PELS Inter Deze zomer eerste Landdag te Hoorn Ouder- en donateursavond KJ.M.V. r De zorg voor het zwakke kind en de repatriërende militairen Kamp PAC. 2 Dinsdag 10 Mei 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN Haar andere man' ingekomen personen vertrokken personen fN CITROEN JENEVER! Prijs per liter f4.85 PELS' WIJNHANDEL J Veilingoverzicht Beverwijk WEERSVERWACHTING R. K. Bond voor het Gezin Stucadoorsstaking breidt zich uit Marktberichten Zondagavond waren wij in Vic tory, waar de K.J.M.V. voor ouders, donateurs, ieden en andere genodig den een feestavond had belegd; meer bedoeld als feestelijke afslui ting van de onlangs gehouden oriën tatiecursus, die een bijdrage leverde aan de geestelijke vorming van de leden. De gezellige Van Teylingen- zaal van Victory was geheel bezet, toen de voorzitter, de heer Th. Wil- lers op de gebruikelijke wijze met gebed opende, waarna het K.J.M.V.- bondslied werd gêzongen. Spr. herinnerde er voorts aan, dat dit de tweede Ouder- en donateurs avond was, welke de K.J.M.V. or ganiseerde en hoopte, dat dit een traditie in de K.J.M.V. zou worden. Spr. wees op de taak, die de K.J. M.V. zich ten doel stelt, de vorming van jonge middenstanders voor hun latere leven en een hulp aan de ouders bij de opvoeding. Spr. doet een beroep op de ouders hun mo rele steun te geven voor dit doelen betrekt hierin ook de verloofden van de jonge middenstanders, die hij wijst op de grote waarde van 'n actief lidmaatschap van de K.J.M.V. voor het latere leven van de leden. De aalmoezenier, Pater Marcelis O.P., richtte zich dan eveneens spe ciaal tot de ouders en verloofden van de leden, erop wijzende, dat de K.J.M.V. een grote steun is voor de jongemannen in hun crisisjaren; in de K.J.M.V. komen deze jongeren meer tot elkaar en vormen zij een hechte keten; de K.J.M.V. kweekt de broederschapsgeest aan, welke de leden in hun later levert van groot nut zal zijn. Hierna werd begonnen met de afwerking van een vlot programma; na een tableau de la troupe, waarin enkele flitsen van hetgeen volgen zou, te zien werden gegeven, leidde de conferencier van de avond, Jan Dogger, het programmain. Hij kweet zich heel de avond op uitste kende wijze van zijn taak en deed dit op beschaafde en innemende wijze. Na een accordeonsolo van Jaap Geels, droeg Martien Wessels een Bomaniaanse satyre voor op de K.J.M.V.-er; zijn geestige voor dracht viel erg in de smaak. Jan Dogger gaf, na zichzelf inge leid te hebben, enkele kostelijke imitaties van radio-figuren, gevolgd door uitstekend getroffen imitaties van buitenlanders. Hij wist de typen op treffende wijze te creëren. Henk Lansen zong met begelei ding van J. Groen enkele fragmen ten uit Tosca en oogstte met zijn goede zang eveneens een dankbaar applaus. Een twee-actertje ,,Een Eeuw Achter" werd door de dames Nel Keysper en Ans Bilars en de heren Ed. Merz en Ted Kuhne op vlotte wijze ten tonele gebracht. Piet Kruyssen kwam na de pauze met een paar geestige voordrachten, die met belangstelling gevolgd wer den, waarna Hans Haakman met partner, met begeleiding van Pim Woldendorp enkele oude walsen demonstreerde. De bekende voor dracht van juffrouw Prillewitz van Bomans werd door het duo Nel Keysper—Martien Wéssels uitste kend vertolkt. Groot succes had Jan Dogger, die onvermoeid de verschillende num- te li ALKMAAR. Op Zondag Mei was er in 't Gulden Vlies een uitvoering van de R.K. Toneelvere niging „Vondel". Vondel speelde „Haar Andere Man", een blijspel in drie bedrijven, met een rolbezet ting van negen man, door Larry E. Johnson, in de vertaling van J. C. v. d. Horst. De comedie speelt zich af in de eetkamer van een hande laar in zuivelproducten. De vrolijke historie komt op het volgende neer. Een jong vrouwtje, geschaakt en gehuwd door de zui velman, die het niet breed heeft, leeft haar ongebreidelde fantasie uit in haar correspondentie. Zij en haar correspondente bieden tegen elkaar op in het verzinnen van de meest weelderige omstandigheden, waarin zij zeggen te leven. Op een kwade dag komt haar oom, die haar verzonnen omstandigheden kent uit haar brieven, bij haar op bezoek. Zij leent dan van een vriendin huis raad en tafelzilver, schaft zich een dienstmeisje en een butler aan en verzint allerlei uitvluchten voor het ontbreken van dat, waarover zij heeft gebluft. De butler is een in breker en wordt weggewerkt; haar man neemt nu zijn plaats in. Een vreemde heer treedt op als rempla- cant voor de zuivelman en blijkt tenslotte de a.s. echtgenoot te zijn van het nichtje, dat de oom verge zelt. De historie biedt dus de mo gelijkheid tot de meest komische vergissingen en verwikkelingen. Van die mogelijkheid is dan ook druk gebruik gemaakt. De volle zaal lachte en genoot en beloonde het verzorgde spel enthousiast met een gul applaus. Hier werd goed ama teur-toneel gespeeld. Met de keuze van dit stuk had „Vondel" niet te hoog gegrepen. De rollen waren in goede handen. Agaat Jol, die in de rol van dienstbode één brok natuur was, speelde allervermakelijkst. Jan Fernee, wiens mimiek en stil spel opviel, was de zuivelhandelaar, een •geestige rol. Mevr. A. den Nijs Mul. het jonge mevrouwtje, speelde bijzonder goed err vlot en met heel natuurlijke huilscènes. De „oom" van Piet Ris was een uitstekend ge speelde rol. Truus Jol voldeed als de vriendin, die haar spullen uit leent en Piet Borgman als de zoe nende remplagant eveneens. De kleine rollen werden goed verzorgd door Arie Morsch, de butler-inbre ker, Tiny Buissink, het achternicht je en Jan Jong, de sigaren-stelende brigadier van politie. Het spel was in de eerste twee bedrijven sterker dan in het laatste bedrijf. En mogen wij nu nog een enkele opmerking maken? Laat de regie er dan voort aan rekening mee houden, dat de spelers naar het publiek toe spre ken en laat de spelers wachten met hun tekst tot in de zaal het lachen geluwd is. En dan: zou het nu zó vreselijk zijn voor de heren toe schouwers, om tijdens het spel in de zaal niet te roken? Dat rookgordijn lijkt ons voor de spelers niet aan genaam, maar voor de toeschouwers is het bepaald onpleizierig Al met al gaf „Vondel" ons een ontspan ningsavond van de goede soort. De regie was bij Bep Speet in goede handen. mers 'aan elkaar confereerde, met zijn voordracht van „Het Spook hij weet een goede voordracht paren aan een geweldige mimiek het pleit voor hem, dat hij zonder enige hulpmiddelen toch het juiste effect wist te bereiken. Hij verwierf met deze voordracht een welverdiend en overvloedig applaus. Vermelden wij nog zijn voordracht „Van mens tot aap di hij zo tussen de bedrijven door no„ even ten beste gaf, met niet minder resultaat. Met de geestige schets „Duftkop oen" van Tchekov, waarin vooral Nel Keysper en Ted Kuhne goed spel leverden, werd het programma besloten. Th. Willers bracht na afloop de medewerkenden aan dit Pres?3™" ma voor hun belangeloze bijdrage tot het welslagen van de avond namens allen hartelijk dank, zulks onder aanbieding van bloemen aan de beide dames en een boekweik aan Martien Wessels die de alge hele leiding van dit klemkunst-en semble op zich had genomen; en niet zonder succes. Nadat men nog een uurtje ge dansd had. behoorde ook deze feest avond van de K.J.M.V. weer tot het ^Morgenavond is het weer ernst dan wordt de serie ontwikkelings- avonden voortgezet met 'n causerie van Pater Marcelis over de Vasten brief een sociaal onderwerp, voor de jónge middenstanders van groot, belang Ook de leden, die m „Kin- heim" wel eens ontb'aken, doch 1 ^Victory present waren^worde^n morgenavond om half 9 in heim" verwacht. (over April). ALKMAAR. A. No°tadZij™ zn. zonder beroep, geen, van Den Helder naar Zeglis 131, A. hamer-Rozeman en k„ Seen' Bandoeng naar Popelmanslaan 1, A Feenstra-Rozema en k. van Bandoeng naar Popelmanslaan 18, Wed H. Meuldijk-Zwaan, NH, van Heiloo naar Prinses Julianalaan 14, A H. Hassold. Off. LdH van Hoo- „ezand naar Limmerhoek 40a, A. Meijberg. Off LdH van Hoogezand naar Limmerhoek 40a, O. Fioegei en gez.. chauffeur, ger k„ diik naar Eikelenbergstraat 10, A. Zomin, geen, van Hardenberg naar Liefdelaa n25; P. M. J. jan Lagemaat-Scheers, NH van Ede naar J i'. Scorelkade 78; M. C. Dhkema-Brink, geref van Lopper- sum naar Van Houtenkade 155, M. v. Thïel en gez„ OBC. z. ber van A'dam naar Frans Halsstraat 11, A. N. Blaauw, z. ber geen van Wother (Eng) naar Ritsevoort 37, A. van Doorn, machinist, NH van Norg naar Runstraat 11; Antonijsen. z. ber NH van Bever- wiik naar Pr. Hendnksti aat 52, M. KUjessten-Briefjes, rk. van Bergen naar Lindegracht 7;F.deVries; NH van Zeist naar Heiligland 10, S A. J. Boersma, z. ber, RK van Heiloo naar Groenelaantje 10; J. li- de Groot, kantoorbed.. RK van Hei loo naar Groenelaantje 10; J. r- Th. van de Haterd. coupeuse, RK van Rotterdam naar Van Everdin- gestraat 18; J. Roos, lompensor teerder RK van V.O.W. naar Oude gracht 5; c. A. van Westerop^ echtgen. P. Sneek, RK van Heiloo naar Dr. Schaepmanstraat 1», J- Boelens, dienstbode, RK van Oot- marsum, naar J. van Stolberglaan 34- J. Boonstra, molenaar, geen, van Sneek, naar N. G. Piersonstr. 7- F. Dijkstra, dienstbode, gerK, van Harlingen naar Steynstraat 15; A. P. Wendt en gez., kantoorbed., van A'dam naar Nieuwpoortslaan (over April) ALKMAAR. J. Blaauw, verpl. NH van Wilhelminalaan 11 naar Stedum; F. C. Wiedenesen—Blok ker geen, van Dr. Schaepmanskade 25 naar A'dam; W. M. Zee, onder wijzer, geen, van Irisstraat 4 naar De Rijp ;A. J. c. M. Beerends, rk, van Korte Lyceumstraat 11 naar Den Haag; J. C. van Wijk, z. ber., NH van Comansstraat 21 naar En geland; C. H. Bijl, kapster rk, van Spoorstraat 75 naar Den Helder; C. R Pronk, RK dienstbode van le Landdwarsstraat 19 naar A'dam C. J. Kogels, handelsreiziger, RK van Snaarmanslaan 78 naar Egmond- binnen; A J. Dorenbos, boormees ter BPM, NH. van Verdr.oord 21 naar Trinidad; W. G. M. Dingjan, gezinsverzorgster, RK van Wester- weg 276 naar Amersfoort; W. J. Kooijman, mach. bankwerker, RK van Tulpstraat 13 naar Rheden. A. Rooker, 1.1. verpl. ger. K, van Corf- straat 13 naar Castricum; W. Kui per, z. ber., RK van Hoeverpad naar Maasbree Baarlo; S. P. Haa- kenhout en echtgen.. z. ber., geen, van Zeswielenstraat 11 naar Den Helder; S. T. Nouwen, 1. llverpl., NH van Stationsweg 170 naar A'dam; J. C. Smit, kinderverzorg ster RK van Toussainstr. 10 naar Egm. a. Zee; C. B. Wijnker, dienstb. r.k. van Kenn. singel 32 naar Wog- num; A. Nieuwenhoff en gez., z. ber., NH van Zeglis 6a naar A'dam; P. C. van Til, z. ber. echtgen. H. Visser en k., NH van Ritsevoort 7 naar Indonesië. (Over Mei): P. Jonkman, z. ber., NH vah Hulststraat 1 naar A'dam: A. A. M. Burger, z. ber., RK van v. d. Meijstraat 15a naar Voorscho ten; W. v. Baar, mach. pérser, RK van Vogelenzang naar Egm. a. Zee; C. W. J. Smit, echtgen. A. v. d. Houten, RK, van Laat 179 naar Den Helder; P. Maats, z. ber., geen van Steynstraat 1 naar A'dam; J. Cooke-Kramer, NH v. Rembrandt- straat 32 naar Batavia; Tr. Wag- telenbergStrating en k„ NH van Akeleistraat 18 naar Geldrop; J. Tjeertes—Kroon, NH van Bleekers- kade 85 naar Oudorp; J. C. Koning Kaandorp RK, van Kenn. straat weg 45 naar Beemster; Th. S. Bos, bakkerknecht, RK van Dijkgraaf straat 38 naar Beverwijk; W. Vis ser, dienstb., GerK, van Pr. Juliana laan 14 naar Wonseradeel; J. W. T. Scheffel, z. ber., NH van Waerden- delstr. 7 naar Nieuwveen; W. Grim, kantoorbed., geen, van Mr. P. J. Troelstrakade 8 naar Schoorl; G. M. Verwer, religieuse, RK van Van Everdingestr. 18 naar Delft. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Op dat recht geschiede, 14 j.; Cinema Americain, The Bishop's Wife, 18 jaar; Vic toria: Een affaire in Afrika,. 18 jaar. (voorbehouden); A.B.T.: Captain America II, 18 jaar. APOTHEKEN: Apotheek „Wanna", Ritsevoort 5. NACHTDIENST TAXI'S: J. Smit, Omval 60, Tel. 3931. Comité Autotocht Ouden van Dagen ALKMAAR. De dames van het Comité Autotocht voor Ouden van Dagen te Alkmaar maken zich op deze week een rondgang te maken door de stad voor het ophalen der inschrijfbiljetten. Laten zij deze rondgang met tevergeefs moeten maken. Laat ieder, die hierom ge vraagd wordt, met blijdschap me dewerken om de tocht voor onze bejaarde oudjes ook dit jaar weer te doen slagen. Legt uw inschrijf- biljet gereed en zorgt voor een royale bijdrage, om onze oudjes, die vaak zoveel ontberen, een dag van licht en vreugde te brengen. Dierenbescherming ALKMAAR. Zwervend is in de omgeving van de Zandersbuurt aangetroffen een Aerdale-terrier ?n in Alkmaar zwerft een zwarte tjou- vier. Eigenaars worden dringend verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden bij de Inspecteur C. Ver wer, Baanstraat. Ter beschikking enige jonge poesjes Onderlinge Alkmaarse Glasverzekering In 't Gulden Vlies werd gister de algemene vergadering gehouden van de Onderlinge Alkmaarse Glas verzekering; buiten het bestuur wa ren van de 565 deelnemers twee aanwezig. De jaarverslagen van penningmeester en secretaris wer den goedgekeurd, evenals het jaar verslag van de commissaris-boek houder waarvan wij reeds eerder pen resumé gaven. De premie werd wederom gelijkgesteld met vorig jaar, nl. 80 pet. Na een bijdrage van 20 pet. aan de premieheffing be draagt 't reservefonds nog f 10.595,59 De heer A. Hildering werd her kozen als lid van de Commissie van Onderzoek; de heren H. Bruin en P. Cloeck werden herkozen als be stuurslid. Zoals hij reeds 75 jaar ge leden door zijn pittige smaak en geur de gunst van de kenner wist te verwerven, wordt thans nog in absoluut onveranderde samenstelling door ons geleverd. ALKMAAR TELEF. 2585 Chr. Kinderkoor „Irene" ALKMAAR. Voor de uitvoe ring van het Chr. Kinderkoor „Irene" o.l.v. G. Pranger, was in het .Wapen van Heemskerk een zeer grote belangstelling. Door het kinderkoor werden een zes tal liederen en enkele toe-nummers, met succes uitgevoerd. Het Alk- maars Klein Orkest speelde stuk ken van Grieg, de „Tempelgarten" van Ketelbey e.a. De opvoering van het zangspel „Een visite in het poppenhuis" van Mira Ward had zeer veel bijval. Zowel het kinderkoor, als het orkest oogstte een verdiend succes, men kon met tevredenheid op het slagen van deze avond terugzien. Zes candidatenlijsten Tot het tijdstip waarop dit nummer ter perse ging waren er zes candi datenlijsten voor de a.s. Gemeente raadsverkiezingen ingediend. Het zijn de lijsten van de: KVP, PvdA, CPN, VVD, AR en CHU. De candidatenlijst van de CPN bevat de volgende namen: 1. H. Knuistingh—Neven, 2. C Toren- vlied, 3. H. Zeilenmaker 4. B. Er- pinga 5. J. Colijn, 6. C. de Jong, 7. mevr. Baas—de Wit, 8. J. Moorlag. De namen van de overige candida tenlijsten zijn reeds eerder gepubli ceerd. Er zal vermoedelijk geên middenstandslijst worden ingediend Stadgenoot bij ongeval gewond ALKMAAR Zaterdagmorgen in de vroegte vond in de omgeving van Tilburg een ongeval plaats^ waarbij dé bekende Alkmaarse zwemmer A. Boxem vrij ernstig werd gewond. Eén van de wagens, van een mr litaire colonne, waarin de heer B gezeten was, reed door en defect aan de stuurinriching tegen een boom. De heer B kreeg een dus- danige klap van de metalen leu, ning in de rug, dat enkele uitsteek sels van de lendenwervels afbra- k<Hoewel men in Tilburg over vier uitstekende particuliere zie kenauto's beschikt, moest B. me een andere gewonde twee uur wachten, aleer er uit Breda een militaire hospitaalwagen arnveer- deNaar wij vernemen, ontwikkelt de toestand van de heer B zich gunstig D.A.W., dat a.s. Zondag aan een belangrijke zwemwedstrijd moet deelnemen,' lijdt door dit on geval een gevoelig verlies. V.V.V. DE PION I De wedstrijd is door VVV I met 3—7 verloren, waardoor degradatie van VVV I een feit is. De uitslag is als volgt. D. Appel Jr.—C. Roele 0—1, P Seewald-C. Stimlaart 0-1, V. Hoekstra—G. Coomans r Kwak-A. Perquin 0-1E. K«£« j. Bruinsma Vz!4> B. van der Horst 14Vj T- Deugd G. Fikke Jr. 0—1; A. Beemster- boer—E. Strimlaart 1—0; Ir. 1Co01 Th. Renkens 0—1; G. Boon—C. Jonk 0—1. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes M. z. van W. Visser en C. Boon; Cathanna G. d. van C. de Jong en A. H. de Vries; Louis, z. van H. W. Swertz en J Lakeman; Arnold, z. van B. H. Ok- huyzen en E. de Groot. Overleden: Johannes Groot, oud 50 jaar, geh. m. G. Maring; Coen- rad H. W. Staverman, oud 92 jaar geh. m. van A. W. Maas. HUGO-BOYS NIEUWS HEERHUGOWAARD-NOORD. Zaterdagmiddag speelde het tweede tegen Reiger Boys I voor het Gou den Kleinnood van de K.N.v.b. Maar zij behaalden niet het ver wachte resultaat en moesten na een forse wedstrijd met een 3—2 neder laag genoegen nemen. Het eerste deed het al heel slecht in de Weere. Zo moesten zij met een 40 nederlaag in D.W.B. haar meer dere erkennen. Het was een futloze wedstrijd. Ook de beide adspiranten- elftallen deden het slecht Beide elf tallen verloren van L.S.V.V. Al met al was het dus voor H. ts. een slechte dag. Binnenkort zullen de veldtrainingen weer aanvangen en dan hopen we dat het weer beter gaat. KRING-SELECTIE WEDSTRIJDEN TE BERGEN BERGEN. Zondagmiddag zijn door de gymnastiekverenigingen van de Noorder- Turn- en Athle- tiekkring de selectiewedstrijden go- houden voor de keurploeg, afd. he ren, waarvoor de 10 deelnemers met het hoogste puntenaantal in aanmerking komen. Hieraan werd deel genomen door de leden van de turnverenigingen uit Heerhugowaard, Warmenhuizen, de Rijp, de Goorn, Langedijk en Bergen. De heer van Straalen, leider van TOG (Heerhugowaard), sprak een welkomstwoord en hoopte, dat de deelnemers ook wat van elkaar zou den leren en vooral ook, dit spe ciaal voor de jongeren, wedstrijd routine zouden opdoen. Begonnen werd met de individu ele vrije oefening, waarbij zij op gemerkt, dat er bij de jongeren on der de deelnemers aan de afwer king wel het een en ander ontbrak. De oefeningen aan de verschillende toestellen, zoals paard, brug en rek, werden vlot achter elkaar uitge voerd. Vooral de club uit Langedijk en die van Warmenhuizen leverden zeer goede prestaties en hadden het grootste aantal deelnemers, die met een hoog puntenaantal uit de bus kwamen. De heer Jac. Koomen, DVV, Lan gedijk, werd eerste en tevens kring kampioen, no. 2, K. Smit, DWV, Warmenhuizen, no. 3. K. Bruin, DV V, Langedijk, no. 4., B. Groot, DWV, no. 5, B. Bruin, DVV, no. 6, J. van Wonderen DIO, Bergen, no. 7. P. Bruin, DVV, no. 8, J. Smit, DVV, no. 9, D. Groot. EDO, De Goorn, no. 10. K. Jacet, TIOL, De Rijp. Al met al een zeer geslaagde wed strijd, waar voor de turnliefhebbers veel van te leren viel en menig staaltje van gymnastiekkunst kon worden bewonderd. De selectie-wedstrijden voor da- mes worden gehouden op Zondag 22 Mei a.s. in de Weere. BEZOEKAVOND R.K. JONGENSSCHOOL BERGEN, Zoals reeds per cir culaire aan de ouders der leerlin gen van de St. Adelbertusschool is medegedeeld, worden zij uitgeno digd een bezoek te brengen aan de school a.s. Woensdag 11 Mei des avonds van 79 uur, om met het hoofd en de leerkrachten te spre ken over het gedrag en de vorde ringen van hun jongens en van de leerlingen der hoogste klassen, te vens over hun beroepskeuze. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Vele ouders zullen ongetwijfeld van deze uitnodiging gebruik ma ken, waardoor zij een innige samen werking tussen school en huis zul len bevorderen in het belang hun ner kinderen. Ook zal aan de ouders het werk der leerlingen worden getoond Waardoor zij een beeld krijgen van hun vorderingen en ijver. Tevens vernemen wij, dat met ingang van 1 September a.s. de eerste klas jon gens (tot nu toe in de St. Ursula- school ondergebracht) tot de St, Adelbertusschool zal gaan behoren ,en dat voor het 7e leerjaar een extra leerkracht is aangevraagd, speciaal voor het geven van voort gezet onderwijs. Het bestuur hoopt, dat de minister deze extra leer kracht zal toestaan. B A V O-NIEUWS Gespeeld 3 wedstrijden, 2 ge wonnen, 1 verloren. Ons 1ste speel de vriendschappelijk tegen onze sportvrienden uit H.H.Waard. De wedstrijd stond op laag spelpeil, echt vriendschappelijk en werd ge wonnen door S.V.W. met 42. De combinatie 2 en 3 speelde tegen KSV II en net als vorige week werd er gewonnen. Thans met 52. Jam mer dat 't geen competitie is jon gens. De benjamins speelden tegen Ursem a en wonnen met 21. Zon dag spelen de junioren tegen SVW- junioren in H.H.Waard, aanvang 1 uur. Adsp. thuis tegen Reiger Boys. Aanvang wordt nader bekend ge maakt Zondag 12 Juni speelt ons lste tegen Brabantia 3 (1ste klasse afd. N. Brabant). Diegene die dit reisje mee willen maken kunnen zich vervoegen bij de secretaris, die alle inlichtingen, als onkosten en reisplan, gaarne verstrekt. Opgave voor Zaterdag 14 Mei a.s. De trai ning voor senioren is vastgezet op Vrijdagavond. Het bestuur rekent op een vaste opkomst. Kaarten voor HollandEngeland vanaf Donderdag bij de secretaris verkrijgbaar. DREO NIEUWS Uitslagen: Dreo 1Marken 1 33 Dreo 2—ENC 3 4—3. Doordat het eerste elftal Zater dagmiddag speelde moest het met een viertal invallers uitkomen. Hiervoor werden jongere spelers geprobeerd. Het spel leed hierdoor vanzelfsprekend, daar de spelers in het geheel niet aan elkaar gewend zijn. Het gehele Dreo-elftal leed echter aan een groot gebrek; de vechtlust ontbrak. Marken was niet sterk en onder normale omstandig heden een ploegje dat het eerste elftal onder de voet loopt zonder meer. Als er begonnen wordt is Dreo slechts met negen man en al dra is het 0—1. Het elftal wordt volle dig en het gaat wat beter. In de voorhoede botert het slecht, de linkervleugel is er uit, hetgeen steeds erger wordt door de hate lijke opmerkingen langs de lijnen. Marken maakt er 20 van als 1 en r. achter van Dreo elkaar niet begrijpen. Het spel der voorhoede wordt beter en D. verkrijgt een overwicht. Jaap loopt de achter stand in met een goed schot en bij na maakt hij gelijk, doch wordt op het critieke moment van de bal ge werkt. Direct na de rust Is het 13 als Oudejans over de bal heenvalt. D. geeft niet op en zit herhaaldelijk op de vijandelijke helft. Eerst doel punt Arie fraai na goed doorzetten en z'n broer Lou weet uit moeilijke positie de gelijkmaker te scoren Dreo probeert nog een overwinning te forceren doch dit lukt niet. Het tweede elftal ging op de goede weg voort en boekte de vier de overwinning in de strijd om het Gouden Kruis. Hebben Jan en z' mannen nog meer in hun mars soms. We wensen dit. A.s. Zondag gaat ons tweede elf tal P'steyn 4 nogmaals bekampen. We rekenen op jullie jongens. De wedstrijd vangt aan om 12 uur. Nog een opmerking. Wanneer toeschouwers het langs de lijn niet eens zijn met de manier waarop er gespeeld wordt, laten zij dit dan niet luidruchtig uiten. Dit schaadt onze vereniging. Een jonge speler dient niet uitgejouwd te wor den. Afbreken Is geen kunst. Neen opbouwen. Door kankeren wordt niets bereikt, wel wordt er veel door verknoeid. Indien men z'n ge moed wil luchten, doe dit thuis, maar niet in het openbaar op een sportterrein Ook deze week was er weer een flinke aanvoer van spinazie. De prijzen van dit product bleven, uit gezonderd Maandag, aan de lage kant. Gister ging het echter be langrijk vlotter en liep de prijs voor de goede kwaliteit tot 25 cent per K.G. Het aanbod van rabarber was deze week enorm. Met de prijzen liep het echter mis; enkele partijen konden zelfs de minimumprijs van 4 cent per K.G. niet opbrengen en draaiden door; ook dit product was vandaag iets grager. De aanvoer van bloemkool wordt al iets groter, al zijn we met dit product nog in de beginperiode. Er werden goede prijzen besteed. Bospeen is nog een primeur, dat natuurlijk een goede prijs kan no teren. Deze week zorgde de heer R. Muyen te Heemskerk voor een nieuwe primeur. Dit keer waren 't de eerste kassnijbonen. De kassla is op maar de natuursla was er ook al'weer. Voor dit product werden goede prijzen betaald. Witlof is schaars en steeg dan ook aanzienlijk in prijs. Van prei was nog een groot aanbod maar de animo was zeer gering Een groot gedeelte van de aanvoer kon geen koper vinden en moest vernietigd worden. PAARDENMARK SCHAGEN. De belangstelling, zowel van kopers als verkoperszijde voor het als „grote voorjaarspaar denmarkt" aangekondigde evene ment, bleef ver beneden Ieders ver wachting. Het aanbod was zelfs maar weinig meer dan op een ge wone weekmarkt, en derhalve ook niet in staat om de interesse van ad spirant-kopers gaande te maken. Het hittenras was b.v. door slechts exemplaar vertegenwoordigd Bakkers en andere venters vonden dus weinig van hun gading. Het ruimste was de rubriek slachtpaar- den voorzien. Voor kwaliteitsdieren blijft zo ongeveer- 60 ct. p.p. de norm d.i. f 400,tot f 650,p. stuk. De enkele goede werkpaarden stonden van f 450,tot f 750,in notering, de luxe- nog iets hoger. Aftandse paarden varieerden van 275,— tot f 500—, jaarlingen vanaf f 180,— tot f 300,— oude hit ten vanaf if 260,Handel zeer matig. medegedeeld door het K.N.M I te de Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. AFNEMEND BUIIG Wisselende bewolking met aan vankelijk nog enkele verspreid optredende buien. Vannacht zwakke, morgen overdag matige noordelijke tot noord-oostelijke wind. Nog vrij koud met van nacht op vele plaatsen nacht vorst. (Van onze redacteur) HOORN. Een aantal wel zeer belangrijke vraagstukken kwam ter tafel op de vergadering, die de Kring Noord-Holland van de R.K. Bond voor het Gezin Zaterdag j.l. in het Gezellenhuis te Hoorn belegd had. Vraagstukken die allen nauw verband hiel den met het doel, dat deze Bond nastreeft: de veiligstelling van het gezin met de middelen die ter beschikking staan zowel naar aanleiding van ingediende voorstellen voor de komende Centrale Raadsvergadering in Helmond, als van een bespreking over de Eerste Landdag van het gewest te Hoorn op 12 Juni a.s. kwamen de tongen van de (helaas weinige) aanwezige bestuursleden los en werd menig moeilijk probleem aangesneden. De voorzitter van Kring VII*van de R. K. Bond voor het Gezin, dr. J. C. Arnold, die deze vergade ring leidde, gaf de aanwezige af gevaardigden allereerst gelegen heid voorstellen te doen voor de komende Centrale Raadsvergade ring op 22 Juli te Helmond. De heer A. Konst van O-Blokker kwam met het idee het Hoofdbe stuur op te dragen voor een vast aantal lezingen per jaar te zorgen, een soort cursus, waardoor ook de minder draagkrachtige afdelin gen in staat zouden worden ge steld een goede spreker te kunnen laten komen. Volgens de heer Ëggink, penningmeester van het Hoofdbestuur, die later ter ver gadering verscheen, bestaat er echter een lijst van 25 sprekers, waaruit de afdelingen gratis en naar believen kunnen kiezen. De ervaringen van verschillende af gevaardigden klopten echter niet met deze mededeling, weshalve werd toegezegd, dat heel deze aangelegenheid in de komende vergadering van het Hoofdbestuur nog eens ter sprake zal worden gebracht. Men was het er echter over eens, dat moet getracht wor den een finantiële regeling te tref fen tussen de afdelingen en het Hoofdbestuur. Uitwisseling van kinderen Naar aanleiding van het voor stel van de afgevaardigde van Ur sem om de Bond qua talis te ani meren voor een actie voor het zwakke kind, ontspon zich een le vendig debat. De voorzitter merk te op, dat een dergelijke actie fi- nantieel onmogelijk is. Het Hoofd bestuur zal hoogstens alleen rege lend kunnen optreden. Ook Pater Godefroy van Egmond aan Zee, de geestelijke leidsman van de Kring, die mede ter vergadering aanwe zig was, nam aan de discussies deel. Hij meende, dat de Bond het primaire doel niet uit het oog mocht verliezen en dat het eerder gewenst was wanneer hij contact zocht met de organisaties, die spe ciaal voor de kinderuitzending in het leven geroepen zijn. Daarnaast kunnen de afdelingen zelf natuur lijk (onder medische controle) de kinder-uitwisseling ter hand ne men. De voorzitter legde er ech ter de nadruk op, dat aan deze uitwisseling van kinderen onder de leden grote gevaren verbon den zijn. Niet alleen lichamelijke, doch ook geestelijke. Er moet wel ter dege rekening gehouden wor den met het feit, dat de mentali teit van stad en land verschilt. De afd. De Goorn had, volgens de afgevaardigde uit deze plaats, prettige ervaringen met de kin- der-uitzending naar een vacantie- oord opgedaan. De jongens in Indië De heer v. d. Berg wilde onder de aandacht van het hoofdbestuur brengen, dat de Regering haar be loften ten opzichte van de repa triërende militairen niet nakomt. Nadat pater Godefroy er op had gewezen, dat het aanbeveling ver dient dat de Bond zich ten aan zien van deze materie met het Kath. Thuisfront in verbinding stelt, werd besloten de secretaris te verzoeken in het Bondsblad speciaal op het gevaar voor de jongens verbonden aan de medi sche na-keuring te willen wijzen. Naar aanleiding van deze en andere discussies werden de vol gende voorstellen voor de Centra le Raadsvergadering geformu leerd: Het Hoofdbestuur zoeke na der contact met het Kath. Thuis front ter behartiging van de be langen der repatriërende zonen van de bondsleden; het Hoofdbe stuur ijvere voor een verandering der kindertoeslag in dien zin, dat deze progressief worde; het Hoofdbestuur formere een com missie, welke een onderzoek in stelt naar de verhouding van de directe tot de indirecte belastin gen. Als afgevaardigden naar de Centrale Raadsvergadering te Helmond werden door de verga dering gekozen de heren Schut- ijzer en v. d. Berg (plaatsver vangend). Gebrek aan belangstelling doodt initiatief. Pater Godefroy wees op de grote verantwoordelijkheid van de afdelingsbesturen. Gebrek aan belangstelling is doden van het initiatief. En dit gebrek aan be langstelling bli,jkt herhaaldelijk. Zo reeds op deze middag, die zich door een slechte opkomst ken merkt. Het blijkt tevens uit het feit, dat vele afdelingen na de oorlog niet tot nieuw leven kon den komen, en de besturen van de bestaande afdelingen laks zijn. En er is juist zoveel te doen. Spre ker bepleitte de noodzaak van de vorming van een propaganda- comité in iedere afdeling, dat nieuwe leden moet werven en lectuur verspreiden. De komende Landdag te Hoorn zal de proef op de som worden voor de Kring Noord-HoRand. Dag van bezinning. De voorzitter, hierna de land dag aan de orde stellend, deelde mede, dat opgave van het aantal deelnemers binnen een week noodzakelijk is. Aan de afwezige leden zal een circulaire worden gezonden. Deze Kring-bijeenkomst zal niet alleen een manifestatie naar buiten zijn, doch ook een dag van bezinning. Hoorn werd voor deze eerste landdag van kring VII uitgekozen wegens haar centrale ligging ten opzichte van het grootste gedeelte der onge veer 20 afdelingen, die tesamen 2300 leden vertegenwoordigen. Des morgens zal een gemeen schappelijke H. Mis worden opge dragen, waarna pater Godefroy op de voormiddag-bijeenkomst het woord zal voeren. Des namiddags zal door een andere spreker het thema: „Amusement en opvoeding worden behandeld. De heer Eggink richtte tenslot te een propagandistisch woord tot de aanwezigen en spoorde in zonder de afdelingen aan oen adres aan het Gemeentebestuur te richten om de progressie voor de schoolgeldregeling voor 1949 ge daan te krijgen. NIEUW KABINET VOOR NED. ANTILLEN WILLEMSTAD, 10 Mei (ANP). Onder dankbetuiging aan de afge treden leden van het college van Algemeen Bestuur voor de in hun betrekking aan den lande bewe zen diensten, heeft de Gouverneur der Nederlandse Antillen heden benoemd de volgende heren: R. J. Beaujon jr. in het bijzon der belast met openbare werken, watervoorziening, landbouw, vee teelt en visserij. Dr. M. F. Da Costa Gomez, justitie en zaken van algemene aard. C. A. Eman, sociale zaken. E. M. Newton, economische za ken' en zaken betreffende de ha ven- en loodsdienst, radio, radio- telegrafie- en telefonie en lucht vaart. E. A. Römer, onderwijs, volks ontwikkeling en openbare gezond heidsdienst. De benoeming van de heer W. R. Plantz tot lid van het kabinet gaat op 11 Mei in, daar hij thans optreedt als voorzitter der staten, Heden, 10 Mei, zal de Gouver neur op plechtige wijze de nieuwe zitting der Staten openen. DE NIEUWE DIENSTREGELING NED. SPOORWEGEN Ingevolge de nieuwe Dienstrege ling, die met ingang van 15 Mei as., ingaat, worden de treinen Haarlem Uitgeest v.v. gevoerd naar en van Alkmaar, waardoor elk uur een rechtstreekse verbinding Haarlem- Alkmaar v.v. zal ontstaan. De dienstregeling op het traject AlkmaarDen Helder wordt uitge breid met een trein v.v. in de mid dag- en een trein v.v. in de avond uren: Alkmaar v. 16.18, Den Helder a. 17.00 en Alkmaar v. 23.05, Den Helder a. 23.47. In omgekeerde rich ting: Den Helder v. 15.11, Alkmaar a. 15.55 (alleen op werkdagen) en Den Helder v. 22.18, Alkmaar a. 23.03. Van Amsterdam naar Enkhuizen wordt in deze richting een regel matige tweeuurs-dienst gereden met toevoeging in de middag forensen- tijd. Twee Marine-officieren door de T.N.I, ontvoerd BATAVIA, 9 Mei (Aneta). Naar „Het Dagblad" verneemt, zijn enkele dagen geleden twee marine-officieren door de T.N.I. ontvoerd terwijl zij hun verlof doorbrachten in het verlofscen trum te Prapat aan het Tobameer. Het zijn de luitenant ter zee 2e klasse mr. A. E. L. Roskott en de luitenant ter zee 3e klasse P. J. Oosterbaan Sinds' de gevangenne ming is van beide officieren niets meer vernomen. Het stucadoorsconfllct heeft zich in de hoofdstad vooralsnog beperkt tot 17 bedrijven met totaal 150 sta kende gezellen. Van patroonszijde verwacht men evenwel, dat binnen kort alle stucadoorsgezellen in sta king zullen gaan. In Deventer sta ken 28 stucadoors, werkzaam bij de woningbouw. De katholiek georgani. seerden bleven aan de arbeid. In Den Haag dreigt de staking het schema voor de woningbouw gron dig te verstoren, omdat de afwer king van enige honderden wonin gen geen voortgang kan vinden. De Rotterdamse stucadoors waren gisterenmorgen op enkele uitzonde ringen na, op hun werk verschenen. De bonafide vakbonden verwachten hier geen algemene staking. RANDERS WON LAATSTE PROMOTIE-WEDSTRIJD Het is met Randers niet zo troos teloos gesteld als wij het gisteren voorstelden. In de gr/te drukte van de sportnacht-redactie was één cij fertje verkeerd terecht gekomen, en dat had tot gevolg, dat aan B.K.C. de eer van een 20 overwinning werd gegund. Inmiddels was het juist andersom. De Alkmaarders wonnen en daardoor is de stand: B.K.C. 6 2 1 3 5 8—12 Randers 6 1 0 5 2 713 ALKMAAR, 9 Mei. Andijvie 6265, spinazie 824, postelein 35 42, worteltjes 3739, rabarber 4 —10, witlof I 50—60. id II 25—45, rode kool 1321, prei 615, uien 609.60, bloemkool Ia 701.00, id I 5068, id II 3945, worteltjes 21 —36, radijs 410, selderie 26, selie 24, sla I 1015.75, aardbeien 38 82 per doos, aardappelen 36 per 100 kg. VEEMARKT ALKMAAR. 9 Mei. Aangevoerd 13 vette koeien, 157 nuchtere kal veren (slacht) en 3 vette schapen. MEDEMBLIK, 7 Mei Aanvoer 2450 kg witlof: I 44—51, Ib 35—46, II 32—34, lib 27—31, III 12—16; 2100 kg uien, gew. 3.70—4.20; 23.800 kg bieten: I 6—, II 4.50, III 3.—; 800 kg Koopmans blauw 4.80. WARMENHUIZEN, 10 Mei. 3000 kg witlof Ia 47—62; Ila 41—47; stek 1936; 1000 kg rabarber 6. BEEMSTER, PURMEREND E. O., Mei, BI. Eigenheimers 7.50; Bevelanders 38; Koopm, blauwe 7; witlof 1852; bloemkool 20 77; rode kool 916; boerekool 817; sla 415; andijvie 3560; radijs 34,50; rabarber 49; rode bieten 1.503; bospeen 1140; uien 8.50 11; prei 67; Frambozen 6075 ct. per 2 ons. OBDAM, 9 Mei Aanvoer 2300 kg witlof; I 58—64, II 51—59, III 34 —38, IV 18—38; 1100 kg prei 4.—; 1500 kg uien 8—8.20. N.-SCHARWOUDE Aanvoer 3700 kg uien 8.1010.10; 16.000 kg prei 4 900 kg spinazie 11.80; 400 kg gele kool 14.10; 3800 kg witlof: I 67—73, Ib 59—66, lib 57—63, III 46—54. GRONINGEN, weggedoken a< waar in deze fi vermengd met scherp aftekei kamp „De Slik waar men in di de zee, liggen Hier leven de N.S.B.- en nar ons volk hebbe We hebben een In dit kamp en nabij beschouwd, gedetineerden ge werkzaamheden serveerd, daartoe ten door de kar heer Kraaima, o kamp de dwaaste de deden, veroor: en onredelijk arti lander" n.a.v. aalmoezenier Pat dit artikel immer „De Slikken" ge strafgevangenis, oord, een ware h neerden. Duivels Het blad schreef „Vooral de int zich daar als in Duivelseiland. V sche keuring wo: zestig, zeventig j: stuurd. Des morj uur opstaan. De r op klompen naar dijk aangekomen laarzen aan. Dan in. Totover hun mensen in de zul een zekere doodsa Met de uiterste 1 zich staande houd zakken ze weg in staan ze de gehel wind, in de ijzige 5 uur. Het brood beens en ook de r staandebeens wor< En dat voor mei meesten nooit zw gedaan en voor c die bij enige medi! den zijn afgekeurc En de schryver mensen die met hartkwalen en zen kamp kwamen en neerde die zich ha „Fel" (lees: or daarna over de schreven, een stra stuksnijden van ee bewakers met ste vers de mensen ui gen en ze, hondsn 's avonds na hun 1 op klompen lieten een opstand dreig uitputting en hoe ten na mishandelin trachtte te springe klaagd over de ge ging. „Een H. Mi WOENSDAt HILVER N.C.R.V.: 7.00 Nieuws, 7.15 T mus, 7.45 Een woo: 8.00 Nieuws, 8.15 werk, 9.00 Ochtend jonge zieken, 9.3C 9.35 Microfoon-com pl., 10.30 Morgendie ander Kipnis bas, 12.00 Accordeonorke delingen land- en Zigeunerorkest, 13.0' Mandolinata, 13.45 NCRV-koor, 14.40 15.00 Jeugdconcert, verzamelaars, 16.15 jes en jongens, 17.: Regeringsuitzending koor, 18.30 R.V.U., 19.15 Regeringsuitze zesde colonne, 19.45 gevorderden, 20.00 Programma-proloog, Philharmonisch Ork ker, 21.50 Gramofo De zee bleef vrij, 2 een woord voor de Avondoverdenking, 23;15 Licht avond( 24.00 Sluiting en Wi HILVE V.A.R.A.: 7.00 Nieuw gymnastiek, 7.30 Mu; bijt, 8.00 Nieuws, 8. Voor de huisvrouw, lijns Opera Orkest; Spreker, 10.05—10.20 V.A.R.A.: 10.20 Onzt Als de stofzuiger zv, 11.30 Gr. pl., 12.00 A Mededelingen land- 12.33 Voor het plattel mond-klanken, 12.55 Nederland, 13.00 Nii lender, 13.20 Malandc 13.50 Piano, 14.00 G tretten 14.15 Jeug Voor de kleuters, 15 ren en dingen in d De regenboog, 16.00 jes, 16.15 Het stond ii Vragen staat vrij, 1 orkest, 18.C<) Nieuw: varia, 18.20 Orkest. 1 Strijdkrachten. 19.00 19.30 Silvestri-kwaï 19.30 Voor de jeugi kroniek, 19.4520.00 V.A.R.A.: 20.00 Nier ronde van Nederland tisch nieuws, 20.2 orkest, 20.50 De wri 22.05 Kwartet Jan 22.25 Volksliederen, tot boek, 23.00 Nieuw Kit, 23.45—24.00 Gr. j

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2