«TEN Nieuuu Het Vierdaagse leger „doet" de Betuwe „Blindganger" van 100 kilo door kinderen opgegraven Verdedigers van Lages ontvangen dreigbrieven Franse crisis afgewend Engeland wil de meeste Marshall-dollars incasseren Kanaaltocht is mislukt Gesneuveld in Indonesië prijzen! lAKK EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Engeland toont zich weer inhalig Woensdag27 Juli 1949*' 45e laargang No. 11624 Huurverhogings problemen Gisteren startten 7204 wandelaars, 44 vielen er uit Andere Europese landen in de knel Leidekker viel op wasvrouw Spoorwegwachter zag het gevaar Indeling competitie blijft gehandhaafd Ook het Hof wil men beïnvloeden Verklaring van de president Per kano het Kanaal over Heden groenten naar Duitsland -6.60, blanke Eigenh. je 6.70—6.90, geelbloem >ré 6 90—7.40, rode Eer- 0—8.80; 11.000 kg rode 1200 kg gele kool 8.20 bloemkool 2338, 1200 ooi afw. 913. IN, 25 Juli. 62.350 kg grove Schot 7.808.20, 7.40, driel, 4.40—4.60, Schot 8.20—8.60; sla- tSPEL, 25 Juli. 55000 len: vr. aardapp. grof a 6.80—7.10, klein 5—5.40 .70- 6000 kg rode kool kg' gele kool 8; 60 kg 3. ARWOUDE, 26 Juli. rdappelen: Eerstelingen rode eerstel. 6.308.80, -7 50, bl. Eigenh. 56.80 i.ló, 5300 kg witte kool kg slabonen 5965, 1600 1 6—6.40. t, 25 Juli. Prolefic bessen 32—33, trosbes te bessen 90, kruisbes nen p.st. 8—14, pruimen Yellow 3543, Haan- 535, kersen 3139, Mo- 3, Frankenthalers 1.25 >zen 54—65, perziken naten 4054, aardapp. .10, idem kriel 2.703.90, 0, slabonen 4248, snij- 5. 25 Juli. Aardappelen 6—6 30, Savoye kool bew.kool 7—10.40, rode slabonen 42—60, snijbo- tuinbonen 26, doperw- oeulcn 17—37, tomaten >een 812, bospeen 620 18, andijvie 716, sla ►emkool 9—36, komkom perziken 422,40, aard- .06, frambozen 3783, —1.17, witte druiven 1.94, 1.371.61, witte bessen 4557, kruisbessen 13 en 9092, meloenen 37 appel 3555, Kruideniers tantjes peren 1439. FECTIE pestoppers nu a 998 s, flausch diagonaal iheel op £48 998 jkrokken, 1Q78 598 restanten, t/m 90, 598 ESM0DE leskousen, #*73 u 3.48 it, vanaf 36O vol, in 8 ^40 inten, nu «3 WOL zeer mooie gram, nu feek nog 257 142 ARTIKELEN likantgarnituren, 3it' 348 H ■de Coridon. „Mijn- Hij vergeet alleen, welaan dan, bemin- terd natuurlijk boos, tonnen te bespotten. twee kerels op en het hol wat verder t een bed van droog ver de beide boeven af hoe 't toch kwam, raft konden blijven slaap hem toch te Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mod., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie )6 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. BankrelatiesNoorderbankNederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vonde A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kanforen: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243. Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, tel. 459 K2240 ALS ER IETS IS, dat zich dank baar leent tot het bedrijven van demagogie, dan is het wel het on derwerp: huurverhoging. Er is al het nodige over te doen geweest- Eerst dreigde het een ver hoging van 30 »/o te worden, en de helft van de opbrengst daarvan zou gebruikt worden, om in de vorm van huurbelasting een deel van de enorme kosten van de wo ningbouw te financieren. Want dat is een enorme last op het budget. Het schijnt nu zo te zijn s c h ij n t, want er staat nog niets vast dat de huurverhoging nor maal 17V= o/0 van de bestaande huren zal bedragen; met nog 10 Vo extra in geval van onderhuur. Maar de huurbelasting gaat niet door. Dit wordt dan beschouwd als een concessie aan de huiseigenaren en het voorkomt een heleboel admini stratieve rompslomp. Maar de „concessie" bepaalt zich daartoe, dat wordt afgezien van het voor nemen, om de huiseigenaren iets af te nemen, wat hen nu ook niet gegeven wordt: De vraag blijft dus, op welke manier de Regering de gelden denkt te vinden voor de financie ring van de woningbouw, nu ze met de financiën toch al steeds meer in de knoop raakt. Er zijn echter meer vragen! De voornaamste is wel deze, dat de huurverhoging met onontkoombare zekerheid de loonkwestie op het tapijt brengt. In elk geval zal de Overheid op een of andere wijze moeten zorgen voor compensa tie van de nieuwe last, welke de huurverhoging op de huurders legt. Huurverhoging is zonder twijfel in het algemeen een billijke eis. De hoegrootheid ervan zal uit de aard der zaak bekeken moeten worden in het raam van de heersende loon- en prijzenpolitiek. Al te lang ech ter heeft de Regering de huren ge bonden, terwijl zij zelf, evenals andere overheidsinstanties en par ticulieren, in tal van gevallen ver hoging van prijzen in de bestaande economische ontwikkeling de meest-natuurlijke zaak ter wereld vond. Bovendien is het een bekend feit, dat het merendeels te lage huurpeil het onderhoud sterk be lemmerde, zodat een ernstige ver waarlozing en achteruitgang van het woningbezit het gevolg is ge weest. Maar daarnaast staat, dat huur verhoging-zonder-meer ontoelaat baar is. De loontrekkenden op de eerste plaats, en dan deels direct, deels indirect vele zelfstandigen, zijn onderworpen aan diverse maat regelen op het gebied van lonen en prijzen, aan een bevriezing dus van de inkomsten. Elke nieuwe last van uitgaven- vermeerdering verstoort de min of meer stabiele toestand. Er zijn bo vendien andere lastenverzwaringen op til, zoals de verdere verminde ring van de subsidies op levensbe hoeften. Tegenover deze verzwaring van lasten staat tot nog toe als com pensatie niet meer dan een toezegging van de Regering, dat de loon- en inkomstenbelasting zal worden verlaagd. De vraag is. met hoeveel en wanneer. Belastingver laging is, ook in groter verband, ook om andere redenen wenselijk. Eneen verlaging van de loon- en inkomstenbelasting is al eens eerder toegezegd, om andere las tenverzwaringen op te vangen. Een en ander doet vrezen (dan wel verwachten) dat een herzie ning van de lonen, de befaamde derde loonronde dus, onvermijde lijk zal zijn. Noodtoestand in Engeland ten einde In het Britse Hogerhuis is Dins dag een boodschap van de koning voorgelezen, waarbij de noodtoe stand officieel wordt opgeheven. Bezorgdheid over toon van Duitse redevoeringen Volgens de Berlijnse corres pondent van de „Daily Herald" houden de geallieerde autoriteiten te Berlijn hun aandacht gevestigd op de verkiezingsredevoeringen van Duitse politici over West- Duitsland wegens het „reaction- naire en heftige" karakter ervan. In de afgelopen dagen zijn uittrek sels van een aantal dezer rede voeringen telegrafisch naar Lon den en Washington doorgeseind, aldus de correspondent. De Vierdaagse is begonnen. De Militaire Benelux-groep trok veel belangstelling. (Van onze speciale verslaggever) NIJMEGEN. Het is gisteren vroeg dag geweest voor het Vier- daagse-leger, dat Maandagavond de Keizer Karelstad stormen derhand veroverde en deze week opnieuw uitzwermt naar alle windstreken, de zon en de glorie van het Vierdaagse-kruis tegemoet. Om vier uur al, ver voor de hitte van de dag uit, zwenkten de eerste 55'ers de hekken van „Dg Vereniging" uit, rechtsaf, Waalbrug en Betuwe tegemoet. Uur na uur startten telkens nieuwe groepen tot alle 7204 deelnemers op weg waren langs de parcoursen van de 55, 50, 40 en 30 k.m. 7160 tippe laars zijn vanaf twaalf uur in de middag weer naar diezelfde „Vereniging" teruggekeerd, verbrand en moe, maar met de gloed van de zon en de wil om door te zetten in de ogen. Want „Willen is kunnen" is niet voor niets het parool van dit spor tieve leger. Nu zoals anders, was het op deze eerste dag al meteen raak. De Betuwe biedt niet zo verschrikke lijk véél schaduw, en als de harte lijke ontvangst van de bevolking er niet was, ieder jaar méér Vier- daagse-minded en ieder jaar nóg vindingrijker in het uitdenken van prettige dingen, zou de barre hitte op dat laatste stuk kronkel- dijk onder de rook van Nijmegen, met het silhouet van de stad zo dichtbij en toch zo eindeloos ver weg, welhaast niet te dragen zijn. Nu was zij dit wel: wie kon het Betuws fruit vergeten en de mu ziek, de vlaggen en de applaudi- serende mensen, ook al scheen het wegdek vloeibaar lava geworden en schroeide dorst en stof en hitte de kelen droog? Zo was dit dan allemaal op deze eerste dag over dijken en binnen wegen, door het feestelijke Eist, waar burgemeester Kleyn des morgens officials en pers als van ouds weer trots in zijn raadszaal ontving en majoor Breunese de hoop hoorde uitspreken „dat de Vierdaagse mede een symbool moge worden van de verbonden heid der landen in de West-Euro- pese Unie", door Valburg, waar alle parcoursen samenliepen in een mierennest vol opgewekt le ven, door het ochtendstille Huis- sen en vanaf Slijk-Ewijk langs de oevers van de Waal, vanwaar een lichte bries dan toch nog enige koelte bracht. Vier-en-twintig tippelaars heb ben het niet bij kunnen benen. Wel, naar goede traditie zullen alle andere blaren van deze eerste dag zich eerst aan het eind van de tweede ten volle gaan wreken. Tenzij de wandel-karavaan van daag in Wychen zoveel nieuwe moed opdoet, dat ze er alle bijna onvermijdelijke narigheid bij ver geet. In ieder geval hadden de blaren-beulen gisteren al dagwerk. Donderdag zal vice-admiraal Jhr. van Holte naar zijn marine mannen komen kijken, die het opnieuw prima doen, stevig ver tegenwoordigd zijn en het ene open doekje na het andere oogsten evenals vooral hun collega's van de Luchtstrijdkrachten, die even zeer demonstreren dat zij zich thuis voelen in méér dan één element. Gisteren was het o.m. generaal Opsomer, die langs het parcours de verrichtingen van dit sportieve leger gadesloeg. Ook de buitenlandse deelnemers hielden zich pittig en de Belgische mili tairen (zestig man parachutisten en commandotroepen) zijn meteen al enthousiast geraakt over de hartelijke ontvangst en de fraaie omgeving. Een Belgisch muziekcorps blies al wat het blazen kon langs Nij- megens singels, en misschien heeft ook die jonge deelnemer uit Texel dat gehoord, die Maandag om twee uur des nachts op reis ging, om vier uur in de (hete) middag Nijmegen binnenfietste, zich meld de, des avonds doorfietste naar Arnhem en toch gistermorgen weer op tijd in Nijmegen zijn eerste rondje begon te lopen. Hij had die muziek dan zeker ook een beetje voor zichzelf verdiend, want hij is van het hout waaruit de Vierdaagse zijn mensen snijdt. Hoe hij zich gisteravond voelde? „Kiplekker". Moge het zo blijven, voor hem en de dikke zevendui zend anderen, die vanmorgen in alle vroegte opnieuw zijn gestart naar het land van Maas en Waal. PARIJS, 26 Juli (Reuter). Het Franse kabinet heeft Dinsdagavond een eind gemaakt aan de crisis, welke het gevolg was van de goed keuring door de minister van Arbeid, Daniel Mayer, van vacantie-toesla- gen voor de employé's van de dienst Sociale Zekerheid. Het kabinet be reikte overeenstemming over deze kwestie. Dit werd officieel medegedeeld na een speciale bijeenkomst van het kabinet, gehouden ter bespreking van het geschil. Gratie verleend Bij K.B. is gratie verleend aan H. Krikke, ter dood veroordeeld bij sententie van het Bijz. Gerechtshof te Leeuwarden en aan C. Bout, ter dood veroordeeld bij sententie van het Amsterdamse Bijz. Gerechtshof. Engeland heeft het verzoek gedaan om voor het jaar 1949-1950 belangrijk meer dollars aan Marshall-hulp te mogen ontvangen, aldus werd gisteren te Parijs van goed ingelichte zijde vernomen. De behoefte aan dollars zou zijn gestegen van 940 millioen dollar tot meer dan 1 milliard 500 millioen dollar. voormalige chef van de rijkskanselarij tijdens de regering Benesj, Jaromir Smutny, heeft met zijn familie Tsjecho-Slowa- kije verlaten. Smutny is onmiddellijk na de dood van Benesj met Pensioen gegaan. Hij wil zich nu in Engeland vestigen. Smutny (rechts) tijdens een persconferentie in Frankfort. Dit betekent, dat Engeland ruim een derde nodig heeft van het totale bedrag, dat Amerika waarschijnlijk aan Europa ter beschikking zal stel len in het tweede jaar van het Eu ropese herstelprogramma. Engeland, dat in het eerste jaar van het E.H.P. 1.239 millioen dollar kreeg toegewezen, ontving aanzien lijk meer dan de andere deelnemen de landen en ongeveer een vierde van het totale bedrag, dat door het congres beschikbaar was gesteld. Zijn doIlarBehoefte voor 1949 1950 heeft naar verluidt opzien ge baard onder dc andere deelnemende landen, die thans gevaar lopen, dat de verdeling van de Marshall-hulp voor hen minder gunstig zal uit vallen. Het is nog niet bekend, hoe veel er in totaal beschikbaar zal zijn, doch men verwacht, dat het Amerikaanse congres 1 milliard dollar minder zal uittrekken dan het vorige jaar. In zijn oorspronkelijke program ma voor 1949—50, dat tegen het ein de van het vorige jaar bij de orga nisatie voor Europese economische samenwerking werd ingediend, raamde Engeland zijn dollarbehoefte op 940 millioen dollar, welk bedrag in een herzien memorandum in Mei j.l. werd verhoogd tot 1.114 millioen dollar. In het afgelopen weekeinde werd een nieuw memorandum inge diend, waarbij Engeland verzocht zijn aandeel in de Marshall-hulp vast te stellen op ruim l'/i milliard dollar. SOVJET-NOTA AAN JOEGOSLAVIË LONDEN, 26 Juli (Reuter). Volgens Radio-Moskou heeft de Sovjet-regering een nota aan Joego-Slavië gezonden, waarin zij verklaart, dat vele Sovjet-Russi sche burgers in Joego-Slavië zijn gearresteerd en reeds vele maan den zonder te zijn berecht gevan gen gehouden worden. In de nota wordt verklaard, dat tegen de gevangen Sovjet-burgers geen beschuldiging is ingebracht en dat aan een vertegenwoordiger van de Sovjet-ambassade geen toestemming is verleend om ,hen te bezoeken of voorzieningen te treffen voor hun verdediging. Dinsdagmiddag viel een leidekker, die bezig was op het dak van de R.K, kerk „De Zaaier" aan de Rozen gracht te Amsterdam naar beneden, doordat de ladder welke hij in de dakgoot had gezet, wegschoof. De man brak zijn val door twee keer op een platje terecht te ko men en viel daarna op de bewoonster van het perceel A. Colijnstraat 1, die op de binnenplaats van haar wo ning bezig was met de was. De vrouw brak een arm. de leidekker enkele ribben. Bei de zijn door de GGD eerst naar een ziekenhuis en later weer naar huis vervoerd. Je moet maar geluk heb- )en. WILLY CROES-VAN RIJSEL MOEST HET OPGEVEN Mevr. Willy Croes-van Rijsel, de Nederlandse afstandzwem- ster, die gisterenmorgen om 6 minuten over acht was gestart voor de Kanaaltocht naar Enge land, heeft haar poging gister avond om 10.30 uur moeten opgeven. Zij was toen bijna 14'/2 uur onderweg en nog 3 mijl van Dover verwijderd. Mevr. Croes was gistermorgen anderhalve kilometer ten Oos ten van Kaap Gris Nez in zee gegaan. Nadat ze haar pQging had opge geven werd mevr. Croesvan Rij sel aan boord van de motorboot „June Rose" naar Dover gebracht, waar ze een heet bad nam en toen onmiddellijk naar bed ging. Ze was te uitgeput om iets over haar er varingen te vertellen. Haar trainer, de kanaalzwemmer Tomme, zeide dat de weercondities gedurende driekwart van de over tocht zeer gunstig waren. Maar daarna raakte de zwemster vermoeid in ruw water, en toen de deining op ongeveer 3 mijl van de Engelse kust hoog werd kon ze het niet langer volhouden. Philip Mickman, de 18-jarige schooljongen die Zondag j.l. een poging waagde en 7 mijl voor Do ver wegens ruwe zee moest opge ven, heeft gisteren telkens over lange afstanden naast mevr. Croes van Rijsel gezwommen. Kleine kinderen, die in een on diepe plek in de Vecht nabij de spoorbrug van Weesp speelden, hebben Dinsdagmiddag een on- ontplofte vliegtuigbom opgegra ven. Gelukkig entdekte de over wegwachter van de Nederlandse Spoorwegen tijdig het gevaar. De kinderen waren pleizierig bezig met hun schepjes op „dat gekke stuk ijzer" te slaan. De spoorwegwachter waar schuwde onmiddellijk de rijks politie, die constateerde, dat het een onontplofte Britse vliegtuig bom was van naar schatting 100 kg, welke vermoedelijk in 1944, toen verscheidene aanvallen op de spoorbrüg zijn gedaan werd af geworpen. Zorgvuldig werd de bom onder een laag zand bedekt, zodat het felle zonlicht de tempe ratuur niet gevaarlijk hoog zou doen stijgen. Er werd een hek om de bom geplaatst met een groot bord „levensgevaarlijk", waarbij een wachtmeester van de rijks politie de wacht betrok om nieuwsgierigen of onvoorzichtigen op een grote afstand te houden. De hulpverleningsdienst van het ministerie van binnenlandse za ken te Den Haag is gewaarschuwd om zo spoedig mogelijk de bom onschadelijk te maken. Er zal een nauwkeurig onderzoek worden ingesteld of in de omgeving van de brug de gevonden bom ligt op ongeveer twintig meter afstand van de spoorlijn nog meer „blindgangers" onder het zand bedolven zijn. Dat de kinderen deze bom von den is een gelukkig toeval. Op de plaats waar het gevaarlijke projectiel ligt is een ondiepte in de Vecht doordat er een soort. Naar wij vernemen hegft het be stuur van de K.N.V.B. besloten de eerste klasse indeling voor de com petitie 1949/50 te handhaven op zes maal tien elftallen. Aanvang 1950 zal een bijzondere bondsvergade ring worden gehouden waarop het competitievraagstuk in zijn volle omvang zal worden besproken. Nadat het Amsterdams Bijzon der Hof verleden week 3 dagen lang het proces tegen Willy Lages, de 48-jarige voormalige chef der Sicherheitspolizei te Amsterdam, had gevoerd, werd de zitting Dins dagmorgen voortgezet. De president, prof. mr. J. A. v. Hamel, opende deze vierde zitting met de volgende verklaring: „Van verschillende zijden heb ben degenen, die aan de leiding van dit proces deelnemen, smaad- brieven en dreigbrieven optvan- gen, die van verschillende geestes- sympathieën getuigen, al naar ge lang zij zijn gericht tot het Hof, de verdediging, misschien ook tot de advocaat-fiscaal. Voor zover het onszelf, de leden van het Hof, aangaat, zal ik daarover niets zeggen, want iedereen begrijpt, dat wij onze plicht moeten doen en dat dit een zware plicht is. Op dit punt pauzeerde de presi dent een ogenblik en vervolgde toen met veel nadruk: Maar voor zover het de dreig brieven aan de verdediging be treft, wil ik dit zeggen: deze twee verdedigers hebben ten deze slechts een zeer zware plicht te vervullen, die ze zelf niet gezocht hebben. Ze zijn door mij, krach tens de wet, aangewezen om als toegevoegde raadslieden deze ver dachte ter zijde te staan. Ik heb hen deze taak op hun schouders gelegd en zij zijn verplicht zich DE GRENSCORRECTIES Een geallieerde commissie voor de controle van de grenscorrecties, die deze week de veranderingen in de Nederlands-Duitse grens in ogenschouw heeft genomen, is van oordeel, dat een weg, die op 23 April j.l. bij Nederland werd ge voegd, beter weer Duits gebied kan worden, omdat deze temidden van Duitse landerijen is gelegen en alleen Duitsers ervan gebruik maken. Het betreft hier een weg, die sinds de grenscorrecties onder dé gemeente Denekamp valt. hiervan te kwijten met alle be kwaamheid waarover zij als advo caten beschikken. Zij zouden te kort schieten wanneer zij hun taak als verdedigers niet zo goed en nauwgezet mogelijk zouden vervullen. Wij doen hier recht in naam van de Koningin en het is in strijd met de Nederlandse rechtspraak, wanneer iemand de verdediging lastig valt". Behalve Willy Croes-van Rijsel zijn nog twee Nederlanders bezig op vrij ongebruikelijke wijze van het vaste land naar Dover over te steken. Gisterenmorgen om ongeveer kwart voor zes zijn in de haven van Calais twee Maastrichtenaren, Dominez Philip Meerburg en de journalist Jan van der Linden, met hun tweepersoons kano gestart voor een tocht naar Dover. Het is de bedoeling van beide kanovaar ders om een aanval te doen op het record, dat voor deze route bestaat. 18 Juli j.l. waren zij uit Maas tricht vertrokken om via Gent, Brugge en Duinkerken Calais te be reiken. De twee Nederlandse kanovaar ders ds. Philip Meerburg en de journalist Jan van der Linden, bei den uit Maastricht, zijn gisteravond te Dover gearriveerd, II14 uur na dat ze uit Calais waren vertrokken. Al is de overtocht dus geslaagd, de poging om het record voor de Kanaalovertocht per kano te ver beteren is niet gelukt. Dit record staat sinds 1927 met 5 uur op naam van een Fransman en werd in 1938 geëvenaard door de Brit Whitting- ham. Sfruye stelt volksraadpleging voor Oud-minister Struye (C.V.P.) heeft in de Belgische Senaat een wetsvoorstel ingediend tot het houden van een volksraadpleging in de koningskwestie. Het voorstel zal worden bestudeerd door de commissies van justitie en bin nenlandse zaken. strand is gevormd. De berm be staat namelijk uit onbegroeid zand en is dus een prachtige speel plaats voor kinderen die willen scheppen. Langzaam maar zeker is de berm dan ook in het water gegleden en hij is wel meer dan een meter lager dan in 1944, toen de bom hier terecht kwam, het geval was. Het projectiel lag dan ook vrijwel reeds aan de opper vlakte. De treinen passeren de plaats thans met verminderde snelheid. Gevaar is er evenwel niet direct, want gedurende meer dan vijf jaar ziin de treinen er met onvermin derde snelheid langs gereden, zon der dat er iets is gebeurd. Het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit deelt mee, dat de export van groente naar Duitsland heden onder dezelfde voorwaarden voortgang kan vinden. Aan de veilingen wordt speciaal doorge- geven, dat de tomaten van heden af tot nader order vrij geveild mogen worden. De regering maakt be kend, dat tot haar leed wezen de volgende verlie zen in Indonesië zijn ge rapporteerd: KON. LANDMACHT: Gesn. 8 Juli 1949: Sold. F. L. Cijs uit Amsterdam-W. Gesn. 10 Juli 1949: Sold. J. v. d. Peppel uit Wagenin- gen. Gesn. 15 Julï 1949: Korp. J. F. Woltman uit Heino Gesn. 19 Juli 1949: Sold. J. J. Blox uit EerseHN.Br.) Sold. Ie kl. J. Hoeve uit Nije. veen (Dr.) Sold. P. H. van Venrooij uit Heesch (N. Br.) Gesn. 20 Juli 1949: Solt. L. E. Jacobs uit Bleiswijk. Gesn. 21 Juli 1949: Sold. Ie klas G. D. Deen uft Boven- karspel In aanwezigheid van Koningin Juliana, Prins Bernhard en Prin ses Irene, hield Prinses Beatrix de Engelse baby Robin Edward Furber ten doop. De baby is het kind van de heer en mevrouw Furber, die tijdens de oorlog met het Koninklijk Paar be vriend werden. 150.000 gulden gestolen uit postzakken te Medan MEDAN, 26 Juli (Aneta). Uit drie postzakken, die Vrijdagavond waren opgeborgen in een kluis van het postkantoor te Medan bleek Zaterdagmorgen voor een waarde van 150.000 gulden te zijn gestolen. De kluis stond open, doch bleek niet geforceerd te zijn. Het politie-onderzoek bleef tot dusver zonder resultaat. B.F.O.-DELEGATIE BEGIN AUGUSTUS NAAR DEN HAAG BATAVIA, 26 Juli (Aneta). Door het secretariaat van de UFO is medegedeeld, dat Dinsdag 26 Juli de negara- resp. daerah-hoof- den telegrafisch er van in kennis zijn gesteld, dat het vertrek per vliegtuig van het vliegveld Kema- joran (bij Batavia) naar de ronde tafel-conferentie te Den Haag is vastgesteld op 6, 7, 8 en 9 Au» i.s.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1