PP- Akkertjes EN BEVRIJDINGSDAG KONINGINNEDAG 1IWM Raadsvergadering Langedijk Paasprogramma der bioscopen ALKMAAR EN OMSTREKEN Kranige jongen redde kindje Afscheid van secretaris Post SLAAPKAMER geëtaleerd BöKKERINK'S STOF Ieders lof! JAPONZIJDE A. Bökkerink Iets voor ons? WEERSVERWACHTING N.V.ALKMAARSE WASSERIJ LICHT PAG. 2 Zaterdag 16 April 1949 Het Oranje-comité, waarin voor de viering van Koninginnedag (30 April) en de Bevrijdingsdag (4 en 5 Mei) de Algemene en de Chris telijke Oranjevereniging, alsmede het Alkm. Bevrijdingscomité samen werken, heeft dezer dagen in sa menwerking met de verschillende subcommmissies het programma vastgesteld voor de viering van de verjaardag van H.M. Koningin Ju liana en van de herdenking van de bevrijding. Dit programma komt in grote lij nen hierop neer: Op 30 April zullen van 8 uur tot 8.15 de klokken luiden, ter inlieding van het blijde feest. Om half 9 begint de Postharmonie een muzikale rondgang bij wijze van reveille, welke optocht eindigt bij het Stadhuis, waar om half 10 door de leerlingen van alle 6de klas sen der lagere scholen een aubade zal worden gebracht aan de Burge meester; deze aubade geschiedt o.l.v. Nico Akkerman, met pianobegelei ding. In de loop van de morgen zal voorts door de militairen van het garnizoen, met muzikale opluiate ring van een militaire kapel uit Haarlem een parade worden gehou den; deze militaire kapel zal op hét Waagplein concerteren en de troe pen zullen defileren voor de autori feiten voor het stadhuis. Intussen worden op het Sportpark des morgens ook schoolvoetbal- wedstrijden gespeeld; om 10 uur de wedstrijden Heiloo I—HBS II; Gym nasium IIHBS IV en HBS VAm bachtschool VI. Om 11.10 uur wordt de finale gespeeld tussen de win naars van de competitie tussen de 6de klassen van de openbare lagere en bijzondere lagere scholen. (Van de bijz. scholen werd de Willebror dusschool winnaar). Op andere velden worden tegelij kertijd de finales gespeeld tussen de elftallen van de 7de klasse dei- lagere scholen en de 2de elftallen der lagere scholen. Op het terrein aan de Sportlaan is eveneens het een en ander te doen; om 10 uur: Estafette meisjes lager onderwijs van het Voortgezet Onderwijs Afd, I en om 11.50 de fi nale van idem van afd. II. Sportmiddag Ook de middag staat in het teken van de sport. Het programma van hetgeen er dan op het Sportpark voorvalt, ziet er alsvolgt uit: Begonnen wordt met de finale van de schoolvoetbal tussen R. K. Lyceum en RHBS; dan volgen wie lerwedstrijden voor nieuwelingen daarna Windhondenrennen op een ronde baan, hetgeen ongetwijfeld een bijzondere attractie wordt. Voorts staat op het programma een handbalwedstrijd tussen de herenteams van A.V.A. I en IJmond I uit Velzen. In de pauze tussen de eerste en tweede helft van. deze wedstrijd, staat als attractie op het program ma een wielerwedstrijd in vakkle ding op transportfietsen en bak fietsen; (individueel en groepen) zij, die aan deze wedstrijd om prij zen willen deelnemen, kunnen zich vóór 29 April hiervoor opgeven bij de heer N. Boschman, Zaadmarkt zal de burgemeester, ivir. ur. II.J Wytema de prijzen uitreiken. Overwogen wordt nog, of door een aantal kinderen ballonetjes zullen worden opgelaten. Tussen 6 en 3 uur zal er op ver schillende plaatsen in de stad door de muziekcorpsen geconcerteerd worden. Feestavond. Des avonds vinden er feestelijke bijeenkomsten plaats in het Gulden Vlies, speciaal voor de leden van de algemene Oranjevereniging en in 't Dapen van Heemskerk, speciaal voor de leden van de Chr. Oranje vereniging; beide bijeenkomsten zijn echter ook toegankelijk voor elkan ders leden. In 't Wapen van Heemskerk zal Ds. den Oudsten de feestrede uit spreken; medewerking verlenen voorts het Chr. Gem, Koor o.l.v. de heer Pranger, de gymnastiekver. Jong Holland en Alkmaar's Klein Orkest. Tot slot zullen vier films worden vertoond, betrekking heb bend op het Huis van Oranje. In 't Gulden Vlies treedt het ensemble van Roland Wagter op. Accordeon-concert voor voor T.b.c.-bestrijding ALKMAAR. Drie accordeon- Verenigingen, Vita Nova uit Alk maar en haar zusterverenigingen uit Bergen en Castricum zullen Donderdag 21 April a.s., om 8 uur, in het Wapen van Heemskerk gezamenlijk een concert geven, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de t.b.c.-bestrijding. Voor dit sympathieke doel plaatsen wij gaarne een aanbe veling. Het geheel staat onder leiding van de directeur, Alb. van der Wolff. Het programma ver meldt een 20-tal nummers, w.o. Ave Verum van Mozart en Ca- valleria Rusticana van Mascagni. Harmonie „St. Caecilia" Alle leden, zonder uitzondering, worden verzocht le Paasdag 19.o0 uur aanwezig te zijn bij Beentjes, Paardenmarkt voor het brengen van een serenade. Wij rekenen op U! k.a.b.-hoekje ALKMAAR. De K.A.V., welke tegelijk een deel van de R.K, Vrouwenvereniging en dienst van de K.A.B. is. heeft in de betrekke lijk korte tijd van haar bestaan reeds veel verdienstelijk werk ver richt. Vooral door juist in die gezinnen te helpen, waar men het meest be hoefte heeft aan het uit de weg ruimen van moeilijkheden. Van daag laten we even de schijnwerper rusten op de groep St. Jozef-pa rochie. waar iedere Woensdag een aantal leden tezamen komt, in het gebouw Varnebroek. Daar wordt in prettige sfeer, hard gewerkt voor de grote gezinnen, voor de zieken enz. Bergen naai- en stopwerk zijn reeds verzet en menige moeder werd daardoor van véle zorgen be vrijd. Dat is prachtig werk, waar voor wij K.A.B.-ërs werkelijk res pect hebben. Voorzover dat in ons vermogen ligt, zullen wij onze vrouwen of verloofden aansporen, om ook behulpzaam te zijn en 's Woensdags van 8 tot 10 uur te helpen aan waarlijk echte vrien dendienst. En als het nodig is, wil len wij wel een avondje fhuis blij ven. om op die manier voor haar de mogelijkheid open te stellen. met medewerking van Elli Wester meier, Herman en Pim Tholen en Dick Harris. Roland Wagter ver zorgd de conference. Het wordt een uitstekend programma en de leden, die ervan profiteren willen, die nen iich tijdig van kaarten te voor zien, want tenslotte kan slechts aan 1/3 van het aantal leden een plaats beschikbaar gesteld worden. Na afloop is er een Oranjebal met muzikale medewerking van de Haarlemse stemmingsband ..The Strino Serenadiers". De bands uit Alkmaar waren alle reeds bespro ken, toen het programma kon wor den samengesteld. Bevrijdingsdag Aan de vooravond (4 Mei) zal, als gebruikelijk de kranslegging plaats vinden in de harddraverslaan bij het monument voor hen, die vielen. Op de bevrijdigsdag zelf, (5 Mei) waarop vanaf 4 uur de openbare diensten gesloten zijn, zal om 8 uur in de Grote Kerk een concert wor den gegeven, waaraan medewerking verleend wordt door de Gezamen lijke R.K. kerkkoren o.l.v. de heer C. Hof, dir. van het St. Laurentius- zangkoor; van de mannenzangver. Orpheus" o.l.v. Joep Schreurs en van de solist (bas) P. Dalenberg, die met orgelbegeleiding zal zingen. Ook de koorklassen van Nico Ak kerman zullen aan dit concert medewerken. Dit is in grote lijnen het pro gramma voor de komende feestdagen een uitvoerig programma zal door het Oranjecomité worden uitgege ven; t.z.t. hopen wij nog nadere ge gevens te kunnen publiceren. TE WATER GEREDEN Tijden® de drukte gisterenmorgen aan het Waagplein, waar juist een gezelschap vreemdelingen het Waaggebouw bezichtigde, reed een kinderwagen met een ongeveer twee jarig kind. voortgeduwd door een meisje van een jaar of zes, dat haar aandacht niet bij haar werk had, in het water van de Voordam. Voor dat de ontstelde omstanders eigenlijk precies wisten wat er gaande was, sprong een jongen te water en wist het kind met behulp van enige, ijlings toegeschoten bur gers. op het droge te brengen. Bij de heer de Grand werd het kind van droge kleren voorzien. De kra nige redder heeft zich bescheiden op de achtergrond gehouden en was, toen men naar hem omzag verdwe nen. De vader van het geredde kindje heeft de kleine, die geen letsel had bekomen, spoedig naar huis gehaald. 0 0 duldeloze kwelling! Wapneer het ls alsof Uw hoofd tn een stalen band geklemd wordt, wanneer het bonst van de pijn. wanneer migraine Uw leven vergalt,... Neem dan éen of twee „AKKERTJES" en U voelt binnen een kwar tier de pijn van U afglijden. „AKKERTJES" bestrijden alle pijnen snel en zekert helpen direct (Adv.) A.F.C.-nieuws 2e Paasdag W.F.C. 1—A.F.C 1. Alleen ons eerste treedt binnen de krijtlijoen en nog wel tegen de 2e klasser W.F.C. Dat is een zeer zware opgaaf. AFC-ers van het eer ste, toont dat jullie tot iets aparts in staat bent. Wij zijn nieuwsgierig naar de uitslag. De overige wed strijden zijn afgelast. Verder wen sen wij U allen, leden en niet-leden, donateurs en belangstellenden een Zalig Pasen toe. HERSTEL WAACTOREN VORDERT ALKMAAR. Met het herstel van de Waagtoren schijnt het voorspoe dig te gaan. Gisteren liepen voor het eerst de ruitertjes weer en naar wij vernamen, vordert men ook met de reparatiewerkzaamheden aan het carillon. Behoudens tegenval lers hoopt men aan het eind der volgende maand hiermede zover gereed te zijn, dat bespeling weer mogelijk is. Voor de bezoekers, die dan wel weer in grote getale zul len opkomen naar Alkmaars Waag, zal dus de oude attractie weer ge heel in tact zijn. Ruimer kaasverkoop aan vreemdelingen ALKMAAR. Bij de openstel ling van de Alkmaarse kaasmarkt zullen de vreemdelingen in ruimer mate dan voorheen zich kunnen voorzien van de zozeer begeerde en veel gewaardeerde kaasjes. In tegen stelling dan in voorgaande jaren zal er nu kaas verkocht worden in alle vreemde valuta, die door de Nederlandse Banken mogen worden aangenomen. Men is dus niet meer alleen aangewezen op dollars of kronen, maar alle valuta kunnen worden aangeboden. Ook de prijs zal verminderd worden, zodat men een grotere vraag verwacht. Als basisprijs werd een bedrag van twee dollar genoemd. A.R. EN C.H.U. GAAN NIET SAMEN ALKMAAR. Naar wij uit goede bron vernemen zullen de A.R. en de C.H. bij de a.s. gemeenteraads- verkiezingen niet met een geza menlijke lijst uitkomen. Alkmaarse slagers vooraan ALKMAAR. Met een zekere voldoening zullen de lezers hebben kunnen constateren, dat de Alk maarse slagers, wat vakbekwaam heid betref», zeker hun mannetje wel staan. Konden wij reeds en kele opmerkelijke successen door Alkmaarse slagers op tentoonstel lingen en wedstrijden behaald, ver melden, dezer dagen kwam ons opk nog de heer N. J. Schimmel uit de Spoorstraat zijn successen tonen, die hij ojf* de internationale slifters- vakwedstrijd te Utrecht heeft be haald. Het was een eervolle ver melding voor rookvlees en een eer ste prijs voor paarden-metworst. Voor deze prestaties, behaald tij dens de van 29 Maart tot 6 April gehouden wedstrijd, stelde de heer Schimmel ons nu pas op de hoogte, omdat hij eerst de officiële kennis geving in handen wilde hebben. Daaraan was tevens verbonden een tweetal fraai uitgevoerde oorkon den. alsmede een bronzen medaille, welke tropheen wel een extra plaatsje zullen krijgen. Wij merken hierbij op, dat de heer Schimmel het vorig jaar ook al een eerste prijs voor worst behaalde. ONTLUIKENDE BLOEMENPRACHT weer van de laatste dagen is de ontwikkeling van de bloemen op de bollenvelden in de omgeving van Alkmaar, met Limmen als centrum, nogal geremd, tijdens de Paasdagen zal men deze streek dus niet op haar mooist zien. Het betere weer van de laatste dagen heeft echter dit voordeel opgeleverd, dai men de verschillende latere narcissen soorten kan zien ontluiken, terwijl ook de hyacinthen al aardig be ginnen te kleuren. Zo zal men bij aanhoudend mooi weer, waar veel kans op is, toch nog wel een mooie tocht maken langs de bloembollen- velden en van bevoegde zijde ver namen wij zelfs, dat dit zeker de moeite waard zal zijn. "N ONZE AGENDA ALKMAAR. Zondag Eerste Paasdag, Gulden Vlies 8 u.: Revue; Maandag Tweede Paasdag Gulden Vlies 8 u.; Residentie Operette met Geschichten aus dem Wie ner Wald. BIOSCOPEN: Harmonie: Een Koninkrijk voor een huis, alle leeftijden; Cinema Americain: 20 jaar op wacht alle leeftijden; Victoria: De Zesdaagse, alle leeftijden. A.B.T.: Onder Zwarte vlag, veertien jaar. ZONDAGSDIENST DOKTO REN: Eerste Paasdag. Dr. J. Degenaar, Emmastraat 95 telef. 2310. Dr. Koppejan, Oudegracht 186, telef. 2382. Tweede Paasdag: Dr. S. Bartstra, Emmastr. 93, telef. 4357. Dr. J. Lourens, Oude gracht 293, telef. 2892. Zondagsdienst voor Lange- dijk en St. Pancras: Beide dagen: Dr. de Wit, telef. 524 (K 2260). ZONDAGSDIENST EN NACHTDIENST APOTHE KEN Apotheek Mevrouw de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11. NACHTDIENST TAXI'S: Adr. Louwe, Geestersingel 26, tel. 229a isolatiemateriaal was vrij ALKMAAR Naar men ons mededeelt is het isolatiekatoen dat door de Alkmaarse manufacturier e. in een partij van 800 m. zonder vergunningen werd verkocht, in derdaad bonvrij. De heer e. die zich voör de politierechter moest verantwoorden had verzuimd van zijn afnemers verklaringen te vra gen waarin dezen bevestigden het materiaal inderdaad voor isolatie doeleinden te zullen gebruiken. Er staat een JUWEEL, van een Verdronkenoord 46, telef. 4572 (Adv.) alkmaar. In alle bioscopen draait deze week weer een aantrek kelijk propaigandafilmpje, waarin de bezoeker wordt opgewekt de bus van het Bio. Vacantic-oord te ge denken. In dit oord, bijeengebracht door gelden van leden der Ned. Bioscoopbond, worden ieder jaar weer talloze kinderen van alle ge zindten ondergebracht om ook deze, minst bedeelden, een paar weken vaeantie en levensvreugde te schen ken, een doel, dat wij in ieders sympathie warm aan kunjlen beve len. Harmonie Een Koninkrijk voor een Huis" ALKMAAR. De Harmonie opent het programma met actueel wereldnieuws, waarin de triomphale ontvangst van de Belgische prinses Josephine Charlotte en een vlucht van de nieuwste strato-kruiser. In het Nederlands Nieuws prachtige opnamen van de nieuwe K.L.M. route over Karthoem en Mauritius naar Batavia, voorbereidingen voor Carel Briel's Stadionspel en andere gebeurtenissen. Na een kostelijke Donald Duck van Walt Disney de film van de dag: Een koninkrijk voor een huis, een Nederlandse film naar scenario van Piet Bakker en geregisseerd door Jaap Speyer. Er is over deze film nogal het een en ander te doen geweest en dit nieu we hollandse huis, zoals de Mono poly ons die voorzet, is zeker geen koninkrijk waard. Anderzins zijn er toch wel genoeg positieve elemen ten in te vinden om tot de reken- ning te komen, dat het goed is, dat er weer eens een Nederlandse film gédraaid wordt. Allicht leert men uit deze les iets. Het verhaal is gauw vertelt. Een familie uit de Jordaan, Heintje Blom, in textiel en haar dochter, komen na veel moeilijkheden bij een grote textielfabrikant, aan de Apollolaan nog wel, in te wonen. Een vreemde situatie, die nogal wat lachwekkende momenten oplevert. Dan is er nog een idylle tussen de zoon van de ene en de dochter van de andere familie. En om de span ning er in te bregen een bonnen- zwendeltje, die op wel heel simpele wijze door Rob, de zoon van de rijke fabrikant, tot klaarheid wordt gebracht. Een geval, dat al met al weinig om het lijf heeft en ook tech nisch geen uitblinker is. hoofdfilm voorafging. Behalve het uitstekend verzorgde nieuws uit binnen- en buitenland, waarin o.m. de ondertekening van het At- tantisch Pact en de kinderhulde aan Z.H. de Paus een tweetal teken filmpjes en nog enkele één-acter- tjes. Daaruit zou zonder enig be zwaar het balletfilmpje kunnen worden gemist. Dan zou tevens ons bezwaar, dat wij, alleen hierom voor kinderen moeten maken komen te vervallen. Joe Brown is in de film ,.De Zes daagse" weer goed op dreef. Maar voordat hij in deze 6 dagenrace uit komt die inderdaad de zotste is, welke men ooit zag gaat er nog het een en ander aan vooraf. Hij raakt zijn meisje en zijn be trekking als stationschef kwijt, maar de zesdaagse, welke hij van zelfsprekend wint, brengt alles weer in orde. Behalve het door ons gesigna leerde balletfilmpje een goed Paas programma. R.K. ONDERWIJZERS VERENIGING „ST. AUGUSTINUS" Afd. Alkmaar stad ALKMAAR Een dezer dagen werd door de R.K. Onderwijzers vereniging de voorjaarsvergade ring gehouden in hotel Victory. Als kernpunten van deze werk vergadering die door een groot aantal leden werd bijgewoond, mo gen genoemd worden: be'stuurs verkiezing i.v.m. reglementswijzi ging; bespreking der agenda's vooi de Alg. vergadering in Leiden en een geanimeerde rondvraag. De voorzitter wijst in zijn ope ningswoord op de verslagen van De noodzaak van het O.F.-duppie wordt nog eens bijzonder onder streept. Alvorens tot bestuursver kiezing over te gaan. wordt een hartelijk woord van dank gericht tot de scheidende bestuursleden, mej. N. Aarnouts en de heer Th. Veer, voor het vele werk in het belang van de vereniging verricht Alg nieuw bestuurslid wordt ge kozen mej. M. Nel is. Uit de an dere herkozen bestuursleden wijst de vergadering de heer Th. Dijk stra opnieuw als voorzitter aan. Bij de agenda-bespreking komen als voornaamste punten naar vo ren^ uitbreiding van het H.B. met een religieus. Candidaat wordt ge steld broeder Urbanus, Overste alhier. Verder komen ter sprake: oprichting van een algemeen zie kenfonds; de vergoeding ex. art. 101 (leermiddelen en exploitatie kosten) contributieregeling voor de leerkrachten verbonden aan het B.L.O.; volledig herstel van het 7e leerjaar. En in de rondvraag: het huiswerkprobleem en de Ward- methode t.o.v. de methode-Gehrels. Getracht zal worden een kleine werkcommissie samen te stellen, die het huiswerkprobleem onder de loupe zal nemen. Na een uit voerige uiteenzetting van de voor zitter wat betreft de keuze van de Ward-cursus, wordt deze merkelijke vergadering rond middernachtelijk uur op de bruikelijke wijze gesloten. De raad van deze gemeente kwam Donderdagavond in voltal lige zitting bijeen. Het enige punt van de agenda luidde: ontslagaan vrage van de secretaris, de heer G. G. Post, wegens benoeming tot burgemeester van de gemeente Landsmeer. B. en W. stelden voor om dit ontslag op de meeSt eervolle wijze te verlenen, onder dankzegging voor de vele en belangrijke dien sten aan de gemeente bewezen. Aldus besloten. Afscheid De voorzitter, burgemeester Schelhaas, wees in zijn afscheids rede op de 14-jarige loopbaan van de heer Post in dienst van de ge meente. Op 21 Mei 1935 werd hij bénoemd tot secretaris van de ge meente Zuid-Scharwoudeen op 13 Juni vond de installatie plaats. Toen was hem de roep vooruit gegaan, dat hij een veelbelovende jonge man was. Deze roep is ten volle gerechtvaardigd geweest. De jaren, die hij hier heeft doorge bracht, zijn moeiljjke jaren ge weest. Men ziet hem node vertrok ken, maar van de andere kant gunt men hem deze promotie van harte. Op 1 Aug. 1941 vond de samen voeging van de 4 Langedijker ge meenten plaats en werd de heer Post geroepen tot secretaris van de gemeente Langedijk. Het was toen een moeilijke tijd. Velen, ook in onze gemeente, hadden te lijden van de oorlog en van de bezetter. De secretaris stond steeds op de bres om dit lijden zoveel moge lijk te voorkomen en te verzach ten. Het kost moeite om afscheid te nemen. Behalve in het gemeentelijk apparaat nam de heer Post ook in het verenigingsleven een vooraan staande plaats in. Spr. noemde de Commissie voor Bijzondere No den, het Rode Kruis en Volksher stel. Ook zijn vurige Oranjeliefde bleek bij het organiseren van de vele Oranjefeesten in de ge meente. Als blijk van waardering bood spr. de scheidende secreta ris een wandbord met oorkonde aan namens de raad en de ambte naren. Met de wens dat het de heer Post met zijn echtgenote en kinderen goed zou mogen gaan, besloot de voorzitter zijn rede. Wethouder Weel, die de seere taris ook reeds in Zuid-Schar woude had meegemaakt, sprak woorden van waardering. In de heer Post verliest de gemeente een vooraanstaande ambtenaar, die hier veel en vruchtbaar werk heeft gedaan. Spr. had geen pro fetische blik, maar meende toch te mogen getuigen, dat ook Lands meer een mijlpaal zou zijn in het leven van de heer Post. Namens de R.K. Raadsfractie dankte spr de heer Post voor alles wat deze voor de goede verstandhouding in deze gemeente en speciaal in de raad had gedaan. Wethouder Kuiper wees er op, dat de woorden, gezegd bij de installatie van de heer_ Post_ als woude alle bewaarheid zijn ge- worden. Namens de P.v.d.A. sprak de heer K. v. Dijk, namens de Prot. Chr. groep de heer W. Balder en namens de C.P.N. de heer P. Vol kers. De heer Jac. Bruin Dz. dank, te speciaal als illegaal werker en de heer J. Stoop namens de KAB Alle sprekers dankten de heer Post voor de medewerking en op- het ge- Victoria joe braun en de zesdaagse Het was ditmaal wel eên zeer uit gebreid programma, dat aan de Cinema Americain Het Paasprogramma dat de Cine ma deze week brengt is aan de luch tige kant. In „20 jaar op wacht", geven de twee onvervalste komieken, Stan Laurel en Oliver Hardy natuurlijk op vermakelijke wijze hun avontu ren weer. De pechvogels vallen van het ene avontuur in het andere en het is dan ook niet te verwonderen, dat men wel moet lachen, ondanks de vaak geforceerde situaties. Vooraf interessant nieuws, een aardig tekenfilmpje, en een interes sante film Over zeehonden. A.B.T.: onder zwarte vlag Deze week heeft het A.B.T. een goed programma, een verandering in het anders steeds hetzelfde film genre:" „van de heupen". Na uitge breid nieuws en een heel aardig te kenfilmpje draait er de film: Onder zwarte vlag. Deze rolprent vervaar digd naar een verhaal van Robert W. Lee geeft ons de hebzucht en de eerzucht te zien van een koopvaar der, die door slechte karaktereigen schappen gedreven zelf zijn dood vonnis tekent, omdat het gezegde: het kwaad straft zich zelf, nog im mer bewaarheid wordt. Een film met uitmuntende fotografie en spel, vooral van de hoofdrol vertolker: Charles Laughton alias kapitein Kidd. Het A.B.T. maakt zeer zeker een goeed beurt met dit paaspro gramma. De K.F.C. keuring zegt veertien jaar. nieuw dierenasyl ALKMAAR Onze stad heeft nu een eigen dierenasyl, zodat in een steeds gevoelde behoefte voor zien is. Het asyl werd ingericht door de heer van Daatselaar en is gevestigd aan de Achterstraat 25. slachtveemarkt op dinsdag ALKMAAR De provinciale voedselcommissaris voor n.-Hol land deelt mede, dat de slachtvee- markt te Alkmaar evenals die te Texel en Schagen gehouden zal worden op Dinsdag 19 April. VERGADERING L.T.B. BERGEN Dezer dagen verga derde de afdeling Bergen van de L.T.B. onder voorzitterschap van de heer K. Veldt. De voorzitter be treurde de geringe opkomst, en duidde vooral op het gezegde ,,let op Uw saeck". Het verslag van de penningmees ter werd na enige discussie goed gekeurd. Een commissie werd benoemd welke zich omtrent maatregelen zal beramen om te komen tot aanschaf fing van een vaandel. In deze com missie zijn benoemd de heren C. Admiraal, J. de Koning, M. Veldt en A. Schut Voor de melkcursus kan men zich opgeven; minimum leeftijd 16 jaar. Bij de rondvraag vraagt men naar de uitkering T.B.C. reageerders. Men wenst meer voorlichting over Pluimvee in „Boer en Tuinder". De Geestelijk Adviseur spoort vooral aan offervaardig en trouw lid van de organisatie te zijn. Hef kleine ei AKERSLOOT. Bij de heer J. Schoorl aan de Kerklaan alhier heeft een der kippen het gepres teerd een ei te leggen van zegge en schrijve vier gram, waarmede alle records op dit gebied wel defini tief gebroken zullen zijn. Er werd niet bij vermeld of deze bijzonder heid speciaal voor de Paasdagen was bedoeld. Wij brengen weer een prachtige effen lila en bleu creme, wit en ecru in Zwitserse en Valen- ciënne-kant. Ridderstraat 17 Alkmaar (Advertentie) meervogelsnieuws AKERSLOOT Nu Meerv. kam pioen is zijn wij weer benieuwd naar de verrichtingen in de promo tie competitie. Op 2de Paasdag wordt gespeeld ABIM I—IEV I. Zondag 24 April IEV IMeervogels I. 1 Mei: Meerv. A IABIM I. 2de Paasdag heeft Meerv. een vrije dag. De bond heeft M. uit de Gouden Kruis competitie genomen, dus de jongens kunnen uit rusten van hun zware wedstrijden van de laatste Zondagen. Voor 2de Paasdag des avonds zijn bestuur en 1ste elftal uitgenodigd door de Toneelvereni ging tot bijwoning van het mooie toneelstuk „Mensen in Nood", waar van zij een dankbaar gebruik ma ken. Degenen, die mee wensen te gaan naar de promotie wedstrijd IEVMeerv. A I op Zondag 24 April gelieven zich zo spoedig mo gelijk op te geven bij de secretaris, Pontweg 332. r.k.v.v. kolping boys OUDORP. Zo zal dan op Tweede Paasdag op het B.S.V.-ter- rein te Bergen de beslissingswed strijd Callantsoog 1Kolping Boys 1 worden gespeeld. Met spanning wordt de uitslag van deze wedstrijd tegemoet gezien. De behaalde re sultaten in de laatsete maanden ge ven ons vertrouwen op een guns tige uitslag. Er zal evenwel danig aangepakt moeten worden, want het beloof» een spannende wedstrijd te worden, waarin de doelpunten duur zullen zijn. We rekenen op de morele steun van een groot aantal supporters. Goed succes dan! Alle overige elftallen zijn vrij. Paasuitvoering BURGERBRUG. Op de tweede Paasdag wordt in café J. Visser een dolkomisch geval opgevoerd ,,Ecn vriend komt over". Hiervoor komt over het toneel gezelschap van de heer A. Schoen uit Bergen, dat onlangs nog in St. Maartensvlotbrug speelde. Verschei dene keren is dit gezelschap reeds voor R.K. Verenigingen opgetreden. wensten hem met zijn gezin alle goeds toe. Hierna werd het woord gevoerd door de secretaris, die in zijn rede de burgemeester prees als een goede burgervader, wiens inziéht, doorzicht en doorzettingsvermogen hier veel tot stand hadden ge bracht. Het College van Wethou ders dankte spr. voor de loyale samenwerking en alle raadsleden voor hun medeleven, betoond in zijn loopbaan in deze gemeente. 'Na een kort woord van de bur gemeester werd de. openbare raadsvergadering gesloten en wa ren we gekomen aan het Afscheid van de heer Post in een bijeen komst van het raadscollege met de ambtenaren. Op de tribune hadden plaats ge nomen alle ambtenaren van de gemeente Langedijk en genodig den, We merkten o.m. op oud burgemeester Wijnveldt van Oud karspel, de heer K. G. Reinders, de heer W. F. Smit, directeur van de gemeentelijke lichtbedrijven, de oud-ambtenaren de heren Jc. Bossen, Bomers, van Maarleveld en P. Keppel en Set huidige amb tenarenkorps. Velen maakten van de geboden gelegenheid gebruik om de schei dende secretaris toe te spreken, te danken en hem en zijn gezin veel goeds toe te wensen in zijn nieuwe, zo lang begeerde functie. In zijn afscheidsspeech richtte de heer Post zich tot allen, die hem hadden toegesproken. Van verre hoopte spr. getuige te mo gen blijven van ae groei en de bloei van de gemeente Langedijk en haar gemeentenaren. „Banden van vriendschap verbinden mij en mijn gezin met velen in deze gemeente en de tijd hier doorge bracht zal steeds bij mij in dank bare herinnering blijven". Met een stevige handdruk na men allen hierna officieel afscheid van de heer Post en zijn echt ge note. Goede Week op onze scholen BURGERBRUG De kleuter school gaat voort op de ingeslagen goede weg. Woensdagmiddag heb' ben de kleuters binnen de vier schoolmuren het passieverhaal uitgebeeld. Reeds lang hebben de ouders thuis stukken van de tekst kunnen beluisteren. Een-en-twintig kleuters namen aan het spel deel Daar het aantal jongens te klein was, hebben enkele meisjes apos telen moeten uitbeelden. Het Je zus„kind" was in het wit gekleed en er was zelfs een doornloze tak. kenkroon aanwezig. Ook heeft Simone .('n meisje) van Cyrene met de kruisdraging geholpen terwijl zeven brute „soldaten' met touwen langs de weg gingen. Het was de kleuters aan te zien dat het spel grote indruk op hen maakte. Dat blijft hun nog lang bij. Zou zoiets een volgend jaar nu niet met omlijstende zang en voor dracht van de grotere schooljeugd in de Paastijd voor het voetlicht gebracht kunnen worden? De leerlingen van de St. Jozef school. vanaf de derde klas, heb ben Woensdagmorgen per film wfwn. vroeae w eerv^i-ccnLigne- den op de Heilige Landstichting bijgewoond. Fusie? BURGERBRUG. Woensdagavond 20 April a.s. zullen de gezamenlijke aandeelhouders van de Coöp. Zui velfabriek „De Dageraad" bijeenko men om te beraadslagen over efn eventuele fusie met „De Eensgezind heid" te St. Maartensbrug. De voorstanders van de fusie ver zekerden zich reeds van een spre ker. Hoe groot zal de „druk" zijn L.T.J. Bonte avond EGMOND AAN'DE HOEF Onder het motto „Lach er maar om" geven de R.K. Jongeren een bonte avond op 2e Paasdag a.s. Wie de vorige bonte avond heeft meegemaakt, heeft het volste ver trouwen dat ook deze goed zal zijn. Er is Weer van alles: accor deonmuziek. Indische muziek, kluchtige schetsjes en declamatie enz. enz. Alles wat geboden wordt behoort tot het luchtige, jolige genre. Jongelui, verzuimt deze avond niet. 50-jarige echtvereniging LIMMEN Dinsdag 19 April viert het echtpaar Joh. Al en M. M. Al-Kuys zijn 50-jarige echt vereniging. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid; de brui degom helpt nog steeds mee met de werkzaamheden op het boeren bedrijf. De bruidegom is van ver schillende verenigingen en instel lingen bestuurslid geweest, o.a. van kerkbestuur, burg. Armbe stuur, Groot Limmenpolder, On derling veefonds en bóerenleen bank, waarvan hij thans nog be stuurslid is. Neversie-bollendag LIMMEN Zaterdag 23 April organiseert de Neversie weer haar jaarlijkse traditionele bloembollen- Na de bijeenkomst in Café Centrum, zal men een wandeltocht maken langs de bloeiende velden en akkers, waarna een bezoek ge bracht 'zal worden aan de Hortus Bulborum. Zie advertentie in dit nummer. SOCIALE ZONDAG LANGEDIJK Zondag 1 Mei wordt in onze parochie een Soci ale Zondag gehouden uitgaande van de contact-commissie uit de 3 standsorganisaties, de KAB, LTB en R.K. Middenstandsvereniging. Pater Engelbertus O.F.M.Cap. zal onder de H.H. Missen preken. In de middagbijeenkomst zal het woord gevoerd worden door Pater Engelbertus en de heer Th. S J. Hooy uit Haarlem, lid Twede Ka mer. Jiu-Jitsu-afdeling in Dirkshorn? HARENKARSPEL Óp veelvul dig verzoek heeft de heer J. Kuil man, leider van de Jiu-jitsu en judo sportschool te Schagen zich bereid verklaard om te trachten in Dirks horn een afdeling F op te richten. Met het oog daarop is hij voorne mens om op Woensdag 20 April a.s. in zaal Rys een demonstratie te organiseren. Aldus kunnen belang stellenden kennis maken met deze zelf-verdedigingssport. De en-trée- prijs is zo laag mogelijk gesteld teneinde een ieder in de gelegen heid te stellen deze demonstratie bij te wonen. U/EL VIJF MANIEREN zijn er, om uw tweede gift te schen ken voor de Vaticaan Zender, Radio Anno Santo, het geschenk van Katholiek Nederland aan Z H. de Paus, bij gelegenheid van Zijn gouden priesterfeest. Welke die vijf zijn, leest u elders in dit num mer. Nu is op een onlangs gehou den bijeenkomst, waar besproken werd hoe de katholieke pers het meest doeltreffend de propaganda- actie voor de tweede en laat ste? klap kon voeren, opge merkt, dat het voor eenvoudige mensen, vooral op het platteland, die vaak ver van postkantoren e.d. verwijderd zijn, niet zo gemakke lijk is, om hun tweede gift de helft van wat u de eerste keer in de kerk gegeven hebt, weet u wel! over te maken. Die mensen zijn niet gewend, om te gaan met girobiljetten en postwissels en hebben niet zo gauw postzegels bij de hand. Vooral uit het Zuiden kwam die opmerking en er werd bij gezegd, dat hieruit ook ver klaard moest worden, dat de medewerking met b.v. de Paas- loterij van de Katholieke Actie op het platteland het geringst is. Hoe dan ook, er is besloten aan de Eerw. Heren Pastoors te vragen, gced te vinden, dat wie geen andere weg weet, zijn tweede gift de helft van de vorige keer, als het kan! in een enveloppe aan de pastorie kan bezorgen of bij een door de pastoor bekend te maken adres. Dat hoort men dan morgen wel vanaf de preekstoel. Gezien de korte tijd van voorbe reiding, was het niet mogelijk hieromtrent een precies kloppen de organisatie te maken en wij weten dus niet, in welke rayons van ons land deze manier van na- inzamelen wel of niet toegepast zal worden. Zonder twijfel zal het in verschillende gevallen ook in onze gewesten wel nuttig kunnen werken en in die gevallen zal men stellig wel vernemen, dat de pas toor.meewerkt. Even opletten dus, of men daar op Paas-Zondag iets over hoort aflezen! medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond (opgemaakt te 10 uur): IETS MEER BEWOLKING Meest matige wind tussen Zuidoost en Zuidwest, meer bewolking dan vandaag, nog overwegend droog weer. In de kuststreken van Holland en Zeeland later iets lagere, anders ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING (Adv.) KEURMEESTER GROOT JUBILEERT BERGEN Vrijdag herdacht keurmeester Groot de dag dat hij voor 25 jaar i|i dienst trad bij de Gem. Alkmaar, met als standplaats Bergen. De huldiging had Vrijdagmorgen plaats in het Gemeentelijk Slacht huis te Bergen. Tal van bloemstuk ken sierden de voor deze gelegen heid ingerichte localiteit. Het Gemeentebestuur van Alk maar werd vertegenwoordigd door de Wethouder Mr. Leesberg. Een unicum noemde deze spreker het dat het Alkmaar's Gemeentebestuur een ambtenaar in Bergen komt huldigen. Spreker prees de wijze, waarop keurmeester Groot, zijn lang niet altijd gemakkelijke en verantwoordelijke taak heeft ver richt. Als blijk van waardering werd de jubilaris de bronzen leg penning van de Gemeente Alkmaar overhandigd. Dr. Huygens, burgemeester van Bergen, prees de jubilaris, wiens werk. naar spreker meermalen had vernomen, steeds de tevredenheid had van superieuren, nen enveloppe met inhoud werd namens het Ge meentebestuur van Bergen over handigd Dr. Voorthuizen, Directeur van het Gem, Slachthuis, Alkmaar, me moreerde de aanvang van de loep- baan als keurmeester van de jubi laris. Spreker noemde hem stuurman Groot, 'n man met specifiek Noord hollandse aard. Namens het Ge meentebestuur van Alkmaar ook hier de gebruikelijke enveloppe met inhoud. De heer A, Maassen sprak namens de Berger slagers. Een rijk gevulde, zeer gevarieerde fruitmand werd aangeboden. Dr. H Vrielink sprak namens het personeel slachthuis Alkmaar, een bloemenmand en enveloppe met inhoud waren de tastbare bewijzen van sympathie. De hr. D. Jonker, hal- en stalbaas huldigde zijn chef onder aanbieding van een Bloemenmand. De hr. Swaag sprak namens de commissie van bijstand voor het Gemeentelijk Slachthuis mj ont stentenis van de heer Th. L. Dries- sen. Mw. Groot werd een ruiker aangeboden. De gem. secretaris, de heer W. de Vries, sprak namens het personeel van gemeentesecretarie, hetwelk in keurmeester Groot een ambtenaar collega ziet, ondanks het dienstver band met Alkmaar. De jubilaris dankte de sprekers en verzocht de dank over te bren gen aan de betreffende gemeente besturen. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. VAL VAN FIETS HAD DOOD TEN GEVOLGE Donderdagmorgen is de 27-jarige expeditieknecht M. A. van A. te Rotterdam op de Nieuwe Binnenweg, vermoedelijk doordat hij een toeval kreeg, van zijn fiets gevallen. Hij werd naar het Westerziekenhuis ver voerd, waar hij kort daarna is over leden. WEER make grootste van het gehc Pasen is de koninklijke d dagen, zo noe gorius van F dat vóór alle de zon de sti behoeft dan oi dat dit feest i: een rijke syrr en plechtighe De feestvieri reeds daags b morgen van Want wel heb avond van G begraven in lonk, maar w zekerheid Zij ons mee en Paas-Zaterdag verrijzenis", d vreugdevolle leeft. In de vroej het voorpprtE nieuwe vuur, de wierook donkere voorj ken het nieu\ bouw binnen, de opkomend nevelen van haar eerste li( vale morgenl schemerend d die nog niet i kerkruimte, k juichkreet: Li van Christus! Als een st was de gang tot driemaal weerklinken voudige juichl vol sublieme de paaskaars l een zinnebecl Licht, die uil grafspelonk a de dood naar neer van de afwentelde er de rand, geze kleren schitte moet dan het dat afstraalde gestalte, de -h Arimathea al herschapen ht Bij de belijc bidden we, d van God, Lie noemde Hij z wereld en ver gen, dat de du overvallen, t< licht zodanig mensen zien werken goed schoon is deze licht in de Ke Christus het deren van het in de Heer, n ternis geweest het dan ook, tijden op Paas vreugde om h tus is, gevolgd dienen van h pas bekeerden indrukwekkend zijn, als deze witte klederer in de hand vi nemen aan dc Communie or door hun doo lijving in de voorgoed voor Christus, het 1 werken des li En telkens ons omgeeft, het Alleluia n tenweken uitt moet daar ook licht ontstoker van Christus, goede katholi verbannen uit geheimzinnige aan Hem volfr verachtelijke c was gestorven harten van du nen op mystic ook zij zijn v: gaan tot een n als ze de 1 tend aan hi ten. Alleen zo Hem kunnen der Verrijzeni: ons dit feest i gouden schijn tuurlijke vreug Lumen Chris tus! De boodsi morgen klinkt kerken en onze universele be evenals het licl einde van de a Een van de vc Apostelen om zant van Chris vullen, was d: Zijn Verrijzer Want deze wa steen, die het geloof bij een h niet verrezen geloof niets v lichtbrengers die na hen kw van het geloof heirbanen der VEERTIE voor I bij gelegen een bedrag Vaticaanse en dringer moderne a\ moderne n van het Gc daarvan. V hebben ve veel energ om de wer zenders R( van het V: deren van dan de kin dit toch ni maken. Dc Anno Sant en behalve één klap v al bijeen ge de vori Zender spi het komen 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2