VAN HOUTEN De boerderij brand aan de Noordervaart De K.V.P. wint een zetel in Anna Paulowna NHD Dat zijn pas koopjes! Diocesa P.B.O. ai Ernstige brand in apparaten- fabriek te Zwolle PAG. 2 ALKMAAR EN OMSTREKEN Döring voor het Hof JUBILEUM- VERKOOP PETTICOATS Pinksteren tussen de wielen Het waren er bijna twee geweest Achteruitgang voor links Het Nederlandse merk met Wereldreputatie f200.000 schade Deens elftal samen gesteld MOEDIGE REDDER De nieuwe parfumerie IS SPOTGOEDKOOP WEERSVERWACHTING Waarschuwing! Marktberichten ONS NOORDEN L. O. P. 1.97 1.37 1.74 3pnt 1.49 1.17 0.76 3.88 5.40 5.14 2.05 2 pnt- 2.03 0.98 0.81 4.28 3.96 7.50 5.70 Natuurlijk: DORRESTEIJN Alkmaar, Stenenbrug Egmond aan Zee Massa v is niet ALKMAAR. In Maart '45 werd een transport arrestanten van de Duitsers op de Noordervaart over vallen door leden van de Knokploe uit Ursem die even tevoren hun fietsen op het erf van de boerderij van de heer M. J. Koning hadden neergezet. Bij de overval werden en kele Duitsers gewond; de arrestan ten werden ontzet. Hoe de Duitsers te weten kwamen dat de fietsen op het erf van de heer Koning neergezet waren, is nog steeds een raadsel, maar al gauw kreeg men er bezoek van Duitsers en Landwachters, die het hele huis overhoop haalden en jammer ge noeg spullen vonden, o.a. stafkaar ten, die erop wezen, dat de zoon. Piet Koning in relatie stond met de ondergrondse. Dat was dan ook in derdaad het geval; de boerderij van Koning was destijds het mid delpunt van ondergrondse activiteit in de Schermer. De zoon werd gearresteerd en is enkele dagen later wegens repre saille op een vermeende aanslag op de spoorlijn AlkmaarAmsterdam onder Limmen gefusilleerd. De vol gende dag kwamen de Duitsers te rug onder leiding van de beruchte Willy Lages en werd de boerderij in brand gestoken. Slechts tien minu ten kregen de bewoners, om iets van hun have te redden, doch dit was maar weinig. Van het vee werd door Duitsers ook nog het een en ander meegenomen. Wij gaven jaren geleden reeds een uitvoerig relaas van dit tragisch gebeuren. Tot de Duitsers, die bij dit drama tegenwoordig waren, behoorde de Untersturmführer bij de Sipo, de thans 49-jarige Kurt Döring, wien ten laste was gelegd, dat hij bij deze brandstichting behulpzaam was geweest en aan de toenmalige brandweercommandant F. Rmgers geweigerd had ondanks diens verzoek de brand te doen blus sen. Verdachte Döring ontkende bij de brand behulpzaam geweest te zijn; hij had „slechts" aan Lages de weg en de boerderij aangewezen. Get. Ringers bevestigde, dat verd. hem geweigerd had de brand te doen blussen, doch Döring wist van niets, Ook op andere punten van de ten lastelegging probeerde hij te ont kennen. Zo ontkende hij, dat hij bij de inval in de Ringersfabriek aan de Noorderkade de nachtwacht K. Pan der had bedreigd en toegelaten had, dat zijn ondergeschikten Pander sloegen en stompten. Zelfs ontkende hij, dat hij get. W. van Haselen, die hij op de Ortskommandantur een uur in verhoor had. had doen krom- boeien en mishandelen, door hem met een met touw beklede stok te laten afranselen. Hij had, zo zei hij, deze man nooit gezien, doch get. Haselen herkende hem positief. In Amsterdam had hij persoonlijk de gearresteerde onderwijzer D. v. d. Kooy een uurlang op dezelfde wijze mishandeld. Hoewel v. d. Kooy in R.K. Tennisvereniging S.E.T. ALKMAAR. Met de bedoeling revanche te nemen voor de thuis geleden 52 nederlaag, trok ons eerste team de tweede Pinksterdag naar Amsterdam. Het is niet ge lukt. Na 4 partijen was de stand 22. Maar toen kwam de inzin king. Keelontstekingen en armen uit de kom zijn geen factoren die meewerken om 'n zware wedstrijd te winnen. We moesten weer met 52 de eer aan de Hitters laten. Ondanks alle moeilijkheden was 't toch een prettige wedstrijd. R.K. BOUWVAKARBEIDERS Wij roepen u op om hedenavond te komen luisteren naar onze bönds- secretaris P. Willemsen, die zal spreken over „Onze sociale wetge ving". Ongetwijfeld kan dit een zeer leerzame avond worden, vrienden. Benut dus deze gelegenheid om antwoord te krijgen op de vragen: Waarom blijft de K.B.-uitkering nu weer zo lang weg? Waarom moet ik lang wachten op m'n ziekengeld? Ongevallenuitkering, enz., enz.? Deze vergadering kunnen wij te vens benutten om eens van gedach ten te wisselen over verschillende dingen, waar wij toch elke dag op ons werk mee te maken hebben. De rondvraag is voor u de gelegen heid bij uitstek. Blijf dus niet thuis! Kanker niet! Maar kom je belangen bespreken op je eigen ledenvergadering, wel ke gehouden wordt heden. Donder dagavond om 8 uur bij Haring. Ongeval Gisterenmiddag om 3.45 uur kwam een 51-jarige man uit Heiloo, die in de richting Alkmaar fietste op de Kennemerstraatweg, nabij de Regulierslaan te vallen, omdat hij onwel werd. Hij viel met zijn hoofd op straat en geraakte buiten ken nis. Hij werd bij omwonenden bin nen gebracht', waar hem de eerste hulp verleend werd. Daarna werd hij per ziekenauto naar het Eliza beth Ziekenhuis vervoerd. Ongeval op station ALKMAAR Toen gisteren middag om vier uur de trein uit Den Helder op het tweede perron binnenliep, stak de 52-jarige Alk- rnaarse wagenlichter S. zijn hoofd buiten het rijtuig en kwam met een lichtmast in aanraking. Hij kreeg vermoedelijk een hersen schudding en bloedde uit zijn lin ker oor. Op advies van dokter Koppejan werd hij naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd. Al te voorbarig Gisterenmiddag gooide een der passagiers van de Nacobus Alk maar—Haarlem op het stationsplein met geweld de deur van de opleg ger dicht. De leerling-chauffeur conducteur K. geraakte met zijn hand tussen de deur. Een zijner vingertoppen werd afgekneld en een andere hing er bij. Hij werd met een taxi naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, waar dokter Beukenhorst hem medische hulp verleende. Daarna kon de man huiswaarts keren. Indië zit en niet kon getuigen, bleek uit diens schriftelijke verklaring, dat Döring hier toch werkelijk de schuldige moest zijn; bij confrontatie had rechercheur Bakkér geconsta teerd', dat v. d. Kooy zijn beul per tinent herkende. De toegevoegde verdediger liet enkele getuigen a décharge aan rukken. waarvan twee Amsterdamse politie-agenten, die in de bezetting wegens illegale werkzaamheden wa ren gearresteerd en van Döring, naar zij zeiden alle mogelijke mede werking hadden ondervonden. Om nog een niet-verschenen ge tuige a décharge te horen, werd de zaak tenslotte aangehouden tot 22 Juni a.s. Raadsvergadering ALKMAAR. De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen voor een vergadering op Maandag 27 Juni aanstaande. TWEE ALKMAARSE PATERS GAAN HEEN Naar wij vernemen zijn Pater G. A. J. M. Keijser van de Sint Domi- nicusparochie en pater W. W. J. Heijnsbroek van de Sint Jozefparo chie in afwachting van hun benoe ming naar elders. Theoretisch is het natuurlijk mogelijk, dat pater Keij ser in de St. Jozefparochie be noemd zal worden en pater Heijns broek in de Sint Dominicusparochie, maar in de practijk zal het er wel op neer komen, dat de beide paters Alkmaar gaan verlaten waar Pater Keijser reeds 12 jaar werkzaam is en Pater Heijnsbroek 3 jaar. De definitieve benoeming zal nog deze maand afkomen. Bij die gelegen heid hopen wij terug te komen op hun beider persoon en werk. Opbrengst Rode Kruis-collecte De opbrengst van de te Alkmaar gehouden Rode Kruis-collecte is f 2728.92. Teraardebestelling stationschef J. F. Zoetbrood ALKMAAR Onder grote belangstelling, vooral uit spoor wegkringen, had gisterenmiddag de begrafenis plaats van het stof felijk overschot van de plotseling overleden stationschef, de heer J. F. Zoetbrood. Vanaf het station waaiden de vlaggen halfstok. Aan de groeve werd met de in rouw omfloerste vlag van de Ned. Spoor- en Tramwegmaatschappij een laatste groet gebracht. Het woord werd gevoerd door de heer Lohr. namens de directie der-Ned. Spoorwegen; door de heer Wy- mans, stationschef te Haarlem, door de heer Doornenwaard; na mens het personeel te Alkmaar, de heer Stenis, namens de afd. Alkmaar der Spoor- en Tramweg Mij. en tenslotte door de heer van Dam, namens de Spoorweg geheelonthoudersvereniging. Na dat een zoon van de overledene een woord van dank had gespro ken, sprak ds. van Wijk 'n woord van troost tot de familieleden. Verkeersexamen Vandaag is voor de jeugd van de hoogste klassen het practische ge deelte van het verkeersexamen. (onderrokken) Zalm en bleu, 4 p. g Tot en met 15 Juni 10 pet. korting, beh. op spec. aanb. (Adv.! Gecostumeerde voetbal wedstrijd ten bate der t.b.c.-bestrijding ALKMAAR. Op Zaterdag 25 Juni zal 's avonds om 7 uur, op het nieuwe Boysterrein aan de Sportlaan, een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden wor den, waarvan de baten ten goede komen aan de afdeling Alkmaar der T.B.C.-bestrijding. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de buurtvereniging „Bloem- wijk". „Rembrandt", een andere buurtvereniging, heeft haar mede werking toegezegd en zal een der deelnemende elftallen leveren. „Bloemwijk" gaat met dit initiatief uit boven het beperkte buurtEelang. De bestrijding der tuberculose im mers, is van belang voor ons ganse volk. Het is daarom dan ook dat de Alkmaarse Brandweer en de Postharmonie gaarne mede willen werken om deze lofwaardige opzet volledig te doen slagen. De gecos tumeerde voetballers zullen, op wa gens van de Brandweer, begeleid door de Postharmonie, vanaf het Waagplein door de stad trekken, naar het voetbalveld. Langs de rou te zullen 12 verpleegsters in uniform collecteren voor het voortreffelijke doel. Toegangsbewijzen voor de tribune kosten f 0,50, staanplaatsen f 0,25, De kaartverkoop is reeds be gonnen op de volgende adressen: Sigarenmag. C. de Grand, Waag plein; Sigarenmag. „De Sport", Nieuwesloot en H. Vasbinder, Wes- tei weg. Jongenskaarten a f 0.10. zijn uitsluitend bij de "wedstrijd ver krijgbaar. Laat U zich dit sportfestijn niet ontgaan en voorziet U thans reeds van kaarten! U steunt zodoende een prachtig werk en op 25 Juni zult U genieten voor uw geld. Wij zullen nog gelegenheid heb ben, terug te komen op dit plezie rig sportevenement o.m. met het oog op de route, die de stoet zal gaan. Burgerlijke Stand Geboren; Catharina G. M. d. van S. C. Duinmeyer en G. Bek; Petrus J. z. van J. Obdam en C. C. Lan- gendijk; Matthea J. d. van J. M. Drost en L. Charmant; Carla d. van P. Kuiper en M. M. Morauw. Gehuwd: Adrianus J. Ravensteyn en Anna J. M. van Pol; Johan P. de Jongh en Cornelia A. M. Hof. Overleden: Henry J. Haasbroek oud 76 j. geh. m. M. Amse; Coen- raad Meyer, oud 68 j. geh. met G. Stelder; Johanna M. Waalewijn, 72 j. geh. m. J. P. Bosman. Burgerlijke Stand SCHOORL Geboren: Afra Chr. M.. dochter van P. Meijer en van J. G. Zwagerman. Ondertrouwd: P. Blom en A. E. Bakker. Het begon Zaterdag voor Pink steren al. Honderden, neen, dui zenden, trokken de stad uit. Het weer was niet veelbelovend, maar dat viel mee! De N.A.C.O. moest 's Zaterdags al 40 extra volgwagens inleggen, waarvan 21 in de richting Friesland. Op eerste Pinksterdag was de drukte wat minder; er liepen toen 8 extra wagens, maar Maandag was het buitengewoon druk. 47 Extra volgwagens werden ingelegd. En het bleek wel, dat ook Pinkster drie hier nog danig wordt gevierd, want Dinsdag liepen er 32 extra bussen. l>e motorraces voerden het publiek des morgens naar de stad toe en in de late middag er weer uit. Bij de diensten, die de Naco tussen Alkmaar en de badplaatsen onderhoudt, was het, uiteraard, net andersom: 's morgens trok men de stad uit en 's avonds kwam men, roodverbrand, weer thuis. Ook de seizoenlijn naar Castricum en Castricum aan Zee had het aardig druk. Op veelvuldig verzoek is die reeds op 4 Juni gestart en dat ge beurde allesbehalve tevergeefs. Alleen het tentenkamp in Castri cum trok al duizenden bezoekers. De tram naar Bergen en Bergen aan Zee had wat minder passagiers te verwerken dan het vorige jaar. De totaal-indruk bij de Neder landse Spoorwegen was, dat het personenvervoer ongeveer hetzelfde peil bereikte als vorig jaar, ten minste wat Alkmaar betreft. De N.S. lieten extra treinen naar de Jubo in Arnhem rijden en hebben ook overigens met enige verster king gewerkt, maar konden de Pinksterdrukte best aan. De uit breiding van de dienstAlkmaar Haarlem bleek wel een buitenge woon grote verbetering te zijn. De Bergerbus heeft het ook druk gehad met de Pinksterdagen. Op het traject Alkmaar-Bergen zijn van Zaterdag tot Maandag 6500 passagiers vervoerd. Met de bus Alkmaar-Camperduin gingen 7260 mensen er op uit. De Bergerbus heeft dan ook met 4 extra bussen moeten rijden. Geslaagd EGMOND a. d. HOEF Dezer dagen slaagde onze plaatsgenoot G. Portegies voor het onderwij zersexamen aan de Bisschoppelij ke kweekschool te Beverwijk. Burgerlijke Stand BEEMSTER Geboren: Jan zoon van G. Weenink en A. Klaassens; Overleden: Maarten Nierop, 69 jaar, echtgenoot van E. Winkel. HOLLANDIA-NIEUWS TU1TJENHORN. VIOS 1 Hollandia 1 21. In een tamme wed strijd, waarin VIOS uitkwam met talrijke invallers, speelde ons eer ste in gewijzigde samenstelling zijn jaarlijkse wedstrijd in Warmenhui- zen. Het enige tegenpunt werd ge scoord door onze jeugdige rechts buiten, die ook overigens aardig werk deed. Dirk, Theo en Jaap zaten er ditmaal slecht in. Voor Jaap geen wonder, want die had de gehele dag voor het mensenbeul tje gelopen. Zondag maar beter Jaap. Voor Zondag 12 Juni a.s. voorlopig het volgende program ma samengesteld: Conzelo 1Hollandia 1, 3 uur Conzelo 2Hollandia 2, 1 uur Hollandia 3—SRC 3, 3 uur Hollandia ASRC A, 1.30 uur De adsp.wedstrijden zullen na der bekend gemaakt worden. Hol landia 1 en 2 gaan nederlaagwed strijden spelen in het Waarland, We verwachten voor onze jongens een zware strijd, waarin een gelijk spel niet uitgesloten is. (Ingez. medj ZWOLLE - Woensdagmorgen omstreeks vier uur nam een sur- eillerend agent van politie te Zwolle een sterke rookontwikke ling waar in een der magazijnen an de N.V. Apparatenfabriek „O- verysel" aan de Buitenkant. Wel dra zou blijken det het vuur zijn vernielend werk reeds had vol tooid, want de totale opslag eiec- triseh speelgoed en electrische bed warmers ter waarde van plm. f 200.000 was reeds, door het vuur vernield. Terstond nadat de agent het vermoedden van brand koesterde waarschuwde hij de brandweer en het politiebureau en weinige minu ten later verscheen de brandweer met grootmateriaal ter plaatse. Toen de deuren geopend werden, bleek det een felle brand het inte rieur tot een vuurzee had gemaakt. Met kracht werd de strijd tegen het vuur aangepakt en binnen een uur had de brandweer de brand on der controle. Tijdens het blussings- werk stortte op de eerste verdie ping een muur in en een tweede Sfamboekvarkens naar Hongarije Hedenochtend, werden van het vliegveld Welschap 14 Nederland se stamboekvarkens per vliegtuig naar Hongarije vervoerd. Dit transport maakt deel uit van on geveer 140 varkens, die ingevolge een met Hongarije gesloten han delsverdrag aan dit land zullen worden geleverd. De overige var kens zullen echter 'per trein naar het land van bestemming worden vervoerd. muur was zo bouwvallig geworden dat die om veiligheidsredenen moest worden omgetrokken Het gehele magazijn werdt door het vuur vernield. In de ravage was het uiterst moeilijk de brandhaard te ontdekken, zodat omtrent de oorzaak van de brand nog niets kon worden vastgesteld. Verzeke ring dekt de schade. De na-blussing nam nog geruimen tijd in beslag. Het Deense voetbalelftal, dat Zondag 12 Juni in het Idraetspar- ken-stadion te Kopenhagen tegen het Nederlands elftal in het veld treedt, werd gisteravond als volgt samengesteld: Doel: Eigil Nielsen (Kobenhavns Boldklub) acher: Erik Koppel (Kob. Bold klub) en Poul Petersen (Akade- misk Boldklub); midden: Axel Pilmark (Kob. B.), Dion Ornvold (Kob. B.) en Ivan Jensen (Akad. Boldkl.); voor: Kaj Frandsen (Fremad Amager), Svend Jorgen Hansen (Odense), Kar). Aage Praest (Odense Boldkl.), Knud Lundberg, aanvoerder (Akad. Boldkl.) en Jörgen Leschly (Odense). Reserves: Henning El ting (Koge) Hoger Olsen (Frem), Edvin Han sen (Koge), Hans Collberg (Frem) Frank Rechendorff (Akad. Boldkl.) en Harald Lyngsaa (Kab. B.. HIJ HAALDE 22 DRENKELINGEN OP HET DROGE Dinsdagmiddag is een zevenjari ge jongen terwijl hij op een schuit in de Brouwersgracht speelde, in het water gevallen. Bij z'n pogingen er uit te komen, raakte hij vast on der het roer van het schip. Op het critieke moment -sprong de werk loze expeditieknecht Anton Zent- veld in de gracht en dook onder de schuit. Het lukte hem het jongetje los te maken en op de wal te bren gen. Hierbij vernielde hij evenwel het enige pak en overhemd dat hij bezat. Een adjudant van politie van 't bureau Raampoort,die hier van hoorde, heeft echter onmiddel lijk een ander stel kleren ter be schikking van de redder gesteld. Zentveld, die vader van negen kinderen is, volbracht met z'n moe dige daad zijn 22-e redding. VERKLARING VAN KERKELIJKE LEIDERS IN ZUID-AFRIKA KAAPSTAD (K.N.P.). De leiders van vijf Protestantse ker ken en de Apostolische Vicaris van Kaapstad hebben een geza menlijke verklaring afgelegd, waarin zij verzet aantekenen te gen een wetsontwerp, dat het hu welijk tussen twee verschillende rassen in Zuid-Afrika wil verbie den. „Deze wet zou onchristelijk en niét noodzakelijk zijn", aldus ver klaren zij, en zou in de praktijk enorme moeilijkheden met zich mede brengen". „Het is met in strijd met de wet van God", aldus luidt de verkla ring, „dat personen van verschil lende rassen een huwelijk sluiten Het is evenwel juist, dat zulke huwelijken niet aan te raden zijn en gemakkelijk ongelukkige ge volgen met zich mede brengen vpor de kinderen". ANNA PAULOWNA Totaal werdten 3344 geldige stemmen uit gebracht, zodat de kiesdeler werd 257 3/13. Uitgebracht aantal stem men op lijst 1 P. v.d. A. 1083 5 zetels (5); K.V.P. 1071 st„ 4 ze tels (3); C.P.N. 472 st„ 2 zetels (3) A. R. 263 st„ 1 zetel (1); V.V.D, 265 st., 1 zetel (0); C.H. 190 st. geen zetel Cl). De heer Lubbert komt derhalve niet meer in de nieuwe gemeen teraad terug. Gekozen zijn de raadsleden Schraa, Jonker, Geerligs, Blau- broek, en Oudshoorn voor de P. v.d. A.; Kloosterman, A. Meyer G. M. Berbéc Bzn. en H. W. Stroo per voor K.V.P. Glim en Raven voor C.P.N Hooijmeyer voor A.R en G. H. Schenk voor V.V.D. De K.V.P. mag over het verloop van deze verkiezingen in Anna Paulowna tevreden zijn. Hoe be langrijk enkele stemmen toch kunnen zijn, moge wel blijken uit het feit, dat met slechts 13 tot 14 stemmen meer, zelfs de 5e zetel aan de K.V.P. zou zijn toegeval len! De P.v.d. A. heeft deze nu ook toegewezen gekregen op een zeer kleine rest. De C.H. heeft het veld moeten ruimen wegens een tekort van slechts 3 stemmen op het vereiste 3/4 van een kiesde ler. Vergeleken bij de verkiezingen van 1946 is de K.V.P. 151 st. voor uit, de CPN 201 st. achteruit, de P. v.d. A. 118 st. achteruit en de C. H. 68 st. achteruit gegaan, ter wijl de A.R. nagenoeg op peil bleef. Wanneer dus de V.V.D. gere kend mag worden tot de rechtse groepen heeft een opmerkelijke verschuiving naar rechts plaats gevonden. K.V.P. WINT EEN ZETEL IN ANDIJK ANDIJK Ook in Andijk was voor de K.V.P. het langbegeerde succes weggelegd. De Communisten handhaafden hun tweede zetel met moeite. Er werden uitgebracht 2177 st., vorige maal 2256, KVP 336 (308) PvdA 517 (542), AR 904 (946), CPN 322 (414), Gemeentebelang 102, Gekozen Katholieke Volkspartij 2 (1), PvdA 3 (3), AR 4 (5), CPN 2 (2). PvdA verliest BEEMSTER. Hier verloor de PvdA een zetel aan de VVD, de an dere partijen bleven gelijk. De uit slag luidt: Uitgebracht 3159, (3088) KVP 850 (816). PvdA 1144 (1237) AR—CH 401, (293), WD 496 (392) CPN 268 (370). Gekozen voor de Katholieke Volksparty 3 (3), PvdA 4 (5), AR-CH 1 (1), VVD 2 (1) CPN 1 (1). Groei in Westwoud: WESTWOUD. In Westwoud vertoonde de KVP verheugende groei. Nog een heel klein rukje en de vijfde zetel is hier safe. Uitge bracht werden 711 (619), KVP 454 (389), Protestantse lijst 257 (239), gekozen KVP 4 (4), Protestantse lijst 3 (3) met een verschil van drie stemmen! Geen veranderin; NIBBIXWOUD. In Nibbik bleef de toestand onveranderd. Uitge bracht werden 801 st. (792), waar van KVP 500. Plaatselijk Belang 301. (291). Gekozen Katholieke Volkspartij 4 (4), Plaatselijk Belang 3 (3). WIERINGERWAARD Aantal kiezers 786, uitgebracht 706 stem men, waarvan 66 van onwaarde. De 640 geldige stemmen waren als volgt verdeeld P. v.d. A. 315, 4 zetels (4); C.P.N. 104 st. 1 zetel (2): V.V.D. 221 st., 2 zetels (1). Gekozen zijn: K. de Graaf, A. Rot, C. v. Zandwijk en C. Bakker voor de P.v.d.A.; P. Braas voor de C.P.N. en C. Boekei en C. Rezel- man voor de V.V.D. NIEUWE NIEDORP Aantal uitgebrachte stemmen. 997, d.i. orecies hetzelfde als drie jaar ge- 'eden! Lijst 1 K.V.P. 224 st. (223) 2 zetels; Alg. Belang 474 st. (445) 3 zetels; P.v.d.A. 229 «st. (329) 2 zetels. Ongeldig 37 stemmen. In de nieuwe raad komen de heren Nobel en Leegwater niet terug. Hij zal bestaan uit de P.v.d.A.- mannen Gaayaard, Jongejan en Jansma, uit de K.V.P.'ers J. Keesom en P. Verver en de Alg. Belang-mensen Grootes, Koorn en Swagerman. In tegenstelling tot elders in den lande, gaat hier onder de naam Alg. Belang een ultra-linkse groepering schuil, waarvan de voormannen bekend staan om hun hevige pro-Mos- kouse gezindheid! AKERSLOOT Te Akersloot werden in totaal 1138 stemmen uitgebracht, waarvan 68 ongel dig. De verdeling was als volgt: K.V.P. 663, Plaats. Belang 407. Aantal zetels voor de K.V.P. 4, voor Plaatselijk Belang 3. Voor de K.V.P. werden gekozen: A. Leyen, M. J. Groot Gz„ P. Putter en Jb. M. Swart. Voor Plaatselijk Belang: G Otte, S. Helder en G. Kuiper. 83 stemgerechtigden zijn niet opgekomen. ST. PANCRAS In St. Pan- cras heeft de C.P.N. zijn enige zetel verloren aan de P.v.d.A. De overige uitslagen luidden: P.v.d.A. 331 st. (383), A»R. 170, C.H.U. 251 (gecombineerd 421); C.P.N. 67 110). De verdeling der zetels: P.v.d.A. 3 (2), A.R. 2 (2), C.H.U. 2 (2); C.P.N. 0 (1). (Adv.) Te snel gereden CASTRICUM. De snelheids beperking welke geldt voor de Dorpstraat schijnt door vele auto bestuurders te worden vergeten Bij de gehouden wegcontrole moes ten wederom een -zevental moes- worden opgemaakt. Op concours TUITJENHORN Ons fanfare corps „St. Hildegardis" gaat Zondag 19 Juni a.s. deelnemen aan het bondsconcours te Hoorn. Zij die per autobus mee willen gaan, moe ten zich vóór a.s. Zaterdag opge ven bij één der bestuursleden. Gemeenteraadsverkiezing TUITJENHORN Dinsdag 14 Juni wordt de gemeenteraadsver kiezing gehouden. Ten einde de ge wenste uitslag 8—3 te verkrijgen, mag geen stem verloren gaan. Zie ken, ouden van dagen, hulpbehoe venden en thuiszittenden zullen per auto naar de stembureaux worden gebracht, mits men even een berichtje zendt aan de heer J. M. Schneiders te Tuitjenhorn of aan de heer M. Burger te Kalver- dijk. De opgave kan geschieden tot en met Zondag a.s. medegedeeld door het K.N.M.l. te de Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Voor de Noordwestelijke helft van het land: in de kustgebie den overdag perioden met zon neschijn. Landinwaarts meer bewolking maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Weinig verandering in tempe ratuur. Voor de Zuidoostelijke helft van het land: veel bewol king, vooral overdag, met aan vankelijk hier en daar nog regen. Meest zwakke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. FRANKENSTEIN TER DOOD VEROORDEELD Het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem heeft de S.D.-agent Fran kenstein conform de eis van de procureur-fiscaal ter dood veroor deeld. Frankenstein maakte zich schuldig aan onmenselijk optreden jegens joodse landgenoten, aan het vermoorden van illegale werkers en tal van andere misdrijven o.a. te Vierhouten en op de Woeste Hoeve. AMSTERDAMS ELFTAL- WIENER SPORTKLUB 1—1 In het Olympische Stadion te Amsterdam speelde gisteravond de Wienersportklub als eerste wedstrijd van een korte tour door Nederland tegen een Amsterdams elftal. De wedstrijd eindigde in een 11 gelijk spel. In het politieblad wordt de aan dacht gevestigd op Herman Caspar Joseph Ruhe, geboren te Amster dam, 19 Maart 1909, wonende te Koudhoorn, gemeente Putten, die, als verdacht van oplichting té Amersfoort gearresteerd en daarna voor de Officier van Justitie te Utrecht geleid is. Ruhe liet in ver schillende dagbladen een adverten tie plaatsen, waarin hij aanbood een vrij huis te bouwen, voor f2500, waartoe hij niet in staat was. On der allerlei bedriegelijke voor wendsels wist hij een inwoner van Amersfoort te bewegen tot afgifte van een bedrag van ruim f600,— om, zoals hij zeide, met de bouW van een huis te kunnen aanvangen. Het vermoeden bestaat dat Ruhe ook elders slachtoffers heeft ge maakt. Zij, die eventueel met hem in relatie getreden zijn, worden verzocht, daarvan aan de plaatse lijke politie mededeling te doen. HEILOO, 8 Juni 1949. Aardbeien van 45 tot 62 ct. p. d. van f 3,90 tot f 4,50 per mand. Asperges le soort van 75 tot 91. 2e soort van 42 tot 64 ct. Wortelen van 38 tot 46 ct. per bos, Bloemkool le soort 31 tot 40 ct., 2e soort 18 tot 26 ct., Krop sla 2 tot 10 ct. per stuk, Doperwten van 85 tot 95 ct. Peulen van f 1 20 tot f 1,38, Rabarber van 4 tot 16 ct. per kg. ALKMAAR, 8 Juni. Aardappelen Schotse Muizen f 14—f 16, Bevelan ders f 5, Aard. kl. Schotse Muizen f 912, Slabonen z. dr. f 2,12 p. kg Peulen f 1,221,50; Komkommers 12—f 28, Tomaten A f 981,12 B f 0,97—1,06, Tomaten Bonken f 6,72 0,85, Bloemkool IA f 1925, I 1218, II 610, Spinazie 842 Postelein 5—12, Sla I f 5—9,50 II 2—4, Andijvie 8—26, Radijs 3—6,50, Rabarber f 12,50—17, Bospeen 24— 40, Asperges 79—95, Uien f 5—6,50 Uien bos 2—8, Prei 2—7, Soepgroen te 13> selIe 36, Aardbeien doos 2260. SCHAGEN, 8 Juni 1949. Een lus teloze markt met lager prijzen. Ooi lammeren f26f 36; ramlammeren f 24—34, schapen f 60—73, Verse koelen f 450700, gelde koeien f 300 f 500, pinken f 185—f 250, werk en slachtpaarden f 450—f 700, jaar- ®J? f 250, jonge haantjes f 0,90, kippen f 2,50—f 3, jonge ko- "'Jn®n vanaf f 0,25, slachtkonijnen f 3,50f 4,50. loopeenden f 1,50 big gen f 40f 60. Handel zeer matig. VEILIG VERKEER Weggebruikers, 300 kinderen elk jaar weer, Vallen ten offer aan het verkeer! DIE ZWARTE VLEK MOET WEG! FRIESLAND GRONINGEN DRENTE IN DEZE DRIE PROVINCIES IS de huisvriend van alle R.K. gezinnen. Verschijnt in twee edities: Groningen-Drente en Friesland Losse m.m.-prijs gehele oplage 26 cent. Vraagt tarieven. Kantoren: GRONINGEN: Gebouw St. Maarten, Poststraat 10, tel. 25116; LEEUWARDEN Reindersbuurt 31, tel. 4513 SNEEK: Ged. Poortezij len 4, tel. 2589 voor stad en land Gooi het oud papier niet weg. Bewaar "l voor Liefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee! Prima Interlock DAMES- CAMISOLES, 3 pnt. Ragfijne DAMESKOU SEN, zonder fouten, 1 p Prima JAEGERWOL Fantasie Interlock DAMES CAMISOLES 8' pnt. 92 Reclame DAMES KOUSEN, met foutje zonder punten 0 50 STOFDOEKEN, zonder punten 0 55 Prima DAMES- DIRECTOIRS, katoen met zijde, 2 pnt. 3 Zware WERKKOUS met foutje, zonder punten Wollen tricot TRAININGSPAKKEN, 10—12 jaar 9 75 Extra grote DAMES- DIRECTOIRS, zware kwaliteit, 3 pnt. 2 07 Geminderde DAMES KOUSEN met foutje, zonder punten Q yg WOLLEN BRETELBROEKJES. 2 pnt. 2.25 DAMES ONDERJURKEN geplatteerd, met ronde hals, 1 pnt., 2 56 DE „KOUS MET LOODJE". 4 pnt. KAMPEERBROEKEN Khaki, in grote longens- en herenmaten, 6 pnt. DAMES ONDERJURKEN ronde hals, 2 pnt. Zeer fijne DAMES KOUSEN, links geweven HEREN-SOKKEN zomer-kwaliteit 4 pnt. J 42 Korte HEREN BROEK JES, prima macco, 3 pnt. Zeer fijne DAMES KOUSEN, links geweven import-kous, 4 pnt HEREN POLOSHIRTS, in kleuren en wit, 8 pnt. LANGE HEREN-ONDER BROEKEN en HEREN HEMDEN, korte mouw, prima tricot. 4 p. 2.48 KINDERSOKJES, in alle kleuren en varia ties, 1 pnt. v.a. Q "j2 GRIJZE MOLTON DEKENS, extra groot, van 3.40 NU 6 95 SCHEVENINGEN hoofdschotel van de Haarlemse D hier gisteren in I overigens niet bï kring besproken, staan van de val geleverd toen da zich denken. Hel ring door de Zee dat betrof een x de brede massa, s los uit het Chris nepen minimalisi de zaak van Chri ook door gegrepi zijn en er niet n HET voorspel op cussie over P.B pen die losbrandde eenmaal was gevor handeling van het stel om iedere beta groepen te staken werk practisch on: ken waardoor ze den moeten vcrdi voorzitter v. d. Bi openingsrede. Spr. op politiek terrein, vergeleken bij voor dingen veel veram orthodoxe klass eigenlijk niet meei men veeleer zoekt eent dan naar we principieel fundam onverlet is gelaten naderen geschiedt ginsel uit. Bij de v de publiekrechten) nisatie stuit men lichting en stuwm de richting van de ting dat op dit tt slag van het begir rust gemist kan wo Met grote nadi spr. echter dat, u niet wordt gebouwc organisatie en u poogt de bestaande beetje om te bou hliekrechtelijke org ■gen, een van de de Nederlandse sai wordt uitgeschake op die samenleving kunnen wreken Had de voorzitte naamste omtrekken principiële bezwaa voortbestaan van Woltersom, al dan dige vorm. bestaa radicaal Vlissinge deze afdeling tot toe staande hield kingen van de hee een dergelijk zwa doeltreffend noch i opportuun vond, d de tongen in bew vakgroepen om v< nen toch wel zeer heer Boom uit D> alles voor het foi vakgroepen, mèt leven beneemt. V werd betoogd, da denken dat de ko precies zal kunne hangt van de org wat reeds een voo mapunt van de N.l verordenende bev< eigen vakgenoten VRIJDAG hilv; KRO: 7.00 Nieuw; muziek; 7.45 Mor) gische kalender; weerrapporten; 8 ziek; 9.35 Schooli radio; 10.05 Gram Voor zieken; 11.41 Angelus; 12.03 Ai 12.30 Mededeling! tenbouwers"; 1 13.00 Nieuws; 13.: kest; sopraan; 13 14.00 Het Nederk tet; 14.30 Negen haling); 15.15 16.00 Voor zieken tijd; 17.15 Orkest Wat het buitenla tropole Orkest; 18.30 Orkest (ver beeld; 19.00 Nieu' Radio; 19.30 Brat Nieuws; 20.05 De Radio Philharmo vioolsolist; 21.12 Gramofoonmuziel „Gij zult tegen u getuigen"; 22.45 turgische kalend! 23.15 Gramofoonr HIL VARA: 7.00 Niet gymnastiek; 7. ziek; 8.00 Nieuw; ten: 8.15 Orgels, vrouw; 9.00 VPRO: 10.00 „Tl genwijding; VAI foonmuziek; 10.3 30.45 Liederen; 11.25 Accordec 12,00 Orgel; 1! 12.33 Sport; 12.4E 13.00 Nieuws; 13 van Dijk; 13.45 14.00 Kookkunst; 15.00 Boekensch orkest; VARA: 16.30 Tussen 12 17.20 Wij en de nieuws; 18.15 Voor de Ned. S Denk om de bo< VPRO: 19.30 Le: acht; 20.00 Nieu en piano; 20.30 Men vraagt.e Hoorspel „Flast tenlands weeko mofoor/uuziek; daag; 22.45 Av< 23 00 Nieuw*; 2 kest Vereniging.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2