Tweede Kamer - uitgezonderd P.v.d.A. - Van de Pol's brood MET STUKKEN ZEEPV DIE MINDER WEGEN! GRATIS bij POORTER, Mient POORTER's Brits Gemenebest confereert over problemen Midden-Oosten PAG. 6 Zaterdag 23 Juli 1949 Wat doet de Commissie Autovervoer Personen? il De Minister weet ze zelf niet Een Franciscaanse Jongerendag Ver. ter Bevordering van het Vakonderwijs in West-Friesland ^Caat 74 niet beetnemen LAAT U NIETS ANDERS GEVEN, ER IS VOLOP Vanaf 25 Juli a.s. is Zegt het voort f HYPOTHEEKGELD vanaf f 3000.- J. A. BOOS - ZWAAG 135 Bij aankoop van flOO.- een TAFELKLEED cadeau Uitzonderlijke koopjes SPECIALE AANBIEDING WOLLEN en GEWATTEERDE DEKENS MEUB1LEERINRICHTING Alleen Mient 6-8, Alkmaar yl/ASSAU-TAX TEL. 3545 °4vsr tsssss*? Strategische positie punt van bespreking Marktberichten De Opmeerse Landbouw tentoonstelling <Éf tf™ïf In de fabrieken van de Consolidated Vul- tee Aircraft Corp. te San Diego Cal ifor- nië) is de nieuwe vliegboot voor de Amerikaanse marine, de XP5Y-1bijna vol tooid. Het is de groot ste vliegboot, die ooit in deze fabriek werd vervaardigd. Hij wordt voortgedreven door vier Allison propeller turbine motoren. (Van onze parlementaire redacteur) "TPERUGZIENDE op het verleden, waarin al zoveel en zo fors was gecoördineerd, was het nu, bij de behandeling van de herziening „Wet Autovervoer Personen", voor de Tweede Kamer vooral de vraag langs welke lijnen de nieuwe vervoerspolitiek zich nu zou gaan ontwikkelen. Met andere woorden: Zou het blijven bij een doelmatige ordening of zou in stilte naar een vorm van nationalisatie worden gestreefd. De omstandigheid, dat het minister Vos was geweest, die dit ontwerp nog had ingediend, was voor verschillende afgevaardigden een reden temeer om waakzaamheid te betrachten. In de vraag van de heer Algera (a.r.) naar de principiële gesteld heid van de minister in deze kwam deze waakzaamheid wel heel type rend tot uitdrukking. Het antwoord van minister Spitzen kon enerzijds geruststellend genoemd worden, maar anderzijds was het begrijpe lijk dat bovengenoemde afgevaar digden zich toch ook weer niet ge heel bevredigd voelden. De be windsman stelde namelijk voorop, dat het zijns inziens niet juist zou zijn een bepaald principe op geca moufleerde wijze te verwerkelijken, om er echter dan op te laten volgen dat het zijn politiek zou zijn het schip tussen de wallen te houden. De heer Algera (a.r.) benutte de replieken om nogmaals aan te drin gen op een keuze en ook de heer Zegering Hadders (VVD) bleef be togen, dat de forse concentratie in het verleden maar al te gemakke lijk tot nationalisatie kon leiden. Ook deze pogingen slaagden er ech ter niet in de minister over de streep te krijgen. De bewindsman volstond met in tweede instantie te zeggen, dat hij het wetsontwerp op zijn eigen merites wilde laten uitvoeren. Op een andere plaats in zijn be toog had hij intussen reeds veel dui delijker van zijn eigen inzichten doen blijken. Zoals gisteren reeds gezegd, de minister kan volgens 't gewijzigde ontwerp aan de Com missie Autovervoer Personen richt lijnen geven, de commissie, die hier bedoeld wordt, behandelt de ver gunningaanvragen en voert dus in feite de wet uit. Waar nu verschil lende afgevaardigden op openbaar making van deze richtlijnen hadden aangedrongen, andermaal een uiting van de bovengenoemde argwaan, stelde de minister het geheel open hartig zo, dat hij in tegenstelling tot zijn voorganger, die blijkbaar wel had geweten wat deze richtlij nen zouden moeten inhouden, hij dit van zijn kant op dit ogenblik nog niet wist. Een goed verstaander kon hieruit begrijpen, dat minister Vos de ge heime richtlijnen had willen gebrui ken ten gerieve van een zeker diri gisme, terwijl zijn opvolger de com missie enkel in een sfeer van doel matigheid wilde laten werken, om alleen dan in te grijpen wanneer 't hem nodig zou voorkomen. Hoe dat intussen verder mocht zijn, de heren Maenen (KVP) en Algera (a.r.) namen het zekere vpor het onzekere en hielden vast aan hun amendement, waarbij werd bepaald dat de richtlijnen bij alge mene maatregel van bestuur (en dus openbaar) zouden worden ge geven. De eerdere uitspraken van de minister indachtig bleef het vreemd, dat hij dit amendement toch bleef afwijzen. De bewinds- DUITSE NATIONALISTISCHE PARTIj VERBODEN DUSSELDORP. 21 Juli (Reu ter). Het Britse militaire be stuur in Duitsland heeft ds. Goe- bel, die beweert tien millioen Duitse vluchtelingen te vertegen woordigen, toestemming gewei gerd om een nieuwe partij te vor men. Als reden werd hiervoor ge geven, dat het program en de sta tuten van de voorgestelde partij zich niet voldoende onderscheiden van de andere, toegestane partijen Ds, Goebel's nationalistische „Actie-comité van vrije Duitsers" had zich aangesloten bij de recht se „Liga van onafhankelijke Duit sers" van Joachim von Östau, aan wie onlangs de toestemming ge weigerd werd om te Dusseldorp een massa-bijeenkomst te houden Gratificatie burgerlijk Rijkspersoneel Donderdag is verschenen Staats blad J 329, houdende een besluit yan 19 Juli 1949. waarin bepaald wordt, dat aan burgerlijk Rijks- .personeel voor dit jaar een grati ficatie wordt toegekend van 2 van het jaarloon, met een maxi mum van 50 gulden. man ging hierbij waarschijnlijk uit van de overweging, dat dergelijke openbare richtlijnen wat verstar rend zouden kunnen werken. Hier stond echter tegenover, dat een op volger, minder sereen ingesteld dan deze minister, in geheime richtlij nen als het ware een gespreid bedje zou kunnen vinden. Hoewel de mi nister het amendement tenslotte zelfs bepaald ontraadde, nam de Kamer het toch heel rustig met 50 tegen 17 stemmen (PvdA) aan. Deze minister, het bleek nu ook weer, is geen man, die zijn wil dwingend aan de Kamer kan opleg gen. Tenslotte nog een opsomming van de verdere amendementen. Het verlenen van een vergunning zal aan voorwaarden tot samenwer king kunnen worden verbonden. Dit amendement Maenen-Algera werd z.h.s. aangenomen. Alleen de heer Posthumus (PvdA) schudde „neen". Een amendement Algera (a.r.), ook door de heer Andriessen (KVP) ondertekend betrof de niet onbelangrijke kwestie der schade loosstelling. Een speciale, door de KVP-fractie minister te benoemen commissie, (WD). zal de schadeloosstelling regelen wanneer de partijen het onderling niet eens kunnen worden. De minis ter nam dit amendement over. Een amendement Beernink (c.h.) scha kelde de gemeentebesturen in bij 't verlenen van vergunningen voor groepsvervoer, althans wat het be palen van het begin en uitpunt be treft. Het amendement werd bij zitten en opstaan aangenomen; de PvdA vond het amendement niet erg duidelijk en bleef zitten. Tenslotte waren er nog enkele amendementen Maenen (KVP), die eveneens door de minister werden overgenomen en de strekking had den, dat beschikkingen van B. en W. (over vervoer in eigen gemeen te) niet in werking treden voor de termijn van 't beroep is verstreken. Inmiddels was het zo nog heel wat aan het ontwerp gedokterd, ook de minister had zijnerzijds nog een paar wijzigingen aangebracht en de voorzitter oordeelde het dus dienstig de eindstemming tot heden uit te stellen. Aan de behandeling van het wets ontwerp was een, vooral voor de voorzitter, onplezierig debatje voor af gegaan. De president stelde voor het wetsontwerp „Interimregeling Suriname" alsnog aan de agenda van deze week toe te voegen. Zoals men weet is de Surinaamse dele gatie toegezegd, dat zulks in elk geval nog voor de aanvang van het reces zou geschieden. De heer Schouten (a.r.), bijgevallen door de heer Wagenaar (com.) maakte hiertegen bezwaar. Huns inziens was de tijd van voorbereiding, nau welijks acht dagen, al te kort ge weest. De heer Schouten trok hier nog de Zondag af, blijkbaar niet overtuigd, dat het hier het kalf in de put gold. Het kwam zelfs tot een stemfning, waarbij de voorzit ter met 38 tegen 20 stemmen zijn zin kreeg. Tegen A.R., Com., St. Geref. maar ook de heren Groen, Jansen, Hooy en de 'Kort van de en de heer Vonk Er is in de Katholieke Kerk een grote verscheidenheid van organisa ties en bewegingen. Eert veelheid, waarin de Kerk haar grote rijkdom toont. Haar ideaal „Christus" is zo groots, zo veel omvattend, dat dit niet door één vorm, één persoon te vertolken is. Beperkt door het men selijk kunnen, zal steeds een be paald aspect naar voren komen. Dit zien wij in de verschillende Orden en Congregaties en zovele andere levensuitingen, waardoor de Kerk de gehele Christus nabij komt. Uit deze vormen zullen wij een keuze moeten maken. Wij zullen ons oog laten vallen op de vorm die ons ligt, ons er toe getrokken voelen door de genade. Onder die grote verscheidenheid mogen wij het Franciscaans ideaal noemen, als een bij uitstek geschikt middel om ons tot God te brengen en de Christus in ons uit te beelden. Heiligheid, streven naar vol maaktheid, christelijk leven, zijn voor ons te vage begrippen. Wij hebben iemand nodig, die dit voor ons uitbeeldt, die het ons precies voordoet, in wie dit belichaamd wordt. Wij hangen aan een persoon, wij worden geïnspireerd door een figuur, de ene mens wil door de andere geleid worden. Juist Franciscus kan door zijn boeiende persoonlijkheid en magi sche invloed de wereld van vandaag nog trekken. Hij is de poverello, de kleine arme van Assisië, de ridder lijke zanger van God, de serafijnse troubadour, de grote minnaar van het geschapene. Maar wat hij 't al lermeest en 't allereerst is geweest en wat ook zijn historische zending was; de heel bijzondere uitbeelding van Christus zelf. Wij moeten hem zien als de levende uitbeelding van de arme, gekruisigde Christus, het ideaalbeeld voor ieder die oprecht van God houdt, en voor wie Chris tus nog iets te betekenen heeft. Wij nodigen elke jongeman en iedere jonge vrouw, getrouwd of niet getrouwd, uit om met deze fi guur en zijn beweging nader kennis te maken. Op Zondag 31 Juli wordt in het Missiehuis in Hoorn een Francis caanse jongerendag gehouden. Wij beginnen om half tien met een Hoog mis en zijn 's middags om vier uur met alles klaar. Wel wordt u ver zocht zelf boterhammen mee te bren gen. Voor een geurig kop koffie wordt gezorgd. Ieder die wil komen wende zich tot ondergetekende. Kom dan en maak kennis met dit mooi stukje kerkelijk leven. Pater SALVATOR BASELAAR, Klooster, Nieuwe-Niedorp. MULO-EXAMENS Voor de Mulo-examens, afgeno men in 't Wapen van Heemskerk te Alkmaar, slaagden gisteren voor de afdeling A de dames: J. W. Bruin, Den Burg; A. P. Ouweltjes, Zuid- Schermer; C. van Beek, Oosthuizen; A. Bijpost, St. Maarten; R. de Jongh, Schagen; A. C. Smit, Alkmaar; F. de Bree, Broek op Langendijk; E. Blom te Andijk; J. P. Haspels, Enkhuizen; V. H. Mens, Enkhuizen on H. Nelis- sen, Hippolytushoef. Voorts de he ren: J. B. S. Kramer, Den Helder; G. W. Bulder, Eierland; B. Coster, Alkmaar; M. Blokker, Bergen; E. N Prins, Hoorn, J. Homan, Hoorn; J. C. Aris, Alkmaar; H. J. Hagenaars, Harenkarspel; N. Kouwen, Broek op Langendijk en P. Kraan, Hippoly tushoef. Afgewezen werden 5 candi dates De uitslagen van de door de Ver. ter bevordering van het vakonder wijs in Westfriesland gehouden ex amens is als volgt: Eindexamen Tekenscholen: Ge slaagd: G. J. Bakker en S. Weel, school Wervershoof; A. B. Lust en D. Icke, school Castricum; A. Ra ven, school Hoogwoud; D. T. J. Beemster en A. Vlam, school Hoog- karspel; N. S. Boots, school Spier dijk; A. de Groot en C. Koeleman, school Wognum; J. Minnema en W. Groenewoud, school Medemblik; J. C. de Geus en W. J. van Loenen, school Langedijk; L. Stobbe, school Wieringen en J. van Woesik en A. S. Bakker, school Schagen. Eindexamen leerlingenstelsel: Ge slaagd A.-opleiding: Timmerlieden: G. Landman 1503 Langedijk, D. Beemster 1505 Venhuizen, C. Koe leman 1515 Wognum, J. Bakker 1576 Wervershoof, F. Th. Maas 1674 Broekerhaven. Schilders: T. Meiten 1498 H.hugo- waard, J. G. Veerman 1502 Groote broek, J. P. Sijm 1504 Spierdijk, J. A. M. Mathot 1517 Bovenkarspel, Smeden: C, Smit 1540 Wieringen. Metselaars: S. J. Groentjes 1513 Castricum, C. de Ruiter 1539 Lan gedijk, D. Reus 1618 Wervershoof. B.-opleiding: Timmerlieden: E. K. Bakker 1601 Wieringen, D. v. d. Haven 1602 Wieringen, S. Pranger 1604 Anna Paulowna, L. Stobbe 1605 Wieringen. Schilders: G. Oud 1587 Langedijk, A. Boomker 1647 Enkhuizen. Smeden: P. A. v. Boheemen 1560 Slootdorp. C. Slaman 1594 Texel, C. Mous 1622 Limmen. Metselaars: G. N. Mulder 1561 Obdam, J. C. de Geus 1565 Lange dijk, J. Blokker 1591 Winkel. Bekroningen tekenwerk Avond scholen: le leerjaar: 4e prijs A. Jonker Hoogwoud, 3e C. Wierda, 3e J. v. Etten, 4e J. Jurjaanz, 3. D. Winkel Wognum, 4e C. J. Bakkot, 4e N. C. de Jong, 4e G. Buis, 4e R. Ursem Hoogkarspel, 4e J. Dekker Wieringen, 4e G. Schipper. 3e J. G. Engeringh, 4e C. Feller, 4e J. Mo lenaar Langedijk, 3e N. Vink Wer vershoof, 3e L. Witte, 4e J. Deute- kom, 4e K. Visser, 3e II. Braaf Schagen, 4e N. Glim, 4e J. J. Bos Medemblik, 2e Th. Witte, 4e D. v. Heerwaarden, 4e H. Ellen, 3e A. Ran, 4e L. Bruin Texel. 2e leerjaar: 4e H. Ax, 2e J. Niele Hoogwoud, 3e P. Smit, 3e G. van Leeuwen, 3e K. Koeman, 3e B. Keulen. 4e J. Appelman, 3e K. Dijk man, 3e J. Koppes Wognum, 4e J. J. van 't Hof, 4e A. Vertelman, 3e M. Boon, 4e N. Homan Hoogkar spel, 3e P. Moeijes Wieringen, 2e W. Glas, 3e G. Kossen Langedijk, 3e Th. Doodeman, 2e J. G. Schipper Spierdijk, 4e G. Kooij, 3e A. Boe kei, 4e P. Winkel, 3e A. de Pooter, 4e Wb. Wagenaar, 4e J. Jong, 4e B. Glim Medemblik, 3e W. G. Bruin, 2e K. Hillen, 2e C. Witte, 4e D. J. de Graaf, Texel. 3e leerjaar: 3e F. Kuilman, 3e A. Breed Az., 2e J. Bossen, 3e Th. Jon ker,, 4e F. v. #i. Broek, 3e P. N. de Groot, 3e J. Kooij, 3e F. A. Kuipers Hoogwoud 2e J. Bakker. 4e C. Roo- zendaal, 3e J. Dantuma Wognum, 3e J. v. Ammers. 3e J. Veerman, 4e D. Degeiing Hoogkarspel, 3e J. Smit, Wieringen, 3e H. Bekker, 3e C. Mak, 3e G. Landman, 2e C. J. Tak, le G. de Waal 2e P. Koopman, 3e C. de Wit, 2e J. de Vries, 4e S. de Vries, le M. v. d. Weerd Lange dijk, 3e J. Sijm, Spierdijk, 2e J. G. Appelman, 3e N. Bakker, 4e F. Maas 3e J. Dol, 4e D. Reus Wer vershoof, 2e J. de Vries, 4e J. Groentjes, 4e J. Korsman, Castri cum, 2e J. Berkenbosch, 3e A. Duin- ker, 3e J. Smit, 3e A. Groen, 4e H. Sijnesael, 4e K. Jissink, 3e G. Sche- ringa 4e J. Raven, Schagen, 2e K. Koorn, 3e A. Kuijpers, 2e J. Berk hout, 3e A. Berkhout Medemblik, 4e L. Witte, 3e H. Bakker, 3e H. de Ridder, Texel. 4e leerjaar: 4e Th. Kamps, 3e L. Bakker Hoogwoud, 4e A. de Groot Wognum, 2e D. Beemster, 4e A, Vlam, Hoogkarspel, 4a L. Stobbe, 4e W. Boorsma, 4e J. Dijkstra, 4e J. C. Bais, 4e E. K. Bakker, 4e D. v. d. Haven Wieringen, 2e J. C. de Geus, 2e A. Meirmans, le G. Oud, 4e K. de Kroon, 2e C. de Ruiter, 3e A. F. v. Oversteag, 2e A. Hink, 2e J. de Lange, le K. Giltjes, Lange dijk, 2e N. Boots Spierdijk, 4e S. Weel, 4e G. J. Bakker, Wervers hoof, 2e B. Lust Castricum, 3e J. Draijer, 3e J. Smit, 3e R. Dijkstra, 3e D. Schouten, 2e W. Wiersma, 2e J. Blokker Schagen, 4e W. Groene woud, 2e J. Minnema, Medemblik. Bekroningen practisch proefwerk van het leerlingenstelsel: A-oplei- ding Timmerlieden: le leerjaar: 3e prijs C. Kuperus 1655 Enkhuizen, 2e N. J. Vink 1664 Wervershoof, 2e N. Homan 1668 Hoogkarspel, 3e A. de Pooter Barsingerhorn, 3e J. Visser 1681 Schagen, 2e C, J. Bak ker 1689, 2e J. Dekker 1700 Wie ringen, le P. C. de Vries 1737 Cas tricum. 2e leerjaar: 3e N. Mantel 1559 Andijk. 2e P. A. Smit 1582 Wog num, 2e J. J. van 't Hoff 1583 Hoog karspel. 2e H. Ax 1585 Spanbroek, 3e H. Stam 1588 Opmeer, 3e P. Win kel 1589 A-paulowna, 3e K. Dijk man 1608 Zwaag, le A. J. Boekei 1610 Schagen, 3e T. J. Doodeman 1590 Hensbroek. 3e leerjaar: le D. Beemster 1505 Venhuizen, le met lof C. Koeleman 1515 Wognum, 3e J. Bakker 1576 Wervershoof, 2e F. Th. Maas 1674 Broekerhaven. Schilders: le leerjaar: 3e J. Jur jaanz 1676 Twisk, 2e J. J. v. Etten 1677 Wognum, 2e P. v. d. Walle 1745 Wieringen. 2e leerjaar: B. Glim 1616 Medem blik. 3e leerjaar: J. P. Sijm 1504 Spier dijk, 2e J. A. M. Mathot 1517 Bo venkarspel. Smeden: le leerjaar: 2e B. Land man 1747 Venhuizen. 2e leerjaar: 2e A. N. de Groot 1562 Spanbroek, 3e H. A. Moerkens 1615 Medemblik. 3e leerjaar: 2e C. Smit 1540 Wie ringen. Metselaars: le leerjaar: 3e J. C. Sprenkeling 1744 Castricum. 2e leerjaar: 3e J. Appelman 1556 Wognum, 2e N. Mulder 1573 Ob dam, 3e A. N. J. Vertelman 1584 Zwaagdijk, 2e W. Glas 1586 Lange dijk. 3e leerjaar: 2e S. J. Groentjes 1513 Castricum, le C. de Ruiter 1539 Langedijk, 3e D. Reus 1618 Wer vershoof. Lood- en zinkbewerkers: le leer jaar: Th. Witte 1717 Texel. G. Schipper 1751, Langedijk; 2e leer jaar S. Bruin 1567, Hoogwoud; 3e A. Been 1592 Medemblik. Electriciens: 2e leerjaar: 2e A. Barhorst 1598 Texel, 3e N. W. Koe man 1564 Wognum, 2e B. Keulen 1572 Wognum. B-opleiding: Timmerlieden, le leerjaar: le prijs G. J. Bakker 1644 Wervershoof, 2e J. Appelman 1663 Wervershoof, 3e J. G. v. Ammers 1684 Westwoud, le C. Tesselaar 1693 H. hugowaard, 2e J. J. Dol 1704 Wervershoof, le J. Bossen 1722 N.- Niedorp, 3e C. J. Tak 1733 St. Maar ten, le P. M. Groot 1736 Spanbroek. '<2e leerjaar: 2e E. K. Bakker 1601 Wieringen, 2e D. v. d. Haven 1602 Wieringen, 3e S. Pranger 1604 A.- paulowna, 3e L. Stobbe 1605 Wie ringen. Schilders: le leerjaar: 3e J. P. Burger 1660 H.hugowaard. 2e leerjaar: 3e G. Oud 1587 Lan gedijk, 2e A. Boomker "1647 Enk huizen. Smeden: le leerjaar: le B. J. Bur ger 1752 H.hugowaard, 2e J. Jager 1645 Wieringen, 3e K. Jissink 1671 Winkel, 3e G. F. Tesselaar 1706 Warmenhuizen. 2e leerjaar: P. A. v. Boheemen 1560 Slootdorp, 3e C. Slaman 1594 Texel, le C. Mous 1622 Limmen. Metselaars: 4e leerjaar: 3e A. Schutte 1665 Wervershoof, 3e C. Molenaar 1720 Z. en N. Schermer. Als U minder betaalt voor een ander merk, tien tegen één, dat het stuk ook minder zal wegen. Sunlight heeft het volle van ouds ge bruikelijke gewicht. En daarenboven krijgt U nog de niet te overtreffen Sunlight kwaliteit. Wees zuinig en wijs, koop Sunlight, dan be driegt U zich niet in Uw eigen portemonnaie. SUNLIGHT ZEEP weer verkrijgbaar bij onze bekende adressen VAN DE POL's BAKKERIJ, Lindenlaan 2 C. v. d. POL, Boomkampstraat 1 Fa. KROON, v. d* Woudestraat 45 D. VAN EGMOND, Forestusstraat 2 M. DEN HAAN, Snaarmanslaan 42 J. DE VRIES, Stationsstraat 69 WED. DE MUNK, Verdrónkenoord 8 Steeds direct beschikbaar Gunstige voorwaarden Zaterdags ook in HET WITTE PAARD te HOORN TER GELEGENHEID VAN DE OPENING LANGESTRAAT VITRAGES LOPERS BEDDEN KARPETTEN BRABANTS BONT HUISKAMER AMEUBLEMENTEN SLAAPKAMER AMEUBLEMENTEN HAARDFAUTEUILS PAMé'S enz. Taxi- Qn Luxeverhuurinrichting, Nassauplein 1 - Alkmaar rilprij^gn. Londen 21 Juli (Reuter) - Ernest Bevin de Britse minister van Bui tenlandse Zaken, heeft de conferen tie van Britse diplomaten en ver tegenwoordigen) in het Midden oosten geopend. Op de conferentie- zal, naar offici eel is medegedeeld, de volgende a- genda worden behandeld: 1. De gevolgen van de pollitieke en economische ontwikkeling in het nabije Oosten sinds de vorige bij eenkomst van gezanten in de herfst van 1945. 2 De huidige politieke problemen in het nabije Oosten zoals de toe komst van de Arabische vluchtelin gen uit Palestina. 3 De vorderingen, die zijn ge maakt bij het bijstaan en adviseren van de landen in het nabije Oosten en economische en sociale zaken. De conferentie zal tot Dinsdag duren. De aanwezigheid op de vergade ring van vandaag van Veldmaar schalk Sir Wililiam Slim, chef van de imperiale generale staf en an dere stafchefs doet Londense waar nemers vermoeden, dat een van de eerste onderwerpen van bespreking de strategische positie van het 2e leerjaar: 3e G. N. Mulder 1561 Obdam, 2e J. C. de Geus 1565 Lan gedijk, 2e J. Blokker 1591 Winkel. Meubelmakers: le leerjaar 2e A. E. B. Prins, Egmond a. Zee. Midden-Oosten aan de verbindings wegen tussen de delen van het gemenebest zal zijn en de ce'.ang- r-iike plaats die Int ge lied inneemt tussen het commcrisme van het Oosten en de Democratie van het Westen. BEEMSTER, PURMEREND E.O., 22 Juli. Schotse muizen 69, bl. Eigenh. 8, kleine Schotse muizen 46.50, slabonen z.dr. 5258, stam- snijbonen 3255, tuinbonen 4, peu len 1234, doperwten 1334, bl. Blauwschokkers 626, komkommers 816, tomaten A 4750, bloemkool 649, rode kool 6, spinazie 3338, sla 413, andijvie 821, rabarber 47, rode bieten 6, bospeen 818, waspeen 8, uien 412, rode aalbes sen 32.1055, zwarte bessen 4690, klapbessen 1341, perziken 9—17, frambozen 60100, aardbeien 62-1.28 BLOKKER, 22 Juli. Slabonen 5567, snijbonen 4157, bosuien 68, knolbieten 68, bospeen 10-13. andijvie 814, tuinbonen 79, dop erwten 1921, sla 4.706.30, rabar ber 1416, komkommers 1619, peu len 1535, spitskool 69, Prolefic 3343, Jhr. v. Tets 3334. rode bes sen 3233, zw. bessen 90 kersen' 4950, kruisbessen 2544, Haantjes peren 1932, morellen 3540, fram bozen 3051, pruimen p, st. 613, pruimen per kg 7577, Frankentha- iers 1.321.44, perziken 5.5020, aardbeien 70—99, tomaten 3845, aardappelen 7.508.10, kriel 1.90 2.50, bloemkool 1638, rode kool 6—6.40. OPMEER. De 41ste Landbouw tentoonstelling te Opmeer zal dit jaar plaats hebben op Maandag 1 Augustus a.s. Tevens zal, evenals het vorige -jaar, daaraan verbonden worden 'n tentoonstelling voor Handel en In dustrie, waarvoor van de zijde der zakenmensen nogal belangstelling bestaat. Verschillende toonaange vende firma's uit de omtrek zijn voor deze tentoonstelling reeds in geschreven en zullen ongetwijfeld wel weer hun beste beentje vopr- zetten. Deze tentoonstelling wordt ge opend op Zaterdag 30 Juli a.s., des middags te 2 uur; terwijl zij ook op Zondag d.a.v. wederom te 2 uur zal worden opengesteld. Op Zondag "zal er een Hemden race te paard worden gehouden met als hoofdprijs f 150. Ten overvloede zij nog gememo reerd, dat op Zondag 31 Juli het rij verbod voor auto's en motorfietsen is opgeheven, zodat er ongetwijfeld ook velen van heinde en verre zul len komen. De grote Landbouwtentoonstelling heeft plaats Maandag 1 Augustus en er zal dan tevens een groot Con- cours-Hippique en een demonstratie van de Landelijke Rijvereniging met groot Springconcours worden ge houden. Vanzelfsprekend is de tentoonstel ling van Handel en Industrie op deze laatste dag ook geopend van des morgens 10 uur tot des avonds 11 u. Rest ons nog te vermelden, dat er tijdens de tentoonstelling steedfe ge legenheid is tot dansen op het ter rein.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 6