MfsAU-TAxd Een college op brede basis FILMS VAN DEZE WEEK His Oud Gemeenteraad van Heiloo Een PAC. 2 Zaterdag 30 juli 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN Nogmaals: De Alkmaarse Crtprofeteert WEERSVERWACHTING Marktberichten GELD beschikbaar op le hypotheek NAAR Garage CH, DE VRIES OPENBARE VERKOPING te Koedijk G. A. VERKADE in het openbaar verkopen Radicale middelen ZAADN00RDIJK D.D.T. Gewapend Compl. appar. f 150 Verkoop strandvonderijgoederen Café TOLHUIS STOOM. KNUPPELEN C0R HEIN CHR. DE VRIES Beemster Kermis P. A. v. Etten Muziek o.I.v. het trio Rijkhof GULDEN VLIES TEL. 2451 Grote kinder- en familie voorstelling De Oud-Hollandse poppenkast V. BLOEMBOLLENVEILING van de Langedijker Groenten Centrale te Broek op Langedijk De eerste Bloembollenveiling H.H. Landbouwers! BELANGRIJKE DEMONSTRATIE SLOOTKANTENSNIIDER HUISMAN Cr ZOON TEL 3545 Wdelto" n V"caf U6Wp» 1 c°")fortaben Wes Cultu ALKMAAR. Ons tweede artikel over de a.s. wethoudersbenoeming was voor de Alkm. Crt. aanleiding, om nog eens op de zaak terug te komen, zij deed dit evenwel met een artikel, dat het Vrije Volk, par tijblad van de FVdA. haar niet had kunnen verbeteren. Van een blad, dat zich neutraal noemt, hadden wij dit niet verwacht; wij hadden al thans verwacht, dat het een open oog zou hebben voor de billijkheid van het KVP-voorstel, om ook de drie middengroepen, waaronder de aan de Alkm. Crt. toch verwante VVD, in de vorming van het college te betrekken. Doch ook in dit twee de artikel gaat de Alkm. Crt. op de ze voornaamste kwestie, die de eerste aanleiding was tot het KVP- voorstel, niet in. Wél geeft het blad zijn mening over het tweede punt in deze kwestie, de positie van de burgemeester in het college, het wil de politieke richting van de burge meester niet te zwaar laten wegen, omdat een goed burgemeester zich zoveel mogelijk boven de partijen zal stellen. Na er op gewezen te hebben dat weth. van Slingerland in zijn lang durige periode als loco-burgemees ter „over het algemeen" van zijn po sitie geen misbruik heeft gemaakt, zegt het blad dan, dat men van katholieke zijde de politieke rich ting van onze burgemeester niet als een „gevaar" voor de besluiten van het college behoeft te beschouwen/ Wij kunnen het „in 't algemeen" met deze redenering eens zijn, doch blijven erbij, dat de politieke rich ting van de burgemeester een fac tor is, die niet verwaarloosd mag worden. Over 'n „gevaar" hebben wij echter nooit gesproken. Trou wens de Alkm. Crt. veroorlooft zich wel méér een onjuiste woordkeus, het blad spreekt herhaaldelijk van „dreigementen" van katholieke zij de tot uitsluiting van de PvdA. Er is van geen dreigement sprake. Het uitgangspunt van de KVP- fractie is een college op brede ba sis, waarin dus ook de niet te ver waarlozen middengroepen vertegen woordigd zijn. En wij hebben nog steeds niet gehoord, noch van de neutrale Alkm. Crt. noch van het partijblad van de PvdA, dat het niet meer dan billijk is, democratisch en in het algemeen belang bovendien, dat deze middengroepen mede in het college vertegenwoordigd zijn. In een dergelijk college blijft de KVP nog steeds in de minderheid, het streven naar een meerderheids positie is dan ook geheel vreemd aan het initiatiefvoorstel van de KVP. De Alkm. Crt. acht ook een sa mengaan van PvdA. en VVD moge lijk, hoewel deze slechts over 12 van de 15 zetels beschikken, de 2 com munisten zouden dan als hulptroe pen moeten fungeren. Wij menen, dat het blad zich hier al te zeer in veronderstellingen ver liest. Het blad betwijfelt voorts, of de Middengroepen ook zouden mede werken aan een college zonder de PvdA. Wij menen deze twijfel te kunnen wegnemen en te weten, dat (Adv.) Processie van de meisjes naar Heiloo ALKMAAR. De radiopriester H. de Greeve heeft ons de vorige Zaterdag opgeroepen voor offer en gebed. Hij herinnerde aan het woord van het Evangelie dat dit soort alleen maar verdreven wordt door gebed. En hij spoorde allen aan voor die intentie een bede vaart te maken. Gehoor gevend aan deze oproep heeft het bestuur van de J.G. en grote congregatie besloten om a.s. Zondag een bede tocht te houden naar Heiloo. We gaan per fiets om 8.30 van de Heilooërbrug naar het bedevaarts oord om daar de H. Mis te horen om 9.30 in de kleine kapel. Na een korte pauze bidden wij de Kruisweg en maken het besluit om de kleine offertjes van het leven op te dragen voor de grote intentie: de uiteindelijke vrede in deze wereld, de overwinning van het goede op het kwade, Een plechtig lof om 12.15 in de kleine kapel besluit de plechtigheid. Wij zijn om 1 uur klaar. Het kan niet anders of allen zullen zich zoveel mogelijk aansluiten bij deze bede tocht om hun noden neer te leg gen voor Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Inlichtingen kunt U bekomen bij mej. J. Winder, Frieseweg 53, bij mej. Berger, Hei- looèrdijk 30 en mej. R. Mol, P. A. de Langeplein. Benoeming bij Rijkspolitie ALKMAAR. De P.R.A.-re- chercheur W. P. A. Wopereis te Alkmaar, zal met ingang van 1 Augustus in de rang van wacht meester tot het korps Rijkspolitie toetreden en bij de parketgroep Alkmaar worden ingedeeld. Benoemingen Rijkspolitie Met ingang van 1 Aug. wordt de wachtmeester J. van Oostende van de parketgroep Alkmaar naar Bergen Binnen overgeplaatst. De wachtmeester H. A. Salman van de groep Bergen wordt op die datum overgeplaatst naar Wie- ringen, post Hippolytushoef. Laatstgenoemde zal nog gedu rende Augustus te Egmond aan Zee zijn gedetacheerd. zij daar zeker toe bereid zullen zijn. Van een „eis", dat er in het college slechts één lid van de PvdA. zal mogen zijn, is ook geen sprake, zoo als de Alkm. Crt. het wil doen voor komen, er is slechts een voorstel, Het blad ziet het er tenslotte van komen, dat er weer een rooms-rood college zal komen (een wel wat voorbarige profetie) met de moge lijkheid aldus de Alkm. Crt. „dat in het werkplan het katholieke ver langlijstje nog enigszins zal worden uitgebreid." Dat is niet minder dan een min derwaardige insinuatie, het blad doet het hier voorkomen, alsof do KVP zoo een soort koehandel drijft bij de besprekingen. Niets is minder waar, er is geen verlanglijstje, van uitbreiding van iets dergelijks kan dus ook geen sprake zijn. De KVP is niet op eigen baat be lust, zij wil slechts het gemeentebe lang dienen, in de lijn van haar eigen beginselprogram, dat met het algemeen belang geenszins in strijd is. Fr. O. Een nieuw garnizoen ALKMAAR. De manschap pen van het 2 T.B. zullen, nadat zij deelgenomen hebben aan de manoeuvres op de Veluwe,' in het begin van dc volgende maand Alkmaar verlaten en naar Haar lem vertrekken. Naar wij verne men zullen ook de Luchtstrijd krachten Alkmaar gaan verlaten. De garnizoenscommandant en de vaste staf blijven in Alkmaar on het nieuwe garnizoen zal worden gevormd door enkele compagniën wielrijders en een aantal recruten. DE ALKMAARDERS EN DE VIERDAAGSE Allen bereikten zij de finish Nijmegen 29 Juli. Vanavond heerste er vreugde in het Alkmaarse kamp, zowel „de Kaaskoppen" als „de Jeep" en de deputatie van de Rijkspolitie heb ben allen de Vierdaagse met suc ces beëindigd. Helaas was het ons alleen vergund om een kijkje te nemen in de zaal, waar dc Rijks politie was gelegen, daar de an deren bij particulieren waren on dergebracht. De Rijkspolitie heeft zich goed gehouden, zonder uitvallers finish ten de 12 politiemannen. Bijzon dere vermelding willen wij maken van L. Schut, wachtmeester te Heiloo, die met taaie volharding zijn ernstige spierpijnen in het béen onderdrukte en zodoende de Afdeling Alkmaar in staat stelde de Vierdaagse met zijn allen te volbrengen. Bij deze groep behaal de de opperwachtmeester tevens de leider J. L. Breetveld, het gou den kruis, daar hij voor de tiende keer meeliep. AANRIJDING ALKMAAR. Donderdagmiddag heeft op de Kennemerstraatweg een aanrijding plaats gehad. Een perso nenauto, die volgens getuigenver klaringen, een snelheid had van lussen de 70 en de 80 kilometer, reed jn de richting Heiloo toen uit de Prinses Julianalaan de 56-jar. wielrijdster Mevr. S. uit de Uiten- bosstraat alhier de straatweg over stak. Midden op de weg werd zij met zodanige kracht door de auto aangereden, dat zij door het lucht ruim werd geslingerd. Hevig bloe dend uit een hoofdwonde bleef zij op de weg liggen. Voorlopig werd zij door de politie verbonden en daarna werd zij per GGD naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. Haar rijwiel werd vernield. De autobe stuurder stopte nam de situatie op en verwijderde zich met achterla ting van zijn wagen. Vrijdagmorgen heeft hij zich bij de politie gemeld, De auto werd aan de voorzijde be schadigd. Het slachtoffer bleek ver schillende verwondingen te hebben aan schouders en benen. JBovendien had zij een hersenschudding. Proces verbaal werd opgemaakt. Harmonie Blue Skies De betrekkelijke lange hoofdfilm wordt voorafgegaan door een uitge breid buitenlands journaal, waarin oefeningen van de Amerikaanse Marine met raketten, opnamen van de veteranen-reünie ter herdenking van de Boerenoorlog, het vlieg kampschip Entreprise in de dokken en de terugkomst van de Keizer van Annam, Bao Dai, die nu als president van Frans Indo-China zijn geluk nog eens probeert. Ook de Tour de France, met mooie op namen komt nog eens op het witte doek. In het Hollands-nieuws van Polygoon-Profilti de aankomst van de Schiedam met de stoffelijke res ten der verongelukte Amerikaanse journalisten, vliegfeesten te Twen- the en Ypenburg en een buitenge woon goed geslaagde opname van de klopjacht op wilde zwijnen in Drunen. En dan natuurlijk ook de Vierdaagse. De hoofdfilm geeft het wat sen timentele verhaal van het leven van revue-artisten met veel shows, enkele heel goede fragmenten, maar overigens met weinig inhoud. Blng Crosby zingt om de drie minu ten zijn songs en voorts kan men zich vergapen aan kostbare toilet ten. Een echt luchtig geval. Victoria Theater Per Luchtpost Tijdens de oorlog was het ge bruikelijk, dat meisjes met militai ren correspondeerden, maar inge wikkelder wordt de zaak, wanneer een meisje, dat doet voor haar ou dere zuster, die van de geschiedenis niets afweet en op 't punt staat zich te verloven. De moeilijkheden worden nog groterk wanneer de mi litair, in dit geval een vliegenier, onverwacht 'n paar keer met ver lof komt. De komische avonturen, die hiervan 't gevolg zijn kan men in de film „Per Luchtbode" mee maken. Het is een pretentieloos ge val, maar uitnemend geschikt om zo in de vacantie een paar uurtjes onbezorgd te kijken naar deze goed gespeelde komische geschiedenis. Het nieuws, en een interessant filmpje over het skiën vormden 't voor-programma. Cinema Americain Drie ondernemende meisjes Een interessant nieuwsjournaal en een filmpje over de taak en de kwaliteiten van de Engelse politie man vormen de inleiding op de hoofdfilm in technicolor, die „Drie ondernemende .meisjes" heet. Een bloemzoet filmverhaal waar in Jeanette Mac Donald en José Iturbi de hoofdrollen vertolken ont rolt zich braafjes als een plaatjes boek in mooie gevoelige couleuren en voor onze ogen. 't Zijn allemaal begaafde mensen met sirenenstem- men en gevoelige mu:\ tale vingers die in deze film zingen en spelen. Gezongen en gespeeld wordt er dan ook genoeg. Er wordt bovendien, en dat is erg genoeg, gespeeld met de Christelijke huwelijksmoraal. Echt scheiding schijnt de gewoonste zaak van de wereld te zijn en hu welijken van gescheiden partners met andere idolen doodgewone din gen, die wel eens practische maar zeker geen ideële moeilijkheden ontmoeten. Enfin, het hele geval is zeer ge voelig, zeer beschaafd, zeer zoet en zeer zachtaardig. Sommige mensen zullen zich dan ook bij deze film zeer beschaafd en zeer zachtaardig vermaken. De KFC heeft de film \AN HET DAK GEVALLEN. ALKMAAR. Vrijdagmiddag om twee uur is een 38-jarige tim merman, die werkzaam was aan een in aanbouw zijnde wering aan de Schelphoek, van het dak gevallen. Zijn val werd gebroken door een steiger. Hij bloedde uit de neus en toonde de kentekenen, die op een hersenschudding wijzen. Hij is per ziekenauto naar lui Centraal zie kenhuis vervoerd. Tot nog toe kon hij niet worden verhoord ZES KINDEREN ZOEK ALKMAAR. In de kaasmarkt- drukte van gistermorgen zijn zes kleine kinderen zoek geraakt. Drie ervan vonden onderdak bij de po litie, de drie anderen op het kan toor van de VVV. Later zijn zij al len aan de ouders afgeleverd. PAARDENRUMOER ALKMAAR. Vannacht om half vier werd door de politie een kudde van vier paarden op de Kennemer straatweg aangetroffen. Vanaf een weide op de Heilooërdijk hadden zij de vrijheid verkozen. Omwonenden die wakker werden van het lawaai der paarden, waartchuwden de po litie. PATER IIEYNSBROEK ALKMAAR. Naar wij verne men zal pater Heynsbroek op 9 Augustus naar Tiel worden overge plaatst. Pater Heynsbroek is sedert drie jaar kapelaan van de St. Jo- sephparochie. Alkmaarse exportveiling Schotse muizen 68 per 100 kg; blauwe eigenheimers 68 per 100 kg; slabonen 2836; stok l-ijbonen 5568; stamsnijbonen 1643; tuin bonen 46; doperwten 1124 blauwe schokkers 1622; komk. 6—16; tomaten A 3252; tomaten bonken 2025; rode kool 6; spina zie 6—18; postelijn 622; sla 1% 11; andijvie 513; rabarber 410; rode bieten 6; bospeen 619; was peen 6—14; uien 69; rode aalbes sen 3246; klapbessen 1728; per ziken 618; frambozen 1636; aardbeien 80120; druiven alicant 1,341.54; net. meloen 4070. Kleinkunst in Bergen BERGEN. Donderdagavond heeft de Zaanse artist Joop Theu- nisz, die na de oorlog veel optrad voor de Geallieerde troepen in ons land en daardoor bekendheid ver wierf, het geringe aantal bezoekers, die in zijn tent aan de Emmalaan aanwezig waren, laten genieten van zijn gaven als kleinkunstenaar. Joop Theunisz, toonde zich een vlot con ferencier en liedjeszanger. Hij zong een apachen- en Tyrolerlied en won daarmee al dadelijk de harten van het publiek. Als clown wekte hij met zijn ori ginele vondsten ook danig de lach lust, Hij speelde fluit met zijn mond en neus, jazz op zijn saxefoon en klassiek op zijn cello. Na de pauze kregen we acrobati sche toeren op een soort fiets te zien en na nog wat muzikale num mers kwam hij last but not 'least met zijn sprekende pop „Charly" op. Wij hebben Joop Theunisz deze avond leren kennen als een all-round artist van het goede soort en hopen dat zijn tent Zaterdag- en Zondag avond op een talrijker publiek mag rekenen. goedgekeurd voor alle leeftijden. Wij menen de fijm evenwel te moe ten ontraden. A. B. T. Prairie-helden en pelsrovers Na een uitgebreid journaal draai en in de ABT twee onvervalste cowboy-films, waarin onophoudelijk de revolvers leeggeschoten worden en cowboy's in het zand bijten, zo dat men er zich over verwondert, dat er nog steeds cowboy's over blijven voor een volgende film van dit slag. De tweede film speelt af wisselend in een winter- en zomer landschap en wij Zien een heldhaf tige cowboy, die zelfs een lawine weet te ontketenen, om de snode pelsrovers in handen te krijgen; wie van dit soort films houdt, kan in ABT zijn hart ophalen. HEILOO. Gisteravond kwam de raad voor de laatste maal bijeen. De heer Majolée (PvdA) was af wezig. De notulen werden, na een opmer king van de heer P. Kraakman, goedgekeurd. Het verzoek om subsidie van de Bond tegen het schenden door vloe ken van Gods Heilige naam, maak te geen punt van discussie uit. De voorzitter meende dat dit beter be handeld kon worden bij de begro ting, als alle subsidie-aanvragen ter tafel komen. Hiermee konden de leden zich verenigen. Hierna schorste de voorzitter de vergadering om de heren Heyne, Vermeulen en Hareman de gelegen heid te geven de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde gemeenteraads leden te onderzoeken. De heer Heyne deelde namens de ze commissie mede dat tegen geen der candidaten bezwaren waren, waarna de voorzitter aan de raad voorstelde de nieuiy benoemden als lid aan te nemen hetgeen geschied de. Gekocht en betaald, maar nog geen eigenaar. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van de voormalige gemeen te-garage, gelegen aan de Kenne merstraatweg, aan de heer Hoebe, werd door B. en W. weer ingetrok ken. De voorzitter deelde mede dat Vrijdagmorgen een andere koper zich gemeld had en deze bood méér dan de heer Hoebe. De heer Bolten (RK) merkte op dat de uitvoerende macht (in dit geval B, en W.) voor de beslissing van de wetgevende macht (de Raad) was uitgegaan. Spr. beweer de dat aan de heer H. de sleutel van het pand reeds overhandigd was en ook reeds betaald was (f 2000.Hij was er dan ook van overtuigd dat H. hiermede geen genoegen kon nemen, temeer daar deze reeds begonnen was met verbouwen. De voorzitter zeide dat het een gemeentebelang is, dat als er ko pers zijn die meer bieden men het pand aan de meest biedende ver koopt. Verder wenste de voorzitter hier niet over uit te wijden aange zien deze wending in de verkoop nog niet in de vergadering van B. en W. behandeld was, De heer Bolten merkt op dat B. en W. in dit geval het verschil tus sen het bedrag door de heer Hoebe geboden en het bod van de tweede koper maar moeten bijbetalen! De heer Rus zeide dat dit zo'n vaart niet zal lopen. De heer Bolten drong op zéér spoedige afwikkeling aan! Kamerwerk De voorstellen van B. en W. be trefende toekenning van een grati ficatie over het jaar 1949 en een tijdelijke bijslag op het loon en tij delijke kinderbijslag aan het ge- meentepersoneel, alsmede een wijzi ging van het uitbreidingsplan Zuid werden z.h.st. aangenomen. Nieuwe afscheiding langs Nic. Beetsweg en Burenweg. De tuin van Ds. Bloemhoff moet 'n nieuwe afscheiding hebben. De kosten worden begroot op f 510. Door de President Kerkvoogd der N.-H. Gemeente is toegezegd dat genoemde Gemeenschap in principe bereid is f 300,in de kosten bij te dragen. B. en W. stelden voor hierop in te gaan. De heer Bolten vroeg of dit „in principe toezeggen" in dit geval ook betekent dat het definitief wordt betaald. Voorzitter zegt dat hfj vast over tuigd is dat dit gebeuren zal, waar op besloten werd het geval door te laten gaan als de driehonderd gul dén op tafel komen. Het laatste voorstel om tot aan koop over te gaan van enkele ge deelten spoorweggrond tegen de prijs van f 1.werd goedgekeurd. De heer Kraakman (RK) merkt op dat in de „Noodraad" reeds 'n verzoek is gedaan aan de Spoorwe gen om de vele onbewaakte over wegen in de gemeente te doen be veiligen. Spr. drong erop aan dit nogmaals te proberen. Voorzitter deelde mede dat er reeds 'n in specteur der Spoorwegen gpweest was en informatieve besprekingen had gevoerd met B. en W. Men zal trachten de volgende overwegen te beveiligen: Kerklaan door een flik kerlicht (hiervan zijn voor het ge hele land dit jaar slechts 3 stuks beschikbaar!) Rechte Hondsbosselaan, geheel sluiten voor auto's etc. alleen een tourniquet (draai-hekje) voor per sonen-verkeer. Schuine Hondbosselaan, bewaker met afsluitbomen en 'n beïsignaal (bediening vanaf het station) Ewislaan zelfde beveiliging al» Rechte Hondsbosselaan. Zevenhuizerlaan zelfde beveill- ging als Rechte Hondsbosselaan. De heer Heyn'ê (RK) merkt ten aanzien van de beveiliging aer Rechter Hondsbosselaan op d#t l 'n sluiting van deze overweg voor alle vervoer niet practisch is aan gezien hier verschillende zakenmen sen wonen die goederen ontvangen welke per grote vrachtwagen wor den aangevoerd en het in deze zéér smalle laan ondoenlijk is met ge noemde wagens te keren, zodat da tocht over de onbewaakte overweg 'n goede oplossing was. De voorzit ter zegt toe dit, als het eenmaal tot sluiting komt, nog eens te zul len beküken. Afscheid der aftredende raadsleden. De voorzitter sprak alvorens de vergadering te sluiten de aftreden de raadsleden toe. Spr. dankte hen voor de aangename verstandhou ding voor het vele werk in com missies en raadsvergaderingen ver richt en wenste hen allen goeds in de toekomst. Zeer speciaal richt te spr. zich tot de heer Heyne die zo zeide spr. 14 jaar raadslid ge weest was. „U hebt zich doen ken nen als 'n man met 'n rustig oor deel en iemand die zich niet op de voorgrond dringt. Er is altijd een kans dat U terugkomt bij de vol gende verkiezingen. Als dit gebeurt zal mij dat verheugen. Ik wens U intussen alle goeds", aldus spr. Hierna dankte de hoer Heyne de voorzitter mede namens de andere aftredende raadsleden voor de waarderende woorden door de voor zitter gesproken en hij sprak de wens uit dat Heiloo zowel kwalita tief als kwantitatief zal vooruit- gaan. PROGRAMMA PRIESTERFEEST BURGERBRUG. Wij geven hier een summier overzicht van de vie ring der priesterwijding van de W.E. Pater Nonius Kramer. Zaterdag vertrekken „ruiters en fietsers" om 17.30 (half zes) van 't kerkplein, om de neomist aan de gemeentegrens te verwelkomen. Te ong. half 7 zal dit plaats hebben. Intussen worden om zeven uur alle schoolkinderen, dus ook de bruidjes en de zangertjes, in de St. Jozefschool verwacht. Wanneer omstreeks half acht aan De Brug het welkomstlied heeft weerklonken, zullen de schoolkinde- Pater Nonius Kramer, de eerste priesterzoon van dc parochie Bur- gerbrug sinds 250 jaar. n ren in de stoet worden opgenomen, alsmede het Fanfarecorps ,,St. Hil- degardis", dat het begeleidingsvaar tuig zal verlaten. Op het versierde kerkplein zal „het welkom" worden herhaald, Daarna zal de neomist een plechtig Openingslof celebreren. Op Zondag 31 Juli worden de schoolkinderen in de H. Mis van half acht verwacht. In de Eerste Plechtige H. Mis van 10 uur hebben kinderen zonder „functie" geen toegang. 's Middags recipieert Pater Kra mer van 1415.30 uur in de pasto rie. Voor de jeugdige zangertjes gaat om half twee de schooldeur open, Tijdens de receptie zullen o.a. het parochiegeschenk <?n het geschenk der organisaties worden aangeboden. 's Avonds is er om half acht een plechtig Danklof. Maandagmorgen 1 Aug. zal om kwart voor 8 Pater Kramer voor de huidige scholieren van de door hem bezochte dorpsschool een plechtige Kindermis opdragen. Maandag on Dinsdag zullen er verder opvoeringen plaats hebben van het mysteriespel van Henri Ghéon: „Het gastmaal der kinderen". De voorstelling voor de dorpskin deren is Maandagmiddag om 2 uur precies in zaal Visser. De „oudere" parochianen kunnen aan dit fijnzinnige spel hun genoe gen beleven op Maandag- of Dins dagavond. Weest om half acht pre sent! Öp beide avonden is de neo mist in ons midden. Vergeet vooral niet om de vlag uit te steken. JONGE JAN WERD 90 KALVERDIJK. De oudste in woner van ons dorp, de heer Jan Hessing, vierde onder zeer grote be langstelling zijn 90ste verjaardag. De heer Hessing is van een zeer oud vissersgeslacht en daarom als visset in 't Geestmerambacht een goede bekende. Een paar jaar geleden heeft hij het vissersschuitje vaarwel gezegd, maar toch brengt deze kras se oude baas zijn dagen nog niet in ledigheid door. Nog dagelijks kan men hem bezig zien met het herstel len van viswant en het breien van nieuwe fuiken. Met zijn 79 jarige echtgenote hoopt hij over 2 jaar zijn 60-jarige echtvereniging te herden ken. 's Avonds bracht het fanfarecorps ,,St. Hildegardis" een serenade. Een bijzonderheid is, dat bij de andere generatie de 90-jarige alge meen bekend is als „jonge Jan Hes sing". Dit omdat zijn vader dezelfde voornaam droeg. De Ronde van Tuitjenhorn TUITJENHORN. De N.K.J.B. organiseert op Zaterdag 20 Aug. de ronde van Tuitjenhorn. De deelne mers zullen een rondje lopen door Tuitjenhorn, Korendijk, Kerkbuurt. En nu maar trainen! H.S.V.Haarlemse combinatie HEILOO. Deze wedstrijd.... ging niet door, omdat de Haarlemse combinatie niet op kwam dagen. Er was zéér vee] publiek naar het HSV-terrein gekomen en het HSV- elftal was prompt op tijd aanwezig, doch de tegenpartij liet vergeefs op zich wachten. Ook was geen afbe- richt binnengekomen. Over „heren" gesproken! Meer willen wij hier niet zeggen. Nieuw* landbouwhuishoudschool te Schagen Naar wij vernemen uit welinge lichte bron, is de vereniging voor landbouw-huishoudonderwifs voor nemens te Schagen en te Purmer- end nieuwe scholen te bouwen ten einde aan de steeds groter worden de leerlingeristroom het hoofd te kunnen bieden. Ten Departemenle heeft men zich in beginsel met deze plannen ver enigd. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwe scholen in September 1950 in gebruik kunnen genomen worden. R. K. Gemeenteraadsleden SCHAGEN. De bond van R.K. Gemeenteraadsleden in de Staten- kring Den Helder houdt heden, Za terdagavond te Schagen oen alge mene vergadering. Tijdens deze vergadering houdt de Weled. Heer G. J. Seeker een inleiding over de verhoudingen tussen de bestuurs organen in de gemeente. Voorts wordt er een nieuw bestuur geko zen, omdat het beslaande bestuur na fjevneenteraads verkiezingen re glementair en-bloc aftreedt. (Advertentie) Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. TIJDELIJK REGEN Vanavond opklarend; vannacht weer toenemende bewolking ge volgd door regen, het eerst in het noordwesten, latolr in het zuid oosten van het land. Morgen In de loop van de dag enkele ver spreide opklaringen. Weinig ver-1 andering in temperatuur. Aanvan kelijk afnemende, later matige tot krachtige en langs de Wadden- kust mogelijk harde wind tussen zuidwest en west. WARMENHUIZEN, 30 Juli. 90.700 kg aardappelen: Eerstel. 6.90—8.10, grove 6.40—7.60, driel. 4.20-5.80, kriel 44.30, rode Eerstel. 8.909.10, Bintje 6.206.50, grove 6.807.20; witte Eigenh. 77.50 blauwe Eig. 6.807.20 grove 66.50, slabonen 31—34. AVENHORN, 29 Juli. 36.200 kg aardappelen: grove Schot 7.908.20, midd, 6.60—7.20, driel. 4.20—4.80; 7500 kg rode Schot 8.20—8.60; 1500 kg' zilvernep 16.80—17, driel. 2.803. GROOTEBROEK, 29 Juli. 190.000 kg aardappelen: Eerstel, gr. 6.60— 7.30, kl. 5,50—5.90, kr. 4.20—4.40; bl. Eigenh. 5.606, blanke Eigenh. 6.60- 6.80, rode Eersteling 8.208.80, Bin tje 66.50, IJselster 5.70; Bevelan ders 5.80; 1200 bos bospeen 56, 600 st. bloemkool 621, 200 kg slabonen 27—30, 600 kg rode kool 4,80, 1600 kg bieten 5. HOOGKARSPEL, 29 Juli. 90.000 kg aardappelen: rode Eerstel. 8.20 8.80, vr. aardapp. grof 7.708.40, fijn 6.408.80, kriel 4.104.40, late aard appelen 5.806.20; 60 kg stambonen 30. ZUIDERKOGGE, 29 Juli. Midd. Schots 6.206.80, kleine 4.705.30, midd. rode 88.60, Eigenh. 5.505.60 aanvoer 25.000 kg. Bloemkool 6—40, sla 3.508.30, slabonen 2834, snij bonen 1648, rode kool 68.10, kro ten 6, komkommer 617, groene kool 66,20, Yellow 1039, Kruide nier 523, Beauty 1124, rode bes 3243, kruisbes 1833, perziken 421, druiven 34—84. N.V. NATIONALE HYPOTHEEKBANK IIOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. Agentschap Alkmaar Voordam 11 Tel. 4924 Frieseweg 4 Tel. 4237 ALKMAAR Notaris te Alkmaar, zal op DON DERDAG 4 Augustus '49, s morgens om 11 uur (precies), in het koffie huis van de heer D. But ter te Koedijk, a. d. Ka naaldijk 227, 1. WOONHUIS met SCHUUR en ERF, aan de Kanaaldijk nr. 79, te KOE DIJK, groot 3.28 A., eigen dom van en bewond door de heer F. Raat, en 2. WOONHUIS met SCHUUR en ERF, (dubbel woonhuis) aan de Ka naaldijk nrs 147 en 148 te Koedijk, gr. 1.94., bew. door de heer Schrijver, verhuurd voor f 2.50 p.w. Nadere ini, te verkrij gen t. k: v. gen. notaris, te Alkmaar, Emmastraat 50. Tuinslangen Sproeiers Gazonmaaiers Rietmatten Tonkinstokken Élfc Tuinnetten Vogeljagers voor VERDELGING van Schadelijke insecten Onkruiden gk Ongedierten Slakken Waagplein - Alkmaar met het STUIFKANON „RADICAAL" verdelgt men ALLE lasti ge insecten (ook rupsen) o Fa, W. ZAADNOORDIJK Waagplein 12 Alkmaar Telefoon K 2200 2412 De Burgemeester strandvonder van Egmond aan Zee maakt bekend, dat op DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1949 de verkoop zal plaats hebben van onderstaande uit zee aangespoelde goederen: 3 vaten olie, 13 baddings, enig wrakhout, 1 joon en pi.m. 225 meter rails. Aanvang verkoop 10 uur v.m. bij M, Genet. De Burgemeester-Strandvonder van Egmond aan Zee, M. NIELE. BEZOEKT ZONDAG 31 JULI en MAANDAG 1 AUGUSTUS Aanvang 4 uur. Gel. tot biljarten. Pri ma consumptie. Gezel lig zitje. Zondag speelt de bekende RADIO - ACCORDEONIST Dit heeft U nog nooit ge zien. De links spelende accordeonist Bel, aanbevelend, J. DEKKER Rijksstraatweg 425, Heiloo Telefoon 250 ZONDAGAVOND 31 JULI 's avonds 7 uur OPENING van de kermis in het Café van Beemster Jisperwesg uit KROMMENIE Wij geven U vrij entree, maar neemt IJ een goed humeur mee! DONDERDAG 4 AUGUSTUS des middags om half drie „ANTONINI" de bekende goochelaar en buik spreker, Een uurtje lachen in wonderland. AUGUST de lopende, levende en sprekende pop, Entree 75 en 50 cent (a, r. i.) Plaatsbespr. v.a. Maandag 1 Aug. van 111 uur. De eerste Bloembollenveiling zal gehouden wor den op VRIJDAG 5 AUG. a.s. 's morgens te elf uur. De veilingkosten zijn 3 pet. van de omzet. Er wordt geveild a contant. Manden kunnen afgehaald wprden van de vei ling, huur 10 cent per stuk. De bloembollen kunnen ingebracht worden uit sluitend op Dinsdag en Woensdag vóór elke vei lingsdag van 's morgens 8 tot 's avonds 6 uur. Let vooral op kwaliteit-sortering en telling. HET BESTUUR. van de HAGE-PATENT voor paardentractie op WOENSDAG 3 AUGUS. TUS a.s. 10 uur voorm. op het land van de heer P. KOOPMANS, Noordervaarfc te Stompe- toren. Zegt het voort! Ijzerhandel Landbouwwerktuigen ALKMAAR TELEF. 2706 ai. ■V Taxi- en Luxeverhuurinrichting, Nassauplein 1 - Alkmaar HET HISTC dat op een terugzien, vereniginge zich op het kan het trol door een ni cultuur van aard, die in dreigde verl In een tijd, den van het nieuwere opv modernere v toegepast, m andere gees baarde, narr Maandag Augustus v Genootscha land" te H bestaansfee houdt de voor het G gewestelijk tuele Gezin ten met ee luchtspel oi friesland. Onopzetti is deze kat tie als het tur e van het Histori al zou het, i tussen beidt organiseerd juister zijn van een „ap nen worde congres plu feesten van plaats haddt Maar dat zo. Uiteraar bond en C contact; zij aan gedacht hoofd niet o\ ben er nooit vonden. Maar nie, band tussen monstratie i historie-fees en Dinsdag; mentreffen ons de gedi dat Congres als ouvertur schapfeesten den kunnen Het Histoi heeft voor l bewaren var heid van ons diensten. IV, oudheid hel volle waard bloeien in e slacht. Het het vóórqesl hoe zal dat schieden zon woorde, gefv bewuste zori slacht? Het moder vereniging a Bond voor h tuurlijk niet de arbeid vc Genootschap, mag dit fee, schap zich tc zen, dat er t meer dan de-, in ons kinder sterk, dat de medewerking ties richt op c zorg, geesteli voor het gavt gezin, dat de verleden ver haaft en deze hoogste cultu- Treffend is van meester 1 ervaren, dat ledige kennis van de hisi de betekenis i alle recht te i en voor goed met de vaa maakte fout, landse, en du hollandse en schiedenis, pi met 1572. De eeuwen ben ook in gei te zien gegei godsdienst ha gedrukt, en voortleven in sterke roomss schut door de dig en overti Heilige Maagi Wel, na „ouverture" i zinscongres er riaspel, moge Genootschap land" feestel volle dagen l door verzorg christelijke qs vend qeslach ideaal van he nootschap: eei gere historie doeltreffend kunnen worde

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2