De Westerse Unie doet officieel verzoek aan Washington om militaire hulp De vakverenigingsleiders waarschuwen Cripps Zilveren jubileum Katholieke Universiteit Daders van taxi-overval voor Haarlemse rechtbank Accoord over Duitsland is in beginsel bereikt iladzijde e oorlog •er onze Vrijdag nieuw rollectie. er baas aar nog :iet meer e oude, artgezet: aardoor its staat. loterij 1949 Het Westen vraagt militaire hulp Vrijdag 8 April 1949 44e Jaargang No. 11534 Truman zal het Congres vragen om afzonderlijke aanvullende credieten INDIA Geen E.C.A.-hulp bij U NO-sancties Geen eensgezindheid in de Labour-partij Hoogtepunt in de geschiedenis van Kath. Hoger Onderwijs Herdenkingsfeesten eind April begin Mei Storm op de Schelde Ver. Staten een doorslaggevende stem Mislukte bankoverval te Amsterdam Wat het proces Kravchenko kostte MSTERDAM t al ingezonden? verkrijgbaar bij HEEMSTEDE ja.nou u 't zegt. toen zag ik iets weg- ide, dat het een toren- et u. Maar dat is na- it u wat: gaat u maar loor." De klokkeluider hem. Ze draaien maar geweldig interessant, r deze zelfde donkere Nederlandse jongen ze een klein raampje aal boven in de toren Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per maand. Inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties; Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: ALKMAAR, Laat 221, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 REUTER'S diplomatieke correspondent te Washington heeft van betrouwbare zijde vernomen, dat de landen van de Westerse Unie (Nederland, België, Luxemburg, Engeland en Frankrijk) collectief een officieel verzoek tot de Verenigde Staten hebben gericht om militaire hulp overeenkomstig het Atlantisch Pact. Een formeel antwoord van de Verenigde Staten, dat er in beginsel in toestemt het Congres om machtiging te vragen, wordt hierop verwacht. Verder deelt Reuter mede, dat president Truman Donderdag op zijn wekelijkse persconferentie heeft verklaard, dat hij het Con gres om afzonderlijke aanvullende credieten zal verzoeken voor mili taire hulp aan de Noord-Atlanti sche en andere landen. De president sprak de berichten tegen, volgens welke er plannen bestonden om voor dit doel ge bruik te maken van de reeds aan gevraagde credieten voor de mili taire verdediging. Truman zeide, dat de voorstellen, die hij in zijn begrotingsboodschap van Januari jl. aan het Congres had gedaan (Van onze bijzondere medewerker) HET Gemenebest van Naties, dat tot voor kort het Britse Geme nebest van Naties en vroeger het Britse Rijk heette, staat deze maand voor een zeer belangrijk, zo niet beslissend punt in zijn ontwikke ling. Deze maand komen in Londen bijeen de Eerste Ministers of ministers van buitenlandse zaken van de landen, die tot dit Ge menebest behoren. Niet de Britse premier, Attlee, maar de Indiër, Pandit Nehroe, zal er de man zijn, waar het eigenlijk om draait. Het heeft daarom wel licht nut, in enige korte trekken de jongste geschiedenis van India in herinnering te brengen. In de twintiger en dertiger jaren dezer eeuw werd de nationalisti sche drang naar zelfstandigheid in India zó sterk, dat de Engelse rege ring tot ingrijpende wijzigingen moest besluiten. Tot dan was Brits- Indië een kolonie geweest. Toen werd een „Interimperiode" inge luid, om de overgang voor te be reiden van kolonie naar Dominions, dat is: deel van het Britse Rijk evenals Canada, Australië, Zuid- Afrika, dus practisch geheel zelf standig maar verenigd door de Britse Kroon, door een vrijwil lig aanvaard gelijkgericht bui tenlands beleid en door economi sche banden van grote betekenis. Deze interim-periode duurde zeer lang, nog tot na deze wereldoorlog.' De tegenstellingen in Brits-Indië met name bijv. de godsdienstige tegenstellingen tussen Hindoes en Mohammedanen waren zó groot, dat Engeland onmisbaar scheen om eenheid en orde en dus vrede en weivaart in dit land te handhaven en te waarborgen. De plannen, rap porten en commissies, om oplossin gen voor te stellen of uit te werken volgden elkaar met zulk een niet aflatende regelmaat op, dat het de vraag scheen, of er aan die „Inte- rim"-periode nog wel een einde zou komen. Totdat in April 1947 de Britse regering aankondigde, dat de En gelsen zich op 15 Augustus van dat jaar zouden terugtrekken, hoe dan ook. De eenheid van Brits-Indië bleek niet te bewaren: het viel uit een als een legkaart waarvan een deel der stukken India en een an der niet aaneengesloten deel Pakistan vormde. Lord Louis Mountbatten, die de laatste onder koning van Brits-Indië was geweest, werd de eerste Gouverneur-Gene raal van India maar trad volgens afspraak na een paar maanden af, om door een Indiër te worden opgevolgd. India echter was toen en is nog steeds Dominion. Wat de Britse Labourregering met haar vooruit strevende India-politiek had ge hoopt te vermijden, gaat nu toch gebeuren: Pandit Nehroe heeft duidelijk gemaakt, dat India wil ophouden Dominion te zijn en een onafhankelijke republiek worden. Het wil waarschijnlijk wel een of meer verdragen sluiten met Enge land en de andere delen van het Britse Rijk, maar de tot nu toe be staande politieke banden wil het staken, zonder de thans genoten economische voordelen prijs te ge ven. De Britse Lieftjnck, Sir Stafford Cripps, schijnt een plan te hebben opgesteld dat eensdeels aan de wensen van India om een onafhan kelijke republiek te worden, tege moet wil komen, zonder anderzijds de banden van het Gemenebest ge heel los te maken. Wij zullen moe ten afwachten of dat succes heeft en of dat succes duurzaam is. Wij twijfelen daaraan, omdat wij geloven, dat Nehroe iets geheel an ders in het schild voert. Hij droomt van India als de spil van een wer kelijke „Derde Macht", tussen de Angelsaxers en de Sovjets en daarom van beide onafhankelijk." We hopen een volgende keer uiteen te zetten welke gevolgen de ver wezenlijking van deze droom zou hebben. H.M. DE KONINGIN ONTVING DR. VAN ROYEN H. M. de Koningin heeft Donder dag in het Paleis aan de Lange Voorhout te Den Haag ontvangen dr. J. H. van Royen, vertegenwoor diger van Nederland in de Veilig heidsraad. inzake de militaire hulpverlening aan de Noord-Atlantische en an dere landen, nog steeds van gel ding waren. Volgens eerdere berichten in de Amerikaanse pers had dr. Edwin G. Nourse, de voornaamste econo mische adviseur van de president, er op aangedrongen, de kosten van herbewapening van de Noord-At lantische en andere mogendheden onder te brengen in de defensie begroting van vijftien milliard dollar. Truman deed uitkomen, dat de opmerkingen van Nourse geheel voor diens eigen rekening gelaten moesten worden en niet be schouwd moesten worden als weergevende de mening van de regering. In zijn begrotingsboodschap aan het Congres van Januari jl. had Truman geen post opgenomen voor uitgaven terzake militaire hulpverlening aan het buitenland. Hij verklaarde toen, later om cre dieten daarvoor te zullen verzoe ken. De schattingen aangaande het bedrag, dat voor militaire liulp aan Europa besteed zal worden Amerikaanse bladen spraken van een a twee milliard dollar zijn door functionarissen te Washing ton als „zuiver gissingen" bestem peld. WASHINGTON, 7 April (Aneta). De Amerikaanse Senaat heeft met algemene stemmen het com promis-amendement Vandenberg Brewster aangenomen op de Eca- wet. Dit amendement bepaalt, dat Eca-hulp aan landen, waartegen de Ver. Naties sancties hebben toege past, zal worden stopgezet. De tekst van het amendement luidt als volgt: „het verstrekken van dergelijke steun zou onvere nigbaar zijn met de verplichting van de V.S. krachtens het hand vest van de Ver. Naties om zich te onthouden van steunverlening aan elke staat waartegen de Ver. Na ties preventieve of dwangmaatre gelen nemen. Post voor de „Grote Beer" Met het s.s. Grote Beer kan zee post naar Indonesië worden ver zonden, de te verzenden correspon dentie dient uiterlijk a.s. Zondag 10 April op de bus te worden ge daan. LONDEN, 7 April (Reuter en A.P.). Op een vergadering van Labour-parlementsleden, die door 400 personen werd bijgewoond onder wie bijna het gehele kabinet, heeft Sir Stafford Cripps zijn begrotingsvoorstellen krachtig verdedigd. De vakverenigings leiders waarschuwden de minister van financiën er voor, dat zij machteloos zouden kunnen blijken te zijn eisen tot loonsverho ging tegen te houden na de bekendmaking, dat de voedselprijzen zullen stijgen. Oerkracht uit de jungle ontmoet de moderne techniek tijdens een parade van de olifanten uit het circus Ringling, dat een aantal voorstellingen in New York zal geven. (Van onze eigen redacteur) NIJMEGEN. De Keizer Karei-Universiteit van Nijmegen, de trots van Katholiek Nederland, bestaat binnenkort vijfentwintig jaar. Dit zilveren feest, dat zeker een hoogtepunt zal worden in de geschiedenis van het Katholiek Hoger Onderwijs, zal met grote luister en festiviteiten op het einde van deze maand worden gevierd. De voorzitter van de Raad van Bestuur der Sint Radboud-( stichting, Mgr. prof. dr. R. Post en de praeses van hef „Nijmeegs Studenten Corps", de heer H. Th. Schaapveld, gaven gisteren voor vertegenwoordigers van de Katholieke Pers een uiteenzet ting over de huidige stand van zaken en de toekomstplannen van de Universiteit, alsmede over de voorbereidingen van de feestelijkheden, die in 't kader van het zilveren jubileum worden gehouden. Mgr. prof. dr. Post begon met een overzicht te geven van de verschil lende bedragen, die in de loop van de jaren door Kath. Nederland be schikbaar werden gesteld voor de fi nanciering van de Universiteit. In de twintiger jaren was dit jaarlijks een bedrag van ongeveer f 200.000; tijdens de crisisjaren na 1929 trad een daling in en schommelden de opbrengsten tussen de f 150.000 en f200.000. In de eerste jaren na de bevrijding was er een aanmerke lijke stijging te bespeuren; in '45 '46 werd een bedrag ontvangen van f 600.000 en resp. in 1948 en 1949 hoewel van dit jaar nog niet alles binnen is f 330.000 en plm. f 300.000. De subsidie van de ge meente Nijmegen bedraagt f 100.000 per jaar. Thans is ook een regeling van Rijkswege tot stand gekomen om een subsidie te verlenen. Hoe groot deze zal zijn is echter nog niet bekend, maar het bedrag wordt geschat op ongeveer 150 a 200.000 gulden. Gestadige groei De Universiteit mag zich verheu gen in een gestadige bloei, wat blijkt uit de goede bezetting van de faculteiten en het feit, dat men de verliezen van de oorlog te bo ven is gekomen. Momenteel stude ren ongeveer 1000 studenten in Nij megen; op zich zelf zegt dit getal nog weinig, het krijgt eerst bete kenis, wanneer men het vergelijkt met getallen van overige univer siteiten in het land. Over het alge meen kan men de vergelijking met andere inrichtingen van hoger on derwijs doorstaan. Alleen Amsterdam heeft over de gehele linie hogere cijfers, met uit zondering van de afd. klassieke letteren, waarmede Nijmegen aan de spits staat. Nijmegen heeft on geveer evenveel studenten in de rechten als Utrecht. Opvallend is, dat hier verhoudingsgewijs minder meisjes studeren. Waar komen de studenten vandaan? Men kan evenwel ook nog een andere maatstaf aanleggen en de vraag stellen, waar de studenten vandaan komen; uit het gehele land uit alle geledingen van het Katholieke volksdeel? De meesten zijn afkomstig uit die streken waar geen universitei ten bestaan; Overijsel, Gelderland, Brabant en Limburg, waar tevens de meeste Katholieken wonen. Van andere provincies ontbreken de studenten niet,maar naar de mening van prof. Post is dit aan tal toch te gering. Ook niet alle Katholieken die college lopen volgen het onderwijs in Nijmegen. Het is echter niet ge makkelijk om concrete oorzaken hiervan aan te wijzen. (Vervolg op pag. 3) DE MOORD IN TUIN DORP-OOSTZ AAN De recherche van het Bureau Mosplein in Amsterdam Noord is ook Donderdag de hele dag bezig geweest met het onderzoek van de moord, die in de nacht van Dins dag op Woensdag is gepleegd op de 26-jarige vrouw, wonende in Tuindorp-Oojtzaan in Amsterdam Noord De resultaten van dit on derzoek houden sterke aanwijzigen in tegen de 30-jarige vroegere echt genote van de vrouw, aanwijzingen die van dien aard zijn, dat de man beschuldigd van moord, subsidair doodslag, Zaterdag voor de officier van Justitie te Amsterdam zal wor den geleid. Hij houdt inmiddels hardnekkig vol de moord niet te hebben gepleegd. De 30-jarige bankwerker P. V. die ook was gearresteerd, is op vrije voeten gesteld. De vergadering werd geopend in een atmosfeer van smeulende verbolgenheid, maar de uitbars ting, die in sommige kringen werd voorspeld, is niet gekomen. De gematigde elementen in de partij en zij vormen een meerderheid zijn naar verluidt bereid de begroting te aanvaarden als onver mijdelijk in de huidige omstandig heden. De discussie leidde niet tot een stemming. In het Lagerhuis waarschuwde Mark Hewitson minister Stafford Cripps, dat de leden der vakver enigingen zouden „vechten", in dien de regering zou trachten „onze inkomsten tot beneden de veiligheidsmarge te doen dalen". Hewitson, die socialistisch lid van het Lagerhuis en leider van de een millioen leden tellende vakvereniging van arbeiders in overheidsdienst is, verklaarde dat de „hogere kosten voor levenson derhoud", welke in deze voorstel len tot uiting komen, zullen lei den tot een „stortvloed van eisen tot loonsverhoging". „Indien de regering", aldus Hewitson, „het waagt deze eisen niet in te willi gen, zullen zich arbeidsgeschillen van een na de eerste wereldoorlog ongekende omvang voordoen" Enige socialistische leiders ver klaarden zich evenwel voorstan ders van de begrotingsvoorstellen. Het socialistische lid Benson daarentegen was van mening, dat de minister van financiën in de wisselende omstandigheden van deze tijd er „zeer wijs" aan had gedaan een op'„conservatieve leest geschoeide begroting aan het par lement voor -te leggen. De sprekers werden beantwoord door de onder-minister van de schatkist, Glenvil Hall, die ver klaarde, van mening te zijn, dat Hewitson teveel de nadruk had gelegd op de uitwerking, die De Utrechtse film-operateur A. J. van B. en de Eindhovense meu belmaker F. H. C. waren op 22 September van het vorige jaar platzak in Amsterdam aangeland en beraamden toen een taxi-over- val om aan geld te komen. Zij huurden een taxi aan het Centraal Station en gaven de chauffeur order om naar Zaandam te rijden. Hun plan was aldus gaven de beide verdachten Donderdag voor de Haarlemse rechtbank volmon dig toe onderweg de chauffeur bewusteloos te slaan met een ha mer en hem van zijn portefeuille te beroven. Daar C„ die de slagen zou toe brengen, aanvankelijk geen moed kon vinden om de aanslag te vol voeren, was de taxi reeds in Zaan dam gearriveerd voordat het plan werd uitgevoerd. Toen de chauf feur bij een kruising afremde, sloeg C. hem van achter met de hamer op het hoofd. De chauffeur geraakte niet bewusteloos, of schoon hij zwaar gewond was en sprong uit de wagen. Van B., die naast hem had gezeten, werd door deze onverwachte ontwikkeling der dingen bang voor zijn hachje en nam de benen. C. wilde even eens weglopen, doch de chauffeur rende hem achterna en er ont stond een worsteling, waarbij de chauffeur nog enkele klappen met de hamer kreeg. Op zijn hulpge roep schoten voorbijgangers toe, die C. overmeesterden en aan de politie overgaven. Van B. vluchtte liftende terug naar Amsterdam, doch werd spoedig gearresteerd. De chauffeur heeft het taxi- Tijdens de bijeenkomst, van de ministers van oorlog der vijf landen aangesloten bij het Pact van Brussel. Rechts met baard Paul Ramadier (Frankrijk), twee plaatsen naar links kolonel B. E. M. A. de Fraiteur (België), weer twee plaatsen naar links Sir A. V. Alexander met bril (Engeland) en tegenover deze minister Dupong (Luxemburg) en twee plaatsen naar rechts minister W. F. Schokking (Nederland). ONDER AUTO GERAAKT DOOR STORMWIND De 69-jarige Y. uit Assendelft is Donderdagmiddag tengevolge van de krachtige wind onder 'n vracht auto van de Coöperatieve Melkaf- zetcentrale G. A. geraakt. Tijdens het vervoer naar het gemeentelijk ziekenhuis te Zaandam is de man aan de bekomen verwondingen be zweken. rijden op medisch advies twee jaar moeten staken. Hij is bovendien zijn wagen kwijtgeraakt, aange zien die na het incident werd af gekeurd wegens de beschadigin gen die er bij de aanslag door de aanrijding met een paal aan wer den veroorzaakt. De officier van justitie, mr. B. v. d. Burg, eiste tegens C. wegens poging tot diefstal met geweldple ging vijf jaren gevangenisstraf en ter bsechikkingstelling van de re- gerign. Hij heeft reeds een flink strafregister, doch is verminderd toerekeningsvatbaar volgens een psychiatrisch rapport. Tegen van B. eiste de officier vier jaren ge vangenisstraf. Ook hij is recidivist. De verdedigers pleitten een mil dere straf. De uitspraak werd be paald op 21 April. Derde commies-griffier bij de Tweede Kamer De Tweede Kamer heeft in co mité-generaal besloten over te gaan tot de aanstelling van een derde commies-griffier. TWEE BELGISCHE SCHEPEN GEZONKEN Nabij de haveningang van We- meldinge is het ongeveer 230 ton metende Belgische schip „Martha", dat met zand onderweg was van Dordrecht naar België, tengevolge van de storm gezonken. In de Westerschelde tussen Baarland en „De Margriet" zonk het 986 ton metende Belgische schip S.B. 277, van de Maatschap pij Sequestre Beige. De opvarenden van het m.s. „Martha" waren schipper van de Broek uit Burgt (België), zijn vrouw en dochter, allen werden door het vissersvaartuig „Beatrix" van schipper Koster uit Yerseke gered. De „Martha" was onderweg van Lobith naar Antwerpen. Het schip ligt in 12 meter diep water. Men is van menig, dat het gelicht kan worden. De S.B. 277 was onderweg van Lobith naar Gent. Het schip ver trok vanmorgen vroeg uit Hans- weert in de richting Terneuzen en .kreeg onderweg met storm te kam pen. De schipper werd door een windstoot uit noodwestelijke rich ting verrast en heeft nabij Baar land anderhalf uur lang getracht wind en golven te overwinnen. De S.B. 277 maakte echter zoveel water, dat zij tenslotte zonk. De schipper, de Belg C. Jakobus, zijn vrouw en zoon werden door de uit Dordrecht afkomstige sleepboot „Zwerver" te Hoedekenskerke bin nengebracht, vermoedelijk kan ook de S.B. 277 gelicht worden. WASHINGTON, 7 April (Reuter). De ministers van buiten landse zaken van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten, die zich thans te Washington bevinden, hebben „in beginsel overeenstemming" over West-Duitse vraagstukken bereikt, aldus hebben minister Schuman en Bevin Donderdag medegedeeld. Schuman verklaarde, dat zij thans werkzaam waren aan de tekst van hun accoord. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen is men tot overeenstem ming gekomen over een nieuw Amerikaans ontwerp van het be zettingsstatuut, dat in de plaats komt van het statuut, dat de drie mogendheden te Londen hebben opgesteld. Het bezettingsstatuut voor West- Duitsland regelt de betrekkingen tussen de bezettende mogendhe den en de voorlopige West-Duitse regering en tussen de bezettende mogendheden onderling. Naar verluidt, is men tot een compromis gekomen over de aan spraak van de Verenigde Staten op een doorslaggevende stem in za ken, die het economisch bestuur van West-Duitsland betreffen. Dit Cripps' voorstellen zouden hebben speciaal wat betreft de personen met lagere inkomens. De vooruit zichten zijn in het geheel niet somber. De situatie is voor de grote massa van de bewoners van dit land beter, dan zij ooit is ge weest, verklaarde hij. Daarop werd de behandeling van de begroting tot Maandag a.s. verdaagd. A.P. meldt: Nadat de eerste ont zetting voorbij was, aanvaardden de meeste Engelsen Donderdag hun nieuwe drastische begroting als wreed maar noodzakelijk. Werksters, winkeliers, buscondüc- teurs en hoofdartikelenschrijvers mompelden echter, dat de Labour- partij „aan de stembus" zou moe ten „betalen" voor het feit, dat zij er niet in geslaagd is de levens omstandigheden in het vierde na oorlogse jaar beter te maken. PRINS ASCHWIN OP SOESTDIJK Donderdagavond om zeven uur kwam Prins Aschwin, de broer van Z. K. H. Prins Bernhard met een KLM-vliegtuig op Schiphol aan. Prins Aschwin zal enkele da gen op Soestdijk verblijven bij de Koninklijke familie. Maandag a.s. reist hij door naar New York. Prins Aschwin zal in de Ver. Staten zijn studies voltooien. Donderdagavond om omstreeks kwart over acht heeft een man van ongeveer 30 jaar tevergeefs gepro beerd een overval te plegen op een filiaal van een Tuinbonwbank aan de Hoofdweg te Amsterdam. De man drong het gebouw, waaraan tevens een woning verbonden is, binnen en bedreigde de filiaalhou der met een revolver. Op het hulpgeroep van de familie kwamen buren toegesneld en de overvaller nam hierop de vlucht. De buurtbewoners zetten onmid dellijk de achtervolging in en onder luid geroep van „houdt de dief', achtervolgde men de man via de hoofdweg, Arubastraat, Paramari- boplein, Baarsjes naar de Crijns- senstraat. Hier schoot de man een garage binnen, welke hij weer aan de achterzijde in de van Rense- laerstraat verliet. Hierdoor slaagde hij erin zijn achtervolgers kwijt te raken. De politie, die on middellijk gewaarschuwd werd, heeft het onderzoek ter hand ge nomen. De politie deelde gisteravond om kwart voor twaalf nog mede dat het is gelukt de indentiteit van de man vast te stellen. Het is Arnold Franken, geboren 14 Juli 1919 te Dongen (Brabant), ledertechnicus van beroep, momenteel wonende in de Kapelstraat. 28 te Tilburg. Hij is een bekende van de politie en draagt de bijnaam „De Brabander". Hij is gewapend met een groot pis tool en staat bekend als gevaarlijk. Zijn signalement luidt 1.90 meter lang, zwart krullend haar, ovaal gezicht, grijze ogen, kunstgebit in bovenkaak, draagt soms een bril en heeft lidteken op grote neus. Hij was gekleed in een donkere winter jas en hij draagt een grijze hoed. Zijn opsporing en aanhouding wordt verzocht. PARIJS, 7 April. (AFP). „Mijn Droces heeft mij 23 a 25 millioen Franse francs gekost," aldus ver klaarde Victor Kravchenko op een persconferentie te Parijs. Hij deelde verder mede, dat een werk, gewijd aan het proces tegen de „Lettres Frangais" van zijn hand in Jan. of Februari 1950 in 14 verschillende landen tegelijkertijd zal verschij nen. Zijn derde werk, dat een ver volg zal zijn op „Ik verkoos de Vrijheid", zal later verschijnen. OVERVAL OP JEEP SURABAJA, 7 April (Aneta) Een jeep, waarmede de substituut officier van justitie, mr. A H. Bos- scher, met zijn echtgenote, Zater dag van Surabaja naar Proboling- go reed, werd op 6 km van Pasu- ruan beschoten. Door de kapotge schoten banden reed het voertuig tegen een boom. De inzittenden werden slechts licht gewond, de jeep werd zwaar beschadigd. recht zal mogelijk worden vastge steld op basis van de huidige rege ling bij het bestuur van de Engels- Amerikaanse bi-zóne. In zaken, die veranderingen in de West-Duitse basiswet en kwes ties van veiligheid betreffen, zijn, naar men gelooft, concessies ge daan aan het Franse standpunt, dat de eenstemmigheidsregel onder de bezettende mogendheden ge handhaafd wenst te zien.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1