Nieuuu Gedemobiliseerde militairen dienen hun plaatsen te vinden in het arbeidsproces H IS Vierdaagse trok door Land van Maas en Waal STAAKT HET VUREN" in principe aanvaard Oproep van centrale werkgevers-organisaties en middenstandsbonden Radio Oranje herleefde in zitting van Amsterd. Bijz. Gerechtshof EDITIES VOOR ALKMAARHOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Wordt het vuren binnenkort gestaakt? Donderdag 28 Juli 1949 45e Jaargang No. 11625 Het Atlantisch Pact, maar Een zaak van nationaal belang Orthodox Patriarch excommuniceert communisten v Lages wist niets omtrent het lot der Joden Amerikaanse opper bevelhebbers naar Europa Na twee dagen: 787 tippelaars buiten gevecht gesteld Besprekingen over uitvoeringsbepalingen verlopen vlot Verwikkelingen rond Marshall-hulp Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd.. inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: Hi N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vonde A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 8S, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K2240 i. (Van onze bijzondere medewerker) RUIM drie maanden geleden werd in Washington het Atlantisch Pact getekend. Daarbij werden de onvermijdelijke, hooggestemde rede voeringen gehouden over de wereld historische betekenis van die daad. Doorgaans is het veiliger, aan de geschiedenis zelf het oordeel te la ten, wat wel en wat niet van we reldhistorische betekenis is. Want reeds na ruim 3 maanden is de juistheid van die speeches op dit punt niet meer zo zeker, hoewel de Amerikaanse Senaat het Pact met grote meerderheid heeft aanvaard. Maar voor iedereen was het van den beginne af duidelijk, dat het Pact jniet kan werken zonder de steun van Ameifkaanse wapens aan de West-Europese mogendheden tot haar zelfverdediging in een sys teem van gemeenschappelijke ver dediging. Gebeurt dat niet, of ge beurt het maar voor de schijn, dan is het Pact zonder veel practisch belang. Immers, mocht West-Europa wor den aangevallen en met verovering bedreigd, dan zou ook zonder Pact reeds het eigenbelang der Verenig de Staten hen nopen tot ingrijpen. Want als de Atlantische kust van Europa om nog te zwijgen van de Britse eilanden en een deel der Middellandse zeekust in handen komen van een vijand van Amerika, dan zou dat een ernstige bedrei ging zijn van Amerika zelf. In zo'n geval zou ht dus strategisch-nood- zakelijk zijn voor de Verenigde Staten, om te trachten, West-Euro pa weer te „bevrijden". Dit alles is belangrijk, maar het bewijst noch de noodzaak, noch het nut van een Atlantisch Pact. Het bewijst slechts de strategische betekenis van W. Europese en van Noord-, ja van geheel Afrika voor de Verenigde Staten. Amerika's eigen belangen veranderen niet van aard en om vang, doordat het dit Pact heeft aangegaan. De betekenis van het Atlantisch Pact is dan ook een andere: het tot standbrengen tussen Amerika, Ca nada en West-Europa van een ver- dedingsgemeenschap, met een ge zamenlijk systeem van gemeen schappelijke zelfverdediging. Daarin past evenwel een zó afdoende ver dediging van West-Europa, dat ver overing van dit deel der wereld af te wenden is. Zou zo'n verovering ooit nog eens plaats hebben, dan zullen hier daarna maar heel wei nig mensen meer over zijn, om zich over een latere „bevrijding" te ver heugen. En ook die weinigen zou den zich na zulk een bevrijding in zo'n haveloze en geruïneerde toe stand bevinden, dat de vreugde er over zeer bittere bijsmaken zou hebben: het zou evengoed het einde der Westerse beschaving betekenen. Het Pact staat of valt dus met een goed georganiseerde, gezamen lijke zelfverdediging. Die is evenwel bij de huidige stand van zaken niet mogelijk, tenzij met Amerikaanse wapens en geldelijke steun. Zonder dat beantwoordt het Pact niet aan zijn doel en is het dus van weinig waarde. Van evenveel gewicht als de aanvaarding van het Pact is dus de vraag: zal het Amerikaanse Congres bereid zijn, Trumans mi litaire hulpplan voor West-Europa waarmede 1135 millioen dollars ge moeid zijn, aan te nemen. Dit nu schijnt nog geen uitgemaakte zaak en daarmee is voorlopig „de we reldhistorische betekenis" van het Pact zelf ook nog geen uitgemaak te zaak. In de Verenigde Staten da len de prijzen en stijgt de werkloos heid. Dat heeft nog niet zulk een omvang aangenomen, dat men van een crisis kan spreken. Of het ech ter een crisis gaat worden? Neen, De Raad van Bestuur in Arbeidszaken, gevormd door: Centraal Sociaal Werkgeversverbond, R.K. Verbond van Werkgeversvak verenigingen, Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland, Kon. Ned. Landbouw Comité, Kath. Ned. Boeren- en Tuinders- bond, Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, Kon. Ned. Midden standsbond, Ned. Kath. Middenstandsbond, Chr. Middenstands bond en Ned. Moderne Middenstandsbond, heeft een beroep gericht aan de Nederlandse werkgevers. In aansluiting op besprekingen door ZKH Prins Bernhard gevoerd met het bestuur van de Stichting van de Arbeid, vraagt de raad van bestuur in arbeidszaken in deze oproep als gemeenschappelijk or gaan van de centrale werkgevers organisaties de volle steun van de Nederlandse werkgevers bij de herplaatsing en plaatsing van de ge demobiliseerde militairen, na hun terugkeer uit Indonesië. Tussen Juli 1949 en Februari 1950 worden naar schatting 36.000 man gedemobiliseerd. Zij en de tiendui zenden, die later volgen, hebben recht op voorrang bij het verkrijgen van een werkkring. De verwezenlij king van dit recht berust bij de Ne derlandse werkgevers. Blijkens de inlichtingen, aan de raad van bestuur verschaft door de verschillende militaire instanties, mag worden aangenomen, dat van de te demobiliseren 36.000 man on geveer 10 pCt. thuis behoort in de landbouwsector, 60 pCt. als hand arbeider in industrie, handel en transportbedrijf, 20 pCt. in admini stratieve functies bij bedrijfsleven en overheid, terwijl van de resteren de 10 pCt. nog niet te zeggen valt in welke sector zij zouden moeten worden ondergebracht. Verplichting van de werkgever. Zeer vele gedemobiliseerden kun nen zich beroepen op artikel 5, lid 1 van het buitengewoon besluit ar beidsverhoudingen 1945, dat de werkgever verplicht zijn vroegere werknemer, wiens arbeidsverhou ding door militaire dienst is beëin digd, in zijn oude positie te herstel len. Talloze anderen blijven over, die aan dit artikel geen rechten kun nen ontlenen, maar voor wie niet temin een plaats moet worden ge vonden. Met name is dit het geval met velen van de ca. 9000 oorlogs vrijwilligers, mannen van uiteenlo pende leeïtijd, die terstond in 1945 op de bres gesprongen zijn, toen op het Nederlandse volk een beroep gedaan werd om zich beschikbaar te stellen voor de bevrijding van onze overzeese gebiedsdelen. Richtlijnen. De raad van bestuur meent van de Nederlandse werkgevers te mo gen vragen aan de plaatsing van gedemobiliseerden mede te werken door naleving van de volgende richtlijnen: a. de werkgever neemt zijn vroe- zegt Truman met nadruk én hij kan gelijk hebben. Een andere vraag is, of hij gelijk zal krijgen. Hij |il gelijk krijgen, als hij inderdaad in staat wordt gesteld de productie te vergroten en daardoor de werkgele genheid en de koopkracht tenmin ste te handhaven. Dan zal men hem in staat moeten stellen de daartoe nodige maatregeleA te trefen en die kosten geld, veel geld zelfs. gere werknemer bij aanmelding terstond in dienst, overeenkomstig het bestaande voorschrift; b. Men voorzie in het komende jaar nooit in een vacature zonder zich bij de gewestelijke arbeidsbu- reaux, of de gewestelijke kantoren van de sociale dienst van het minis terie van overzeese gebiedsdelen of de commissie tot herplaatsing van gedemobiliseerd marinepersoneel of de commissie tot plaatsing van ge demobiliseerd leiding gevend per soneel ervap te hebben vergewist, dat er geen uit Indonesië terugge keerde militairen voor de vervul ling van de vacature beschikbaar zijn. Indien voor aanstelling in een bepaalde functie een maximum leeftijdsgrens gesteld is, is het rede lijk deze grens voor gedemobiliseer den tenminste met de door hen in militaire dienst doorgebrachte tijd te verhogen; c. Verwacht wordt, dat iedere werkgever, die 25 of meer manne lijke werknemers in dienst heeft, binnen 7 maanden na heden, op iedere 35 man tenminste één gede mobiliseerde in dienst neemt of herplaatst anders geformuleerd: al le werkgevers met 25 man of meer personeel plaatsen voor Februari a. s. aan gedemobiliseerden 3 pCt. van hun personeelsbezetting. Voor werk gevers met minder dan 25 man per soneel kan geen richtlijn in een percentage worden gegeven- d. Voor deze laatste werkgevers, evenals voor de grotere, gelde, dat bij iedere aanstelling van mannelijk personeel slechts tot aanneming van anderen dan gedemobiliseerden wordt overgegaan, indien vaststaat dat het bedrijfsbelang zulks onher roepelijk eist. De raad van bestuur is van plan te zijner tijd nadere mededelingen te doen over de wijze, waarop werk gevers in de verschillende bedrijfs takken en de overheidsorganen hun medewerking aan de plaatsing heb ben verleend. De raad spreekt de verwachting uit, dat deze oproep niet tevergeefs zal zijn gedaan. DEN HAAG (K.N.P.) De Or thodoxe patriarch van Constantino- pel, aartsbisschop Athenagoras, heeft naar het K.N.P. van verschil lende zijden verneemt, het voor beeld van de Katholieke Kerk ge volgd en de excommunicatie uitge sproken over alle vrijwillige aan hangers van het Communisme. In dien deze berichten worden beves tigd, dan zal deze schrede van het Opperhoofd van de Orthodoxe Kerk van Constantinopci niet zonder te rugslag blijven op de betrekkingen met het patriarchaat van Moskou. Deskundigen op het gebied van de Orthodoxe Kerk in het Oosten zijn van mening, dat de beslissing van patriarch Athenagoras de oor zaak ervan zal zijn, dat de Pan orthodoxe Conferentie, die binnen kort zou worden gehouden, en waarop de stand van het Katholi cisme in Oost-Europa zou worden besproken, voorlopig zal worden uitgesteld. 1ÉÉP gSfei' f- .„.1 In de warme zittingszaal van het Amsterdams Bijzonder Ge rechtshof kon men zich Woensdagmiddag, tijdens de vijfde dag van het proces tegen kriminalrat Willy Lages, weer wanen in de sinistere dagen van de bezetting. Want door die zaal klonk „de stem van strijdend Nederland", de stem van Radio Oranje. Drs. L. de Jong, thans chef van het rijksinstituut voor oorlogsdo cumentatie, eertijds een der be kendste omroepers van Radio Oran je in Londen, las met dezelfde be kende stem het nieuwsbulletin voor, dat hij op de avond van 19 December 1943 in de „Kroniek van de dag" de aether had ingezonden. Die uitzending was geheel gewijd aan het proces, dat de Russen van 15 tot 18 December 1943 in Charkof gevoerd hadden tegen twee Duit sers, die beiden ter dood veroor deeld werden, omdat zij in hun „dodenwagens" 30.000 Russische vrouwen hadden vergast. Die do denwagens waren vrachtwagens, die zo waren ingericht, dat door een raster tijdens de rit alle uitlaat gassen werden geblazen in dat ge deelte, waarin de gevangenen zich bevonden. Mening van drs. L. de Jong Drs de Jong toonde duidelijk Met de „Schiedam" kwamen Dinsdagmiddag op Schiphol aan de urnen met de stoffelijke resten van 10 Amerikaanse journalisten en van de bemanning, die als slachtoffers vielen bij de ramp met de „Franeker". De Amerikaanse gezant, dr. Herman Baruch, legde een krans aan de voet van de Chapelle Ardente. aan, dat Lages van de vergassings methode op de hoogte moet geweest zijn. Niet alleen omdat hij niet on kundig van deze radio-uitzending gebleven kon zijn (immers heel de Sicherheitspolizei luisterde naar Radio Oranje en de B.B.C., aldus drs. de Jong), maar omdat hij toch zeker het „geheime" document dat dooi» de Duitse instanties zelf was opgesteld en waarin dit proces te Charkof wordt besproken, in zijn kwaliteit van kriminalrat moet ge lezen hebben. Dit „geheime" document was door een vermetele inbraak even voor de bevrijding voor verbranding gespaard gebleven, zodat drs. de Jong het in zijn geheel kon voorle zen. Blumental, Lages' onmiddel lijke ondergeschikte, verklaarde, dat de geheime documenten de z.g. Meldungen aus den Niederian- den iedere 14 dagen in het ge bouw van de Sicherheitspolizei cir culeerden en door allen gelezen moesten worden. Lages toch onwetend. Radio Oranje propaganda. „Ik herhaal hierbij nog eens uit drukkelijk, dat het lot, dat de ge deporteerde Joden in het Oosten ondergingen, mij eerst na de capi tulatie duidelijk is geworden. Wat Radio Oranje zei, beschouwde ik als propaganda. Als ik het werke lijk geweten had, zou ik zo ik niet. was ondergedoken dan toch zeker mijn degen op de tafel van de generaal gelegd hebben en hem ge zegd hebben: hier ben ik. Meer heb ik hier niet aan toe te voegen," al dus Lages. De president antwoordde hem, dat dit alles een punt van nauwge zet onderzoek van het H°I zal vor men. Lages een ondergeschikt persoontje Dr. Wilhelm Harster, van '41 tot en met '42 Befehlshaber des Si- cherheitsdienstes in Nederland, en die inmiddels zelf tot 12 jaar is ver oordeeld, noemde Lages „een rus tige kundige oudgediende politie beambte, wiens bevoegdheden, naast een zekere mate van zelf standigheid, ondergeschikt waren aan de hogere instanties in Den Haag." Dit deed de president opmerken, dat „hier zo langzamerhand de in druk wordt gevestigd, alsof Lages maar een heel klein onbelangrijk voorbereidend ambtenaartje was en alle verantwoordelijkheid in Den Haag bij dr. Harster berustte." De president achtte dit onwaarschijn lijk en zei tegen Harster: „Als dit waar zou zijn, dan had men U ze ker niet tot de naar verhouding lage straf van 12 jaar veroordeeld." Ook werd de voormalige Krimi nalrat uit Groningen nog als ge tuige gehoord. Alle getuigen a charge, 100 in ge tal, zijn nu verhoord; Maandag zal het verhoor van de 17 getuigen 4 décharge een aanvang nemen. De schilder Ben Groenestein, bekend door zijn schilderij van de prinsesjes en haar ponnies, werkt aan het 50 meter lange diorama, dat op de tentoonstel ling „Jeugd van Nederland" in Augustus en September te Am sterdam te zien zal zijn. WASHINGTON 27 Juli (Reuter) Het Amerikaanse opperbevel zal Vrijdag per vliegtuig naar Europa gaan om het program tot militaire hulp aan het buitenland te bespre ken met de opperbevelhebbers van de landen van het Atlantisch Pact. De opperbevelhebbers zijn gene raal Omar Bradley (leger), admi raal Louis Denfeld (marine) en ge neraal Hoyt Vandenberg (lucht macht). Zij zullen met Europese militaire opperbevelhebbers besprekingen voeren over „de voorgestelde mili taire organisatie onder het Noord- Atlantisch Pact" en „zich op de hoogte stellen van de huidige toe stand in Europa." Een bezoek zal worden gebracht aan Frankfort, Londen, Parijs en Wenen. De drie opperbevelhebbers zullen na ongeveer tien dagen naar huis terugkeren. „De beperkte tijd laat geen be zoek aan iedere Europese onderte kenaar van het Pact toe", zo is medegedeeld. „Gehoopt wordt ech ter, dat besprekingen met militai re vertegenwoordigers van leden- staten van het NoordatlantisVi Pact kunnen worden gearangeerd in de plaatsen, die de onderteke naars aandoen." (Van onze speciale verslaggever) NIJMEGEN. Kon het dan inderdaad nog warmer? In Maas en Waal scheen gisteren de hitte nog drukkender dan zij in de Betuwe al had gewogen. Of was het toch alleen maar de morele opdoffer, die altijd het kenmerk van deze tweede dag is ge weest, als de stijve spieren van de eerste en de blaren en de overmoed van des avonds toch nog de feestelijke stad binnen te trekken zich een beetje beginnen te wreken en de finish nog zo ver schijnt? 62 tippelaars hebben het gistermorgen niet meer aangedurfd, 75 zijn er nog eens extra bezweken. Maar de over grote meerderheid, de Noren, de Engelsen en de Fransen inbe grepen, hebben het ook gisteren weer gehaald, niet allemaal in even grootse stijl misschien, maar dan toch tot en met de laatste meter. De helft zit er op: van nu af moet het wel beter gaan. En belooft het weerbericht geen koelte? BATAVIA, 27 Juli. Aneta's correspondent te Djogja seint, dat Dinsdagochtend de besprekingen inzake het cease-rire zijn be gonnen in het gebouw var. de Patih te Djogja; in de middag werden zij vervolgd zonder dat een overeenkomst bereikt werd. De besprekingen kunnen Woensdagmiddag voortgezet worden. De patrouille in de ringzönes vormt het kernprobleem, aldus deelde Moh. Rum aan Aneta mede. In principe is het cease-fire aangenomen, doch de uitvoeringsbepalingen worden nog bespro ken.. De besprekingen verliepen tot nog toe vlot. Dr. v. Royen zal te Djogja blijven totdat een overeenkomst is bereikt. Men hoopt echter, dat de kwes tie door een compromis-regeling opgelost zal worden. Dr. van Royen en de leden van de Unci zullen morgen naar Batavia terug- kreen, aldus A.F.P. Volgens Reuter werd in gewoon lijk welingelichte Nederlandse kring medegedeeld, dat de Neder landers niet een volledige uitvoe ring van de order tot staken van het vuren verwachten; het was echter niet waarschijnlijk, dat zij op een uitvoering voor honderd procent zouden staan, aldus de mededeling. Beperkingen aan Hongaarse radioluisteraars Bij decreet van de Hongaarse mi nister van verkeer en posterijen kan om reden van staatsveiligheid aan personen het gebruik van een radio toestel worden ontzegd. Tevens kunnen volgens dit decreet door be voegde autoriteiten radiotoestellen zo veranderd worden, dat men er slechts bepaalde stations mee op kan vangen. Voorts is het verboden godsdienstige uitzendingen op open bare plaatsen te beluisteren of te doen beluisteren. GEHELE ONTWERP TERUGGEZONDEN WASHINGTON, 27 Juli (Reuter). Terwijl de Amerikaanse senaat vandaag aanvankelijk met algemene stemmen had besloten voor het twee de jaar van het Europese herstel programma dat op 1 Juli 1.1. is be gonnen een bedrag van 3.628.380.009 dollar uit te trekken en met 41 te gen 37 stemmen een amendement had verworpen dat beoogde de toe wijzing voor het vierde kwartaal van het eerste jaar met 74 millioen dollar te verlagen, heeft hij later het gehele wetsontwerp betreffende de Marshall-hulp in het tweede jaar teruggezonden naar de begrotings commissie, waarmede eerstgenoem de besluiten automatisch zijn inge trokken. De Senaat is hiertoe overgegaan omdat hij verstrikt was geraakt in verwikkelingen die een gevolg wa ren van een amendement dat tot strekking had de ECA te verplich ten, anderhalf milliard te besteden voor het kopen van Amerikaanse overschotten van landbouwproduc ten. Op 30 Juli zal de republikeinse delegatie voor de Inter-Indonesi- sche conferentie naar Batavia rei zen. Deze conferentie zal, naar verwacht wordt, op 3 Augustus geëindigd zijn. Moh. Rum weet nog niet, wanneer de order tot het staken van het vuren zal worden uitgevaardigd. Nader werd te Batavia verno men, dat de delegaties waarschijn lijk Donderdag of Vrijdag naar Batavia reizen, waar, indien mo gelijk, nog deze week een formele vergadering inzake het cease-fire gehouden zal worden. Agence France Presse bericht, dat te Batavia in gezaghebbende kringen wordt vernomen, dat ;cn accoord inzake het staken van het vuren op Java en Sumatra bin nen 24 uur zal zijn bereikt. Een zeker aantal moeilijkheden, dat nog het onderwerp van be spreking vormt, moet echter nog opgelost worden. Volgens een mededeling uit gezaghebbende bron worden deze moeilijkheden vooral gemotiveerd door het ver werpen van een republikeins voor stel door de Nederlandse delega tie, dat de bezetting der republi keinse gebieden door de Neder landse strijdkrachten wilde be perken tot de grote steden, terwijl de buitengebieden door de Neder landers geëvacueerd zouden wor den. Egyptisch vliegtuig verongelukt CAIRO, 27 Juli (A.P.). Een Beechcraft-toestel van de M.I.S.R. luchtvaartmaatschappij is gister avond enkele ogenblikken na het opstijgen in Alexandrië op ge heimzinnige wijze uit elkaar ge sprongen. Drie passagiers en twee leden van de bemanning werden gedood. Er is onmiddellijk een onderzoek naar de ramp inge steld. Voor de Groninger groep die 5 van de 9 deelnemers verspeelde kan dat al niet meer helpen. Maar zelfs opa Dinkhuizen uit Den Haag, vief en kras als altijd, (hoe dacht u er over: 76 jaar en dit wordt nu precies zijn 25ste Vierdaagse) zal een beetje minder ook nog wel mooi vinden, en dan smaken de bosbessen die hij vandaag in de muziektent van Groesbeek ongetwijfeld wéér krijgt aangeboden, nog eens zo goed. Er is nog een andere veteraan die dit maal zijn zilveren vier dagen voort- beent. rustig als altijd: de heer van der Kaa uit Elden, die nog altijd het voorbeeld geeft aan hele gene raties van jongeren, van wat ma joor Breunese nu eigenlijk allemaal met dit wandelen precies .bedoelt. In ieder geval niet de monster-race die zich aan de kop afspeelt: snel heid acht tot tien kilometer per uur en in één ruk van start naar finish. Gisteren stonden de eersten alweer tegen twaalven met hun kaart onder de neuzen van de offi cials te wapperen en de hitte van de volle middag heeft hen in een luie stoel getroffen. Tegen die tijd kwam echter op de markt van Wy- chen, het centrum van deze tweede dag en dat zal wel zo blijven, on danks de poging die Drutens bur gemeester gisteren heeft gedaan om ook in zijn gemeente iets meer mee te krijgen van het officiële cachet dat nu eenmaal deze wandel-tour hier en daar krijgt aangemeten) het gros van de lange-afstand juist dóór, omspeeld door Belgen en Wy- chenaren om beurten, en voor het laatst onder ogen van burgemees- tes Terwisga van Scheltinga, die op 13 Augustus met pensioen gaat. Een op iedere zeven deelnemers heeft zich gisteren bij een van de vele Rode Kruis-posten gemeld, waar 120 helpsters en helpers en 30 masseurs onafgebroken in de weer zijn en Philips Infraphile lampen op duizend paar voeten schenen. Ja, het is niet alles goud wat aan het heetbegeerde prestatiekruis te blinken hangt. Intussen maakt Nijmegen zich nu al op om de Vierdaagse Vrijdag een triomfantelijke intocht te bereiden, die alles wat totnogtoe op die laat ste dag vertoond is (en dit is al ontzaglijk veel) opnieuw met stuk ken zal slaan. Nu al zijn alle bloe- menstalletetjes uit wijde omtrek naar de Keizer Karelstad op weg honderdduizenden bloemen zal het regenen als het tippel-leger aan zijn laatste kilometers bezig is. Het bezoek van vice-admiraal jhr. van Holte zal op die laatste dag zijn, naar wij vernamen, maar de schout bij-nachts Meyer en Schaper zullen er in ieder geval dan toch vandaag zijn, en morgen worden ook nog andere autoriteiten o.m. uit België rn Frankrijk verwacht. Morgen, de dag van Cuyk en Grave, de dag van de Maas-crossing, de bloemen en de muziek. „Le jour de gloire" die opnieuw dubbel en dwars is ver diend. Nu al. 4

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1