AFDELJNGS-KAMPIOENEN FALEN! Ontroc Godsdie A. G. O. V. V. WEER IN BRILLANTE VORM NEDERLAND B Spanning Helder 2~Alkmaarse Boys 2 3-0 R.B.C promoveert naar le klasse Velsenaren kwamen te laat op volle toeren tegen Franse collega's niet opgewassen' Portsmouth kampioen Engelse Cup in promotie-strijd neemt toe Frankrijk-Nederland 1-0 In de afdeling Noord-Holland Nederlagen veer ZA.P., L.S.V.V. en Strandvoaels Voorronde N.H.V.B.-beker Bijl won ronde van Purmerend Vijfduizend gulden voor een pond Degradatie voor: Stormvogels, Helmond en Spechten UITSLAGEN Wanhop uitkon Er circulee PAG 4 Maandag 25 April 1949 a Niemand had kunnen denken, dat, toen vóór de wedstrijd een boerenpaar de kampioenen uit het Westen vereerde met een mand vol ,,Barneveldse Glorie de eieren bij de ploeg waren terecht gekomen, die ze blijkens het spel hef meest be hoefde. De blauwhemden speelden in zo grootse vorm en daarnevens zó enthousiast, dat de V. S. V. -ers met geen mo gelijkheid hun normale spel tof ontplooiing konden brengen. Behalve in het laatste halve uur toen een uitgeputte ploeg met inspanning van haar uiterste krachten, een 2O voorsprong moest verdedigen. Toen werd de zege van A.G.O.V.V. ern stig bedreigd, werd de Apeldoornse defensie gedwongen tot wanhoopsvoetbal, en ware de voorhoede van Velsen beter op schot geweest, dan zou A.G.O.V.V. de verdiende overwinning toch nog zijn ontgaan. VSV is bepaald het slachtoffer geworden van de zeer bijzondere vorm waarin AGOVV gisteren speelde. De bezoekers kregen om zo te zeggen geen been aan de grond. Steeds was de snelheid der blauwhemden groter en heel een arsenaal handigheidjes, listige com binaties brachten de bijna 20.000 toeschouwers tot een opwindend enthousiasme. Reeds na vijf minu ten drong AGOVV met fris open spel de Velsenaren terug in eigen veste en met hoge ballen en harde schuivers werd Snijders aan de tand gevoeld. Door het hoge tempo, het krach tig ingrijpen en succesvol toege paste technische handigheidjes werd VSV iedere kans om het spel in handen te nemen, ontnomen. Enkele malen brachten de bezoe kers het tot doelman Veenhuizen, doch door zijn sublieme opstelling werd iedere gevaarlijke situatie voorkomen. Zelfs toen in de tiende minuut Balvers, alleen voor Veen- huizen stond, vermocht hij niet een voltreffer te plaatsen. In de vijftiende minuut, toen eigenlijk niemand aan een doel punt dacht, wijl de AGOVV-ers wel veel. maar niet zuiver schoten, speelde Beumer een bal terug op Gabriël, die op een afstand van wel dertig meter met een formi dabel schot dwars door de versterk te verdediging Snijders volkomen verraste. Dit succes schonk AGO VV nieuwe kracht. Met listige han digheidjes, met verre passes en met fraai open spel, werd de defensie bij herhaling in moeilijkheden ge bracht. Kunst zag nauwelijks meer kans om een bal behoorlijk te plaatsen en in zijn vertwijfeling zocht hij voortdurend heil in de zijlijn. Voortdurend werd Snijders gedwongen om stompend redding te brengen en dit leverde AGOVV menig corner op. Met onstuimige vaart bleef AG OVV aanvallen. Zij bestookte de VSV-veste zonder ophouden, zodat het een raadsel was, dat doelpun ten uitbleven. Tien minuten voor rust leverde zo'n kanonnade drie corners, die evenzovele dreigende situaties opleverden. In het laat ste geval kreeg Brummel een te rugspringende bal in zijn bezit en zijn schot verdween onhoudbaar in het doel. Direct hierna rende Hanskamp dwars door de VSV- verdediging. doelman Snijders trapte grandioos over de bal en de gevallen Hanskamp zag nog kans het leer een te zacht tikje te ge ven, want van Gelder kon net op het nippertje de bal van de doellijn trappen. De tweede helft werd door AGO VV met frisse moed ingezet. Vele goede kansen gingen verloren. Maar toen na een kwartier de vermoeid heid de thuisclub parten speelde, namen de bezoekers geleidelijk het spel in handen. Een ieder begreep, dat een 20 voorsprong allesbehal ve veilig was. Nu was het de beurt aan VSV om van zich af te slaan. Veenhuizen. Alfrink en Beekhuizen werden voortdurend in moeilijkhe den gebracht. Hun spel, althans dat Het gemeentelijke stadion te Bordeaux was goed bezet toen de B-ploegen van Frankrijk en Neder land het veld op kwamen. Nacfat de volksliederen gespeeld waren door de muziek van het 57e regi ment infanterie werden beide ploe gen aan de autoriteiten voorgesteld. De Fransen wonnen de toss en de Nederlanders, in blauwe hemden en zwarte broeken gestoken tranten af. De leiding berustte bij? de Por tugees Costas. De gastheren trokken onmiddel lijk ten aanval en dwongen een corner af. Rechtsbuiten Walter plaatste zuiver voor doel, de spil Grcgoire. die naar voren gekomen was. zette zijn hoofd er onder en het was 10. precies dertig sec. na de aftrap. In de 16e minuut moest Landman zwichten voor een kogel van Strap- pe 20. In de 21ste minuut ontsnapte de snelle van Dooren aan zijn bewa kers. passeerde op het juiste mo-, ment naar Walter en deze maakte geen fout: het was 30 voor de Fransen. In de tweede helft zetten de Fransen dadelijk hun offensief voort. Zo groot werd de druk dat doelpunten niet. konden uitblijven. In de tweede minuut kreeg Sfrappe de bal even vrij en met ec^ ge weldig schot wist hij Landman voor de vierde maal te passeren 4—0. Daarbij bleef het niet, want bij eert nieuwe stormloop maakte van Dooren er twee minuten later 50 van. Daarna deden de gastheren het kalmer aan en kwamen onze land genoten, die de moed niet lieten zakken, meer aan het woord. Een veelbelovende aanval strandde op Pascual, en even later kopte Koene- man een voorzet van Schaap over de lat. Er was nu geen sprake meer van een Frans overwicht en bij een langdurige worsteling voor hurt cl© 1 mochten de Fransen van geluk spre ken dat de bal nog werd wegge werkt. Nog enkele keren moest, doelman Lorius ingrijpen, toen verloor de strijd zijn scherpe karakter. het tempo daalde aan beide zijden en het einde kwam met een 50 zege voor de Fransen. der beide backs, had veel weg van wanhoopsvoetbal, doch het ging. In de twintigste minuut werd weer zo'n massale aanval besloten tnet een kogel van Sterk, waarvoor Veenhuizen moest zwichten. De spanning werd hierdoor, bijna ondraaglijk. Maar de blauwhemden, krachtig gesteund door spil Jon ker, die deze middag de wedstrijd voor AGOVV gewonnen heeft, hield stand. Tegen het einde raakte ook VSV uitgespeeld en toen kregen de blauwhemden zowaar nog enige fraaie kansen. Brummel miste een opgelegde kans, doch even later trapte Beumer een zacht rollertje door een haag van spelers, die het ronde huppelende ding met grote ogen van verbazing nastaarden, tot Snijders was gepasseerd. Zo kwam het einde met een wel verdiende AGOVV-zege van 31. ENGELSE LEAGUE Portsmouth wist Zaterdag het Engelse voetbalkampioenschap in de wacht te slepen door Bolton Wanderers met 21 te verslaan, terwijl hun meest geduchte concur renten Newcastle en Manchester 't niet verder dan tot een gelijk spel konden brengen. Zo heeft Portsmouth dan toch een vergoeding gekregen voor de nederlaag in de halve finale voor de cup. Het succes is \'oor een groot deel te danken aan het goede team work en het enthousiasme, waar mee steeds werd gespeeld. Toch heeft Portsmouth in het teafn geen bepaalde uitblinkers en er werden geen fantastische bedragen betaald op de transfer-markt. Reeds bij het begin van de wed strijd was het te zien, dat Ports mouth kampioen zou worden. Er waren nog geen drie minuten ge speeld toen Harris zijn club de leiding gaf, waarna Clarke nummer twee inkopte. Daarna vormde de verdediging een hecht bolwerk, waarop de aanvalfen der Bolton Wanderers, die toch nog een over winning wilden forceerden, strand den. De stand in de onderste regionen der Eerste Divisie is nog steeds in gewikkeld. Middlesbrough en Preston North End slaagden er in een Jïostbaar- puntje in een uitwedstrijd te beha len. Pluddersfield en Sheffield Uni ted daarentegen verloren er op eigen grond een. De beslissende wedstrijd voor de promotie in de Tweede Divisie tus sen Southampton en West Brorn- wich Albion eindigde eveneens in een gelijk spel. Fulham echter won de eerste van zijn drie in Londen nog te spelen wedstrijden en heeft een goede kans om op de bovenste plaats- te eindigen. Leicester City, de cupfinalist, heeft een beetje hoop gekregen om de plaats in de Tweede Divisie te behouden. Zij veroverde een waar devol punt op Plymouth, dat ook aardig in het nauw zit. Te Glasgow vond de eindstrijd plaats om de Schotse beker tussen Glasgow Rangers en Clyde, waar- by 120.000 toeschouwers tegen woordig waren. Het team van de Rangers heeft in de afgelopen 20 jaar reeds 7 maal de cup gewonnen. Ook ditmaal werd een overwin ning behaald en met 41 moest Clyde het onderspit delven. Een van de uitblinkers van de Rangers was Young. In het Wembley-stadion vond de finale plaats voor de amateurcup tussen Bromley (Kent) en Romford (Essex), welke ontmoeting door Bromley met 10 werd gewonnen. Voor de eerste maal werd de eind strijd te Wembley gespeeld en dat Ar nog wel belangstelling voor ama teurvoetbal bestaat moge blijken uit het feit. dat niet minder dan 95.000 toeschouwers de ontmoeting bijwoonden. Naar bekend komt Romford en kele wedstrijden in ons land spelen, nl.' te Arnhem, Enschede en Nijme gen. TENNIS-UÏTSIAGEN Hoofdklasse: A: DDV 1Leiinonias 2 75 Leimonias 1Eindhoven 1 71 B: Victoria 1Alta 1 111 (voorl.) Spieghel 1Thor RW 1 64 Hilversum 1Park Marlot 1 11 -1 (voorl.) Festina 1 -Nw. Marlot Club'l 7—5 Overgangsklasse Nw. Marlot Club 4—VVGA 1 Tnside 1 Spieghel 2 Tweedn klasse ODV, In,9'de 2 Retire 1 - Juliana 1 Derde Klasse: Helder 1Schaffen 1 Enkhuizen IAnonymus k'axse: Twéflfco Bank 9TOSS 1 Kooff Zaandük Helder 3. Zaandam 2H^der 2 JnU'ana 2Festirna fi TOPS 2Koog Zaandijk 3 Return 7 -Enkhuizen 2 o-:me Fighters 2-- Inside 4 WIIF 2- Wimbledon Twee outsiders in de strijd om een plaats in de 2e klasse n.l. I. V. V. en Hilversum wisten gisteren hun ontmoeting met resp. Zilvermeeuwen en Alkm. Boys in een overwinning om te zetten De Boys verloren met 42 en de Meeuwen met 21. Hierdoor her nam Zaandijk zonder te spelen de leiding. Men zie de stand Zaandijk Zilvermeeuwen I. V. V. Hilversum Alkm. Boys De spanning 4 2 2 0 6 5-3 5 3 0 2 6 14- 9 5 2 0 3 4 S- 5 1 2 2 4 10-12 5 1 2 2 4 0-11 in de promotie competitie 4e klasse neemt toe Grashoppers sloeg Randers vol gens verwachting en blijft dus nog steeds een uitstekend kans- paard. En Succes wees met de zelfde cijfers (31) B. IC. C. af, dat nu de leiding weer aan de Wieringers moet overgeven. Men beoordele de stand: Succes Grasshoppers B. K C. Randers 0 1 6 1 1 5 4 2 115 4 0 0 4 0 4 3 4 2 8- 7- 3 6- 4 3-10 ALKMAAR WON BONDEN- WEDSTRIJD KEGELEN Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Haarlemse Kegel bond is een invitatie bondenwed strijd gehouden, waarvan de uitslag luidt: 1. Alkmaar 1934 houten; 2. Gooi en Eemland 1799 houten; 3. Haarlem 1794 houten; 4. Amsterdam 1750 houten; 5. Den Haag 1705 hou ten en 6. Noord-Nederland 1701 houten. HOCKEY De Nederlandse hockeyploeg heeft Zaterdagmiddag te Parijs een verrassende 10 nederlaag geleden tegen het Franse team en zul^s in weerwil van het feit, dat onze landgenoten meestal in de meerder heid zijn geweest. Dit laatste blijkt ook uit de verhouding van de aan tallen corners: 10 voor Nederland tegen 2 voor Frankrijk. De neder laag moet toegeschreven worden aan een gebrek aan doortastendheid en forsheid van de Oranjeploeg, waarhij dan nog komt dat de Franse doelverdediger Butin een meer dan schitterende partij gespeeld heeft. Het was aan hem te danken, dat de Fransen hun voorsprong van 10, in de 13e minuut verkregen, uit een schot van Thieffry (Rijssel) tot het einde toe konden behouden. Luchtfoto, opgenomen door de K. L. M., tijdens de voetbalwedstrijd Nederland-Frankrijk Hef pad van de afdelingskampioenen naar de K.N.V.B. gaaf nief over rozen. Daf hebben ze alle drie gisteren kunnen merken. Z.A.P. verloor van Schoori, Strandvogels kreeg klop in Zaandam en Meervogels A. ging kansloos ten onder tegen I.E.V. Nog is alles niet verloren, maar dan dient het roer radicaal omgegooid. Twee kampioenen meldden zich gisteren nog aan, t..w. de Alc- maria-junioren en de oudste adspiranten van S.R.C. Deze Scha- gense groenhemden hebben wel een succesvol seizoen; na het eerste en het tweede thans de „hope". Dat geeft moed voor de toekomst. Naar de KNVB ZAP heeft met 10 van Schoori verloren. Dat is een geduchte tegen valler voor de withemden, die we verleden week tegen Sijbekarspei echter al zagen aankomen. Wie weet schudt dat Neijens c.s. nu toch eens wakker. Nog is het niet te laat. Er resteren nog vijf wedstrij den. Folge; v. Nieland, enz. nog even de schouders eronder. Jullie moeten naar de KNVB!! Voor LSW iè de zon na de 32 nederlaag tegen Sijbekarspei on der gegaan. Slechts een wonder kan de Langedijkers nog voor deze de gradatie behoeden. Inmiddels staat Schoori er nu goed voor! Schoori Sijbekarspei In deze kleine competitie om een plaats in de le ronde van de N.H.V.B.-beker, is het aan Helder II gelukt om wederom een concur rent van zich af te schudden. Voor deze overwinning werd reeds in de le helft de grondslag gelegd. Met fris aandoende open aanvallen werd de Boys achterhoede vaak voor schier onoplosbare problemen gesteld. Speciaal De Leur (links buiten) ep v. d. Blom midden voor) hadden er zin in, en keer op keer sneden zij met vlijmscherpe passes de Alkmaarse achterhoede open Voorlopig hield deze echter nog stand, maar na een half uur had v. d. Blom met een listige schuiver voor de le maal succes. Hierna was het Darlijn, die na twee maal schieten slechts eenmaal de roos trof met een vliegend schot. Vlak voor de rust gaf De Leur met een boogschot de withemden een veilige 3—0 voorsprong. In de 2e helft had het aantrekke lijke voetbal van voor de rust heel veel van zijn bekoring verloren. De withemden deden het wat kalmer aan en de Boys voorhoede was niet bij machte, om het Scheurleer erg lastig te maken. Aan de andere zijde wilde het in de Helder voor hoede ook niet al te best vlotten en verder hield de Alkmaarse doel man enkele zeker schijnende doel punten op voortreffelijke wijze uit zijn heiligdom. Een maal dachten we v. Houte de score nog te zien opvoeren, maar uit moeilijke positie schoot hij via de staander naast. Bij deze 30-stand bleef het ver der en heeft Helder II de leiding in deze kleine competitie genomen. In de andere afd. voor een plaats in de le ronde van de N.H.V.B.-be ker. speelde Helder III tegen Hol- landia II in Hoorn. In een goed gespeelde wedstrijd bleven de wit hemden met 2—0 in de meerderheid. In deze wedstrijd was de H. doel man Boekei uitstekend op dreef. J. de Loos en De Haan zorgden voor de beide doelpunten De HagenJar Bijl bleek in de fel le eindsprint, waaraan een groep van 12 renners deelnam, de snelste te zijn en won gistermiddag de 125 km. lange 13e ronde van Purmerend die georganiseerd was door de Am sterdamse Wielerclub Le Champi on. De uitslag luidt: 1 Bijl. Den Haag, 3 uur 330 min. 30 sec, 2. Loos Amsterdam, 3. Smits Rotterdam, 4. Lakeman Amsterdam, 5. Scheiiin- gerhout Zaandam, 6. Jansen Eind hoven, 7. Buuron Bergen op Zoom, 3. Schoenmakef Eindhoven, 9. Ver hoeven Vlaardingcn en 10. de Kor- vcr Rotterdam. Sporters 2 110 3 ZAP 3 0 2 1 2 LSW 3 0 0 3 0 Ook Strandvogels leed een neder- ag. De Ouderdijkers waren naar Zaandam getrokken om ODIZ par tij te geven. De Zaankanters hiel den echter door middel van een 21-zege de punten thuis. Volgende keer beter. Strandvogels; alles is nog niet verloren. Heemskerk 110 0 2 ODIZ 2 10 12 Strandvogels 1 0 0 1.0 Meervogels A. deed het heel slecht. Met niet minder dan 40 beten de Akersloters in het zand tegen IEV. Dat resultaat hadden we toch zeker niet verwacht. En fin Meervogels A, we spreken af: volgende wedstrijd rehabiliteren jullie je 'geheel. Twee kampioenen. Ook in de Junioren- en Adspi- ranten-afdelingen komen de kam pioenen nu aan de lopende band tevoorschijn. Gisteren kwam Alc- maria A bij de Junioren over de streep en moesten in IQ de oudste adspiranten van W.G.W. en LRC in 't Zand elkaar in een beslissings wedstrijd telijf. om elkaar de,titel te betwisten. LRC A won verdiend met 21 na lang met 20 te heb ben voorgestaan. Aan beide kam pioenen onze gelukwensen. Het Gouden Het Gouden Kruis. Kruis schiet al lek ker op. In meerdere afdelingen zijn de beslissingen al gevallen en giste ren kwamen daar nog enkele bij. Hollandia T. heeft er blijkbaar goed zin in; getuige de 131(1!) zege op Flevo. Zou het kleinood van Schagen naar Tuitjenhorn ver huizen?! SRC hield zich overigens aan de uiterst dunne strohalmen vast en klopte VZV met 31. Dat was een tegenvaller voor de Veldteners. MARCEL CERDAN, de 32-jarige Franse wereldkampioen boksen kwam naar Londen voor een ge vecht tegen de Britse kolos Dick Turpin, 28 jaar oud. Marcel toonde zich weer de mee dogenloze. In de zevende ronde van de strijd verkocht hij Dick een korte linkse, die de Britse kam pioen met de beste wil van de we reld niet kon verwerken. Cerdan had gewonnen. Op de kop af had het gevecht 20 minuten geduurd. Het leverde de Fransman 10.000 pond op, oftewel een ton. Van dit bedrag moest Cerdan onmiddellijk 500 pond (f 5000) terugstorten om dat bij de weging gebleken was, dat hij juist één pond te zwaar was. Uiterlijk was er aan de wereldkam pioen na het gevecht niets te zien. Alleen een paar krabbels op zijn neus. ,,Dat kwam van Turpin's krullenverklaarde Cerdan. En Turpin die even later met Cerdan poseerde voor een leger fotografen, zeide: „De klappen van Cerdan zijn harder, dan éen van zijn tegenstan ders in meer dan 100 wedstrijden. Ik dacht, dat mijn kaak in gruze lementen lag door die linkse". De volgende morgen togen beide bok sers als twee boezemvrienden naar de bank om hun chèques te innen. Binnenkort steekt Marcel over naar Amerika om zijn wereldtitel offici eel te verdedigen tegen Tonny Zale, Hilversum-Alkmaarse Boys Het was een uiterst matige wed strijd daar op het mooi gelegen en door zon overgoten veld van Hil versum. Slecht combineren en on zuiver plaatsen maakte de wedstrijd, naast een slecht leidende scheids rechter. het aanzien niet waard. Het was dan ook niet te verwonde ren, dat meermalen vanaf de tri bunes om een partütjc voetbal werd gevraagd! Doelman Kramer was weer in de goede vorm.' Hieraan mankeerde de laatste weken wel iets. De achter hoede was zwak. Metselaar, anders één der sterren van het veld, was er nu hopeloos uit. terwijl ook Ad miraal niet erg safe was. Voor het eerst misten we deze wedstrijd Bart in de middenlinie. Deze speler kon door een Vrijdag ondergane kaak- operatie niet van de partij zijn. Voor hem in de plaats speelde van Dok, die op deze plaats geen on verdienstelijk werk leverde. De Ley en Blok waren hun plaatsen ten volle waard. Aan de voorhoede mankeert nog wel het een en ander. Van der Mculen en de Grand waren nier wel de beste. De Hilversumse ploeg was tech nisch de meerdere van de Alkmaar se en de overwinning was dan ook alleszins verdiend Vooral de sneue rechtervleugel viel hier op door snel c gevaarlijk spel. Het combi neren Het ook hier wel eens te wen sen over. maar de algemene indruk van Hilversum is toch aanmerke lijk gunstiger. De wedstrijd zelf had weinig spannende momenten. De Boys winnen de toss en verkiezen de eerste helft tegen zon in te spelen. De eerste aanvallen zijn voor Hil versum en reeds direct moet Kra mer ingrijpen. De Boys weten de eerste corner te forceren, maar deze heeft door een overvloed aan Hil versumse benen geen succes. Beide ploegen zijn nu vrijwel tegen elkaar opgewassen, maar door een fout in de achterhoede krijgt de H. rechts- binneit een kans. die hij niet on benut laat (1—0). Hierop scoren ook de Boys, doch dit wordt wegens buitenspel niet toegekend. Een hard schot gaat even later juist over de lat. Even later krijgt midvoor Schaap een unieke kans als hij al leen voor Kramer staat. Zijn schot gaat echter naast. Binnen de mi nuut heeft de H. linksbuiten een-' zelfde kans. Ook hij brengt er niet veel van terecht. Tien minuten voor rust breken deBoys door en van der Meulen bedenkt zich niet (11) Met deze stand komt de rust. De tweede helft heeft een sensa tioneel begin. Na nauwelijks 1 mi nuut spelen krijgt J. Indri een kans. Hij schiet onhoudbaar in (12). Direct van de aftrap stormt H. vooruit en voor men het beseft heeft H. een prachtige tegengoal (2—2) gemaakt, door zijn midvoor Schaap. Nog enige niet ongevaarlijke B.- aanvallen volgen nog. Langzamer hand neemt H. het spel in handen en de Boys moeten alles op alles zetten om erger te voorkomen. Kramer verricht in deze tijd meer dere mooie safes, die ieders bewon dering afdwingen. Bakker moet wegens een blessure het veld verlaten v. Son neemt zijn plaats in. Ook een Hilversumse speler treft even later hetzelfde lot. Eindelijk wordt het volharden van H. beloond Een schuiver van Donk belandt voor Kr. onhou^oaar in de hoek (3—2). De Boys dringen nu geweldig op om nog een ge.,j.vma- ker te forceren. Dit wordt hun noodlottig, want even later breekt de rechtsbuiten door. Kramer stopt zijn kogel prachtig, maar kan niet verhinderen, dat de linksbuiten Vonk de in het veld terugstuitende bal over hem heen in het doel plaatst (42). Even later komt het einde van deze weinig spannende wedstrijd. Russische leuze MOSKOU, '25 April. Reuter De Sowjetrussische Communistische Partij heeft ter gelegenheid van de aanstaande 1 Mei-dag een serie leuzen uitgegeven, waarvan er een verklaart, dat „de vriendschap tus sen de volkeren van Groot-Brittan- nië, de Ver. Staten en de Sowjet- de Yank die de Fransman het vorig Unie de beste waarborg biedt voor jaar van zijn voetstuk stootte. een duurzame vrede A In West I viel gisteren de eerste beslissing. Stormvogels verloor met 4—1 van Sparta en degradeert naar de 2e klasse. D.W,V. en Z.F.C. le verden een taai- gevecht, dat geen enkel doelpunt opleverde. Hierdoor werd de volgorde: Z.F.C. 4 2 2 0 6 4—2 Sparta 4 1 3 0 5 6—3 D.W.V. 4 1 2 1 4 4—4 Stormvogels 4 0 1 3 1 4—9 Het grote feit in West II is de 1—7 8—1 6—2 6—2 4—4 6—2 1-7 7—1 tweede nederlaag in successie van R.C.H., dat er eerst zo prachtig voorstond, doch nu niet weinig in het nauw is gebracht. D.F.C. sloeg de Haarlemmers met 21 en staat nu met de Racing gelijk. D.H.C. nam H.V.V. voor haar rekening. De eerste klassers deden het hier dus Prachtig. De stand luidt: R..C.H. 5 3 0 2 6 8—5 D.F.C. 5 2 2 1 6 0—5 D.H.C. 5 2 1 2 5 8—7 H.V.V. 5 1 1 3 3 CO 1 co N.E.O. en Gelria besloten in het Dosten tot, een nuntonv°rdeiing N.E.C. haalde, de tour de force uit het leidende Labor met 10 een illusie armer te maken. Door deze prestatie maken de Niimet",naren °on prima kans het eerste klasser- srhRD te behouden. Men zie de stand: R.B.C. T.O.P. Spechten Helmond 8—2 8—5 9—10 4—12 Achilles beet fe) van zich af in de Noordelijke afdeling. Met niet minder dan 03 legdefi de Assena ren aan Emmen hun meerderheid op. L.S.C. volgde de eerste klassers echt.er op de voet door een 3 2 zege op Zwartemeer, De krachts verhouding tussen de vier candida- ten voor een plaats in de hoogste klasse zijn nu als volgt; 6—3 6—5 4—6 5—7 Achilles 3 12 0 L.S.C. 3 12 0 Emmen 3 111 Zwartemeer 3 0 12 f Longa maakte in Zuid VI opnieuw een zeer goede beurt. Met 1 2 werd van De Valk gewonnen. Daar door zijn de Tilburgers er zo goed als zeker van, dat zij hun eerste klasserschap kunnen behouden. De Baronie bracht Chevremont een 2—0 nederlaag toe. De stand is: Longa Baronie Chevremont De Valk 11—3 4—6 6—5 4—11 Om het kampioenschap yan Nederland. NOAD-BVV AGOVV—VSV Promotie Degradatie wedstrijden. Promotie 2e klasse. afgelast 3—1 N.E.C. 4 3 0 1 6 7—1 Labor 4 2 1 1 5 11—3 Be Quick 4 2 1 1 5 5—5 N.E.O. 4 0 3 1 3 4—7 Gelria 4 0 1 3 1 2—13 Door op eigen terrein met 31 van de Veiser kampioenen te winnen, heeft A.G.O.V.V, zich aan de kop van de ranglijst ge- plaats in de kampioenscompetitie. -- L;nksbuiten Loois van A.G.O.V V scoort het tweede doelpunt voor zijn club en brengt de stand cp 21, ondanks de inspanning van d:- V.S.V.-keeper Snijder R.B.C. behaalde in Zuid IV het eerste klasserschap door een blanco gelijk spel tegen Helmond. De pro motie van de Roozenrlalers gin" samen met de degradatie van de heide eerste klassers Helmond en Snechten. Deze loat.st.cn verloren in Eindhoven met 0—3 van TCP. De stand ziet er hier als volgt uit: DW.VZFC 0—0 3parta—Stormvogels 4—1 (Stormvogels degr. n. 2de kl.) District II 2—0 DHCHVV DFCRCH 2—1 District III NEOGelria 2—2 NECLabor 1—0 District IV 0—0 HelmondRBC RBC promoveert) De SpechtenTOP 0—3 (Helmond en Spechten degraderen) District V EmmenAchilles 0—3 LSC—Zwartemee 3—2 Distriet VI De Valk—Longa 1—2 BaronieChevremont 3—0 PROMOTIE 3e KLASSE Distriet I TOG—UW Hilv.Alkm. Boys IVVZilvermeeuwen ?DW—Schoten (DWS) Baarnde Kennemers District I Promo'ic Vierde Klasse DTSPurme' stoyn 4—2 2—1 1—4 1—4 1—1 OFCDRC 0—2 V oor waartsBV C 15 DonarAmersf. Boys 4—3 DEC—Oranje Zwart 0—1 RUCLaren 3—0 TIW—SLTO 4—3 DVAVDIO 3—3 SuccesBKC 3—1 GrasshoppersRanders 3—1 Vierde Klasse B St. George—Oudesluis 3—0 Vierde Klasse C WSV'30Limmen 4—2 Vierde Klasse D 3—3 DJKWMHO DISTRICT I Groep 15 HVCBFC 4—0 Groep C 1 ASVde Meer 2—4 Groep E W estfriezenTexel afgel. Groep F VictoriaRKAVIC 3—2 Groep G 3—0 W'graal'smeerPurm. Groep I VVB-VVE 1—4 Groep K Riva'enSloterdijk 2—2 Groep O AndijkRKAFC 3—4 VVZBergen 1—2 Groep P 0—5 Zeevogels—OSV Groep V afgel Germaan—N'niedorp Groen X J.H Kwartier—SNA 3—2 j SAVM—Y-boys 2—2 Groep Y Zebra'sFortitudo afgel naai Mint Bevoegde kring waarschijnlijk digheid, dat de het Rabkorhaz heeft daar de waking is niet doch geschiedt Terugblikkend de tegen hem neer de Hong schuld van de ingegrepen, inp vrijheid te hebl Dit is een de wijzen van des K Men heeft getrac «temmen voor he de een overeenk sluiten. Toen biet niet te vermurw regering geen aci er is met het compromis mogel tische wereldbe rialistisch en go< recht tegenover cipes toen is en laster-campa; een onwaarheid, dige herhaald, daar doel, voora genpartij ieder diging is ontnom digde tenslotte m veroordeling va Primaat. De et geerders: Rakosi- Rouai, Vas Ostei kunnen tevreden zal hen ter ve pen. Ker Goi Er bevinden z land katholieke lijken, die door voor studiedoele een opdracht var tieve strekking land zijn gezon ming van de re ganen. Maar w dels? In vele ge\ tingen van dezt beurd verklaard Elke vorm vai voeten getreden het onrecht van verschijnsel zich de niet-commi manifesteert. In naam bes godsdienstvrijhei dragen de heilig nen ook andere gen in de kerk zekerde ons ecl katies worden s de priester, die maar één woord communisme te De katholiek jeugdorganisatie Er is een geval rochiegeestelijke had verzocht oi van zijn voori een geestelijke naamde eendag De vergunning inderdaad door ties verstrekt vestigd. De vastgesteld DXNSDA HII K.R.O.: 7.00 Ni 7.45 Morgengeb Tulpenrallye, Lichtbaken, 9.31 Muziekkalender in mijn hokje?, Schoolradio gre houdt fit, 11.30 11.40 Gr. pl., 1 Piano, 12.30 Mc tuinbouw, 12.33 Zonnewijzer, 1 Lunchconcert, ziek, 14.00 Ned. Onder ons, 15.C II, 15.30 Stern Zonnebloem, 1< Na schooltijd, leven, 17.45 18.10 Sportpraa sica, 18.50 i Nieuws, 19.15 leven, 20.00 N wone man, 20.1 22.20 Piano, 22. Tulpenralley 2' Hl A.V.R.O.: 7.00 tendgymnastiel V.P.R.O.: 7.5( A.V.R.O.: 8.00 1 varia, 8.55 Ge£ vrouw, 9.00 G Aubade, 10.00 Arbeidsvitamir luister. 11.00 G ker, 12.00 Het dedelingen lam Voor ons plat Tulpenralley, Nieuws, 13.15 Concert, 13.50 naald en scha ne, 16.25 Hond nisten, 16.40 H koor, 17.30 Ori penralley, 17 Nieuws, 18.15 Ned. Strijdkra groen knollenl Regeringsuitze 20.05 in het z Dinsdagavondj foomnuziek, tiek, 21.45 B 22.00 Pro Musi 22.55 Gr. pl„ 23.45—24.00 T 9

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4