Nieuw Londense havenstaking beëindigd Maandag zal het werk worden hervat Britten weten hoe atoom bom te maken Autobus door tram geramd Dr. van Royen in Singapore Werkwijze Inter-lndonesische Conferentie Belgische koningskwestie tot de herfst uitgesteld Atlantisch Pact in de Franse nationale vergadering Grote brand EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN nHd Londense havenstaking beëindigd Zaterdag 23 Juli 1949 45e jaargang No. 1 1621 Bestuurslid van de E.V.C. door de Engelse regering uitgewezen Gesneuveld in Indonesië Van Cauv/elaerts opdracht voltooid Sovjet-antwoord op Westelijke nota's Geheime besprekingen liepen over levering uraniumerts in de hoofdstad 14 gewonden Voorlopige agenda Verenigde Naties Brand bij Van Gelder Samenstelling Rep. delegatie naar RTC Koninklijke Familie in Londen Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E.M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is *t nergens veilig. (Vonde SC* H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren; HOORN. Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Laat 221, tel 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K2240 Renter meldt uit Londen, dat de leiders van de onofficiële staking in de Londense havens de 15000 stakende arbeiders hebben geadviseerd, Maandag weer aan het werk te gaan. Het besluit werd genomen tijdens een massameeting in het Victoria- park, waar duizendtallen arbeiders aanwezig waren. Er werd een resolutie aangenomen, waarin o.m. werd verklaard, dat onder geen beding intimidatie en uitsluiting zouden worden geduld. Wanneer de havenarbeiders Maandag 't werk hervatten, zal het verlies, aan loon rond 400.000 pond bedragen. Twee buitenlanders, w.o. een Nederlander, die met de stakingsleidérs annex waren, zijn het land uitgezet. Het aftreden van lord Hammon werd geëist, die inmiddels afgetreden is. De Canadese zeeliedenvakvereni ging gaf oorspronkelijk de aanlei ding tot de staking. Leden van de Canadese zeelie denvakverenigingen zouden de schepen, die Canada tot bestem ming hebben, zelf behandelen. De voorzitter van het stakings comité Dickens zeide, dat leden van zijn comité, een onderhoud hadden gehad met vertegenwoor digers van de Canadese zeelieden- vavereniging, hetgeen de eerder genoemde aanbeveling tot gevolg had gehad. Harry Davies, voorzitter van de Canadese vakvereniging zeide, dat de nieuwe houding van zijn vak vereniging slechts betrekking had op Engeland. De Canadese zeelie denstaking zou in Canada en de rest van de wereld worden voort gezet. Het zou ten goede komen aan de vérdere belangen van de Lon dense havenarbeiders dit gebaar te maken, ook al zou dit een be nadeling van de Canadese zeelie den zelf betekenen. Het doen der bovengenoemde aanbeveling viel samen met de regeringsorder tot deportatie van de drie buitenlanders, die gisteren op het Londense vliegveld aan kwamen. Officieel is medegedeeld, dat drie vreemdelingen, van wie er twee vertegenwoordigers zouden zijn van het internationaal congres van havenarbeiders, dat verbon den is aan de wereldbond van vakverenigingen, en de derde een Nederlandse communist, te Lon den zijn aangehouden. De betrokken personen zijn Louis Goldblatt, John Maletta en Jonan Frederik Blankenzee. De Britse minister van Binnen landse Zaken, Chuter Ede, heeft medegedeeld dat deze drie perso nen, daar zij beschouwd worden ais communistische beroeps-agita tors, die tot taak zouden hebben de staking bij de Londense havens te doen uitbreiden, uit het land zijn gezet. Zij zijn per vliegtuig in Enge land aangekomen met „nauwkeu rig omschreven instructies om con tact op te nemen met de haven arbeiders en hen een internatio nale boycot tegen Britse schepen te beloven", verklaarde hij tevens in het Lagerhuis. Sir David Maxwell Fife steunde namens de conservatieve opposi tie de maatregel van de minister van Binnenlandse Zaken. De communist William Gaila: cher noemde het „een ontstellend iets" dat de minister van Binnen landse Zaken „ijlings" tot deze maatregel zou zijn overgegaan „op het schreeuwen van de oppositie". Ede antwoordde, dat hij in deze kwestie niet onder pressie had ge handeld. Verder zeide hij, dat, Voorzover hij wist, deze drie vreemdelingen de eerste waren, die zich met de kwestie der sa- venarbeiders hadden ingelaten. De minister van Arbeid werd in De regering maakt bekend dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indo nesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesneuveld 28 Juni 1949: Sold. P. Dubbelman uit Lage Zwaluwe. Gesneuveld 9 Juli 1949: Sold. G. M. F. J. Mutsers uit Someren. Gesneuveld 11 Juli 1949: Sold. J. Frederiks uit Odoorn. Gesneuveld 12 Juli 1949: Sold. Ie kl. S. Schaafstra uit Barradeel (Fr.). Gesneuveld 14 Juli 1949: 2e It. G. N. Cobelens uit Haarlem. 2e lt. F. W. Dercksen uit Apeldoorn. Gesneuveld 15 Juli 1949: Sold. F. H. Lelieveld uit Loosduinen. 2e It. R. Postuma, uit Brunssum. Gesneuveld 16 Juli 1949: Sold. G. A. de Ruyter uit Nijmegen. Koninklijk Ned.-Ind. leger: 5 militairen, afkomstig uit Indonesië. het Lagerhuis de vraag gesteld, of de regering thans de noodtoestand zal opheffen. De minister antwoordde hierop, dat „de regering tot Maandag moet wachten om te zien welke uitwerking het vandaag door de arbeiders genomen besluit heeft". Belangrijke export-zendingen, waaronder honderden auto's, staan te wachten op verzending. De militairen hebben zich hoofd zakelijk bezig gehouden met het lossen van met voedsel geladen schepen, waardoor een tekort aan levensmiddelen voorkomen kon worden. i De heer J. F. Blankenzee is be stuurslid van de bij de E.V.C. aan gesloten Nederlandse Bond van Zeevarenden.WAls afgevaardigde van deze bond is hij onlangs nog naar een werkcongres in Marseille geweest tijdens hetwelk werd op gericht een beroepsinternationale organisatie voor transport. EXTRA CONTINGENT TOMATEN NAAR ENGELAND De Engelse regering heeft goed gekeurd, dat Nederland behalve de overeenkomstig het handelsver drag gedurende de maand Juli te PARIJS, 22 Juli (Reuter). De Franse nationale vergadering is leveren week-contingenten van hedenavond begonnen met het de- 1500 ton tomaten, een extra con- bat over het wetsontwerp anhouden- 1 de ratificatie van het Atlantisch tmgent van 1500 ton tomaten naar i pact Engeland zal kunnen exporteren, I Men acht ratificatie practisch ze- Bovendien werd ook de actie van de Canadese zeelieden c.a. besproken. In een kleinere com missie te Parijs heeft Blankenzee die besprekingen voortgezet. Men vermoedt dat B. en de twee Ame rikanen zijn aangewezen om in Londen de situatie te gaan bestu deren. Noch bij de Nederlandse Bond van Zeevarenden, noch bij de E.V.C. heeft men iets van B. gehoord, aldus het A.N.P. BATAVIA ,22 Juli (Aneta). De voorzitter van de Nederlandse delegatie, dr. van Royen, is in Sin gapore aangekomen, waar hij op uitnodiging van de Britse hoge commissaris, Malcolm Macdonald, enige dagen zal logeren. Dit be zoek is niet officieel. Naar aanleiding van berichten, als zou dr. van Royen Zondag naar Djogja gaan voor hiesprekingen over het staken van het vuren, werd van bevoegde Nederlandse zijde te Batavia verklaard dat zulks mede in verband met zijn bezoek aan Singapore, zeer on waarschijnlijk is. Wel achtte men de waarschijnlijkheid aanwezig, dat begin volgende week te Djogja informele besprekingen over het staken van het vuren zouden kun nen aanvangen, waartoe dan de destijds voor dit doel ingestelde tweede subcommissie, waarin vgn Nederlandse zijde mr. Gieben voorzitter is, Zondag naar Djogja zou gaan. Kringen, die in nauw contact staan met de UNCI, konden he denmorgen nog geen mededelingen doen over een eventuele reis van de leden der UNCI naar Djogja. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Trygve Lie, brengt op het ogenblik de vacantie met zijn gezin door in het vaderland, Noorwegen. Als welkom boden zijn vrienden hem een zomerhuisje in de bergen bij Roros aan. De grond, waarop ,,Lieset" het zomerhuisje, staat, kreeg hij voor zijn 53ste ver jaardag ten geschenke van de bekende Noorse schrijver Johan Falkberget. johan Falkberget overhandigt de oorkonde, waarmee het eigendomsrecht van de grond wordt overgedragen, aan de heer en mevrouw Trygve Lie. DJOKJAKARTA, 22 Juli. (Aneta) De voltallige vergaderingen van de Inter Indonesische conferentie zullen, voorzover zij te Djokja ge houden worden, plaats hebben onder voorzitterschap van Moh Hatta, ter wijl in de vergaderingen te Batavia Sultan Hamid voorzitter zal zijn, aldus werd in de vergadering van Dinsdagmiddag besloten. Er werden voorts drie commissies ingesteld: BRUSSEL, 22 Juli (AP). De Belgische politieke partijen zullen trachten de regeringscrisis te over winnen door een oplossing van de Koningskwestie tot de herfst uit te stellen. Na drie weken van onderhande len met de politieke partijen heeft Franz van Cauwelaert vandaag te genover verslaggevers verklaart, dat hij zijn opdracht als voltooid be schouwt. Alle politieke partijen waren het, zoals hij zei, eens over de buiten landse en koloniale politiek. Volgens politieke kringen zal Gaston Eyskens, minister van Fi nanciën in de regering-Spaak, tot voorlopig premier worden benoemd. In dezelfde kringen vin men van mening, dat de premier zeker een katholiek zal zijn en dat een coa litie-regering zal worden gevormd van katholieken, socialisten en libe ralen. In het regeringsprogramma zal de nadruk worden gelegd op econo mische en sociale vraagstukken. Een oplossing van de netelige Ko ningskwestie zal worden uitgesteld tot begin November, wanneer het parlement na het zomerreces weer bijeenkomt. Het is vrijwel zeker, dat Paul Henri Spaak in een dergelijke coa- ker en verwacht alleen oppositie van communistische zijde. Rene Mayer, voormalig radicaal minister, die het debat opende en aandrong op ratificatie, zei, dat de regering rekening hield met „de noodzakelijkheid van materiële en financiële hulp van de V.S. aan onze nationale verdediging." Tevens merkte hij op: „de Fransen moet worden verteld, dat hun veiligheid niet alleen gegarandeerd zal wor den door de ondertekening van het Atlantisch Pact. Militaire hulp, evenals economische hulp, veronder stelt een krachtsinspanning van de genen, die de hulp ontvangen, zelf". Het' Atlantisch Pact was een on misbare inleiding tot een gemeen schappelijke militaire strategie, zo zei hij. De vergadering ging tot Zaterdag uiteen. litie-regering de portefeuille van Buitenlandse Zaken zal behouden. De katholieken, die met een vol ledige meerderheid in de senaat uit de bus kwamen, wilden de Konings kwestie opgelost zien. Zij wensten een referendum. De socialisten, li beralen en communisten, die de meerderheid hebben, in de Kamer van afgevaardigden, waren ten zeerste gekant tegen een dergelijke oplossing. Het ziet er thans naar uit dat de partijen tot een compromis zijn ge komen door een strikt beperkt uit stel van de oplossing der Konings kwestie. Er is weinig kans, dat de coalitie-regering een lang leven be schoren zou zijn als de Konings kwestie opnieuw in overweging ge nomen moest worden. MAATREGEL TEGEN ABBÉ BOULIER PARIJS, 22 Juli (Reuter). Mgr. Roger Beaussart, vicaris- capitularis van Parijs, heeft be kend gemaakt, dat Abbé Jean Boulier na 14 September geen Mis meer mag lezen in het bisdom Parijs. Dit verbod was hem opge legd, omdat pater Boulier deel genomen had aan een plechtigheid die was georganiseerd door het „katholieke actie-comité" van de Tsjechoslowaakse regering en zich geschaard had aan de zijde van de door het Vaticaan geëxcommuni ceerde priesters. Gistermorgen kwamen te Delfzijl de stoffelijke overschotten van de in de oorlog op het eiland Rottumeroog aangespoelde Franse militairen aan. Aan de haven hadden zich een erewacht van 4 R.l. uit Westerbork en een deputatie van leerlingen van de Zeevaartschool Abel Tasman opgesteld. De stoffelijke resten zullen naar de Franse erebegraafplaats te Capelle worden overgebracht. een staatkundige commissie, waarin voor de republiek als voorzitter op treedt de heer Supomo en met als republikeinse leden de heren Sa- stroamidjojo, Tedjasukmana, Man- gunsarkoro, Sukiman, Latuharhary, Subadio Sastrosatomo. Voor de BFO Sultan. Hamid als voorzitter en als leden Anak Agung, Suparmo, Djumhana, Kosasih, Ab dul Malik, Radjo Kaliamsjah, Ta Teng Keng en Oervai. Voorzitters in de economisch-financi?le com missie zijn resp. voor de republiek de heer Djuanda, voor de BFO de heer Indrakusuma. In de veilig heidscommissie heeft voor de repu bliek als voorzitter zitting de heer Leimena en voor de BFO Sultan Ha mid. Deze commissies zijn onmid dellijk aan het werk gegaan en daar op heden een voltallige vergadering der delegaties kan worden verwacht, zou nog Donderdag verslag worden uitgebracht aan de agenda-commis sie over de eventueel bereikte ac- coorden. De nog hangende kwesties zouden dan te Batavia worden be sproken. MOSKOU, 22 Juli (Reuter). Volgens een hedenochtend vroeg door Radio Moskou omgeroepen Tass-bericht heeft de Sowjet-Russi- sche regering de tweede Engels- Amerikaanse nota, waarin wordt verklaard, dat Bulgarije, Hongarije en Roemenië de met hen gesloten vredesverdragen hebben geschonden en waarin de Sowjet-Unie wordt verzocht deel te nemen aan de in de vredesverdragen hiertegen voor ziene stappen, afgewezen. In de Sowjet-nota, die in ant woord op de Brits-Amerikaanse no ta te Londen en Washington is overhandigd, wordt verklaard, dat Engeland en de Verenigde Staten geen nieuwe bewijzen hebben kun nen overleggen om hun hernieuwd verzoek te ondersteunen. De maatregelen, die Hongarije, Bulgarije en Roemenië tegen ker kelijke en politieke organisaties hebben genomen en die de Weste lijke mogendheden schendingen van de clausules betreffende de men senrechten in de vredesverdragen achten, noemt de Sowjet-nota „maatregelen in overeenstemming met de door de vredesverdragen aan deze landen opgelegde verplich ting om organisaties met fascisti sche inslag te ontbinden". WASHINGTON, 22 Juli (Reu- terter). -Reuter verneemt van gezaghebbende zijde, dat de Ame rikaanse regering de steun van het congres zoekt voor een nieuwe geheime overeenkomst met Bel gië en Engeland tot voortzetting van het aankopen van uranium erts uit de Belgische Kongo. De huidige overeenkomst, die in 1944 tussen de drie landen is ge sloten, loopt dit jaar af. Volgens berichten uit gewoon lijk welingelichte bron te Washing ton is het de kwestie van de Ura- nium-overeenkomst en niet die van de uitv isseling van atoom- bomgeheimen, die de voornaamste aanleiding vormde voor de on langs gehouden geheime vergade ringen van hoge ambtenaren en congresleiders over de betrekkin gen van Amerika met andere lan den inzake de atoomenergie. Wat het verstrekken van atoom bomgeheimen aan Engeland be treft, wordt er te Washington op Zeventiende eeuws pakhuis in de as gelegd Voor de tweede maal dit jaar heeft een feil» brand een van de zeventiende eeuwse pakhuizen op het Prinseneiland te Amsterdam in as gelegd. In Maart j.I. gingen drie pakhuizen, de nummers 81, 83 en 85 in vlammen op en Vrijdagmiddag werd een dubbel pakhuis op nr. 75 grondig vernield. De brandweer was spoedig ter plaatse. Om vier uur, een half uur na het uitbreken van de brand, arriveer de ook de drijvende spuit „Jan van der Heyden". Met een dikke straal werd het waterkanon, dat 4000 liter water per minuut verwerkt, op het pand gericht. Toen de brand tot in de nok van het gebouw woedde, liet de brandweer het terrein voor het pakhuis ontruimen, omdat het gevaar niet denkbeeldig was, dat de brede topgevel naar beneden zou storten. Nauwelijks hadden de brandwachts zich teruggetrokken en was de ladderwagen weggereden, of inderdaad kwam de topgevel met donderend geraas naar beneden en stortte tevens het dak gedeeltelijk in. Om half vijf gaf de brandweer het sein: „brand meester". De brand is hoogstwaarschijnlijk ontstaan, doordat een schilder, die daar werkzaamheden verrichtte, bij het afbranden van een deur onvoor zichtig te werk is gegaan. In het pakhuis waren gevestigd de meu- bel-spuitinrichting van de firma Wegter. een bleekwaterfabriek en een brillenslijperij. MAANDAG BOODSCHAP VAN TRUMAN Officieel is bekend gemaakt dat president Truman het voorgestel de programma voor het verlenen van militaire hulp, dat de „rugge steun" zal worden van het Noord- Atlantisch verdrag, Maandag a.s. aan het congres zal voorleggen. Met deze steun zal een bedrag gemoeid zijn van een milliard dollar. Men verwacht, dat in het voor stel een bepaling zal zijn opgeno men, dat aan de Europese landen geen atoombommen mogen wor den geleverd. Vrijdagmiddag is te Zandvoort een autobus uit Rotterdam tegen een uit Zandvoort komende tram van de Noord Zuid Hollandse Tramweg Mij opgereden. De bus werd van achteren opengereten. Een gezelschap van 25 Rotter dammers had een bezoek gebracht 1 aan Schiphol en wilde alvorens naar huis terug te keren nog een kijkje gaan nemen bij het ge strande schip „Banck", dat op het Bloemendaalse strand vast zit. De bus is het eigendom van de Rotterdamse reiscentralo en werd bestuurd door D. J„ die van de situatie daar ter plaatse niet goed op dé hoogte was, zodat hij geen aandacht besteedde aan het z.g. slingerlicht noch aan het bellen, dat gehoord wordt bij nadering van een tram. Op het allerlaatste ogenblik zag hij de tram aanko men. Door vol gas te geven tracht te hij nog een botsing te voorko men. Doch te vergeefs, de tram greep de bus aan de rechter zij kant. De bus werd volkomen open gereten. Zes gewonden moesten naar het ziekenhuis worden over gebracht. Acht andere gewonden konden ter plaatse worden gehol pen. De andere elf passagiers kwamen met de schrik vrij. De toestand van een van de zes naar het ziekenhuis vervoerden, n.l. die van mevr. Seeters, is zeer zorg wekkend. LAKE SUCCESS, 22 Juli (Reu ter). Vrijdag is de voorlopige agenda van de vierde zitting der algemene vergadering van de V. N. die volgens rooster 20 September te Flushing Meadows bijeenkomt, gepubliceerd. Maar men vermoedt, dat Spanje op de definitieve agenda zal prijken. De situatie in Indone sië staat genoteerd voor een uitge breid debat. Verder zullen worden besproken de toekomst van de commissie voor atoomenergie en de commissie voor conventionele wa pens, in het licht van de huidige impasse. Andere punten ter bespre king zullen zijn: De moeilijkheden tussen Griekenland en zijn buur landen; Het vraagstuk van de on afhankelijkheid van Korea; De in achtneming van de mensenrechten en de fundamentele vrijheden in Bulgarije en Hongarije. gewezen, dat Britse autoriteiten reeds hebben meegedeeld, dat zij weten hoe atoombommen moeten worden gemaakt en dat zij voor nemens zijn ze te fabriceren. De uraniummijnen in de Belgi sche Kongo behoren tot de rijkste ter wereld. Geraamde schade f 100.000 Gisteravond is brand uitgebroken in de papierfabriek van van Gelder in Wormer, een van de vijf fabrie ken van deze firma, waar voorna melijk pakpapieren vervaardigd worden. Een machinist van de papierfa briek „De Eendracht" ontdekte de brand kort na zes uur, toen hij rook zag opstijgen uit de zolderverdie ping boven het kantoor. Hij waar schuwde onmiddellijk de bedrijfs brandweer en stelde de fabriekssi rene in werking. De dorpsbrand weer van Wormer en de Wormer- veerse brandweer rukten daarop onmiddellijk uit en bestreden het vuur, dat woedde in de afdeling bedrijfsriemen, de bedrijfsschool, de loonadministratie en het oude ar chief, vanaf het hoogste gedeelte van 't kantoorgebouw met twintig stralen. Het archief brandde ge heel uit, de loonadministratie ging verloren, de lokalen waarin de be drijfsschool was gevestigd, kregen grote schade en een aantal drijfrie men werd door het vuur verteerd. De brand is waarschijnlijk veroor zaakt door kortsluiting in de tele fooncentrale, die op de bovenver dieping is gelegen. De fabriekslo- kaliteiten zelf liepen geen schade op, zodat de werkzaamheden niet worden gestagneerd. De schade is echter vrij aanzienlijk en wordt op een ton geschat. BATAVIA, 22 Juli (Aneta). Van officiële zijde wordt vernomen, dat de samenstelling van de repu blikeinse delegatie naar de RTC als volgt zal zijn samengesteld: Moham med Hatta, Sujono Hadinoto, voor zitter van de PNI, AliSastroamid- jojo, minister van Onderwijs, Dju anda, minister van Verkeer en Wa terstaat, Leimena, minister van Ge zondheid, prof. Supomo, lid van de Republikeinse delegatie en Mohya- min. Volgens betrouwbare republi keinse kringen is te verwachten, dat Sjahrir of Ali Budiardjo nog in de delegatie zullen worden opgenomen. Een besluit hierover is nog niet ge vallen. Aan de delegatie zullen eni ge leden als staf toegevoegd wor de. De delegatie en de staf zullen bestaan uit ongeveer 30 man. Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsesjes Beatrix en Irene hebben Vrijdagmiddag de opening bijgewoond van de Britse Nationa le paardententoonstelling in het White City-stadion te Londen. Vandaag zal de Prins meerijden in de „verwelkomingsparade" voor buitenlandse inschrijvers. Koningin Juliana en de Prinses jes zullen in Engeland blijven om de dressuur en springproeven te zien, waaraan de Prins zal mee doen. 29 Juli zal de Koninklijke Familie weer naar huis terugkeren. GEHEIME BESPREKINGEN ORDER STAAKT HET VUREN BATAVIA, 22 Juli (A.P.). De Nederlanders en republikeinen treffen maatregelen voor het hou den van geheime besprekingen onder auspiciën van de Ver. Na ties. De besprekingen zuilen vol gende week plaats vinden en als onderwerp het bevel staakt het vuren aan de guerillatroepen heb ben. Een Nederlandse woordvoerder verklaarde, dat Zondag a.s. leden van een Nederlandse commissie, die met de republikeinen contact heeft gehad, naar Djogja zullen vliegen voor verdere besprekin gen. De volledige Nederlandse de legatie bij de commissie van de Ver. Naties zal Maandag of Dins dag naar Djogja gaan. In welingelichte kringen wordt het waarschijnlijk geacht, dat ook de Belgische, Australische en Ame rikaanse leden van de UNCI de volgende week bijde besprekin gen aanwezig zullen zijn. De uitvoer van tuinbouw producten Volgens opgave van het Cen-' traal Bureau voor de Statistiek bedroeg de totale uitvoer van tuinbouwproducten in het eerste halfjaar van 1949 ruim f115 mil- lioen (eerste helft 1948 f 97. mil- lioen).

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1