Minister Stikker wil door onderhandelen vrede brengen in Indonesie 1 IS DE TOESTAND IN CHINA CRITIEKER NADEVALVANMOEKDEN Tijdelijke bijslag op lonen bindend voorgeschreven Abdoelkadir vertrokken m Komende ontmoeting met Hatta van groot belong Tsjang-Kai-Sjek vertrouwt op hulp van de Ver. Staten Het Christus Koning-monument te Alkmaar DE WERELD van vandaag EDI TIES VOORALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Criiieke toestand in hei „Hemelse Rijk" Chinese ministers afgetreden Besprekingen konden hem niet bewegen zijn verzoek om ontslag in te trekken Laatste nieuws Buiten veilig 't nergens (Vondel) Pagina 1 Dinsdag 2 November 1948 44e jaargang No 11402 Kantoren: ALKMAAR. Langestraat 42 A, tel adm. 2046, red. 2047 K 2200; HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; DEN HELDER, Keizerstrcrat 99. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. tel. 459 K 2240 BATAVIA, 1 Nov. Aneta. „De komende weken zijn zeer belangrijk, mogen zij de zo zeer gewenste resultaten opleveren", aldus zeide minister Stikker op een persconierentie, welke gehouden werd in het paleis Rijswijk te Batavia, in tegenwoor- digheid van Nederlandse, buitenlandse en Republikeinse cor- respandenten. Minister Stikker legde er de nadruk op, dat zijn sending een vredeszending is en dat hij naar Batavia is geko- men „om uitgesproken vredelievende redenen". Desgevraagd zeide hij zeer verlangend te zijn, Moh. Hatta te ontmoeten. Wanneer deze ontmoeting in de komende dagen plaats vindt, zal de bespreking zo openhartig zijn als maar mogelijk is". Haarlem xegt de tram vaarwel Zuiveringsactie op West-Java Loon bijslag mag niet worden doorberekend Couden Koets wordt tentoongesteld In de mijngroep van Oignies hebben de Franse troepen de stakende mijnwerkers uit de schachten verdreven en de veilig- heidsinstallatie weer in werking gesteld. Onder toezicht van de soldaten verwijderen de stakers de barricaden, die zij voor schacht nr. 5 hadden opgeworpen. Fr. o. DE REGERING van Tsjang Kai Sjek heeft in Mandsjoerije een grote nederlaag geleden door de verovering van Moelcden door de communisten. Hierdoor hebben de communisten prac- tisch de algehele controle over Mandsjoerije. Tsjang Kai Sjek heeft naar aanleiding van het verlies van Moekden verklaard, dat zijn regering verdere hulp nodig heeft „indien een derde we- reldoorlog voorkomen moet worden". Op het feest van Christus Ko- ningschap beleefde Katholiek Alkmaar de grote dag van de inhuldiging van het Christus Koning-monument, van welke plechtigheid wij hier vier foto's geven: hiernaast het schone beeld van Christus Koning, van de kunstenaar Etienne; daar- naast het moment, waarop de Hoogeerw. Deken I. Th. Jacobs de in wij ding verricht. Foto hier- onder: de zeereerw. pater G. L. Binkhorst O.P. hield de feest- rede. De VereiHgde Koorzangers onder leiding van Joh. Kuipers luisterden de plechtigheid op. llllillillil II MOiSO GEDOOD? Dr. Van Mook hield afscheidsreceptie Een Casino op Curacao? Hoofd Vrachtbedrijf K.L.M. overleden R.K. MIDDENSTANDS- BOND Centrale Raadsverga- dering te Amsterdam Ter gelegenheid van het derde jubileum van het Genootschap voor Kerkelijke Zending heeft de Koningin van Engeland een bezoek gebracht aan het hoofd- kwartier der organisatie te Londen. H. M. liet de religieuze werkers uit Oost- en West-Afri- ka, Egypte, Palestina, Pakistan en China, die in hun kleurige nationale klederdrachten aan- wezig waren, aan zich voorstel- len. Nieuw 'Abonnementsprijs f4.25 per kwartaal, f 1.43 per maand, Incluslef Incasso. Advertenrle-tarief per edltle 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; In alle edltles 26 ct. per m.m., minimum f4.familie- berichten 20 ct., re8p. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrljke kortlng. Directeur E. 3. M. Stumpel, Hoofdredacteur H. N. Smits, Rayon- redacteuren Fr. Otten, M. P. 3anssen, 3. Toes. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET EEIT VAN HEDEN Minister Stikker, die Maandag- morgen de leden van de commissie voor goede diensten heeft ontmoet, verklaarde van mening te zijn, dat de komende ontmoeting met Hatta van groot belang is. „Ik wil niet zeggen, dat zij beslissend zal zijn, zowel Hatta als ik zullen verslag uitbrengen aan onze regeringen. Maar in de komende weken moe- ten zij een oplossing vinden. Alle kwesties, die zich voordoen, zullen op deze besprekingen worden aan- geroerd". In antwoord op de talrijke vra- gen antwoordde minister Stikker, dat de commissie voor goede dien sten op de hoogte gesteld zal wor den van het resultaat der bespre kingen en dat ,>de bestandschen- dingen een der eerste punten ter bespreking znllen uitmaken. De Nederlandse regerlng acht de si- tuatie momenteel ernstig". De minister vervolgde: Daarvoor ben ik hierheen geko- men, de regerlng wenst een oplos sing van het probleem langs de weg van onderhandelingen. Het ligt niet in mijn bedoeling, details te verga- ren met betrekking tot de onveilig- heid en de infiltraties. Wat mij in- teresseert is het feit, dat deze din- gen, dat de curve der bestands- schendingen stijgende is en dat zij omlaag moet. Minister Stikker zeide verder, dat de interim-regering zeker voor de le Januari moet. zijn ingesteld. Naar de mening der regerlng zou het onjuist zijn, daartoe over te gaan, zonder het statuut der inte rim-regering met de republiek te hebben besproken. Indien de liood- zakelijkheid mocht blijken, 't voor- lopig bereikte resultaat te wijzigen, zouden alle betrokkenen wederom om de conferentietafel dienen plaats te nemen. Op een vraag, in hoecce de onrust door de communisten wordt ver- oorzaakt, zeide de heer Stikker dat, naar uit de debatten in de Tweede Kamer is gebleken, de hand van Met ingang van Maandag zijn de trams uit het Haarlemse stadsbeeld verdwenen en wordt de binnenstad doorkruist door grote groene Cross- leybussen, die met een frequentie van zeven minuten de nauwe win- kelstraten in het centrum verbinden met de buitenwijken, het station en de buitengemeenten Bloemendaal, Aerdenhout, Heemstede en Overveen De Haarlemse burgerij heeft gis- terennacht bet afscheid van de tram op luidruchtige wijze gevierd. De laatste rit omstreeks twaalf uur werd door duizenden, die zich aan de halteplaatsen hadden opgesteld of zich een plaatsje hadden veroverd in de tram zelf bijgewoond. Vlak achter de laatste tram deed de busdienst zijn intrede. De talrijke gasten bij de uitvaart van de tram aarzelden niet de dode te verlooche- nen door van de groene bus gebruik te maken om hun huiselijke haard in het nachtelijk uur te bereiken. Gi'sterenmorgen werkte de bus dienst in heel Haarlem op alle zeven Hjnen in voile omvang. De enige tSfam die men in Haarlem nu nog kan zien rijden is de tramtrein Am sterdamZandvoort, die blijft be- jtasn en spoedig nieuw en sneller materiaal zal krijgen. Het Franse persbureau A.F.P. Sot, dat de Nederlandse troepen tis een uitgebreide zuiverings- hebben ingezet tegen de ben- fen uit het republikeinse leger, die iert verscheidene weken de be- jting van West Java terrorlseren. belangrijkste centra der terreur- jie zijn Soekaboemi, Tasikmalaja, streek ten Zuiden van Bandoeng, Wijnkoopsbaai, Krawang en sriibon. De Nederlandse autoritei- fen beschuldigen er de republikein se regering van, rechtstreeks ver- Voordelajk te zijn voor de plaats ad hebbende aanslagen. dienstlegercontacten maakt ag van hevlge gevechten tus- sen Nederlandse en republikeinse jfetiiouill.es in de omtrek van Slati- gp, ten Zuiden van Semarang, in de Sop waarvan 2 republikeinen wer- <$sh gedood en 30 gevangen werden genomen. De Minister van Economische Za ken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzienirig hebben de „Prij- zenbeschikking niet doorberekening lUanbijslagen 1948" afgekondigd, waarbij de doorberekening van de loonbijllag van f 1.in de prijzen zpndcr voorafgaande goedkeuring wordt verboden. Moskou in het probleem is waar te nemen. In een verklaring, welke minister Stikker verder tijdens de persconfe- rentie aflegde, zeide hij, sprekend over de republiek: „Met haar is ge- nerlei voortgang gemaakt. Het vroeger gevoerde overleg op basis van de Renville-beginselen heeft geen resultaat opgeleverd en over- leg op politiek terrein heeft er se- dert maanden niet plaats gehad. In- middels wordt er geklaagd over schendingen van de op de Renville gesloten bestandsovereenkomst. Van Nederlandse zijde worden die schendingen bepaald onrustbarend geacht. Deze situatie berokkent cn- berekenbare schade aan de econo mische reconstructie en aan de be- langen van de bevolking. De Nederlandse regering heeft er steeds naar gestreefd om ook met de republiek tot overeenstemming te komen over de opbouw van de nieuwe rechtsorde en met haar overleg te plegen over de organisa- tie en de bevoegdheid van de inte- rimregering. Zij heeft mij afgevaar- Ten bate van het Koningin Ju- lianafonds zullen van 8 tot en met 27 Nov. a.s. de gouden koets en enige andere hofrijtuigen, die men tijdens de inhuldigingsfeesten heeft kunnen zien, worden tentoongesteld in de Koninklijke stallen te Den Haag. Het Koningin Julianafonds, dat de baten van de tentoonstelling ont- vangt, stelt zich ten doel het maat- schappelijk werk in Nederland te bevorderen, o.m. door het verlenen van financiele steun voor de op- richting, uitbreiding of instandhou- ding van instellingen, die zich bezig houden met maatschappelijk werk. Men zou het zeer op prijs hebben gesteld, de tentoonstelling na afloop over te brengen naar andere delen van het land, waar de bewoners uiteraard niet in de gelegenheid zijn al deze hofrijtuigen te zien. Dit bleek echter niet mogelijk te zijn, daar de voordelen niet zouden op- wegen tegen het risico van vervoer. De gouden koets kan namelijk al- leen op een open treinwagen ver- voerd worden en regen of storm zouden er fataal voor zijn. Men hoopt echter door het inschakelen van autobusmaatschappijen zoveel mogelijk personen uit de rest van het land in de gelegenheid te stellen de expositie te bezoeken. De tentoonstelling is geopend des middags van 2 tot 5 uur en boven- dien Dinsdag- en Donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. digd om te onderzoeken of de mo- gelijkheid daartoe bestaat. Ik wil mij allereerst ter plaatse op de hoogte stellen van de ernst van de toestand (onveiligheid, aanslagen en infiltraties) en in openhartige gesprekken trachten, een spoedige hervatting der onderhandelingen te bewerken, in een sfeer, die nodig is om op korte termijn overeenstem ming te bereiken. Van mijn kant zal niets worden nagelaten om hiertoe mede te wer- ken. Uiteraard kan de commissie voor goede diensten hierbij een grote rol spelen. Op de medewer- king van dit orgaan om te komen tot een oplossing, blijft de regerlng prijs stellen. Het is niet de bedoe ling, dat ik rechtstreeks de leiding van de Nederlandse delegatie bij dc onderhandelingen op mij neem. Mijn bezoek zal van korte duur zijn Ik stel mij voor, spoedig naar Ne derland terug te reizen, om aan de regering verslag uit te brengen," Minister Stikker zeide nog, dat hij ongeveer met 15 ministers van bui tenlandse zaken het Indonesische probleem besproken had. Volgens waarnemers met gezag zouden de ontwikkelingen in Mand sjoerije de regering van Tsjang-Kai -Sjek dichter dan ooit in de loop van haar twintigjarig bestaan bij de ineenstorting hebben gebracht. De ze waarnemers verwachten ingrij- pende veranderingen op het Chine se toneel binnen de komende zes maanden. Veel zal er van afhangen, of de communisten thans terstond naar Peiping en Tientsin kunnen door- stoten, hetgeen wel als een reeele mogelijkheid wordt beschouwd. Volgens de opvatting in wel inge- lichte kringen zou een vrede door onderhandelinigen slechts mogelijk zijn wanneer Tsjang-Kai-Sjek zich terugtrekt, om de weg open te laten voor een coalitie-regering. Men neemt echter aan, dat Tsjang -Kai-Sjek vertrouwd op doeltref- fende Amerikaanse hulp, Te Nan king verwacht men de voormalige Amerikaanse ambassadeur in Frank rijk, William Bullitt, uit Washington, voor het instellen van een onder- zoak naar de militaire behoeften van de regering van Tsjang-Kai- Sjek. Maandag hebben de Chinese mi nister-jwesident Wong Wen Hao en de minister v. financien, Wang Yoen Woe, bij president Tsjang Kai Sjek hun ontslag ingediend door het „falen van de economi sche en valuta-hervormingen van de regering", welke twee maan den geleden werden ingevoerd, toen een nieuw betaalmiddel, de gouden Yoean, werd uifcgegeven. Zondag wijzigde de regering haar prijscontrole-politiek om verdere verslechtering van de economische toestand te voorkomen. Wong Wen Hao werd in Mei van dit jaar mi nister-president. Hij sloot zich in 1935 aan bij de Kwomintang. Hij werd niet zozeer beschouwd als partijman, doch meer als econo- misch deskundige. Als gevolg van de wijziging in de regeringspolitiek ten opzichte van de prijscontrole, welke neerkwam op het prijsgeven daarvan. is te Sjanghai een aanzien lijke prijsstijging van alle voedings- middelen geconstateerd. De prijzen van vlees en eieren zijn thans het :>0 dubbele van de prijzen op de zwar- te markt tijdens de prijsbeheersing. De Amerikaanse legerautoriteiten te Nanking hebben mededeling ge- daan van de instelling van een ge- meenschappelijk Amerikaans mili- tair adviesbureau te Nanking, waar- in deskundigen van leger, lucht- macht, vloot en gecombineerde diensten zitting hebben. Dit bureau vervangt het voormalige advies bureau, dat uit leger- en vlootver- tegenwoordigers was samengesteld. De Britse en Amerikaanse con- sulaire autoriteiten te Tientsin hebben hun landslieden. die geen posten van essentieel belang bezet- ten, aangeraden naar „veiliger ge- bieden" te evacueren zolang er nog transportmiddelen ter beschikking staan. Een gelijk advies is gegeven aan de Amerikanen te Peping. De Franse onderdanen op posten van niet-essentieel belang zullen advies krijgen het Brits-Amerikaan- se voorbeeld te volgen. Tientsin en Peiping liggen op on geveer zeshonderd kilometer ten zuidwesten van Moekden. Het dezer dagen uitgegeven regeringscommunique, dat in verband met de verlaging vail subsidies op levensmiddelen en brandstoffen eon tijdelijke bij slag op lonen en salarissen aankondigde, is Maandag na overleg met de stichting van de arbeid gevolgd door een bindende beschikking van he! college van rijksbemiddelaars, vastgesteld op grond van het buitengewoon besluit arbeids- verhoudingen 1945. Zoals bekend bedraagt de tijde lijke bijslag voor werknemers van 23 jaar en ouder die in volledige dienst van een werkgever zijn en wier loon per maand of over een langere tijdruimte wordt uitbetaald f 4.50 per maand, bij uitbetaling over een kortere tijdruimte f 1. per week. Voor werknemers die in niet-volledige dienst van de werk gever zijn, bedraagt de bijslag 2 ct. per uur. Met werknemers in niet- volledige dienst worden b.v. bedoeld werknemers, die geen volledige dag of weektaak in dienst van de be- trokken werkgever verricht. Geen recht op een bijslag hebben ongehuwde werknemers, aan wie vanwege de werkgever kost en in- woning of volledige kost wordt ver- strekt, Eveneens hebben geen recht op deze bijslag werknemers, wier inkomen uit loonarbeid hetzij bij den hetzij bij meer werkgevers in de ergel een bedrag van f 308.per maand of f 71.per week (in to- taal) te boven gaat. Wat in dit verband onder inko men uit loonarbeid moet worden verstaan wordt in de beschikking me 1 enige voorbeelden nader aan- geduid. Uit deze voorbeelden blijkt, dat hieronder zijn begrepen het vaste tijdloon, provisie, tariefver- dienste, premies en andere toesla- gen, verband houdende met de ar beid, alsook vaste en gegarandeerde tantiemes. Terwijl buiten beschou- wing blijven de kinderbijslag, va- cantiebonnen, de 2 pet. gratificatie, winstuitkeringen, rijwielvergoeding en reis- en verblijfkosten. De bijslag wordt uitgekeerd bo- Met het Ratavia-toestel van de K.L.M., dat gisteravond om 8 uur moest vertrekken, maar dat een uur vertraging had, daar het eerst na zonsopgang in Cairo mag Ian- den, is de heer Abdoel Kadir naar Indonesie teruggekeerd. Hem werd uitgeleide gedaan door minister Sassen en door dr. J. P. Bannier, gecommitteerde voor Indische za ken van het departement van overzeese gebiedsdelen. Aan een vertegenwoordiger van het A.N.P. deelde hij mede, dat de besprekingen, door hem in Den Haag gevoerd met de regering en autori- teiten, niet hebben geleid tot nieu we gezichtspunten, die hem zouden hebben kunnen brengen tot het terugkomen op zijn verzoek om ont- heffing van het voorzitterschap van de Nederlandse delegatie voor de onderhandelingen met de republiek. De heer Abdoel Kadir is bij zijn verzoek om ontslag mede geleid door de overweging, dat hij als ambte- loos burger niet meer in staat zal zjjn, van minuut tot minuut te be- schikken over officiele gegevens met betrekking tot de politieke, mili taire en economische aspecten, die nodig zijn om een juist beeld te verkrijgen van de stand van zaken, teneinde aan de hand daarvan de besprekingen te kunnen leiden. Een benoeming in een andere functie is tijdens het overleg in Den Haag niet ter sprake gekomen. Met hetzelfde vliegtuig vertrok een gezelschap gezagsdragers uit Pakistan, onder wie de premier Lia- BATAVIA, 1 Nov. (Aneta). De voorlichtingsdienst in het gebied van Madioen meldt heden: Tijdens een botsing tussen republikeinse troepen en een bende opstandelin- gen werd Zondagochtend in 't dorp Soeroanding, in het regentschap Po- nqgoro, een opstandeling gedood, die herkend werd als Moeso. Hij werd als zodanig gei'dentificeerd door personen, die hem goed kenden, on der meer door een bewoner van Ma dioen. Dr. van Mook en mevr. van Mook hebben Zondag een afscheidsrecep tie gehouden ten paleize. Onder de zeer vele gasten bevonden zich de leden van de Commissie van Goede Diensten, het staatshoofd van de Pasoendan, Wiranata Koesoemah, de regeringscommissarissen, leden van het corps consulair, de leden van de voorl. federale regering, tal van mi litaire en burgerlijke autoriteiten, vertegenwoordigers van het be- drijfsleven en particulieren. gat Ali Khan, die in Londen de con- ferentie van de Commonwealth heeft bijgewoond. Toen aangekondigd werd, dat het vliegtuig een uur later zou vertrek ken dan aanvankelijk was bepaald, namen Abdoel Kadir, minister Sas sen en de heer Bannier plaats aan de tafel in het restaurant op Schip- hol, waaraan het gezelschap uit Pakistan gedineerd had. Bijna een uur lang voerden de heren Abdoel Kadir en Sassen daarop een geani- meerd gesprek met de eerste minis ter van Pakistan. WILLEMSTAD, 1 Nov. (Aneta). Door de staten van Curasao is zon der hoofdelijke stemming een wet aangenomen, die in Curogao het op- richten van casino's toestaat. Alleen de voorzitter, de heer Romer, ver- hief er op morele gronden zijn stem tegen. Deze wet beoogt een stimulering van het vreemdelingen- verkeer, al hebben ook Curagaona- ren, met bepaalde restricties, toe- gang tot de speelgelegenheden. In de nacht van Zondag op Maan dag j.l. is zeer onverwacht overle den de heer W. Moleman, hoofd van het vrachtbedrijf der K.L.M. De heer Moleman, die een leeftijd van 41 jaar bereikte, behoorde tot de oude garde van de K.L.M. Reeds op 14 April 1921 trad hij in dienst van de K.L.M. De overledene was in binnen- en buitenland bekend om zijn ervaring op het gebied van goederenvervoer. Dank zij deze ervaring, welke ge- paard ging aan een groot organisa- tietalent wist hij het vrachtbedrijf der K.L.M. op het huidige peil te brengen. Woensdag 3 November a.s. belegt de Dioc. R.K. Middenstandsbond een Najaars Centrale Raadsvergade- ring 's morgens te 11 uur in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Deze bijeenkomst waarin een zeer belangrijke agenda zal worden af- gewerkt wij denken aan de Cen trale Contributie-inning en de Kin derbijslag zal worden voorafge- gaan door een H. Mis om 10 uur in de Sint Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade. ven de thans rechtens geldende lo nen, zodat hij geen wijziging brengt in de bedragen van de tijd- en ba- sislonen. De beschikking treedt heden in werking met dien verstande, dat de bijslag voor weekloners het eerst moet worden uitgekeerd over de loonweek, waarin 1 November valt. Volledigheidshalve zij nog ver- meld, dat over de bijslag sociale lasten en loonbijslag moet worden betaald. Uit Nanking wordt gemeid, dat de communistische Chinese troepen aan de overgebleven regeringstroe- pen in Mandsjoerije hebben aange- boden over een waj>enstilstand te onderhandelen. HoeweJ steeds meer Franse mijn werkers naar de mijnen terugkeren houdt de staking in de Franse ha vens nog aan. Te Le Havre gingen de troepen voort met het lossen van kolenschejien. Te Sete hebben zee- lieden, aangesloten bij de C.G.T., besloten het werk voor onbepaalde tijd neer te Ieggen. Woensdag zal te Marseille een geheime stemming worden gehouden over het al of niet hervatten van het werk. LONDEN. Reuter's diplamatieke correspondent meldt, dat men het buiten twijfel acht, dat de landen van de Westelijke Unie, Amerika en Canada in het begin van het komende jaar te Washington zullen bij een komen om te beraadslagen over het tot stand brengen van een Atlantisch Pact. De voorbereidingen daartoe zijn, ondanks de verkie- zingsactie in de Ver. Staten, vlot verlopen. Militaire en diplomatieke kringen te Washington hebben te verstaan gegeven, dat wanneer de Ver. Staten en Canada zich aaneen sluiten bij de West-Europese Unie Montgomery als opperbevelhebber van de strijdkrachten zou worden vervangen door een Amerikaans generaal. Hiervoor zouden in aan- merking kunnen komen de volgen- de persoonlijkheden: generaal Marshall, generaal Collins, onder- stafchef, generaal Clark, bevelheb- ber van het zesde leger, luitenant- generaal Bedell Smith, ambassa deur te Moskou en vroeger staf- hoofd van generaal Eisenhower. LONDEN. Engeland zal zijn troe pen met uit Duitsland terugtrekken, aldus heeft gisteren Christopher Mayhew, de onderminister van Bui tenlandse Zaken, in het Lagerhuis verklaard. NEW YORK. Het proces tegen 12 vooraanstaande leiders van de Ame- riakanse communistische partij, dat oorspronkelijk van 15 October naar gisteren was verschoven, is opnieuw uitgesteld, thans tot 15 November. Het uitstel werd bepaald nadat de verdediger een desbetreffend ver zoek had ingediend. Te Londen heeft een demonstratie plaats gehad tegen het houden van het proces. Ongeveer 700 communisten hielden een betoging voor de Amerikaanse ambassade en vier van de demon- stranten gingen het gebouw binnen en overhandigden een protest. CHINA. Volgens het radiostation van de „New York Times" hebben vliegtuigen van de Chinese regering bommen geworpen op Moekden, na dat het Zondag door de communis ten was ingenomen. De bommen vielen niet ver van het Amerikaanse consulaat. STUTTGART. Alle personen, die in verband met de demonstraties van j.l. Donderdag te Stuttgart wa ren gearresteerd, zijn Zondagavond vrijgelaten. Het Amerikaanse mili taire bestuur heeft echter bepaald, dat alle cafe's, restaurants, theaters en dergelijke vermakeUjkheden om 20 uur moeten sluiten. Er bestond al een uitgaansverbod van 21 tot 4 uur.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1