De standwerker met 't mes Weer een jonge fantast achter slot en grendel flinke werkman adverteren r r~*>t r WIJ CIRCUS R ONS NOORDEN Extri vooi r- 2h i Voor de Politierechter Directeur Stichting Ons Eigen Huis lichtte talrijke personen op Marktberichten prima R.K. verkoopster DIENSTBODE R„K. 2de meisje NET MEISJE HULPKRACHTEN GELDBELEGGING twee landhuizen N.V. „VRIESIA" Wilt u SUCCES HEBBEN? Ga dan „AURORA", Opmeer Ca naar KOH flinke magazijnbediende flinke emballeur Kousenateliers „HIN", Den Helder enige keurige MEISjESen DAMES J Gedeelde vreugd is dubbele vreugd WOENSDAG JAP0NNENDAG "^ILCKMANN IUBILEUMVERKOOP 10% Jubileumkorf-ing Op zuiver wollen Babykleding en meisjes Zomerjurkjes 20% jubileumkorting De zaak voor kwaliteitsartikelen J PAARDENMARKT TE SCHACEN op MAANDAG 20 |UNI 1949 Friesland - Groningen - Drente D.K.W. i Drieja tijdens s Kostof •AC P\G 4 Dinsdag 14 Juni 1949 I R«i Bert |arci V |en< fan; tfOC' |lek Doe lalr- liit 5 ian; 'an Dnl lor, ïit :ap. "clc ie ede, vas, -•an 'an >an :ali nai jen •n - ian: Fac E: 3e 'an ;us le iv ij 'ar ïie :icl« pie ïer lit t 'ijr ïeci srk- geG cat' w Br nu de Dc da dr ziel ogt de l zc sp 1 J. R. uit Alkmaar had H. P. met een mes in de bovenarm gestoken. Hij stond daarom op Maandag 13 Juni voor de Alkmaarse politie rechter, Mr. v. d. Wall Bake te recht wegens mishandeling. Het was een aardig gezicht, verdachte voor zijn rechter te zien standwer- ken. Zijn arsenaal bevatte een serie hoogst correcte buigingen, wel sprekende gebarentaal en een mi mische begaafdheid van klasse. Hij was bovendien goed van de tong riem gesneden, geestig en gevat. In een spectaculair betoog met veel gedribbel en geneig, beriep hij zich op zelfverdediging. Hij had een paar getuigen- a décharge meegeno men en hij was in staat er nog en kele te leveren, maar zelfs zij, die ter zitting aanwezig waren, hebben geen dienst hoeven doen. Nadat verdachte de voorgeschie denis van de stekerij had verhaald, zei de met het mes bewerkte ge tuige H. P. het zijne en een neu trale juffrouw het hare. Verdachte verdedigde zich tegen de nogal substantiële tafelpoot, die ter zit ting aanwezig was en waar de ge tuige mee gedreigd had. Dit was het verhaal van verdachte. Maar toen het nogal waarschijnlijk ge maakt was, dat de dreigende tafel poot later dan het mes op de prop pen was gekomen en niet in de handen van de toegetakelde getuige was geweest, vond verdachte het toch niet onmogelijk, dat hij ten prooi was geweest aan een halluci natie, vanwege allerlei andere drei gingen, die er dan toch wel geweest waren. „Ik ben nou eenmaal een tikkie getikt, edelachtbare", zei verdachte. De man, die gestoken was, had op de dag van de vecht partij, 10 April n.b., maar liefst 5 kledingstukken aan. allemaal om zijn bovenarm, en hij vroeg dan ook een schadevergoeding van f19.50. Verdachte wilde dat met genoe gen betalen, maar vroeg de politie rechter de beschadigde kleding stukken dan aan hem te doen af staan De Officier van Justitie Mr. Meischke vorderde toewijzing der civiele vordering en f25.boete of 10 dagen. Verdachte merkte op. dat hij dat onverwacht goedkoop vond. Het vonnis was f25.— of 15 dagen en toewijzing van de vordering met bevel tot afgifte der kledingstuk ken aan R. en vernietiging van het in beslag genomen mes. Dat laatste ging verdachte toch wel aan het hart. „Het was zo'n handig mesje voor me", zei hij spijtig. De Alkmaarse slagers zijn niet zwart" De slager B, K. uit Alkmaar heeft indertijd een nogal opzienbarende advertentie geplaatst in twee dag bladen en een weekblad, waarin hij, na zijn artikelen op concurre rende wijze te hebben aangéprezen, een ironisch-vriendelijk woord richtte tot een Alkmaarse „zwarte" slager. De Alkmaarse Slagers Com binatie voelde zich hierdoor ge krenkt en B. K. stond dan ook nu terecht wegens belediging van een groep van de bevolking. De voorzitter der A.S.C. de heer M, v. d. K. als getuige gehoord, gaf toe dat er een vergadering van zijn vereniging was gehouden, waarin een voorstel was gedaan de keu ringsdienst op B. K. af te sturen. Dit voorstel was gedaan door de „zwarte" slager, door de heer K. bedoeld, doch verder niet bij name genoemd. Het was echter door de vergadering afgewezen. De heer K. die daags na de vergadering con trole kreeg en die van het gedane voorstel had vernomen, meende, volgens get, ten onrechte, dat die „zwarte" slager de keuringsdienst, die overigens geen ongerechtighe den vond. op hem had afgestuurd. De politierechter vroeg zich af, waarom een combinatie van Alk maarse slagers, die toch, en dat werd door de getuige bevestigd integere lieden zijn, het zich aan trekt, wanneer de heer K. over een „zwarte" slager spreekt in zijn advertentie. De heer B. K. die nog nooit ver oordeeld is wegens zwarte practij- ken en die gunstig bekend staat, heeft niet alleen niet de bedoeling gehad de Alkmaarse slagers te be ledigen; hij heeft dit ook in feite niet gedaan. Daarom requlreerde de Officier van Justitie dan ook vrijspraak. ,T- TT het lange rleidooi, dat hij ad voorbe reid en sloot zien, na een kort ju ridisch vuurwerk, bij de eis van de officier aan.. De heer B. K. werd vrijgesproken. Misère zonder praatje Mevrouw woont in een nette buurt, maar mevrouw woont er niet alleen. Zij heeft inwoners, zo als dat wel meer voorkomt. Eerst ging alles goed en dat komt ook meer voor. Toen werd het homme les en dat komt nog vaker voor. De een doet dit en de ander zegt dat; beneden gaat de radio te luid en boven gaan ze te laat naar bed; mevrouw-van-boven maakt de trap vuil en mevrouw-van-beneden let ook op alles. Enfin, koek en worden haat en nijd en dan vallen er wel eens harde woorden. ACTIE TOT VORMING DEELSTAAT IN MINAHASA BATAVIA, 13 Juni (Aneta). Op het ogenblik vertoeft te Bata via een delegatie van het comité „Ketanegaraan Minahasa", dat een omvorming beoogt van het ge biedsdeel Minahasa in de status van 'een deelstaat der te vormen Veernigde Staten van Indonesië. Het doel van het verblijf is, bij verschillende instanties inlichtin gen in te winnen over de te vol gen procedure. De delegatie is Maandagmiddag door de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon gedurende een uur in audiëntie ontvangen. LANGZAAM-AAN-STAKING LONDENS SPOORWEG PERSONEEL LONDEN, 13 Juni (Reuter). Gedelegeerden van 60.000 man Londens spoorwegpersoneel beslo ten Maandag om op 4 Juli een langzaam-aan-staking te beginnen als de onderhandelingen over een loonsverhoging van 10 shillings per week niet worden hervat. De secretaris van de Londense vakverenigingsafdeling verklaar de, dat na 18 maanden nationa lisatie geld „overal" aan vermorst werd,' terwijl de arbeiders gebrek ledèn. Het wat laconieke dametje uit de nette buurt had „bloedzuiger" ge zegd tegen het dametje dat bij haar inwoonde en het was haar aan te zien, dat zij de rechtszaal gister middag voor het eerst van haar bejaarde leven van binnen zag. „Hoe gaat het nu?" informeerde de politierechter. „Sinds October zeg gen we helemaal niets meer tegen elkaar", vertelde mevrouw. Maar de toestand schijnt nu iets weg te hebben van een woordenloze ze nuwoorlog, De officier eiste wegens belediging f8.of 4 dagen. De politierechter maakte er f7.50 of 3 dagen van. En mevrouw, die meende dat dit de prijs was, waar voor ze haar inwoners kwijt raakte, was op haar laconieke manier nog al verwonderd, toen ze hoorde dat de politierechter daar niets aan kon doen. Een onverbeterlijke en een, die beterschap beloofde J. v. d. V. uit Alkmaar is er, na dat hij 8 maanden gevangenisstraf had ondergaan, met een auto, die hij bij het gymnasium aantrof, van door gegaan in de richting Am sterdam. Het was n.b. nog een dok tersauto ook. De jeugdige verdachte kon geen motief voor zijn daad aangeven. Hij had de wagen in Heiloo achtergelaten, nadat hij er vanuit Amsterdam mee was terug gereden. Wegens diefstal van ben zine eiste de officier 4 maanden gevangenisstraf. Verdachte vertelde, dat hij in Augustus voor de B.P.M. naar Indië kon en vroeg een voorwaardelijke straf. De politierechter hield reke ning met verdachte's Indië-plannen en veroordeelde hem tot 1 maand gevangenisstraf. De veehandelaar A. L„ uit Schoorl, had, op de markt in beha gen, 7 kalveren uit zijn wagen in een hok gestouwd, waar al 27 die ren in stonden, Er mochten in het geheel' slechts 24 kalveren in het hok. Er waren enige dieren onder de hekken bekneld geraakt en en kele waren bewusteloos aangetrof fen. Verdachte had de dieren m het te volle hok geloosd, opdat <-ij eer der zouden gewogen worden. De officier eiste f25 of 10 dagen. Ver dachte beloofde beterschap cn de politierechter veroordeelde hom tot 120 of 12 dagen. De Rotterdamse recherche heeft een fantast gearresteerd, Je 25-jarige „directeur" J. M. W. F. D„ die ervan verdacht wordt op geraffineerde wijze en door grootdoenerij verscheidene per sonen hun geld afhandig te hebben gemaakt. D., die zich aan vankelijk makelaar noemde hij was als zodanig niet beëdigd ging enkele commanditaire en naamloze vennootschappen (i.o.) formeren. Deze firma's, waarvan hij beherend vennoot was, richtten op haar beurt een stichting op, de „Nederlandse Stichting tot bevordering van het Eigen Huis-bezit", kortweg genaamd „De Stichting Ons Eigen Huis". Hiervan werd D. directeur. Reeds voordat de stichting in feite was opgericht, hield D. in de zomer van 1947 persconferenties en een vergadering in het Beursge bouw te Rotterdam, waar hij ten aanhore van een honderdtal bezoe kers zijn ideeën uitte en ver zwijgende dat de stichting nog moest worden opgericht mede deelde dat dc „Stichting" plannen had voor de bouw van woningen, waarvoor reeds grond zou zijn aangekocht. Voorts werd de wijze van financiering, welke op grond van de bepalingen financierings regeling woningbouw 1947 zou ge schieden pp een dusdanige wijze toegelicht, dat ook mensen, die in het bezit waren van f 3000 of des noods minder, in het bezit van een eigen huis van f 23.000 zobden kun nen komen. Verscheidene personen gaven zich als lid op, totaal ongeveer tachtig. In den beginne werd slechts f 25 gevraagd voor lid maatschapsgeld en f 2.50 voor actekosten. Later werden echter voorlopige koopacten getekend en geld gestort voor de aankoop van grond, welke voorlopige koopacten weer, onder het op nieuw storten van geldsbedra gen, in een bouwovereenkomst werden overgeheveld. Er werden bijeenkomsten gehouden en gega digden werden opgeroepen om de plaats aan te wijzen, waar zij hun huis wensten. Men nam een architect in de arm, die deze mensen opnieuw opriep om de inrichting en indeling van het huis te bespreken. Men ontving schetsen en bouwtekeningen en positieve data werden genoemd waarop de woningen betrokken zouden kunnen worden. Er werden zelfs vergunningen aangevraagd, maar er werd nog steeds niet ge^ bouwd. Integendeel, er werd op aangedrongen meer eigen geld be schikbaar te stellen, daar het eer ste bedrag niet voldoende was. Wel volgden hierop weer nieuwe beloften en de goedkeuring van de bij de overheid ingeleverde teke ningen, doch de kapitaalstoename hield geen gelijke tred met de ge wekte voorstellingen. Zelfs toen tenslotte werkelijk vergunningen om te bouwen los kwamen, kon hier niets mee worden aangevan gen, omdat de bouwmaatschappij, zonder geld en materiaal niet kon bouwen en de financieringsmaat schappij geen financiën beschikbaar kon stellen en dus de stichting haar voorspellingen niet waar kon maken. Inmiddels bleek het gehele be- Storing op baanvak Amsferdam-Haarlem opgeheven Doordat een van de verster kingsdraden van de bovenleiding op het baanvak Amsterdam Haarlem vannacht brak, moest Het treinverkeer op dit traject worden stilgelegd. Hedenmorgen is na herstel van de leiding de storing opgeheven. De aanval op de onderneming Kunang Kangkung BATAVIA, 13 Juni (Aneta). Betreffende de aanval op de onder neming Kubang Kankgung kan nog het volgende worden gemeld: Op 6 Juni zette een bende van ongeveer 300 goedbewapende mannen des ochtends om 6.00 uur een - -al in, waartegen de ondernemings- wacht zich gedurende 10 uur heeft verzet. Daar er geen militaire be zetting aanwezig was en de tele foonverbinding was doorgesneden, werd er geen directe hulp gezon den. Het personoeel van een passe rende trein heeft de militairen ge alarmeerd, doch toen deze arri veerden, bleek de administrateur te zijn gedood, diens vrouw en een baby te zijn ontvoerd, vier onderne mingswachters gedood, 3 gewond en 22 ontvoerd, terwijl van het per soneeel der onderneming 8 perso nen, waaronder enkele vrouwen, waren gewond. Over het lot der ontvoerden is niets bekend. GROTE KATHOLIEKE MANIFESTATIE TE WENEN WENEN, 13 Juni (AFP). Zondagmiddag is in 't stadion te Wenen een manifestatie van de Katholieke Actie gehouden, waar aan door een honderdduizend per sonen werd deelgenomen. Rond een reusachtig kruis hadden de priesters van het Aartsbisdom Wenen, de zusters uit de kloos ters van de stad, de leden van de diverse godsdienstige verenigin gen met hun vaandels, de studen ten en padvinders zich opgesteld. De manifestatie werd bijgewoond door de Apostolische Nuntius, door de Aartsbisschop van Wenen, Kar dinaal Initzer, door de Oostenrijkse kanselier, dr. Leopold Figl en tal ministers en andere autoriteiten. Verschillende sprekers behandelden het thema van de zending der Kerk en verklaarden met nadruk, dat thans 't uur van de actie was aan gebroken. Richard Strauss 85 jaar GARMISCH-PARTENKIRCHEN 13 Juni (Reuter). De componist Ri chard Strauss heeft Zaterdag zijn 85ste verjaardag te Garmisch-Par- tenkirchen gevierd. De Beierse pre mier, dr. Hans Ehard, bood hem een beeldje aan, vervaardigd 400 jaar voor onze jaartelling. Strauss overhandigde de premier het ma nuscript van een nog niet uitge geven wals, getiteld: „Muenchen" SCHACHT IS ZIJN FORTUIN KWIJT LUDWIGSBURG, 13 Juni (Reu ter). Een zuiveringshof van cassatie heeft heden te Ludwigs- burg besloten, dat het geen juris dictie heeft over dr. Hjalmar Schacht, voormalig president van de Reichsbank onder Hitier, aan gezien Schacht niet in Noord Woerttemberg-Baden woonachtig is en daar niet onder het nazi regiem heeft gewerkt. Het tribunaal gaf order, dat het drieduizend pagina's omvattende dossier over Schacht aan de rege ring van Neder-Saksen in de Britse zóne, waar Schacht thans woont, zal worden overhandigd. Schacht verklaarde Maandag, dat zijn fortuin van 1.192.000 reichsmark geheel in de oostelijke zóne van Duitsland is en dat hij het kwijt is. Op het ogenblik schrijft hij een boek over econo mie. Schacht verklaarde zich zeer tevreden over het vonnis van het zuiveringstribunaal te Ludwigs burg. drag, ongeveer f 84.000, dat de deél- nemers gestort hadden, verdwenen te zijn. Hiervoor had D. deels op eigen naam, deels op naam van de stichting, grond gekocht, waarop weer hypotheek was opgenomen, terwijl de rest van het geld aan -allerlei bijkomstigheden als acte kosten, rente, transportkosten, het maken van tekeningen, salaris van het personeel en de directeuren der diverse firma's was verdwenen, terwijl nog lang niet alle schuld eisers waren betaald. Terwijl de belastingen op het punt stonden zijn kantoorinboedei te verkopen, was D. nog bezig met een „object" voor Suriname voor de bouw van 160 huizen, waartoe hij inlichtingen vroeg aan de KLM in verband met definitieve plan nen voor een overtocht in Juli a.s. D. is inmiddels in het Huis van Bewaring te Rotterdam opgesloten. WARMENHUIZEN. 4800 kg aardappelen: Schotse muizen 11.10 13.10; driel. 7.20—8; kleine 4.50— 5.10. NRD.-SCHARWOUDE, 14 Juni. 28.000 kg aardappelen: Eerstelingen 9.90—13.10, grote 10.40, driel. 6.70— 8.40, kleine 34.60; rode Eerstelin gen 11—11.40. ZUIDERKOGGE, 13 Juni. Vroege aardapp. 11.4012.80, driel. 69,80, kriel 3.207; rode Schot 1415.50; aanvoer 65.000 kg. bloem kool 1035; sla 22,60; peulen 70— I.05; bospeen 1629; rabarber 14; spinazie 2434; spitskool 12; sla- bonen 1.80; aardbeien 501.21. HOOGKARSPEL, 13 Juni. 2000 kg kriel 5.406.60; 42.000 kg fijn II.90—14.80; 8000 kg klein 7.70—10.80 240 st.6 bloemkool IA 23; 60 stuks afw. 14. ALKMAAR, 13 Juni. Veemarkt. 6 vette koeien en 66 nuchtere kal veren. Alles Centrale. ALKMAAR, 13 Juni. Export veiling. Schotse muizen 1316.50 slabonen z.dr. 1.501.75; tuinbonen 3438; peulen 951.12; komkom mers 1530; tomaten A 8210S; B 7590; tomaten bonken 7695; bloemkool IA 2028, I 1520, II 814; spinazie 1224; postelein 514; sla 25, andijvie 818, ra dijs 3.507, raapstelen 5, rabar ber 917; rode bieten 16 ct. p. bos; bospeen 1328, uien per bos 26; asperges dik wit 7890; soep groenten 15; selie 15; aardbeien p. slof 2.203.40. HEILOO, 13 Juni. Aardbeien 2432 ct. per doos: 34.15 p.m.; asperges le soort 7590, 2e soort 5567; wortelen 2938 p.b.; bloem kool le 2432, 2e 12—18; kropsla 26; peulen 38—46, doperwten 22- INCEZONDEN (Buiten verantwoorde lijkheid v. d. redactie). ONDANK IS 'S WERELDS LOON" Naar aanleiding van het des tijds in uw blad geplaatst verslag „Cabaretavond Duinranders" het volgende: Gezonde enopbouwende critiek op een gezelschap uitoefenen is te allen tijde te appreciëren, want dit is te beschouwen als een aan wijzing op het verdere levenspad van ieder gezelschap en waaraan dan ook altijd de nodige aandacht zal worden besteed. Maar om te trachten, en dit ge heel ten onrechte, een gezelschap in bepaalde kringen voorgoed on mogelijk te maken en daarbij een medemens de kroon van het hoofd te halen, zal ieder weldenkend katholiek in strijd achten met de Christelijke beginselen. „Roddelen is een rattenplaag" aldus de woorden van de Eerw. Pater Henri de Greeve, maar: is stof geven tot roddelen door mid del van de Pers niet even erg, zo niet erger??? En dit alles, terwijl er gespeeld werd om een jong-opgerichte Ka tholieke Voetbalvereniging aan kasgeld te helpen voor het orga niseren van een sportdag. Ja.Ondank is wel 's werelds loon!! Na rijp beraad en overleg is er besloten, dat als dit gezelschap in de toekomst weer op de planken verschijnt, zij zullen beschikken over een door de geestelijkheid gecensureerd programma, maar cultuur zullen zij ook dan niet kunnen brengen, daar een caba retavond is gebaseerd op vermaak en ontspanning. Ik wil dit artikeltje besluiten met de volgende woorden: „Ver beter de wereld, maar.... begin met jezelf". Met dank voor de verleende plaatsruimte, H. Dekkinga. 28, tuinbonen 3036, spinazie 19-22, postelein 1215 ct. per pond. BEEMSTER, PURMEREND E.O., 13 Juni. Schotse muizen 1419, kl. Schotse muizen 1113; slabonen m.dr. 165180; stamsnijbonen 1.05 I.20; tuinbonen 33r, peulen 4059; doperwten 4651; bloemkool 641, spinazie 923; sla 26,50; andijvie 2235; rabarber 1117; bospeea 1645; uien 25, aardbeien 2.70 3.90. ZWAAG, 13 Juni. Vroege aard appelen 5.2014.30; spinazie 1018; Savoye kool 8; slabonen 1.301.50; snijbonen 1—1.10; peulen 821.20; tomaten 6798; bospeen 943; ra barber 513; andijvie 11—26, sla 4,90, bloemkool 629, komkom mers 2142, perziken 335, aard beien 421.32; rode bessen 1.79. AVENHORN, 13 Juni. 12.250 kg aardappelen: grove Schot 11.50 II.60, midd. 13.40—14.40, driel. 9,10 -9.04, kriel 5.90—6,40; 1150 kg rode Schot 16—16.30. TEXEL. 13 Juni. 1500 lamme ren 29—37; 9 koeien 525—700; 36 biggen 4575; 9 koeien en 8 kalve ren voor de levering. LANGEDIJK, 14 Juni. 153000 kg aardappelen, Eerstelingen 10.10 12.60; drielingen 5.909, kriel 4,20 5.70, 600 kg tomaten A 92, B 97, C 80, 8800 kg rabarber 4.706.30, 630 bos peen 22.90. Familieberichten Heden overleed, vrij plotseling tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de laatste H.H, Sacramenten der Stervenden, na de ge boorte van ons jongste zusje, mijn lieve vrouw en ons allerliefste moeder ELISABETH VAN DER BIJL- POLAND in de ouderdom van 45 jaar. Uit aller naam: N. G, van der Bijl Tilly Gerard Jan Tineke Wim Annie Nico Lies Oterleek, 14 Juni 1949 Schermerdijk B 11 De H. Requiem Mis zal gehouden worden Vrij-* dag 17 Juni 's morgens 9.30 uur in de Parochie kerk van de H. Bavo te Ursem. waarna de be, grafenis op het R.K, Kerkhof, aldaar. Rozenkransgebed des avonds 8 uur WELK MEISJE durft het aan voor halve of hele dagen of voor dag en nacht om in gezin met kinderen samen met moeder de huishouding te doen? Mw, Dekker-Bilars, Corf- straat 24. Alkmaar. Gevraagd in middenstands zaak per 1 Augustus Onderricht handwerken strekt tot aanbeveling, Prettige werkkring. Br. onder no. 13750, bur. van dij blad. Biedt zich aan: NET R.K. MEISJE, 18 jaar, voor hulp in de huishouding. Liefst in de parochie 't Veld. Br. no. 13763A, bur. v. d. bl Een R.K. PASTORIE te Alkmaar vraagt een nette tegen 1 Juli. Brieven no. 1184, bureau v. d. blad Hartelijk dank aan de buren voor het betoonde medeleven bij mijn thuis komst uit Ned. Oost-Indië. Korp. Telegrafist der Mariniers C. MEIJER, Verdr.oord 5, Alkmaar Advertentiën B. z. a. R.K. MEISJE, zelfst. kunn. werken voor 1 of meerdere dagen per week. Br. aan Adv.bur. Zutt te Heerhugowaard. HUISHOUDSTER. Gevr. een huishoudster, middelb. leeftijd. Adres R. Pronk, Rijksweg, Limmen. Terstond gevraagd flinke HALFWAS TIMMERMAN J. de Boer en Zn., Heul 5, Alkmaar. Tel. 4338, 1 a 2 ARBEIDERS gèvr. voor schoffelwerk. N. Berger, Heiloërdijk 30, Alkmaar, Aan de R.K. Pastorie te Alkmaar. Breedstraat 9, wordt gevraagd tegen 1 Juli een net v. g. g. v. Liefst uit de omgeving van Alkmaar of uit Alkmaar. Gevraagd voor direct voor h. i. d. h„ intern. CAFE DUINZICHT, SCHOORL Telef. 320 KEURINGSDIENST NOORD-HOLLAND van de N.A.K. Nassauplein 43, Alkmaar vraagt voor direct enkele voor laboratorium werk gedurende 5 a 6 weken. Aanmelden bij bovenstaand adres vóór 18 Juni, dage lijks tussen 9 en 12 uur (behalve Donderdag) TE KOOP 20.000 gele- en 5000 groene lcoolplanten, plukklaar, bij P. Th. Blom St. Maarten, 't Rijpje. TE KOOP: twee z.g.a.n. transportrij wielen, een damesrijwiel en 'n kinderrijwiel. Adres J. VLAAR, Rijwielhandel, Wognum, D 37 Gevonden VULPEN met gouden pen op het sport- terr. te Heerhugowaard- Zd. Terug te bek: tegen adv.kostcn bij J. Groenland agent NHD, Oudorp. Te koop op prima stand te Heiloo Huuropbrengst resp. f 600 en f 720 per jaar. Hypo theek beschikbaar. Brie ven Makelaarskantoor VAN ROSSUM, Zeeweg 44, Heiloo WAGENSMEER, CONSISTENTVET MACHINE-OLIE TUIGENSMEER JAN DE VRIES Luttik Oudorp Tel. 2875 ALKMAAR VRAAGT NOG VOOR DIRECT MINSTENS TOT NOVEMBER Aanmelden aan het Kantoor ATELIER voor het ontwerpen en vervaardigen van zijden lampekappen. Bericht hiermede, dat zij heeft ontvangen mooie collectie zijden stoffen voor lampe kappen overtrekken. IK ZEG MAAR ZO: RITSEVOORT 29 „Draad-vormen" Fran jes, Galon etc. Fa. GEBR. DE HAAS, Groothandel in Levens middelen, Alkmaar, vraagt voor direct een Leeftijd niet boven 20 jaar. Tevens gevraagd een Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht. VS. Wij kunnen in onze MODERNE ATELIERS weer plaatsen (niet voor halve dagen) Laat U geheel vrijblijvend voorlichten over de gunstige aanvangslonen door de Personeels afdeling Janzenstraat 1. Geopend elke werkdag van 812 uur en 13,3017.30 uur. nemen dankbaar nota van wenken en wensen voor het NOORDHOLLANDS DAGBLAD V De magazijnmeester van de SINT VINCENTIUS- VERENIGING haalt gaarne af hetgeen U missen kunt. Mans- en vrouwenkleding, onder- en bovengoed, kin derkleding, idem schoenen, gebruikte meubelen. God zal 't U lonen! Tel. 3490 - H. P. WENNIPS - Dijk C 16 - ALKMAAR Ook MANTELS, FIN GERTIPS, ROKKEN, BLOUSES en KINDER JURKEN en -ROKJES VITRAGE. NETEL DOEK, KATOENFLA NEL, ZAKDOEKEN PRACHT INTERLOCK voor groot en klein „Billijk man" Langestr. 27 Op nadrukkelijk verzoek van vele klanten, teleurgesteld, doordat zij door de grote drukte niet geholpen kon den worden, VERLENGEN wij de tot en met ZATERDAG 18 JUNI (Zie etalage HOOGSTRAAT 18) IN LEUKE VLOTTE MODELLEN V- In deze drie provincies is de huisvriend van alle R.K. gezinnen Vei schijnt in twee edities: Groningen-Drente en Friesland Losse m.m.-prijs gehele oplage 26 cent Vraagt tarieven Kantoren: Groningen: Gebouw St. Maarten, Poststraat 10 Telefoon 25116 Leeuwarden: Reinaersbuurt 31, Tel. 4513 Si.eek: Ged. Pooriezijlen 4, Teleioor 2589 142. Op Zondagmiddag wordt er géén voorstelling gegeven. En dus kun nen alle medewerkers dan eens een uur of wat vrijaf nemen. Wat gaan ze doen? Ze gaan .ïaar de paardenrennen. ,,Ze"dat zijn Papa Rambini, Giovanni, Miller en Boriskie. In een stampvolle autobus, gehéél gevuld met paarden-liefhebbers, rijden ze naar de plaats van de wedstrijd. „De Directie betaalt, nietwaar Miller?" vraagt papa Rambini. „Dat spreekt van zelf", lacht Miller. „We hebben goeie zaken gemaakt. Er kan wel wat af!" Papa koopt vier mooie plaatsen, op de tribune. Daar kun je alles prachtig zien. Het hoofdnummer bestaat uit een wedstrijd van acht renpaarden over een afstand van duizend meter, één kilometer. Attentie, dames en heren, zo schalt het uit de luidsprekers. „We gaan beginnen met onze kilo meterrace.Attentie....! Acht paarden staan achter een touw.... 't Touw valt.Rrrrrt.daar stuiven ze weg! De jockeys liggen voor over op hun dierenze zetten hun oaarden aan tot de grootst mogelijke krachtsinspanning! Wat rennen de dieren.mgeloofliik snel! Een mooie goudvos wordt nummer één. „In een minuut en twee-en-dertig seconden", verkondigden de luidsprekers. N Abonnementsp per mod., loc! per editie 16 in aMe edities familieberichte Bij contract b< E. J. M. Stump Bankrelaties: h Kantoren: INZITTENE Dinsdagmic kwart voor tv kende oorzaal DKW bij het R.K. Kerk (d Singel te Arr De 24-jarig< uit Haarlem sterdamse vei B., die met zi zagen de aut achterwielen t doken onmidd Na verbrijzeli tiersruiten gel van de inzitt te zijn de 47-; Wolf uit Oeg: het lichaam i gen. Poginger door kunstma levensgeesten op te wekken, taat. De auto wagen op de 1 Gisteren he ongeval voorg W. van Hage De heer van grinthandel zijn gezin tijc schuur, in nieuwe woona gisternacht e< tegen de buit was gestort. J vonden zich d het gezin. He werd door het slag gedood e moest met ee het Diacones worden opgen zinsleden liep< op. ALS LID I COMMUN1 SOFIA, 14 J Centrale Com: Communistisch malige vice-pr uit de partij Het comité 1 het einde van verkiezingen ti In een comn comité, dat Kc gens zijn „groi tegen de pari en omdat hij ernstige en ee te gaan." Kostof were schouwd als d gaarse commu trof. Begin Ai functies als v zitter van het economische e: ontheven, ondi „nationalistisch Koning Gust op 1 6 Juni zi vieren. Dit i foto van di vorst en wer Stockholm hem prinses schoot het C De regering aantal extra leiding tot oi baar te steller ke niet behoe betaald, zijn vrouwen en een gymnasii gersehool me een handels» cursus of eer schooi volledi hebben door! dusverre gee zochten m in de derde gelijke (vier school willen te bekwamer zersambt. De grootte kelijk van de der ouders of

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4