„Voorlichting aan en opleiding van emigranten noodzakelijk" BT^TII DE KOE DIE maar waar zijn BONT IS de vlekken Het werk der Emigratiestichting van de K.N.B.T.B. k r DE RUSSISCHE RESOLUTIE NIEUWJAARSNUMMER NIE UWJAARSADVE RTENTIE r DE VREEMDELING Noordhollands Dagblad r CIRCUS RAMBINI v. J EIEREN PAG. 6 N1EUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Maandag 27 December 1948 pEN JONGE BOER, die sedert enige tijd in Canada verblijft, t schrijft: „Voorlichting, ja opleiding van de candidaat-emi- granten is m.i. absoluut noodzakelijk. Ik lees in „Boer en Tuin- der" met genoegen de maatregelen, die door de Emigratie stichting van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuinders- bond in Nederland genomen werden en nog worden genomen. Ik zou zelfs verder willen gaan en dit willen suggereren: geen Katholiek naar Canada zonder het volgen van een emigratie- cursus. Meer en meer groeit bij mij de overtuiging, dat men geruime tijd in Canada geweest moet zijn om dit land te kennen" rrrrtf De drie nieuwe giraffen in de Amsterdamse Dierentuin bekijken nieuwsgierig hun nieuwe omgeving. Canada erkent Israel de facto De z.g. wederverkoop van aluminium en lood, voor Marshall-dollars gekocht. Beveiliging tegen vorst. Onze zaai-aardappelen voor het volgen- de jaar worden met zorg bewaard. Te Kolhorn is een der mo- dernste poter-bewaarplaatsen van ons land, gebouwd door samenwerking van grote tuinbouwers uit de Waard- en Groet- polder. In deze bewaarplaatsen, die dubbele glazen wanden hebben, tussen welke warme lucht stroomt, wordt hard gewerkt: de aardappelen moeten op gezette tijden „omgezet" en gecon- troleerd worden, daar de poters niet mogen uitlopen. Tankboot doormidden De Russische resolutie, die Vrijdag door Malik werd inge- diend, luidt als volgt: De Veiligheidsraad, veroordeelt de houding der Nederlandse Regering welke opnieuw door het ondernemen van een militaire actie tegen de Republiek, de Renville-overeenkomst geschonden heeft. 1. Onmiddellijke stopzetting der vijandelijkheden; 2. onmiddellijk alsr een eerste stap voor een regeling van het conflict, het terugkeren van de Nederlandse troe- pen naar de plaatsen welke zij voor de actie innamen; 3. de onmiddellijke invrijheidstelling van de president der Indonesische Republiek en van de andere Republi keinse leiers; 4. besluit, om een commissie van de Veiligheidsraad in te stellen, waarin alle leden van de Raad vertegen- woordigd zijn; 5. geeft opdracht aan de commissie om de uitvoering van de bepalingen inzake het staken der vijandelijkheden en het terugtrekken der troepen te controleren en haar medewerking te verlenen tot regeling van h^t gehele conflict. Familieberichten Advertentien Tandarts Ackema A F W E Z S G Kruideniers. bediende GULDEN VLIES ,DE MO F" Bijverdiensf-e actteve vertegenwoordiger flink R.K. meisje VERSE EIEREN ZONDER BON Rentenaar's Zuivelhande! L. O. P. IN ONS SPECIAAL welke uitgave Vrijdag 31 Dec. verschijnt zal de gelegenheid worden geboden per familie, kennissen, zakenclientele, club- en verenigingsleden enz. enz. de beste wen- sen aan te bieden voor het komende jaar Kosten van deze advertenties zijn: Grootte 1 kolom, hoogte max. 15 m.mf 2. 2 in rand, hoogte max. 23 m.m. 5. (Uitsluitend bij vooruitbetaling) Enkele voorbeelden: BLOEMENMAGAZIJN FLORA" R.K. Voetbalver. ^Vriendenkring" Geef uw advertentie nog deze week mee aan de agent van ons dagblad in uw plaats LAKCURSUS „Redo" - Balder Wij slijpen uw SCHAATSEN DE RIJWIELHAL VELE DAMES Maison GEELS, FAILLISSEMENT Z IJ N V R IJ! 12-16 ct per stuk H. M EURO OS Steit U veilig! Helpf- uw evenmens! U leest het nieuw is uw buurman ook reeds abonnee Praat eens met hem.... Dan doet U goed werk voor uw eigen dagblad 1. Daar heb je papa Rambini! De eigenaar van het grote circus! „Alsjeblieft", zegt hij. ,,'t Zal me benieuwen, hoor! Zouden er ook in Nederland veel mensen zijn, die ons circus met een bezoek willen ver- eren? Ach, waarom niet? Tja.... waarom niet, he? Is mijn brave zoon Giovanni dan geen meester op de hoge velo.de hoge fiets? Is mijn lieve vrouw. Mama Rambini, dan geen prima paardrijdster? En hoe netjes heeft ze haar duiven en haar sprekende papegaai gedresseerd! Net als Giovanni zijn poedelsdie knappe dierenEn is Giovanni boven- dien geen eerste klas clown? Is er iemand, die hem zijn toeren kan ver- beteren.... is er iemand, die grappiger is dan hij? Niemand, meneer, niemand! En hoe rijdt me dat knaapjeOnverbeterlijk! Een meester! Ach.... waarom zou het Nederlandse publiek ons circus voorbijlopen? Daar is geen enkele reden voor! Aha. w ju|OGE hiermede bevestigd zijn IV geen ik reeds eerder schreef: Canada! Naam van een land, waar- van men weet, dat het ergens aan de overkant van de Oceaan ligt; dat het wel erg groot moet zijn en dat er naar men zegt nog wel plaats is voor Nederlandse boeren en tuinders, die in hun eigen land niet meer aan de slag kunnen. Dit onbekende land is vooral na de oorlog een grote rol gaan spe- len in de fantasie-wereld van vele Nederlanders. Men droomde van de rijke korenvelden bij Alberta en Saskatshewan, van de duizenden tractcren en combines, die daar gebruikt werden en van de uitge- strekte tabaksvelden in Zuid On tario. Het zou zijn een land van beloften, waar men al slapende rijk zou worden en men waande zich reeds te wonen in grote „far- mers houses". Nederland werd te klein voor velen. Toch voelden de ernstige emi granten wel, dat de vluchfige ken- nis die men verzameld had uit krantenberichten of brochures en verder omweven werd door de fantasiebeelden, geen soliede basis was om daarop, hetzij alleen, het- zij met vrouw en kinderen, een nieuwe. maar inderdaad onzekere toekomst tegemoet te treden. REEKS NUTTIGE CURSUSSEIN IVE Emigratie-Stichting van de Kafholieke Nederlandse Boeren en Tuindersbond, die altijd in dienst staat der emigranten, voelde de behoeft.e aan. die er bestond en bood daarom de gelegenheid. zich nader te orienferen amtrent dat grote land Canada, waarover nog I zo'n grote onzekerheid en onbe- j kendheid bestond. In de tweede I helff van het vorig jaar werd reeds een reeks eursussen gegeven voor de vrouweliike emigranten en op het, eind van het vorig en het be gin van dit jaar werden eursussen gegeven voor de manneliike emi granten op ,.Ons Erf" in De Steeg terwiil in het zuiden des lands nog plaatseliike eursussen werden ge- oreaoiseerd. Of dezo eursussen nut hebben gehad? Tientallen briefsehrijvers uit Canada geven daaron het ant- woord: De emigratiecursnssen voorkomen vele teleursiellingen en men is beter in staat, de moei- lii'rheden op te vangen." En t.och moeten wii consta+eren, dat pr nog steeds vele adsm'rant- emigranten ziin. die geheel in de droom der fantasieen willen ver- tsekken. Dat, zii toch verstandiger zijn en zich stellen op de bodem der werkelijkheid, want de over- gang, die men moet doorstaan is toch al zo groot. Een overgang n.l. op religieus, sociaal, cultureel, economisch en landbouwfechnisch gebied. Dit is niet erg wanneer men zich daarop maar tijdig weet voor te bereiden. De grondslag voor deze voorbe- reiding nu wordt gegeven door middel van eursussen. Het spreekt vanzelf dat de vporbereiding in haar geheel niet geboden kan wor den. Dit vereist een vrij lange tijd, maar althans richtlijnen, volgens welke men moet handelen, kunnen wel aangegeven worden. Zo zal b.v. de godsdienst en de beleving daarvan een heel ander cachet krijgen De katholieke Ne derlanders zijn zodanig in de pa- rochiegemeenschap opgenomen, ter- wijl het godsdienstonderricht zo- wel door de geestelijkheid, de school als de ieugdbeweging wordt verzorgd. dat men niet gauw uit het spoor geraakt. Ook op sociaal-maatschappelijk terrein zal men verandering door- maken. Bij emigratie wordt het anders. Uit het oude, vertrouwde milieu wordt men lesgerukt, zowel de man als de vrouw. de zoon en de dochter, en er moet een nieuwe toekomst opgebouwd worden in heel nieuwe crnstandigheden. Is het misschien reeds moeilijk voor een Nederlander om van Noord naar Zuid te verhuizen of omge- keerd, nog veel moeilijker wordt het wanneer men het land moet verlaten, waar men opgegroeid is. Dan zal de persoonlijkheid van de mens dusdanig moeten zijn ge- vormd, dat hij in staat is in de vreemde een nieuwe toekomst op te bou wen, zowel materieel als geestelijk. Moge uit dit alles dan een advies volgen en dit is. dat al degenen, die voornemens zijn te emigreren naar Canada, een cur- sus meemaken op net Koeren- centrum van de Katholieke Ne derlandse Boeren en Tuinders bond ..Ons Erf" in De Steeg bij Arahem, De eursussen voor man- nelijke emigranten worden ge- houden onder andere nog van 711 Februari en 2125 Maart '49, Voor vrouwelijke emigranten wordt er een cursus gegeven op 2428 Januari 1949. De Canadese regering heeft mede- gedeeld de staat Israel en zijn voor- lopige regering ,,de facto" te er- kennen .„Naar de mening van de Canadese regering", aldus de mede- deling, heeft de staat Israel vol- doende blijk gegeven van zijn onaf- hankelijkheid ten opzichte van het buitenland en van de doelmatigheid van zijn bestuur over het gebied, dat als tamelijk goed afgebakend kan worden beschouwd". (Van onze correspondent) New York, December. ER HEERST nog het diepste duister over de gronden, waarop de Amerikaanse beschuldigingen aan het adres van Neder land, Belgie en Engeland gegrond zijn, dat particuliere leveran- ciers zich schuldig zouden hebben gemaakt aan onoirbare transacties in aluminium en lood. Men is geneigd, zich het spreekwoord te herinneren dat er geen koe bont is of er is een vlekje aan. Aan de andere kant rijst de vraag: wat voor vlekken zijn het en waar zitten ze. Want het meest verbazingwekkende in de affaire is alsnog, dat de beschuldigingen geuit zijn, maar dat tot op vandaag de bevoegde Nederlandse instanties nog geen enkel concreet bewijs van enige overtreding is over- gelegd, ondanks dat men daarop heeft aangedrongen. Vooropgesteld moet dernalve worden, dat men in Nederlandse, Belgische en Britse kringen de oor- spronkelijke publicatie van Edward Bruce, het waarnemend hoofd van de European Cooperation Admini- stration ten zeerste betreurt, omdat men net gevoel neert, dat mogeiij- Kerwijze zal blijken, dat er van on oirbare nandeiwijzen geen sprake is geweest. Men voeit dit, juist van de zijde van deze West Europese mo- gendheden, als te meer onwenseiijk gezien de delicate Internationale verhoudingen van het ogenblik. De storm is nu opgewekt en zelfs wan neer er na een grondig onderzoek zou blijken, dat de beschuldigingen ongegrond waren, dan nog is het moeilijk het gedane kwaad te her- stellen. De kleinere en grotere West- Europese mogendheden ontveinzen zich nl. allerminst dat er in de V.S. een zekere mate van oppositie tegen het Marshallplan bestaat. Beschul digingen als de onderhavige zijn koren op de molen van hen, die niets liever willen zien dan dat het Marshallplan in zwaar weer ge raakt. Deze oppositie bestaat met uit isolationisten of "haters van Europa. De steeds stljgende fasten voor hulp aan bevriende buiten- landse mogendheden drukken ech- ter zwaar op de Amerikaanse be- iastingbetaler. Nu zien de regeringsinstanties in Washington wel degelijk in, dat deze hulp nu, een oorlog van de toekomst kan voorkomen. Jan Pu- bliek is daarvan echter nog niet overtuigd. Jan Publiek betaalt en vindt de rekening te hoog. Wan neer men daarbij rekening houdt met de wensen van de kleinere machthebbers in de Republikeinse partij, die na de nederlaag die de Republikeinen over_de gehele linie hebben geleden alles in het werk willen stellen om de gunst van het publiek te heroveren en om dat doel te bereiken desnoorfs bereid zouden zijn tegen de 5 milliard, die voor het komende jaar voor Euro pese hulp op de begroting staat, te stemmen, dan kan men zich enig denkbeeld vormen van de conse- quenties van deze aluminium- en loodaffaire. Hiermee wil echter geenszins gezegd worden, dat ver- antwoordelijke politici in het Repu blikeinse kamp als Foster Dulles en een groot politicus als Arthur H. Vandeberg voor deze praktijken te vinden zouden zijn Doch de beschul digingen die nu geuit zijn dragen niet bij tot een grotere populariteit van de Europese landen. Omtrent de aluminium- en lood affaire zelf kan nog het volgende worden verklaard. Het enige land, dat aluminium in voldoende hoe- veelheden kan exporteren in schuitjes is Canada. Amerika zou gaarne bereid zijn de gehele Cana dese productie op te kopen. Doch de Canadese maatschappij heeft zich ten doel gesteld het aluminium ver- bruik over dq gehele wereld op te voeren. Daarbij past dus de doelbe- wuste politiek om thans reeds de beschikbare voorraden ponds- pondsgewijze over de verschiliende landen te verdelen. De Canadese maatschappij heeft uit louter zake- lijke overwegingen tot deze politiek besloten. Het gevolg van deze situatie is, dat Amerikaanse handelaren graag boven de officiele marktprijs willen bieden om voldoende voorraden alu minium in handen te krijgen. De grondstof is zo schaars dat zij ver- handeld wordt op wat men in Ame rika de „grijze markt" noemt een iets mildere vorm van zwarte markt. De beschuldigingen, die de heer Bruce heeft geuit, waren niet, dat de vtforraden aluminium door mid- del van een z.g. kettinghandeltrans- actie aan Amerika waren terugver- kocht. Vast staat, dat de hoeveei- heden, die door Europese handela ren met behulp van Marshall-dollars gekocht zijn, ook inderdaad van Canada naar de respectievelijke landen zijn verscheept. Een derde van de kwantiteit aluminium al dus de beschuldiging is daarna geexporteerd naar Amerika. In het geval van Nederland, waar immers import- en export-controle bestaat, kan dit nauwelijks anders mogelijk zijn dan nadat daarvoor een export- vergunning is verkregen. Het is o.i. ondenkbaar, dat voorraden van enige duizenden tonnen aluminium- schroot aan boord van schepen ge- smokkeld zouden kunnen worden. De stappen, die o.a. van de zijde der Ambassade in Washington zijn ondernomen hebben de heer Bruce echter aanleiding gegeven om een tweede communique uit te geven, waarin hij zijn oorspronkelijke dreiging om de toevoer van deze elementaire grondstoffen af te snij- den, in aanzienlijk zachtere bewoor- dingen heeft gekleed. Hij zou daaE toe eerst overgaan „tenzij de ge- wraakte transacties verklaard kun nen worden en onder toezicht kun nen worden gesteld" aldus zijn communique van vandaag. Verklaringen zijn er te over. Om er een te noemen: het is zeer goed mogelijk, dat de verschepingen alu- minium-schroot voornamelijk be- stonden uit transito-goederen b.v. uit Zwitserland of andere Europese landen. Daarvoor is uiteraard geen Nederlandse uitvoervergunning ver eist Een verdere mogelijkheid doet zich voor, dat het geexporteerde schroot het afval is van de in ons land verwerkte aluminiumschuitjes. Met dit schroot kan men in Neder land niets beginnen. Doch o.i. zou een dergelijke verscheping toch weer door een exportvergunning worden gedekt. Duidelijkheid kan echter eerst worden geschapen na een grondig onderzoek. Het geldt hier echter een zaak, waarvan de politieke con sequences niet licht te overzien zijn. Mocht blijken, dat er inderdaad on. toelaatbare praktijken hebben plaats gevonden, dan kan men slechts trachten voor de toekomst de gang van zaken te remedieren. In- dien uitkomt, dat de geuite beschul digingen verkeerd geadresseerd wa ren, dan kan men gerust met luider stemme de feiten bekend maken. Hoe dan ook spoed is geboden om een onaangename zaak de wereld uit helpe'n. NORFOLK (Virginia), (Reuter). Een kotter van de Amerikaanse kustwacht, de ..Cherokee", heeft Zondagavond 16 leden van de be- manning van de Argentijnse tank- boot „el Capitan" gered, nadat dit schip, terwijl het werd gesleept, tijdens zwaar weer ter hoogte van de kaap Hatteras (North Carolina) zijn achtersteven had verloren. Twee of drie leden van de beman- ning, die zich op de achtersteven bevonden, worden nog vermist. Nader werd echter gemeld dat de afgedreven achtersteven niet, zoals aanvankelijk werd gemeend, met de twee zich daarop bevindenden zee- lieden is gezonken, doch dat hij nog steeds drijvende is; dit werd door een voorbijvarend schip geconsta- teerd. De Heer en Mevrouw N. YPMA-VAN STRUYCK geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zcon STEVEN Alkmaar, le Kerstdag '48 Langestraat 69 St. Elisabeth Ziekenhuis Tot onze diepe droef- heid overleed heden, plc-tseling, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenfen der Stervenden onze lieve vader, behuwd-, groot- vader en huisgenoot de heer ADRIANUS RUSTENBURG gep. machinist der Spoorwegen, in de ouderdom van 62 jaar. Heerhugowaard: E. Schneiders- Rustenburg C. P. Schneiders en kinderen Alkmaar: Mevr. J. Tesselaar Alkmaar, 24 Dec. 1948 Scharloo 17a De gezongen H. Uit- vaartdienst zal plaats hebben Woensdag a.s. des morgens te 9 uur in de parochiekerk van de H. Joseph waarna de begrafenis te 9.50 uur vanuit de kerk op het R.K. kerkhof Sint Barbara alhier. Rozen- kransbidden 's avonds 7 uur in de kapel van het St. Elisabethzieken- huis. Voor de vele blijken van belangstelling ondervon- den bij het overlijden van enze Ileve moeder, be huwd- en grootmoeder, mevrouw G. de Vries-Hooijberg betuigen wij onze welge- meende dank. Uit aller naam, J. de Vries Purmerend, Dec. 1948 Op de le Kerstdag overleed tot onze die pe droefheid in Huize St. Augustinus td Alk maar, in voile overga- ve aan Gods H. Wil, onze geliefde moeder. groot- en overgroot- moeder, MARIA GROOT, weduwe van Simon Dekker na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menfen der Sterven den in de gezegende ouderdom van 88 jaar. Wij bevelen de ziel van de overledene in uwe gebeden aan. Namens de familie C Koning Spanbroek, 25 Dec. '48 De plechfige Uitv'aart zal plaats hebben van uit Huize St. Augus tinus op Woensdag 29 Dec. te 8.30 uur in de parochiekerk van St. Bonifacins te Span broek, waarna begra fenis in het familie- graf aldaar. ALKMAAR Dinsdag en Woensdag 28 en 29 December Gevraagd kruideniers- bediende of aank. be- diende bij D. Meijer, Snaarmanslaan 70, Alkmaar. Tel. 4058 Biedt zich aan met 1 Jan. bekwaam CHAUFFEUR, met dipl. motorfechniek. Brieven aan S. P. Mulder C 315, St Maarten. DONDERDAG 30 DECEMBER, 8 uur: Wegens overweldigend succes nogmaals JOHAN KAART met: Hoofdrollen: Johan Kaart, Magda Jans- sens, Matthieu van Eijsden. Alkm. Crf,: schreef o.m.: Wij twijfelen niet of bij een tweede opvoering is de zaal uitverkocht N.H. Dagblad: Meesterlijke creatie van Johan Kaart. Entree: f3—f2.50, f 2.— en f 1.50 Plaatsbespr. dagelijks van 111 uur, tel. 2451 Bestaande afd. van boekenfontsi op kafh. grondslag zoekt voor DEN HELDER. Uitreiken en incasso. Goede provisie-voorw. Spoed gewenst. Brieven onder no. 37195, bureau van dit blad. Wegens ziekte van de tegenwoordige gevraagd, voor dag of dag en nacht. Zelfst. kunnende werken. Boven 20 jaar. Mevr. L. BOLTE, Schagen Net persoon zoekt voor direct ZIT-SLAAPKAMER in Alkmaar. Br. onder no. 19194, bur. van dit blad. Pracht ERRES RADIO met utra korfe golf en prima Philips f 70. Blaauboer, Koedijk 8. verkrijgbaar tegen vastgestelde prijzen SNAARMANSLAAN hoek Stuarfstr. Telf 2370, Alkmaar DAT UW NAASTEN- LIEFDE ZICH DOEL- TREFFENIk UITE! De Bijzonaere Raad der St. Vincentiusvereniging Penningm. A. H. JA- COBSE, Kennnemerpark 6, Alkmaar. iiniiiiiiiiiiiinifnliiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gooi het oud papier niet weg. Bewaar 't voor Liefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee! Even een berichtje of te- lefoontje aan: G. J. Gene- faas, Verdronkenoord 57, Alkmaar, tel. 2385 en het komt in orde, iiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii: 2 15f 3.50 1 kolom 15 m.m. f2. J. KLEIJN A. KLEIJN—DE WIT Brandstoffenhandel Z.N. Klompenhandel -J. DE GRAAF Aan alien een Nieuwjaar. Zalig 2 kolom 15 m.m. f 3.50: Haagweg 13 Telefoon 4714 Z.N. 2 kolom in rand 23 m.m. f5. wenst leden, danafeurs en begunstigers een Zalig Nieuwjaar. 5 JANUARI 1949 begint onze Leert nu zelf etalage- prijskaartjes maken. Aanmelden dag. cafe A. Haring Oudegrachf 130, Telef. 3789 Reclamebureau recht, rond of hoi. Wij hebben leerwerk en div merken schaatsen oi.a. Nooitgedacht, Neafo, Rui- ter. Laat 158—160 ALKMAAR ontnamen wij een miderwaardigheidscom- plex door het verwij- deren van alle voorko- mende onregelmatig- heden. Wij staan voor U met de nieuwste in- strurqenten en een 20- jarige ervaring ten dienste. Discrete be- diening in geheel apar- te salons. OUDEGRACHT 231 Haar- en Schoonheids- specialist Jong echtpaar zonder kin deren zoekt KAMERS (gemeub. of ongemeub.) in Alkmaar. Br. onder no. 19193, bur. van dit blad Bij vonnis van de Arron- dissementsrechtbank te Alkmaar d.d. 23 December 1948 is in staat van fail- lissement verklaard JO HANNES GERARDUS HUYG (in de wandeling Jan Huyg) bloembollen- kweker te Breezand, Zandvaart ,171 met be- noeming van ondergete- kende tot curator en mr. R. J. W. C. van der Wall Bake tot rechter-commis- saris. Den Helder, 24 Dec. 1948 De curator, Mr. H. JONKER Hzn, Advocaat en Proc. Westgrachf 80, Den Helder Gegarandeerd fijne verse kipeieren SCHOUTENSTRAAT 7, ALKMAAR (Deze week Dinsdag- middag geopend!!) OOK U GAAT TOCH WEER NAAR CANTECLEER? Op WOENSDAG 5 JANUARI, 8 uur, in ,,'t Gulden Vlies" presenteer-t CANTE CLEER: n Toneelspel door ANTON COOLEN Kaarten a f 1,75 bij de Boekhandelaren: Kuhne, Bo- tersfraat, Zwaan, Nieuwesloot, v. d. Meulen Lange straat, Zonderhuis, Ritsevoort, POA, Payglop. Plaatsbespreken op de dag der uitvoering van 23 uur aan de zaal. De Bijzondere Raad der St. Vincentiusvereniging. Penningm.: A. H, JACOBSE, Kenn.park 6. Alkmaar UW GIFT WORDT OP DE BESTE MANIER BESTEED EN HEEFT DAARDOOR HET MEESTE EFFECT! De Bijzondere Raad der St. Vincentiusvereniging. Penningm.: A. H. JACOBSE, Kenn.park 6, Alkmaar

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 6