Officieuse besprekingen met Hatta te Kalioerang Oost-Berlijn onder pro-Russische burgemeester en gemeenteraad 1 Besluit van Sokolofsky R DE WERELD van vandaag Jeugdige Indoriesier met veel lef Ex-burgemeester zaaide storm maar heeft een orkaan geoogst EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Bodemverzouting ander aspect van inpoldering Plan-Cochran door Nederland aanvaard als basis voor onderhandelingen? Bramuglia zal de Paus ontmoeten Prijzenstop wordt opgeheven Rector Drost pastoor te Schoorl Verschillende vrouwen opgelicht J. Broekhuizen Griekenland's buren schuldig verklaard Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) Pagina 3 Maandag 29 November 1948 44e Jaargang No 11425 Kantoren: ALKMAAR Langestraat 42 A. teL adm. 2046, red. 2047 K 2200; HOORN. Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, tel 459 K 2240 Indusfrialisatie in Noordoostpolder Knoeierijen bij slachthuis te Haarlem E.V.C. mag geen Franse kinderen „importeren" Prijsverlaging lichtpetroleum De grote woningnood in ons land maakt het noodzakelijk alle beschikbare ruimte nuttig te gebruiken. De vroegere syna- goge te Rijssen <Ov.) wordt op het ogenblik verbouwd tot win- kelpand met woning. Distributiebonnen als afbetaling Wmm Chauffeur wordf Koning Picasso, de bekende Franse schilder, heeft zich ook aan de pot- tenbakkerij gewaagd en thans zijn producten tentoongesteld in het „Maison de la Pensee Francaise" in Parijs. Hier laat hij zijn vrouw een van zijn vazen bewonderen. Robert Taft naar ons land Ned. zwemsuccessen fe Antwerpen TRACISCH ONCEVAL Militair omgekomen BEIDE OGEN GEWOND Tijdens handbalwedstrijd BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z.H. Exc. de Bisschop vail Haarlem heeft benoemd tot Pas toor te Duivendrecht, de Wel- eerw. Heer J. F. v. d. Kolk; te T u i t j e h o r n, de Weleerw. Heer E. L. J. W. Meinders; te Middelharnis, de Weleerw. Heer J. L. W o r t e 1; te Schoorl de Weleerw. Heer H. A. J. Drost, die Rector was te Am sterdam (St. Hubertuskapel). De verbinding tussen de kuststrook van Israel en de nog steeds belegerde Joodse wijken van Jeruzalem heeft de jonge joodse staat al heel wat hoofdbrekens gekost. De weg liep nameiijk door plaatsen, die zich nog steeds in handen der Arabieren bevinden. Door zeer moeilijk terrein hebben de joden onder het vuur van de Arabieren eerst hun zgn. Burma-weg aangelegd, die om Latroen leidde. Langs deze weg werd tegelijkertijd een pijpleiding geconstrueerd, die het onontbeerlijk drinkwater aan- voert. Thans is nog een nieuwe weg gebouwd, de zgn. Malaya- weg, die de definitieve verbinding zal vormen. Een deel van de nieuwe weg. KAMPIOEN HOOFDKLASSE DRIEBANDEN Rector H. J. A. Drost, hoofdaal- moezenier van de Kajotters, die benoemd is tot Pastoor te Schoorl. Landbouwerv gedood Nieuw Abonnementsprlj9 f 4.25 per Icwartaal, f 1.43 per maand, Incluslel Incasso. Advertentle-tarief per editle 16 ct per m.m., minimum 12.50; Inalle edltles 26 ct per m.m., minimum f4.famllle- berlchten 20 ct., resp. 50 ct. per m.m. BIJ contract belangrljke kortlng. Dlrecteur E. 3. M. Stumpel, Hoofdredacteur H. N. Smlts, Rayon- redacteuren Fr. Otten, M. P. Danssen, 3. Toes. Bankrelatles: Noorderbank, Nederl. Credletbank Noordhollands HET FEIT VAN HEDEN BATAVIA, 28 Nov. Aneta. De „Stem van vrij Indonesie" heeft bekend gemaakt, dat Zaterdagmiddag de eerste ontmoeting tussen de ministers Hatta, Stikker, Sassen en Neher te Kalioe rang heeft plaats gehad. Zondag zijn de heren Hatta en Sassen opnieuw bijeen geweest, terwijl tevens Nederlandse -en republi- keinse adviseurs officieuze besprekingen hebben gevoerd. Het resultaat der besprekingen is niet bekend, maar men neemt aan, dat zij verband liielden met „vraag- stukken, die ontstaan tengevolge van het onlangs door de Neder landse regering ingenomen stand- punt" (yolgens Aneta is het tussen aanhalingstekens geplaatste gedeel- te enigszins verminkt doorgekomen) In welingelichte kringen te Djokja wordt volgens de „Stem van Vrij Indonesie" verklaard, dat de hui- dige officieuze besprekingen zich tot het uiterst noodzakelijke zullen, beperken, zodat spoedig een begin gemaakt zou kunnen worden met de officiele besprekingen onder aus- picien van de commissie voor goede diensten. Dit laatste overleg zou een beslissend karakter dragen. De republikeinse minister van voorlichting, Natsir, heeft aan de pers meegedeeld, dat er een spoe- dige beslissing te wachten zou zijn over de hervatting van officiele besprekingen onder auspicien van de commissie voor goede diensten met het plan-Cochran als basis. Op een desbetreffende vraag verklaarde Natsir, dat de com missie weet, dat de Nederlandse delegatie zich bereid heeft ver klaard het plan-Cochran als basis voor de besprekingen te aanvaar- den. Op een vraag, of het plan-Cochran thans te beschouwen is als „wor- king paper", antwoordde Natsir, dat soortgelijke vragen enige dagen ge- leden door een woordvoerder van de commissie beantwoord zijn met „niets over mee te delen". Natsir meende, dat, indien beide partijen het plan als basis willen gebruiken (met of zonder amendementen)de commissie geen bezwaar zou heb ben, het officieel als ..working pa per" te maken. Incident op vliegveld van Djokja „Antara" maakt melding van een ..incident" toen Zaterdagmorgen het KLM-vliegtuig met de Nederlandse ministers op het vliegveld van Djokja landde. Voor het terugtaxien van het uiteinde van het vliegveld naar het vliegveldstation plantte een lid der bemanning een rood-wit- blauwe vlag met het KLM-embleem op de cockpit van het KLM-toestel. Dit wekte een onprettige indruk bij de Indonesiers op het vliegveld en op verzoek van functionarissen van dit vliegveld werd de vlag wegge- nomen. ..Antara" voegt toe, dat, hoe- wel reeds meer Nederlandse vlieg- tuigen op het vliegveld van Djokja geland waren, dit de eerste keer was, dat de identiteitsvlag werd ge- hesen. Van de zijde van de KLM werd desgevraagd aan Aneta verklaard, dat het bij de KLM gebruikelijk is, dat na de landing van een vliegtuig, bij het laatste gedeelte van het taxien over het landingsteryein, de nationale vlag met het embleem van de KLM op de cabine wordt be- vestigd. Zo langzamerhand vestigen zich al verschillende industrieen in de Noordoostpolder. Thans krijgt Em- meloord er een groot fabriekscom- plex by. De N.V. Bertels Veevoe- derfabrieken te Zwolle zullen na- melijk in hun geheel naar het hoofddorp van het nieuwe land worden overgeplaatst. In verband hiermee moeten te Emmeloord veertig nieuwe woningen worden gebouwd. De politie te Haarlem is overge- gaan tot de arrestatie van de direc- teur de V. en de hoofdinspecteur K. van het gemeentelijk slachthuis te Haarlem in verband met knoeie rijen, welke aan het licht waren ge- komen. Reeds een jaar geleden was opgevallen, dat grote hoeveelheden vlees van vers geslachte dieren spoorloos verdween. K. bekende na zijn arrestatie in- ventarisdelen te hebben meegeno- men en bovendien op kosten van de gemeente personeelsleden voor zijn persoonlijke belangen te hebben la- ten overwerken. De directeur wordt van soortge lijke delicten beschuldigd. Aanvan- kelijk was in verband met de ver- duisteringen van het vlees ook de voedselcommissaris. de heer J. aan- gehouden. Hij is evenwel korte tijd later weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek in de zaak wordt voortgezet. Het ministerie van justitie heeft naar aanleiding van een verzoek van de EVC om toestemming tot tijdelijk verblijf hier te land van 1000 Franse kinderen, mededeling ontvangen, dat dit verzoek niet voor inwilliging vatbaar is en wel op grond van het feit, dat moet worden aangenomen, dat bij de door EVC ontworpen kinderactie niet uitslui- tend humanitaire overwegingen in het spel zijn. Met ingang van 1 December 1948 wordt de prijs van lichtpetroleum verlaagd. Van die datum af be- draagt de prijs voor de steden; Am sterdam en Rotterdam, met uitzon- dering van Hoek van Holland, 14 cent per liter. Voor de overige delen van de provincie Noord- en Zuid- Holland (inclusief Hoek van Hol land) en Utrecht, met uitzondering van de eilanden Goeree en Over- flakke'e, Marken en Texel, is de prijs 14'/: cent per liter. Voor de overige gedeelten van het land 15 cent per liter. In een extra-zitting van de econo- mische politierechter te Arnhem stand terecht het Velpse echtpaar W. M.-G. C. E„ dat er zijn werk van maakte, geld uit te lenen aan behoeftige mensen en distributie bonnen als afbetaling te accepteren. De waardering van de bonnen was zodanig, dat van een aflossing van de schuld nooit iets terecht kwam. Van de opbrengst van de bonnen- handel leidde het echtpaar een ge- makkelijk leventje. De officier noemde in zijn requisitoir dit geral fineerde systeem een huiveringwek- kende woekerhandel en eiste tegen en 8 maanden R.W.I, en tegen de man 1 maand gevangenisstraf en maanden R.W.I. Het vonnis werd resp. 1 maand en 6 maanden en maand en 3 maanden. QE 28-jarige vrachtauto chauffeur Arthur Se- manoe te Wiesbaden heeft bericht ontvangen van zijn grootmoeder, en koningin van een Afrikaanse stam in Togoland, dat zij zich te oud voelt om langer het bestuur van haar een mil- lioen onderdanen waar te nemen. Arthur Semanoe wordt nu als troonopvol- ger verzocht huiswaarts te keren en zijn koninklij- ke taak te aanvaarden. Arthurs vader is destijds door zijn vader, die toen- maals koning was van Togoland, op twaalfjarige leeftijd naar Duitsland gezonden om ervaring op te doen. hij huwde er een Duitse vrouw en uit dit huwelijk werd Arthur ge- boren. Arthur diende in het Duitse leger. Tijdens de oorlog stierf zijn vader waardoor hij troonopvol- ger werd. ROME (K.N.P.) Nog deze maand zal de Argentijnse Minister van Buitenlandse Zaken, Bramuglia te Rome arriveren. Tezamen met de gehele Argentijnse delegatie, welke nog bij de UNO te Parijs is, zal hij besprekingen met de hoogste Ita- liaanse autoriteiten en met Z.H. de Paus voeren. Dr. Juan Attilio Bramuglia werd op 1 Januari 1903 geboren. Na in 1925 in de rechten te zijn gepromo- veerd, wijdde hij zich onmiddellijk met grote energie aan de belangrijk- ste journalistieke sociale, politieke en vakverenigingsproblemen. Bo vendien was hij docent in het Ar- beidsrecht aan de Universiteit van La Plata en thans nog aan de facul- teit voor arbeidswetgeving te Bue nos Aires. Achtereenvolgens was hij algemeen directeur van de afdeling arbeidsvoorzieningen bij het Staats- secretariaat voor de Arbeid; be- stuurslid van de Nationale Spaar- bank, federaal Gouverneur van de provincie Buenos Aires, enz. enz. Onmiddellijk nadat Peron geko- zen was tot President van de Ar gentijnse republiek, benoemde hij Bramuglia tot Minister van Buiten landse Zaken en van Eredienst. Als zodanig presideerde deze de Argen tijnse delegatie op de Pan-Ameri- kaanse conferentie te Petropolis, waar het Pan-Amerikaanse verdrag van wederzijdse bijstand werd ge- sloten. Ook nam hij deel aan de negende Pan-Amerikaanse conferen tie te Bogota in April 1.1. Sedcrt 21 September bevindt hij zich te Parijs. Zijn vredespogingen in het bestek van de UNO zijn overbekend. f VOOR GEBOUWD ONROEREND GOED 's-GRAVENHAGE, 29 Nov. Naar het A.N.P. verneemt zal zeer binnenkort, naar ver- wacht wordt m.i.v. 5 Dec. a.s., de priizenstop op gebouwd onroerend goed worden op geheven. Bij koop en verkoop van huizen, fabrieken, boer- derijen enz. zal de meest bie- dende dus in het bezit kun nen komen van het gewenste pand. De prijzenstop voor onge- bouwd onroerend goed zoals weilanden en bouwgronden wordt gehandhaafd. Bij koop en verkoop van deze goederen moet de transactie dus nog na- der goedgekeurd worden door de prijzenbureaux voor onroe- rende zaken. EUTER meldt uit Berlijn, dat maarschalk Sokolofsky en andere hoge Sovjet-Russische officieren op een bijeenkomst te Karlshorst, het Berlijnse hoofdkwartier van het Sovjet-Russische militaire bestuur, het eens zijn geworden over een plan tot in- stelling van een aparte gemeenteraad en gemeentebestuur in de Sovjetsector van Berlijn en de huidige functionarissen aan te zeggen het gemeentehuis te verlaten. Aanvankelijk zou voorgesteld zijn het plan per Dinsdag a.s. tot uitvoe- ring te brengen vijf dagen voor de verkiezingen in de westelijke scctorcn van Berltjr^doch later zou besloten zijn de beslissing over de datum van uitvoering over te laten aan Maarschalk Sokolofsky. De nieuwe „Oostelijke" gemeente raad zou samengesteld worden uit de twintig zittende leden van de so- cialistische eenheidspartij en bij cooptatie aangewezen vertegenwoor-. digers van „democratische organi- saties", zoals de vrije Duitse vakver- eniging en de pro-communistische vleugels van de christelijk-democra- tische en liberaal--democratische partijen te Berlijn. Otto Geschke, lid van de socialis- tische eenheidspartij en plaatsver- vangend voorzitter van de huidige gemeenteraad zou tot voorzitter worden benoemd. Tot burgemeester zou worden be noemd dr Arthur Werner, een pro- Sow jetrussisch gezinde partijloze, die na de capitulatie in 1945 door de Sowjets in die functie werd be noemd doch bij de verkiezingen in het jaar daarop van het politieke to- neel verdween. Het gemeentebestuur zou verder samengesteld worden uit de ver schillende communistische hoofden van diensten, die in de afgelopen twee maanden door de gemeente raad ontslagen zijn, en leden van de socialistische eenheidspartij. Politieagenten van de Sowjet-sec- tor hebben Zaterdagmiddag op de Alexanderplatz te Berlijn een beto- ging gehouden voor de onmifldel- lijke arrestatie van dr. Friedensburg, de waarnemend burgemeester, en dr. Stumm, de door de Westelijke mo- gendheden aangewezen politie-chef. Hans Jendretzky, de onlangs be noemde voorzitter van de S.E.D., verklaarde, dat het „hoog tijd" was, dat de arbeiders een actie onderna- men en een nieuw gemeentebestuur vormden. Wanneer een nieuw ge- FRANKFORT, 29 Nov. (Reuter). De Amerikaanse Senator Robert Taft uit Ohio, leider der Republi keinse senaatsfractie, is Zaterdag uit Zwitserland te Frankfort aange komen. Hij weigerde zich tegenover Reuter over politieke aangelegen- heden uit te laten en zeide van plan te zijn een kort bezoek aan Heidelberg en het Ruhrgebied te brengen, alvorens naar Amsterdam te vertrekken. meentebestuur „alle progressive maatregelen" had uitgevoerd, die „tot dusver door het oude gemeen tebestuur waren gesaboteerd", zou het mogelijk zijn „vrije en democra- tische verkiezingen in geheer Ber lijn te houden." Luitenant-generaal Michail Drat- win, sowjetrussisch plaatsvervan- gend militair gouverneur in Duits- lahd, heeft op een conferentie met vertegenwoordigers van onder Sow- jetlicentie verschijnende bladen de Westelijke geallieerden er van be schuldigd, dat zij voor de gemeente- raadsverkiezingen in hun sectoren van Berlijn op 5 December „prac- tisch een noodtoestand" hebben af- gekondigd. Patrouille-auto's, pant- serwagens en militaire patrouuies treden demonstratief in de straten op om de Duitse bevolking te dwin- gen aan deze verkiezingen deel te nemen", aldus Dratwin. Bij de internationale wedstrijden van de K.A.Z.C. te Antwerpen wis- ten Dicky van Ekris en Tonny Horn beiden beslag te leggen op de eer ste plaatsen, Dicky van Ekris op de 100 meter rugslag met 1 min. 16 sec. en Tonny Horn op de 200 meter schoolslag met 3 min. 0.4 $ec. ALKMAAR. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag werden in Dordrecht en omgeving mili taire oefeningen gehouden, een z.g. 24-uur-prestatietocht, waaraan verschillende afdelingen deelna- men. Van de in Alkmaar gelegerde strijdkrachten der Luchtdoelartil- lerie waren twee jeeps en twee motoren hij de troepen ingedeeld. In de loop van de nacht is een der Alkmaarse militairen, de chaujf- feur J. M., afkomstig uit Amstetv dam, met zijn jeep in een kuil ge- raakt, tengevolge waarvan hij van een dijk is afgestort. De inzittende Kornet is er goed afgekomen, doch de chauffeur, die bekend stqnd als een der beste rijders uit Alkmaar, werd helaas op slag gedood. Tijdens de handbalwedstrijd T.O.P. IGeel Zwart I, gespeeld te Schagen, gebeurde een ernstig ongeluk doordat een meisje met haar ogen in voile vaart terecht kwam in de uitgespreide vingers van een tegenspeelster. Laatstgenoemde, die een bal wilde afhouden, had daartoe haar handen uitgestrekt, terwijl haar vingers naar voren staken. Mej. Schilder uit 't Zand, die de bal eveneens wilde bemachtigen, ilep in voile vaart op haar tegen- standster in, waardoor de vingers tamelijk diep in beide ogen dron- gen. Terstond werd een noodver- band gelegd, maar dokter Verheul oordeelde overbrenging naar het St. Elisabethziekenhuis noodzakelijk Daar bleek na onderzbek, dat beide ogen beschadigd waren, waarop on middellijk operatief werd ingegre pen. Het meisje kon wederom naar haar ouderlijke woning terugkeren en men heeft goede hoop, dat het licht in beide ogen behouden kan blijven. CHINA. Mevrouw Tsjang Kai Sjek^ de echtgenotte van China's presi dent is op weg naar Washington, om persoonlijk snelle hulp in de Verenigde Staten te bepleiten, want de communistische dreiging wordt voortdurend ernstiger. Nu de stad Soetsjau nog steeds niet gevallen is schijnbaar te zwaar vferde- digd trekken de communisten om de stad been en opereren in de grote vlakten, die voor Peiping en Nanking liggen. De tijd dringt, zeg gen de woordvoerders van de re gering. maar men blijft geloven in een keerpunt, wanneer zo vlug mo gelijk hulp wordt verleend. De gelijk hulp wordt verleend. De Chinese premier wil tevens probe- ren een lening van ten hoogste vijfhonderd millioen dollar aan de V.S. te vragen, om de valuta in zijn land te kunnen herstellen. PARIJS. De Uno is niet erg hoon- vol meer gestemd inzake de Ber lijnse kwestie. Men confereert druk met neutrale staten. met grote mo- gendheden en stelt bemiddelings- pogingen in het werk, om een uit- weg te vinden, doch men ziet nog nauwelijks een uitweg uit deze im passe. In Westerse kringen krijgt men de overtuiging, dat Rusland langzaam maar zeker alles op alles zal zetten, om het Westen uit Ber lijn te verdringen. Intussen heeft Foster Dulles in een radiorede ge- zegd. dat hij nog steeds geloofde in een uitweg, die gevonden kan worden. SPANJE. Zeven Congresleden uit Amerika zijn onverwacht in Spanje aangekomen. Men verwacht, dat zij vooraanstaande functionarissen zul len bezoeken, alvorens naar Parijs en Londen te vertrekken. Zij be- horen tot de commissie voor de strijdkrachten van het Huis van Afgevaardigden. Dit bezoek Ifcwam na een tocht langs Berlijn, Weenen en Triest. VATIC A AN STAD. De Heilige Va der is na een verblijf van vier maanden in Castel Gandolfo in het Vaticaan teruggekeerd. Voor zijn vertrek ontving de Paus bijna alle inwoners van het dorp, waarbij de burgemeester hen alien voorstelde. In een toespraak zei Zijne Heilig- heid, dat hij het volgende jaar hoopte terug te keren zonder de gevoelens van angst, welke de mensheid thans koestert en hij sprak de wens uit, dat het dan vol- komen vrede zou mogen zijn. FRANKFURT. De vroegere rijks- bestuurder van Hongarije, admiraal N. Horthy, die thans in de Ameri kaanse zone van Duitsland ver- blijft. zal volgens de berichten al- daar blnnen enkele weken naar Ar- gentinie vertrekken, waar hij zal blijven. De tachtigjarige was van 1920 tot 1944, toen de Duitsers hem arresteerden. regent van Hongarije. FRANKRIJK. De mijnstaking, die acht weken geduurd heeft. is heden- morgen vroeg officieel geeindigd toen de C.G.T. instrueerde, dat de arbeiders alien weer naar hun werk moesten gaan. Het productieverlies van steenkool is naar schatting vier en een half millioen ton, in waarde overeenkomend met 10 procent van de Marshall-hulp aan Frankrijk. De advocaat-fiscaal bij de Rot- terdamse Kamer van het Haagse Bijzondere Gerechtshof heeft Za terdag de doodstraf geeist tegen de 59-jarige P. H. Oldemans, ge- wezen burgemeester van Alblas- serdam. „Ik geloof niet, dat ik te veel zeg als ik beweer, dat van alle NSB- burgemeesters deze verdachte wel tot de ergste misdadigers behoort", zo ving mr. J. Donker zijn requisi toir aan. „De Alblasserdammers, die in groten getale hierheen zijn ge- komen om in figuurlijke zin hun gram te halen, zijn gedesillusioneerd naar huis gegaan. Ze zagen slechts enige getuigen a charge en een la- wine van getuigen a decharge. Maar het openbaar ministerie", aldus mr. Donker, „had niet zoveel getuigen nodig, het materiaal in het dossier was meer dan voldoende. Verd. had echter een groot aantal getuigen a decharge wel hard nodig". In deze zaak is de strafmaat zeer moeilijk te bepalen", aldus mr. Don ker. „We kunnen zonder meer de doodstraf eisen, wat ik ook zal doen, maar we mogen niet uit het oog verliezen, dat er dingen met deze man na de bevrijding zijn gebeurd, die niet deugen. Het staat als een paal boven water, dat hij zeer zwaar mishandeld is begrijpelijk, maar volkomen ontoelaatbaar. Die zaak is ook uitgezocht en een lijvig dos sier is daarover voorhanden. Twaalf B.S.'ers zijn krijgstuchtelijk gestraft. Verdachte heeft storm gezaaid en een orkaan geoogst. Ik stel de dood straf voor, maar er is een compen- satiemogelijkheid, daar hem van overheidswege groot onrecht is aan- gedaan. Zo zou hij misschien nog zijn leven aan het wangedrag van de B.S. te danken hebben". Uitspraak over 14 dagen. Een 21-jarige Indonesier, W. L. genaamd, die in ons land woonde, heeft zich schuldig gemaakt aan oplichting en is deswege in Bata- via gearresteerd en naar Amster dam overgebracht. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus van dit jaar zocht L. contact met verscheidene vrouwen, die hij vertelde van adel te zijn, een groot vermogen in Indonesie te be- zitten en als vertegenwoordiger van zijn regering de inhuldigingsfeesten te moeten bijwonen. Zijn regering zou hem geld sturen voor 't kopen van een cadeau, doch dat was nog steeds niet gekomen. Bovendien zou hij op 13 September 1948 van zijn moeder een groot geldsbedrag toe- gezonden krijgen. Hij gaf zich uit als student van de Amsterdamse Universiteit, maar had in werkelijk- heid noch beroep, noch vaste woon- plaats. Met zijn verhalen slaagde hij er in verscheidene vrouwen te be- wegen hem bedragen van honderd tot tweeduizend gulden te geven, bovendien wist hij een radiotoestel, een groot aantal boeken en een Het kampioenschap hoofdklasse driebanden is door de Arnhemmer J. Broekhuizen gewonnen met een algemeen gemiddelde van 0.672. Jac Sweering degradeert, daar hij twee- maal beneden het vereiste gemid delde speelde, naar de eerste klasse. partij parfum „te veroveren". Half Augustus werd W. L. de grond te heet onder de voeten en hij vertrok op 21 Augustus met het m.s. „Ka- loekoe" naar Batavia. Toen hij ver- dwenen was kwamen weldra aan- giften bij de politie binnen en het materiaal stapelde zich zo snel op, dat L., toen hij in Batavia voet aan wal zette, gearresteerd kon worden. Met het m.s. „Johan v. Oldenbarne- velt" werd hij naar Nederland terug- gestuurd. Bij zijn verhoor heeft hij de feiten toegegeven. Van het geld is echter geen spoor meer; wel kon- den het radiotoestel, de partij par fum en een aantal boeken aan de eigjenaressen worden teruggegeven. De algemene vergadering der V.N. heeft Zaterdagavond Grie- kenlands noorderburen veroor- deeld wegens hulpverlening aan de guerillastrijdkrachten van ge- neraal Markos en een beroep op hen gedaan een dergelijke steun- verlening te staken. De Assemblee keurde een desbe treffende Westelijke resolutie met 47 tegen 6 stemmen en geen ont- houdingen goed. Ook keurde de Assemblee met algemene stemmen een resolutie goed, die haar oor- sprong had in een Sowjet-voorstei. Deze resolutie dringt er bij Grie- kenland, Joegoslavie, Albanie en Bulgarije op aan diplomatieke be- trekkingen aan te knopen en de vroeger van kracht zijnde grens- conventies tussen hen te hernieu- wen. Dezer dagen is de 25-jarige land- bouwer J. Eekman te Laren (G.) zo ernstig getroffen door een uit el- kaar springend urinevat, dat hij enige ogenblikken later is over- leden. Zoals men weet wordt de urine van drachtige merries verzameld voor de NV Organon te Oss die hiervan verschillende preparaten en geneesmiddelen vervaardigt. Wgar- schijnlijk heeft E. in de stal urine uit de put gehaald en deze naar buiten gebracht om in het vat te storten. Toen hij het vat wilde ope- nen of verrollen, moet het deksel er afgevlogen zijn. De hevige knal was ver in de omtrek te horen. E.'s vader holde het huis uit en vond zijn zoon op de grond liggen met een kleine wonde boven het hoofd. Medische hulp kon niet meer ba- ten. Spoedig na het ongeval is E. overleden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1