Hier! Bernard Koomen met extra lage prijzen! DEGI II Ookit d< De standplaats bij Duinvermaak Slagerijen BERNARD KOOMEN Mgr. morgi ALKMAAR EN OMSTREKEN ECHTE OUDERWETSE 1.39 93 79 97 29 20 Berger Raad op Bonnefaasschouw Burgem. Haspels te Bussum benoemd Marktberichten WEERSVERWACHTING Speelgoed fabriek Zuid-Scharwoude JONGENS en MEISJES VOOR ALLE VADERS JONG EN OUD IS HET 1.79 1.98 ADVERTEERT IN DIT BLAD K.V.P. b overal voon Plee PAG. 2 Donderdag 16 juni 1949 OUD-KATHOLIEKE PAROCHIE IN ALKMAAR? Wij lezen in de Alkm. Crt., dat de oud-katholieken, die thans hun godsdienstige bijeenkomsten hou. den in de Lutherse kerk aan de Oudegracht, het plan hebben tot stichting van een parochie te Alk maar; in een voor alle oud-katho lieken, die 'hun eerste Communie gedaan hebben, toegankelijke bij eenkomst zal dezer degen een verzoekschrift aan de oud-katho lieke biirschop van der Oord ta Haarlem worden ondertekend, waar in gevraagd wordt tot oprichting van een parochie te Alkmaar over te willen gaan Het schijnt de bedoeling te zijn in het uitbreidingsplan Nooitge- dacht tegenover de Van Houten kade een kerk te bouwen, waar voor de benodigde grond reeds ter beschikking zou zijn gesteld BEDRIIFS- EN ZOMERAVONDVOETBAL Programma 2024 Juni Afd. A. 20 Juni: Slagers— Lichtbedri.iven; 21 Juni: PovayT SV; APSV 2Hulskamp Boys, Co nijnHoge Huys; 22 Juni: Ringers 1Postillon. Afd, B. 20 Juni: Chevrolet Boys VIVO Bovs. Melkboeren-Centra: 22 Juni: PapierduivelfAlkmaarse Courant: 22 Juni: SOVAStoel. ReinigingRhodesia Afd. C. 20 Juni: KromBlack Boys; 23 Juni: Nagengast—BRC: 24 Juni: Ford BovsYpma. POA Ringers II. PerzifoTelefonia. Programma 27 Juni1 Juli Afd. A. 27 Juni: SlagerPovay; TSVRingers 1, ConiinLichtbe drijven: 28 Juni: Hoge HuvsHuls kamn Boys: 29 Juni: APSV 2 Postillon, Afd. B 27 Juni: VIVO Boys- Stoel, Alkm. CourantReiniging; 28 Juni: RhodesiaSOVA; 29 Juni: Chevrolet BovsMelkboeren; 30 Juni - CentraPaoierduivels. Afd. C. 28 Juni' Block Boys Nofpngpct; 30 .Tnni: BBCPerzifo; 1 Juli- VomaRingers 2 Telefonia POA: 'Ford Boys-Krom. R. K. Leesbibliotheek ALKMAAR. De R.K. Lees bibliotheek heeft de volgende nieu we aanwinsten 8603. Aug. de Wit, Orpheus in de Dessa; 8604, Kard. Mindzenty, Moeder; 860.5, J. Nielsen, Het spook pakt zijn koffer; 8606, J. Priestly, De Toverkring: 8607, Mgr. Olav- Smit. Pastoor Angelicus Paus Pius XII; 8608, J. Allan, In sneeuw en ijs; 8609, J. Andrews, De bedelaar van Kashapore; 8611, Max Brand, Bliksemflits; 8612 Max Brand, Het geheim van de Happy Valley; 8613 Max Brand, GemeenschapsvijrVI no. 1; 8614, Max Brand, De oude wet. Meisjesboeken 8610, P. ten Berge, Diet neemt de verantwoordelijkheid8619. K. Douglas Wiggen, Rebecca van de Sunnybrookhoeve; 8620, A. Duf- field, Emmy; 8628, D. Kloek, Noor tje op de drempel. Kinderboeken 309, E. Hald. Vecht voor het goede; 310, H. Kingmans, Een Vrolijk vijftal; 311, J. V. d. Meer, Roel, aanvoerder v.d. stalen ruiters; 312, K. Pehrson, Gretha's vacantie; 313, M. v. Renkum. Margo'tje; 314, W Schippers, De jongens van de Roer domp. PROGRAMMA Militair concert Stenenbrug 1. Overste Lenderink mars - H. P. Dingelhoff 2. Vlammende Heide fantasie - F. Rogister 3. La Vestale ouverture - J. G. Kastmer 4. Appel aux Trompettes mars - A. Ney 5. Ouverture „Romanesque" 6. Semper Fidelis ouverture F. Jakma mars - Sóusa, arr. P. J. Molenaar Pauze 7. Saint Triphon mars - A. Ney 8. Bonne Fortune ouverture - S. P. v. Leeuwen 9. Versmade Liefde Concertwals - Paul Lincke Arr. S. P. v. Leeuwen 10. Dilbeek Marche mars - Léon Marchand 11. Les Vikings ouverture - Henry Villette 12. Ouverture Romantique ouverture - Odile Cordonnier 13. Graaf Zeppelin mars - Carl Teiks Ingekomen personen over Mei 1949 L. F. Abelrt, tekenaar, van Den Haag naar Emmastraat 23; W Middelbeek, journalist, van Bever wijk naar Bergerweg 136; P. Wa- gemaker, kantoorbed., R.K. van Voorburg naar Lombardsteeg 19; A. van den Berg, zonder, N.H.. van Heiloo naar Kanisstraat 12; P. Bloem, lasser, van Hoensbroek naar Dijkgraaf straat 44; W. Boer, corrector, N.H., met gezin van Rotterdam naar Jan v. Galenstraat 29; J. Eriks, zonder, N.H.. van Zijpe naar Pr. Julianalaan 14; C. M. Knijn, dienstbode, R.K., van Simpelveld naar v. Everdingenstr. 18; W. van Ree, leeraar, van Haar lem naar v. Everdingenstraat 13; A. Terluin, huishoudster, R. K„ v. Castricum naar Omval 27; J. Dijk stra, chauffeur, N.H., van Jutphaas naar Pr. Bernhardlaan 10; KI. Roos met gezin van Koedijk naar Pr. Julianalaan 14: A. Vellinga, amb tenaar, met gezin van Leeuwarden naar Jan v. Galenstraat 27; B. Wolters, conducteur N.S., Ger., v. Groningen naar Gashouderstraat 7; A. F. van Beest, winkelbed., van Arnhem naar Lindenlaan 113; K. Boon, besteller P.T.T., N.H., met gezin van Anna Paulowna naar Stationsweg 29; A. J. Zwart-Meij- er, R.K., van Bergen naar Speen kruidstraat 1: G. W. Prost, me- taalarb. van Hoorn naar Vondel straat 7a; H. J. Th. Nettenbreijers- Schoenmaker, van Rotterdam naar Pr. Julianalaan 14; M. Geus, ver pleegster, N.H., van Amsterdam n. Pr. Julianalaan 14; A. Gonkel, ver pleegster, van Amsterdam naar Wilhelminalaan 11; E. S. Hoog- hiem. landarb. N.H., van Winkel n. St. Annastraat 23; J. C. Kerssens, fabr. arb., R.K., van Akersloot n. Keizerstraat 18: E. J. A. Pappot, marechaussee, R.K., van Amster dam naar Leeuwerikkade 30; J. T. Riet, controleur R.V.I., D.G., met gezin van Hilversum naar Brou werstraat 25; W. Rol, havenloods, R.K., met echtgenote van Soera- baia naar Nieuwlanderssingel 73. EINDEXAMEN HANDELSSCHOOL ALKMAAR. Aan de Gemeen telijke Middelbare Handelsschool met 4-jarige cursus te Alkmaar slaagden voor het eindexamen: C. G. Bakker. M. J. du Crocq, C. Duyff, J. de Haas, allen te Alk maar; C. Blokhuis te Purmerend; W. J. Hoogvorst, J. H. G. Scholten te Bergen, C. J. Morit te Hoog- karspcl: M. Nooy te Hoorn; Grie tje Smit te Wester-Blokker; W. D. Stam te Noord-Scharwoude; J. Swart te Heerhugowaard; P. J. Vader te Warmenhuizen. Afgewezen: 2 candidaten. Eén candidaat examen uitge steld wegens ziekte. I Bi STEELKAMMEN DAMESKAMMEN ZAKKAMMEN STOFKAMMEN SCHEERKWASTEN HAARNETJES met elastiek (adv.) „DIE ZWARTE VLEK MOET WEG!" Speciale raadgevingen voor wielrijders ALKMAAR. Maakt gebruik van rijwielpaden. Haalt links in, behalve trams. Rijdt verkeersheuvels aaq de rechterkant voorbij. Laat u niet voorttrekken door een ander voertuig en blijft ook niet daarnaast rijden. Houdt het stuur met beide han den vast en de voeten op de trap- pel's. Vervoert slechts dan een kind op uw rijwiel wanneer u volwas sen bent, het kind beneden 10 jaar is en een geschikte zitplaats daarvoor aanwezig is. Geeft voorrang aan het verkeer van rechts en verder aan het snelverkeer (trams inbegrepen) uit alle richtingen. Zorgt voor een goede bel en goede rem, een wit achterspatbord (30 cm wit) en bij duisternis voor een brandend rood achterlicht met reflector; verder voor een goede rijwiellamp, waarvan het licht schuin op het wegdek is gericht. Ingekomen personen ALKMAAR J. H, Wolters, ar- beide N.S., en gezin, N.H., van Goor naar B. Bottemannestraat 37; N. J. Brink, verpleegster. Ger.K., van Krommenie naar Wilhelminalaan 11; M. L. C. Dijkman, R.K., van En gelen naar Akeleistraat 8; H. J. 'M. Meyers-Milder, R.K., van Nijmegen naar B. Bottemannestraat 6; W. B. Oude Wansink, marechaussee 1ste kl.. R.K.. van Apeldoorn naar Leeu werikkade 30; D. Smit, dienstbode, N.H., van'Bergen naar Nieuwesloot 3; F. Vorstenburg, lab. assistent, v. Castiicum naar Egmonderstraat 3; A. Bethlehem, congierge, en gezin, N.H., van Middelburg naar Geester singel 12; B. van Essenfigge, Ger.K., van Amsterdam naar Metiusgracht 4; V. A. van Loon, molenaar, R.K., van Rotterdam naar Schermerweg 5: G. v. d. Bos-Bargmann, N.H.. van Heemstede naar Vermeerstraat 27: J. Eldermans, N.H., van Gronin gen naar Westerweg 167; E. J. Wet- steyn, N.H., van Monster naar Huis waard 8; Wed. G. Heider-Brander, N.H.. van Heiloo naar Pr. Juliana laan 14. Vertrokken personen ALKMAAR N. B. Blom, van Forestusstraat 15 naar Ubach over ONZE ACENDA K.C.B. BERGEN: Expositie Henri ten Holt, 10—12, 14.30—17.30, 19.30—22 u DE TAKEL, BERGEN: Piet Stenneberg en Arn, Ree- mer, schilders, Wim Com mandeur, beeldhouwer. BIOSCOPEN: Harmonie: Johnny Belinda, 18 jaar Victoria: Singapore, 18 jaar Cinema Americain: De Prinses en de Piraat, 18 jaar A.B.T.: Ge spoorde Duivels, 14 ïaar. NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek „Wanna" Ritsevoort 5. NACHTDIENST TAXI'S: D. de Leeuw, Stuartstraat 90, tel. 2288. „ST. CAECILIA IN UNI FORM" (Is u dat een daalder waard?) STENENBRUG 19.30 Concert Militaire Kapel. VJ Worms; K. Valkhoff, van v. d. Mey- straat 14 naar Amsterdam; C. E. M. Blees, verpleegster, van Kennemer- straatweg 195 naar Amsterdam; H. Groen, kaasmaker, van Omval 15 naar Leiden; M, J. H. Looman, le raar motortechniek, van Brouwer straat 25 naar Amsterdam, met echtgenote; G. F. Hart en gezin, rijksambtenaar, van Vondelstraat 7a naar Hoorn; H. M. Oostdam. ambt, CCD van Kennemerpark 16 naar Den Haag; G. J. Goudsblom, dienstbode, van Jul. v. Stolberglaan 22 naar den Haag; J. v. d. Kuijl, van Wilhelminalaan 11 naar Den Helder; D. Appel, bakker, van St. Annastraat 37 naar Bergen; L. Sta- l'ecki, van Trompstraat 20 naar Am sterdam; C. Kos;"-:c en echtgenote, van Akeleistraat 21 naar Schagen; L. Poelman, grondwerker, i n kin deren. van Groot Nieuwlani 45 n. Groningen; M. Smit. insp. levens- verz. mij., en gezin, van Anna van n'"-nn«(s naar Utrecht M. Kooy, conductrie van Drurven- laan o4 naai iselgen, A. Manie, kunstschilderes, van Stationsstraaj, 3(. naar Amsterdam; W. Faber, ma chinist N.S., van Frans Halsstraat 1 naar LePuwarrieradeel: A. Koop man, van Verdronkenoord 98a naar Berkhout; J. Vink. uitgever, en echtgen. van Blekerskade 2 naar Limmen. GEMEENTERAAD BERGEN De gemeenteraad van Bergen, die 'n keer of tien per jaar nogal zware vergaderingen houdt, heeft eens in het jaar een uitje; zo om en nabij het feest van St. Bonifa- cius wordt de Bonnefaasschouw ge houden; dan gaat de Raad met de directeur van gemeentewerken en de gemeentesecretaris een rondje maken door de gemeente, om te zien, wat er aan de wegen en wa terlopen mankeert enz. Gister maakte de raad dit jaar lijkse uitje, waaraan echter nog een raadsvergadering voorafging waar van het de bedoeling was, dat die maar 'n half uurtje zou duren, maar waaraan de Raad toch bijna de hele ochtend volpraatte. De heer Hemelrijk, die waar schijnlijk voor dergelijke uitjes geen tijd heeft, was afwezig en weth. Brak was door ziekte verhinderd. De notulen, die onveranderd wer den vastgesteld gaven de voorzitter de gelegenheid om op te merken, dat de krantenverslagen over de vorige raadsvergadering eenzijdig waren. (Een verslaggever mag in de raadszaal alleen maar schrijven en niet praten; anders zouden wij de burgemeester even gevraagd heb ben, zich nader te .verklaren; welke krant heeft hij op het oog en in welk opzicht is de betrokken ver slaggever eenzijdig geweest. Nu konden verschillende verslaggevers zich dat aantrekken. Wij hadden nog enige hoop, dat een der raads leden om een nadere verklaring had gevraagd, doch die hoop bleek ijdel; wij hebben na afloop ons verslag van de vergadering van 19 Mei vergeleken met de nutulen. doch zien niet in, dat wij ons het ver wijt van de burgemeester behoeven aan te trekken. Wij hebben naar onze bescheiden mening in ons verslag, dat uiter aard niet vergeleken kan worden met de notulen, van de besprekin gen een zo objectief mogelijke weergave gegeven; de opmerking van de voorzitter kunnen wij dus gevoeglijk voor kennisgeving aan nemen). De heer Broersma kreeg gele genheid nog eens terug te komen op de standplaatsenkwestie bij Duinvermaak, waarover in de vori ge vergadering uitvoerig gediscus sieerd werd. Het was voor hem een teleursteling. dat B. en W. op hun standpunt waren blijven staan en niet aan het verlangen van de Raad tegemoet gekomen waren door aan de heer Schoorstra de standplaats toe te wijzen, die hij vorig jaar in nam (de standplaast welke vroeger David de Groot had.) Als B. en W. de heer Bruin tegemoet willen ko men in oorlogsschade, dan was dit hier geen argument. De straatver gunning van Bruin staat niet bij de K.v.K. ingeschreven en is niet rechtsgeldig'. Spr. vraagt B. en W. de vergunning voor straatverkoop aan Bruin in te trekken en aan Schoorstra vergunning te geven zijn standplaats van vorig jaar weer in te nemen. De voorzitter zeide niet ingeno men te zijn met de door sommige raadsleden gevolgde methode van in een brief aan B. en W. met al lerlei verwijten te komen, om dan later in de Raad terug te krabbe len; dat zijn Aziatische manieren, aldus spr. Spr. wijst erop, dat de Raad in deze kwestie geen uit spraak heeft gedaan; het argument oorlogsschade is niet in het geding geweest; het ging over schade in zijn zaak. De K.v.K. heeft met deze vergunning niets te maken en de heer Bruin kan ten alle tijde een vergunning krijgen; het college heeft Econ. Zaken erin gekend, om een uitspraak te krijgen. B. en W. hebben de redelijke belangen van de betrokkenen tegen elkander af gewogen en zich laten leiden door billijkheidsoverwegingen. De heer Broersma stelt met ge noegen vast, dat meerdere raadsle den er Aziatische manieren op na houden, doch begrijpt niet, wat Azië hiermee te maken heeft. Zo lang de heer Bruin ijs aan de weg verkoopt, staat spr. erop, dat Schoorstra de standplaats mag in nemen, die hij vorig jaar innam. De heer Min begrijpt niet, waar om de heer Schoorstra niet op zijn eigen erf blijft in plaats van op deze onfrisse en onsmakelijke manier concurrentie te plegen; spr. hoopt, dat B. en W. rekening zullen hou den met de rechten van de heer Bruin en de heer Schoorstra naar eigen erf verwijzen. De heer Sluis vindt de handel wijze van B. en W. niet elegant; toen zij de heer Schoorstra vorig jaar de vergunning gaven, die zij hem nu hebben afgenomen, hadden zij met hun bezwaren moeten ko men; spr. wil de heer Schoorstra die standplaats laten behouden, tenzij er bijzondere redenen zijn, om dit niet te doen. De heer Ellis wijst erop, dat de heer Bruin voorheen nooit lik-ijs aan de openbare weg verkocht. Sinds de heer Schoorstra het deed, echter wel; spr. vindt het de beste oplossing, dat de heer Bruin de ijsverkoop aan de weg voortzet en de heer Schoorstra de standplaats behoudt, die hem nu is toegewezen; dan is er geen concurrentie. De heer Swaag wil de heer Schoorstra ook naar eigen erf ver wijzen, doch de heer Den Das vindt dat hier het grootbedrijf wordt voorgetrokken bfj het kleinbedrijf. B. en W. moeten met het gevoelen van de Raad rekening houden; an ders zal de Raad zich over elke kwestie moeten uitspreken en dat zou niet prettig voor het college zijn. De heer Min betoogt, dat de rechten van David de Groot niet automatisch over zijn gegaan op de heer Schoorstra, omdat deze niet de zaak van de erven de Groot heeft overgenomen. De heer Ellis meent, dat als de heer Schoorstra de standplaats van De Groot krijgt toegewezen, ook de andere kleine zakenlieden weer hun vroegere standplaats gegeven moet worden. De voorzitter zegt, dat B. en W. toen zij de heer Schoorstra de standplaats van de Groot gaven, niet de consekwenties ervan over zagen; toen de heer Bruin met het bezwaar kwam, dat hij er schade door leed in zijn zaak, kwamen B. en W. op hun besluit terug en ga de heer Schoorstra een andere standplaats; spr. wil de heer Schoorstra niet tegenwerken en hem op eigen erf terug verwijzen. Dm hem zoveel mogelijk te helpen en beidér belang tegenover elkaar afwegend, kan men de zaak beter laten, zoals die nu is. De heer Taets merkt op, dat David de Groot destijds een standplaats kreeg op grond van Jac v. Reenen hetgeen nu gemeentegrond is. De heer Broersma merkt nog op, dat, toen David de Groot daar zijn standplaats innam, B. en W. niet aan de bezwaren van de heer Bruin tegemoet kwamen, doch de voorz. merkt op,' dat er nu een geheel nieuwe toestand is ontstaan. Nadat de discussie over deze standplaatskwestie gesloten was en de ijsventers onder protest de publieke tribune verlaten hadden, werd de agenda verder afgehan deld. Aan mevr. Maens werd een tege moetkoming toegekend in de kos ten van vervoer van haar zoontje naar de school van de Berger Schoolvereniging. Bij het voorstel tot verhoging van de electriciteitstarieven voor kleinverbruikers met 1 ct. per kWh vroeg de heer Ellis, de van de bezetting daterende maatregelen van inning der kwitanties per twee maanden, hetgeen bezwaarlijk is voor de kleine verbruikers, stop te zetten. Het aanschaffen van munt meters zou spr. in dit verband ook toejuichen; hij vond het onjuist, dat het stroomverlies in rekening wordt gebracht. De voorzitter deelde mede, dat er een algehele administratieve wijziging van het G.E.B. in voorbe reiding is, waarbij een en ander ter sprake komt. Weth. Driessen merkte n.a.v. de opmerking van de heer Ellis, dat de winst in het be drijf wordt gestoken, op dat de laatste twee jaren met verlies ge werkt werd. De kolenprijs moet nu eenmaal doorberekend worden, om een sluitende rekening te krijgen. De kwestie: afschaffing meterhuur, door de heer Broersma ter sprake gebracht zal ook later bekeken worden. Het voorstel werd hierna z.h.st. aangenomen. Aan de orde was hierna een voor stel tot het verlenen van medewer king voor de bouw van een fietsen bergplaats aan de Bosschool voor f 1753.13 en voor het aanbrengen van een bergkast voor f 594.—. De heer Min, vond dat met een rietmat en een stuk zeil wel een goedkopere fietsenbergplaats ge maakt kon worden, maar de Raad voteerde z.h.st. het gevraagde be drag. Aan C. Houtman te Bergen aan Zee werd een bouwcrediet van f 8.932.70 verleend voor een wa ning in Bergen aan Zee. Tegen het voorstel, om B. en W. een crediét van f 2100 te verlenen voor het aanbouwen van 'n schuur tje aan de gemeentewoning, Jan Apeldoornweg 23, maakte de heer Ellis bezwaar; het huisje is een bouwval en spr. vroeg zich af door wie en hoelang de verhoogde huur zal worden gegarandeerd: z.i. moest de bewoner zelf de kosten maar dragen. De heer Sluis maakte er be zwaar tegen, dat de uitvoering van dit werk al aangepakt is, voor het voorstel door de Raad werd goed gekeurd. De voorzitter merkte op, dat op begonnen moest worden, daar an ders de bedrijfsvergunning zou worden ingetrokken. B. en W. meenden, dat de gemeente zelf de last van de Warenwet per 1 Juni verbouwing moest uitvoeren, om 't recht in eigen hand te houden; met de voorwaarde, dat de heer Half de woning voor tien jaar zou huren en dan zelf de kosten zou dragen, kon het college niet ac- coord gaan. Het crediet werd hier na goedgekeurd. Ook het voorstel om een piano voor f 900,te kopen, ontlokte nog enige discusie. De heer Jb. Swaag, die eraan dacht, dat men voor dit bedrag twee vette koeien kan kopen, wist nog wel een piano, die f 200 goedkoper was. B. en W. zullen die piano eens gaan probe ren, doch het zal er wel op uit draaien, dat de piano van f 900 tot gemeentepiano zal worden bevor derd. Tot slot werd besloten een stukje grond van 400van de heer P. Bos Eyssen aan te kopen voor f 1000, zulks in verband met de be bouwing van het Merelhof. De rondvraag werd overgeslagen in verband met de Bonnefaas schouw. De Noorderbank in Dorpshuis? BERGEN. Naar wij verne men, bestaan er plannen, om het Dorpshuis te verhuren aan De Noorderbank. die er een bijkan toor in zal vestigen, terwijl er te vens een woning in zal worden ondergebracht. Waar zullen nu de verenigingen heen moeten, die er tot dusver onderdak hadden? De z.g. kleine barak, die oorspronkelijk voor verenigingslokaal bestemd was, schijnt inmiddels verhuurd te zijn voor woning. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Corne- lis, z. v. C. Kraakman en C. Roet; Dorothea U. C., d. v. E. J. van den Aakster en C. Schuyt. Gehuwd; Johan Bruin en Ger- truda A. Bruinsma; Gerardus A. van den Haak en Agatha C. A. Wester. Overleden: Evertje Douwsma, oud 61 jaar, geh. m. R. Gol; Jo hanna van Kollenberg, oud 76 jr. Concert Bergens Harmonie BERGEN Zoals andere jaren zal Bergens Harmonie, onder lei ding van de dirigeht P. Pranger ook dit zomerseizoen weer con certen geven in de Muziektuin aan de Hollaan; het eerste concert zal Dinsdag a.s. des avonds 8 uur worden gegeven; er staan 8 num mers op het programma. Uitslag aanbesteding Door B. en W. van Schoórl werd gisteren aanbesteed het bouwen van twee dubbele arbeiderswonin gen aan de Laanweg te Schoor! en van één dubbele arbeiderswo ning aan de Wagenmakersweg te Groet; ingeschreven is als volgt: Perceel I Perceel II P. Wildeboer, Schoorl f 48.363 f 24.272 J. Schotvanger, Schoorldam f 47.562 f 23.263 H. de Nijs, Warmenhuizen f45.298 f22.944 Fa C. Noort en Zn., Bergen f44.620 f21.650 M. Marquering, Bergen f44.500 f21.900 Jac. v. Exter, Bergen f 44.300 f 22.250 Fa Gebr. Kooijman, Schoorl f43.620 f21.190 J. W. Damiaans, Groet f23.575 Fa G. Tervoort en Zn., Egrnond B. f43.144 f20.908 Gebr. Kops, Bergen f 42.949 f 22.240 Fa J. Houténbos en Zn„ Bergen f42.300 f21.000 J. Kroon, Bergen f42.299 f21.184 Fa Klaver en Molenaar, Koedijk f42.280 f21.120 Naar wjj vernemen is met in gang van 1 Juli a.s. benoemd tot burgemeester van Bussum de heer J. C. Haspels, burgemeester van Enkhuizen. De heer Haspels, die tot de A.R. partij behoort, was o.a. sinds 1933 gemeente-secretaris in Enkhuizen en werd in 1935 burgemeester van deze stad. Hij is o.a. voorzitter van de vereniging van anti. rev. burge meesters. De heer Haspels is 48 jaar, hij werd in 1901 geboren te Piershil in Zuid-Holland. Hij weigerde in de bezettingstijd te bukken voor de Duitse maatre gelen, en dook, na enige tijd in arrest gezeten te hebben, onder. Hij nam krachtig deel aan het onder gronds verzet. C. J. Krom, Limmen f40.584 f19.998 Fa G. Heine en Zn., Heiloo f 19.850 Begroting Perceel I f 42.770 Begroting Perceel II f21.935 De gunning is aangehouden. ZWAAG, 15 Juni. Vr. aardappelen 2.3011; spinazie 1227, postelein 1725, slabonen 1.381.65, peulen 3787, tomaten 7098, waspeen 35, bospeen 1536, rabarber 611, an dijvie 1428, sla 23.50, bloemkool 633, komkommers 427, perziken 638, aardbeien 4496, rode bessen 1.501.85, Prolefic 1.80, Jonathan 0.96—1.17, Bellefleur 0.52—1.29, As perges 1.30. HEILOO, 15 Juni. Aardbeien per doos 2029, per mand 1.802.70, as perges le srt 7495, 2e srt 5162, wortelen 2632 p. bos, bloemkool le srt. 2028, 2e srt. 1216, kropsla 2 medegedeeld door het K.N.M I. te De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. AANHOUDEND KOUD WEER Over het algemeen veel bewol king, maar droog weer. Meest matige Noordelijke wind. Aan houdend koud weer. 4, peulen 2635, doperwten 2024 tuinbonen 1923, postelein 812, spinazie 1621. ALKMAAR, 15 Juni. Schotse mui zen 911,50, id. kl. 69, slabonen 2. dr. 1.45—1.70, stoksnijbonen 1.70, tuinbonen 34, peulen 7596, doperw ten 56, komkommers 1030, toma ten A 82100, B 7590, id. bonken 5675," bloemkoo} Ia 2230, I 1530 II 1018, spinazie 8—30, postelein 510, sla 26.50, andijvie 8-16, raap stelen 12, rabarber 414, rode bie ten 1216, bospeen 1828, waspeen 3034, uien 14, soepgroenten 26, selie 14, aardbeien p slof 1.40 2.40 perziken 427, pruimen 4—18. N. SCHARWOUDE, 16 Juni. 35.000 aardappelen: eerstelingen 8.70—9,90; grote, 8.70—8.80; drie lingen, 6.7.20; kleine, 3.404.30; rode eerstel. 9.:10.20; 100 stuks bloemkool I, 16.21.; II, 12. WARMENHUIZEN, 16 Juni. 8.000 kg. aardappelen: schotse muizen 8.909,60; drielingen, 5.30 —6.—; kleine 3.20—4.20. AVENHORN, 15 Juni. Aan voer 24.700 kg.: midd. 8.909.80; driel. 5.70—6.80; kriel 4.-5.; Rode schot 10.70—10.80. aanv. 1275 kg. PURMEREND en Omstr. 15 Juni, Aardappelen: Schotse muizen 8.50 13; kl. aardappelen Schotse mui zen 46; Stamsnijbonen 125- 140; Tuinbonen 30; Peulen 5272; Doperwten 3239; BI. Blauw schokkers 5264Komkommers 1824; Bloemkool 638; Spinazie 616; Postelein 613; Sla 24; Andjjvie 623; Rabarber 817; Bospeen 1428; Uien Nep 25; Aardbeien 68106. Familieberichten Zondag 26 Juni hopen onze lieve ouders FR. DE GOEDE E. J. DE GOEDE- VOORTWIST de dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in het hu welijk zijn verbonden. De H. Mis uit dankbaarheid zal worden opgedragen te 10 uur. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Gerda Riek Cees Ans Jan Freddy Receptie van 35 uur in Café Houdijker- Egmond a. d. Hoef,' Juni 1949 Schoolstraat 405 4- -> 4- Advertentiën R;K. meisje te Alkmaar, 17 jaar zoekt LEUKE VRIENDIN van dezelfde leeftijd. Br. onder no 13814 bur. van dit blad. Biedt zich aan NET R.K MEISJE voor dag en nacht in klein gezin, liefst in Bergen. Br. aan de agent van het NHD. Natteweg 5, Bergen N.H. Gevraagd HULP IN DE HUISH., liefst zelfstandig. W, Kistemaker. Dirkshorn B 69. Terstond gevr. NET R.K. MEISJE voor dag of dag en naeht bij C Kraakman Pz.. Hoeverpad 469. Eg mnndnrmeer. PTRMA VAN FXTFR VRAAGT voor lichte werkzaamheden SAMENWONING. Alleen wonende R.K. juffr. op lft. zoekt dito man, liefst in Alkmaar, om samen de oude dag te veraangena men. Br. onder no, 13796, bur. van dit blad. R.K. GEZONDE MAN, 40 jr., zoekt als intern werk bij 'n landbouwer of tuin der. Brieven no. 13801 bureau van dit blad. Gevraagd een MAAIER om een ged. weg te maaien J. Groen, Middenweg 462. Heerhugowaard Noord. Te koop een WITTE TROUWJAPON met sleep en tasje. Middenstraat 5, Alkmaar. Jonge zw. CHOW CHOWS 6 weken oud. Pracht die ren. Prijs billijk. Riiksweg 100, Limmen. Tel. 296. WERPHENGEL met werp- molen gevraagd. L. Kat. Vinkenstr. 94 Zaandam De vaders staan die dag in het middel punt van de belangstelling. Ziet hun stralende gezichten als zij uit de kinder handen de verrassingen in ontvangst nemen. „Wat zou er in dit pakje zit ten zullen zij zich afvragen, want de mogelijkheden zijn talloos. Ja, wat kan er al zo in zo n pakje zitien Heren overhemden met 2 boorden, moderne streepdessins, 15 f Q 7n punten, vanaf 5»i IU Heren overhemden met vaste boord, in effen en gestreept, 13 Q JE punten, vanaf Heren pyama's prima per- (14 75 cal, frisse streep, 22 pnt. Zclfbinders, zeer aparte f ft QE collectie, reeds vanaf U<3»l Heren riemen in Ieder cn plastic, met diverse sluitingen, f vanaf Heren bretcl'cs ook extra f I 75 lange maten pr. elastiek >«l«l Heren handschoenen, ongevoerd Nappa, in beige en bruin |Q "TB vanaf II O. 13 Sokkenhouders, zeer solide uit- zeer elastisch, f 0.98 voering, vanaf Herensokken, wol met zijde fanta siedessins, in blauw, bruin f O 59 en grijs, 4 punten *«3w Heren tennissokken, pracht I 9 9f| kwaliteit, 4 punten fc.öw Heren portefeuilles, in zwart en bruin leder, divese mo- f E Qj| dellen, vanaf v.3U Heren portemonnaies, in en bruin leder, reeds f vanaf zwart Ook in onzs parfumerie-afdeling hebben wij in heren-toilet artikelen diverse leuke cadeaux voor „Vader" Voor zulke Vadero'ag-geschenken zorgt A I K M A A t VAlKEN IS OP DE MIENT 16 ALKMAAR W30R UW F TOT EN MET ZATERDAG GEKOOKTE METWORST 80 c (200 gram op één rantsoen). DIK NIER- NIEKVET 80. VETTE KOELAP 80. DOORREGEN KOELAP 90. MAGERE KOELAP 1.00. RIHLAP 1.10. ROSBIEF 1.20. BIEFSTUK 1.40. GEHAKT en POULET 86. MAGER ROOKSPEK 1.20. SPEKLAPPEN 1.10. RIBCAR- BONADE 1.25. HAAS- en SCHOUDERCARBONADE 1.30. FRICANDEAU 1.40 Alles per halve kilo. METWORST, HAMWORST cn BOTERHAMWORST 200 gram op één rantsoen. LAAT 142 HOUTTIL 58 ALKMAAR Twee x in Egmc EGMOND A 1616 st. K.i P.v.d.A. 748 (1 117 (105) 1 (0 Chr. 333 (150) 197 (550) 1 (3) De Raad kw< tels. In 1946 n: Kath. en Chr. Alg. Belang; dit Oud-Kath. en tegenwoordige tholiek en 1 C.P N. had me der geen raads Uitslag R DE RIJP. (3) P.v.d.A. 10 ger Kiesver. 34 De P.v.d.A. 1 in de links gec Kiesver., doch vrije, lijst uit. GRAFT. I (2): P.v.d.A. 117 selijk Belang (1 324, 4 zetels (4 VRIJDA HIL NCRV: 7.00 Niei Laudamus; 7.45 dag; 8.00 Nieuw muziek; 8.45 Gra Voor jonge ziek den; 9.35 Kusser mofoonmuziek; 11.00 Gramofoon mofoonmuziek; 12.30 Mededeling tasia"; 13.00 Niei Spel; 14.00 Ams ziekgezelschap; muziek; 14.40 Or. 15.00 Gramofoon oude en nieuwe Nederlands Ka: Gramofoonmuzie. van poëzie; 171 Kroon; 17.35 Cor kwartet; 18.00 S het Leger des He „Onze taak nu Koor; 19.00 Nie: in het postvervi geluid; 19.45 CA 20.05 Programma roeporkest; 21.15 een lepel water; Kwartet; 22.3C 22.45 Avondovere nieuws; 23.05 23,57 Sluiting en HIl VARA: 7.00 Nier gymnastiek; 7.30 8.00 Nieuws en Gramofoonmuzie! huisvrouw; 9.00 VPRO: 10.00 „Th wijding; VARA; muziek; 10.30 Vc Sopraan en piane 11.25 Accordeo 12.00 Stafmuziek Mededelingen; Gramofoonmuzie! 13.15 Mededelii Avroleans; 14.00 Omroep Kamer volk in zijn dick Kamerorkest; VI foonmuziek; 16.; 17.00 Filmland Wij en de muzi< 18.15 Felicitaties; Strijdkrachten; 1 bocht; 19.15 A 19.30 Lezing; 20. Violoncel en pia VARA; 21.00 Met draaien; 21.30 O: 22.00 Buitenlanc 22.15 Gramofoo 22.40 „Vandaag"; ding; VARA: 23 Gramofoonmuziel WEDEROM he de hoge Bissch In de parochii heuvel, heeft h hedenmorgen I diend. Het is e een grote dag de uitverkiezir de Paus tot Vic Bij de H. Biss geerden als Co-c< Hoogwaardige Ei Huibers, Bisschop Mgr. Tarcisius Cap.. Apostolisch tianak. Voorts waren F de hoogeerw. pat Provinciaal van van de H. Familie zeereerw. pater diakens: de hooge Brakel, deken en heuvel en B. Hi pastoor van Beve de Mis; de zeeree: MSF, pastoor te A ken van de Mis; p. Schoone, recto ceremoniarius: de v. d Hoogenhoff. 1 werden vervuld heer H. van Pelt,

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2