illLCKMANN linthorst soep Schoorl opent nieuw rijwielpad naar zee Bij de U.L.O.-school komt boventallige leerkracht v MAARRRRR.... denkt U, HALVE PRIJZEN sTV NIEUWS J. W. A. HEUSEVELDT PAG. 2 Vrijdag 8 Juli 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN Mr. dr. Berkhouwer wint prijsvraag n Turnlust" in Bath 'tl VULPEN HET VULPENHUIS Marie Oudejans Prachtig duinlandschap ontsloten De torenrestauratie zal f 120.750 vorderen Marktberichten Hans Plesman en marconist herkend Kardinaal Mindszenty zwaar mishandeld Schoenreparatie JAC. N. AL THANS 3 KAARTEN f5.— Tonny Vlaanderen Wij verstrekken U gaarne ADVIES HUIZE L. 0. L. Behang, Verf enz. Jac. Groothuizen VACANTIE- PRMZÈN 1.95 65 95 9 25 95 2.45 59 65 1.45 7.45 27.50 De Rijwielhal HENSTRA VOLOP Dames en Heren SPORT- RIIWIELEN RIJWIELHANDEL „DE BURG" Enkele BIJZONDERE AANBIEDINGEN van deze week^ Voor PICNIC en VACANTIE BON BON t ALKMAAR. Het Hoofdbestuur van de Maatschappij ter bevorde ring der Geneeskunst, die thans haar 100-jarig bestaan viert en bij deze gelegenheid door H.M. de Ko ningin de onderscheiding ontving het praedicaat „Koninklijke" te mogen voeren, schreef onlangs een prijsvraag voor juristen uit, waar bij een verhandeling werd ge vraagd over ,.De aansprakelijkheid voor fouten door een medicus of zijn helpers gemaakt". Namens de Commissie van be oordeling, bestaande uit dr. F. Wi- baut, M. H. Brechstein en prof. J. J. van Loghem deelde deze laatste tijdens de gistermiddag in het Con certgebouw gehouden feestverga dering van de thans Koninklijke Maatschappij mede, dat er twee in zendingen voor deze prijsvraag wa ren ingekomen; beide inzenders, die een schaarse jurisprudentie in zake het gestelde vraagstuk had den geconstateerd, schreven dit toe aan de bekwame wijze, waarop de medici hun taak vervullen. Als prijs was door het hoofdbestuur 'n bedrag van f 1000 beschikbaar ge steld, doch de beoordelingscommis sie had de bevoegdheid deze prijs te verdelen, ofschoon zij in de volg orde van toekenning een voorkeur voor de eerste prijswinnaar te ken nen wilde geven. Dit was mr. dr. C. Berkhouwer, advocaat alhier, die van de burger rechterlijke aansprakelijkheid in verband met de gevraagde verhan deling een grondige bestudering had gemaakt, naar prof. van Log hem verklaarde; in een systemati sche verhandeling had mr. Berk houwer de voornaamste vragen goed onderscheiden, terwijl hier 'n interessante historische inleiding aan vooraf ging. De beoordelings commissie had alle lof voor het werk van de inzender. Namens de commissie overhandigde prof. van Loghem aan mr. Berkhouwer de zilveren erepenning van de Maat schappij, alsmede ee(n bedrag van f 750.—. (Telefonisch van onze verslaggever) eigen BATH, 7 Juli. Om drie uur vanmiddag werd te Bath 'het drie daagse carnavalsfeest geopend, aan de opluistering waarvan Turnlust meewerkt door het geven van gym- nastiekdemonstraties op het sport terrein. Uit 150 candidaten heeft Bath z'n carnavalskoningin gekozen, die de leden van Turnlust, nadat deze in mars-orde het terrein waren opge komen, met de Alkmaarse vlag en de Turnlustvlag voorop hartelijk verwelkomde; de driedaagse ko ningin stelde de vriendschap tussen Bath en Alkmaar ten voorbeeld aan de wereld en hoopt de Turn- lustgasten bij een volgend sport festijn weer terug te zien in Bath. Nadat het Engelse en het Neder landse volkslied gespeeld waren, werden de ge-uniformeerden allen aan de Carnavalskoningin voorge steld. Turnlust begon daarna het pro gramma met de rythmische oefe ningen door de dames in haar flat- teuse witte uniformen. Er was veel en hartelijke belangstelling voor de prestaties van de Alkmaarders, die algemeen zeer goed waren. Terwijl de dames van Turnlust haar toeren aan de brug verrichtten, was het opvallend stil op het sportterrein; de verrichtingen werden aandach tig gevolgd. Zij werden dan ook knap en stijlvol uitgevoerd. Ook voor het groepswerk van de man nelijke leden van Turnlust toonde men veel aandacht. Daar in Enge land de gymnastiek nagenoeg niet beoefend wordt, was het gebodene voor de vele toeschouwers iets nieuws. Toen onze verslaggever hot een en ander wilde vertellen over de prestaties van de heren, werd de telefoon helaas afgebroken; hij kon ons nog vertellen, dat het weer in Bath goed is; het is er vrij be wolkt en daarom niet warm. Morgen hopen wij nadere berich ten over het optreden van Turnlust te kunnen geven. De Trekvogels er op uit ALKMAAR. Dezer dagen maakte het reisgezelschap de Trek vogels zijn jaarlijks uitstapje. Per touringcar ging de tocht naar Hil versum vanwaar door het prachtige Gooi naar Amersfoort werd gere den. De reis ging vervolgens naar Otterloo waar in Hotel Jagersrust de koffietafel werd gebruikt. Na een bezoek aan Ouwehands Dieren park ging het via Utrecht weer naar huis. Amsterdam fungeerde als laatste pleisterplaats. De tocht, die 's avonds een goed einde had, is in alle opzichten goed geslaagd en betekent een succes voor de jonge vereniging. Sr. Caecilia in dienst der t.b.c.-bestrijding ALKMAAR Om de collecte, die morgen ten bate der t.b.c.-be strijding gehouden wordt, te doen slagen, heeft Caecilia haar mede werking toegezegd. Alle leden van bovengenoemd corps worden om uiterlijk 5 min. voor drie uur ver wacht op de Paardenmarkt. Ambtenaren voetballen tegen Bouwvak ALKMAAR Zaterdagavond 7 uur wordt op het Alkmaarveld bo vengenoemde wedstrijd gespeeld. De baten komen geheel ten goede aan de t.b.c.-bestrijding. Wij geven hierbij de opstelling der beide elf tallen, die wij gerust twee zeer sterke Alkmaarse combinaties kun nen noemen: Ambtenaren: d.: Kramer (A.B.), a.: C. Metselaar (A.B.) en P. Hen driks (A.V.); m.: P. Wassink (A.V.), P. Blok (A.B.) en L. de. Ley (A.B.); v. F. Vermeulen (A.B,), P. Ever- steyn (A.V.), J. Teigler (de R.), Jb. Bakker (A.B.) en J. Hillenius (W.F.C.) Bouwvak: d.: Lakeman (Alkm.), a.: G. Metselaar (A.B.) en K. Ver weel (A.V.); m.: N. Barbuio (de R.), C. Klejbroek (R.K.A.F.C.), B. Ad miraal (A.B.); v.: J. Inlri (A.B.)., F. Badenhuizen (A.V.), N. Gerritse (Alkm.), N. Heijnis (R.K.A.F.C.) en L Indri (A.B.). Wij zullen ons onthouden van een voorspelling, maar wij kunnen u 'n gang naar de Westerweg aanbeve len; u steunt meteen een goed doel. De wedstrijd worlt geleid door de heer v. d. Schilden met twee neu trale grensrechters. Geslaagd ALKMAAR. De heer M. A. M. de Rooy alhier, slaagde te Utrecht voor de diploma's Lederkennis en Lederhandelaar bij het examen vanwege de Nederlandse Bond van Lederhandelaren. Ontvangst Duitse kinderen ALKMAAR Wij herinneren er aan, dat het transport Duitse kin deren in de middaguren in Alk maar zal arriveren. De kinderen zullen dan in de loop van de mid dag bij de pleegouders worden thuisgebracht. Onvocrzichtig gereden ALKMAAR. Gistermiddag, reed een 17-jarig meisje met on verantwoordelijke snelheid de Rid derstraat uit, in de richting van de Oude Gracht. Daar reed zij pardoes tegen een auto aan, waardoor zij kwam te vallen. Haar rijwiel werd zwaar beschadigd en het meisje werd aan de rechterknie gewond. Door de chauffeur van de auto werd zij naar huis gebracht. Burgerlijke St^nd ALKMAAR. Geboren: Jewa, d. van J. Bek en T. Antonowa; Charles A. J. z. van C. Logter en J. W. Visser. Ondertrouwd; Oskar P. Bos kamp, 22 j. en Henriëtte Smelig 24 j.; Klaas Erik, 27 j. en Maartje A. Bijleveld, 24 j.; Jacob A. Baart 26 j. en Antje Oppersma, 24 j. Gerardus R. Steensma, 24 j. en Wiebrechtje A. Blom, 22 j.Anne N. Smit, 21 j. en Grietje H. Hoog- vorst, 18 j. De Alkmaarse Bedevaart naar Heiloo ALKMAAR. De verenigingen die bij de Zondag a.s. te houden Alkmaarse bedevaart naar O.L. ter Nood te Heiloo haar vaandel ver tegenwoordigd wensen te zien wor den verzocht deze voor Zaterdag middag te bezorgen aan de pasto rie Nassaulaan. Spoorkaartjes te gen de gereduceerde prijzen van f 0,40 zijn slechts in beperkt aan tal aanwezig. Mulo-examens ALKMAAR. Geslaagd zijn voor het Mulo-examen B: P. Groen, Oude Niedorp, D. v. d. Heer, Oter leek, M. Oudendijk, Hensbroek, J. Slikker, Den Helder, H. E. Dijt, G. C. Keijzer, A. Boulogne, Den Burg, F. Meindertsma, Cocksdorp, E. T. Hoekenga, Middenmeer, J. G. Thö- ma, Den Oever, B. J. Brouwer, Oostwoud, J. G. de Koekkoek, Oost- Graftdijk. Voor diploma A: zijn geslaagd: H. K. Niehaus, C. W. Kweldam, R. H. de Haan, C. Blokker, J. C. Koo- ge, Bergen, K. T. Wolthuis, Oude Niedorp, T. van Keimpema, Den Helder, M. C. de Visser, Wieringen. K. Houtman, Hoorn, A. P. E. Goudsbloem, Hippolytushoef. Vooraf: 'n krachtig bord (met vlees en vet) gemakkelijk en goedkoop Oproep ALKMAAR Op 6 Juli werd omstreeks zes uur op de Van Hou tenkade een dame door een auto aangereden, waardoor deze dame 'n hersenschudding opliep. De chauf feur echter is doorgereden. De po litie roept bestuurder en getuigen op zich aan het politiebureau te melden afd. verkeer. R.K. Esperantoklubo ,,Ni Triumfos" ALKMAAR. Bij het op 18 Juni j.l. te Den Haag gehouden Esperan- to-examen slaagden voor het diplo ma A o.a.: J. Bakkum uit Limmen, E. Klaver, Bakkum N.H. en onze stadgenoten P. Bakkum, H. Huls kamp, E. Ruijter. Deze gediplomeerden, allen leer lingen van de R.K.ULO ..St.Joseph" te Alkmaar, interesseerden zich, behalve voor hun gewone studie, ook voor de mooie en practische wereldhulptaal. Onder de bekwame leiding van de Eerw. Br. Arsenius, de leider van onze vereniging, zagen zij kans het diploma binnen negen maanden te behalen. Een prachtig resultaat, waarmee wij de geslaagden en de Eerw. Broe der van harte gelukwensen. Collecte met muziek ALKMAAR. Bij de collecte, welke Zaterdag 9 Juli zal worden gehouden, ten bate van de t.b.c.- bestrijding, zullen muzikanten van de vier plaatselijke verenigingen, de Postharmonie, ,,St. Caecilia", ..Soli Deo Gloria" en- Excelsior" hun muzikale medewerking ver lenen. Vertrek Doelenstraat 3 uur. R.K. Wandelsportvereniging H.V.Z. ALKMAAR. Vanavond gaan We weer trainen. Zoals vanouds starten we weer vanaf de Paardenmarkt en wel om 7 uur. Op aller opkomst wordt dringend gerekend. Het bestuur. ARTSENDIENST Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn Zaterdag 9 Juli te 14 uur tot Maandag 11 Juli te 8 uur, alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: Veenïs, Beker. Nauta, Hoog kamer, Verheul, v. Wieringen, Ko ning, Schreuder en Bouwman. DIERENARTSENDIENST Hollands Noorderkwartier Zondag 10 Juli hebben dienst de dierenartsen N. D. M. Dekker, tel. 312 te 't Zand,' en P. v. d. Kolk, tel. 232 te Nieuwe Niedorp. Opbrengst Anjerdagcollecte EGMOND AAN DEN HOEF. De opbrengst van de Anjercollecte bedroeg alhier f 38.87. Kaasmarkt ALKMAAR. Aanvoer 57.000 kg. 6 stapels boerenkaas f 81.50; 13 stapels fabriekskaas f 80.50. Handel matig. -nmutEy kCAij) vbgkq vbgkqb ANJERDAG-COLLECTE SCHOORL. De totale opbrengst van de Anjerdag-collecte was f 268. Een mooi resultaat, waarvoor het comité dank brengt aan allen, die hiertoe hebben medegewerkt. Collecte autotocht ouden van dagen EGMOND-BINNEN. Gezien de prachtige resultaten, behaald met de autotocht van vorig jaar, heeft deze collecte, welke a.s. week in de dorpskom Egmond-Binnen gehouden zal worden, geen aanbeveling no dig. Wij vertrouwen zonder meer op succes. De hoofdbedoeling van dit bericht ligt dan ook in het feit alle belangstellende er op te wijzen, dat ook giften in natura zeer wel kom zijn. Wij denken hierbij in het bijzonder aan boter, broodbe legging, fruit en snoep. Mogen de collectanten na beëin diging van hun rondgang kunnen zeggen: „Het was beter dan vorig jaar." Over de collecte in Den Hoef volgt nog nadere mededeling. voor uw leven inderdaad. dat hebt u.ais un keuze doet u/tde zeer u/tce&re/de pracht couecr/e pennen van: m, Schoutenstraat 13 ALKMAAR Hel beste wal U op lafel kun! brengen I (Adv.) SCHOORL. Woensdag 13 Juli a.s., des morgens te half elf, zal het nieuwe rijwielpad naar zee officieel worden geopend. De C'limmissaris der Koningin is verzocht deze plechtigheid te willen verrichten. De opening zal geschieden aan 't begin van het nieuw aangelegde ge deelte van de weg bij de Zwarte Blink. Na de opening zal het offi ciële gezelschap zich over de weg naar het eindpunt aan zee begeven. Belangstellenden wordt aangeraden zich precies half elf bij het begin van het nieuwe gedeelte op te stel len. Dat dit pad, dat wellicht tot de mooiste van ons land behoort, in 'n behoefte voorziet, blijkt wel uit het drukke gebruik, dat er nu reeds van wordt gemaakt. Het pad zelf, dat zich kronkelend door de duinen begeeft, is de be kroning van een ideaal voor de Schoorlaar. Twintig jaar geleden reeds opperde Frans Stenneberg, de vroegere brievengaarder, het idee om een weg dwars door de duinen naar zee aan te leggen, doch het Staatsbosbeheer wilde hiervoor nimmer toestemming geven. Lang zamerhand echter kregen andere ideeën de overhand. De boswach ters m Schoorl vonden het idee in latere jaren nog zo gek niet en nu de heren Jansen en Sioeihorst ge daan hadden weten te krijgen, dat verschillende wegen in de duinen werden verhard, vooral ook om bij eventuele bosbranden snel en doel matig hulp te kunnen verlenen, achtte het Gemeentebestuur de tijd aangebroken om nogmaals een po ging te wagen. Na veel onderhandelingen en na het overwinnen van talloze moei lijkheden kon eindelijk worden medegedeeld: ..De W5g komt er!" Verschillende instanties werden of moesten worden ingeschakeld, en tenslotte werkten allen mee: het Staatsbosbeheer, de Prov. Water staat en de D.U.W. De gemeente zou de weg aanleggen met behulp van D.U.W.-arbeiders, omdat de ge meente financieel niet in staat was in eigen beheer deze werkzaamhe den te laten verrichten. De uitdruk kelijke voorwaarde werd echter ge steld, dat het alleen een rijwielpad mocht worden, waarmee de gemeen te zich accoord verklaarde. De weg werd, althans de aarden baan, voor het grootste gedeelte aangelegd in de vorige oorlog door geïnterneerden van het .kamp te Bergen. Vandaar dat velen de Mun- nikenweg nog noemen: Russenweg of Duitse weg. Men was toen echter niet verder gekomen dan tot het Waterbosje. Gedurende de achter ons liggende bezettingsjaren heeft de Duitse Weermacht er een klinkerweg van gemaakt en die doorgetrokken tot de Zwarte Blink, 1740 meter van zee. Dit laatste gedeelte nu heeft de gemeente aangelegd en gaf daar toe opdracht aan de fa. Gebr. Min te Bergen. Het duinlandschap heeft hierdoor niet in het minst geleden. Het pad ligt daar alsof het er steeds heeft gelegen. Er is hierdoor een stuk duinlandschap voor het publiek ont sloten, dat werkelijk uniek mag worden genoemd. In ongeveer 15 minuten is men nu vanaf de Here- weg per rijwiel aan het strand. Men kan nu de duinen in alle richtingen per fiets doorkruisen. GEMEENTERAAD BEEMSTER BEEMSTER. De Beemster ge meenteraad kwam in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Pes- man. Afwezig de heer J. Poel. Van 28 bewoners van de Pur- merenderweg tussen Volgerweg en Rijperweg is een verzoek ingeko men om geen straatverlichtings belasting in te v'oeren. Dit verzoek gaat naar B. en W. om prae-advies. Door het hoofdbestuur van het per soneel in overheidsdienst wordt ge vraagd om de vacanfietoeslag zo danig te regelen dat men daar in derdaad tijdens de vacantie gebruik van kan maken. B. en W. willen deze zaak regelen in overeenstem ming met het rijkspersoneel. Besloten werd om niet in te gaan op een verzoek van de Bond tegen Vloeken en het schenden van Gods Heilige Naam om subsidie. Van Ged. Staten was bericht ont vangen dat de jaarwedde der wet houders met ingang van 1 Januari 1949 was gesteld op f 500. Afgewezen is het verzoek aan Ged. Staten om ten aanzien van de salariëring van de burgemeester de gemeente in een hogere klasse te stellen. Door de toneelveren. „Nieuw Be gin" was een subsidie gevraagd aan de gemeente. Het college van B. en W. stond op het standpunt dat al leen subsidie gegeven wordt aan verenigingen aangesloten bij de Beemster Gemeenschap, terwijl bo vendien de omvang van deze ver eniging, uitsluitend optredend in de Friese taal, niet groot is. Ondanks dat de heer Muntge- werff er voor pleitte dat aan deze vereniging wel subsiuie wordt ge geven, werd op het verzoek afwij zend beschikt. Aan het ziekenfonds „Eendracht maakt macht" werd een subsidie verleent van f 390. Aan de Coöp. Zuivelfabriek „Bamestra" werd een jaarpremie toegekend van f 1080 voor de ver bouw van een woning Middenweg 156 en aan de wed. D. Waal, Zuider- weg een premie van f 675 eveneens voor verbouw van haar woning. Aan mevr. E. Bourgonjen wordt op haar verzoe eervol ontslag ver leent als onderwijzeres in de Nutt. Handwerken aan de Ulo-school te Midden-Beemster. In overeenstemming met het ad vies van de inspecteur van het on derwijs wordt besloten om een bo ventallige leerkracht aan te stellen bij' het Ulo-onderwijs te Midden- Beemster voor rekening van de ge meente. Bij de vaststelling van de begro ting voor 1949 is op deze uitgaaf reeds gerekend. Op voorstel van het dag. bestuur wordt besloten om voor regeling van de financiering van de woning bouw een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten; waardoor een bedrag van f 43.500 wordt verkregen. Na gehouden overleg met be voegde instanties zijn de plannen voor restauratie van de toren van de N. H. Kerk uitgewerkt door de architect C. W. Royaards te Schoorl Het werk is onderhands aanbe steed waarbij de laagste inschrijver was de fa. D. Huisman Jr., te Delft voor f 100.150. Met enige bijkomen de kosten zal de gehele restauratie vorderen een bedrag van f 120.750. Behoudens goedkeuring door Ged. Staten willen B. en W. het werk nu aan genoemde firma opdragen. Zij vragen daarvoor een crediet van f 120.750. Na uitvoerige bespre kingen wordt hiertoe besloten. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. om als ligplaats voor woonschepen aan te wijzen een ge deelte van 150 M. lengte van de Noord-Oostelijke dijk, gemeten van af 75 M. van de Beemsterbrug in N. O. richting. Daar zullen dan enige voorzieningen moeten wor den getroffen als straatverlichting, waterleiding enz. Men zal dan daarvoor ook enige heffing moeten betalen. Daarop wil het college echter nader terugkomen. Besloten werd om aan de aan nemer Joh. J. Limburg te Purmer- end op te dragen de bouw van een dubbele arbeiderswoning voor de som van f 20.700. Aangenomen wordt een regeling voor het uitvoeren van werken voor de Waterleiding, in welke re geling wordt bepaald dat de helft van de kosten voor rekening van de gemeente en de andere helft voor rekening van het P.W.N. komt. Besloten wordt om aan het ge- meentepersoneel een vacantietoe- slag te geven van 2 pet., hetwelk de gemeente zal komen op f 4200. Daarop zal, evenals voor het rijks personeel, voor het personeel der lagere organen een voorschot wor den verleent. Besloten wordt om aan J. Form- sma een uitkering te vertrekken van f325, zijnde een overbruggings toelage voor geleden schade we gens ontijdig ontslag wegens af keuring. De rekening van het Burg. Arm bestuur over 1947 wordt goedge keurd in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f32.775.40. De rekening van het Grondbedrijf eveneens. Deze sluit met een na delig saldo van f 669.81. De reke ning van de gemeente over 1947 sluit met een voordelig slot van f 16.383.90 gewone dienst. De geloofsbrieven van alle nieuw benoemde leden van de gemeente raad worden onderzocht en accoord bevonden. Nadat nog verschillende begro tingswijzigingen waren goedge keurd en aan B. Visser en K. Kool ontheffing van de hondenbelasting is verleend, wordt na gehouden rondvraag de vergadering gesloten. ONZE ACENDA BIOSCOPEN: Victoria Thea ter: Spionnen aan de Theems, 14 jr.; Harmonie Theater: Titanenstrijd (Technicolor), 14 jr.; ABT. Het atoomspook, 18 jr.; De man met het doden masker; Cinema: Are de Triomphe, volw NACHTDIENST TAXI'S: Nassau-garaga, Nassaupl. Telef 3545 NACHTDIENST APOTHE KEN: B. H. J. Schouten, Emmastraat 47. Herijk EGMOND BINNEN. De herijk van maten en gewichten voor Eg mond-Binnen en Egmond aan den Hoef vindt dit jaar plaats op 3 Aug. a.s. in de kleuterschool aan de Voor straat te Egmond aan Zee. De brug is open TUITJENHORN. Werklieden der Banne Harenkarspel hebben de laatste hand gelegd aan de brug bij de Weduwe Tak. De bekisting is weggenomen en de klinkerbestvating is gereed. De nieuwe brug heeft een breedte van 6 M. en kan voor het snelverkeer een belangrijke verbe tering worden genoemd. Nadat de laatste beletselen waren weggeno men, is de brug onmiddellijk open gesteld voor het verkeer. Ons dorp is nu voor de helft uit haar isolement verlost, want de brug bij Café Duijves is nog niet klaar. Het ziet er echter naar uit dat het ook daar niet meer zo lang zal duren. De kabel wordt1 verbeterd HEER-HUGOWAARD De ka bel te Heer-Hugowaard, die reeds enkele jaren in slechte berijd- en begaanbare toestand verkeert, zou volgens destijds ontvangen toezeg ging van het polderbestuur, zo spoe dig mogelijk verbeterd worden. Van deze verbetering is het tot nog toe niet kunnen komen, gezien vele polderwegen een achterstand in on derhoud vertoonden en bij het her stel voorrang genieten. Ook dit jaar blijkt nog niet aan uitvoering gedacht te kunnen worden, al zijn de polderwegen dan ook reeds aan merkelijk verbeterd. In verband hiermede heeft het gemeentebestuur van Heer-Hugo waard gemeend elders te moeten informeren, om tot een spoedige verbetering te kunnen geraken. Straks staat de natte tijd weer voor de deur, met het gevolg dat dan de kabel weer één plas al plas zal zijn. Ongelukkig dan de huismoe ders met kleine kinderen, die als jonge eenden weer op 't water af trekken en bij en in de plassen veel vermaak vinden. Bovendien vestigen zich in de nieuwbouw aan deze weg binnen kort nog weer 8 gezinnen. Het gemeentebestuur wil alles in het werk stellen om voor de win ter begint een en ander in orde te hebben. Contact' tussen missie-Leimena en noodregering BATAVIA, 8 Juli (Aneta). De missie onder dr. -Leimena, die zich naar Sumatra heeft begeven voor een tweede poging om con tact te krijgen met de noodrege ring van Sjafruddin Prawirane- gara, heeft op 6 Juli de leden van de noodregering ontmoet op de vooraf overeengekomen plaats, aldus een mededeling van de repu blikeinse delegatie te Batavia. LANGEDIJK, 8 Juli Aanvoer 110.000 kg aardappelen: eerstelin gen 7.509.40, drielingen 5.506.90, kriel 4.40—4.50, 1400 bos peen 9.10, 400 stuks bloemkool I 29.60, I afw. 101#.70, 1500 kg rabarber 8.20, 2000 kg 'gele kooll4.6015.50, 4.000 kg witte kool 17.50, 31.000 kg rode kool 16.90—21.30. N.-SCHARWOUDE, 8 Juli - Aan voer 102.000 kg aardappelen: eer stelingen 7.509.30, drielingen 3.70 5.40, kleine 3.60—4,10, rode eer stelingen 8—8.50, eigenheimers 8 12.10, bl. eigenh. 7.60—11.20, 750 kg witte kool 16.30, 450 kg rabarber 8.40, 530 stuks bloemkool Ia 27. I 20.—, ZUIDERKOGGE, 7 Juli Mid del schots 88,60, kleine 5.806,50, kriel 3.804.10, grove rode 7.50 7.60, middel rode 8—8.30. Aanvoer 40.000 kg. MEIjEMBLIK, 7 Juli Aanvoer 147.000 kg aardappelen, gr. 7.60 8.80, dr. 6.20—6.70, kriel 3.60—3.80, rode eersteling 88.70, eigenhei mers 9.20—9.40, blauwe eigenh. 8 9.40, aardbeien 6568. HOOGKARSPEL, 7 Juli Aan voer 110.000 kg aardappelen: grof 7.50—7.80, fijn 7.90—9, klein 5.90— 6.80, kriel 44.50, 20 kg aardbeien 64—69. W ARMENHUIZEN, 8 Juli. Aanvoer 35,300 kg aardappelen: eersteling 7.809, rode eersteling 9.30, grove 8.40. drielingen 5.10 6.80, kleine 4.205.10, bloemkool 25.—. GROOTEBROEK, 7 Juli Aan voer 425.000 kg vroege aardappelen: groot 7.808.70, klein 5.906.70, kriel 3.705.20, rode eersteling 7.60 —9.20, blauwe eigenheimers 8.30 8.90, 125 kg aardbeien 5583. AVENHORN, 7 Juli Aanvoer 127.600 kg aardappelen: grove 7.50 7.70, middel 7.508.90, drielingen 5.10—5.80, kriel 3.90—4.40, 16.700 kg rode schot 8.609.40, 700 kg bieten 6.40—6.50. WOGNUM, 8 Juli Aanvoer 56.000 kg aardappelen: middel 7.50 —8.50, grof 7.50—8, driel. 4—6.20. rode eerstelingen 88.60, grof 7.80 8.50, driel. 3.904,60, peulen 15 48, rode bessen 3758, bloem kool 931, sla 1.502.50, aardbeien 5487, andijvie 67, slabonen 1.20 —1.36, bospeen 914, komkommers 916, doperwten 3133, tomaten 25—40, rabarber 12—17, waspeen 7 14, knolbieten 66.20, bosselderie 6.50, perziken 19.10, tuinbonen 11 —14. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het)»K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. AANHOUDEND VRIJ KOEL WEER Zwaar bewolkt met aanvan kelijk nog hier en daar enige motregen, maar morgen plaat selijk opklaringen. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Weinig verande ring van temperatuur. Examens R. K. Lyceum ALKMAAR. Voor het eind-exa men HBS A zijn geslaagd: G. v. d. Idsert, Tiny Kühne, Jn. Kops, Maria van Latum, Piet Smit, Jac. Spruijt, Jac. Stikvoort Jn. de Winter, allen te Alkmaar, Barna de Grauw, Ge rard Krijgsman te Bergen, Dick Liefting te Heiloo; Theo Schagen te Hoorn; Jn. Steltenpool te Ob- dam; Jac. Vervoört, Wim Zaal te Castricum. Afgewezen geen. BARI, 7 Juli (A.P.). Vandaag zijn de stoffelijke resten geïden tificeerd van twee slachtoffers van het verongelukte K.L.M.-toestel „De Roermond". Het stoffelijk overschot van ge zagvoerder Hans Plesman kon di rect geïdentificeerd worden. Eerst vanmiddag bleek, dat het tweede stoffelijk overschot dat van de 24- jarige marconist Leendert Post uit Amsterdam was. Tot nu toe zijn door de duikers op zeven na alle lijken van de 33 slachtoffers geborgen. Het wrak van „De Roermond" ligt bijna 45 meter onder de opper vlakte van de zee. BERLIJN, 7 Juli (A.P.). De Amerikaanse inlichtingendienst heeft vandaag een rapport ont vangen, waarin gezegd wordt, dat Jozef Kardinaal Mindszenty in de gevangenis zo zwaar mishandeld is, dat hij zijn geestvermogens ver loren heeft. Ir. het rapport staat, dat de kar dinaal uit de gevangenis naar een ziekenhuis voor zwakzinnigen in Tipometzo overgebracht is. Een hoge Amerikaanse officier zei, dat het rapport „waarschijn lijk waar" is. Het is een verzame ling van feiten, welke afkomstig zijn van zegslieden uit de gehele Balkan. VOOR BETERE LAAT 70. ALKMAAR Portretfotograven Oudegracht 285 B, Alkmaar Telef. 3520 BIERKADE 2 ALKMAAR 0 Speelgoederen 0 Feestartikelen 0 Byouterie Huigbrouwerstr. 61 ALKMAAR TEL. 4298 Adverteert in dit blad Voctpompcn Slangen Handpompen Rep.dozen Bandcnlichtcrs Jasbeschermers Kinderzitjes Achterlichten Bellen Bagagedragers Dubb. fietstassen Autopeds 13.25 op luchtbanden Laat 158—160 Alkmaar - Tel. 3663 HOFPLEIN 49 ALKMAAR étalages en vraagt vooral binnen! ,,Billyk man" Langestr. 27 De populaire zaak KINDERBADJES, gegalv. practisch mo del 8-75 Prima BROODZAAG Eng. fabr. 1.45 INMAAKKETEL, pri ma emaille, kan te vens dienen als kook- ketel, compleet m. in zet 18.75 FLESKLEMMEN 11 ets. HOUDERVEREN 10 ets. PLASTIC SLACOUVERTS 1-38 LIMONADE' RIETJES 50 st- transparant 39 ets. PLASTIC EIER. LEPELS, p. st. 16 ets. BROODTROMMELS, emaille lak, in diverse mooie kleuren 6.50 LIMONADE GLAZEN vanaf 20 ets. WATERSTEL 3-delig 1.98 ZE ZIJN ER WEER! KOFFIEPERCULA. TORS, zuiver allumi. nium, smaakvrij 4.25 DEKKARAF met glas 84 ots. ROOMKLOPPERS vanaf 1.95 Speciaal voor pensions Pracht kwaliteit TAFELZEIL, p. m. 6.94 143 cm. breed. Spaart uw linnengoed. M ROOMFLES. B OPENERS 7 ets- TUINSLANG ijzersterk met canvas- inlage, p. m. 1-48 KAMERPOTTEN emaille lak 1.90 ZONNEBRILLEN voor kinderen 95 ets. Normale grootte reeds vanaf 1.25 PLASTIC BEKERS met oor 34 ets- Opvouwbaar BROOD TROMMELTJE 1.15 THERMOSFLESSEN 1/4 liter 2.47 liter 2.97 BOTERDOOS met glas inzet, v.a. 1-85 VISSTOELTJES met linnen zitting 3.25 PICNIC-BESTEK vanaf 1.10 INSCHUIFBEKER in doosje, alum. 1.20 Verrast uw kind met een prachtig KLAP- n PERTJESPISTOOL 95 ct. 1é PISTOOL met pijl en schietschijf 1.45 ALUM. BORDEN 55 ets. STRAND. EMMERTJES 75 ets. ZANDVORMPJES 5 ets e Zolang de voorraad strekt geeft deze bon recht op het kopen van 2 GEDECOR. KOP en SCHOTELS a 95 ets. en 2 ETENSBORDEN a 37 ets. Langestraat 24 - Achterstraat - Houttil

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2