A.P.S.V. is kampioen Stille Omgang op 7 Mei Valse belasting-aangifte Tweed tot b r Shakespeare in zijn eigen taal r JONGENSPAKKEN KOSTER - ALKMAAR De he ALKMAAR EN OMSTREKEN ALKMAAR TER BEDEVAART Kunstavond J Miss Vivienne Bennett trad op voor Nederland - Engeland VOETVERZORGING J B SM0RENBERG J Een bekend recidivist 57000 gulden onder de tafel WEERSVERWACHTING Vraagt G.B. BEHANGSELS 2e klasse West van de N.P.S.B. De tweee PAG. 2 Woensdag 6 April 1949 Dezer dagen werd in/ het „Gul den Vlies" te Alkmaar, de jaar lijkse vergadering gehouden van de afgevaardigden van Buitenafdelin gen van de Stille Omgang, en de leden'van het Genootschap te Alk maar. Deze vergadering was belegd, om de jaarlijkse Stille Omgang ter ere van het Heilig Bloed, te bespre ken. Nadat de voorzitter de vergade ring geopend had. heette hij de aan wezigen hartelijk welkom. Hierna herdacht hij het bestuurslid Jac. van Giezen, die enige maanden ge leden is overleden. Vervolgens wees voorzitter erop hoe wij in de H. Mis, onder de Consecratie Christus eerst in Zijn Heilige Hostie, en daarna in Zijn Heilig Bloed aanbidden. Deze twee horen bij elkaar. In Amsterdam heeft Christus Zi.in wonder ge wrocht in de H. Hostie, daarnaast in Alkmaar in Zijn H. Bloed. Moge wij door de Omgang ter ere van het H. Bloed. God bewegen om de ongelovigen, afvalligen en de communisten, te leren bidden en geloven. Er broeit nog heel veel in de wereld. Gebed en Boete kan de ware uitkomst brengen. In verband met dg Koninginne dag op 31 April, heeft het bestuur, in overleg met de Moderator, de HoogEerw. Heer Deken J. Th. Jacobs, besloten de omgang dit jaar 1 week te verplaatsen. Deze zal dus gehouden worden in de nacht van Zaterdag 7 op Zondag 8 Mei a.s. De secretaris maakte vervolgens de regeling bekend. De St.Laurentiuskerk a. d. Ver- dronkenoord is aangewezen voor de deelnemers van de Rijwielclub. De St. Jozelfkerk a. d. Singel voor de deelnemers van de buiten afdelingen. De St. Domimcuskerk a. d. Laat voor de deelnemers uit de Stad. De Omgang begint om 12 uur met een kort Lof en toespraak in de drie Parochiekerken; Na het Lof begeven de deelnemers zich geza- melijk naar het begin van dc Laat, waarna ca. 1 uur de omgang zal be ginnen. Na de omgang, zal om 2 uur we derom in de drie Parochiekerken, een Plechtige H. Mis wordfen op gedragen. Hierna vroeg de secretaris aan de afgevaardigden toch vooral uiter lijk 30 April aan hem op te geven, het vermoedelijk aantal deelne mers, dit hebben wij nodig voor de verdeling van de diverse groe pen in de kerken. Anders kan het gebeuren, dat er meer deelnemers zijn dan de drie kerken bevatten kunnen; in dit ge- WOENSDACAVOND HALF NEGEN ALKMAAR. Dit is de tijd, waarop alle Kath. Jonge Midden standers veiwacht worden in Pa viljoen Kinheim a. d. Stationsweg. De aanmeldingen stromen nog steeds binnen. Goed zo!! Komt vooral op tijd, opdat wij half ne gen precies kunnen beginnen, er zijn n.l. veel jongemannen van buiten die weer op tijd terug moeten. Degenen die zich niet schrifte lijk hebben opgegeven, kunnen dit alsnog op de bijeenkomst doen. Speciaal wordt nog de aand icht gevraagd a. d. Kath. Jonge Mid denstanders van Bergen, Heiloo, cn de Egmonden, Warmenhuizen. Het Dioc. Bestuur vertrouwt cr op dat jullie niet ten achter zuilen blijven. Sta dus niet aan de kant, maar doe mee, met de Oriëntatie-cursus van de K.J.M.V. VERHOGING ZIEKENHUIS TARIEF C. Z. ALKMAAR. Aan de agenda van dc heden middag te houden raadsvergade ring is toegevoegd een voorstel tot verhoging van het tarief van de verpleeggelden van het CeiUraal Ziekenhuis voor alle klassen met f 1.per dag, alsmede een voor stel tot overplaatsing van de heer C, J. Mol, hoofd van de Bosboom Toussaintschool, naar de te stich ten school in het Bergerwegkwar- tier, in de betrekking als hoofd dier school. VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR Vertrokken: J. C. Grootjes v. Wagenmakerstr. 2 n. Eg- mona Binnen; E. Vasbinder—Oua van Koornlaan 60 naar Naaldwijk; A. T, E. Schoehuis van Kamen 3o naar Heiloo; D. M. Buis, van Ber- gerweg 89 naar Amsterdam; M. E. Groeneveld, van v. d. Woudestraat 7 naar Middelharnis; T. Groen van Teylingenstraat 4 naar Zaandam; H te Kiefte van Dahliastraat 8 n. Zwolle; H. B. Heins-Stanthardt en kind, van Voormeer 18 naar Haar lem; H. Vos van Tuinstraat 20 naar Assen; P- G. Verheus, echtgen. en kindeern van Korenbioemstraat 23 naar Den Haag; J. Bijvoet en echt- gen. de Vet met kinderen, van Ra men 20 naar Oude Niedorp; J. P Schoorl, echtg. en kinderen, van Spoorstraat 71 naar Noordoostpol- der; A. Roks. echtg. cu kind, van Vorestnestraat 41 naar Heidelberg, Did.; A. Wagenaar van Spoorstraat 77 naar Arnhem; J. Constant, van Noorderkade 28 naar Arnhem; J. Meeuwissen, caféhouder, echter C H. W. L. van den Dobbelsteen, van Frieseweg 8 naar Amsterdam; A. J. C. ten Bruggencate, van Rembrandt- straat 24 naar Falembang; J. H. Fluyter, van Korte Lyceumstraat 4 naar Amsterdam; P. B. B. Heyblom, van Bloemstraat 14 naar Doorn; M. J. Botman van Zaagmolenstraat 2 naar Amsterdam; J. Vegter, van Pr. Julianalaan 14 naar Eindhoven; M. Nieuwland en kind, van Land- straat 59 naar Duitsland; N. Schip per van Laat 179 naar Schermer; D J. van der Wal van Uitenbosch- straat 107 naar Oudorp; M. E. Bou- ma. wed. van Os, van Laat 189 n. Bloemendaal; F. A. de Vries, van C. W. Bruinvisstraat 2 naar Warder; A C. Min van Julianastraat 9 naar Limmen; P. M. van Heneghem van Laat 197 naar Uitgeest; J- A. J. Jungerhand, van Kennemerstraat- weg 115 naar Groningen; F. C. J. Margadant, van Paul Krügerstraat 7 naar Batavia; S. Utingeradeel- Prins niet kind, van Landstraat 9 naar Tiel; E. J. Hoytink, van Macl. Pontstraat 4 naar Amsterdam. val moeten wij zorgen dat er in een of meer kerken 2 x een gezon gen H. Mis wordt opgedragen. De programma's, welke verplicht zijn, zijn vanaf 13 April a.s. te ver krijgen bij de Secretaris; R. J. J. Scheltinga Druivenlaan 33, prijs 25 cent, eventueel teveel genomen pro gramma's kunnen Zaterdag 7 Mei a.s. tot 12 uur terug gegeven word- den aan de penningmeester Dhr. Joh. Overtoom, Nassaulaan 17 t. o. de pastorie van de St. Josephkerk. Voor hen die te voet ter bede vaart komen zullen plaatsen gere serveerd worden, mits het aantal vroegtijdig aan de Secretaris wordt opgegeven. Voor wat de leeftijd betreft; deel nemers beneden de 16 jaren, die nen onder geleide te gaan. De Om gang moet zo intens en devoot mo gelijk gehouden worden. De Voorzitter, brengt tot slot een woord van dank aan de aanwezi gen en vertrouwt dat allen hun best zullen doen. opdat vele pelgrims de omgang zullen mede maken; Dat de Omgang mag slagen en zij veel vrucht aan ons zelf en de wereld mag geven. Stichting geestelijke Volksgezondheid De Directeur van de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noordholland verzoekt ons te willen mededelen, dat de staf van het Consultatiebureau voor gees teszieken voortaan zitting houdt in het Gemeenteziekenhuis te Purmerend op de tweede en vierde Woensdag van iedere maand van 11 tot 1 uur. De eerstvolgende zitting wordt dus gehouden op Woensdag 13 April 1949. TEN BATE VAN DE T.B.C.-BESTRIJDING Do Alkmaarse Vereniging tot be strijding van de T.B.C. organiseerde een Kunstavond in de aula van het Gymnasium. Het was<> verheugend te constateren dat er voor deze avond zo'n grote belangstelling was en de baten er van ten goede ko men aan de lijdende mensheid. Het waren o.m. musicerende Alkmaarse artsen en enkele dames welke zich geheel belangloos be schikbaar hadden gesteld, om deze Kunstavond te verzorgen. Dr. v. Gilse opende de avond en bracht de medewerkenden bijzon der dank, ook wilde hij nog eens bijzonder in herinnering brengen de ..Emmabioem-collecte Wat de avond zelf betreft, er was een zeer uitgebreid en gevari eerd programma samengesteld. Het deed ons genoegen zeer kunstzinnig amateurisme te hebben geconsta teerd. Extra vermelding verdienen twee trio's van Haydn. voor 2 flui ten en violoncel, uitgevoerd door Mevr. C. Pot v. Regteren-. ,ena, Dr. H. Bolkenstein, fluit en Dr. Steinz, cello. Hier werd gemusi eeerd in de beste zin van het woord, de executanten slaagden er in de muziek van Haydn vol vitaliteit over het voetlicht te brengen. Dr. v. Oppen zong zeer verdien stelijk o.m. een Arioso van Handel. Mevr. Steinz-Drost toonde zich als accompagnatrice weer een pia niste met veel muzikaliteit. Ter af wisseling trad op mej. Mea Cop pens als declamatrice. Van de ver scheidene werkjes door haar voor gedragen willen we memoreren Kindersprokc van Boddaert. Hier wist zij de sfeer uitstekend te tref fen. De overige gedichten o.a. van Scheltema en Verwey waren zeer te loven, maar de declamatrice maakt toch de indruk in het voor dragen van próza het sterkst te zijn. Het publiek toonde zich zeer sympathiek tegenover de execu tanten en liet het aan veel applaus niet ontbreken. We hopen met Dr. van Gilse dat er meer musicerenden zich geroepen zullen voelen in het belang van het goede doel concer ten te organiseren. Met veel aangename herinnerin gen hebben de vele bezoekers de aula van het Gymnasium verlaten. W. Schreurs ONZE AGENDA GULDEN VLIES, 8 uur: Co- voto met ..Montserrat'' CAFE BEEMSTER; 8 uur: Ned. R.K. Werknemers en Leidinggevend personeel. BIOSCOPEN: Harmonie; Met twee Jantjes op stap, 14 jaar; Victoria: Het huis in het Moeras, 18 jaar; Cine ma: George verovert de vloot, alle leeftijden; A.B.T Vlammen over de prairie en Oorlogsbruidjes, alle leeft. NACHTDIENST APOTHE KEN; Apotheek Wanna, Ritsevoort 5. NACHTDIENST TAXI'S: H. Jong. Lindenlaan 100, telef. 3628. UIT HET POLITIERAPPORT Gisteren kwam een bakfiets, ge laden met kistjes, bij het passeren van de Zilverstraat terecht in een winkelruit van 2.50 bij 2.75 M. Dc ruit werd geheel verbrijzeld. Een hond, die door een aanrij ding ernstig tian de kop werd ge wond, moest door de politie giste ren met enkele revolverschoten worden afgemaakt. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Adriaan P., zoon van en Ansje E., dochter van A. A. Gart en E. J. Bönker; Laurentius J. M„ zoon van J. M. Hertelman en A. Vlucht. Jan W., zoon van H. J. van Essen en C. H. de Jong; Jacoba L. J. U. M., dochter van H. P. Janssen en G. Langehuy- sen. Gehuwd: Nicolaas J. Kuyper en Hendrika Visser. Degenen, die gisterenavond het voorrecht genotèn niet alleen te mogen luisteren, maar ook nog de voordracht te zien van Vivienne üennett, moeten wel onmiddell\)k onder de indruk zijn gekomen van haar sterke persoonlijkheid en be seft hebben, dat hier iets bijzonders genoden werd op het gebied van de voordrachtskunst, die in Engeland tot een hoog peil is ontwikkeld. Het is dan ook een gelukkige ge- dacnte geweest van het bestuur van het Genootschap Nederland Engeland om, in samenwerking met de Concertdirectie J. Beek, Miss Vivienne Bennett in de gelegenheid te stellen ook Alkmaar te doen ge nieten van haar kunst. R. K. A. F. C. ADSPIRANTEN-TOURNOOI Op initiatief van de Voetbalver eniging R.K. AFC zal er, nu de competities achter de rug zijn, een tournooi gehouden worden tussen de adspiranten der R.K. Voetbalvereni gingen van Alkmaar en Omstr. Dit tournooi zal verspeeld worden in 2 afdelingen, waarbij als inzet voor de A-afdeling een beker, bij de B- afdeling een lauwerkrans staat. Bo vendien zal er (hoogstwaarschijnlijk) voor de spelers van de overwinnen de elftallen een serie draagspeldjes beschikbaar gesteld worden. De elf tallen. die als tweede in hun afde ling eindigen, ontvangen een me daille. Voorlopig zullen de wedstrij den op Zaterdag en Zondag, en wan neer de avonden wat langer worden, ook 's avonds gespeeld worden. De indeling van de twee afdelin gen is als volgt: Afd. A: Berdos a. Duinranders a, HSV a, HSV b, Kolp. Boys a, Lim men a. RKAFC a, RKAFC b. R.K. AFC c. Afd. B: Berdos b. Duinranders b, HSV c, HSV d. Kolp. Boys b, Lim men e RKAFC d. RKAFC e, R.K. AFC f. Aangezien er een halve competitie gespeeld wordt, belooft het een mooi en spannend tournooi te wor den. waarvan de uitslag nog op geen stukken na te voorspellen is. Hoe zullen b.v. de adspiranten van het pas opgerichte Duinranders uit Schoorl zich houden? Zullen de Kaasstadbewoners zich door de om geving de kaas van het brood laten eten? Vragen, waarop we voorlopig geen antwoord kunnen geven. Dit alles zullen de wedstrijden moeten uitwijzen. En daarom. adspiran ten van alle deelnemende clubs: tan den op elkaar en betwist elkaar in sportieve en faire wedstrijden de eer om met beker of krans te gaan schuiven! Het spreekt vanzelf, dat wij u af en toe van de standen van dit tournooi op de hoogte zullen houden. Jongens.... aan de start! Komt trouw op, zodat dit eerste R.K.AFC- de schade, die hij al heeft gehad, adspirantentournooi een daverend doordat zijn auto in beslag was succes wordt! I genomen. Miss Bennett, die geruime tijd aan net bekende Shakespeare-thea ter te Stratford-on-Avon verbonden was en verschillende belangrijke rollen vervulde in bekende Engelse Theater^, heeft een avond van acte ren, van 20 sublieme voordrachts kunst gegeven, als men zelden ziet en die alleen een actrice van de allereerste rang zo geven kan. De drie vrouwelijke karakters. Titama. Lady Macbeth en Rosalinde uit de wereldvermaarde stukken van Wil liam Shakespeare, „Midsümmer- night's Dream", „Macbeth" en „As you like it" werden door de actrice op een dergelijke wijze voor het voetlicht gebracht, dat zij in hun volle persoonlijkheid voor haar ge hoor oprezen. Miss Bennett be schikt over een bijzonder mooie en zuivere dictie en een prettige wijze van acteren, niet bereitend op effect, maar toch direct aanspre kend cn juist door haar eenvoud, sterk boeiend. Met betrekkelijk eenvoudige hulpmiddelen, een sim pel masker, dat zij bij het zeggen der teksten der tegenspelers in de hand houdt, duidt zij haar figuren aan. Haar stem weet in hogere' zowel als in lagere regionen steeds de fijne nuances even te aceentueren en was tot het einde der voordracht toe in alle delen der zaal, de van Teylingen-zaal van het Victory hotel leende zich daar ook uitste kend voor, uitstekend te volgen. Zij wist de gedramatiseerde dia logen goed ten tonele te brengen zodat de verschillende reacties der ""N SPECIALE INRICHTING voor Spreekuren: Des avonds van 7.309.30 uur (behalve Dins dags) Augustijnstccg 5 - Alkmaar RAAKT VAN DE REGEN IN DE DRUP De Alkmaarse chauffeur J. R., die door het kantongerecht wegens het besturen van een auto in staat van dronkenschap veroordeeld was tot e enboete van f 75 of 25 dagen en ontzegging van het rijbewijs voor de duur van 1 jaar en 6 maanden, raakte van de regen in de drup, toen hij hoger beroep had aange tekend en Dinsdagmorgen voor de Meervoudige Kamer moest verschij nen. Hij had op Vrijdag 6 Augustus op de Kennemersingel gereden, ter wijl hij sterk onder de invloed van alcoholhoudende dranken verkeer de. Dat was goed te bespeuren aan de manier, waarop hij over de weg reed. Politie-ambtenaren. die er surveilleerden, zagem hem zig-zag over het wegdek schuiven, en pas sant ook enkele malen over het fietspad schietend. Hij was bij de Nassaulaan aan gehouden en naar het politiebureau gebracht. Daar had hij gelegenheid gekregen te ontnuchteren, de auto werd intussen ergens opgeborgen en staat daar nog. „Had u wat op?" vroeg mr. Krab be belangstellend, nadat de man toegegeven had op de bewuste dag met een auto over de Singel te hebb engereden. „Niet zo geweldig veel, Edelacht bare. Ik meen slechts een stuk of vijf, zes glaasjes." „Dat is nogal raak", meende de president. Mr. Alblas, een der raadsheren, die opmerkte, dat verdachte al meer op het matje had gestaan, gaf een blijk ven herkenning, door te zeg gen: ,,U bent toch al eens meer hier geweest??" Waarop verdachte bekende: „Ik kom hier al veertig jaar voor allerlei wissewasjes." Mr. Holsteijn, de officier, vond het echter heel geen wissewasje, om dronken achter het stuur te zitten en het verkeer in gevaar te brengen. Iemand die er zo licht over denkt, om met vijf borrels achtèr zijn kiezen te gaan rijden, hoort niet op de weg thuis. Dit zijn de moordenaars van de weg, aldus de officier. Hij eiste tegen de chauf feur. die een recidivist is en blijk baar uit andere vonnissen niets heeft geleerd, een gevangenisstraf van een maand en voor 18 maanden ontzegging uit het recht een rijbe wijs te bezitten. Verdachte voerde' aan, dat hij handelde in tweehands auto's en dat de koop meestal gepaard gaat met het drinken van een glaasje. Hij noemde het een samenloop van omstandigheden en beriep zich op karakters uitstekend waren aan te voelen. Deze bijzondere avond werd ge opend met een speelse en toch diep menselijke scène tussen Titania, de koningin van het feeënrijk, dat Shakespeare's genie voor ons schiep en Oberon. waarbij zij erin slaagde ook de liefdesscène met de fantas tische Bottum tot iets aanvaard baars te maken. Daarna volgde Lady Macbeth. Welk een wilskracht, welk een overredingskracht en welk een sinistere grootheid wist zij te leggen in de trotse, voor niets terugdeinzende vrouw, voor wie niets te erg is om haar doel het koningschap van haar man, te be reiken. En dan dat aangrijpende laatste tafereel, met bijzondere ge voeligheid voorgedragen, waarin wij van aangezicht tot aangezicht met een stuk menselijke ellende ge plaatst worden, de volslagen onder gang als gevolg van een niet langer te dragen spanning en gewetens wroeging. En dan ten slotte de derde figuur. Rosalinde, de speelse, carmante figuur vol jeugdige overmoed en gistende van levensblijheid. In een kostelijke, sprankelende dialoog het verliefde jonge vrouwtje, eigenlijk van alle tijden, ons voor ogen brengend. Dit was inderdaad het acteren van een knap en begenadigd kunstenares. Een zeer geslaagde avond van werkelijk hoog kunstgenot. Tot dank voor het gebodene bood de voorzitter van het genootschap, de heer G. A. M. Snijders, ae actrice namens de leden een bloemenhulde, bestaande uit anjelieren in de stads kleuren. Een en ander ging verge zeld van een geestig speeehje. waarop Vivienne Bennett op dezelf de wijze antwoordde. Voor de Meervoudige Kamer van de Alkmaarse Arrondissements rechtbank stond Dinsdagmorgen terecht de veehouder C. B. uit Ber gen, die in December 1945 een valse belastingaangifte had gedaan en zo doende een bedrag van f 57.000. dat voor een huis en een boerderij zwart was betaald boven de nor male koopprijs, had verzwegen. De veehouder had tijdens de be zetting in Koegras onder de ge meente Den Helder een boerderij gekocht voor f 95.000, doch in de boeken slechts f 45.000.verant woord. Ook de officiële koopacte, voor een notaris gepasseerd, ver melde de som van f 45.000,Daar na heeft B. nog in Bergen, en wel in de Studler van Surcklaan, een perceel gekocht voor f 15.000. waarvan hij maar f 7000.opgaf aan de notaris en later aan de belasting. Toen hij in 1945 zijn aangifte-biljet kreeg heeft hij er de twee officiële bedragen van f 45.000.— en f 7000. op vermeld, in de hoop, zoals hij ter zitting mededeelde, er wel door te zullen vliegen. De veehouder is er echter niet dóór, maar er in ge vlogen. Het feit, dat zijn boekhou der de formulieren invulde, hielp hem in dit geval niet, want hij had ze met zijn handtekening bekrach tigd. Tot zijn verwéer voerde de man aan, dat hij een grote veestapel had bezeten, wel 150 koeien en ong. 300 schapen, die hij voor 't grootste deel van de hand had moeten doen, omdat zijn weidegrond voor een deel door de Wehrmacht was opge vorderd voor'militaire werken, voor een ander deel voor het aanleggen van inundaties. Mr. Scholten. de raadsman, voerde aan, dat er in de oorlog grote prij zen werden gemaakt voor het vee. een koetie deed al gauw f 1200. tot f 2000.als er wat vet aan zat werd het al direct f 3000 tot f 3500. Schapen gingen van de hand voor f 600. f 700. ja zelfs voor f 800. Dan heeft men snel zo'n grote som bi.i- elkaar. Dit geld wilde verdachte PASTOOR DROST VOOR DE VROUWENBOND Vrijdag a.s. zal de Z.E. Heer H. A J. Drost, pastoor te Schoorl voor de Ned. Kath. Vrouwenbeweging alhier spreken over „De ruïne zon der Christus de opbouw met Christus door de vrouw". D.e ver gadering begint om 8 uur in 't Gul den Vlies. N.V. NOORDER BANK. In de op 27 April a.s. te Alkmaar te houden algemene vergadering van aandeelhouders -der N.V. Nooi'der Bank zal worden voorge steld over 1948 éen dividend uit te keren van 7 (als vorig jaar). beleggen. Het was volgens pleiter voorts niet mogelijk om goede grond of onroerende goederen te kopen tegen de vastgestelde prijs; dat deed niemand. De Officier van Justitie, mr. Hol steijn, merkte in zijn requisitoir op, dat er in die tijd wel veol gebeurde op dat gebied, en dat men daarvoor ook wel begrip heeft. Maar na de bevrijding moesten de zaken weer in het reine komen en de belasting dienst had de gelegenheid geopend om zichzelf min of meer te zuiveren van financiële ongerechtigheden. Verdachte heeft daarvan geen ge bruik gemaakt en zelfs een valse aangifte gedaan. De opgaven waren noodzakelijk en de Officier nam deze zaak, waarmede zulke bedra gen zijn gemoeid, dan ook niet licht op. Hij eiste een boete van f 5000. en drie maanden voorw. met drie jaar proef. Uitspraak Donderdag 14 April. H. D. C. HEILOO In groep I werden de volgende partijen gespeeld: Dek kerGeuzebroèk 11; Adrichem Geuzebroek 11; Dekker—J. de Geus 20; J. de GeusDekker 02. Deze week worden nog twee par tijen gespeeld tussen Tilinman en Verver (om de kampioenstitel) en de GraafGeuzebroek (om de 3e plaats). S. de Geus en C. Adrichem degraderen. Groep III: J. HelderIJ. v. d. Blom 11 G. BruinC. v. Lieshout 1—1. CANDIDATE VOOR DE K.V.P. HEILOO Naar wij vernemen is ter elfder ure Mevrouw C. Kös- ters-Jansen candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Dat deze candidatuur niet eerder gesteld is, is te wijten aan een ad ministratieve fout. BURGERLIJKE STAND DE RIJP Overleden: Aldert Pilkes, oud twee en zeventig jaren, echtg. van N. Rijkes. UIT HET DREO KAMP Uitslagen Uitgeest 1Dreo 1 41; Dreo 2—KFC 6 3—4; Dreo 3-Kwa dijk 2 2—2; LVA a—Dreo a 1—1 Het eerste elftal heeft de compe titie di^s besloten met een neder laag, die ten volle verdiend was. De uitslag is wel wat aan de hoge kant want 2 van de vier doelpunten waren presentjes. Eén gaf scheids rechter Bronger cadeau en J. Tim mer wou niet achterblijven en zette ook een doelpunt in eigen goal. Dreo miste links- en rechtsbinnen en trapte tegen wind in af. Direct moet de achterhoede van D. alle zeilen bijzetten. Door de harde wind is het zeer moeilijk de bal onder controle te krijgen. Bij een voorzet van links onderschept Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. TIJDELIJK IETS KOUDER Over het algemeen veel bewolking met nu en dan enige regen, meest matige wind, hoofdzakelijk tussen zuid-west en west. Iets lagere tem peraturen. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE STRAFKAMER Vonnis in de Enkhuizer distributie-zaken De Meervoudige Kamer te Alk maar deed Dinsdagmorgen uit spraak in een viertal zaken tegen voormalige distributie-ambtenaren die zich tijdens hun dienstverband te Enkhuizen hadden schuldig ge maakt aan malversaties. Pertus H. S. werd veroordeeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden en een boete van f 300.of 60 dagen; Roelof van der H. kreeg een boete van f 200.of 40 dagen en een maand voorwaardelijk; Cornelia A. werd veroordeeld tot een boete van f 75.of 15 da gen; Alida S. werd gevonnist met een boete van f 300.— of 60 dagen. Hendrikus O. uit Medemblik die zich als postambtenaar tijdens iijn dienst aan verduistering had schuldig gemaakt, werd veroor deeld tot een boete van f 300. of 60 dagen. (Adv.) BOLLENZONDACEN De eerste narcissen beginnen al te bloeien in de bollentuinen van Kennemerland, van de Egmonden, Limmen en Castricum. Toch zal men a.s. Zondag nog niet dc bol- -- Ien in volle pracht kunnen bewon- Piet deze, doch hij kan de baj niet I deren. Als het weer gunstig wordt goed te pakken krijgen, en net is de kan echter met Pasen een bezoek Door een 10 overwinning op liet Rijkspolitie-clftal is de Alk maarse Politiesportvereniging A. P. S. V. gisteren kampioen geworden van de 2e klasse West van de Ned. Pol. Sportbond. APSV zal nu pro motiewedstrijden moeten spelen, om te beginnen tegen Baarn, welke wedstrijd volgende weck op het Boys-terrein zal worden gespeeld. Er was vrij veel belangstelling voor deze belangrijke wedstrijd; be langrijk. om de gevolgen, die er .oor APSV aan de uitslag verbon den waren. Niet echter belangrijk om het spel, dat vertoond werd. Toen de scheidsrechter H. v. d. Schilden, die de touwtjes strak hield, het einde had geblazgn, was de stand nog steeds blanco en moest de wedstrijd worden ver lengd. Hoewel het elftal van de Rijkspolitie getoond had. niet in spelpeil onder te doen voor het APSV. moest 't in deze 7minuut toch in de Alkmaarders zijn meer dere erkennen, zij het door een min of meer Milukkig toeval. Uit edn schermutseling voor het doel van de Rijkspolitie ontstond voor APSV een prachtkans, omdat de keeper wat te ver was uitgelopen. Haverlag benutte deze prachtkans, door het winnende doelpunt te sco ren, dat APSV de kampioenstitel bezorgde. Het had er echter tijdens de wed strijd, waarin de Rijkspolitie zich geenszins de mindere toonde, meer malen naar uitgezien, dat APSV de kous op de kop zou krijgen. De uit stekende doelman Noorman van APSV wist echter menige moeilijke bal te houden en heeft zijn elftal voor de ondergang behoed. De Rijkspolitiemannen, die over enke le goede spelers beschikken, waren veelal in de aanval en bestookten meermalen het A-doel. De rust ging in met blanco stand. Na de rust deed APSV meer van zich spreken en vooral tegen het einde probeerden de Alkmaarders het winnende doelpunt te forceren. Er werd niet bepaald zachtzinnig gespeeld; bijzonder fraai was het spel ook niet. want de corners en uitballen waren niet te tellen. Ook de keeper van het Rijkspo litie-clftal heeft meermalen op ge vaarlijke momenten zijn doel weten schoon te houden. Het spreekt vanzelf, dat de vreug de in het kamp van APSV en haar supporters groot was, toen Haver lag het winnende zij het minder fraaie doelpunt had gemaakt. En nu op naai- de 1ste klasse, APSV. Good luck. Gisteravond werd in Café Tom op het Waagplei'n een feestelijke bijeenkomst gehouden, ter viering van het kampioenschap. De bestu ren van Alcmaria en De Boys wa ren hier ook vertegenwoordigd en bodên bij monde van de herep T. Bonsema en J. Goudsblom hun har telijke gelukwensen aan. Namens de A.P.S.V. dankte de voorzitter, de heer Haverslag, allen voor de betoonde blijken van mede leven. Het werd nog een zeer gezellige avond. PRIJSVRAAG „TENTOONSTELLING MAAT SCHAPPELIJK WERK" De commissie voor bofengenoem de tentoonstelling deelt mede, dat het merendeel der deelnemers aan de prijsvraag vraag I: „Welke afde ling der tentoonstelling vindt u het mooist", hebben beantwoord met V: Zorg voor de verwaarloosde jeugd en vraag 2: „Welke afdeling geeft, naar uw oordeel, de duidelijkste uitbeelding van het voorgestelde maatschappelijk werk met IV: Zorg voor lichamelijk en geestelijk ge- brekkigen. Onder degenen, wier antwoord met dit oordeel der meerderheid overeenstemde, zijn twee boekwer ken verloot, daartoe welwillend door de firma Ter Burg ter beschik king gesteld. De gelukkige prijswinnaars zijn: Riet Borst. Westerweg 91, Alk maar. en R. Verhagen, Ruïnelaan 30 te Bergen, aan wie beiden een bon voor een boek naar keuze werd toe gezonden SOCIALE CURSUS SCHOLA Wij herinneren er nog even aan, dat de laatste avond van de sociale cursus van de Schola Pdblica, niet morgen, maar 19 dezer wordt ge houden. i L.T.B.-afdeling opgericht OUDORP. Maandag jl. kwamen de veehouders van de Parochie Oudorp in Café Mors bijeen, om een afdeling van de L.T.B. op te richten. Er waren 17 veehouders aanwezig, waaruit een bestuur werd gekozen, bestaande uit: G. Bos, G. Buren, A. Zuurbier, Tb. Lange en C. Rotteveel, die de bestuursfuncties onderling zullen verdelen. Er werd besloten ook de andere veehouders een be zoek te brengen en verwacht wordt, dat ook deze zich zullen aansluiten. GROTE KEUZE VOOR HET AANNEMEN MAGDALENENSTRAAT 11 r.-blnnen van Uitgeest die de score opent. De driemansvoorhoede van D. weet toch ook nog wel behoor lijke aanvallen op te zetten, doch de Uitgeest achterhoede geeft niet aan de bollenvelden van ons Ken nemerland worden aanbevolen. Na de narcissen komen de hyacin ten en vroege tulpen; tenslotte de late tulpen. De officiële Bollen- thuis. Bij een Uitgeest aanval con- I Zondag is 24 April, dus Zondag stateert de scheidsrechter hands!?) I na Pasen. De bloeitijd van de en wijst naar de witte stip. Uit- I bollen in Kennemerland valt on- geest's 1.-buiten voltrekt het von- I geveer samen met die van de bol- nis. Nog voor de rust wordt het I lenstreek onder Haarlem. In Bree- 3—0 voor Uitgeest, door een eigen zand en de Anna Paulownapolder inzet van Jan. Na de rust is Dreo worden echter hoofdzakelijk late sterk in de aanval. Het spel der tulpen geteeld, zodat men daar voorhoede is echter te kort om I zeker niet voor 23 Aprileerder succes te hebben tegen de goed spelende Uitgeest achterhoede. Toch weet Jb. Scholten met een goed schot de achterstand te verkleinen. Ook de D-backs gaan naar voren. Dit ver opdringen wordt noodlottig, want Uitgeest's midvoor weet door te breken en er 41 van te maken. Terug uif Indië H.H, WAARD ZUID Waar schijnlijk Zaterdag voor Pasen komt. Henk Klos met de Kota Intin in Rotterdam aan. Hij ging Septem ber 1948 uit Holland weg met een hand in 't gips en men dacht dat het spoedig zou beteren. Dit is an ders afgelopen. Na in Indië behulp zaam te zijn geweest in de cantine I vj werd hij Dec. '48 opgenomen in het Aalsmeer en Zuid-Scharwoude. Na later de tulpen in bloei zal kun nen zien. De bollen-Zondag voor de Noord kan dus veilig op 1 Mei worden gesteld. DE HEER POST BURGEMEESTER VAN LANDSMEER LANGEDIJK Met ingang van 6 April is de heer G. G. Post, gemeentesecretaris van Langedijk, benoemd tot burgemeester van de gemeente Landsmeer. Achtereen volgens was de heer Post werk zaam op de gemeente-secretarieën van Steenwijk. Kollumerland, hospitaal. Nu is hij afgekeurd en op weg naar huis. Huwelijksfeest H.H. WAARD ZUID Vrijdag 8 dezer herdenkt het echtpaar J. Laan Koopman de dag, dat het voor 55 jaar in het huwelijk trad. De beide oudjes verblijven sinds 1941 in Ons Huis te Heerhugowaard, al waar zij door moeder Trien liefde rijk worden verzorgd. Het Bruids paar is nog goed gezond. Geslaagd ST. PANCRAS. Op het Donder dag j.l. gehouden examen voor het diploma Groente- en Bollenteelt, uit gaande van de cursus van de Tuin- bouwvereniging „De Tuinbouw", slaagden alle cursisten, waaronder 5 de fusie van de Langedijker ge meenten, werd hij tot secrtaris benoemd. Deze promotie is wel een felicitatie waard! INSTALLATIE NIEUWE RECHTER- PLAATSVERVANGER Dinsdagmorgen had in het Ge- rechtsgehouw aan de Geestersingel te Alkmaar een korte plechtigheid plaats, waarbij de substituut-grif fier van de Arrondissementsrecht bank, Mr. J. A. Markus, die bij Koninklijk Besluit van 4 Maart j.l. benoemd was tot rechter-plaats- vervanger, geïnstalleerd werd. De buitengewone zitting der rechtbank werd te kwart voor tien door de vice-president, Mr. J. met zeer veel vrucht, nl. N. Beets, Krabbe, geopend waarna mede H IT O n k in 1 I i I J I— I 4 1 i-i ri* is —3 a mi I J —77 -t 7- .7.--- M. Schuit, P. Does, D. de Goede en N. Ursem, alsmede 10 met veel vrucht: IJ. Duif, J. Rood, Th. de Goede, J. Delis, P. Zut, H. Vronijn, S. Lichthart, C. v. d. Gragt, J. Smit, P. Bus en 2 met vrucht: D. Bus en deling van ae benoeming werd gedaan. Mr. A. W. Holsteijn, de substituut-officier van Justitie, bood vervolgens namens het Par ket zijn gelukwensen aan de nieuwbenoemde, die hij sinds ja- J. de Ruiter. Een mooi resultaat ien ais een goecj werker kent, en voor onderwijzers en cursisten. I sprak de wens uit, dat Mr. Markus een aangename werkkring als Transportvraagstuk in I rechter-plaatsvervanger zou heb- landbouwbcdrijven opgelost I ben, terwijl hij hem tevens een In de meeste landbouwbedrijven I spoedige rechtersbenoeming toe- bestond de laatste tijd behoefte aan I wenste. Het woord was daarna een handige kleine landbouwwagen aan de substituut-griffier Mej. Mr. met ongeveer een laadvermogen Martin, die de acte van benoe- van 1500 K.G. De bekende land- nmng voorlas. De vice-president bouwwagen, fabrikant Miedema te sloot de buitengewone zitting, toen Winsum (Fr.), is er in geslaagd I de aanwezige rechters en enkele een dergelijke wagen in seriebouw ko9jaambtenaren var} Parket en te maken. Griffie Mr. Markus hun geluk- De wagen is gemaakt van nieuwe wensen hadden aangeboden assen en nieuwe velgen, onder doordraaibaar en gemonteerd op nieuwe binnen- en buitenbanden 600 x 16. De afmetingen zijn 300 x 170 x 85 c.M. en hebben zoals alle wagens van deze firma een onbeperkte garantie. Het was dan ook één van de nieuwste snufjes op dit gebied op de Jaarbeurs te Utrecht en de Firma „Brunie" te Hoorn, die de verkoop in handen heeft, demon- steerrde deze wagen op de Paasten. toonstelling te Schagen. Ir. Semawi hoofdcommissaris kath. verkenners Indonesië BATAVIA, 5 April (Aneta). Ir. A, M, Semawi, secretaris van staat voor waterstaat en wederop bouw in de voorlopige federale re gering, zal Zondag 10 April ge ïnstalleerd worden als hoofdcom missaris van de Katholieke Verken ners in Indonesië. MAN VERMIST De groepscommissaris van de Rijkspolitie te Beemster verzoekt namens de echtgenote te worden bekend gemaakt met de verblijf plaats van J. Boom. geboren te Hoofddorp,- 16 April 1900, wonende te Beemster, Purmerenderweg 145, die op Vrijdagochtend 18 Maart' 1949 met medeneming van zijn personenauto, merk Austin 1935, nr. G. 20774, de echtelijke woning heeft verlate nen sindsdien spoor loos is. Signalement: lang 1.80 M„ flink postuur, vale gelaatskleur, licht blauwe ogen, donkerblond achter overgekamd haar, een weinig grijs, kaal kruintje en slecht gebit. De hoektanden in de bovenkaak afwij kend. Gekleed in donkergrijze overjas (visgraat), grijze fantasie broek, donkergrijs, bijna zwart col bertjasje, grijze hoed en lage zwar te schoenen. Men vreest voor een ongeluk. If over de over een ond beid met de staan, de over. De hee lijk vragen gelegenheid De candidaat pfficieel was zijn mensen pellatie toe Vóór anti-re zijn eigen De tweede opgeworpen ten (a.r.). Hij werpen van nl. dat inzake een herstelbank een waarbij verklaart vo laste van Ind was, dat de doende gege' economische van Indonesië delen. Vrij ver Hollands; Wij zeker van, dat De voorzitter behandeling regering gesch verder aan mir om de Kamer dat zulks inder Het meest klerr ment van deze in het politieke de vooravond kingen was hi te stellen, wa derland vertr komende ontwik gedachtenwisseli uit op een stemrr 21 stemmen were de wetsontwerpe Tegen A.R., Com heer Weiter. Nog was er heer Gortzak maal zijn zinnc „stunt", had in bedacht. Hij k\ waarin de reg nodigd per om dedelingen te tisch Pact. O' heden nader De rij werd ges Roosjen (a.r.). reeds verwach.te mogen interpelle we controverse tl onderwij zersorga dit verzoek zal slist. Hierna kon DONDERD4 H1LVI KRO; 7,00 Nieuw tale en vocale gebed; 8.00 Niei dag; 9.00 Voor ziek houdt fit; NCRV: 10.00 Insl van Parijs; 10.15 Prof. dr. Alber* KRO; 11.00 De 2 bezoek); 11.40 Angelus;-12.03 F riton, Cor van Mededelingen vi bouw; 12.33 A o.l.v. Klaas van wijzer; 13.00 Nie Vlach en zijn or omme; NCRV: 14 tet; 14.40 Even Concert voor vio 15.30 Pianorecital 16.45 Rhapsodle 17.00 Jeugdjourna foonmuziek; 18.00 18.15 C.M.B.; 18. ra's o.l.v. Lex Ver harmonisch Orkes o.l.v. Arturo Tosc Nieuws; 19.15 orgel; 19.30 Actue Gramofoonmuziek 20.05 Programma Schoonmaak in Familiecompetitie muziek; 22.05 „De 22.25 Pianoduo Ge en Felix de Nobe overdenking; 23. Kwintet in c, K 23.45 Koor van Kathedraal. HILV AVRO: 7.00 Nieu\ gymnastiek; 7.30 mofoonmuziek VI ning; AVRO: '8.00 ria; 8.55 Van vrou Boyd Neel Strijk lied gaat de wei Morgenwijding; minen; 10.50 Kleut Orgelconcert door m.m.v. \Jan Laarv Voordracht; 12.00 12,30 Mededelingei land- en tuinbouv onnetje; 12.38 An Jacques Schutte, 13.00 Nieuws; 13. kest o.l.v. Bened m. v. Gerard Me Luis Mariano mei 14.00 Modepraatje ker. viool, Pierre Alexandra Bouwr 15.00 „Klimop" (v zonden); 16.00 „A Kaleidoscoop; 17 week?; 17.30 Jacc orkest van Jean Kwintet Johnny J Nieuws; 18.15 Spor van Leeuwen; 18. krachten; VARA: de Partij van de 20.00'Nieuws; 20.0- 20.15 Eric Hope 20.30 „Jeruzalem „Nehemia" een b Henk Fedder; 2 gaan op reis door Cultureel leven ir F. Steenmeyer; 2 André Kostelanet! 23.30 De muzikale I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2