Nieucu Engeland levert Eisler niet uit aan Amerika Westelijke ministers worden ongeduldig Sjanghai thans geheel in rode handen Berlijn is er weer even slecht aan toe als tijdens de blokkade Indonesië is nog niet voor Nederland verloren Tegen niemand represailles Nog steeds geen positieve resul taten van Parijse conferentie EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN De wereld juichte te vroeg over Berlijn Zaterdag 28 Mei 1949 45e Jaargang No. 11574 Goederenvervoer per trein stilgelegd „Dat vervloekte perfectionisme" De communist gaat naar Leipzig 17 slachtoffers van vulkaanuitbarsting De mening van Admiraal Helfrich Myron Taylor door de Paus ontvangen Overstromingen in Brazilië Tentoonstelling Religieuze kunst Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. -Directeur; E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties; Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. Vonde A S H ie VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, tel. 2046 (2 lijnen), K 2200; OEN HELDER, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, tel. 459 K2240 Het passagiersverkeer tussen de zones heeft tot Potsdam normaal voortgang. Het goederen- en pas sagiersvervoer over de weg is eveneens normaal. De vrachtauto's DE RUSSEN hebben Vrijdag geweigerd goederentreinen voor Berlijn door te laten, waarvoor zij als reden opgeven, dat de lijnen overbezet zijn als gevolg van de Berlijnse spoorweg staking. Tevoren was bekend geworden, dat de Amerikanen alle spoorwegverkeer bij Helmstedt aan de grens van de Rus sische zóne hebben stopgezet, omdat zich steeds meer goederen treinen ophopen, die Berlijn tengevolge van de spoorwegstaking niet binnen kunnen komen. Door deze maatregelen is de bevoor rading van Berlijn er weer even slecht aan toe als tijdens de Russische blokkade. met voorraden voor Berlijn kun nen de zöne-grens zonder moei lijkheden passeren. Hoewel het verkeer per auto normaal is, is de bevoorrading van de voormalige Duitse hoofdstad weer geheel af hankelijk van de luchtbrug. Per auto kunnen dagelijks slechts en kele honderden tonnen goederen naar Berlijn worden vervoerd ter wijl de luchtbrug elke dag 6 a 7000 ton voor haar rekening neemt. De Russische autoriteiten heb ben inmiddels de Engelsen en Amerikanen verzocht^nog slechts van de middelste lüchtcorridor gebruik te maken met het oog op de zomermanoeuvres van de Sov- jet-Rusêische luchtmacht. De Brit ten en Amerikanen hebben hier tegen geprotesteerd. Prof. Reuter, de burgemeester van Berlijn, heeft in een brief aan de directeur van de Oost-Duitse spoorwegen, Kreikemeyer, deze ervan beschuldigd, dat hij alleen verantwoordelijk is voor de ver keersopstopping. Reuter deed een beroep op Kreikemeyer om ten overeenkomst met de stakers aan te gaan, waarbij hun uitbetaling van hun loon in westelijke marken zou worden gewaarborgd. Tussen Helmstedt en Berlijn staan thans 35 geladen goederen treinen nutteloos op de enkele spoorweg. In het stadsbeeld van Berlijn wachten duizend wagons met steenkool, aardappelen en an dere artikelen om gelost te wor den. Geallieerde goederen- en personentreinen zullen nu ruet meer uit Frankfort, Bremen en andere plaatsen in West-Duitsland vertrekken zolang vaststaat, dat zij in Berlijn worden opgehouden. EENS, op een vergadering van een bloemlezing uit de belang stellenden in de Nederlandse poli tiek, riep de spreker in de discus sie uit: „Dat vervloekte perfectio nisme in Nederland! Hoeveel kwaad zou het ons na de Bevrij ding al niet berokkend hebben". Het is duidelijk dat deze harte- kreet opklonk op een moment, teen weer eens een betoog gehou den werd dat we liever een (be langrijke) zaak moesten nalaten, indien we het niet volmaakt zou den kunnen verrichten. Zelden heeft een spreker zoveel bijval gevonden als hij, die het perfectionisme zo duidelijk bleek te verfoeien. Toch was er iets dat onjuist was in zijn uitroep: dit kwaad heeft ons, „Hollanders" bijna altijd geteisterd. Het heeft belangrijke initiatieven belet zich baan te breken, het heeft nauwe lijks begonnen werk tot stilstand gebracht, het weerhoudt de doe ners met zelden om goede plan nen ter tafel te brengen, bewust als zij zich zijn, dat tóch hevig verzet zal rijzen als niet alles in de puntjes is uiteengezet en vol maakt gewaarborgd. AAN deze zaak was nog een kant, die toen moeilijk tot uiting kon komen: het perfectionisme dat de Nederlandse burger teisteren kan in de z.g. kleine dingen van het dagelijks leven. Een bejaard echt paar arriveert aan een grenssta tion; nooit was het buiten Neder lands grenzen geweest; een pas poort was een onbekende zaak. Maar nu riep een dringend tele gram hen bij een ernstig-zieke vriend in den vreemde. De over heid ter plaatse leverde zoveel bewijzen als maar konden gege ven worden, om de clementie der grensambtenaren in te roepen; tijd om een pas aan te vragen ontbrak trouwens.Gij begrijpt al, dat de oudjes hun doodzieke vriend niet hebben mogen zien; de vreugde van een weerzien, die een setrvend man en twee bejaar de mensen bereid had kunnen worden, werd om hals gebracht terwille van de heilige richtlijnen: terug naar de woonplaats! De in structie liet het niet toe. Een weduwe, haar man is door de Duitsers gefusilleerd heeft in volkomen goede trouw haar dochter bij geroutineerde leraren doen opleiden voor een examen. Zij wordt opgegeven op de gestelde tijd om daaraan in '49 deel te nemen. Maarde commissie heeft een nieuwe se cretaris gekregen, en die ontdek te dat „de laatste jaren" de leef tijdsgrenzen niet nauwkeurig in acht genomen werden. Geen tus senkomst, ook niet van hogerhand, mocht baten. Vader mocht zijn leven geven voor het Vaderland; zijn heilige bureaucratie eist noch tans dat nu, juist nü, de richtlijnen streng zullen worden gehanteerd. En opnieuw dreigde een mensen leven aanzienlijk bemoeilijkt te worden, om wille van de perfecte toepassing der onaantastbare in structies. HET aantal voorbeelden van grote en kleine gevallen van deze soort is legio; zij zijn alle het ge volg van het feit, dat de richtlij nen voor sommigen heiliger zijn dan de mens. Natuurlijk bedoel ik geen pleidooi te houden voor ver waarlozing van gestelde regels; maar steeds moet worden bedacht, dat de burgers er niet zijn om aanwijzingen op los te laten, maar dat de laatste gegeven zijn om wille van de eerste. Zelfs de be lastingwetten erkennen gevallen „van bijzondere hardheid". Blijkbaar kan niet ieder ambte naar (Goddank kunnen de mees ten dit wèl) zich losmaken uit de groep waartoe hij behoort, of lie ver: enkelen zitten vastgevroren in een taakopvatting die automa ten kweekt. Zij menen „perfect" te moeten zijn, in de onderstelling dat zij alleen dan hun plicht naar behoren vervullen. En ondertus sen wordt zo'n functionaris tot de robot, die in zijn medemensen evenmin iets meer dan de machine kan zien. Het is daarom goed, dat een beweging gaande is om deze massificatie te bestrijden; oud minister Neher heeft daarvan in dertijd de leiding genomen. Moge zij inderdaad succes hebben! JOS. J. G. SULTAN VAN DJOGJA PROCLAMEERT BATAVIA, 28 Mei (Aneta). De sultan van Djogja heeft de vol gende bekendmaking uitgegeven als minister van Staat van de Re publiek en tevens als coördinator van de Binnenlandse Veiligheid. Deze bekendmaking luidt: Na de terugtrekking van de Nederland se Strijdkrachten zal aan ieder, ook aan degenen, die reeds in dienst zijn bij de voorlopige fede rale regering, zonder onderscheid van ras en godsdienst, 'veiligheid van lijf en goed bij voortduring worden gegarandeerd. In het bij zonder zal er voor worden ge zorgd, dat geen represaille-maat regelen tegen wie ook genomen worden. Na het herstel van de re publikeinse regering te Djogja blijft voor iedereen gelegenheid openstaan ongehinderd Djogja te verlaten. De ontmanteling van de Duitse oorlogsindustrie. Deze foto ver toont het opladen van een onderdeel van een afgebroken demon tage-kraan, in de vroegere fabrieken van Krupp te Essen, op een spoorwagen. Deze demontage-kraan wordt naar Nederland ver voerd, als een kleine compensatie voor de enorme schade, die de Nazi's tijdens de bezetting aan de Nederlandse industrie hebben berokkend. LONDEN, 27 Mei (Reuter). Gerhard Eisler, de uit de V.S. voortvluchtige communist, die Vrijdag voor de derde maal voor de Londense rechtbank verscheen, is van schuld vrijgesproken. Het verzoek om uitlevering werd afgewezen. Volgens de Engelse rechter „is het overduidelijk, dat onder geen omstandigheden het vergrijp waarvan Eisler in Amerika werd beschuldigd, in ons land onder het hoofd meineed kan vallen". Vol gens hem is niet bewezen, dat Eisler schuldig is aan een misdaad, die uitlevering vereist. Daarop verliet Eisler het gerechtshof. Volgens Eisler's verdediger is DE MINISTERS DER GROTE VIER zijn Vrijdagmiddag opnieuw bijeen gekomen om de discussie te hervatten over het vitale vraagstuk van de Duitse éénheid. Het was de derde dag, dat over dit belangrijke onderwerp werd gesproken. Afgevaar digden verklaarden, dat de zitting van gisteren, die ruim drie uur duurde, rustiger verliep dan die van Donderdag. De bijeen komst leverde echter geen positieve resultaten op en waar nemers zeiden, dat gisteren voor de eerste maal de drie weste lijke ministers tekenen van ongeduld begonnen te vertonen. Wisjinsky was gisteren de eer ste spreker. Hij zei, dat de ande re ministers, in tegenstelling tot hemzelf, geen concrete voorstellen voor de eenheid van Duitsland naar voren hadden gebracht. Zij hadden, zo zei hij, alleen een serie vragen gesteld en hij zou enige constructieve suggesties willen horen. Doch toen Wysjinsky voorstelde, dat deze raad zou werken op basis van eenstemmigheid, zei Acheson, dat hij het hier niet mee eens kon ziJn- Nadat Wysjinsky zijn voorstellen voor herstel van de geallieerde contröleraad en de instelling van een staatsraad voor geheel Duits land onder de controle van de ge allieerde raad had herhaald, waar mee meer dan de helft van de bij eenkomst gemoeid was, stelde Acheson voor, dat men over zou gaan tot de bespreking van de kwesties der herstelbetalingen en van de maatschappijen in de Oos telijke zóne van Duitsland, die Sowjct-Russische eigendom zijn. Hij vroeg Wysjinsky inlichtingen over deze beide kwesties. Acheson zei, dat hij geen manier zag om een levensvatbaar Duitsland tot stahd te brengen, tenzij de Sowjets een eind maakten aan hun herstel- betalingspolitiek. Volgens zegslieden van de Brit se delegatie hadden de Westelijke ministers er de nadruk op gelegd, dat de eenheid van Duitsland naar hun mening alleen tot stand kon worden gebracht, indien deze ge baseerd werd op democratische beginselen zoals ook de over eenkomst van Potsdam heeft neer gelegd. Acheson zei nog, volgens gezag hebbende zegslieden ter conferen tie, dat het recht van veto (het principe van eenstemmigheid) niet zo gebruikelijk was in de interna tionale politiek als Wysjinsky wil de doen uitkomen. Hij zei, dat de meeste commissies der VN beslui ten namen bij gewone of twee der den meerderheid. Acheson ging zelf niet in bijzon derheden op de kwestie der her stelbetalingen in, maar vroeg her haaldelijk om een verklaring van Wysjinsky over diens politiek ten aanzien van dit onderwerp. Vandaag komen de ministers op nieuw bijeen. Tafelzilver gestolen Door het inslaan van een ruit aan de voorzijde van een woning aan de Bernhard Zweerskade te Amsterdam, verschaften dieven zich toegang tot de huiskamer, waaruit zij een partij tafelzilver, ter waar de van f 40Ö0 meenamen. alleen bekend, dat Eisler in Ame rika een onjuiste verklaring heeft afgelegd (dat hij geen lid van eni ge partij zou zijn), doch niet, dat hij zich aan meineed zou hebben schuldig gemaakt. Eisler heeft aan journalisten meegedeeld, dat hij zich zo spoe dig mogelijk naar Duitsland zal begeven, waar hem te Leipzig een professoraat in de geschiedenis van het socialisme is aangeboden. Nadat Eisler door de politie door een menigte sympathiserenden was geloodst, legde hij een ver klaring af tegenover de aers, waarin hij o.m. zeide, dat het nu gebleken was dat de Poolse auto riteiten „absoluut gelijk" hadden met hun protest aan Engeland, waarbij zij zich beklaagden over schending van de Poolse vlag. In Duitsland, aldus Eisler, zou hij kunnen werken voor de vrede en vooruitgang, voor grotere vriendschap tussen het Engelse en Duitse volk Eisler sppak de hoop uit, dat „fatsoenlijke Amerikanen" zijn vrouw in staat zouden stellen zich in Leipzig bij hem te voegen Mevrouw Eisler heeft thans haar actie voor vrijlating uit in ternering op Ellis Island laten varen en treft voorbereidingen voor het aanvragen van een ver gunning om de V.S. onmiddellijk te kunnen verlaten. De Amerikaanse procureur- generaal, Tom Clark, heeft ver klaard, dat de V.S. nadere pogin gen in het werk zullen stellen om Gerhard Eisler uit Groot-Brittan- nië terug te halen. De uitspraak van het Londense hof berust vol gens Clark op een „allersmalste basis van technische argumenten". Het departement van Justitie is niet van plan mevrouw Eisler op eigen gelegenheid uit de V.S. te laten vertrekken: op 1 Juni zal te New York het onderzoek beginnen in verband met haar eventuele de portatie. De goederentrein van de D-trein ParijsAmsterdam, ontspoorde Vrijdagmorgen even voorbij het station Lisse, doordat een wissel te vroeg werd omgegooid. Het baanvak werd daardoor de hele verdere dag versperd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Met behulp van een locomotief tracht men de ontspoorde wagen weer op de rails te krijgen. BOGOTA, 27 Mei (A.F.P.) Ne gentien studenten die een tocht maakten in de buurt van de vul kaan Puraco, zijn door een uit barsting overrompeld. Slechts twee van hen wisten te ontkomen; de zeventien anderen hebben er hel leven bij ingeschoten. De uitbarsting van de vulkaan Puraco, in Zuid-Columbië, heeft een paniek teweeg gebracht onder de bevolking. De toegang tot het bovenste gedeelte van de Puraco is zeer moeilijk, zodat de lijken nog niet konden worden gebor gen. Een zo geweldige uitbarsting van de Puraco heeft zich sedert 16 jaar niet voorgedaan. Reddingsploegen pogen de vul kaan te beklimmen, waarheen de slachtoffers, die 15 tot 20 jaar oud zijn, een uitstapje hadden'georga niseerd. Voor de afd. Groningen van hef departement van Handel en Nijverheid, heeft Vrijdagmiddag admiraal Helfrich aan een hem aangeboden lunch, een belangrijke rede gehouden over de econo mische en strategische positie van onze vloot in de toekomst. Hij poneerde hier de stelling, dat door de jongste gebeurtenissen ons gezag en onze verantwoordelijkheid in Indonesië wel belang rijk verminderd is, maar dat hij voor Nederland nog een belang rijke toekomst in het Verre Oosten ziet, indien er nu na de souvereiniteitsoverdracht maar een hechte Unie tot stand komt°, waarbij Nederland de zeewegen door een waardevolle vloot blijft beschermen. Admiraal Helfrich begon zijn causerie met een woord aan de na gedachtenis van Generaal Spoor, met wie hij jarenlang zo nauw heeft samengewerkt. Generaal Spoor leef de al jarenlang op één nier, maar desondanks heeft hij in een tropisch klimaat gewerkt met bovenmense lijke krachten. Maar niet deze ar beid, maar de militaire teleurstel lingen hebben hem gesloopt. Er is niets ergers voor een militair, dan telkens te capituleren, als men aan de winnende hand is. Dat is op de duur onverdragelijk. En dat moest Generaal Spoor de laatste tijd voortdurend. Terwijl hij Maan dagmorgen een brief dicteerde, kreeg hij een hartaanval, die be wees, hoe het slopingsproces reeds lang aan de gang was. Met hem is heengegaan een groot vakman, van buitengewone intelligentie, een be kwaam militair en groot vaderlan der. Hierna kwam de admiraal tot zijn onderwerp, waarbij hij memo reerde, dat Nederland in 1815 na een verloren oorlog zijn koloniën terugkreeg en in 1945 na een ge wonnen oorlog, ze zich zag afge nomen. Als hij het heeft over een zee macht, dan is dit niet alleen onze oorlogsvloot, maar een complex, waartoe ook de koopvaardijvloot behoort. Nooit zijn beide takken van de zeemacht zo dicht tot el kander gekomen als in de laatste corlog. De maritieme verdediging van Nederl. Indië was tot nu toe de voornaamste doelstelling van onze In gezelschap van haar echtgenoot, bracht prinses Elizabeth van Engeland een bezoek aan de vliegtuigenfabriek van Short Brothers and Harland te Belfast, waar zij de vliegboot de „Actearoa II" doopte. Het was de eerste vliegboot, die in deze fabriek werd vervaardigd. Prinses Elizabeth verricht de plech tigheid. SJANGHAI, 27 Mei (Reuter). De bezetting van Sjanghai door de communisten is Vrijdagochtend voltooid, doordat communistische eenheden uit Woesoeng, Sjang- hai's noordelijke uitweg naar zee, de verbinding tot stand brachten met troepen uit het zuidelijke deel van de stad, dat Dinsdag bezet werd. De communisten ondervonden geen tegenstand bij hun laatste zuiveringsoperaties, waarbij 2000 nationalisten zich overgaven. Een groot aantal van de man schappen, die zich overgaven, trok later burgerkleren aan en vlucht te met achterlating van wapens. De communistische autoriteiten hebben Vrijdag te Sjanghai een Engelse editie uitgegeven van hun blad „Volk van Sjanghai", waarin wordt aangedrongen op handha ving van orde en recht. Het blad eiste vrijheid van godsdienst, be scherming van kerken en tempels en van alle geestelijken en nun helpers die aan de wetten gehoor zamen. De Sjoenpao, een der oudste bladen van China, is door de com munisten overgenomen. In zijn plaats zal een nieuw blad „Dag blad der bevrijding" verschijnen. De geldmarkt te Sjanghai was Vrijdag lusteloos, ofschoon parti culiere banken twee uur open waren om deposito's in ontvangst te nemen en cheques uit te be talen. Communistische „Djen Min Piao" bankbiljetten zijn begonnen te circuleren, doch er is nog geen officiële wisselkoers voor gepu bliceerd. De Engelse en Amerikaanse ko lonie heeft niemand bij de gevech ten verloren. Het Amerikaanse Hoengjao-sanatorium, dat verle den jaar was geopend en met de nieuwste medische uitrusting was ingericht, is vernield. VATICAANSTAD, 27 Mei (AP) Z.H. de Paus heeft Vrijdag de vertegenwoordiger van president Truman, Myron Taylor, die Woens dag. na een langdurige afwezig heid te Rome is teruggekeerd, in audiëntie ontvangen. De audiëntie vond plaats in de particuliere bi bliotheek van de Paus en duurde ongeveer een uur. Fraude bij coöperatie Ambtenaren van de CCD ontdek ten fraude bij de Coöp. Aankoop vereniging Harskamp en Omstre ken te Wekerom (gem. Ede). Han gende het onderzoek werd de Coöperatie alle actie, uitgezonderd de verkoop van brandstoffen en kunstmest, ontzegd. zeemacht en bij vreest, dat deze conceptie bezig is te verdwijnen, wat hjj in hoge mate zon betreuren. Immers, nu ons gezag en onze ver antwoordelijkheid in Indonesië be langrijk verminderden, is deze doel stelling van onze marine in belang rijke mate vervallen. Het tweede gevaar is, dat door de West-Euro- pese Unie, die zuiver continentaal gericht is, wij in de toekomst onze verdediging uitsluitend te land zien, waardoor de zeemacht van onder geschikte aard wordt. Daarbij komt dan ook nog de de plorabele toestand van 's lands fi nanciën. Al deze factoren bedreigen onze zeemacht mfet een Damocles- zwaard. Ons volk zal zich echter goed bewust moeten zijn, dat Ne derland niet groot geworden is door zijn continentale ligging, maar door het uitslaan van zijn vleugels over de wereldzeeën. Zeevaart geeft ar beid en welvaart, niet alleen de koopvaardij, maar ook de zeemacht. Als wij spreken van het Atlantic Pact en de W. E. Unie, dan mogen wij toch het verre Oosten niet ver geten. Want het gevaar, dat ons dreigt uit het Oosten continentaal, dat gevaar dreigt niet minder in het verre Oosten en het is spr.'s vaste overtuiging, dat wanneer Rusland nu op dit ogenblik in Ber lijn en Parijs zo verzoenend Is, dat alleen gebeurt, omdat het Moskou zo goed gaat is het verre Oosten. Vervolg op pag. 4. DRIE HOUTEN HUIZEN DOOR BRAND VERWOEST Omstreeks half vier Vrijdagmid dag brak in een der houten perce len aan het Molenpad te Nieuwen- dam een flinke brand uit. De brandweer, die dadelijk met veel materiaal vanuit de nabijgelegen kazerne aan de Plaatijzerweg uit rukte, kon niet voorkomen, dat twpe van de houten huizen, die bewoond worden door de families Moen en Porsius, geheel uitbrand den. Het derde huis, bewoond door de familie Visser, staat nog gedeel telijk overeind. Van het huisraad kon het grootste gedeelte door de buurtbewoners worden gered. De sterke wind wakkerde de vlam men, die gretig voedsel vonden in het hout, steeds feller aan en de brandweer had grote moeite de aangrenzende percelen met vier grote en twee kleine stralen, voor het vuur te vrijwaren. Over de oor zaak van de brand is nog niets be kend. RIO DE JANEIRO, 27 Mei (AFP) Men vreest, dat tengevolge van overstromingen in de Braziliaanse Staat Alagoas honderden personen om het leven zijn gekomen, zowel in de hoofdstad van de Staat als in andere plaatsen. Daar transport en telegraafverkeer onderbroken zijn heeft men geen juist beeld van de toestand. DOOR MGR. HUIBERS GEOPEND Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft Vrij dagmiddag in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam de derde ten toonstelling van ,,Pro Arti Chris tiana", een expositie van heden daagse religieuze kunst, geopend. De inrichting van deze tentoon stelling is toevertrouwd aan de architect Kees van Morsel en de heer Martens. Uiteraard beperkt de expositie zich tot een deel van de religieuze kunstuitingen. Ker kelijke kunst, zoals muurschilde ringen en glas in lood konden hier natuurlijk niet bijeengebracht wor den. In zijn openingswoord zei' Mgr. Huibers, dat door alle eeuwen heen, het de kerk is geweest, die kunst en wetenschap heeft be schermd en bevorderd. Een erezaal is gewijd aan het werk van de 60-jarige kunstenaar Johan Colette en 5 kabinetten be vatten bovendien een expositie van Russische Iconen uit Neder landse particuliere verzamelingen en musea. De opening werd bij gewoond door de Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, Jr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, dr. M. A. Vroom, hoofd van de afdeling kunst van het Departement van OK en W., namens de minister, burgemeester mr. Arn. J. d'Ailly van Amster dam, wethouder Steinmetz en tal van kerkelijke en burgerlijke auto riteiten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1