endaal r Zaadleveranties aan de Duitsers ONS NOORDEN ig aan de ïlregen KEES Frater CORNELIUS DE HEILIGE PRIESTERWIJDING EERSTE PLECHTIGE H. MIS De eandidaatstelling in Heerhugowaard (Ingezonden) J. MAATS AFWEZIG zelfstandige hulp in de huishouding Kruiden, jongen net jongmens Friesland - Groningen - Drente TE KOOP MOTOR ■%éi. kool- en bloemkool- planten In de kost gevraagd voor de zaai SLAGERSPERSONEEL Slagerijen Bernard Koomen, J VERTEGENWOORDIGER AUTOGARAGES M. C. Huiberts, Sint Pancras Zuid populair concert Harmonie Aurora dansmuziek Café „Spoorzicht" HOOITI|D??? Fahr hooibouwwerktuigen N.V. v.h. BLOM Cr DEKKER In Uw laatste costuum zijn geen zakken N.V. Alkmaarse Overdekte BADjONGEN - BADMEISJE RIIWIELBEW AARDER nette meisjes -V Het bestuur v. d. Slootgaardpolder de brug bij Zijdewind GESLOTEN Reclame in NOORD-HOLLAN D Nieuw Noordhollands Dagblad ;n verrassing in 3. IC zal MFC 2 irrassende eind- ge op Randers 2 rdoor de Medem- het nippertje de ringen. Aangezien in dat geval het 'orden, wordt het ie strijd daar in 3GRAMMA 1 Mei •Leimonias 1 D.V. 1 [hel 1 toria 1 Festina 1 1Hilversum 1 se: de 1 Marlot Club 4 i 1 J. 4 elder 1 1 beek 1 5 3 thuizen 1 ergraafsmeer ventse Bank 2 6 Fighter* 2 am 2 Juliana 2 r. 2 3lek Waeck 1 >ria 1 C.F. 2 ien raasden grote irde bommenwer- rst met vreedzame Nederland. En in- ,en suisden contai- uit de lucht. ;ch ogenblik vloog •ge Franks, die in ;rslaggever werkte ndse Nieuwsagent- a en thans Reuter- Den Haag is, als see bij deze „voed- ;ns deze eerste d in Den Haag een die thans zijn 4de Dat is Johannes [er, die vandaag een pakje uit de [estuurd De heer vandaag n.l. zijn jaar geleden. ;at een herinne-- e voedselregen, de vaarop een moeder een Nederlands ij rijzende zon staan vuiven naar een >te bommenwerper, te lading lost. vrijheid, 29 April idt het opschrift. Wiering.w. 2 -Kolp. Boys 2 DTS 3 2De Koog 1 3—WGW 2 'WW 1 -WWW 2 DWB 3 trandvogels 3 3Ursem 3 —Oosthuizen 3 5—MOC 3 lex. Boys 3 tAndijk a c—HOSV a '.Niedorp a /estfrisia b -GVO a Vitesse b Vestfriezen a rs aRKEDO a -Alw. Forward a i—RKDVO a b—SRC a JIOS a ;ap b laar in bed aantrof - kken te zijn ge- ihtpaar Klausen uit imen en woonplaat- geerd, daar twijfel- nblik aan. Het was •minst toeval dat en de Klausens gelegen kamers op ieping hadden be- rookte met de plan- 3 mevrouw Hangö 3 te doen gehad dan naar haar kamer pen zodra de nacht- t naar beneden was eer Klausen zorgde ar bagage met be- slgde. Midden in de zij zich geen zor- te worden betrapt, op, waarom 't echt- „Sint Olaf" met 'n i: het had zijn zin kostbaar halssnoer ringuard. Op de een er waren de Klau- ekomen, dat de Bé- Parijs naar Stock waar ze hun intrek Ien zich gehaast, de irones voor te zijn. cht van konden ge- dat 't begeerde sie- el-brandkast werd öderman vooralsnog elk geval zorgden gen, dat het er niet ef. (Wordt vervolgd) 2-oreraag OU April Voor de Bijzondere Politierechter (voorheen Tribunaal) stond gisteren te Alkmaar terecht de Enkhuizer zaadhandelaar Jb. J. S. wegens col laboratie. Hem was n.l. ten laste gelegd het lidmaatschap van het Economisch Front en hulpverlening aan de vijand, althans het voordeel- trekken uit de toestand van bezet ting, door het leveren van zaad aan de Duitse Weermacht. Wat zijn lidmaatschap van het Economisch Front betreft, ver klaarde de vroegere illegale wer ker, de Enkhuizer Onderwijzer Appelhof, die zelf in verbinding zei te hebben gestaan met de Secret Service, dat S. zich bij dit Front had aangesloten in overleg met hem, getuige, op voorwaarde, dat verdachte inlichtingen zou ver schaffen over hetgeen in dit Econ. Front werd bekokstoofd. De inlich tingen, die verdachte hem echter geleverd had, waren van geen be tekenis. Over de leveranties van het zaad aan de Duitsers werden verschil lende getuigen gehoord; allereerst de 32-jarige C. Eeken, destijds ad viseur aan het Bedrijfsschap, waar van de heer Valstar hoofd was; deze vertelde, dat alle transactie met de Duitsers via het Bedrijfsschap moesten lopen. Get. A. Wylacker, destijds directeur van het Bedrijfs-' schap, afd. Tuinbouwznden, thans dir. Unilever, verklaarde, dat de gezamenlijke Zaadhandel een be paalde politiek tegenover de Duit sers voerde, waarbij verdachte niet afstak. Het wgs get. daarom een teleurstelling, toen hij later hoorde, dat verdachte buiten het Bedrijfs schap zaad aan Duitse instanties had geleverd. Hij deed dit mogelijk, om ambte lijke instanties niet nodeloos in moeilijkheden te brengen. Verdach te zelf verklaarde, dat hij inferieur goed aan de Duitsers leverde en dat hij deze leveranties deed, om te voorkomen, dat de Duitsers zaad in beslag zouden nemen of recht streeks zouden kopen. Ook deze ge tuige had het bevreemd, dat ver dachte buiten het Bedrijfsschap om transacties gedaan had, 'Als getuige décharge werd de tegenwoordige directeur van het Bedrijfsschap Tuinbouwzaden, G. van 't Riet gehoord, die enige me dedelingen deed over de voorraden en export. Voor de oorlog beliep het areaal Tuinbouwzaden 61" dui zend H.A.; in 1939 was dit terug gelopen tot 41/! duizend HA, doch in de oorlog is dit areaal opgevoerd tot 15000 H.A. Naar verhouding was de toename van het areaal van het bedrijf van verdachte niet zo toege nomen. Ook zijn relatieve aandeel in de export was kleiner; die be droeg voor '40/'41 in totaal voor het hele land 8738 ton; in '42 5151 ton en in '43 7071 ton. Het aandeel van de fa. S. in deze export bedroeg in '42/43 387 ton en in '43/*4 ou8 ton. Het Bedrijfsschap wist, dat de voorraden niet klopten met de in- ventarisatiegegevens, omdat de be- Familieberichten Met innige dankbaarheid voor Gods uitverkiezing delen wij U mede, dat onze zoon van de Congregatie der E. E. P. P. Assumptionisten, op 3 Mei a.s. hoopt te ontvangen uit de handen van Z. H. Ex, Mgr. W. Mutsaerts in de Kapel van het klooster „St. Augustinus" te Bergeijk N.B. Tevens mogen wij U kennis geven, dat hij zijn zal opdragen op ZONDAG 24 JULI 1949 om 10 uur in de Kerk van O. L. Vrouw Praesentatie te Anna Paulowna. Overtuigd van Uw medeleven, bevelen wij de wijde ling bijzonder in Uw gebeden aan. N. J. VAN DE KAMER M. R. VAN DE KAMER-BIERMAN Anna Paulowna, April 1949 Middenweg 10 RECEPTIE: op 24 Juli a.s., nam. van 3—4.30 uur in R.K. Schoolgebouw, Nieuwe weg 4* 4* 4* 4* 4* 4* -I* 4* 4* hoefte-voorraad van Nederland werd gechargeerd en de overige voorraden lager werden genoteerd. Over het algemeen streefde de Zaadhandel naar zo weinig mogelijk export. Via de NSB-er en de collega- zaadhandelaar v. d. P. uit Hilver sum werd, volgens de verklaring van laatstgenoemde voor ongeveer f 700.000 zaad aan de Duitsers gele verd. Get. van 't Riet beschouwt verdachte' niet als een collabora teur. Verdachte ging uit van de overweging de goede zaden mer te houden en de inferieure uit te voe ren. Het had getuige wel verwon derd, dat verdachte na de bevrij ding niet voor de draad kwam met zijn zwarte transacties. De zaadhandelaar v. d. P. had met Van Engelen zaxen gedaan op voorwaarde, dat deze alleen van hem zaad zou betrekken en zou stoppen met links en rechts zaad op te kopen, waardoor de mar.it werd bedorven. Voorts deed deze getuige het voorkomen, alsof hij en yerdacme het inferieure zaad voor export le verden, om de geallieerden een dienst te bewijzen. Vervolgens werden nog als getui ge a decharge gehoord de vroegere illegale werkers, G. v. d. Weg, arts te Andijk en de vertegenwoordiger C. Haeck, die verklaarden, dat ver dachte medewerking verleende aan de illegaliteit door het schenken van geld en goederen in natura, tot een bedrag van naar schatting f58.000. Getuige Haeck verklaarde, dat de medewerking, waar hij ge tuige van was, dateerde van na Sept. '44. Om nog enkele getuigen te horen, werd de behandeling voor onbe paalde tod aangehouden. L.T.B. HEEFT MAXIMUM AANTAL LEDEN SCHOORL Dezer dagen hield de L.T.B. haar huishoudelijke ver gadering in het lokaal Slljkerman te Catrfjp. onder leiding van de heer N. Kaag. Er bestaat gelegenheid een voor- melkerscursus te volgen. Medege deeld werd dat het cursusgeld hier van f 10 bedraagt, terwijl eventueel een tegemoetkoming in de reiskos ten zal worden gegeven. Bovendien wekte de voorzitter de jongere leden op deel te nemen aan een melkcursus ter plaatse. Daar het minimum aantal cursisten slechts vier is, moet het mogelijk geacht worden de cursus doorgang te doen vinden. Het bedrijfspensioen in de land en tuinbouw is in werking getre den, In de aan de arbeiders te ver strekken boekjes dienen door de werkgever zegels te worden ge plakt, die verkrijgbaar worden ge steld aan de Boerenleenbanken. De L.T.B. heeft een aandeel van de Alkmaarse Exportveiling over genomen, hetgeen de goedkeuring van de vergadering kon wegdra gen. Volgens het jaarverslag van de secretaris, de heer P. van Assem, bedraagt het aantal leden thans 68. Dit is 100% van allen die voor het lidmaatschap in aanmerking kun nen komen. Zeer zeker een mooi resultaat. De wolmaniseer-inrich- ting voldoet goed en trekt de aan dacht ook buiten de gemeente Schoorl. De zucht naar ontwikke ling kan niet bijzoltder groot wor den genoemd: geen enkele cursus kon doorgang vinden. De penningmeester, de heer B. v. d. Ploeg, bracht hierna verslag uit van de financiële toestand van de afdeling, waaruit bleek dat de ont vangsten hadden bedragen f 1012,52 en de uitgaven f 952.99. Saldo f 59.53. De heer N. Kaag, die volgens rooster moest aftreden, werd bij acclamatie herkozen De heer J. Timmer wenste zich niet meer herkiesbaar te stellen. In de plaats van de heer Timmer werd bij enkele eandidaatstelling gekozen de heer Jac. Glorie. Hierna volgde een breedvoerige gedachtenwisseüng over een eventueel te houden ex cursie. De vergadering was het er wej over eens een excursie te hou den, doch over net doel daarvan zal men zich nog nader beraden, j^r was veel animo om in begin September de tentoonstelling in Eindhoven te bezoeken ter gelegen heid van het jubileum van de Centr. Coöp. Boerenleenbank, doch een definitief besluit daartoe werd nog niet genomen. Ook over het punt: aanschaffing nieuwe werktuigen, eventueel in samenwerking met de afdeling Schoorl van de Holl. Maatschappij v. Landbouw, kon men het niet ge heel eens worden. Na verloting van 9 overalls en een kleine rondvraag werd de ver gadering gesloten. Veertigjarig huwelijk EGMOND AAN DEN HOEF. 11 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden ztjn, dat het echtpaar J. de Waard- Pepping, Herenweg 265 alhier, in het huwelijk is getreden. Een heu gelijke dag voorwaar en op zich reeds volcToende om deze feestelijk te herdenken. Er is echter méér. Gelijktijdig immers herdenkt de jubilaris mede het feit, dat hij voor 40 jaren terug zijn bloembollenbedrijf begon. Met harde werkkracht en niet te bre ken doorzettingsvermogen, heeft hij, geleid door een kundig inzicht in handelszaken zijn bedrijf weten op te bouwen tot een van de groot ste in deze streek. Zijn bekwaamheden leidden tot 'zijn keuze als voorzitter van Bloembollencultuur, afd. Egmond, welke functie hij 25 jaren onafge broken heeft vervuld. Uit waarde ring voor het vele goede is hij nu tot ere-voorzitter verkozen, terwijl zijn zoon P. de Waard uit zijn handen de voorzittershamer heeft mogen overnemen. Belangeloos veel heeft hij gedaan op het gebied van de waterontrek- king aan de duinen. Op politiek terrein is de jubilaris mede geen onbekende. Twintig op eenvolgende jaren gaf hij als lid van de raad (KVP) zijn beste krachten aan de gemeente. Het al gemeen vertrouwen in hem leidde er toe, dat hij 3 maal achtereen volgens een volle ambtsperiode tot het wethouderschap werd geroepen. Ook de polderzaken trokken steeds zijn aandacht. Nu nog be kleedt hij de functie van bestuurs lid van het Waterschap De Oninge- polderde Landen. In brede Kringen, hier en elders, bekend, zal het de jubilaris en diens echtgenote die dag geenszins aan belangstelling ontbreken. Ongetwij feld zullen zeer velen de receptie, welke die dag des middags van 3 4.30 uur in café C. v. d. Molen te Rinnegom zal gehouden worden, benutten om hun gelukwensen te komen aanbieden. Begrijpelijk deelt het personeel mede in de feestvreugde. Voor hen staat een mooie autotocht met daarbij behorende ontspanningen op het program. Moge het een dag worden, waar op tot in lengte van dagen met ge noegdoening kan worden terugge zien. 55-jarige echtvereniging LIMMEN. Onder zeer veel be langstelling vierde het echtpaar S. AdmiraalA. Ruys zijn 55 jarige echtvereniging. Ondanks de tellen de jaren, maken beiden het nog uit stekend. Admiraal is jarenlang or ganist van het R.K. Kerkkoor, welke functie hij nog. steeds met grote kundigheid vervult. In de avond bracht het harmoniecörps het echt paar een serenade. Ook van het muziekcorps is Admiraal een van de pioniers geweest. Oranjefeest LIMMEN. Uitgaande van het Oranjecomité worden Zaterdagmid dag alhier bekerwedstrijden gehou den tussen HSVSVA, AFC en Limmen. Programma: 2.30 HSVSVH; 3.45 LimmenAFC; 5 uur finale tussen de 2 winnaars. De wedstrijden hebben plaats op het terrein aan de Hoogeweg. De dames handbalclub zal vooraf een onderlinge vriendschappelijke wed strijd spelen. Voor de middag om 10 uur zijn er kinderoptochten met een aubade bij de Burgemeester, met begeleiding van de Harmonie. Stille Omgang LIMMEN. Van 7 op 8 Mei wordt weer de Stille Omgang ge houden van Alkmaar. Het bestuur rekent op een flinke deelname. Zon dag a.s. 1 Mei na de Hoogmis en tla de H. Mis van 10.30 kan men in het parochiehuis de programma's halen. Degene die na de omgang met de bus terug willen moeten dit Zondag a.s. opgeven. Nationale gedenkdag BEEMSTER. Op 4' Mei zal hier op de gebruikelijke wijze de Nationale Gedenkdag worden ge houden. Bij het monument te Mid den Beemster zal een krans wor den gelegd, waarbij een minuut stilte in acht zal worden genomen. Daarna heeft in „het Herenhuis" een wijdingsbijeenkomst plaats. Herdenking in de Schermeer Op 4 Mei 1949 heeft wederom de jaarlijkse herdenking plaats van de in de oorlog gevallen Illegale strij ders. Zoals gebruikelijk, wordt op deze datum om 19.00 uur verzameld bij het monument te Stompetoren, waarna om 19.15 uur wordt afge marcheerd naar de boerderij „Hout- lust" aan de Zuidervaart. Aldaar wordt op de bekende plek op het erf twee minuten stilte in acht ge nomen, waarna gelegenheid wordt gegeven om eventueel een bloe menhulde te brengen. De gebundelde illegaliteit, afd. Schermer, nodigt particulieren, zo wel als in en om de Schermer ge vestigde verenigingen uit, om deze herdenking mede te maken, als blijk dat het offer, dat door de ge vallenen is gebracht nimmer uit onze herinnering zal worden weg gevaagd. Burgerlijke Stand DE RIJP. Ondertrouwd: Cor- nelis Karstens, oud 22 jaren en Elisabeth Brandhof, oud 19 jaren. Jacobus Franciscus Veraart, oud 26 jaren en Maria Gerardina Vrede- voort, oud 24 jaren. Getrouwd: Arian Blokdijk, oud 24 jaren en Gertrudis Smit, oud 21 j. R.K. Middenstand geeft feest voor de klanten HEERHUGOWAARD. Op 26 dezer was door verschillende win keliers aangesloten bij de R.K. Middenstand in de zaal van de heer V. d. Heiligenberg voor hun klanten een feestavond belegd. De zaal en balcon waren beiden vol, toen de voorzitter de heer P. Peppelenbos deze avond opende en de klanten verwelkomde. Er waren ruim 250 bezoekers. Daarna werd begonnen met het cabaretprogramma. Een amateurs gezelschap genaamd de Optimisten, hetwelk onder leiding stond van de heer Th. Jongkind, heeft de aan wezigen in alle opzichten een mooie avond bezorgd. De 2 Volendammers brachten op hun accordeons vro lijke muziek ten gehore. Leuke scetches werden ten tonele gebracht. Wim en Pim zongen leuke liedjes. P. Tromp bespeelde de banjo en Piet Beers die geannon ceerd werd als de beste accordeo nist van H. H.waard bevestigde dit. Een gratis verloting viel zeer in de smaak. De heren werden getrac- teerd op enkele fijne sigaren. De middenstanders hadden eer van hun werk. Heerhugowaard, 27 April 1949 Gelieve onderstaand stuk te plaat sen in Uw blad als antwoord op het ingezonden stuk van de heer W. van Stralen. De heer van Stralen heeft reeds de zaak ingeleid en tot zover zpn we het volkomen eens, maar de toe lichting is toch geheel anders als de heer v. Stralen het weergeeft, maar ik zal hem op de voet volgen, nu de zaak zelf: Er was afgesproken dat ik het pamflet naar de heer G. Molenaar moest brengen, en nu blijkt uit het ingezonden stuk dat de heer van Stralen bekend was dat dit bij de heer C. Plak moest wezen, omdat deze secretaris was van de Centrale, waarom heeft genoemde heer dit niet direct medegedeeld? De af spraak was dat de pamfletten voor het Noord aan mij zouden worden gezonden dit is niet gebeurd, daar om was ik volkomen van mening dat het na ons schrijven wat wij namens de jongeren van Noord hebben ingezonden en door mij als afzender was gezonden aan de heer van Stralen, voldoende duidelijk lijk was dat ik mij van het kiesco- mité terugtrok, waarom zou ik an ders als afzender de mededeling hebben gedaan dat de afdeling Noord zich van de actie terugtrok, dan had ik toch niet als afzender willen fungeren als ik er mede in bleef stemmen, dat zou toch al te gek zijn. Dat de heer van Stralen hiervan ook overtuigd was, bewijst wel het feit dat de pamfletten niet aan mij zijn gezonden voor het Noord maar rechtstreeks over de post zijn ge komen. Was de heer van Stralen bang dat ik de pamfletten anders niet zou versturen, zeker wel, want anders had hij zich wel aan de af spraak gehouden. Wij hadden wel afgesproken dat de zaak zou door gaan, maar enkele leden kunnen toch niet alleen beslissen en als de jongeren van Noord een andere mening zijn toe gedaan, dan hebben wij als afgevaardigden ons daarbij neer te leggen. Het bestuur der K.V.P. in Heerhugowaard Noord gaat in deze vrij uit, want het is niet hun invloed geweest die ons anders heeft doen besluiten dit was volledig ons eigen besluit op de vergadering die gehouden is. De heer van Stralen wil nog gaarne weten waarom het parochieleven in Noord dood kwam te liggen als wij gezamenlijk de zaak zouden opbou wen. De jongeren waren algemeen van oordeel als het Centrum in Zuid kwam te liggen dat de animo uit Noord niet groot zou zijn om steeds naar Zuid te gaan en daar door het parochieleven sterk zal verminderen onder de jongeren en dat moeten wij voorkomen, dit is dus geen kinderachtig argument, maar voor ons een zeer sterk argu ment. Dat de heer van Stralen het hiermede niet eens is kan ik best begrijpen, maar wij hebben te ma ken met onze jongeren en niet met de mening van de heer van Stralen over deze zaak. Ook wil de heer van Stralen heb ben dat ik de brief publiceer wat de jongeren hebben besloten en wat ik heb geschreven, maar dit is m.i. niet nodig want de heer van Stra len is met de inhoud goed op de hoogte en het publiek zal zich hier voor niet interesseren, want het was een gewone mededeling dat wü niet accoord kunnen gaan met wat in Zuid was besloten. Ik was m.i. volkomen in mijn recht om een advertentie te plaat sen dat ik niet als lid van het kies- comité op het pamflet wilde voor komen en geloof dat de heer van Stralen hiervan volkomen over tuigd van was, gezien de handelwij ze waarop de zaak verder is uit gevoerd. Waarom heeft de heer v. Stralen na het ontvangen van mijn schrijven eerst niet eens overleg gepleegd met my en gevraagd waarom ik als afzender deze briet stuurde, dan was er veel drukte voorkomen. Maar" de heer van Stralen heeft zeker gedacht, we zullen het zo maar proberen, want we kunnen er onderuit door te ver klaren dat de brief niet door mij was ondertekend met mijn naam maar alleen met het bestuur. Ik kan mjj niet begrijpen dat de heer van Stralen, die zelf op de gecom bineerde vergadering voorstelde om nu nog geen candidaat te stellen nu alles in het werk stelt om zijn candidatuur met alle geweld door te zetten, hieruit zou blijken dat hij graag in de Raad wil komen. Nu, dat is zijn zaak, maar het was mijn zaak mij hiervan terug te trekken om zijn candidatuur voor het kiescomité te steunen. Wij heb ben hiervan geleerd dat het beter is eerst te leren hoe politiek moet worden gevoerd en te tonen dat wij ook wel wat als jongeren kun nen presteren, dan direct maar met de deur in huis te vallen en net doen alsof wij volslagen in de po litiek thuis zijn. Wil de heer van Stralen hierover verder discusiëren dan weet hij waar ik woon en dan kan hij ten alle tijde bij mij komen en zullen wij hierover dan verder praten maar niet meer via de pers. Dit is mijn antwoord. u geachte Redachtie dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend A. van Langen Az. Veenhuizermiddenweg "f 49 Heerhugowaard Noord (Het lijkt ook ons beter, de discus sie in de pers hiermede te sluiten. Red.). Op 7 Mei a.s. hopen onze i geliefde Ouders, Groot ouders en Overgrootouders JACOB BRAS en CATHRIENA BRAS— OUD hun 50-jarige echtvereni ging te herdenken. Tot hun intentie wordt een H. Mis opgedragen Zondag 8 Mei, om 10 uur, te Egmond a. d. Hoef. Receptie: 8 Mei, van 34.30 Egmond a. d. Hoef, Mei 1949 -4* 4* 4—:-4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* -I* *i* 4* 4- 4* Op 11 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders C. PUT C. PUT-GOUDSBLOM hun 45-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen M. v. d. Berg-Put L. v. d. Berg en kinderen A. Groot-Put J. Groot en kinderen Warmenhuizen, April 1949 Oostwal 106 4.4. 4. 4.4,4.4.4* 4< 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4.4.4.4.4- 4- 4* 4* 4- 4- De 5de Mei hopen onze broer- en zuster P, NANNE en J. NANNE-DEKKER hun 45-jarige echtvereni ging te herdenken. Fam. S. NANNE Bergen (N.H.), April 1949. *-*■* *J4 *1* *5* Mede namens wederzijdse ouders betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling bij ons huwelijk ondervon den. Jac. Kunst R. Kunst-Valkering Obdam, April 1949 Op de 6e Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders, Broer en Zuster P. NIEUWBOER L. NIEUWBOÉR- BLANKENDAAL hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Wij hopen dat God hen nog lang moge sparen, dat wensen hun dankbare kin deren en kleinkinderen en Tante Marijtje. AmsterdamWaarland. Nieuwboersweg D 159, Harenkarspel. ♦J» *♦*-*£* *z* Op de 14e Mei hopen onze lieve Ouders, Behuwd- en Grootouders S. BIJPOST A. C. BIJPOST- MEYBRING hun 25-jarige echtvereni ging in stilte te herden ken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen: Jan - Paula en kinderen Joop en Tiny Annie en Arie Tiny Jo Siem Corrie Piet Freek St. Pancras. 30 April 1949 4"J,4,4,4,4"5*4>4,4*4-4-4-4*4"H 4* 4* 4* 4- 4* 4* 4* 4* 4* 4- 4- 4*4"> 4« Op 5 Mei hopen onze ge liefde ouders J. LEEUW E. LEEUW-VLAAR hun 12'/i-jarige echtver eniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Cor Ria Peter Nelly De H. Mis uit dankbaar heid zal worden opgedra gen om 9 uur in de Paro chiekerk van de H. Bavo te Ursem. Noorddijk N 33 4.4.4.4.4.4.4>4.4»M"l'4"fr4'4"i' 4* 4' 4- 4* 4* 4- 4* 4' 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4- Op 7 Mei a.s. hopen mijn geliefde Oom en Tante en mijn geachte Patroon en Echtgenote L. J. DROOG J. M. DROOG-VESSIES hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang voor ons mag sparen is de wens van Henk Bisschop en N. Smit Beemster, Westdijk 9 4» 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4- 4* 4* vj* +J* Op Zondag 8 Mei 1949 ho pen onze lieve Ouders P. J. CONIJN M. L. CONIJN- FONTAINE hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Luus en Hans Gerrit (Djoeja, ïndlë) Jan Leny Nelly Anny Jeanne Cees Frans Anna-Paulowna, Mei 1949 De H. Mis uit dankbaar heid zal worden opgedra gen des morgens om 10 u„ in de Parochiekerk van O. L. Vr. Praesentatie te Anna-Paulowna. 4.4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4- 4* 4' 4* 4* 4* ♦J* Op 14 Mei a.s. hopen onze lieve Ouders S. J. DE WIT en V. DE WIT-VISSER de dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang bewaard mo gen blijven is de wens van, hun dankbare kinderen Ans en Verloofde Piet Jan Lies Andries Alie Ada Siem To Vera 't Zand N.H., Belkmerweg I. 1 De gezongen H. Mis uit dankbaarheid zal worden opgedragen in de kerk van O. L. Vr. Visitatie te 't Zand, des morgens 10 u. Receptie van 3 tot 4.30 in Café „De Jonge Prins" te 't Zand 4.4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4- 4* 4* 4* 4* 4- 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4* 4' 4' 4' 4* 4* 4- 4' 4* 4* 4* 4* Op 11 Mei a.s. hopen W. ROHDE G. ROHDE—BOOTS te Schoorl, hun 127Ljarig huwelijk te herdenken. Familie BOOTS. Alkmaar April 1949. *3» De heer en mevrouw N. SchermerhornSmit en familie betuigen hierbij hun hartelijke dank voor de buitengewoon grote belangstelling bij hun 50- jarig huwelijk ondervon den. Alkmaar, Paul Krugerstraat 2 Een feestelijke avond een gezellige partij Eén ding hoort daar onverbrekelijk biji verkivikkend. en fris, natüiirlijk, dat is: limonada gazeuse Geen kleurstoffen, geen es sences... daarom smaakt PRI zo heerlijk, zo zuiverl Schenk PRI niet te koud. Vooral geen ijs in het glasl Vraag om PRI, altijd en overall DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn oprechte dank aan bur- 'gem. Nieuwenhuizen, ka pelaan v. d. Stap, dr. v. Oppen, Kath. Thuisfront, K. A. B., bestuur en le den van St. Deusdedit, fam., buren, vrienden, kennissen en allen, die hun overgrote belang stelling hebben betoond bij mijn behouden terug keer uit Indonesië. C. MEIJER. Rijksweg 31, Limmen. Advertentiën ALKMAAR ARTS. 2—16 MEI. B.z.a.: 'n WERKJONGEN, oud 14 jaar, voor boer- of tuinbedrijf, liefst in Heer hugowaard. Adres: D. Hoogland, F 22, Veenhui- zenm.weg, H.H. Waard-N. Mevr. VISSER, Zander- sloot hk. Frederikslaan, Alkmaar, vraagt wegens huwelijk der tegenwoor dige, een flinke in- of extern, 's Avonds en Zondags vrij. Biedt zich aan: Net R.K. MEISJE boven 20 jaar; 3 dagen in de week of halve dagen. Br. onder no. 12543 Bur, van dit blad. GEVRAAGD: bij TH. HOUTENBOS, Oosterweg 50, Bergen. GEVRAAGD: goed kleinbeeld operateur, alsmede vennoot in reeds jaren bestaande fotozaak. Brieven onder no. 12548 Bur. van dit blad. TE KOOP van part.: D.K.W. 98 cc. J. Oldenburgl. 19a, Bergen Te koop: prima RADIO TOESTEL, Philips Sira, z.g.a.n. Te bevr. Ruïne laan 21, Bergen, 's avonds na 7 uur. I11 deze drie provincies is- de huisvriend vcm alle R.K. gezinnen Verschijnt in twee edities: Groningen-Drente en Friesland Losse m.m.-prijs gehele oplage 26 cent Vraagt tarieven Kantoren: Groningen: Gebouw St. Maarten, Poststraat 10 - Telefoon 25116 Leeuwarden: Reindersbuurt 31, Tel. 4513 Sneek: Ged. Poortezijlen 4, Telefoon 2589 Liefderijk TEHUIS GE ZOCHT voor oude, gezon de Heer. Brieven Bur. v. d. blad onder no. 12541. Te koop: z.g.a.n. WAN DELWAGENTJE met zak, kinderstoel en box. Leeu wenbekstraat 12, Alkmaar wegens overcompleet: 27 HALM PLANKPLATEN en 19 PRISTO BOORD- PLATEN, zeer geschikt voor slaapkamers of een binnenwoning van te ma ken. Te bevragen bij N. GILDEMEI.TER. Midden weg B 108, H.Hugowaard- Zuid. TE KOOP AANGEBODEN merk „Panter" 350 c.c. Kenn. Straatweg 6, Heiloo. TE KOOP: Koolplanten, rood, wit en geel, vroeg, herfst en dorskool. Te vens bloemkoolplanten bij G. Noort, Kennemerstr.- weg 40, Alkmaar. Tel. 2763 Te koop: BROEDSE KIP PEN. N. P. Wortel, Wes terstraat 96, Oudorp. Een z.g.a.n. Singer NAAI MACHINE in salonkast te koop. Spoorstraat 19, Alk maar. AANGEBODEN: tevens gedroogde pastina- ken en voederaardappelen.- P. JONG. Hoogkarspel A 224, telef. 1527. nog enige PINKEN en DIKKE KOEIEN bij p. BRAAKMAN, Spanbroek A 112. WONINGRUIL Modern Middenst.hs. te Haarlem. Gevraagd: groot» huis te Alkmaar of Bergen. Brieven onder no. 12537 Bur. van dit blad. AANGEBODEN dubb. z.d. SNIJBONEN, brede m.d. Ook in het klein. Selectiebedrijf F. J. WIJNKER, Westerkerk 315 Venhuizen GEVRAAGD: van goede getuigen voorzien LAAT 142 ALKMAAR gezocht voor ALKMAAR EN OMGEVING door een der GROOTSTE VERZEKERINGS-MAAT- SCHAPPIJEN, alle branches (behalve Volksver zekering). Flink salaris en provisie. Brieven met uitvoeringen inlichtingen onder no. 12540, bureau van dit blad Betonnen Autogarage, 3 x 6 M. Direct leverbaar. Lyceumstraat 21, Alkmaar Telef. 2628. ZONDAG 1 MEI, om 8 uur kort door Daarna tot 2 uur door Aurora's band. N. HES ARMEN ZULT GIJ AL TIJD BIJ U HEBBEN De Bijzondere Raad der St. Vincentiusveremging Penningm. A. H. JA- COBSE, Kennnemerpark 6. Alkmaar. Het éérst met het laatste nieuws is het Nieuw Nooru. bollands Dagblad Ja nog even veehouders, en die tijd is er weer Verzeker U daarom tijdig van prima materiaal, zodat U 'bij goed weer, daarop kunt vertrouwen. De echte vóóroorlogse zijn nu weer leverbaar. En de prijs? Die valt hard mee. Twee paards maaimachine vololiebad nog enkele tegen de prijs van f 575 Eenpaards dito f 535.-. Motormaaimachine f 1200.- A1 deze machines komen uit de onvolprezen Fahr fabrieken, en zijn uit eerste klas materiaal vervaardigd Gecombineerde hooibouwmachines f 708. Alleen verkoop voor N.-H.: TELEFOON 214—217 SCHOORLDAM Penningmeester van de Bijzondere Raad van de Bt. Vincentiusveremging te Alkmaar: A. H. J. JACOBSE, Kennemerpark 6, Postgiro luauis CANADAPLEIN TELEFOON 3500 Gevraagd: Aanmelden: KANTOOR OVERDEKTE HUIZE ST. AUGUSTINUS, EMMASTRAAT 12, ALKMAAR, vraagt voor pension-werkzaamheden. Extern. Persoon lijke aanmelding bij de Eerw. Moeder Overste brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden dat op 2 en 3 MEI a.s., wegens herstellings-werkzaam- heden voor al het verkeer is HARENKARSPEL, 30 April 1949 Bijna 50 van de bevolking in ons uitgestrekt rayon leest het het enige en uitstekend verzorgde R.K. Dagblad in Noordhollland boven 't IJ VERSCHIJNT IN VIER EDITIES Losse mm.prijs gehele oplage 26 ct. per mm. Kantoren: ALKMAAR: Laat 221, telefoon 2046 DEN HELDER: Keizerstraat 89, tel. 2800 HOORN: Draafsingel 59, telef. 4243

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5