Kousen BEHANG VERF r NOG MOE ALS U OPSTA AT..? Fa. SIDONIUS DE JONG Ollóe WAAG Motorraces Tweede Paasdag DeVerfpot" Raas-aanbiedingen HUIZE L. O. L. Jac. Groothuizen PAG. 2 Vrijdag 15 April 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN Twee verbouwingen in de Langestraat Voor betere J Een afscheid £HiCÜ2 QyeitcoVb, Prijs per liter f 5.50 Grote deelname R.K.A.F.C.-adspiranten-tournooi Voor iedere beurs Marktberichten Dameskousen, Dameskousen, Geplatteerde dameskousen, Wollen Herensokken, Heren Overhemden, Bretels, Sokkenhouders, Sportriemen, Zelfbinders, Ontbijtlakens, SUNDER's Manufacturenhandel Fnidsen 107 Alkmaar Distributiedienst voor de kring ALKMAAR Behang, verf, carton, enz. TER OVERNAME AANGEBODEN div. nieuwe en gebruikte meubelen GEEN KUNST om het zelf te doen Alkmaar's eerste winkelstraat staat momenteel in het centrum der belangstelling. Op de eerste plaats wegens de werkzaamheden, die er door Gemeentewerken wor den uitgevoerd in verband met de vernieuwing van het wegdek. Aan vankelijk liet het zich aanzien, dat het een geweldige chaos zou wor den. doch toen wij gisteravond dooi de Langestraat liepen, viel het ons op, dat de Directie van Gemeente werken werkelijk ernaar streelt de middenstanders zo min mogelijk overlast te bezorgen. Daar het werk wegens Goede Vrijdag en de Paas dagen vrijwel stil ligt, was het ge deelte, dat in bewerking is, provi sorisch zo zoed en zo kwaad als het kon in orde gemaakt, zodat men tijdens dit weekend rustig langs de winkels kan wandelen, zij het op een niet onberispelijk trottoir. Voorts vragen twee mieuw-ver- bouwde zaken de aandacht. Pcdroli Na een karwei van circa acht weken is de van ouds bekende zaak in electriciteitsartlkelen van de fa. Pedroli, doordat een naastliggend pand bij de bestaande zaak getrok ken is, tot een modern winkelpand uitgegroeid; zulks onder architec tuur en uitvoering van het bouw bureau van de fa. F. H. Ringers. Het is een aardige pui geworden, doch als men de vernieuwde zaak bmnentreedt, dan ziet men, vooral als men dit doet bij avondverlich- tnig. dat hier iets moois verricht werd. De heer Pedroli heeft deze gelegenheid aangegrepen, om eens te laten zien, hoe men een winkel- interieur modern kan verlichten; hij maakte daarbij naar eigen ont werp gebruik van indirect wit licht en plafondlichten. Ook de etalages zijn royaal en modern verlicht. Naar ontwerp van de étalage- dienst van Philips is een aardig winkelinterieur ontstaan, waarvan de Gebr. Mooy de betimmering uit voerden. Wim Koster stak het ge heel in een lichte verf en de fa. A. Rits, die ook aan de pui werkte, bracht het stuc-werk aan. Het sani tair is van de fa. A. J. Coppens, Verdronkenoord. De winkelruimte is meer dan ver dubbeld, terwijl er nog een modern kantoor,' annex tekenkamer over schoot. Behalve grote en kleine ar tikelen op electriciteitsgebied, brengt de fa. Pedroli ook exclu sieve ornamenten. Een aanwinst voor de Langestraat. Van der Meulens Bockhandel De heer De Boei-, de nieuwe eige naar van de van ouds bekende v. d. IVleulens Boekhandel heeft dc prach tige ruimte, die ter zijner beschik king stond, benut, om hier een modern winkelinterieur tc laten aanbrengen, terwijl ook de winkel- v.. NAAR ONZE KOUSENBAR geplatteerd (ondoorzichtig) 4.35 linksgeweven 4.20 - 3.80 - 2.59 natuurzijde 5.62 alle maten alle kleuren Stoffenhuis Kousenbar Langestraat 93, ALKMAAR (Adv.) Eén dag Khalif Juist 10 jaar geleden hebben de zangklassen van Johan Kuiper de operette ..Eén dag Khalif' met groot succes ten tonele gebracht. Deze zeer mooie operette van P. A. Bruinsma met muziek van Otto Ludwig zal Dinsdag 19 April a.s. in het Gulden Vlies nogmaals wor den opgevoerd. Enkele bekende spelers van het toneelgezelschap „Cantecleer" en de heer Jean Robert Jr. te Heiloo hebben hun welwillende medewer king toegezegd. De heer A. Jonkers heeft dc regie op zich genomen, terwijl mejuffr. Annemarie Kuhne de dans instu deerde. Een flink strijkorkest en de heer Johan van Engelen aan de vleugel begeleiden de operette. Wij twijfelen niet, of deze opvoe ring zal in de Paasvacantie 'n grote attractie zijn. In verband met de plaatsbespre king leze men de advertentie in dit nummer. R.K. Wandelsportvercniging H.V.Z. ALKMAAR. Op 2e Paasde f is de 18e Bloembollentocht te Hille- gom. Evenals andere jaren lopen wij deze tocht ook weer mee. We vertrekken om 10.10 uit Alkmaar. Dus allen present om 10 uur in de stationshal. Degene die voor deze tocht nog niet hebben ingeschre ven, kunnen dit alsnog doen aan het secretariaat, Eikelenbergstraat 54. Tevens is er gelegenheid om je in te laten schrijven voor de wan deltocht op Zondag 24 April. Deze tocht is uitgeschreven door de Alk- maarse Wandelsportver. ,,De Kaas koppen". Het inschrijfgeld bedraagt voor leden f 0,85 (niet-leden f 1,25). Loslopende honden ALKMAAR. Gistermiddag maakten twee honden op het Zeglis jacht op schapen toebeho rende aan de gemeente. Door de politie, geassisteerd door gemeen tewerklieden. werden de honden achtervolgd en één van hen werd gevangen en afgemaakt. Dit moge als waarschuwing gelden voor diegenen, die hun honden los laten lopen. pui gemoderniseerd is; en dat in twee weken tijd. Naast dc prakti sche etalage, vraagt het doelmatig interieur de aandacht. Het plafond is omlaag gebracht en de wanden zijn door aardige boekenkasten in levendige afwisseling en harmonie bekleed. Voor een niet overdadig grote toonbank is voldoende ruimte voor het kopend publiek, dat voorts ruim de gelegenheid heeft de boe ken op de vitrines en toontafels in te zien; er is zelfs een bank voor degenen, die hierbij even van een zitje gebruik wensen te maken. Het geheel is in licht-crême ge schilderd door de fa. Vasbinder; de fa. Koster, Heiloo voerde de ver lichting uit, terwijl de verbouwing zelf door de fa. Blankendaal werd uitgevoerd, het geheel onder archi tectuur van de architect W. A. Keesom. Ook deze zaak in het hart van de Langestraat kan een aanwinst voor deze winkelstraat genoemd worden. SCHOLA PUBLICA Dinsdag spreekt- Andriessen Zoals reeds eerder werd mede gedeeld, zal de laatste les van de sociale cursus van Schola Publica gegeven worden op Dinsdag 19 April a.s. om -8 uur in Hotel Victory, Langestraat 70 te Alkmaar. Als spreker zal dan optreden de voorzitter van de Katholieke Volks partij. de heer W. J. Andriessen uit Utrecht met als onderwerp: „De Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisa tie en de werknemer, en de poli tieke zijde van het vraagstuk." Niemand beter dan de voorzitter van onze K.V.P. is in staat om deze slotles over de P.B.O. te ge ven, en het Bestuur verwacht dan ook weer een grote opkomst, zoals op de" beide vorige cursusavonden. Tot geruststelling van belangstel lenden delen we mede. dat degenen die de twefe vorige avonden niet hebben bezocht, nu toch gerust kunnen komen. PASEN EN DE NED. SPOORWEGEN ALKMAAR. Evenals vorige jaar zullen de Ned. Spoorwegen iLij grote drukte wederom over gaan- tot het inleggen van voor treinen. Plet ligt in de bedoeling dzee treinen waarvan de inlegging vanzelfsprekend afhankelijk is van de drukte te laten rijden van Alkmaar naar Amsterdam 10.03, 12.03, 16.03, 18.03, 20.03 en 22.09. Echter zal de trein van 12 03 alléén 2e Faasdag rijden en die van 13.03 alléén op le Paasdag Omdat de winterdienstregeling nog van kracht is, zal op beide Paasdagen een extra tram rijden naar Bergen aan Zee en wel 14.05 naar Bergen aan Zee en 17.25 van Bergen aan Zee. Gistei'miadag nau up uns Kantoor een afscheid plaats. ïviej. T Smit, die sedert de bevrijding werkzaam was aan de administratie van ons kantoor Alkmaar, ging haar functie bij het -NHD vaarwel zeggen; doch degenen, die vijf jaar met haar nadden samengewerkt, wilden dit gebeuren niet zonder meer laten passeren. De Directeur, de heer E. J. 1VL. btumpel, sprak de scheldende func- Lionaresse in tegenwoordigheid van administratief en redactioneel per soneefr toe in zeer waarderende be woordingen; hij herinnerde aan de vooral in de eerste dagen na de be vrijding zo moeilijke omstandig heden, waaronder het kantoor Alk maar moest worden georganiseerd, Daarbij vond de directie in juflr. Smit een grote steun. Ook voor het werk, dat Juffr. Smit in de voor bije vijf jaar in het belang van de krant gedaan had, was de directie haar zeer erkentelijk. Hieraan wilde de directie uiting geven door het aanbieden van een blijvende herin nering, zulks in verband met het feit, dat juffr. Smit 10 Mei in het huwelijk hoopt te treden. Namens het redactioneel en admi nistratief personeel sprak de heer Fr. Otten; hij sloot zich aan bij de woorden van weerdering door de heer Stumpel gesproken en bracht juffr. Smit voorts dank voor de wijze, waarop zij op kantoor bij voorkomende gelegenheden een prettige, soms huiselijke sfeer wist te scheppen, zoals een vrouw alleen maar vermag. Beide heren gaven door aanbieding van bloemen aan dit afscheid een vrolijk cachet. Juffr. Smit was natuurlijk zeer on der de indruk van hetgeen tot haar gezegd was, doch zij op haar beurt wilde de directie danken voor het vertrouwen, dat deze steeds in haar had1 gesteld; de collega's dankte zij voor de aangename verstandhou ding on prettige samenwerking. platte STEENENBRUG ALKMAAR TELEFOON 2604 (K 2200) De deelname aan de Maandag te houden motorraces is groter dan ooit; niet minder dan een vijftigtal renners heeft ingeschreven. In de Semorenklasse ontmoetten wij be kende rijders, als v. Aartsen, Bos man, Hartman, Iesberts, Cordang, van Rijswijk en Boef; Tinus Metze- laar uit Limmen en D. de Geus uit Alkmaar zijn ook van de partu. Bij zonder spannend zal de ontmoeting zijn tussen Cordang en v. Aartsen; men zal zich herinneren, dat eerst genoemde v. Aartsen vorig jaar sloeg in de 350 cc-klasse. Aangezien het de eerste race is van dit wedstrijdseizoen en de rij ders zich al geruimen tijd aan het trainen zijn, belooft het inderdaad een sportgebeurtenis te worden. Dit komt o.a. ook tot uitdrukking in de voorverkoop van kaarten, waar a! een druk gebruik van gemaakt werd. In de Juniorenklassen komen met zoveel bekende namen voor: wij noemen b.v. Bisschop uit Am sterdam, Houweling uit Haarlem, Siewertsen uit Nederhorst den Berg, Simons uit Edam en v. d. Ploeg uit Amsterdam; voorts N. Kuyper, die voorheen in de Senioren afdeling zat, doch, omdat hij in lange tijd niet gereden heeft, thans weer in de Juniorenafd. verschijnt en wel zal zorgen, dat hij weer in zijn oude vertrouwde milieu zal zijn terug gekeerd. Een bijzondere attractie van «eze openingsrace zal zijn de wedstrijd met zijspan, waarvoor zeker drie, doch vermoedelijk vier rijders zich hebben laten inschrijven, o.a. ge noemde Houweling uit Haarlem. Voorts zal H. Zuur uit Voorburg met zijn 2-liter Jap wel voor de nodige sensatie in dit nummer zor gen. verkeersregeling Met het oog op de grote toeloop, die verwacht wordt, heeft de ver keerspolitie speciale maatregelen getroffen om het verkeer voor en na de wedstrijd in goede banen te lelden. De voetgangers zullen alleen via het pad, rechts van de Sportlaan naar het sportpark kunnen gaan; na afloop langs dezelfde weg weer terug, waarna ze linksaf moeten afslaan, om via Hout en Kruislaan de stad op te zoeken. De auto's rijden vanzelfsprekend door de Sportlaan, waar ze gepar keerd kunnen worden; de motoren Aankomst Engelse gasten ALKMAAR. Gisteravond om half elf arriveerden de Engelse gas ten van Alcmaria, de twee elftallen van de Hooverfabriek te Londen, met hun dames en officials. Zij wer den aan het slation verwelkomd door het bestuur van Alcmaria en in bussen werden de gasten naar het clublokaal, café Tom op het Waagplein, gereden, waar de heer Amoureus de dames en heren na mens Alcmaria van harte welkom heette in de Kaasstad. Nadat verver singen waren aangeboden maakten de gasten kennis met hun gastheren, die zich verder over hen ontferm den. Vanmorgen hebben de gasten gelegenheid om de bezienswaardig heden van de stad te bezichtigen en vanmiddag maken zij een trip naar de bollenvelden, aangeboden door Alcmaria. Zo men weet wordt morgen op het sportveld de wedstrijden ge speeld tussen de beide eerste en tweede elftallen van Hoover. zullen niet langs het rijwielpad links gestat) onneerd worden, doch op het voormalige verkennerster rein; zij kunnen dan na afloop via de Nofweg direct naar de Nieuw- poortslaan afgevoerd worden. Voor degenen, die reeds in voor verkoop een kaart in hun bezit heb ben, is er een aparte ingang. Tenslotte kunnen wij nog vermel den, dat het rennerskamp niet meer op 'het binnenterrein wordt inge richt, doch ten Z. van de tribune; hierdoor zullen de wedstrijden on getwijfeld beter gevolgd kunnen worden. Gaat „Turnlust" naar Bath per vliegtuig of boot? Zo langzamerhand begmt de reis van de gymnastiekvereniging „Turnlust" naar Bath (Eng.), waar over we reeds eerder berient deden, meer vorm te krijgen. Naast het oefenen voor de ko mende Ned. Kampioenschappen Dames, Korenbeurswedstrijden, enz. weet de Directeur nog tijd te vin den. om zijn ploeg van 21 Dames en 6 heren datgene bij te brengen, wat nodig is om in Bath te demon streren. hoe het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond in het algemeen, doch Turnlust in het bijzonder, de lichamelijke opvoe ding verzorgt. De reis wordt gemaakt met 3U medewerkenden (w.o. pianiste, directeur en 1 techn. comm. lid) en pi.m. 5 bestuursleden (w.o. Mr. G. van Hilten, die de reis als algemene verzorger zal meemaken). In over leg met het bestuur van de Bath- football Club zullen gedurende 3 dagen in de openlucht demonstra ties worden gegeven op een plat vorm van 15 x 15 M. en wel op 7, 8 en 9 Juli a.s.. De vertrekdatum is daarom vastgesteld op 5 Juli en dè terugreis op 11 Juli, zodat op Dins dag 12 Juli de ploeg weer in Alk maar zal aankomen. De Directeur met zijn T.C. zullen enige dagen eerder, vermoedelijk Zaterdags of Zondags vertrekken. Naast het uitgesprokén turnen aan toestellen vermeldt het pro gramma ook nog hoepel-, knots-, baloefeningen, enz. terwijl het in de bedoeling ligt ook de kaasmarkt in het programma op te nemen. Dat deze demonstratie reeds be kendheid heeft gekregen mocht blijken uit het feit, dat de Directie van de K.L.M. reeds een onderhoud mocht hebben met Mr. van Hilten, om te trachten de turnsters en tur ners per vliegtuig van Amsterdam naar Londen te brengen. Of dit door zal gaan is nog niet bekend, daar het bestuur dit aanbod nog in studie heeft. DOKTERSDIENSTEN PASEN 1949 Rayon West-Friesland (West) Dr. Boeckhorst te Wognum, tel. K 2297 215; Dr. Pool te Hoogwoud, tel. Spanbroek 297 (K 2263); Dr. de Vries te Benningbroek, telf. 251 (K 2299). De dienst vangt aan op Zaterdag 16 April, des nam. om 2 uur en eindigt 19 April met het ochtend spreekuur. Uitslag verkoping In de op Woensdag 13 April J.l. ten overstaan van notaris G. A. Verkade te Alkmaar, in café Beem- ster a. h. Waagplein gehouden vei ling, zijn onderstaande, te Alkmaar gelegen percelen ingezet: 1. Woon- en winkelhuis met bak- kerii-oven en erf, Magdalenenstr. 7. op 13710.—. 2. Woon- en winkelhuis met erf. Achterstraat 39, op f3910, 3 Woonhuis met erf, v. d. Kaay- straat 50, op f2150,—. 4. Woonhuis met erf, Landstraat 67, op f1910.—. 5 Woonhuis met erf, Overdiestraal 47 op f 1110.6. Woonhuis met erf. Laat 29. op f 1930,—. 7. Woon huis met erf, Zeglis 77, op f 2050. en 8. Woonhuis met erf, Zanders- buurt 31, op f 1100. De afslag en definitieve toewij zing van de percelen blijft bepaald op Woensdag 20 April a.s. in café Beemster, a. h. Waagplein, te Alk maar, des nam. te 3 uur, precies. Con Zelo-nieuws Zo zijn dan de beide wedstrij den voor het Gouden Kruis ge wonnen. Het tweede heeft zich kranig gehouden: uit de 4 wed strijden 8 punten. Proficiat jon gens. Het eerste heeft 6 punten uit 4 wedstrijden, wat ook een goed resultaat is. Op de 2e Paas dag gaat het eerste naar Wiron; nu boys, gezien de match van de vorige week, zal er weer goed aangepakt moeten worden, dus geef je voor de volle honderd procent: want als jullie winnen, komen jullie in de volgende ron de. Het tweede krijgt de kam pioenen van 't Veld óp bezoek; dit wordt de zwaarste wedstrijd voor het Gouden Kruis. Maar bovs, als jullie met de gedachte: wij wiilen winnen het veld betreden, dan is er een kans. Bij verlies kan ech ter evengoed in de volgende fonde gespeeld worden. Aanvang beide wedstrijden 2 30 uur. Vertrek van het eerste naar Wiron om 1.30 uur per bus De genen die met het eerste mee willen, zorgen op tijd aanwezig te zijn. Afd. Bergen K.V.P. BERGEN Door de advies commissie is het navolgend poli tiek advies uitgebracht met be trekking tot de candidaatstelling voor de gemeenteraad: 1. C. W. Ellis., 2. J. Oldenburg. 3. J. Ran- zijn, 4. Jc. Wittebrood, 5. F. L. Driessen, 6. P. J. Borst. Op de alphabetische lijst zijn dc navolgende candióaten geplaatst: S. Louwe. B. Min, J. H. W. Schmidt en K. Veldt. De groslijststemming zal thans plaats vinden op Zondag 24 April a.s., in het gebouw St. Jan. WIERINGEN Gevonden: een dop van een benzinetank, een zak haver en een bruin wollen dames- want. Verloren: een aangeklede pop. WIERINGEN. Gev. een jon gensrijwiel. Verl. een zakje gerst en een kinderkruiwagen. Komen aan lopen een zwarte ruigharige hond. EEN NIEUWf METHODE! In de nacht van 12 op 13 April werd in de Antilienstraat te Am sterdam een Chevrolet personen auto gestolen. Op zichzelf is dit geen schokkend feit, aangezien in de hoofdstad méérmalen auto's worden gestolen. Deze diefstal schokte de politie evenwel want 't onderzoek wees uit, dat de dieven eeo methode hebben gebruikt, welke tot nog toe in Amsterdam onbekend was en die „wijde pers pectieven" opent. De dieven zijn er namelijk met een kraanwagrfh op uitgetrokken en slaagden er in de Chevrolet, welke totaal gesloten was, weg te slepen. Van de daders is op dit ogenblik nog geen spoor. ALKMAAR. De eerste stap pen op het glibberige pad naar de hoofdprijzen: beker en lauwer krans zijn gezet. Ja. glibberige pad, want sommige uitslagen doen al vermoeden, dat er een geweldige strijd zal moeten geleverd worden! Maar ja, wat is er ook mooier dan een tournooi, waar ook werkelijk strijd geleverd moet worden?!, En dan te beden ken. dat het in die tussentijd zeker geworden is, dat er aan het win nende elftal van iedere afdeling ook werkelijk draagspeldjes uit gereikt worden! 't Kan toch zeker niet mooier! Hier hebben we dan de eerste uitslagen: Afd. A.: Limmen aDuinranders a 61. Kol p. Boys aHSV a 26. Afd. B.: Limmen bRKAFC e 10. Limmen e—HSV d 10. Kolp. Boys bBerdos b 41. HSV c—RKAFC d 0—6. Een eresaluut aan Kolp. Boys en Limmen, die al hun wedstrijden wisten te winnen! Jongens, gaat zo door, danmaar die andere clubs zijn ook niet mis, hoor! En dan 't programma voor Za terdag, 16 April, en Maandag, 18 April: Zaterdag: RKAFC fLimmen c. 3 uur. Limmen bHSV c. 3 uur. Maandag: Duinranders aRKAFC b. 12 u. Berdos aHSV b. 1.15 uur. Berdos bRKAFC d. 12 uur. Limmen aRKAFC a. 12 uur. Dus weer 3 elftallen van Limmen in touw! Wat gaan ze nu doen? Zullen de Duinranders nu met een overwinning uit de bus komen? HSV c geen 60 meer hoor! Jon gens, daar gaan we weer! Op naar beker en lauwerkrans! KATHOLIEK ADVIESBUREAU Door de gezamenlijke Katholieke Standsorganisaties in het Bisdom Haarlem is opgericht en gevestigd te Den Haag (Anthonie Dyckstraat 91) een Katholiek Adviesbureau voor opvoedings-, onderwijs, en beroepsvraagstukken. In een aan tal centrale plaatsen van het bis dom zijn regionale bureaux ge sticht die thans hun werkzaamhe den gaan aanvangen. Het bureau te Alkmaar wordt officieel ge. opend op 25 April, dat te Hoorn op 12 Mei a.s. Opening eerste ijssalon in Heiloo HEILOO In het geheel gemo derniseerde pand Stationsweg 73 opent morgen de heer W. A. Brand zijn ijssalon. In de inrichting is de nieuwste vries-mstallatie met me chanische koeling opgesteld. De winkel is een belangrijke aanwinst voor ons dorp; en wij wensen de heer Brand veel succes in zijn nieu we zaak. EN Daarbij voor enkele dub beltjes prima kwasten te huur met gratis voorlichting Een schilder geeft U raad Hoek Hofstraat - LAAT (Adv.) (Advertentie) Politiek advies K.V.P. PURMEREND. In de gehou den vergadering van de advies commissie van de K.V.P. werd het politiek advies samengesteld als volgt: 1. H. Verburgt. 2. T. Lansdaal. 3. A. Vlaar. 4. C. Blekemolen. 5. N. Brugge. 6, R. v. Baar. 7. A Roelofsen-Prinsen. 8. W. Glan- dorf. 9. P. J. v. Blokland. 10. J Konijn. 11. C. de Nijs. „Klein grondbezit" HEERHUGOWAARD. Het tijd vak waarvoor de Landarbeiders vereniging „Klain Grondbezit" te Heerhugowaard was aangegaan, was op 12 Februari 1949 verstreken. De minister van Justitie heeft thans de duur der vereniging ver lengd met 29 jaar en 11 maanden tot 12 Januari 1947. Emmabloem-collecte HEERHUGOWAARD. Evenals het vorig jaar zal ook nu weer de populaire Emmabloem-collecte wor den gehouden en wel in de week van 1723 April a.s. Bij vorkeur wordt deze collecte de 21e April gehouden, omdat dit de dag is, waarop wijlen H.M. de Ko ningin-Moeder Emma haar intrede deed in de hoofdstad van het Rijk. De opbrengst komt volledig ten goede aan de kas der plaatselijke kruisverenigingen en wordt ge bruikt voor de bestrijding der tu berculose. waarvoor veel geld no dig is. Men geve daarom zoveel als in uw vermogen ligt. Het aan te bieden Emmabloempje bestaat uit een aan een lange roest vrije spel bevestigd wit vaantje, waarop een engeltje met omkranste „E". BROCHURE VERBODEN De president van de Amsterdamse Rechtbank, mr. C. W. Thoene, heeft Donderdag uitspraak gedaan in het kort geding van de eiser, de heer J. Fabius, contra de gedaagden, G. A. A. van Oorschol en het Tweede Kamerlid J. de Kadt. De laatste had een brochure „De Indo nesische tragediegeschreven, die door de uitgever Van Oorschot was gepubliceerd. In die brochure komt een passage voor, waarin de heer De Kadt het gedrag van de heer Fabius in lndië onder de Japanse bezetting „in tegenstelling tot an dere journalisten" weinig kranig noemt. De heer Fabius, die redac teur van het blad ,,De Nieuwsbe richten" en van het blad van het Comité Rijkseenheid is, vorderde daarop wegens belediging als eiser in het kort geding stopzetting van deze publicatie. De President was van oordeel, dat de passage inderdaad beledigend was. dat het overbodig was in de brochure de naam van de heer 'Fa bius te noemen en, uitspraak doen de, verbood hij gedaagde De Kadt de beschuldigingen aan het adres van eiser in enigerlei vorm verder te publiceren. Aan gedaagde Van Oorschot werd het verbod opgelegd voort te gaan met de publicatie van de brochure, indien de betreffende passage met de beledigende inhoud niet werd geschrapt. Voor iedere hrochure, die in strijd met deze voorlopige uitspraak (want binnen kort zal de zaak door de rechtbank worden behandeld) in ongewijzigde vorm mocht worden verkocht, legde de president de gedaagden een boete van f 100— op. Tarieven voor stukgoederen gewijzigd Met ingang van 25 April a.s. zullen de N.S. het bestaande sy steem van vrachtprijzen per 100 kg voor stukgoedzendingen tot 500 kg vervangen door een tarief met uitgerekende vrachten op alle afstanden. Tegelijkertijd worden de vracht- et, snelstukgoedzendin- gen tot 500 kg enigszins in vracht verhoogd. Boven de 100 kg daalt het bedrag van deze verhoging naarmate het betalende gewicht van de zendingen toeneemt. Voor zendingen boven 500 l:g blijven de thans bestaande vracht prijzen per 100 kg ongewijzigd van kracht. Bij expresgoed vindt alleen een verhoging plaats voor de zendin gen van 1 en 2 kg. DE EERSTE PARACHUTISTEN AALMOEZENIER DEN HAAG (K.N.P.). Met het s.s. „Grote Beer" vertrokken op 13 April 1949 naar Indonesië de majoor-aalmoezenier M. J. L. Kooien en de kapitein-aalmoeze niers T. L. A. Vogel en J. E. van Benthem. Het hoofdbureau van Katholiek Thuisfront verzorgde de volledige uitrustingen van ge noemde aalmoezeniers, waaraan de Katholieke Thuisfrontafdelin gen van Leende-Heeze-Maarheeze en Haaksbergen hun medewerking verleenden. Aalmoezenier Vogel is de eerste parachutisten-aalmoezenier, die naar Indonesië vertrok. Bij even tuele acties zal hij met zijn para chutisten medespringen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I te Dc Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond (opgemaakt te 10 uur): DROOG EN ZONNIG In de nacht en ochtend hier en daar tijdelijk mist. Morgen overdag zonnig en droog weer met ongeveer dezelfde tempe ratuur als vandaag. Zwakke, later nu en dan matige wind tussen Oost en Zuid. REPATRIËRING WORDT 13 MEI HERVAT 's-GRAVENHAGE, 14 April. Dc minister van oorlog, minister van marine ad interim, deelt me de, dat, met ingang van 13 Mei a.s., de repatriëring van Neder landse militairen uit Indonesië zal worden hervat. In het tijdvak 13 Mei tot en met September zullen repatriëren een groep individuele gevallen (mili tairen, die hetzij wegens afkeu ring voor tropendienst of ziekte, hetzij wegens andere redenen niet tegelijk met hun onderdeel terug keren); voorts drie compagnieën aan- en afvoertroepen, de laatste vier O.V.W.-bataljons, vier afde lingen veldartillerie, twee com pagnieën genietroepen, drie eska drons pantserwagens, het perso neel van twee mobiele was- en badinrichtingen en van een hulp- verbandplaatsafdeling, al welke onderdelen waren toegevoegd aan de reeds gerepatrieerde O.V.W.- bataljons. In dit tijdvak zullen ook groe pen marinepersoneel, waaronder mariniers, terugkeren. In het tijdvak October 1949 tot en met Januari 1950 zullen terug keren de 7 December-divisie, met de eerst uitgezonden zes bewa kingsbataljons, alsmede het per- soneel van de 2e divisie, dat in verband met zijn totale diensttijd tot de 7 December-divisie kan worden gerekend. In dit tijdvak zullen eveneens groepen marinepresoneel, waar onder mariniers, repatriëren. BROEK OP LANGENDIJK, 14 April Aanvoer 2050 kg rode kool 13—14.70; 2075 kg gele kool 14.80— 15 90; 10 000 kg witlof I 1522, II 10—18 WARMENHUIZEN, 15 April Aanvoer 1000 kg witlof: I 1920, II 13 en III 10. AVENHORN, 14 April 1949. 3275 kg. Rode kool f 13,00—f 15,40; 1300 kg Gele Kool f 12,50—f 15,00; 3500 kg. Uien, grote maat f 3,40f 3.80; gewone maat f 1.50f 1,80; Nep f 1,70—f 2,40; 46700 kg. Bieten I f 6 00f 6 10; Veevoeder f 1,00 f 1,20; 26750 kg. Witlof I f 23.00— f 34 00; Witlof II f 18,00—f 30,—; 3320Ö kg Peen III f 2.50—f 2,70; Vee- Voeder f 1,00—1,30; 17 kg Nieuwe aardappelen f 57,00 per 1Ö0 kg. GROOTEBROEK. 14 April. 11.000 kg. Blauwe Eigenheimers f 4,40 4.70; Bevelanders f 4,604,90; Eigen heimers f 4,40; Koopmans Blauwe f 4.90—5,20; Noordeling f 3,804,50; 2000 kg Witlof I f 27,00—30,00; II f 18,00—f 22.00; III f 11,00—f 13,00. ragfijn weefsel, 1 punt 1.75 linksgeweven 2.60 zware kwaliteit 4.60 pracht sortering in effen en fantasie dessins 2.55 2.20 2 boorden, 2 paar manchetten 10.55 gr. sortering, div. prijzen, vanaf 1 "Jljj prima kwaliteit linnen, fris roitdessin, 130/166 Dat is geen goed begin van de dag. Begin mor gen Uw dag eens beter en kom. even met ons praten. Natuurlijk kan Uw slapeloosheid wel een andere oorzaak hebben, - maar een goed bed is een belangrijk ding! SPECIALE BEDDENZAAK LAAT Hoek Moorstraat ALKMAAR UITREIKING BONKAARTEN 909. De uitreiking van levensmiddellenkaarten 909 en extra kaarten voor a.s. en jonge moeders zal plaats vinden: Te HEILOO (distributiekantoor in het Schoolhuis, Willibrordusweg) voor hen wiens geslachtsnaam be gint met de letter: A t/m D op Maandag 25 April '49 van 9.3012 en 13 uur; E t/m J op Dinsdag 26 April 1949 van 9.3012 en 13 uur; K t/m N op Woensdag 27 April 1949 van 9.3012 en 13 uur; O t/m S op Donderdag 28 April 1949 van 9.3012 en 13 uur; 1 t m Z op Vrijdag 29 April 1949 van 9.3012 en 13 u.; Zelfverzorgers op Maandag 2 Mei 1949 van 9.3012 en 13 uur. Naar het uitreiklokaal dienen te worden mede gebracht: 1. Distributiestamkaart en inwisselingsbon 905; 2. Inlegvel CA of CB (a.s. en jonge moeders). N.B. Mede in verband met de verminderde perso neelsbezetting, kan van bovengenoemd schema niet worden afgeweken; men kome dus op de vastgestelde dag. SPECIAALZAAK VOOR ALLEEN HUIGBROUWERSTR. EEN Wij behangen uw kamer reeds vanaf 13.90 GEHEEL COMPLEET ALKMAAR TELEFOON 4298 wegens vertrek naar lndië huish. artikelen en kledingstukken w.o. compl. pali sander slaapk.) met litsjumeau, toilet en matrassen, luxe uitvoering); compl. blank eiken slaapk., pitch- pine slaapk., 4 nieuwe clubfauteuils met polinbekle- ding, 2 z. g a n. bankstellen en tafel nieuw bureau- ministre. Diverse nieuwe feauteuils, kastjes, ledikan ten, bloembakken, kapstokken, vloerbedekking, eiken schuiftafel, enkele karpetten en kleden, gordijnstof, pendule, kapstokkleden, kachels, nieuwe 3-delige ma trassen, z.ga.n, Juncker en Ruh gasfornuis gewat stookgelegenheid, damesregenjas, mt. 40, damesjurk, mt. 40, herencostuum, zw. leren herenlaarzen, mt. 42, wieg, damesfiets. 2 autobanden, mt. 32 x 6 en 1 idem 30016, enz. enz. TE BEZICHTIGEN COSTERSTRAAT 10 Vrijdag 710 uur, Zaterdag 9-12, 2-6 en 7-9 uur. MAAR DAN MET ONS PRIMA MATERIAAL Wij hebben en grote sortering in; SCHAKELAARS STOPCONTACTEN FITTINGS TREKSCHAKELAARS STEKKERS SCHELTRANSFORMATOREN DRIEWEGSTEKKERS PLUGFITTINGS SNOER ENZ. ENZ. ENZ. ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE l/l ICTCD VOOR AL IVUt I tlv uw VERLICHTING LAAT 136—138 Tel. 2462 - ALKMAAR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2