helianthos nma Kan dr. Samuels kanker genezen NERGENS J.W.A.HEUSEVELDT God en Satan Wat" dragen we dit voorjaar? De boerderijenbouw in de Noord-Oost-Polder r SPECIAAL HUISHOUDZAAK r dagen Zaterdag 5 Maart 1949 RAG. 5 Een fel verweer tegen het rapport van de Gezondheidsraad Zondags - Evangelie Behoefte aan uitgifte van grond Poolse priesters ter dood veroordeeld GEEN KALE HOOFDEN MEER! MATTHAUS - PASSION J. S. Bach ALKMAAR HEEFT U GEEN KOLEN MEER? GEEN NOOD!! STOOKTU RF Fa. G. H. A. Schot en Zonen J In Uw laatste costuum zijn geen zakken J2ÜWIELHALV VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING publiek verkopen OvemL (eest miaitat wmam Demonstratie en verkrijgbaar bij bijzondere periode ■lijke Jaarkring zijn gaan. Het mysterie us' lijden, dood en qaan we vieren, er aan deel door 'l, waarin wij teza- Ihridtus sterven en Dat is de grootheid oeping als christen: ikken te zijn in het an Christus. In de '.eft Hij veertig da- vasten. Veertig da- llen wij in de geest rk boetvaardigheid hnq beoefenen en reiden op het feest rrijzenis op Pasen, spoort Sint Paulus k morgen aan, deze nade niet nutteloos 'orbijgaan, maar" er el mee te doen tot ijk heil. MARCUS. dienst, 11.00 Mozart in ;iek, 11.20 Van oude en ivers, 11.40 Sleepy La- 11.45 Willy Busch, vi- (Vndriessen, piano, 12.15 zijn Musetteorkest, lingen voor land- en .33 Toonkunst kamer- um m.m.v. Mien ter ylvia van Veizen piano ns, 13.00 Nieuws, 13.15 13.45 Reginald Boort, choolradio, 14.35 B.B.C. 1st, 15.10 Even onder nsterdams trio, 16.45 rson zingt Negro-spiri- Voor kleuters, 17.15 7.45 Overzeese kroniek, io Andrè de Raaff- tte, 18.15 Sportrubriek, e strijdkrachten, 19?0ü Onder de NCRV-iees- "Vctueel geluid, 19.45 ijer spreekt een ernstig aardappelverbouwers, 20.15 lmprovisatiecon- ude Kerk te Amster- driaan Engels, Anthon t en George Stam, 21.00 Uyt minne bevolen", nno-orkest, 22.00 Het rijkorkest o.l.v. Ger- mann m.m.v. Nap de 22.45 Avondoverden- 4ieuws, 23.15 Populair ilLVERSUM II, 415 M. lieuws, 7.15 Muziek bij .00 Nieuws, 8.18 Ope- 8.55 Kamermuziek- ibert-Oóhnanyi, VPRO: wijding, VARA: 10.20 igeert het N.B.C.-or- ior de vrouw, 10.45 De litzending voor zieken, an der Moren, tenor en i, piano, 11.40 Het ge- irekende poppen, voor- Johan Fiolet, 12.00 iet zang van Max van Mededelingen voor lbouw, 12.33 Voor het !.38 Enrico Madriguera d-Amenkaans Orkest, 13.20 The Ramblers, irter, tenor, 14.00 Johan gert, piano, 14.35 Cau- rofmr. G. van den 1 vloed", 14.50 Beishaz- .Villiam Walton. Voor koor en orkest, 15.25 ilby", 16.35 Ensemble 7.00 De school is uit, s, 18.00 Nieuws, 18.20 zijn orkest, 18.45 Par- erzicht, 19.00 Klank- lohanna Martzy, viool, 20.15 Pennies trom ende melodieën), 20.50 21.10 Opera-concert koor en orkest o.l.v. aalte, 22.15 Lezing over iel Last, 22.30 Actuele sn van en door Willy 23.00 Nieuws, 23.15 ïjn orkest m.m.v. koor EFT INVLOED" secretaris voor de K.R.O. :n secretaris der K.V.P. •lbering, zal a.s. Zondag .30 uur voor de K.R.O. r het onderwerp: „U In zijn radiorede zal etaris het onlangs in- ege van Beraad en de g in de K.V.P. bijzon- ook is, of wat er ook ok gebeurt!" Ikaar diep in de ogen. •en vertroebeld door dan, Hans?" ;oe niets," antwoordde oprecht. „Niet meer ander voorgevoel rrijp ik best", zei ze. gelijke gevoelens ook f je ergens tegen ge- wodrt". irlijk... dat moet jij En aan haar leven ikend voelde hij zich ischaamd. is allés in orde," zei iten wij vrienden blij- ,ns!" stonden weer rustig, ippen trilden even. Ze beheersen. Hij voelde g om zich naar haar 1. zijn lippen op de ken en zich te verlie pten van hare blauwe tij wendde zich af en erende houding staan, is de smalle landweg och stopte even later g- ?rde weg ingeslagen", sker een vreemde, die t dit weggetje door niet?" (Wordt vervolgd) OP DE PUBLICATIE van het rapport, dat de voorzitter van de Gezondheidsraad, dr. Brutel de la Rivière, over dr. Samuels' methode voor kankerbestrijding heeft ingediend en waarin wordt- geconcludeerd, dat van een doeltreffende methode geen sprake is, heeft dr. Samuels met een uitvoerig antwoord ge reageerd. Hierin uit hij ernstige beschuldigingen aan het adres van de Gezondheidsraad. Hij beschuldigt dit college van voor ingenomenheid tegenover zijn behandeling en gaat zelfs zover, te verklaren dat de leden van de onderzoekingscommissie zijn tegenstanders zijn, die geenszins de bedoeling hebben de lijden de mensheid te dienen, maar slechts proberen zijn levenswerk te discriminer Allereerst: wat zegt het rap port dat het Ministerie van Socia le Zaken heeft gepubliceerd? Het beschrijft hoe in December 1947 een commissie werd ingesteld en dat in October 1948 door de voorzitter van de Gezondheidsraad een ver slag van de gedane onderzoekin gen werd aangeboden. Hierin wordt o.m. herinnerd aan het resultaat van een commissie die reeds in '39 begon met de uitwerking van de korte-golf-bestraling bij kankerpa tiënten na te gaan en dat in 1941 werd medegedeeld, dat noch een genezing noch een verbetering was geconstateerd, die met zekerheid aan de behandeling kon worden toegeschreven. Over de methode van het onder zoek die de nieuwe commissie voorstond, bleek met dr. Samuels Verschil van mening te bestaan. Het rapport zegt verder dat dr. Samuels zijn afwijzende houding ten opzichte van het onderzoek zo ver heeft doorgevoerd, flat hij ook zijn patiënten er van heeft terug gehouden htm medewerking te ver lenen. Het onderzoek bleef beperkt tot de genezende werking der stra- len-teraphie t.a.v. proliferatie- ziekten en uit de uitkomsten daar van acht het rapport de bewerin gen van dr. Samuels weerlegd, „ondanks de onvolledigheid, die echter de bewijskracht van het on derzoek niet aantast". Het Dep. v. Sociale Zaken con cludeert dat: 1. het ziekteverloop werd nage gaan van alle patiënten over wie inlichtingen konden worden ver kregen en die 4 maanden of langer behandeld werden; 2. in het onderzoek alle patiën ten werden betrokken over wie in lichtingen konden worden verkre gen en van wie dr. Samuels heeft beweerd dat zij genezen zijn] 3. geen enkele patiënt bij wie de diagnose kanker met voldoende ze kerheid is gesteld, door zijn metho- ode is genezen. Een „schijnrapport?" Dr. Samuels qualificeert hetgeen door de Gezondheidsraad is mede gedeeld als een schijnrapport en geenszins in overeenstemming met de feiten. Hij betoogt dat het onderzoek waarmee in 1939 werd begonnen, in Mei 1941 ontijdig werd afge broken, omdat de Duitsers hem verboden zijn practijk uit te oefe nen. Bovendien had hij in dat jaar nog niet de voortgezette behande ling gevonden, waardoor een her haling kon worden voorkomen. Z.i. komen de meeste patiënten van 1939 tot 1941 voor een tegenwoor dige beoordeling niet in aanmer king. Maar bijna de helft van de pa tiënten die in het rapport worden genoemd, zijn degenen die tien jaar geleden onder zijn behandeling zijn geweest. De ca. 115 patiënten die door hem genezen zijn ver klaard. werden niet in het onder zoek betrokken omdat zij zich met hun geneesheer solidair hebben verklaard en geweigerd hebben zich door de Gezondheidsraad, resp. dr. Brutel, te laten onderzoeken. Dr. Samuels had bezwaar tegen deze voorzitter, allereerst omdat hij hem niet bekwaam genoeg acht te en omdat deze zich niet verze kerde van de medewerking van ter zake kundige hoogleraren, maar zoals dr. Samuels verklaart van zijn meest verbeten vijanden die zijn levenswerk wilden vernieti gen. Ds. Samuels hekelt de methode waarvan dr. Brutel, die hij zegt niet te kennen en nooit te hebben ontmoet, zich zou hebben bediend. Laatstgenoemde zou de tweede as sistent-arts Oostenbrink als spion hebben gebruikt om hem de namen en adressen van patiënten in han den te spelen. Tenslotte herhaalt dr. Samuels zijn eerder gedane verzoek aan de Minister van Sociale Zaken, om een commissie van 7 onbevooroor deelde hoogleraren te benoemen, die een onderzoek naar de doel treffendheid van de kortegolven- behandeling kunnen instellen en waarbij hij alle medewerking zo wel van hemzelf als van zijn ge nezen patiënten toezegt. Dezer dagen heeft deze genees heer zijn advocaat opdracht gege ven, dr. Brutel de la Rivière straf1 rechtelijk te laten vervolgen en hem in schade aan te spreken voor een bedrag van f 1000.000. Zal in deze geruchtmakende kwestie spoedig opheldering wordenge bracht? De medische wereld en zeker ook de lijdenden aan de ge vreesde kanker zullen er mee zijn gebaat, onverschillig hoe de uitslag van een nieuw onderzoek moge zijn. KAN IK HELPEN? De hefboomactie van de Bond zonder Naam luidt deze maand voor groot en klein: „Kan ik hel pen?" Een vraag, waar iedereen, zeker de christen, een goed antwoord op heeft, dat bevestigend moet luiden. Er is genoeg, waarmede wij onze medemens kunnen hel pen, van het posten van een brief en het meebrengen van een bood schap tot grote daden van naas tenliefde. Er is altijd wel iets te helpen, altijd wel een kleinigheid te doen voor een ander. Laten wij er deze maand eens een echte sport van maken. le Zondag van de Vasten Het Evangelie geeft een vreemd verhaal. Jezus wordt door de Geest naar de woestijn gevoerd. Daar vast Hij veetig dagen en nachten. Dan heeft Hrj honger. Zijn vijand nadert, de onkruidzaai er, een krachtige man met vrien delijke glimlach. „Als ge Gods Zoon zijt, schep U dan broodspring naar bene dentenslotte, na een film van schoonheid en rijkdom te heb ben afgedraaid, rekt hij zich tot in de wolken: „Dat alles geef ik U, als ge op de knieën valt en mij aanbidt!" De mens Jezus daarnaast, klein. En machtig. „Ga weg, Satan!" De duivel vluchtte. God tegenover Satan. Het zijn geen gelijkwaardige krachten; geen vechters, gelijk in lichaamsgewicht, getraind en zelf bewust. Het moet goed zijn erop te wijzen nu, duidelijker dan ooit het wereldgebeuren de neerslag is van de strijd tussen beide groot machten. God staat recht; de dui vel vlucht. Omdat hij staat tegen over God. De Oneindige gaf het bestaan aan de afvallige, aan de listige slimmerd, die 't mensenbrein kan beïnvloeden en richten op iets nieuws: processen met zelfbeken tenissen. De Oneindige schiep de duivel. Niet als duivel, maar als engel, boodschaper en helder in zicht. Onaantastbaar, onwankelbaar is Hij in de woestijn en laat Zijn schepsel doen, laat hem keien ra pen, laat hem de tinnen van de tempel beklimmen, Iaat hem fil men. Hij staat erboven, en jaagt hem weg. Maar sinds de val in het hemel paleis en de eeuwige vloek in de hel, en nu, deze keer in de woes tijn, strijden beide machten niet oog in oog. De MENS is de inzet en het worstelperk. Iedere mens. De men,» is een koninkrijk schep sel. Hij neeft zijn wil, en kiest daarmee de gouden standaard of de vuurvlag. Men kiest echter niet één keer, voorgoed. Noch God is tevreden, als de partij van de Vijand geko zen is, en Hij laat niet af. Maar ook Satan overlaat ons met zijn „genaden" wanneer we onszelf hebben toevertrouwd aan de lei ding van God. Zo staan God en Satan tegenover elkaar, via de mens. Eén van bei den wint, nu en later. Eens zal de overwinning voorgoed ten deel gevallen zijn. Aan wie? Onze ziel is de buit, de eeuwige buit. Wie wensen we haar toe? De vastentijd noemt Sint Paulus: de tijd,- die God, behaagt. Dit is slechts waar, als we ons deze tijd te nutte maken door ons inniger en beslister dan ooit aan te sluiten bij het leger van God; wanneer we ons positief afwenden van Satan en zijn handlangers de wereld en het lichaam door God te kie zen en Zijn Wil. „Wij willen ons in alles tonen die naren van God" (Epistel). P. C. Feestdagen van de komende week; Maandag 7 Maart, H. Thomas v. Aquino. Dinsdag 8 Maart H. Johannes de Deo. Woensdag 9 Maart, H. Francisca Romana (Quatertemper). Vrijdag 11 Maart Quatertemper Zaterdag 12 Maart, H. Gregorius de Grote (Quatertemper). Blijvende herinnering aan Maria-Congres Het bestuur van het Maria-Con- gres te Maastricht heeft bij de Uit gevers-Mij. Ernest van Aelst een lijvig verslagboek het licht doen zien, dat voor de velen, die van het congres getuige waren, een kostbare herinnering zal zijn. Het is een fraai gebonden werk geworden, dat met talrijke foto's, die een goed beeld geven van het verloop van het Con gres, is verlucht. Men vindt er een uitgebreid verslag van alle uitvoe ringen. lezingen en plechtigheden in vermeld en een zeer uitvoerig over zicht van de tentoonstellingen, die tijdens het congres werden gehou den. Niet alleen als verslagboek, vooral ook als Maria-lectuur is dit boek een grote aanwinst voor ons land. L. S. BRITS OORLOGSMATERIAAL VOOR NEDERLAND Alexander, de Britse minister van defensie, heeft Donderdag in het Lagerhuis medegedeeld, dat de West-Europese Unie momenteel bestudeert de problemen der tac tiek, verband houdende met de defensie van West-Europa. Onder leiding van veldmaarschalk Mont gomery stelt de West-Europese Unie plannen op, die in geval van nood dienst kunnen doen. Het Britse ministerie van bevoorra ding treft reeds maatregelen voor de levering van militair materiaal aan de nieuwe legers van West- Europa. Er hebben leveranties van gevechtsvliegtuigen plaats aan Nederland, Frankrijk en België en deze leveranties zullen dit jaar nog worden uitgebreid, aldus Alexander. Aan het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs over het ontwerp van wet tot vaststelling van de begroting van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1949 ontlenen wij het vol gende: Bij de overweging van dit wetsontwerp in de afdelingen der Kamer werd instemming betuigd met de verklaring van de minister, dat bij verhoging van de post op de begroting er van is uitgegaan, dat de inpoldering in 1950 met kracht zal worden voortgezet. Het zou te betreuren zijn, indien tengevolge van verdere stagnatie van het werk een deel van het bij de vroegere ii.dijking van polders gebruikte materiaal niet meer beschikbaar zou zijn. N oordoost polder Er waren verschillende leden, die, ook na kennisneming van hetgeen over dit wetsontwerp in de M.v.A. was gezegd, de noodzakelijkheid van de reservering van een opper vlak van naar schatting 2000 a 3000 h.a. voor staatsbedrijven tot het doen van proefnemingen niet in zien. Landbouwkundige proeven zijn ongetwijfeld nodig, maar zij wor den genomen op proefboerderijen en proefvelden in verschillende de- l^n van het land met medewerking van het rijk. Wat men hier beoogt in de Nordoostpolder, betekent een voudig een doublure met nodeloze extra uitgaven en voor zover het vraagstukken betreft, die speciaal in de Noordoostpolder aan de orde zijn kan worden volstaan met een enkel of enkele staatsbedrijven. Niet juist is, aldus deze leden, dat zulke proefnemingen slechts in het groot en dan nog enkel op staatsbe drijven genomen zouden kunnen worden. Er is grote behoefte aan uitgifte van gronden en staatsbe drijven moeten daarom tot het hoognodige worden beperkt. Enige leden wezen er op, dat voor 1949 slechts grotere bedrijven in de Noordoostpolder zullen wor den uitgegeven, en drongen er op aan, evenals in 1948, ook kleinere boerderijen uit te geven en over te gaan tot een minder luxueuse bouw om de 'stichtingskosten van de kleine boerderijen te beperken. Dezelfde leden wensten er op aan te dringen, een groter aantsl van de jongere pioniers, die toch reeds zes jaren in de Noordoostpol der werkzaam zijn, in aanmerking te doen komen voor het verkrijgen van boerderijen.Zij zouden hierom trent gaarne een toezegging van de Minister ontvangen. Bedrijfsgrootte Wat betreft de verschillende be- drijfsgrootten, waarin de gronden zullen worden uitgegeven, wezen andere leden erop, dat de Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening bij de vaststelling van de prijzen voor landbouwproducten terecht steeds uitgaat van econo misch verantwoorde en goed gelei de bedrijven. De ervaring in de landbouw heeft in het algemeen geleerd, dat het wenselijk is, dat bedrijven van verschillende grootte naast elkaar voorkomen. Het zou niet juist zijn, het accent al te zeer te leggen op de inrichting van klei ne bedrijven, die maar alte dikwijls oneconomisch blijken te zijn, al is ook dikwijls de bruto-opbrengst op die bedrijven groter. Het in ver houding veel grotere gebouwenka pitaal in de kleine bedrijven legt, vooral bij de tegenwoordige hoge bouwkosten, gewicht in de schaal. Hoezeer ook deze leden oog hadden voor het scheppen van zoveel mo gelijk bestaansmogelijkheden voor zelfstandige boeren, dit mocht hen er toch niet toe leiden, de econo mische en financiële aspecten uit het oog te verliezen. De landbouw kundige situatie in gebieden als de Noordoostpolder, leidt er nu een maal toe, dat de moderne exploita tiemogelijkheden alleen met vrucht in iets grotere bedrijfscomplexen toepassing kunnen vinden. Coöpera tieve samenwerking opent hier on getwijfeld ook voor kleinere be drijven enige mogelijkheid, maar de ze mogen toch ook weer niet over schat worden. Benoeming bestuurscommissie Enige leden had het bevreemd, dat de directeur van de Noord oostpolder in zijn hoedanigheid van landdrost de leden van de voor deze polder ingestelde bestuurscommissie benoemt. Zij zouden er de voorkeur aan geven, indien deze benoeming bij koninklijk besluit geschiedde. Een afhankelijke positie van deze commissie ten opzichte van de land drost achtten zij minder gewenst. Wij zijn nu weer zover, dat wij met eigen oog kunnen onderzoeken of onze verwachtingen om trent de nieuwe voor jaarsmode vervuld zijn, want overal worden er nu weer voor- jaars-shows gehouden en vanuit binnen- en bui tenland bereiken ons de berichten over de nieuwe ontwerpen, die aan het publiek getoond zijn. Het lijkt mij dan ook een ogenblik om nog eens na te gaan langs welke richtlijnen de mo de voor voorjaar en zo mer van dit jaar zich beweegt, zodat wij een duidelijk overzicht zul len verkrijgen van de mode 1949 en we besla gen op het ijs kunnen komen, wanneer we straks zelf een nieuwe japon of mantel gaan kopen. Dan immers is de mode niet meer een door fabrikanten en ate liers uitgedacht middel om hun omzet te vergro ten, maar een algemeen gebruik in kleding, zij het dan cok vaak een spoedig voorbijgaand ge bruik. waaraan we ons niet ongestraft kunnen onttrekken, terwijl wij echter toch, en terecht, onze persoonlijke smaak en voorkeur niet prijs willen geven. Allereerst dan de japonnen. Zo als we al verwachtten, is de rok niet langer geworden. Hij reikt doorgaans tot 30 cm. van de grond gh de zeer lange rokken, die we in de afgelopen herfst hebben gezien, die bijna tot de enkels kwamen, behoren weer tot het verleden. En zoals al vaker gezegd, de rok is wijd zowel als nauw en naar men dan vaak pleegt te doen. slaat men ook hier weer eens de middenweg in, zodat de zeer wijde zowel als de erg nauwe rok tot de zeldzaamhe den behoren. Op dit gebied kunnen we dus vrijelijk onze eigen voor keur volgen. De taille blijft dun, de taillelijn loopt vaak van achteren in een punt uit, waaruit dan enige plooien vallen; de schouders daarentegen zijn niet meer zo uitgesproken rond, maar worden een tikkeltje vier- kanter. waarmee weer samenhangt, dat het rijk van de kimono-mouw ten einde loopt; ook de heupen worden niet meer zo sterk geaccen tueerd en dit heeft weer tengevolge- dat de schootjes verdwijnen en ver- andenen in lange slippen of korte randjes. Een zeer in 't oog lopend ken merk van een bepaalde mode is altijd geweest het gebruik van be de voorkeur voor pasteltinten en paalde stoffen of tinten. De voor jaarsmode 1949 kenmerkt zich door geel. Steeds weer zien we, dat fel le kleurqn gecombineerd worden met zachte, warme tinten en op die manier tot rust en orde geroepen worden. Zo wordt blauw door grijs, hel rood door warm rood getem perd. De Engelse modehuizen echter tonen wfederom grote liefde en voor keur voor het marine-blauw, dat overigens elders geenszins geweerd wordt- De schotse ruit blijkt ook nog steeds „persona grata" te zijn, uiteraard vooral op wollen stoffen. De bedrukte stoffen schijnen overi gens in ongenade gevallen te zijn met uitzondering van de gestippel de stof. Zo zien we dus de wollen stoffen met schotse ruiten in warm rood, groen en blauw en de lich tere stoffen in pasteltinten. Bij de mantels is het silhouet: slank en lang, strak getailleerd, zwakke klokrok, de meeste ruimte verwerkt op de rug, hetzij met klokbanen dan wel diep ingelegde plooien. Vaak zien we slechts een knoop in de taille, verder weinig of geen zakken. Verder heb ik kun nen constateren, dat de trois-pièces pogingen doet tot terugkeer. Zo zag ik van dit costume een model, waarvan de mantel van voren een spitse kraag en afgeronde voorpan den vertoonde, van voren viel ze strak in de rug wijd klokkend. De kraag en de grote manchetten wa ren van een andere stof. Het jasje was glad getailleerd met zakken waarvan de kleppen eveneens van een andere stof gemaakt waren. Het derde deel van dit costume was een wijde 4 baanse rok. Van de nieuwe voorjaarshoedjes valt zoveel te vertellen, dat we hiermee - nog een weekje zullen wachten. AnneMieke WARSCHAU. 4 Maart (Reuter) Wegens hulpverlening aan een „on dergrondse bende", die beschuldigd wordt van het vermoorden van 55 leden van de veiligheidspolitie en plaatseiijKe communistische partij functionarissen tijdens de aigelo- pen twee jaar, zijn door een mili taire rechtbank te Lodz vandaag twee katholieke priesters ter dood veroordeeld. De „ondergrondse" leider Jan Malolepszy, die naar verklaard werd de bevolking van verschei dene provincies had geterroriseerd, is ook ter dood veroordeeld. Een derde priester kreeg acht jaar gevangenisstraf. De openbare aanklager voerde aan, dat de bandieten roofoverval len hadden gepleegd op coöpera tieve maga2ijnen van de overheid. De president van de rechtbank, die de vonnissen uitsprak, zei dat de staat de godsdienst niet bestreed, maar vastbesloten was een reac- tionnaire sectie van de geestelijk heid, die haar macht gebruikte om tot misdaden tegen het volk aan te zetten, uit te roeien. Het EXCELSIOR HAARWATER dat reeds 22 chronische gevallen genezen heeft van de zwaarste roos, en uitvallen van het haar, en wanneer U het EXCELSIOR HAARWATER vol gens de gebruiksaanwijzing behandelt, moet binnen de 8 dagen de ROOS geheel verdwenen zijn, en na verloop van een maand, mag er geen haar meer uitvallen. Zo niet, dan kunt U het geld bij uw kapper terughalen. De uitvinder van het EXCELSIOR HAARWATER is over tuigd, dat wanneer U zich door uw kapper drie maal per week met het EXCELSIOR HAAR WATER laat masseren, U uw haar weer terug krijgt, wanneer de wortel niet geheel weg is. Een verhoging van temperatuur tijdens de mas sage zal de haargroei bevorderen! ZATERDAG 12 te 19'uur en ZONDAG 13 MAART te 14 uur. Verwarmde Gr. Kerk. Kaarten a f4.50 en f3.50 (gereserv.) en f2. (incl. rechten) bij muziekhandel Klooster en Kiebert, tel. K 22002853, waar tevens klavier uittreksels, Edition Peters, verkrijgbaar zijn. koopt U KWALITEITS ARTIKELEN tegen zo'n LAGE PRIJS als in onze Vergelijkt onderstaande prijzen en beoordeelt onze kwaliteiten. Dit is slechts EEN GREEP uit onze 1001 AANTAL ARTIKELEN!! ALUM. MAATBEKER met verdeling 50 ct ALUM. STEELPAN 1.18 AFDRUIPREKKEN 2- ZEEPKLOPPERS 50 ct HEDEN in lossing, het laatste schip met Deze turf geeft dezelfde hitte als anthraciet en geeft geen turflucht. Bestellingen werden in volgorde uitgevoerd. Betaling a contant. VOORMEER 10 TELEF 2696 ALKMAAR Penningmeester van de Bijzondere Raad van de St. Vincentiusvereniging te Alkmaar: A. H. J. JACOBSE, Kennemerpark 6, Postgiro 105019 Nassauplein 1 Alkmaar GLAZEN LADENKASTEN 24.50 HUISHOUDZEEP, per dubb. stuk, 23 ct. TOILETZEEP, p. stuk vanaf 10 ct. HANDSTOFFERS, vanaf 77 ct. INSMEERBORSTELS voor schoenen 33 ct ZUIVERE TERPEN TIJN-WAS, in cjrote pot of doos 50 ct STRAATBEZEMS, prima bassine 1.40 - 1.18 - 98 ct ALUM. EIERPANNEN 1.30 THEEPOTTEN prima aardewerk 1.95 ALUM. KOFFIE KANNEN. slechts 2.43 PERCULATOR KOFFIEKAN, extra prijs 6.25 METALEN ROER ZEEF, systeem Passé Vite, nu slechts 3.48 KOLENKITTEN. in zwaar emaille uitvoering 3.25 CLOSETPAPIER alleen deze week 12 rol voor 95 ct ALUM. FLUITKETEL met deksel, grote maat 2.70 KOFFIE-. THEE- EN SUIKERBUSSEN. per 3-dlg. stel, gedecoreerd 1.80 BROODTROMMELS. div. kleuren 5.90 WRINGERBOKKEN uiterst solide 12.85 HUISHOUDTRAPPEN per trede 98 ct. Idem, met platvorm 1.95 GEGALV. EMMERS 2.20 EM. PANNEN, per 5-delig nest, extra zwaar 14.90 CASSETTES. in vlekvrij metaal, 16-delig 23.50 HUISHOUDWEEG- SCHALEN - 3.75 KEUKENSPIEGEL, in witte lijst 1.60 TAFELMESSEN, per doos van 6 stuks 5.90 THERMOSFLESSEN nu 2.98 EMAILLE SCHALEN crème, slechts 85 ct. ZAND-ZEEP-SODA- GARNITUREN, zwart emaille 3.65 AARDEWERK NESTEN SCHALEN 5-delig 5.40 Langestraat 24 - Achterstraat - Houttil - Alkmaar - Telefoon 4170 125 cn220 VOLT ALLE SOORTEN! Hensfrux -£aa£ 158-160 Notarissen J. H. Bremmers te Beverwijk en P. de Boer te Schagen, zullen op DONDERDAG 10 MAART a.s., des middags te 12 uur (na markt) in het café De Rode Leeuw a. d. Marict te Schagen, Gemeente SCHAGEN 1. Drie woonhuizen met erf, Nieuwstraat A 142, 143 en 144, groot 200 M2, huur f 2.50 p. w. per perc. 2. De stal a. d. Nieuw straat A 145, groot plm. 100 M2. Huur f25.- p. m. 3. Het herenhuis a. d. Markt B2, groot plm. 885 M2, verhuurd, deels voor f 8.- p. w. en deels te ver huren voor prijs te bepa len door Prijzenbureau. 4. Het woonhuis met erf a d Markt B3, groot 21$ M2, huur f 1,75 p. w. Te veilen in percelen en combinaties. Inl. uitsluitend ten kan tore voorn, notaris Brem mers Velzerweg 14-16, te Beverwijk. NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD Lijders aan rheumatiek en ischias, hier is de HELIANTHOS voor U. De electrisch verwarmde, verende matras, die de gehele nacht door Uw bed automatisch op een constante, heerlijke temperatuur houdt. Vele doktoren bevelen de HELIANTHOS juist in Uw geval aan. Temperatuur gemakkelijk te regelen. Met KEMA-keur. Vraagt ons inlichtingen-! Kuurtterwgl U slaapt l ELECTRISCH VERWARMDE VEREHDE MATRAS mpvqP f LANGESTRAAT 68 W ALKMAAR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5