Veemarkt te Alkmaar De werkgever en de P.B.O. Alkmaars stem in de aether r r 2 neite meisjes een net R.K. meisje BOELHUIS Zakelijke uiteenzetting van Mr. Diclerich zonder fanfares Streekprogramma voor de Strijdkrachten De Rotterdamse Bank N.V. Langestraat 53, Alkmaar, zoekt een jongmens een vrouwelijke bediende Leerling-verpleegsters Verpleegsters HL K. DE WILD. MEER OMZET Nieuw Noordholl. geroutineerd boekhouder/correspondent Bekwame schilders FLINKE BEDIENDE Twee tuindersknechts Betrekking gezocht V.. J Een bekwaam schrijfmachme-monteur Een gevorderde leerling „DE LICHTE TOETS" Dagklad assistente J J IIIIIIIIIIIIIIBIII In Uw laatste costuum zijn geen zakken GESLOTEN BESTEL-AUTO W0NINGRUIL Modevakschool Ensaid, patroon-tekenen HEERHUGOWAARD Notaris W. Appel, Zaterdog 19 Maart 1949 PAG. 7 NUCHTER EN ZAKELIJK was de rede, die mr. H. A. Diderieh, advocaat te Amsterdam eri secretaris van de R.K. Bouw- patroons. Donderdagavond in „Victory" hield voor de Schola Publica, over het onderwerp „Publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie en de werkgever". Nadat dr. Holthuizen een week tevoren zijn licht had laten schijnen over het ontwerp van wet op de P.B.O. in het algemeen, werd Donderdag door mr. Diderieh, hoewel zonder fanfares, aangetoond, dat ook voor de werkgevers voordelen verbonden zijn aan de totstandkoming van de P.B.O. Na hartelijk welkom te zijn ge roepen door de voorzitter, de heer Dominicus, die met vreugde wees op de grote belangstelling, toonde Mr Diderieh aan, dat het eigenlijk vanzelfsprekend is, dat de werk nemers enthousiast zijn voor de P. B. O. Immers zij hebben hierbij te winnen, althans niets te verliezen. Dat in tegenstelling hiermede de communisten tegen de P.B.O zijn, noemde $pr. begrijpelijk, omdat de P.B.O. de communisten hun dema gogische argumenten uit de hand wil slaan. Niet enthousiast De werkgevers zijn over het alge meen niet zo enthousiast over de P.B.O. Ook t.a.v. de katholieke werkgevers twijfelde spr. er aan of zij zo gaarne de wet op de P.B.O. het Staatsblad zien bereiken. Spr. neemt dat de katholieke werkge vers in het geheel niet kwalijk, want dat is mede een gevolg van de huidige situatie hier te lande en van de wijze, waarop voor de P. ,B. O. propaganda is gemaakt. Want wanneer men over de P.B.O. spreekt dan doet men het voorkomen, of hiermee de oplossing zou worden gebracht van het sociale vraagstuk waarmee dan wordt bedoeld het arbeidersvraagstuk. De werkgevers zitten echter ook nog met andere problemen en het is nu eenmaal zo, dat wanneer er iets tot stand gebracht wordt, de werkgevers steeds moeten zorgen, dat er „iets" op tafel komt. Met klem betoogde Mr. Diderieh, dat de P.B.O. niet alleen de oplos sing kan z>ijn van de sociale vraag stukken. Zou dit het geval zijn, dan schoot de P.B.O. schromelijk te kort in zijn taak. De P.B.O. is ook het middel om de economische vraag stukken op te lossen. Slaagt men hierin niet, aldus spr., dan zou het wel eens kunnen ge beuren, dat de werkgevers van daag of morgen geen adem meer kunnen halen. De kas van de werk gever wordt dikwijls beschouwd als een boom waarvan men zoveel mogelijk kan plukken. Dat is geens zins het geval. Als men niet voor zichtig is zouden de werknemers wel eens kunnen ervaren, dat „het op kan". De „Joekes-gulden" Als voorbeeld noemt spr. de „Joekes-gulden" waarbij men in het geheel geen rekening heeft gehouden met de economische mo gelijkheden. De gevaarlijke tendens in deze tijd is, dat men alles wil nivelleren, wat samenhangt met de socialistische invloed in ons land. Hoewel spr. geen aanval wil doen op de huidige regeringscoalitie want deze bevalt spr. overigens goed wil hij er toch op wijzen, dat. als door beide partners iets wordt verlangd, dit. hoewel het zelfde etiket dragende, nog niet in wezen hetzelfde is. Ook hier neemt spr. de .Joekes-gulden" als voor beeld. Van onze kant zouden hier tegen misschien bezwaren kunnen worden uitgebracht, terwijl de so cialisten in het geheel geen bezwa ren zouden opperen. Want wan neer men de economische moge lijkheid van de „Joekesgulden" per bedrijfstak had bezien, dan zou men wel eens tot de conclusie zi.in gekomen, dat in de éne bedrijfstak geen gulden zou kunnen worden gegeven, terwijl een andere be drijfstak mischien wel een rijks daalder kan betalen. Hiermede wilde spr. aantonen het grote nut van het geven van meer verantwoordelijkheid aan de werk nemers door de P.B.O. Immers daardoor zou ook de arbeider kun nen nagaan of de „Joekes-gulden" in een bepaalde bedrijfstak wel economisch mogelijk is. Door het geven van verantwoor delijkheid zou de werkgever dus wel eens sterker komen te staan tegenover de eisen van de arbei ders. Nu de arbeiders niet verant woordelijk zijn, kan men hen 't niet kwalijk nemen, dat zij met eisen komen. 1 Eigenbelang Ook in hun welbegrepen eigen belang kunnen de werkgevers en thousiast zijn voor de P.B.O. Want komt men niet aan de- verlangens van de arbeiders tegemoet door middel van de P.B.O., dan zullen de arbeiders hun wensen langs een politieke weg trachten te verwe zenlijken. En gebeurt dit laatste, dan leggen de werkgevers het loodje, want deze zijn nu eenmaal ver in de minderheid. Bovendien zit hier het nadeel aan, dat dan het parlement het meest ondeskundig lichaam zich gaat bezighouden met de aangelegenhe den van het bedrijfsleven. Én dit is juist ook een punt, waarop we zoveel critiek hebben en we daar om naar de P.B.O. verlangen. Concluderend is spr. van mening, dat de P.B.O. verzwaring brengt van de verantwoordelijkheid van de werknemer in het bedrijfsleven waardoor de werknemers meer open zullen staan voor redelijke argumenten cn verlangens. Verder is de P.B.Q. broodnodig voor de werkgevers, omdat de ordening van de economische aangelegenhe den even noodzakelijk is. Zonder deze laatste ordening is het onmo gelijk de sociale vraagstukken op te lossen, omdat er in werkelijkheid geen onderscheid gemaakt kan worden tussen sociale en econo mische problemen. Geen vaag idealisme Komende tot de vraag of men in de P.B .O. het onderscheid mag handhaven tussen werkgever en werknemer kwam spr. eveneens tor de conclusie, dat - dit onderscheid gehandhaafd moet blijven. Hoewel het natuurlijk waar is, dat de on derneming een éénheid vprmt, zou men de P.B.O. oen slechte dienst bewijzen door allerlei vaag idealis me. Ook het arbeids-contract is op zichzelf geen onredelijke overeen komst" omdat de gewone mens dit eenvoudig niet zou kunnen missen. Wel is gewenst, dat het looncon- tract evolueert, dat het, zoals ook in één der Encyclieken wordt ge zegd, het kenmerk gaat dragen van het maatschap-cantract. Andere vraagstukken, zoals aan deel in de winst en bczitssprci- ding, hangen hiermede samen. Spr. behoort tot die nuchtere men sen, die menen, dat men on dit terrein nog niet spoedig tot een oplossing zal komen. Velen heb ben over deze vraagstukken een ai te simpele opvatting. Mr. Dide rieh wees er op, dat bezitssprei- ding alleen werkelijke betekenis heeft wanneer de werknemer daardoor economisch onafhanke lijk wordt. Dit geldt ook bij winstdeling, omdat anders de werknemer aan twee kettingen komt te liggen. De werknemers komen alleen verder wanneer zij bezit verwerven uit hun arbeidscontract, doch het is noodzakelijk, dat dit economisch mogelyk moet zijn. 't Maatschap contract houdt in, dat zowel de werknemer als werkgever risico dragen. Vakorganisaties blijven nodig De paritaire samenstelling van de bedrijfschapsbesturen acht spr. principieel juist, omdat we door de B.P.O. de machtsverhoudingen willen vervangen door rechtsver houdingen. Na er tenslotte op ge wezen te hebben, dat, ook wan neer de P.B.O. tot stand is geko men, de vakorganisaties reden van bestaan zullen blijven hebben ter overweging en beraadslaging over allerlei vraagstukken, die zich ook dan zullen voordoen, wekte spr. de werkgevers op te overwegen of het voor hen geen tijd wordt enthousiast te worden over de P.B.O. Want de P.B.O. is zowel een middel om de economische problemen op te lossen als dienen de ter verzekering van de econo mische vrijheid. In de huidige practijk is de ondernemer niét minder „geketend" als de arbei der en behoeft ook de eerste meer vrijheid. Debat Dat mr. Diderieh bij zijn betoog uitsluitend werkte met zakelijke motieven, bleek niet de instem ming te hebben van de heer Jaars veld, getuige diens opmerking tijdens het debat gemaakt. De heer Jaarsveld had gaarne ook hoger liggende motieven door de inlei der naar voren zien gebracht. Mr. Diderieh betoogde hierop, dat de zakelijke instelling van de betrok kenen t.a.v. de P.B.O. even belang rijk is: als' de zedelijke instelling. Overigens verweerde mr. Didericn zich met to verwijzen naar het geen hij gezegd had, nl. dat de P.B.O. ten doel heeft machtsver - houdingeh te doen vervangen door rechtsverhoudingen, wat toch ook een idealistisch motief is. Waar de heer Berkhout bezwaar had gemaakt tegen het betrekken van de „Joekes-gulden" door de inleider in zijn betoog, beklem toonde deze nogmaals de „Joekes- gulden" als voorbeeld te hebben gebruikt. Opmerkelijk was nog, dat mr. Diderieh zelf weinig verwachting heeft van een spoedig tot stand komen van de P.B.O. Wanneer ik nog 25 zou zijn, aldus spr., zou ik er nog hoop op hebben, maar nu ik 40 ben, met meer. Wanneer men de P.B.O. had willen of kunnen invoeren, dan zou men voor ne gentig procent voldoende hebben gehad aan de Bedrijfsradcnwet. Dit laatste was voor de heer Dominicus aanleiding om in zijn dankwoord tot de spreker 7\:n vreugde er over uit te spreken, dat mr. Diderieh niet de eerste spre ker is geweest in deze sociale cur sus cn hij herinnerde er aan, dat op 7 April de heer W. J. Andries- sen,.de voorzitter van de K.V.P., de politieke zijde van dit onder werp zal belichten alsmede de positie van de werknemer tegen over de P.B.O. MUTATIES BI) DE KON. MARECHAUSSEE ALKMAAR. De Opperwacht meester Kolenbrander. brigade commandant van de Kon. Mare chaussee is benoemd in gelijke functie bij de Brigade te Roosteren bij Sittard in Limburg. Aanvanke lijk was hij benoemd te Boertange, doch deze benoeming is ongedaan gemaakt. De heer Kolenbrander krijgt nu het commando over een grote brigade aan de Nederlands- Belgische grens. ALKMAARS KLEDING- EN DEKKINC-COMITÉ Ja mevrouw, "wij zagen het, u geeft uw woning een bijzondere beurt. U neemt ook reeds weer deel aan dat jaarlijks wederkerend festijn, de grote schoonmaak. Och. de ene is er wat vroeger mee dan dc ander, maar bij de meesten moet dat dan toch wel gebeuren. Zo gaat er in deze dagen heel wat door uw handen; misschien ook wel iets dat u eigenlijk niet meer gebruikt en niet meer nodig zult hebben. Als u dan een goede daad wil doen, schenk dat dan aan het Alk- maars Kleding- en Dekking Co mité. Wij zijn daar erg blij mee en dankbaar voor. Even een seintje aan een van onderstaande adressen en 't wordt van huis gehaald. Mevr. HalffDorrepaal, Tous- saintstraat 14. Mevr. van RossumDu Chattel, Nassauplein 42, tel. no. 3202. Mej. Timmer, St. Annastraat 19, tel. no .3416. ,De heer Dekker. Piersonstraat 35. De heer Plas, Verdronkenoord 91. De heer Veenhuizen, Rozenstraat 10. tel. no. 5179. De heer Bergsifta, Westerweg 55, tel. no. 2019. De programma-leiding van het Strijdkrachten-programma, de ra dio-dienst van en voor de militai ren, heeft de laatste tijd een nieuwe methode, om het contact met onze jongens overzee, dat door een uit gebreide briefwisseling weliswaar goed wordt onderhouden, nog eens te verstevigen. Men doet dat door middel van de z.g. streekprogram- ma's. waarin naast de gebruikelijke groeten van ouders cn familieleden, ook het eigen streekkarakter duide lijk tot uiting komt. Dat wordt be reikt door het uitzenden van het streeknieuws, waarvan de samen stelling toevertrouwd wordt aan de plaatselijke pers. en door het uit zenden van liederen uit eigen stad. Grote organisatie. Dit streek-programma vergt een grote organisatie, en de medewer king van de thuisfront-organisaties wordt dan ook in de meeste plaat sen gaarne benut. Het leeuwen aandeel van dit werk, waaruit weer eens te meer blijkt, hoe sterk de band tussen thuis en overzee nog steeds is. wordt echter geleverd door de programma-leiding van 't Strijdkrachten-programma, die met een hele technische installatie en 'n staf van medewerkers het land rondreist, om overal de stemmen van ouders en het eigen geluid uit de eigen streek vast te leggen voor uitzending naar de tropen. Men doet dat werk graag en met veel enthou siasme, daarvan waren wij. na een bezoek aan de opnamê-middag. die Donderdag in 't Wapen van Heems kerk te Alkmaar werd gehouden, direct overtuigd. De, voor de jongens zo dierbare geluiden, worden op de gramofoon- plaat vastgelegd, en later in de uit zendingen. die plaats vinden des Woensdagsmiddags tussen 1.15 en 2 uur. de aether ingezonden over de 13. 16 en 19 meter band, In Holland kan men dit programma beluisteren op de 49 M. band In Indonesië wordt een dergelijke uitzending in de avonduren opgevangen en wel om 20.15, een geschikte tijd dus. Een lach cn een traan. Er was voor de opname Donder dagmiddag in Alkmaar een grote belangstelling. Naast de zes-en-der tig ouderparen waren tal van fami lieleden medegekomen. om van dit gebeuren getuige te zijn. De heer N Berkhout heette alle aanwezigen namens de samenwer kende thuisfrontorganisaties wel-' kom. waarna direct de omroeper, de heer Maaswinkel, de leiding overnam en zijn gehoor vertrouwd maakte met de opname-techniek. Er moest eerst wat gerepeteerd worden voor de gezamenlijk te zingen lie deren. hetgeen met medewerking van de pianist, de heer Joh Jong. een vlot verloop had De firma Cornefoon zorgde voor wat muziek en de velen, die bij deze uitzending daadwerkelijk waren betrokken, en uiteraard wat zenuwachtig waren; er werd vanzelfsprekend ook nog wel een traantje gelaten. werden door de omroeper en de heer Notte. de programmaleider, al spoedig op hun gemak gesteld. Medegedeeld werd nog, dat de burgemeester van Alkmaar gaarne deze middag had bij willen wonen, maar door een belangrijke raads vergadering verhinderd was. Uit volle borst werd er gezongen, natuurlijk het Alkmaars Sledeiied. voorts een lied over Bergen, ge schreven door M. van Reenen Volter, en ..De reddingboot" en tot slot een aardige, vrolijke potpourri. En daar tussen door dan al die stemmen van ouders en familie. De een doet het wat makkelijker dan de ander, niet iedereen kan dc juiste woorden vindon, al staan ze dan ook op een papiertje en velen dreigt dc emotie even te sterk te worden. Maar daar is dan de hand van de omroeper, die plaats maakt voor een volgende moeder vol zor gen. of vader met goede wensen. De woorden zijn weinig, maar uit het hart gegrepen en ieder weet, hoe zijn eigen jongen, met een en kele zin soms. het beste aan te spre ken. Het gaat er alles met een lach en een traan. En je moet eigenlijk zelf jongens in de Oost hebben, om te beseffen welk een gevoel deze, flinke Hollandse ouders moeten hebben, als ze hun jongens door die koude microfoon hun warme geluid laten horen. En zo gaat de middag voorbij, voor velen al te snel. Als het viif uur slaat vanaf de toren van de Grote Kerk. start dc opname-wagen van de Radio-Unie met ziin kost bare last. Alkmaar heeft haar ge luid laten horen, een geluid, dat straks aan tientallen flinke kerels weer sterkte zal geven om de grote, maar mooie taak in dat vreemde land te volbrengen on die wijze, die God. Koningin Ai Vaderland, van hen verwachten. Op Woensdag 23 Maart en op 8 en 15 April, kan men dit unieke programma, waaraan zoveel zorg is besteed en dat zovelen gaarne zul len horen, beluisteren. OPLICHTER GEARRESTEERD De politie te Zierikzee arres teerde de 29-jarige banketbakker- kok en colporteur J. D. S. uit Den Haag wegens oplichting cn ver duistering. De man werd gezocht door de politie te Venlo, Bussum, 's-Gravenhage, Jutphaas, Gouda, Haarlem, De Bilt, Velsen, Uit hoorn, Alkmaar, Hoorn en Weesp. In Den Haag huurde hij fietsen, die hij niet terugbracht, maar voor 30,— a f 40.— beleende. Derge lijke dingen schijnt hij ook in de andere genoemde plaatsen tc heb- ben uitgehaald. S. is thans m het huis van bewaring te Amsterdam opgesioten. MINISTER LIEFTINCK ZONDAG VOOR DE RADIO Aanstaande Zondag te 12.30 uur zal prof. dr. P. Lieftinck, minister van financiën, zich via de Zon dagsclub van de A.V.R.O. tot de Nederlandse jongeren richten in verband met het spaarprobleem. WET OP JOURNALISTIEKE VERANTWOORDELI IKHEID Naar het A.N.P. verneemt is dezer dagen de indiening bij de Tweede Kamer te verwachten van een ontwerp van wet op de jour nalistieke verantwoordelijkheid. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.Ï. te Dc Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond: KOUDE NACHT! Overwegend droog weer met ta melijk langdurige opklaringen. Gedurende de nacht weinig wind met bijnaa overal zware nacht vorst en hier en daar mist. Mor gen overdag iets minder koud en zwakke tot matige wind uit wes telijke richtingen. KEURINGEN VARKENSSTAMBOEK Ook in 1949 worden de Districts keuringen voor dekberen in de provincie Noord-Holland wederom georganiseerd. De belangstelling hiervoor is zeer groot, en in totaal zijn er 170 beren voor deze D. K. opgegeven. Op een 7-tal plaatsen worden de beren door de commissie bestaan de uit een vertegenwoordiger van het Rijksveeteeltconsulentschap 'n bestuurslid van het stamboek en de inspecteur van het stamboek gekeurd. Om het doel, de verbetering van de varkensstapel te helpen bevor deren, stelt het Noordhollands Groot Yorkshire Varkensstamboek een belangrijk bedrag aan pre- miën beschikbaar en wel voor een le premie max. f 80.—, 2e premie max. f 55.en voor een 3e pre mie max. f 30.per beer. Deze bedragen worden bij nakomingen van bepaalde voorwaarden uitbe taald. Vooral op de keuring te Hoorn op 26 Maart is de aanvoer belang rijk, terwijl er meerdere dieren voor verkoop beschikbaar zijn. Ook te Hoofddorp op Vrijdag 25 Maart n.m. komt een grote collectie ter wijl ook de keuringen te Alkmaar op 28 Maart en te Purmerend op 29 Maart belangrijk geacht mogen worden. Te Sehagen wordt gelijk met de Paastentoonstelling op 6 April de laatste keuring gehouden, 34 beren zijn aangegeven. IR. CLEVERINGA VOOR DE LTB De afdeling Alkmaar van de LTB kwam Donderdagmorgen in het Gulden Vlies bijeen voor een le zing van Ir. O. J. Cleveringa, die door de weinige aanwezigen met grote belangstelling werd aange hoord. Want het was inderdaad, zoals de voorzitter de heer N. J. Kaag uit Schoorl zeide, dat veel van de theorieën van de spreker nog altijd leven in het hart van de rechtgeaarde boer, die zich nog met zijn grond en zijn bedrijf ver bonden weet. Van deze ook op andere plaat sen gehouden lezingen gaven wij elders m dit nummer een uitvoe rig verslag. GESLAAGD ALKMAAR. Op de examens gehouden te Rotterdam, uitgaande van de Stichting „De Verenigde Modevakscholen in Nederland opge leid door mej. A. van Gommeneè, slaagden voor coupeuse: E. Boon St. Maartensvlotbrug, G. Haasbroek, N. Stam Schoorl, P. Stoop Oudorp Voor costumière: A. Groot, A. Kliffen, G. Reinders te Langedijk. Familieberichten Met innige dankbaarheid aan God en O. L. Moe der Maria, en met grote vreugde voor de hoge uit verkiezing, delen wij u mede. dat onze zoon en broer frater angelicus koopman van de Orde der Francis canen, op 27 Maart, Zon dig Ldetaro d- h. priesterwijding hoopt te ontvangen in de Kloosterkerk te Weert, uit ■handen van Z.H.E. Mgr. Lemmens, Bisschop van Roermond. Op de tweede Paasdag hoopt hij zijn eerste plechtige h. mis aan God op le dragen in de Parochiekerk van de H. Jozef, des morgens om half tien. Wij bevelen in deze tijd van voorbereiding de Wij deling dringend in uw ge beden aan, opdat de Ge nade van het H. priester schap vruchtbaar in hem moge zim G. Koopman J. Koopman-Smorenberg en kinderen Alkmaar, Kenn. Singel 16 Receptie: 2de Paasdag van 2.304 uui, Paviljoen Kinütim Op de eerste April a.s. hopen onze lieve Pa en Moe Adrianus Zutt Jnz. en lacertruida üusKer hun 12V!-jarige echtver eniging te herdenken. Dat Go,: ii. n nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Jan Dik Afra Jopie Wim Ria Waarland. Maart '49 Kerkweg D 18 Wij vieren het de 2e Paasdag v v v 4* 4* 4* 4 DANKBETUIGING Ondergetekende betuigt hiermede zijn dank aan de E.A. Heer Burgemeester Sutman Meijer en de heer Besteman, gem. archiva ris, voor de woning ons aangeboden, en aan de buren voor hun spontane hulp en bijstand, verleend bij de stormramp die ons trof op 1 Maart j.l. Uit aller naam: W. APPELMAN Rustenburgerweg H 12 Heerhugowaard Tot onze diepe droef heid overleed heden, zacht en kalm, gesterkt door de genademidde len der H. Kerk, onze geliefde echtgenoot en zorgzame vader, be huwd- en grootvader, de heer JOHANNES FREMEIJER in de ouderdom van 68 jaar. J. C. M. Fremeijer- Stadegaard Delft: J. M. A. Riedel- Fremeijer J. Riedel Zeist: F. H. Fremeijer R. F. M. Fremeijer - Vlekke en kleinkinderen Hoorn, 19 Maart 1949. Spoorsingel 1. De Solemnele H. "Uit vaartdienst zal plaats hebben Dinsdag 22 Mrt a.s. in de parochiekerk van de H.H. Cyriacus en Franciscus, 's mor gens te 8.15 uur, waar na een stille H. Mis. Daarna begrafenis van uit de kerk op het R.K. Kerkhof te Driebergen Aankomst plm. 13 uur. Rozenkrans bidden des avonds 8 uur in de ka pel van het St. Jans Ziekenhuis. Liever geen bezoek. Heden overleed na een kortstondig lijden mijn trouwe compagnon, de heer J. FREMEIJER in de leeftijd van 68 jaar. Zijn nagedachtenis zal door mij steeds in ere worden gehouden. Dat hij moge rusten in vrede. W. WIJNA. Hoorn, 19 Maart 1949. Hiermede geven wij U kennis van het over lijden van onze oud- patfoon, de heer J. FREMEIJER in de ouderdom van 68 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. Gezamenlijk personeel Fremeijer Wij na N.V., Driebergen Fremeijer Wijna C.V., Hoorn Hoorn, 19 Maart 1949. Tot ons groot leedwe zen geven wij U kennis van het overlijden van de oprichter van onze firma, de heer J. FREMEIJER in de ouderdom van 68 jaar. Directie Fremeijer Wijna N.V., Driebergen Directie Fremeijer Wijna C.V., Hoorn Hoorn, 19 Maart 1949 Heden overleed ns een geduldig gedragen lij den voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze innig geliefde echtgenote en moeder, GEERTRUDIS LIGTHART, in de ouderdom van 68 jaar. P. DE GROOT JAC. DE GROOT en verloofde Warmenhuizen, 18 Mrf. Dorpsstraat 235 De gez. H. Uitvaart dienst zal gehou den worden op Dinsdag 22 Maart a.s. te 9.30 in de parochiekerk van de H. Ursula en Ge zellinnen, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof, aldaar. van ongeveer 25 jaar, fer behandeling van de assurantieportefeuille en acquisitie; alsmede voor de boekhouding, goed kunnende typen, leeftijd 18—22 jaar gevraagd. Leeftijd 2023 jaar. Minimum eis: Mulo-diploma. Cursus 1 Sept. 1949 en met diploma A voor Kraamopleiding, voor de duur van 6 maanden voor de cursus van Mei a.s. Brieven aan de Geneesheer-Directeur van het St. Jans- Gasthuis te Hoorn (N.H.) DANKBETUIGING Hiermede brengen wij dank aan dokter v. Beek, kapelaan Zoutenbier, zus ters van het St. Elisabeth Ziekenhuis, vrienden, bu ren en kennissen, voor de grote steun en medele ven bij het zo droevig on geval en overlijden van onze Echtgenoot en Vader C. C. BOOTS-ZIJP en kinderen Alkmaar. 19-3-'49 Corn. Evertsenstr. 19 Advertentiën LEERAAR SPAANS M.O. 'Beëdigd vertaler Emmastraat 101, Alkmaar Telefoon 2408 v v bereikt U met regelmatige publiciteit in dagbladen met een grote oplage. Adverteert daarom in het HANDELSKANTOOR tc ALKMAAR vraagt voor spoedige indiensttreding een bekend met de moderne talen. Sollicitaties met voll. inl. onder no. 11312 aan bur. v. d. bl. Gevraagd: speciaal voor burgerwerk. Fa. C A. PONCIN en Zn„ Hobbestraat 13, Beverwijk Bij gebleken geschiktheid het gehele jaar werk. Gevraagd: EEN MEISJE v.d. of d.e.n. G. v. d. Werff, Smederij, Dirks- horn. SPINWERK aangeb. Aan hetzelfde adres 2 koppels postduiven te koop. Brie ven no. 11327, Bur. van dit blad. Gevraagd een J. LOUTER, Levensmid- delenbedrijf, Bergen, Ruï nelaan 4 Gevraagd: en een JONGEN bij G. NOORT, Kenn.str.. weg 40, Alkmaar. voor R.K jongen, lft. 16 jaar in radio-reparatie- zaak om in het radiovak tc worden opgeleid, liefst in Alkmaar. Br. onder no. 11333, bureau v. d. blad. Gevraagd WERKSTER, zelfst. kunn. werken Hilckmann, Lyceumstr. 26. Alkmaar. Gevraagd voor direct: net .DAGMEISJE, zelfst. kun nende werken. Aanmel den: Maison van Vliet. Ritsevoort 22, Alkmaar. Te koop gevr.: ZOLDER OPRUIMING. lompen, me talen. meubelen enz. Hel van ouds bekende adres: J. J. Wiebes, Koningsweg 68, Alkmaar. Te koop aangeb.: donker- bl. Patria KINDERWA. GEN, i.gst., en een partij Wcckglazen. Laat 27, Alk- maai'. Te koop gevr.: dubbele KET, 5 a 6 jaar. Moet mak zijn. W. J. Kaandorp, O.Z. 2, Limrnen. Gevraagd in het STADSZIEKENHUIS Kerkplein 22 te HOORN in- of uitwonend Wegens uitbreiding van onze reparatie-afdeling vragen wij: Kantoormach.handel Rep. Inr. J. C. v. d. Veer Alkmaar Regnlierslaan 20 KEURINGSDIENST NOORD-HOLLAND v. d. N. A. K. Nassauplein 43, Alkmaar. Op ons LABORATORIUM kan direct geplaatst worden een Gegadigden met anaylisten- diploma genieten voorkeur. Sollicitaties met opgave van leeftijd, ervaring enz. vóór 23 Maart te richten aan bovenst, adres Gevraagd per 1 Mei a.s. boven 18 jaar. Zelfstandig kunn. werken. Goede behandeling en huiselijk verkeer. Mej. C. Deutekom, Fruithandel, Noord A 63, Sehagen Aangeboden: GEPRAEPAREERDE PLANTUITJES Vraagt onze volledige toelichting. EleclTisch Praeparatiebcdrijf C. A. BOT Berkhout (N.H.) A 358 Telefoon K 3295—270 Wm MAANDAG 28 MAART 1949 HB Keuring van drachtige zeugen (met dekberichtiBB met het doel de aan- en verkoop te bevorderen ggi Voorjaars-stierrnkeuring en fgg m Districts-kcuring voor beren. Penningmeester van dc Bijzondere Raad van de St. Vincentiusvereniging te Alkmaar: A. H, J. JACOBSE, Kennemerpark 6, Postgiro lbaui'J ZIT- EN SLAAPKAMER aangeb. m. pension. Liefst oude mensen. Bij/zusters. Huize Maris Stella te Cocksdorp, Texei. Vakman vraagt een goed KOSTHUIS in Alkmaar of omg. Br. m. opg. v. prijs no. 4064 aan Adv.Bur. K. ter Burg, t.o. de Grote Kerk, Alkmaar. Te koop een CHEVROLET 1932. beste banden, laadvermogen 750 kg., loopt prima, alsmede een 4-wiclige aanhangwa gen, laadverm. 2000 kg., beste banden. Ook afz. Te bevragen TH. WESTER, Koorsraat 5, Alkmaar. Tel. 2513 of bij W. CEDEE, Garage Kanaalweg, Heiloo Te koop z.g.a.n. DRES SOIR, afm. breedte 170, hoogte 82 f 100,wegens gebr. aan plaats door ver andering'van woning. C. Langedijk Jr., Middenweg D 54, Heerhugowaard: N. Te koop AFGHAANSE windhond (reu), 8 mnd. prima stamboom. Kennel 't Huyghenwaert, Midden weg D 58 g, Heerhugo waard Nrd. Bushalte bij de R.K. kerk. Gevraagd: PASTINAKEN PEEN enz. Tevens aan geb.: alle soorten kool- en bloemkoolpl. P. Jong. Hoogkarspel A 224, Telef. 1527. Te koop 30 bak EERSTE LINGEN, klasse A, mt. 26—28 met mooie sprüit. Adres M. Beers. Midden weg B 55, Heerhugowaard (Zd.) NOG AAN TE BIEDEN: Prima pootaardappelen: Alpha AA, Libertas AA, Koopmans blauwe A. Be velander A. Bintje A. In speciale schuur bewaard. Selectiebedrijf P. Blauw. Pzn. te Heerhugowaard, telefoon 275 UIT DE HAND TE KOOP een WOONHUIS en 1 ha 30 A-. Gft c.A. BOUW LAND. staande en gele gen te Heerhugowaard Z„ Kiinad b b 79 Te bevr. p. Molenaar. Kabel G 141 Heerhugowaard Zd. Gevraagd een ruime wo ning op goede stand, liefst met garage, in Alkmaar of omgeving, in ruil voor kleinere moderne woning, Br. aan Ringers' Choco ladefabrieken N.V., Alk maar. De curator in het faillisse ment van ADRIANUS VAN DUIN. ioonsproeier, wonende Veephuizer Mid denweg F '71, Heerhugo waard, maakt bekend, dat de schuldvorderingen bij de curator moeten wor den ingediend vóór 20 April 1949 en dat de ve rificatie-vergadering zal worden gehouden op Woensdag 4 Mei 1949 v.m. 11 uur in het Gerechts gebouw aan de Geester singel te Alkmaar. Mr A. V. M. Leesberg Curator Alkmaar. 19 Maart 1949 Kenn.straatweg 29 Wij maken van uw lap stof een PRIMA COSTUUM of WINTERJAS Kleermakerij Alkmaar Varnebroek 8 Ook voor keren en repareren Reparaties aan alle soor ten was- en wringmachi- nes. Correct en billijk. Velo Wasmachine Mij. n.v. Zaadmarkt 62. tel. 5271. Stationsweg 58, telef. 4470 ALKMAAR In DRIE maanden volgens ons snelsysteem. Dagelijks inschrijving. Kleine clubjes, beter on derricht. Wegens opheffing bedrijf en vertrek. tc OBDAM verkoopt op DONDERDAG 24 MAART 1949 vm. te 9 u. t. v. en t. h, van de heer A. Vader. Honden- weg G 81 te Heerhugo waard a contant de geh. tuinbouw-inventaris w.o. fuinbouwwagens op lucht, Va praam, mest- kruiwagen, aanaardploeg met wieders en schoffels, partij zakken, kisten en bakken, manden, prime dekkleed, krui-plankcn, enz. Huisraad en inboedel w.o. tafels, stoelen, kas- en, dressoir, vloer- en ta felkleed. z.g.a.n. radio toestel, dito stofzuiger m. 3 jaar schr. gar„ theekast gordijnen met toebeh., di verse petr.stellen. kachel met toebbh., div. glas- en aardewerk

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 7