Blunder van Snijders gaf V.S.V. de genadeslag Konse Bevredigende puntendeling S.V.V. won Gedrang om de titel N.E.C. blijft Ie klasser Triornphen van Fanny Blankers in de Ver. Staten DETECTIVE Geflattc Twee goals van Abe Lenstra Heerenveen - V. S. V. 3-1 RADIO door dubieus doel punt! Middlesex Wanderers won met 2-5 Ronde van Hilversum Dagindeling T. T. Vier gegadigden Protest L.S.C. afgewezen Interlands Zei U iets? Overdijk won „Rond de Bosbaan" Ronde Indische Buurf „Nu weet u waarom zij wereldkampioene is!" MIDDELKAMP een maand geschorst De Nationale \thletiekwedstrijden te Enschede Spanning UITSLA Maandag 23 Mei 1949 (Van onze redacteur) Met een heldhaftige duik wierp Snijders zich languit op een f keihard door Brandsma ingeschoten bal. Nog voor de VSV doel man zich echter kon oprichten om het resultaat van zijn moedige save in ogenschouw te nemen, trilde het net achter hem. Blik- semsnel was Abe's reactie op het terugstuitende leer geweest. Zo snel, dat het doelnet zijn vaart moest stuiten. 20 voor Heerenveen na ruim een half uur. Na de hervatting werd het een ieder al spoedig duidelijk, dat er in de Velsener kleedkamer serieuse plannen waren gesmeed. Zwaar beukten de rollers van een verwoed offensief na de treffer van rechtsbuiten Stek tegen de Friese defensie. De beide de Jongs en Bosscha waagden zich niet meer naar voren en gaven daarmede het middenveld prijs. Hecrenvcen stond met de rug te gen de muur. Stek en Sterk ver stonden dit kunstje maar al te goed. Opwindende tonelen speelden zich voor de Friese veste af. Stek knalde tegen de lat toen van der Laan slordig wegwerkte en zelfs de uit stekend stuwende Stijger waagde een kans. Wanneer van Onselen en de Graaf zich koelbloedige schutters hadden getoond, ware de gelijkma ker stellig niet Uitgebleven. Men talmde echter veel te lang, waardoor op het critieke moment steeds weer een Fries been redding kon brengen. Langzamerhand ont worstelde Heerenveen zich aan de wurgende greep. Brandsma rende als een haas achter een door Abe naar voren gedirigeerde bal aan cn bereikte deze gelijktijdig met Snijders. Het monster rolde in de richting van het doel maar Snijders kon er zich nog bijtijds op werpen. Abe kopte uit een voorzet van rechts tegen de paal en Jonkman schoot onbeheerst over. 12 min. voor het einde zond Brandsma een tam schot in waarna Snijders zo vriendelijk was het leer over zijn hoofd in het doel te laten verdwijnen (31) Dit betekende de beslissing. Wel kopte Stopper Spaans nog eéns tegen de lat en miste Brandsma na een fraaie dribbel van Abc een eenvoudige kans, niemand geraakte er s echter r.og over in opwinding. De gezichten der supporters ston den vrolijk in het vriendelijke voor jaarszonnetje. Slechts een doorge winterde zwartkijker kon nog aan een Friese nederlaag geloven. Vijf minuten na de rust, toen Stek via het hoofd van Jan Lenstra de achter stand tot 2—1 reduceerde en daar mede een sterk Velsener offensief inluidde, was het aantal pessimisten echter al tot een niet onaanzienlijk legertje gegroeid. De herinneringen aan de strijd tegen SVV kwamen weer levendig voor de geest en eerst toen Snijders 12 min. voor het einde tot zichtbaar misnoegen van zijn makkers een tam schot liet gaan, keerde de rust in het Friese kamp terug. Met een geweldig élan wierpen de Noordelijke kampioenen zich na het startsignaal van scheidsrechter Nijs in de strijd. Binnen 3 minuten dreun den de tribunes op hun grondves ten. Mollo de Jong had zich handig vrijgespeeld en dirigeerde het leer naar scherpschutter Abe De reactie van Snijders op de felle schuiver kwam te laat (1-0). Een minuut later zou het scorebord 20 heb ben aangewezen als Brandsma ge leerd had, ook het linkerbeen te ge bruiken. Nu behoefde Snijders het ronde ding slechts op te rapen. Hee renveen bleef het tempo aangeven en met verre trappen trachtten mid denlinie en verdediging de vleugels te animeren. Men hieïd echter on voldoende rekening met de wind, PROGRAMMA DINSDAG 24 MEI HILVERSUM II, 415 M. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gramofoon- muziek: 7,45 Morgengebed en litur- j gische kalender; 8.00 Nieuws en vveerrapporten; 8,15 Gramotoonmu- ziek; 9.05 Lichtbaken; 9.30 W^ter- j standen; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.00 Voor kleuters; 10.15 Gramo. foonmuziek; 10.40 Schoolradio; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Gramoloon- muziek; 12.00 Angelus; 12.03 Piano; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orkest zonder Naam; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest zonder Naam; 13.45 Muziekkale--'--14.uj Rotterdams Philharmonic.! Sextet; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 School- radio; 15.30 Gramofoonmuziek; 16 00 Voor de zieken; 16 3" Ziekenlóf; 17.00 Na schooltijd; 17.15 Lang zuuen ze leven!; 17.45 Amusements orkest; 18.10 Sportpraatje; 18.20 Collegium Musicum Amsteloda- mense; 18.50 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.15 De zon en de maan; 19.45 DIT is leven; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Con certgebouworkest; 21.45 Viool en piano: 22.15 Bach-cantate; 22.45 Avondgebed en liturgische kalen der; 23.00 Nieuws; 23.15 Gramo foonmuziek. HILVERSUM I, 301 M. AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gramofoo^rrmriek; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO: 8.00 Nieuws en weerrapporten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gramofoonmuziek: 9,30 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgen wijding; 10.15 Orchestre Miniature; 10.50 Voor kleuters; 11.00 Orgel; 11.30 Voor jonge zieken; 12.00 En semble Jo Bos; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor ons platteland; 12.40 Piano; 13,00 Nieuws; 13.20 Prome nade Orkest en sopraan; 14.00 Voor de vrouw; 14.25 Gramofoonmuziek; 16.25 „Franz Liszt"; 16.40 De school bel; 17.00 Kinderkoor; 17.30 Gra mofoonmuziek; 17.45 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.30 Voor de Ned. Strijdkrachten; 19,00 Radio-strip; 19.10 Radio Mu ziek Journaal; 19.45 Regeringsuit zending; 20.00 Nieuws; 20.05 Zoek licht; 20.15 Gevarieerd programma; 21.40 Brieven over hersengymna stiek; 21.50 Buitenlands overzicht: 22.05 Gramofoonmuziek; 22,30 Alt en piano; 23.00 Nieuws; 23,15 Klank beeld. zodat er voor de amechtig hollenden Hofma en Jonkman voorlopig geen eer te behalen viel. Aan de andere kant gaf Sterk zijn visitekaartje af, door de bal op de lat te laten ca ramboleren. Willy Hazeveld trachtte met scherpe passes goal Etter van Onselen te bereiken, maar Jan Len stra hield de toegangspoort gesloten. Onzeker. Wist de Velsener-aanvalslinie zich zonder Balvers en Strieker voorlo pig geen serieuse kansen te schep pen, ook in de verdediging werden af en toe de meest zonderlinge ca priolen uitgevoerd. Stopperspil Spaans had de grootste moeite met de onstuimige Brandsma en van Gelder moest al zijn talenten aan wenden om de snelle Hofma in be dwang te houden Daar Abe boven dien met listige passes en snelle charges een voortdurende bedrei ging vormde, verloor de Velsener- defensie bij tijden haar koelbloedig heid Jonkman profiteerde daarvan en schoof Lenstra het leer voor de schoen, zodat het schot langs de verkeerde kant van de paal flitste. Kort daarop werd stevig doorzetten van stormram Brandsma beloond met het bovenomschreven doelpunt van Abe (20). Hazeveld trachtte met een listig boogballetje Veenstra te verschalken, maar Tiemens vuist was sneller. Nog eenmaal kreeg VSV In de voetbalcompetitie om het kampioenschap van Nederland legde Heerenveen tijdens de Zondag tegen VSV gespeelde wedstrijd beslag op beida pun ten. Abe Lenstra's evolutiéfe (midden) deden de haren van een zijner tegenstanders ten berge rijzen (rechts). Een an dere VSV-er ziet met gemeng de gevoelens toe. voor de rust een kans de achter stand te verkleinen toen invaller de Graaf door een royale mistrap van Jan Lenstra alleen voor Veenstra verscheen. Hij verloor echter de controle over de bal. Tussen deze bedrijven door moest Snijders enke le vervaarlijke kogels van Brandsma met beide vuisten uit zijn doei ranselen en wipte Abe de bal op de lat. B. V. V. A. G. O. V. V. 0—0 De kampioenswedstrijd tussen BW en AGOVV stond niet op bijzonder hoog peil, al is er in sommige perioden toch wel aan trekkelijk spel te zien gegeven. BW moest het zonder van der Dungen en van Overbeek stellen. Kansen hebben de Bossenaren genoeg gehad, maar de aanval speelde zeer onproductief, voor namelijk door te ver doorgevoerd samenspel, waardoor de ver dediging der gasten steeds in gevaarlijke situaties kon ingrijpen. Aangezien ook de Apeldoornse voorhoede enkele kansen miste is het gelijke spel te beschouwen als een voor beidé partijn verdiende puntenverdeling. Direct na de aanvang trok BW reeds ten aanval en kwam het AGO VV-doel in gevaar. Een fraaie com binatie tussen Kerssens en Donhuy- zen bracht de bal voor de Apel doornse doelmond waar Vos gereed stond om in te koppen Hoewel velen reeds juichten keurde scheidsrech ter Twisterling dit doelpunt terecht wegens buitenspel af. De hierop vol gende tegenaanvallen van AGOVV waren gevaarlijker en doortastender en doelman Saris moest meerdere malen handelend optreden. In het veld werd er aardig gecombineerd door de rood-zwarten, doch het schot ontbrak. Na de rust viel de thuisclub krachtig aan en een drietal corners was het resultaat, doch toen was het woord weer aan de blauw-wit- ten die de Bosse verdedigers dwon gen hun beste spel te ontplooien. Knap werk van de handige Sluiter bezorgde hom een applausje, doch De vierde thuiswedstrijd van NOAD in de landscompctitie werd voor de gastheren opnieuw een nederlaag, ditmaal echter onver diend. NOAD had haar opstelling gewijzigd en door deze omzetting bood NOAD meer tegenstand en zat er meer kracht in haar voor hoede, die de SVV-verdediging meermalen in een moeilijk par ket bracht. Dit laatste demon streerde zich vooral in het feit, dat Steenbergen niet minder dan vier maal alleen door de bal hard over de zijlijn te trappen, kon redden. De duels tussen Steenber gen en Wagenmakers mochten er zijn cn de SVV-er heeft diverse malen de meerderheid moeten er kennen. Eerst na 30 min. in de tweede helft kwam het succes voor SVV. Van Kan gaf een goede pass aan Schrumpf, die Engel en Daniels om speelde, en de bal buiten bereik van Den Turck in het Tilburgse doel plaatste. Het toekennen van dit doelpunt leidde tot protest van de NOAD-spelers, daar de grensrechter oorspronkelijk voor buitenspel, al thans voor een overtreding, had gevlagd. Na enige discussie kende scheids rechter Van Laar uit Zutphen het doelpunt toe en werd het 0—1 voor S.V.V. De gemoederen waren hierdoor iets verhit en er werd even zeer fanatiek gespeeld. De SVV-ers dien den echter van replien, waardoor de duels tussen Wagenmakers en Van Steenbergen vinnig werden. Geluk, kig bleef alles binnen de perken. Juist 5 min. later plaatste Wage- maker weer een -al voor het ■- - doel, maar Van Steenbergen ontnam v. Heeswijk de scoringskans. Onmid- delijk daarna volgde een SVV-aan- val, waarbij Van Lith de bal prach. tig voor de doelmond bracht, maar na enig heen en weer getrap in het doelgebied, werd de bal door Engel weggewerkt. Weer kwam NU-njj voor het SVV-doel, een hoge bal van Wagemakers ging rakelings over de lat. NOAD zat er nu ge weldig op. Het lukte echter niet het dik verdiende doelpunt ter we reld te brengen en zo won SVV op gelukkige wijze. de rood-zvvarte supporters wilden een doelpunt zien en begonnen zich nu geducht te roeren. Een ogenblik dachten wij dat de stoere verdediging der Apeldoorners begon te wankelen. Veenhuizen kreeg veel en moeilijk werk doch wist zijn doel voor doorboring te behoeden, knap bijgestaan door stopperspil Jonker die deze middag een uitstekende partij speelde en m de moeilijkste situaties redding bracht. Tegen het einde van de wed strijd deden de bezoekers nog een laaiste poging om de overwinning te behalen, doch Krijgh c.s. en in de laatste instantie doelman Saris, wisten van geen wijken, zodat de wedstrijd eindigde, zoals hij was be gonnen, een uitslag waar beide ploegen tevreden mee mogen zijn. Het Engelse team van do Midd lesex Wanderers, dat in techniek en snelheid supérieur was, heeft in tegenwoordigheid van ongeveer 10.000 toeschouwers in het Gof- fertstadion te Nijmegen een ver diende 2—5 overwinning behaald op een bondselftal. De Nederlandse ploeg toonde te weinig samenhang en had een te zwakke verdediging om de Engelse amateurs behoorlijk partij te kunnen geven. Het bonds- team had slechts een uitblinker, de Feyenoord-keeper van der Bijl, die op uitstekende wijze van Raalte verving, maar de spil Mink, He racles, kon Möring niet doen verge ten. De Ronde van Hilversum voor amateurs over een afstand van 100 K.M. werd gewonnen door de Rot terdammer Muilwijk. De uitslagen luiden: 1 Muilwijk, Rotterdam, 2 uur 25 min. 26 sec., 2. Breenen. Amsterdam, op enkele meters, 3, Ouwerhand, Den Haag, idem, 4. Roelofs, Arnhem, idem 5. Matzen, Amsterdam, idem, 6. Put ten, Den Haag, idem, 8. Kroon, Am sterdam, idem. De dagindeling voor de op 9 Juli op het circuit van Drente te hou den internationale motorraces om de grote prijs van Nederland is als- volgt: 11.00 uur start der 350 cc klasse, welke dit jaar 15 ronden rijdt, om 13.15 uur de 125 cc klasse welke in 1948 zes ropden en nu ze ven rijdt, terwijl om 3 uur de 500 cc klasse volgt. Deze strijd gaat over 16 ronden tegen 20 in het vorige jaar. Naar berekening zullen de ra ces om ongeveer kwart over vijf geëindigd zijn. Voorwedstrijden, waarvan sprake is geweest, zullen niet worden gehouden, zodat de start weer massaal zal zijn. Gere den wordt op handelsbenzine met een octaangehalte van 72. Speciaal de Italianen hebben verzocht van de verbrandingswaarde op de hoogte te worden gesteld, teneinde hun motoren nauwkeurig te kun nen afstellen. LANDSKAMPIOENSCHAP Door de uitslagen van gisteren belooft de eindstrijd om de landstitel bijzonder spannend te worden. Het eerste feit van betekenis is de zo goed als de finitieve uitschakeling van V.S.V. door Heerenveen. De Friezen brachten het er weer buitengewoon goed af en ver sloegen de Velsenaren met 3-1 hiermede hun derde overwin ning in successie in de wacht slepend. De club van Lenstra kwam door deze prestatie in puntenaantal gelijk met de lei der B.V.V., die het tegen A.G. O V.V. niet verder dan een puntloos gelijk spel wist te brengen. De Bossenaren speel den hierdoor wel in de kaart van S.V.V., dat in Tilburg met de enige goal uit de wedstrijd van N.O.A. D. won. De situatie is thans zo, dat niet minder dan vier clubs in het bezit zijn van 9 punten. B.V.V. en S.V.V. ver wierven dit bezit echter uit 7 ontmoetingen, terwijl A.G.O. V.V. en Heerenveen een wed strijd meer speelden. Nog slechts 7 wedstrijden staan op het program, namelijk AGO WBW, AGOVVNOAD, HeerenveenNOAD, SVV Heerenveen, NOADBW, SVV—BW en VSV—SVV. Wanneer men zich ooit slecht aan een voorspelling kon wa gen omtrent de toekomstige landskampioen, dan wel thans! De stand luidt: B.V.V. 7 3 3 1 9 10—6 S.V.V. 7 3 3 1 9 12—10 A.G.O.V.V. 8 3 3 2 9 10—6 Heerenveen 8 4 1 3 9 2016 V.S.V. 9 4 0 5 8 15—15 N.O.A.D. 7 0 2 5 2 2—16 In district 3 van do promotic- competitie tweede klasse is thans de beslissing voor de eerste plaats ge vallen. Door een stevige overwinning op Gelria en de nederlaag van Labor tegen Be-Quick, is NEC onbereik baar geworden. Hierdoor hebben de Nijmegenaren zich als eerste klas- sers weten te handhaven. De stand in dit district luidt: NEC 7 6 0 1 12 17—3 Labor 7 3 2 2 3 15—7 Be-Quick 8 3 2 3 8 10—12 NEO 7 1 4 2 6 11—14 Gelria 7 0 2 5 2 5—22 Na de wedstrijd Zwartemeer—L SC, welke op 1 Mei j.l. werd ge speeld en door Zwartemeer met 21 werd gewonnen, diende LSC een protest in tegen een der doelpun ten van Zwartemeer. dat zou zijn gemaakt terwijl een der LSC-verde- digers op strafbare wijze werd ge hinderd. De protest-commissie der KNVB, die deze zaak zou behandelen, heeft echter besloten het protest van LSC niet ontvankelijk te verklaren, aan gezien het. evenals onlangs met het protest van DFC het geval was, en kele minuten te laat bij de scheids rechter werd ingediend. Door dit besluit blijft de stand in de promotie tweede klasse van dis trict 5 dus. zoals hij was, dwz.: AchiUgs en Zwartemeer elk 7 pun ten. De beslissingswedstrijd welke deze beide clubs dus moeien spelen, vindt Donderdag 26 Mei, Hemelvaartsdag, te Exloo plaats. Voetbal: ItaliëOostenrijk 31. FrankrijkEngeland (amat.) 12. Tsj. SlowakijeRoemenië 32. Eire—Portugal 1—0 Italië BEgypte 21. BelgiëWales 3—1. Frankrijk—Engeland 13, Frankrijk BLuxemburg 41. Het gaat om het puntje op de i: Unci of Unie. In Washinqton wil men ons, vol gens de laatste berichten doen geloven, dat het nieuwe „ac- coord" van Batavia de redding van de Unie d.i. dus voor de vorm van onze samenwerking met Indonesië is. De Unci (de United States Commissie voor Indonesië) zou op de ach tergrond komen en düs de Unie op de voorgrond. Gelove het, wie wil. Totnogtoe had die Unci n.l. de eigenschap-, om op de voorgrond ie treden en boze tongen beweren, dat daar de moeilijkheden door vergroot zijn. Indien de Unci nu, in de geest, der huidige Indonesische diplomatie, de koers veran dert, dan, ja dan zou de Unie met het puntje Op de i als derde letter een kans ma ken. Maar dan'is de „Chicago Sun Times" met zijn sugges ties uit den Haag. die niets van de Unie overlieten, er glad naast. Unci of Unie dat is de kwestie. Dan moet het pun tje echter niet op de vierde letter van Unci. Als de Unci werkelijk op de ach tergrond blijft, heeft de Unie, met het puntje op de derde letter, nog een kansje. Moet u natuurlijk niet zeggen, dat in de politiek „de mannen op de achtergrond" soms juist zo lastig kunnen zijn De Amsterdamse ahtletiekclub „A.A.C." organiseerde gisteren op het 5-km. lange parcours rond de Bosbaan te Amsterdam een gecom bineerde 25-km. wedstrijd voor hardlopers en snelwandelaars. De uitslagen luiden: 25 km. hardlopen: 1. Overdijk (A.A.C., Amsterdam) 1 uur 29 min. 44 sec.; 2. Moons (P.S.V., Eindhoven) 1 uur 36 min. 48 sec.; 3,'Slegt (P.S.V. Eindhoven) 1 uur 37 min. 54 sec.; 4. De Groot S.V.V. Schiedam) 1 uur 38 min. 34 sec.; 5 Poelwijk (G.A.C., Hilversum) 1 uur 38 min. 34.2 sec.; 6. Gideonse (Tergouw, Friesland) 1 uur 39 min. 28 sec.; 7. van Rijn (Trekvogels, Den Haag) 1 uur 39 min 58 sec.; 8. van der Berg (De Adelaar, Vught) 1 uur 40 min. 21 sec. 25 km. snelwandelen: 1. Bruin (A.A.C., Amsterdam) 2 uur 26 min. 20 2. Thomas (A.A.C. Amsterdam) 2 uur 28 min. 2 sec. De Amsterdammer Harmans won in de sprint de Ronde van de In dische Buurt" te Amsterdam over een afstand van 90 K.M. De stand luidt: 1. Harmans, Am sterdam, 2 uur 16 min. 5 sec. 2. Petri, Amsterdam, idem, 4. Ver- straeten, Breda, op 49 sec., 5. De Booy, Alkmaar, op 1 min. 18 sec. In de Zondag te Tilburg gespeelde wedstrijd van de competitie om het voetbalkampioenschap van Nederland legden de Rotter dammers beslag op beide punten. Een aanval op het doel der Tilburgenaren. De doelman van NOAD, den Turck, in duel met de SVV-midvoor, Koneman. Voor alle zekerheid hebben de NOAD backs v. d. Zande en Daniëls zich in het lege doelmond opgesteld. Fanny Blankers-Koen legde tijdens de athletiekwedstrijden in het Colliseum te Los Angeles beslag op de eerste plaats in het nummer 100 meter hardlopen en won het hordennummer met een voorsprong van niet minder dan 27 meter. Tenslotte kwam onze landgenote nog uit in de estafette 4x110 yards, waarin zij startte voor de Clendale Lions. Fanny Blankers-Koen (links) passeert de eindstreep in de 440 yards estafette, waarin zij Bernice M. Kella uit Montreal verslaat. De ploeg, waarvoor zij uitkwam, won de wedstrijd in 52.8 sec. LOS ANGELES. Ofschoon er -in bjjna elke wedstrijd van Vrij dagavond in het Coliseum een Olympische ster uitkwam, werd Fanny BlankersKoen algemeen als de koningin van het athlctiek- fcest erkend. Een prachtige avond trok 50.090 toeschouwers naar liet stadion, waar in 1932 ook de Olympische Spelen zjjn gehouden. Fanny had het plan opgevat, om het baanrecord over 100 meter, dat in 1932 .door Stella Walsh (Polen) op 1119 sec. was ge bracht, tc breken. Zij had het eveneens voorzien op het baan record voor de 80 M. horden, ge vestigd door Babc Didrickson (Ver. St.) in 1932, met 11.7 sec. Fanny nam een geweldige voor sprong in haar eerste race in Ame. rika. Zij won de 100 M. in 12 sec. met 9 M. voorsprong op Betty Lawrence, een plaatselijke ster, Voordat haar tijd werd bekend ge maakt, zei ze: ,,Ik had de indruk dat het een goede race was". Toen ze hoorde, dat haar tijd een halve seconde boven haar beste prestatie lag, haalde ze de schouders op. Enkele deelneemsters lagen 18 me ter achter haar. De Nederlandse athlete won de 80 M. horden met 27 M. voorsprong, in 11.8 sec. Door de grote menigte werd Fan ny BlankersKoen staande een geweldige ovatie gebracht, toen zij in de 4x110 yards estafette, met 'n achterstand van bijna 13 M. op een athlete uit Montreal (Canada) het stokje overnam, en toch met een voorsprong van 7 meter als eerste door de finish ging. ,,Nu weet u, waarom zij wereld kampioene is" zei de aankondiger tegen de juichende menigte. De tijd van het team van de „Glandale Lions", waarvoor Fanny uitkwam, was 52.8 sec. Ofschoon zij 0.1 sec. boven de in 1932 gemaakte baanrecords vóór de 100 M. en 80 M. horden bleef, gaf Fanny niet de schuld aan de toe stand van de baan of aan de over vloedige regenval van de afgelopen week. Toen men vroeg of het ge brek aan ernstige tegenstand het voor haar moeilijk gemaakt had 'n goede tijd te maken in de race, gaf ze lachend ten antwoord: ,,Het was inderdaad niet gemakkelijk; ik was trouwens zelf in drie maanden ook niet uitgekomen." De sportcommissie van de NWU heeft besloten de renner Middel kamp wegens ongemotiveerd opge ven in de ,Ronde van Nederland van 23 Mei tot en met 23 Juni te schor sen. Bij de bepaling van de straf maat is rekening gehouden met het feit, dat dit de eerste maal in zijn lange carrière is dat een strafmaat regel tegen hem moet worden ge nomen. De schorsing brengt mee dat Mid delkamp niet zal kunnen deelnemen aan het kampioenschap van Neder land op de weg dat op 19 Juni te Valkenburg wordt gehouden. De uitslagen van de gisteren door de R.K. E.A.V. te Enschede gehouden nationale athletiekwed strijden luiden; Heren; 100 M. (A): X. Klein (V. en L.) 10 9; 2. Scholten (A.V. '23) 10.9; 3. Dammers (A.V. '45) 11.0. 100 M. (B): 1.' Schuitemaker (A.A.C.) 11.7. 400 M (A); 1. de Kroon (A.A.C.) 512; 2. Nusse (A.A.C.) 52. 300 M. (A): 1. van Son (P.S.V.) 1.59.4; 2. Meyborg (Siomo) 1.59.5. 1500 M. (B): 1. Somer (Sisu) 4.25.6. 3000 M. (A en B): 1. Slijkhuis (Trekvogels) 8.48.4; 2. Groen (A. V. '23) 9.01.2; 3. Huizinga (Vites se) 9.10.2. Polstokhoogspringen: 1. Lam- bree (Haarlem) 3.70 m. Speerwerpen: 1. Lutekveld (A.P.G.S.) 58.30 m.; 2. Dammers (A.V. '23) 56.47 m. Hoogspringen: X. Bulder (AVG '26) 1.75 m.; 2. Keizer (K.N.A.U.) 1.75 m. Dames: 100 m.: 1. mej. G. de Jongh (Zaanland) 12.6; 2. mej. N. Vos (P.S.V.) 12.8. 200 m.: mej. R. Scheepsbouwer (Minerva 28.2; 2. mej. J. Scholten (P.E.C.) 28.9. Verspringen: 1. mej. B. Vlees houwer (Lycurgus) 5.35 m.; 2. mej. N. Vos (P.S.V.) 5.24 m. Discuswerpen: 1. mej. C. Aaf- jes (Licurgus) 36.04 m.; 2. mej. G. de Jongh (Zaanland) 33.07 m. FEUILLETON door H. VöLMER tegen wil en dank 36 ,.We zouden er niemand hebben aangetroffen die geen dikke reke ning met ons te vereffenen heeft. De bar staat al lang onder verden king en de eigenaar moet Zaterdag de tent sluiten. Veel had hij dus niet te verliezen. Natuurlijk zal hij beweren, géén van de bezoekers te kennen en dat het een gewone vechtpartij was. Die smoesjes krijg je altijd te horen." „De Kellner was in ieder geval in 't complot." „Afgaade op je beschrijving is liet een zekere Egon Ceder, die heel goed weet, hoe een gevangenis er van binnen uitziet. Dat juffertje maakt ook deel uit van 't complot. Haar taal: bestond hierin, je naar de Maxim Bar te lokken, en dan weid een verdovend middel in je consumptie gedaan. Het was etr. streep foor de rekening dat 't. bier je niet smaakte en je je niets an ders liet opdringen. De dame licht te Iiaar opdrachtgevers ;n, da; er niemendal met je viel aan te van gen. We vinden haar wel. Jij kunt haar identificeren, de klerk van „St Olaf" kan het eveneens. Wat de lui betreft, die jou je portie moesten toedienen het beroerde is, dat de onderwereld bosjes zware jongens telt, die voor twintig, dertig kronen elk smerig karwei opknappen en ir. de regel weten zij niet,'wie hen er voor heeft gespannen." „Ik voor mij ben er zeker van, dat het Klausen was. Ik „heb hem duidelijk herkend." „Het lijkt mij ook helemaal aan nemelijk. Voor zover we echter konden nagaan, heeft iemand, die aan het signalement beantwoordt, hier nog nooit met de politie te maken gehad." „Is het ook niet uw mening, dat zij het op mijn leven hadden voor zien 7" „Wat dacht je anders? En zij zullen het bij die éne poging heus niet laten!" voegde Lund er troos tend aan toe. „Ga eens na, Söder- man! Zij hebben een zaakje op 't oog, dat hun ettelijke millioenen francs oplevert. Alleen jij kunt be wijzen, dat mevrouw Hangö en me vrouw Klausen identiek zijn. DfLér heb je hun zwakke plek. Jij staat tussen hen en de begeerde buit. Pas dus op je tellen. Je bent nu de dans ontsprongen, wie garan deert, dat jij een tweede maal weer zo boft?" August overlegde even hoe hij met zijn bedenkingen voor de dag zou komen. „Meneer Lund," zei hij daarna, „het ligt niet in mijn aard, iemand zonder grond te beschuldi gen. Toch meen ik 't volgende niet onder me te mogen houden. De manier, waarop Lars Folmer me aankeek, toen ik van de vechtpartij in de Maxim Bar terugkeerden heeft me te denken gegeven. En u weet, dat baron de Béringuard hem t halssnoer van zijn vrouw toonde eer hij het in de brandkast liet op bergen. Lund knikte. „We besteden onze volle aandacht aan Lars Folmer. Er was natuurlijk geen aanslag op de brandkast gepleegd als de dieven niet waren ingelicht, dat 't hals snoer er zich in bevond. Je hebt ons belangrijke gegevens aan de hand gedaan, Söderman. Nogmaals: kijk uit je doppen. Het lijkt me 't beste, dat je nu in je mandje kruipt en Ilink uitslaapt." „Bedankt voor de raad, meneer Lund, maar ik voel me fit genoeg om mijn dienst te kloppen." „Zoals je wit. Ik zal morgenvroeg de hoofdcommissaris op de hoogte brengen. Waarschijnlijk wenst hij 't gebeurde ook nog eens uit jouw mond te horen. Tot ziens." August drukte Lund de hand. „Ik ben blij, dat ik u van dienst heb kunnen zijn." Ofschoon hij graag de raad van de inspecteur had gevolgd en onder de wol was geschoten, gaf hij er voorkeur aan zijn werk te doen. Wanneer hij zich ziek meldde, zou Otto Elmblad onder geen beding toestemming verlenen voor 't uit stapje naar Saltsjöbaden. Een paar uur rust kon hij na beëindiging van zijn surveillance in elk geval nemen. Hij verwisselde snel van costuum en begaf zich naar de hall. Tot zijn verwondering trof hij aan de lesse naar Lars Folmer nog aan; het was allerminst diens gewoonte, de klok van twaalf koud te laten wor den. August werd ingelicht nog eer hij naar de reden van die plotselin ge dienstijver had kunnen informe ren. „De nachtklerk belde, dat hij graag iets later zou verschijnen. Zijn vrouw heeft een baby gekre gen. Ik geef het je te doen, op zo'n snertsalaris een gezin te onderhou den!" „Zo, zei August effen. „Mij heb ben ze juist verteld dat de nacht klerk jou een paar uur zou aflossen om je in de gelegenheid te stellen met een jongedame op stap te gaan." „Wie heeft dat verteld?" stoof Folmer op. „Iemand de naam doet er min der toe." „Een leugen!" August schokschouderde. „Het is de moeite niet waard. Laat ik jouw lezing aanvaarden en je mijn com pliment maken voor je bereidwillig heid. Een artikel, waarin je anders niet ruim gesorteerd zit!" „Ja, ik zal vrijwillig dienst doen voor een ander als ik de mijne ge klopt heb! Ik werd er door de gé rant toe gedwongen. (Wordt vervolgd). IN ZAP dat in de i plaatsen in dp vie: matig gestart iwas, drie achtereenvolg ningen de leiding s competitie van vijf er vier momenteel liespunten hebben. Gisteren «was het Sport op bezoek bi kon dit ongeslagÉ handhaven. Integen 41 toonde ZAP hf een meerderheid, di in Hoorn niet in konden drukken, m; nu afdoende revan nomen, LSVV heeft zich te goed gewaardeerd, niet verhinderen, d den met een 32 z karspelwaarts trok) hebben de Des-sers kansen. De stand is hier- ZAP e Sijbekarspel f Schoorl Sport LSVV Hier moeten noj speeld: ZAPSchoo spelZAP, Schot LSVVSchoorl, spel en SportLSV' Veel is er dus no; zeggen. De strijd i Beker De Helderse derb; 2 en HRC 2 is geëir wachte 20 zege klasse hoger spelen der withemden, die mee hun kans op ht namen. Helder 2 gE kans maken om dez nen. In de Rijp speelde Helder 3 tegen elka; der 3 goed partij gal slotte een 10 zege dat nu In de demifi men. Hier schiet het nu H.R.C. I—Q.S De wedstrijd HRC matige wedstrijd, speelde mat. QS< speelde of het een strijd was. De e van QSC liepen op HRC kon er maar De spil van QSC bE le middenveld. Ooi was goed, en daar i zijn oude kwaal ver te lang bij zich Knijff steeds van z: ging er ook van de, kracht uit. De aan\ werden door de ach weggewerkt, vooral diger leverde goed rust was het een r en konden de beide doel niet vinden! Ri 00. Na de rust gir ter; QSC werd in KAMPIOENSCHA VAN NEDERLAN] HeerenveenVSV NOAD—SVV BW—AGOVV District III Promotie 2de klas NEC—Gelria Be QuickLabor District I Promotie 3de klas! HilversumZilverm. IVVZaandijk (terr. Volewijcki SchotenSDW KennemersWA District I Promotie 4de kla OFCPurmersteijn DRC—DTS Bekerwedstrijden Derde ronde SlikkerveerAlphen WFCV olendam KFCNeptunus AjaxEmma FeijenoordZeeburg DWSCW HVCSCE GVAV—Quick N. Ensch. BoysPEC Heracles-Be Quick GermanicusVelocit Sitt. Boys—RKTW MWBaardwijk NACHelmondia NSV—Willem II StandaardSp.cl.Err Ondanks de moei gaven, slaagde gé geerde doelpunte kampioenscompe gemaakt nabij hé

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4