een sprookjesachtige aanblik. Ool het zwaargetroffen Zeeland neeft zich ingespannen, om in ryke ver- siering en uitstekende verlichtmg deel te nemen aan het nationale ge- beuren Tweeduizend mensen namen deel aan een vlootschouw op de Oosterschelde, waar een keur van zeevarend en -minnend Nederland zich had verenigd. Het buitenland De Nederlanders in het buiten land hebben overal waar zij wonen Koninginnedag gevierd, waarbij de onderscheiden gezanten en ambas- sadeurs recipieerden en de landge- noten hun vreugde uitten op een wijze, zoals dat ook in het vader- land zelf geschiedde. De in Belgie verblijvenden waren in grote getale naar de ambassade te Brussel ge komen, terwijl meer dan duizend Nederlanders in Londen zich via d; radio inspanden om de zangers n Kopenhagen, Davos en Neder' in wisseluitzending te overstei Tot in het roerige Berliin to~ de nationale feestdag h Edoch, geen opgelegde plicht was nodig geweest de burgers van de Amstelstad en al diegenen die zij herbergt te groeperen langs de we gen. Geen overweldiger had hen ae straten in gejaagd. De magische kracht, die van de imposante stoet bleek uit te gaan had hen hun hui zen uitgelokt. Geleid door de mas sale kroon van zwiepend metaal, afwisselend gedragen door groepen van alle geledingen des volks schreed de vijftienhonderd meter lange processie van afwisselend burgerformaties en militairen lang- zaam met een pas van negentig per minuut van wisselpost tot wissel- 1 Gedragen door vertegenwoordi- ?rs van Neerlands folklore pas- arde de kroon de Marathonpoort m het stadion voorafgegaan door m ereformatie van padvinders. -hecht aan de kroon de rood-flu- elen tien meter lange mantel. Di rt achter de kroon een escorte wist de politie-escorte ruim baan te maken, opdat de motorwagen zijn weg kon vervolgen. Zo werd het eerste wisselpunt genaderd. In stemmige gewaden stond bij de Agneskerk de deputa tie der geestelijkheid gereed en ter- wijl een koor „Gelukkig Vaderland zong, werd zonder dat de steeds door' dertig dragers en draagsters getorste kroon en mantel tot stil- stand kwam, gewisseld. Voort ging het. langs de tienduizenden, die zich langs de weg hadden geschaard en de balcons der huizen bevolkten, om het voorbijtrekken van het sym bool van Nederlands eenheid te aanschouwen. En weer ging de kroon in andere handen over. Ver- pleegsters in witte uniformen en diaconessen in donkere dracht wan- kelden onder de twee honderd kilo, die hun schouders drukte, doch zij weigerden hun kostbare last af te staan aan behulpzame mannen in uniform. Zij droegen de kroon naar de mannen der wetenschap, de pro- fessoren in hun zwarte toga's, die met de pedels der beide Amster damse universiteiten hun aandeel in de af te leggen weg bij het Emmamonument aanvaardden. gestoken binnenlandse strijdkrach- ten, omvatten vijftien mannen en vijftien vrouwen, strijders uit de bezettingstijd uit alle delen des lands de kroon, waarvoor zij vijf jaren streden en die zij uiteindelijk heroverd hebben. Voorwaarts ging het naar de achterzijde van Jacob van Campens paleis, dat thans die kostbare levens, de Koninklijke Fa milie, binnen zijn muren herbergt. Door de Mozes en Aaronstraat naar Dam, naar het witte podium voor het nationale monument. De kroon heeft zijn bestemming bereikt. Langzaam wordt zij naar voren geschoven, tot zij eindclijk, na ruim twee uren getorst te zijn door de mannen en vrouwen van Nederland, haar rustplaats heeft gevonden. Het Wilhelmus weer- klinkt, de burgers ontbloten het hoofd, de militairen salueren. Voor een raam van het paleis be- weegt het witte armpje van de jongste oranjetelg. GEHEEL ONVERWACHT heeft H.M. de Koningin besloten heden, Woensdagmiddag om 5 uur een rljtoer door de hoofdstad te maken. Op deze tocht zal zij o.m. door de Jordaan, over de eilanden en door een gedeelte van Amster dam-Cost rijden. van ruiters, alien in zwarte rijeos- tuums met oranjesjerpen, die bij het naderen van de wisselpunten hun horens deden schallen, en slechts enkele meters achter be paardehoeven drie compagnleen voetvolk matrozen, mfantensten en luchtstrijdkrachten de steae- wapens van Neerlands grootste ge- meenten met zich voerend Een grootse aanblik bood tenslotte het sluitstuk van deze langgerekte stoet. Niet minder dan 600 glanzende paarden, berede'n door evenzovele ruiters en amazones in stemmig zwarte rijkleding en witte blo"ses' die de witte vlaggestokken met de vaantjes omklemden als waren het hun lansen. Zoveel paardevolk zag de Amstelstad nog zelden door haar straten trekken. Een loeiende sirene die het naderen van een brandweer- wagen aankondigde, dreigde een ogqnblik de stemmige rust en de statige tred te verstoren, doch snel Stoet schrijdt voort De zon was reeds ter kimme toen de stoere mannen van de strijd- krachten en de in blauw gestoken Marva's de last aan de dienaren der wetenschap ontnamen onder het toepasselijke „Merck toch hoe sterk". Weer namen Nederlandse vrouwen de kroon over, de leden van het U.V.V. Een handgeklap klaterde op, toen zij aan het Stede- lijk Museum voorbijtrokken in een prachtige pas. En aan wie zou deze kunstzinnige kroon beter toever- trouwd zijn dan aan de kunstenaars, die op de Vondelbrug hun schouders onder dit meesterwerk zetten en wier vrouwelijke collega's met eer bied voor de kunst het rode kleed omvatten? Zo naderde de kroon de binnen- stad, gedragen door eeltige en blan- ke handen. En in de schaduw van de Westertoren, geflankeerd door formaties van de in blauwe overalls Te midden van alle feestvreugde komt helaas een aantal droeve be- richten binnen, waarbij zelfs drie doden te betreuren vielen, alien te Amster/iam. In Duivendrecht ge- raakte een jongetje van ongeveer 5 jaar onder een auto en werd zo- danig gewond, dat het ter plaatse overieed. 's Middags werd op straat een 42 jarige Amsterdammer onwel en overieed evenee/is bijna onmiddel- lijk ter plaatse. Voorts werd, door een val vac zijn paard, een reserve lt.kolone) der artillerie zo zwaar gewond, dat hij later op de dag is gestorven. G.G.D. te Amsterdam had de ge hele dag druk werk. om telkens op- nieuw de mensen, die in de enorme drukte flauw waren geval len te helpen, terwijl tevens hulp rr.oest worden geboden voor lichte ongcvalien. I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 3