Zes lijsten ingediend met tachtig candidaten De ELIXIR D'ALCMAR Voor de Meervoudige Kamer R.K.A.F.C.-adspiranten-tournooi PAG. 2 ALKMAAR EN OMSTREKEN Hoe zal de nieuv/e Raad er uit zien? Alkmaars bezoek aan Bath-festival Piano-avond Jan Couvée J R. K. Handbal Noorderkringdames lieten de eer aan combinerend Amsterdam Prijs per l/l fles Prijs per 1/2 fles 6.90 3.65 Vitesse verloor WEERSVERWACHTING G.B. BEHANGSELS De vlag uit Marktberichten Gevai v.'vc'v'ii&pw&tftijllv iH) Woensdag 11 Mei 1949 i 'f* 5 Het is bij zes candidatenlijsten gebleven; lijsten, ingediend door de vertegenwoordigers van de politieke partijen, die momenteel in de Raad vertegenwoordigd zijn. Voorstanders van een Middenstandslijst hebben wèl een formulier voor het indienen van een candidatenlijst afgehaald, doch vermoedelijk heeft men niet voldoende candidaten bij elkaar kunnen krijgen, om tot indiening van een lijst te komen. Wij herinne ren er in dit verband aan, dat de heer Bonsema, die als eerste can- didaat van een eventuele midden standslijst genoemd werd, in 1939 ook met een eigen lijst uitkwam en 964 stemmen d.i. ruim de kiesde ler behaalde. Ook de Welteranen hebben het niet aangedurfd een candidatenlijst in te dienen; daar voor is hun aanhang in Alkmaar te gering. De volgende candidatenlijsten werden ingediend: K.V.P.: 1. G. v. Slingerland, 2. mr. A. J. M. Leesberg, 3. G. H. A. de Zeeuw, 4. C. Venneker, 5. J. H. F. Oortmeyer, 6. I. Vleugel, 7. mej. M. A. J. Kamp- huys, 8. Th. Goudsblom, 9. D. J. Woldendorp, 10. Mr. W. van Dijk, 11. W. de Boer, 12. B. B. van den Berg, 13. P. J. Groen, 14. P. Zeegers, 15. F. A. H. Otten, 16. C. J. Berkhout, 17. A. W. M van Tienhoven, 18. P. J. de Kort. 19. G. J. W. Goes, 20 P. J. Hilbrand. P.v.d.A.: 1. M. Coerts, 2. A. Sietsma, 3. R. Bakker, 4. K. Kirpensteyn, 5. C. Couwenhoven, 6. A. Steenis, 7. H. Koot, 8. J. Wiese, 9. W. Klaasse Bos, 10. A. Eriks, 11. G. W. de Jong, 12. J. H. Meyer. 13. H. W. Kaagman, 14, mevr. A. KosterSchouw, 15. E. J. M. Schinkel, 16. W. J. van Rutten Jr., 17. F. M. Wisman, 18. C. Blaauw, 19 G. O. Neef en 20. M. Radsma. C.P.N.: 1. H, Knuistingh Neven, 2. C. To- renvlied, 3. F. C, Zeilemaker, 4. B. Eppinga, 5. J. Colijn, 6. C. de Jong, 7. mevr. Baasde Wit, 8. J. Moorlag. A.R.: 1. G. H. Hoytink, 2. F. G. ter Horst, 3. A. Kieft. 4. J. van Gorcum, 5 J. H. Hazes, 6. J. N. Schuurman. 7. J. Haytema, 8. H. Verveld, 9. F. Kaar semaker en 10. J. Yspeert. C.H.U.: 1. P. v. d. Borden, 2. A. van der Oever, 3. Mr. H. Lesterhui's, 4. Joh. Ringers, 5. D Bosklopper. 6. V. Ven- nink, 7. G. B. C. Vasbinder, 8. A. F. Stuart, 9. F. Wetsteyn, 10. W. Wie- gers. V.V.D.: 1, Mr. Dr. C. Berkhouwer, 2. H. W. Holsmüller, 3. mevr. G. Holsmül- ler—Teengs, 4. Mr. H. Schuurman, 5. L. Elte. 6. A. de Man, 7. E. Mak, 8. P. Berkhout, 9. S. Smit en- 10. O. P. R. Elema. In aansluiting op ons bericht over het bezoek van de gemeentelijke delegatie naar Bath, verzoekt men ons van gemeentewege nog opname van het volgende: Zoals men zich zal herinneren, is het vorig jaar in Alkmaar een of ficiële delegatie van de stad Bath ontvangen, bij welke gelegenheid de mayor van Bath, Mr. Sam Day, die binnenkort als zodanig zal af treden, het gemeentebestuur van Alkmaar uitgenodigd heeft een te genbezoek aan Bath te brengen, zo mogelijk tijdens het festival in 1949. Aan dit festival, dat van 1528 Mei a.s. wordt gehouden, zullen beroemde orkesten, toneelgezel schappen en balletgroepen hun me dewerking verlenen, terwijl daar naast voortreffelijke films zullen worden gegeven en een Gainsbo- rough-tentoonstelling zal worden gehouden. Voor de officiële delegatie van de gemeente Alkmaar is dit een mooie gelegenheid om te zien, wat Bath vermag te organiseren op het ge bied der schone kunsten. Maar ook overigens zal het gemeentebestuur van Bath zijn best doen om de Alk- maarse gasten waardig te ontvan gen. Zij zullen worden gehuisvest bij ingezetenen van Bath en bij alle officiële plechtigheden gedurende dit verblijf, dat vermoedelijk van 1924 Mei zal duren, worden uit genodigd. Het kan niet anders of door deze uitwisseling van gemeentebestuur ders van Alkmaar en Bath zullen de vriendschapsbanden tussen beide steden nog worden versterkt. HET WOONWAGENPAARDJE IS ER ALKMAAR. Tot ons genoe gen kunnen wij onze lezers mede delen, dat wij er in geslaagd zijn, met assistentie van een deskundige, een paardje te kopen voor de woon wagenbewoner, wiens paardje enige weken geleden verdronken was. Er schoot zelfs nog een klein be drag over voor het gezin, dat gis termorgen juist verblijd werd met de geboorte van een zoontje. Mede namens dit gezin danken wij die lezers, die door hun grote en kleine giften deze daad van naastenliefde mogelijk hebben gemaakt. Van zijn dankbaarheid geeft de vader in dit gezin zelf blijk in een advertentie in dit nummer. GEVALLEN BROEDERS HERDACHT ALKMAAR Gisteren, 10 Mei, de dag, waarop voor 9 jaar het oorlogsgeweld losbarstte, brachten de militairen van Alkmaar een bezoek aan de graven van hun ge vallen medebroeders. Om acht uur verzamelden zich een honderdtal militairen en oud militairen aan het begin van de Kennemerstraatweg; onder hen bevond zich ook de garnizoens commandant, maj. M. Houbolt. Op het kerkhof legde men bloe men on de graven van de overle den strijdmakkers en stortte men een gebed voor hun zielerust; het was een eenvoudige, maar tref fende herdenking. In totaal dus precies 80 candida ten voor de 25 te verdelen zetels. Van de thans zittende raadsleden zullen niet meer in de Raad terug keren: mevr. Kommer—v. d. Zwaard en de heer De Wilde (P.v.d.A.); de heren de Kort en De Boer (K.V.P.); Asjes en van Beekum (C.P.N.) en de heer Groot (V.V.D.). Als nieuwelingen zullen in de Raad zitting nemen voor de K.V.P. de heren Oortmeyer en Goudsblom, voor de P.v.d.A. de heren Koot en Couwenhoven. welke laatste reeds eerder lid van de Raad en wethou der was, voor de V.V.D. de heer Berkhouwer. Overigens zijn natuurlijk allerlei verrassingen mogelijk; het laat zich n.l. aanzien, dat er zich verschui vingen zullen voordoen in de sterk te der verschillende fracties, In 1946 behaalden de verschillen de partijen bij de gemeenteraads verkiezingen de volgende aantallen stemmen: K.V.P. 6602; P.v.d.A. 6248; C.P.N. 2896; Prot. Chr. 1986; V.V.D. 1290. Algemeen is de verwachting, dat de C.P.N.-fractie op z'n minst ge halveerd zal worden; er zullen dus 2 a 3 zetels aan andere partijen toe vallen. De V.V.D. geven wij de meeste kans op een winstzetel, in welk geval de heer Holsmüller, die reeds in de noodraad zat, zijn ren tree in de vroedschap zou doen. De tweede zetel, die de communisten zullen verliezen, zal naar een der Prot, Chr. partijen gaan, die in 1946 met een gezamenlijke lijst uitkwa men. doch ditmaal elk met een af zonderlijke lijst uitkomen; het komt ons voor, dat van deze twee groe peringen de A.R. de meeste kans hebben op een winstzetel. De P.v.d.A., die ongetwijfeld stem men zal verliezen aan de Prot. Chr. groeperingen en de V.V.D., heeft daarentegen stemmenwinst te ver wachten van die groep kiezers, die in 1946 meenden de C.P.N. hun ver trouwen te kunnen schenken, doch zich nu van deze Moskou-knechten zullen afwenden. De K.V.P., die in 1946 acht keer de kiesdeler van 761 haalde met een overschot van 247 stemmen, doch wegens het grootste gemiddelde de eerste restzetel verwierf en zo op 9 zetels kwam, zal alle zeilen moeten bijzetten, om deze negende zetel vèi- lig te stellen: wij kunnen ons nog niet onder die optimisten scharen, die al hoera roepen over de tiende zetel. Wii moeten de waarheid onder de ogen durven zien. Ons kwam ter ore. dat de Welteranen hun stem blanco zullen uitbrengen en ver der zal moeten blijken, of het ka tholieke kiezerscorps voor deze can didatenlijst, die voor wat de ver kiesbare plaatsen betreft, vrijwel 'n copie is van die van 1946, warm zal lopen. Al is er enige verandering irx de samenstelling gekomen, van een vernieuwing en verjonging kan niet gesproken worden. De K.V.P.-frac- tie is naar onze smaak teveel een combinatie van groepsvertegenwoor- digingen, waarbij bepaalde groepen, zoals de jongeren, de boeren en de tuinders en de werknemer.de mid denstand zich nog gepasseerd kun nen achten. Wij hopen slechts, dat zich dit niet zal wreken bij de a.s. verkiezingen. Opgemerkt dient nog te worden, dat het vrouwelijk element met het verdwijnen van mevr. Kommerv. d. Zwaard tot op de helft gaat ver dwijnen. De P.v.d.A. heeft in haar plaats geen vrouw op een verkies bare plaats gecandideerd, zodat mej. Kamphuys van, de K.V.P. het enige vrouwelijke raadslid zal zijn, tenzij de V.V.D. met 3 of de C.P.N. met 7 zetels in de Raad komt; maar dat zal wel niemand verwachten. Nog zes weken scheiden ons van de grote dag; de verkiezingsstrijd kan beginnen. ALKMAAR. De concert-gever van deze avond had een zéér mooi programma samengesteld. Dat ge lukkig afweek van het gebruikelijke cliché wat evenals de mode, door de grootmeesters van het klavier schijnt te worden voorgeschreven. De weinig gespeelde Dupont va- riatie's en de étude's symphoniques van Schumann, die gerust wel meer eens op de programma's kunnen te rugkeren. De Suite Bergamasque van Debussy en een serie Chopin stukken, vormde het tweede deel van dit klavier recital. De pianist Couvée bezit alle eigenschappen, zowel technisch, als muzikaal om dit alles in klank te realiseren, dit is bekend. Maar dat hem dit in het eerste programma gedeelte niet steeds lukte, is vermoedelijk toe te schrijven aan een zekere indispo sitie, welke de klavier speler niet direct kon overwinnen. We moesten geduld hebben van Mozart, via de Sonate van Beethoven tot aan de Etudes van Schumann, voordat de geest vaardig werd over de mate rie. In dit werk werdep pianistisch zeer mooie prestatie's geleverd. In de Suite Bergamasque van De bussy, Menuet en Clair de Lune werd de juiste sfeer getroffen. Met Chopin bleek Couvée echter geheel zichzelf te zijn, en bleken eventuele remmingen te zijn weggevallen, uit deze over het algemeen keurig ge speelde bloemlezing uit de wer ken van Chopin willen we speciaal vermelden de twee Mazurka's opus 30, no. 3, en opus 68 no. 2, plus de Etude's opus 10, no. 4 en op. 25 no. 11. Zo werd op het einde van dit recital het ware contact met het publiek gevonden, en eindigde deze avond nog in een succes voor de pianist. Het applaus was hartelijk en verdiend. Er waren bloemen en er volgde nog een toegift, natuur lijk een wals van Chopin. De belangstelling was bevredi gend, maar een stadgenoot, die in staat is een piano-avond te geven, verdient een volle zaal. W. Schreurs. f ONZE AGENDA 'T GULDEN VLIES: R.A.O. (Militairen). BIOSCOPEN: Harmonie: Op dat recht geschiede, 14 j.; Cinema Americain, The Bishop's Wife, 18 jaar; Vic toria: Een affaire in Afrika, 18 jaar, (voorbehouden); A.B.T.: Captain America II. 18 jaar. APOTHEKEN: Apotheek „Wanna", Ritsevoort 5. NACHTDIENST TAXI'S: J. Smit, Omval 60, Tel. 3931. R.K. Tennisvereniging ALKMAAR. Zondag is dan Weer voor onze club de lang verbeide competitie begonnen. Het was wel enigszins tegen de ver wachting in een teleurstellind be gin. Beide teams kregen een ne derlaag te slikken. Enige spelers hadden duidelijk hun slechte dag. Een volgende keer dus beter. De uitslagen waren: S.E.T. I The Hitters 25; The Hitters II S.E.T. II 6—1. Het programma voor de volgen de week is: VelsenlS.E.T. I; S.E.T. II—Velsen II. BURGERLIJKE STAND Geboren: Theodora E. M., doch ter van A. H. Spruyt en M. J. M. Netten; Arnoldus A., zoon van C. J. Engelen en C. W. van Binsber- gen; Johanna A. W., dochter van W. Wesseldijk en J. Tasseron. Gehuwd: Jan Voorhoeve en Ja cobs C. J. van Schoten. Overleden: Jantje Hoekstra, oud 52 jaar, gehuwd met J. Wester. Wie? ALKMAAR De Alkmaarse po litie wijst er op, dat zich reeds enige tijd een driewielig kinder fietsje op het politiebureau bevindt, dat nog altijd niet is afgehaald. De eigenaar wordt verzocht zich te melden. GERAAMTE GEVONDEN ALKMAAR. In de duinen van Bergen, in het z.g. Russengat, een terrein, dat onder beheer staat van het Prov. Waterleidingbedrijf, hebben in de bezettingstijd nogal wat bunkers gestaan. Thans ech ter is men bezig met het herstel van dit duinterrein. Tijdens de herstelwerkzaamheden stootten enige arbeiders bij het spitten op de overblijfselen van een geraam te, die bij een onderzoek bleken te bestaan uit delen van een sche del en andere restanten van een menselijk skelet. Men vond hierbij ook een koperen plaat, die in of aan een stuk leer heeft gezeten. Op de plaat, die in stukken ge broken is, ontwaarde men een dubbelkoppige Russische adelaar. Voorts werden nog andere over blijfselen gevonden, als klontjes roest, waarvan er enige als kno pen te herkennen zijn. Wij mogen wel met een aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid aanne men, dat hier sprake is van de stoffelijke resten van een Russi sche soldaat, die bij de Russische invasie van 1799 aldaar is begra ven. Ook de naam van het terrein, waar de vondst is gedaan, wijst in die richting. Alkm. PolitieUtrecht 51 ALKMAAR Het Alkmaarse polifie-elftal, dat promotiewedstrij den speelt voor de eerste klasse West van de Nederlandse Politie Sportbond heeft gisteren te Alk maar met 51 van Utrecht gewon nen. De stand is thans: A P.S.V. 3 gespeeld 3 gewonnen Baarn 1 gespeeld 1 verloren Utrecht II 2 gespeeld 2 verloren Verkiezing Gemeenteraad ALKMAAR De voorzitter van het hoofdstembureau voor de ver kiezing van de leden van de raad der gemeente Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat de op 10 Mei j.l. ingeleverde candidatenlijsten op de gemeentesecretarie, eerste af deling, ter inzage liggen. De voorzitter voornoemd, WYTEMA Een ongeluk in Castricum. Op 10 November van het jaar 1948, in de vroege morgen tussen zeven uur en half acht, reed J. S. afkomstig uit Volendam, met zijn vrachtauto in Castricum, gaande in de richting Limmen. Hij reed met gedempte lichten, rechts van de weg van ongeveer 45 km. Van de andere kant kwam hem een auto tegemoet, die een schel licht voer de, nadat hem reeds enige andere wagens waren gepasseerd. Plotse ling zag S. dat zich op 5 meter van hem af een paard en wagen op de weg bevond, die hij door sterk te remmen niet meer kon ontgaan. Hij week dus uit naar links, maar kwam daarbij in aanrijding met de naderende tegenligger, waarvan de bestuurder zodanig aan zijn been gewond- werd, dat hij drie weken in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Ook nu echter ontging hii de boerenwagen niet. De wa gen werd versplinterd en het paard moest met een gebroken been wor den afgemaakt. Thans diende deze zaak voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, gepresideerd door mr. Van Regte- ren Altena. waar S. op 10 Mei te recht stond. Verdachte vertelde de toedracht van het geval, zei met door het licht van de tegenligger verblind te zijn geweest, en wees er op dat de boerenwagen totaal onverlicht was. zodat hij hem pas op het laatste moment had gezien. Getuige H. v. d. S. de bestuurder van de tegenligger, en D. B. zijn passagier, hebben in de mening verkeerd dat verd. met zijn wagen wel achter de boerenkar zou blij ven. die ook zij overigens niet zo gauw gezien hebben, evenmin als een volgende getuige J. S. Vervol gens getuigde de wachtmeester J- de V. die proces-verbaal heeft op gemaakt en daarna de wachtmees ter M. W. C„ die verklaarde dat de lampen van verdachte's auto in een afwijkende stand stonden en dat de handrem van verdachte's wagen niet werkte. De eerste getuige a décharge, verdachte's neef N. S. die bij hem in de wagen zat, bevestigde de ver klaring van verdachte. De volgen de echter, de expert ir. H. T. hield een interessant betoog over de mo gelijkheid van de verlichting van en 'bepaald object, en zei dat voor die mogelijkheid een contrastwer king beslist onontbeerlijk is. Get. was er van overtuigd dat verdach te paard en wagen zou hebben ge zien, als het licht van de tegenlig ger er niet was geweest. Er is in elk geval wel komen vast te staan dat de verlichting van verdachte's wagen niet op de juiste manier was aangebracht en daarom eiste de Officier van Ju stitie, mr. J. C. V. Meischke, tegen verd. f 100 boete of 40 dagen. Verdachte's raadsman, mr. Fol- kerts uit Amsterdam, bestreed de opvatting over de onvoldoende ver lichting, of achtte die althans niet de oorzaak van het ongeval. Pleiter ontwikkelde een relaviteitstheorie en geloofde dat de proeven van de politie met een korreltje zout ge nomen moeten worden. Hij meende het ongeval uitsluitend te moeten wijten aan de onverlichte staat van paard en wagen en vroeg daarom vrijspraak voor zijn cliënt. Over 14 dagen zal de uitspraak in deze zaak worden gedaan. Hierna moest J. W„ de man die daar met paard en wagen had ge reden. terechtstaan evenals S. be schuldigd van het feit dat het aan zijn schuld te wijten zou zijn dat een ander lichamelijk letsel had opgelopen. Deze landbouwer uit Castricum, die verdedigd werd door mr. C. Berkhouwer, gaf toe dat hij op de orngeluksochtend geen ver lichting voerde, hoewel hij de lamp bij zich had. Hij had gemeend geen licht meer nodig te hebben. Ook hij verhaalde nog eens de toedracht van het ongeval en de getuigen uit weer hun verklaringen afleggen, de vorige zaak kwamen ook hier terwijl mr. Berkhouwer rondging als een briesende leeuw. De getui gen verklaarden, op veuzoek van de verdediger, dat het inderdaad die morgen al behoorlijk licht werd. De Officier nam de schuld van ver dachte aan en eiste ook tegen hem f100 of 40 dagen. Met veel pathos hield mr. Berk houwer daarna zijn spits en spits vondig pleidooi, waarin hij wees op de onaantoonbaarheid van. het pre- ciese moment van het ongeval, dat gebeurde op een morgen waarop om 7.20 uur zonder licht mocht, worden gereden. Ook noemde hij deze rechtszaak een voorpostenge vecht van de verzekeringsmaat schappijen, wijzend op de civiele kwesties die hier achter zitten. Na dat pleiter het leed dat een ver oordeling voor verdachte in de toe komst voor hem kan betekenen, juist met bet oog op die civiele kwesties, had gereleveerd, vroeg hu vrijspraak voor zijn cliënt. De pre sident bepaalde de uitspraak over 14 dagen. Hij had een kwade dronk C. v. d. H. uit Bergen, stond te recht omdat hij van café Nol, op het Luttik Oudorp, een ruit gebro ken had. Van der H. die in Bergen al op de zwarte lijst staat, bleek een kwade dronk over zich te heb ben, want toen hij op 29 Jan. nadat hij verschillende café's bezocht had, bij Nol een glaasje bier gedronken had, werd hij onhebbelijk en ver velend, en zei hij, volgens getuige P. N. dat hij daar de boel wel eens even schoon zou vegen. Maar de her bergier moest daar niet veel van hebben en stuurde v. d. H. de deur uit. Verdachte ging, maar net als de bijbelse duivel kwam hij terug met zijn trawanten, die in dit geval gelukkig niet erger waren dan hij. Zijn gezellen bleven bij Nol, die verdachte echter niet meer wilde tappen en hem weer de deur wees. Een minuut of tien later hoorde de dochter des huizes „rinkeldekink", zoals zij het plastisch uitdrukte. Het meisje liep de deur uit en vond verdachte ergens in de stad, nadat voorbijgangers haar hadden verteld waar zij een hollende man hadden zien lopen. Verd. ontkende het feit niet pertinent, maar kon zich niet voorstellen dat hij de ruit had ver nield. De Officier nam de schuld van verd. aan en eiste f 60 boete of 30 dagen en 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De uitspraak is over 14 dagen. Uitspraken. L, Q V. Leeuwarden, gedetineerd en K. N. Almelo, gedetineerd, bei den vrijgesproken van het primair tenlaste gelegde; wegens poging tot verduistering veroordeeld tot vier maanden met aftrek- G. v. d. H. diefstal, 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Voor een talrijk publiek werd Zondag j.l. op het J.O.S.-terrein in Amsterdam een handbalwedstrijd gespeeld, tussen een vertegenwoor digend elftal uit Amsterdam en uit de Noorderkring. Toen even oyer tweeën, de heer Braun, de toss had laten werpen verkoos de Noorderkring, enigszins voor de wind te spelen, wélke schuin over het veld stond. Aanvankelijk liet het zich aan zien, dat de dames uit het Noorden, de Amsterdammers geheel zouden overspelen. Reeds na 3 min. kregen de Hoofdstedelingen een vrije worp op 17 meter van het doel tegen zich genomen, welke onbenut werd ge laten. Even later hadden ze meer succes. Onder aanvoering van de spil, mej. J. Schortzing (F.S.A.) werd een goede aanval ondernomen. De bal belandde via de rechtervleu gel, op de midvoorplaats, waar mej. Trees Ruiter, de Amsterdam mer keepster, het nakijken gaf (0-1). De Amsterdammers, het gevaar ziende, trokken er nu ook tussen uit. Een bal belandde bij mej. Trees de Vré, die het leder met een wel gerichte gooi, in het uiterste hoekje van het doel deed belanden (1—1). Gevaarlijk komen de Amsterdam mers nu steeds opzetten. Het was dan ook te danken aan het goede keepwerk van de keepster mej. J. Dedekom, dat er niet meer goals gescoord werden. Een buitenspel doelpunt werd nog geannuleerd. Even voor de rust wisten de Hoofd stedelingen, via de linkerbinnen speelster de stand op 21 te bren gen. Na de thee is het steeds Amster dam, dat op de West Friezen-verde diging beukt. Deze echter weet van geen wijken. Geleidelijk nemen de Noord-Hollanders weer in kracht toe, maar door het te korte spel wil er geen succes komen. Bij een te genaanval van de Amsterdammers, begaat de achterhoede 'n fout, wel ke haar 'n 13 meter worp kost. Mej de Vré plaats deze 13 meter worp laag langs de grond, maar de keepster is op haar plaats. Steeds gevaarlijker worden de Amsterdamse uitvallen en ook niet zonder resulaat. Weer is het Trees de Vré, die door de verdediging weet heen te glippen en haar club genoten een veilige 31 voorsprong verzekert. Als dan even voor tijd weer mej de Vré geheel alleen, vanaf het midden in een run op het doel af rent, geeft zij de Hollandse keep ster voor de viarde maal het nakij ken (4—1). Even later fluit de goed leidende FIRMA TH. KRAAKMAN k ZOON ALKMAAR PLATTE STENENBRUG (Adv.) Negen wedstrijden, dus achttien elftallen, 't is weer de moeite waard geweest! Geen wanklanken, geen elftallen, die niet op tijd of er hele maal niet waren, 't was allemaal weer prachig voor elkaar. Geen onverwacht grote uitslagen (op één na), ook dat verhoogt de spanning! In Afd. A behaalden de Duinran- ders hun eerste punt en 't scheelde maar een haar, of ze hadden er twee gehad, maar dat komt nog. Berdos a versloeg HSV a en RK AFC a deed hetzelfde met Kolp. Boys a. Tenslotte zagen we ook RKAFC b winnen van HSV b. In Afd. B had Limmen b de grootste moeite met z'n jongere broertje en wist pas in de laatste minuut de 2 punten binnen te ha len. Maar jongens, denk er aan: allemaal opkomen hoor, anders red den jullie het niet. Je weet, er is nog een kaper op de kust en dat is RKAFC d, dat met 11—0 won van RKAFC f. Wat zal dat een vervelende wedstrijd geweest zijn. Toch niet hoor! Ze hebben zich alle 22 best vermaakt en na de wed strijd zagen we er 11 glunderen, om dat het 110 was, en 11 lachen „omdat het er lekker geen 12 wa ren!" Je kunt maar ergens blij om zijn! Kolp. Boys b bleef in de running door een overwinning op Duinran- ders b. HSV c haalde de eerste pun ten binnen, iets waar HSV d nog steeds op wacht. Hier zijn dan de uitslagen: Afd. A: Kolp. Boys aRKAFC a 04 HSV a—Berdos a 0—2 HSV b—RKAFC b 0—3 RKAFC cDuinranders a 11 Afd. B: Kolp. Boys bDuinranders b 41 RKAFC d—RKAFC f 11—0 Berdos bHSV c 23 Limmen cLimmen b 23 HSV d—RKAFC e 0—2 In de standenlijstjes begint nu ook enige tekening te komen. De vorige week schreef ik, dat ze deze week geplaatst zouden worden. „Belofte maakt schuld", dus daar gaat ie? Afd. A: RKAFC a 3 3 0 Berdos a 4 3 0 Limmen a 4 2 1 RKAFC b 3 2 0 RKAFC c 2 11 Kolp. Boys a 4 1 1 HSV a 3 10 Duinranders a 4 0 1 HSV b 3 0 0 Afd. B: Limmen b 5 RKAFC d 5 Kolp. Boys e 4 17—1 9—3 10—14 5—5 3—2 8—14 7—6 5—13 1—7 5 0 0 15—5 10 4 10 31—1 9 3 0 1 11—6 6 RKAFC e 4 2 11 4—2 5 RKAFC f 4 2 0 2 13—15 4 Duinrand, b 4 1 1 2 311 3 HSV c 3 1 0 2 4—14 2 Limmen c 5 1 0 4 418 2 Berdos b 5 0 1 4 511 1 HSV d 3 0 0 3 1—8 0 Je ziet: er is nog van alle moge lijk, al haal je bij een halve com petitie elkaar niet gauw in. Maar... voetbal is een raar spel, dus je weet 't maar niet! In ieder geval: maak ervan, wat je ervan maken künt. Voor de volgende week volgt hier het enigszins gewijzigde program ma: Zaterdag 14 Mei: Limmen cBerdos b 3 uur; Duin randers bRKAFC f 3 uur; RK AFC eKolp. Boys b 3 uur. Zondag 15 Mei: Kolp. Boys a RKAFC c 12 uur; RKAFC a—RK AFC b 12 uur; Berdos aLimmen a 12 uur; HSV a—HSV b; HSV c— HSV d. In verband met de terreinwerk zaamheden, zullen tijd en plaats voor de HSV-elftallen nog nader scheidsrechter het einde van deze prettig gespeelde wedstrijd. Misschien krijgen de Noorder meisjes nog een kans, om tegen de Kring Kennemerland—Zaanstreek uit te komen op Hemelsvaartsdag. R. K. HANDBAL DAMES VAN KENNEMERLAND— ZAANSTREEK In deze, voor beide elftallen als oefenwedstrijd bedoelde ontmoeting werd vooral in de eerste helft, niet veel fraais te zien gegeven. Een 13 meter worp voor Vitesse, werd door mej. B. Tuijn op schit terende wijze gekeerd, maar over het algemeen, was het het aankij ken, voor de rust, niet waard. Na de rust ging het beter. De kringmeisjes kwamen beter op el kaar ingespeeld. Het duurde toch nog geruime tijd voordat het verte genwoordigend elftal, door goed samenspel in de voorhoede, door mej. M. Nelis de leiding kon nemen (01). Steeds werd het spannender. Het bezorgde de beide achterhoede speelsters en de keepsters van beide elftallen heel wat moeite, de stand zo te houden. De goed spelende mej. C. v. Zante van DEM stichtte heel wat verwarring door haar drib beien in de achterste gelederen van Vitesse. Het succes bleef voor haar niet uit. Geheel alleen storm de ze op het doel af, waarna ze de bal, met een welgemikte worp in de touwen werkte (02). Ook Vitess'e liet zich niet onbe tuigd. Na goed combinatiespel van binnentrio en voorhoede, werd door mej. R. Stet het wel verdiende te- genpuntje gemaakt (12). Na enige schermutselingen in beide doelmonden kwam kort hier na het einde. Nagekomen Tennisuitslagen Derde klasse: Festina 5DDV 6 80 AnonymusZaandam 1 33 (niet uitgespeeld) Vierde klasse: Twentse Bank 2Return 7 62 Zaandam 2Game Fighters 2 61 Game Fighters 1Festina 6 35 Koog Zaandijk 3—Dash 6 17 Gloria 1—WKF 2 6—2 HERDENKING SINT-PANCRAS. Zondagmid dag heeft de jaarlijkse herdenkings plechtigheid bij de Spoorwegover gang te St.-Pancras plaats gehad. Voorafgegaan door een 15-tal oud B.S.-ers van de afdeling Amster dam, in hun ex-strijd-uniform, ar riveerden om 1 uur de nabestaan den en familieleden van de geval lenen. Onder de vele aanwezigen zagen we o.m. de burgemeesters van Koe dijk, St. Pancras en Oudorp. Nadat de B.S. zich rond het monument had opgesteld, werd er door ver schillende personen het woord ge voerd. Burgemeester Schellinger van Koedijk sprak een welgemeend woordje tot de aanwezigen namens de drie omliggende gemeenten. Zeer goed kon hij het gevoelen begrijpen van allen, die rond dit monument waren geschaard en ook zelf gevoel de hij een inwendige dankbaarheid en eerbied. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Prakker, voor zitter van de Ned. Bond van' oud B.S.-ers te Amsterdam. Spr. memo reerde o.a., dat de slachtoffers be zield waren met een grote liefde voor de vrede, niet voor een gewa pende, maar een vrede door offer vaardigheid en liefde voor onze naasten. Alleen voor dat doel heb ben zij hun leven in de waagschaal gezet en dit moet tenvolle gewaar deerd worden. Daarna legde spr, een krans aan de voet van het mo nument, namens zijn afdeling. Ver volgens nam de heer Pijnacker, namens de Ned. Bond van Oud B.S.- ers te Den Haag het woord. „De grote haat", aldus ae heer Pijnacker „die de bezetter tegen ons richtte, zal lang in het geheugen blijven, maar zij zijn de voorbode geweest van onze vrede uit liefde voor ons volk en vaderland. Namens de Ned. Verkennersver. van de Ondergrondse Verkenners sprak de heer Veel een keurig woordje en zei o.m., dat zij hun leven hebben gegeven voor de trouw aan God en Vaderland; woorden vervliegen, bloemen verwelken, maar hun leven, dat zij voor ons hebben geofl/rd, zal nooit uit ons geheugen te wissen zijn. En na de verkennersgroet gebracht te heb ben, ging Broeder Lodewijk van Huize Aloysius voor in gebed. Ten slotte sprak de leider van de afd. een woordje van waardering namens de familieleden aan de burgemees ters en inwoners dezer drie gemeen ten voor hun blijk van voortdurend medeleven en de grote zorg aan het prachtige monument besteed. Nadat de familieleden bloemen bij het monument hadden neerge legd, was dit het einde van deze indrukwekkende plechtigheid. De vuilnisophaaldienst EGMOND AAN ZEE Dezer dagen kwam de gemeente in het bezit van een prachtige auto voor het ophalen van huisvuil. Tot nu toe werd het ophalen aanbesteed. Vanaf Dinsdag a.s. zal het huis vuil nu door de gemeentewerk lieden worden opgehaald met de speciaal voor dit doel ingerichte, nieuwe Ford-auto. Een moderni sering en verbetering! Candidaten Oud-Katholieken ÈGMOND AAN ZEE Bij de a.s. verkiezing zal de Oud.Kath. partij weder met een eigen lijst, uitkomen. Deze ziet er als volgt uit: J, Krab Jzn., P. C. Dekker, KI. Groen Hzn., Corn. Gouda, Joh. Wijker Hzn., L. Dekker, J. Visser Hzn., G. v. d. Pol, W. Stam, M Gul, A. Gravenmaker en A. Krab Jzn. worden vastgesteld. 't Zal er weer spannen Zaterdag en Zondag, want reken maar, dat het nooit zo lastig is een andere club, dan een elftal van je eigen club te verslaan. Dus RKAFC a, HSV a en HSV c: pas op je tellen! medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Woenscagavond tot Donderdagavond. (Opgemaakt te 10 uur). MINDER KOUD Veel bewolking, maar overwe gend droog weer met vannacht plaatselijk mist en morgen over dag enkele opklaringen. Weinig wind. Iets hogere temperaturen dan vandaag. (Adv.) DE ONTSLAGAANVRAAG VAN DR. BEEL BATAVIA, 11 Mei (Aneta). Hoewel men zich terughoudend betoont in het geven van com mentaar op de ontslagaanvraag van dr. Bcel in verband met de Zaterdag bereikte overeenstem ming, gaf men in Nederlandse kringen algemeen te verstaan, het te betreuren, dat dr. Beel zicji ge noodzaakt heeft gezien, deze" con sequentie te trekken, aldus meldt de politieke correspondent van Aneta. Ook in gezaghebbende fe derale kringen onthield men zich van commentaar. In de tot de delegatie behoren de Republikeinse kringen ver klaarde men aan Aneta, dat de ontslag-aanvraag, in het licht van de geruchten der laatste dagen, niet geheel onverwacht is geko men en dat zij in Republikeinse kringen de vraag deed stellen, wie de plaats van dr. Beel zal inne men. In andere republikeinse kringen gaf men als zijn persoon lijke mening weer, dat in het bui tenland de ontslagaanvrage zal worden uitgelegd als een bewijs van de omvang der concessies, van Nederlandse zijde gedaan. Uit deze zelfde bron zeide men aan Aneta, ervan overtuigd te zijn dat, indien thans de Indonesische kwestie in de Assemblee zou wor den behandeld, er daar slechts vriendelijke woorden zouden wor den geuit aan het adres van Ne derland. Ook in neutrale kringen werd aan Aneta te verstaan gegeven, dat de ontslagaanvraag zou kun nen worden uitgelegd als een be wijs van de omvang der conces sies van Nederlandse zijde, die de hoge vertegenwoordiger der Kroon immers tot deze stap hebben ge noopt. Het beeld van menige straat in stad en dorp was onlangs omgetoverd door het fleurig en feestelijk gezicht van de vlaggen die ter ere van de ver jaardag van de Bond Zonder Naam waren uitgestoken. Dit is zeer zeker een mooie ge dachte, het feest van de naas tenliefde op te luisteren met vlag-vertoon. Maar het is nog meer in de geest van deze be weging als de naastenliefde metterdaad! wordt beoefend. Dat behoeft niet te gebeuren ten aanschouwen en met me deweten van de buitenwereld. Als er maar daadwerkelijk naastenliefde is, als er maar werkelijk wordt geholpen, in derdaad niet geroddeld, en al de andere leuzen van de Bond Zonder Naam met daden in toepassing worden gebracht, dan heeft het zin, de vlag uit te steken, omdat er dan pas écht feest is! MARCUS. BEVERWIJK, 9 Mei. Aardbeien 65100 per doosje; asperge wit 50 100 per bos; bloemkool 2094; bos- peen 3150; bosuien 58; kassnij- bonen 200205; rabarber 412 per kg; rabarber per bos 716; radijs 3—7 per bos; sla 40—20 per stuk; spinazie 825 per kg witlof 2550; prei 6—8.50; uien 4—10; sjalotten 10—17. PURMEREND, 10 Mei 1049. Eierenmarkt: 3500 kipeieren 0.11 0.12, 9000 eendeneieren 7.50 per 100 stuks. Veemarkt: Runderen, totaal 712 stuks. 25 vette koeien, levering, 389 geldekoeien 380690, stugger; 224 melkkoeien 525825, kalm;. 38 pin ken 240—350, matig; 36 stieren 400 —800, kalm; 800 kalveren: nuchtere kalveren v. d. slacht, levering; fok- kalveren 3575, goed; 23 vette var kens, v. d. levering 15 zeugen 225 425, goed; 1159 biggen 4075, goed; 490 schapen: weideschapen 5563, goed; fokschapen 75110, matig; 688 lammeren 2636, kalm; 95 bok ken en geiten 1070, goed; 50 paar den 350750, iets beter. Totaal 4032 dieren. Pluimveemarkt: 2700 oude kippen en hanen (witte en rode) 2.252.50 p. kg. 550 oude kippen en hanen (blauwe) 2.502.75 p. kg. 200 hen nen 46 p. stuk; 1800 jonge hanen (blauwe) 2.753 p. kg. 42 jonge hanen (witte en rode) ,1.90—2.25 p. kg. 100 eenden 1.504 p. stuk; 250 konijnen 18 p. stuk. LANGENDIJK, 11 Mei Aan voer 2900 kg witlof I 66, Ia 5o62, Ila 2658; 1900 kg uien 7.308.30. GROOTEBROjsxy, 10 Mei Aan voer 10.000 kg aardappelen: beve landers 4.104.70, Koopmans blau we 4.Noordeling 4.104.30. vee voer 2.90—3.20; witlof I 41, II 27— 37, III 19 TEXEL, 9 Mei Aanvoer 17 koeien 550700; 13 pinken 275350; 28 biggen 5580; 8 kalveren 3250; 32 kalveren (levering). ZUIDER-KOGGE, 9 Mei Late aardappelen 3.605; vroege aardap pelen 5468; witlof I 3551, II 21 29; prei 46; spinazie 21; sla 5.80 8; aardbeien 2.204.10. CRONINCEh Hoe komt U bakker Bulth brug overschi wereld. De b handen aan I zijner buurtl uit de omgev Dagelijks bre kamp en eer aparte voedin En ze mogen 2 len in de omg king, terwijl m tineerden met zijn geweest na: ker, die dageli komt, had nog vaardigheden gi uit de gesprekk gedetineerden, i naar huis veela ker" het een of pen, bleek, dat den gehad, alth digheden, want bij ieder mens 1 In de kamp] bevestiging van toen we zagen en toen we inz fourierslijsten. J>. zieken en maa vorm van bescl groenten en pap sprek met alle neerden, waarin aanklachten nas had tot resultaal clusie voor het commandant. klaagde zich al oude baas, een aparte voedinj zelfs zijn lof hii nergens in het had gehad en h pliment zijn vc dat, naar deze verklaarde, zolar was, zich zeer g zij de Uitstekenc over de brooc over het midd klachten hoe da over de rokerij krijgen een pak of over de ging. Er Wordt in gebreide schaal gedetineerden den, waarvoor ling bestaat. gaven 21 zich o sus slaagden 12 Engelse hand zijn 12 deelnem ginners 13. Voo sussen gegeven Frans, bijenteelt houden en alg Voor zelfstudie dags zelfs vrij ven. Het Het werk in maar. biedt daan Er kan hoogsten worden, met het terwijl 's winters weer soms hele werkt kan words ters, die door en werk bekend ziji nieuweling, die n DONDERDJ hilve: K.R.O.: 7.00 Nieuw ley and his Music bed, 8.00 Nieuws, 9.00 Voor de vrou houdt fit, 9.40 groep i; N.C.R.V.: Morgendienst, 10. kwartet; K.R.O.: 1 bloem, 11.40 Schoi 12.00 Angelus, 1 12.13 Lunchconcerl lingen land- en tr ronde van Nederls concert (vervolg), zer, 13.00 Nieuws, 14.00 Roeromme Met de diesel nas Promenade-orkest, ons, 15.00 Orgel, 1! 16.00 Bijbellezing, Jeugdjournaal, 17.3 voordragende jeugo uitzending, 18.00 I kwartier, 18.15 Lar 18.30 Sans souci, 1! rgel, 19.30 Met de burg, 19.45 Gramo: Spreker, 20.00 Nie loog, 20.15 Gröneg Familiecompetitie, der volken, 22.25 Avondoverdenking, 23.15 Viool en ork 23.57—24.00 Sluitin HILV A.V.R.O.: 7.00 Nieu- gymnast., 7.30—7.50 7.50—8.00 Dagopei 8.00 Nieuws, 8.15 C Korte gesprekken vrouw, 9.00 Orkest, Morgenwijding, 10.1 nen, 10.50 Kleuter Solistenconcert, 11 12.00 Cabaretliedjes lingen land- en tu 't spionnetje, 12.38 Nieuws, 13.15 Mee John Renova and 1 Gr. pi., 14.00. Voor: listenconcert, 15.00 Van vier tot vijf, doscoop, 17.20 Welk 17.30 Gr. pi., 17.51 Nieuws, 18.15 Sp< Progr. Ned. Strijdl groen knollenland, venstichting, 19.15 Regeringsuitzending 20.05 In het Zoek: certgebouworkest, muziek, 22.05 Spre lentewindje waait, masters, 23.00 Nie Skymasters, 23.30 de Mei.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2