RADIO DERODEPAARDEN Regering voert besprekingen met de Indonesische federolisten Amerikaanse hulp aan ons land De oorlog zal niet onverwacht komen Bezinning 111111 Onze delegatie te Parijs FAMILIEROMAN VAN MORTEN KOCH \/OOR VERREWEG de mees- ten van ons verloopt het le- ven in een druk geroezemoes van de vroege morgen tot de late avond. Het zijn onze werk- zaamheden die ons opeisen. Maar daarnaast wordt de sjeer nog doorbroken, van buiten af, door allerlei gejacht en gedraaf en drukdoenerij. Het tempo van onze dag is koortsachtig en ge- haast. En wij verliezen ons in allerlei beslommeringen, zodat tijd voor ons zelf, voor de ver- zorging, van ons hogere, betere deel zo goed als onmogelijk wordt. Wij gunnen ons zelden 'n rustig ogenblik, waarin we be- zonken in onszelf kunnen keren of aandacht hebben voor andere, geestelijke dingen. Moeten we zo op de duur niet verarmen, verminderen? Waarom houden we dan niet een paar minuten, een kwartiertje vrij voor stille, ingetogen bezinning? MARCUS Uit het Deens vertaald besprekingen .n~» de rer- k=. w..r,n MtQgSSS Anders dan in een eerder berieht werd gemeld, is de Nederlandse delegatie voor de algemene verga- dering der V.N. reeds sedert Don- derdag te Parijs. Alleen de minister van buitenlandse zaken, mr. D. U. Stikker, wordt nog tegen het einde van deze week te Parijs verwacht. passen was hij bij de trap. Boven op de overioop zag hij een toneel. dat t.ij niet gauw vergeten zou. Een lange dame, van koninklijke gestalte, stond op het portaal, en vlak voor haar stond Bente. Blijk- baar wilde de vreemde dame Munks kamer binnengaan, maar Bente ver- sperde haar de toegang. Geen van de twee vrouwen zag hem het eerste ogenblik, zo geheel werden ze in beslag genomen door hun strijd. „Het helpt U rilets, U komt niet binnen," zei Bente. Ole kon zien hoe haar wangen brandden, haar stem klonk scherp en hoog. „Ben je gek, meid! Denk je dat jij me kunt verbieden, mijn man te zien. Nog ben ik mevrouw Munk. en dat zul je ondervinden ook", antwoordde de ander. Ole begreep direct, dat het mevrouw Zita was. Ze was vreselijk opgewonden en greep Bente driftig bij een arm. Bente uitte een lichte kreet, maar nog v66r deze verklonken was, stond Ole aan haar zijde. In weinige sprongen was hij de trap opgerend. „Ik veronderstel dat U mevrouw Zita Munk bent", zei hij, naast Ben te staand. „Ja, die ben ik, en U bent zeker meneer Offer. Gelukkig dat er ein- delijk een verstandig mens komt." Mevrouw Zita deed een paar stap- pen terug en nam Ole van het hoofd tot de voeten op. „U bent immers degeen, die van plan is het landgoed te kopen?" (Wordt vervolgd)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 3