Het Egmondse sportpark officieel geopend Ronde van De Beemster een sportief succes DE NIWIN-SPORTWEEK J Hoofdstad Operette bracht effectvolle uitvoering Het zwemverbod te Heemskerk ALKMAAR EN OMSTREKEN Attractief programma vastgesteld Een toelichting van de burgemeester PAG. 2 Woensdag 3 Augustus 1949 ALKMAAR. Zoals wij reeds meldden zal er van 7 tot en met 14 Augustus door de sportcommis- sie van de Niwin te Alkmaar een grote sportweek worden georga niseerd, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Rimboekisteu- actie, terwijl de voorzitter van de Niwin, de heer B. Fels, hoopt, ook nog iets te kunnen overhouden voor de weer op handen zijnde Kerstpakketten-actie, waarvoor ook dit jaar weer veel geld nodig zal zijn. Onder het motto: Door de sport, voor de sport, hoopt men zowel het Alkmaarsc publiek, dat op het gebied van de sport lang zamerhand verwend is geraakt, een attractief sportprogramma te bieden, als wel het voornaamste doel, geld te verzamelen voor de acties, te bereiken. Het programma, dat voor iedere sportliefhebber interessant is, is nu definitief vastgesteld en wordt geopend met een serie belang rijke motor-behendigheids wed strijden, die op Zondag 7 Aug. in het Sportpark zullen worden ver reden. Hieraan wordt o.a. deelge nomen door Rus, Moejes, Dupont en Plevier. Maandag wordt er in het Wapen van Heemskerk, voor het bijzondere doel gratis afge staan, een klaverjas-avond gehou den; voor deze opkomende sport is veel belangstelling. Dinsdag 8 Augustus wordt er in het hotel de Nachtegaal een interessant biljarttournooi gehouden tussen Cees de Ruyter uit Waalwijk en Jan Feeke, in Alkmaar welbe kend. Een wedstrijd die in twee gedeelten, 's middags om vier uur en 's avonds om half acht, wordt gespeeld. Die dag houden ook de Alkmaarse wandelsportverenigin gen een 5 km mars met muziek door de stad. De start is om 7.15 uur op het Waagplein. Ook de paardensport komt aan bod en wel op Woensdag 10 Augustus. In het Sportpark beginnen om 2 uur de draverijen om het kampioen schap van Noord-Holland en om de grote prijs van Alkmaar. Don derdag wordt er in het Unie-ge bouw gekegeld, ook al voor de Niwin en Vrijdag komt de grote zaal van het Wapen van Heems- Maandoverzicht Nutsspaarbank ALKMAAR. -• In de loop der maand Juli werd op de spaarbank boekjes ingelegd f 333.526.29 (v.j. f 300.581.09) en terugbetaald f 367.014.60 (v.j. f 323.508.56), al zo minder ingelegd dan terugbe taald f 33.488.31 (v.j. f 22.927.47). Het aan de inleggers verschul digde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.872.315.37, be draagt thans f 11.139.011.97 (v.j. f 10.523.748.94). Het aantal in de loop van Juli nieuw uitgegeven boekjes be draagt 193 (v.j. 141). Ingetrok ken werden 166 boekjes (v.j. 118). Het aantal in omloop zijnde boek jes, bij de aanvang van het jaar 26470, bedraagt thans 27034 (v.j. 25846). Van dit aantal behoren 17470 (v.j. 17049) aan personen of instellingen te Alkmaar geves tigd; 6429 (v.j. 5967) aan perso nen of instellingen elders geves tigd en 3135 (v.j. 2830) aan schoolspaarders. Onder de in Juli nieuw uitge geven boekjes zijn begrepen 23 (v.j. 24) voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. In Juli bedroeg het aantal pos ten van inleg 3605 (v.j. 3316), dat van terugbetaling 2312 (v.j. 1984), tezamen 5917 (v.j. 5300). De lediging in de loop der maand Juli van 552 (v.j. 433) spaarbusjes leverde een bedrag van f 8967.19 (v.j. f 6475.76) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 4564. be draagt thans 4913 (v.j. 4145). Vertrokken personen In de maand Juli ALKMAAR. N. Bolweg-van Egmond, en kinderen, van Forestus- straat 2 naar Zuid-Afrika; J. J. Hogeling .metselaar, met gezin van Uitweg 3 naar Ursem; W. Heijmans journalist, van Langestraat 37a naar Velzen; K. Westerveld, los arb. met gezin van 2de Landdwars- straat 25 naar Zaandam; M. G. E. Zwart, dienstb. van Rochdalestraat 4 naar Haarlem; J. Dekker, van Snaarmanslaan 68 naar Schoorl; A. Hoekstra, leraar, met gezin van Ro zenstraat 20 naar Haarlem; R. Kremer, tuinderskn. van Liefdelaan 21 naar Israël; L. J. A. Bock, en kinderen van Rembrandtstraat 44 naar Den Helder; M. G. Tonke, zen deling, van Jan v. Scorelkade 71 naar Dordrecht; C. M. van Leijden, van Kennemerpark 33 naar Krom menie; J. van Dijk, mach. N.S., van Molenbuurt 16 naar Amsterdam; J. C. Schelling-Fader, van Westerweg 51 naar Bussum; M. M. Rusten- burg-Beemsterboer, van Clarissen- buurt 1 naar Amsterdam; J. R. van der Veen, tekenaar P.T.T., van Spoorstraat 73 naar Bergen; G. Ursem, melkkn. van St. Annastr. 23 naar Kerkrade-Chevremont; F. E. Bas, K. van 't Veerstraat 77 n. Utrecht; G. M. Kruisheer, tandarts en echtgenote, van Spoorstraat 46 naar Krommenie; G. Smilda, ver pleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Castricum; M. G. van Baarsen v. Snaarmanslaan 25 naar Oudorp; B. S. Boot, van Font, Verschuir- straat 9 naar Epe. kerk natuurlijk vol voor de lezing over voetbal .door ir. van Emme- nes. Tevens wordt er die avond door een der Alkmaarse sport journalisten een vraaggesprek ge houden met Wim Slijkhuis, waar bij het publiek wel een en ander te weten zal komen over de reis van deze nationale sportfiguur naar Amerika, zijn belevenissen aldaar en over het Amerikaanse sportleven.' André Carrell zal ook van de partij zijn en het geheel met een aardige, pakkende confe rence aaneen smeden, terwijl hij zelf met liedjes en een praatje over zijn reis naar Indië de avond zal besluiten. Zaterdag komt er dan een grote bridge-drive in de Sted. Muziek- tuin; 's avonds is er een voetbal match tussen de Alkmaarse Boys en een ploeg uit Utrecht, de Hol land. Zondag wordt het sportfestijn besloten met een voetbalmatch tussen Alcmaria en Frisia, Leeu warden, terwijl onder de pauze de Halter en Turnlust athletiek- demonstraties zullen geven, op geluisterd door het optreden van de Nederlandse kampioen K. Boot en mevr. Weimar-Madderom. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Blue Skies, 18 jaar; Victo ria: Per Luchtpost, 14 jr.; Cinema Americain: Drie ondernemende meisjes, alle leeftijden: A.B.T.: Pelsrovers en Prairiehel den, 14 jaar. D. de Leeuw, Stuartstraat 90, telef. 2288. KUNSTZAAL K.C.B. BER GEN: Tentoonstelling le den 10-12.30, 14.30-17.30, 19.30-22.00 uur. PARNASSIAPARK BER GEN AAN ZEE: Levende Poppenkast, 2 uur. V. Met pensioen ALKMAAR. Dezer dagen vond in de 2e klas wachtkamer het officiële afscheid plaats van de heer A. Broekhuizen als con ducteur van de Ned. Spoorwegen, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Broekhuizen, die in het begin van de oorlog naar Alkmaar werd overgeplaatst op de tram lijn Alkmaar—Bergen, was daar voor onder meer werkzaam in Goes en Schoonhoven. Velen zul len ongetwijfeld deze populaire figuur, die bij het reizend publiek zeer gezien was, hetgeen bij zijn 40-jarig jubileum het vorig jaar wel sterk tot uiting kwam, in de komende weken missen. ALKMAAR Geen plaatsje in 't Gulden Vlies was meer onbezet voor deze operette-uitvoering. In Amsterdam hebben 38.000 bezoekers zich getrokken gevoeld, de Weense sfeer van Oscar Strauss' muziek te gaan ervaren; het was dus wel te voorzien dat het in Alkmaar ook weer uit zou lopen op een uitver kocht huis. Het bleek al spoedig dat deze uit voering weer een eclatant succes zou worden, het publiek leefde al spoedig geheel mee, stormachtig applaus en vele open doekjes waren herhaaldelijk aan de orde. Vocaal zowel als instrumentaal werden er weer uitstekende prestaties gele verd. Ruth Rhoden als dirigente van het dames-orkestje en Tini Alma als Prinses Helena zongen hun par tijen beschaafd en met de nodige charme welke het werk verlangt. Joh. v. d. Zalm als luitenant Niki was weer zéér temperamentvol maar zong in de hogere regionen wat te geforceerd; zijn geluid kwam dan zo moeizaam over het voetlicht. Wat zullen we u nog moeten ver tellen over het niet te evenaren duo Paul Harden en Frits Steiner, die de ,,Note comique" verzorgen en daarin steeds meer onuitputtelijk inspiratief blijken te zijn. Hierbij sloot zich waardig aan Hel. Pajewsky als Tifi. die zowaar de ons onbe kende Chair Claing in komische mimiek nog wist te overtreffen. Ad. Heerings als minister verdien de wei een speciaal compliment. Het zeer vlot spel, dat geen ogenblik in tempo vertraging had, was in één woord bewonderenswaardig. De décors waren een lust voor het oog. Dirigent Julius Susan kwam deze keer met een orkest van wel zeer bescheiden bezetting. Maar wat dit kleine ensemble o.l. van Susan wist te bereiken, stond op hoog peil. Er werd met bezieling gemusiceerd en Oscar Strauss par- FINSE SCHOOL SPOEDIG GEREED ALKMAAR. De bouw van de z.g. Finse school aan de Berger- weg begint flink op te schieten. Het houten geraamte is de vorige week gereed gekomen en de werk lieden van de Padox-fabrieken uit Warmond zijn nu bezig met de bekleding van de buitenwanden Er begint aardig schot in 't werk te komen en de contouren van de grote ramen, die deze scholen zo'n licht en luchtig aanzien geven, zijn reeds duidelijk te onderschei den. Binnenkort kan men met de binnen-afwerking een begin ma ken en als de werkzaamheden meevallen, kan de school met het nieuwe trimester in gebruik wor den genomen. Nu ook aan de Ruysdaalkade weer een blok wo ningen vrijwel gereed is en aan de Bergerweg met man en macht gewerkt wordt, gaat het er naar uitzien, dat dit kwartier spoedig over een groot kwantum nieuwe woningen kan beschikken. WEGENBOUW GEREED ALKMAAR. Gisterenmorgen werd de laatste hand gelegd aan het weder bereidbaar maken van het Zevenhuizen, dat in de loop van de morgen voor alle verkeer kon worden opengesteld. Het wegdek werd van een nieuwe slijtlaag voorzien en is voor de eerste tijd weer prima in orde. Met het inmiddels gereedgekomen Ritsevoort, dat ook aanmerkelijk verbeterd is, zijn de twee voor naamste toegangswegen tot de binnenstad weer in een goede staat gebracht en zijn de verkeers- belemmeringen, die vooral op de drukke Vrijdag menigeen voor een raadsel zetten, van de baan. Verkeerde fiets meegenomen ALKMAAR. Bij het distri butiekantoor is Maandagmorgen een verkeerd rijwiel meegenomen. De politie verzoekt degene, die de vergissing heeft gemaakt, zich op het politiebureau te vervoegen, teneinde de rijwielen om te rul len. tituren werd gerealiseerd in Ween se sfeer en charme. Half September komt dit ensem ble weer terug met de Czardas Fürstin. Het doet ons genoegen te kunnen mededelen, dat dit operette gezelschap een artistiek besluit heeft genomen, n.l. om in 't vervolg de operette's te gaan zingen in de oorspronkelijke taal. waarin de componist ook de stof voor zijn in spiratie vond. Zo krijgen we dan weer in de toekomst „Fritz Hirsch" in topvorm. W. SCHREURS WEDSTRIJD WELSPREKENDHEID ALKMAAR. Op dc Dinsdag avond gehouden wedstrijd ift wel sprekendheid, verbonden aan de speciale cursus, die voor de R.K, Middenstandsbeweging afd. Alk maar door mevr. M. E. Steyger- Asperslgah uit Leiden wórdt gege ven, behaalde de heer C. Tros de eerste prijs. De tweede en derde prijzen werden respectievelijk be haald door de heren Jacq. Smit en P. Nagengast. De ejnd-avond met openbare les en diploma uitreiking zal plaats vinden op Dinsdag 30 Augustus te 8 uur in de bovenzaal van café restaurant Koekenbier aan de Kcn- nemerstraatweg. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Johan nes, z. v. J. van den Heuvel en Th. W. Brouwer; Anna, d. v. J. Haans en N. Harder; Egberts, a. v. B. J. van Keulen en M. Bleijer- veld; Hendrikus P. B. M., z. v. C. A. H. Balder en G. C. Ris; Ber- nardus M., z. v. H. A. Bilars en M. A. C. Sünder; Yvonne A„ d. v. P. C. Wortelboer en S. Egbergen; Magda C., d. v. O. de Ruiter en A. Groot; Johannes B. A., z. v. P. Ruiter en A. M. C. Schilder. BALLET-AVOND GULDEN VLIES ALKMAAR. Naar wij verna men ligt het in de bedoeling van mevr. Son ja Gaskell, de bekende ballet-paedagoge, om, alvorens deze winter met een nieuw pro gramma een tournee te gaan ma ken, haar lezing met dansdemon- straties, waarbij o.a. medewerking verleent de Alkmaarse danseres Marie-Jeanne van der Veen en Pieter van der Sloot, die in het afgelopen seizoen zoveel belang stelling trok, in Alkmaar te her halen. Dc avond zal waarschijn lijk in de tweede helft van deze maand in het Gulden Vlies wor den gehouden. Aanrijding ALKMAAR. Gistermorgen om half zeven wachtte de 64- jarige d. Z. uit de Nieuwpoorts- laan bij de bushalte Regulierslaan op de stadsbus. De bus reed even te ver door en de man liep met de bus mee. Toen de wagen af remde gleed hij door de gladheid van de weg naar de berm af. De Z. raakte bekneld tussen de bus en een boom. Hij kreeg verwon dingen aan hoofd en knie en klaagde over pijn in de zij. Per ziekenauto werd hij naar het St. Elisabeth Ziekenhuis overge bracht. Landmijn in de Hout ALKMAAR. In een sloot bij Huize Westerlicht is een land mijn, een zogenaamde Tellermijn, gevonden. Door de hulpverlenings dienst uit IJmuiden is het gevaar lijke obstakel uit de weg geruimd. Reisvereniging der K.A.B. maakte trip naar Rotterdam HEILOO. De reisvereniging der K.A.B.die eerst een jaar be staat, organiseerde voor haar leden een reisje. Het hoofddoel der reis was Rotterdam. Het gezelschap be zocht het „Kopje" van Bloemen- daal en Overveen, om vervolgens langs de Noordzee (waar de G. A. Banck nog lag) over Katwijk, langs het vliegveld Valkenburg naar 's Gravenhage te gaan. Hier werd de koffie-tafel gebruikt. In Rotterdam aangkomen werd eerst per autobus door de Maas tunnel gereden en daarna de voet gangers tunnel terug gelopen. Het prachtig weer maakte de tocht welke door de Rotterdamse havens gemaakt werd tot een waar feest. Na de boottocht ging het gezelschap via 's Gravenhage naar Amserdam. alwaar in de Coöp. restaurant een diner gebruikt werd. Avond-Vierdaagse HEILOO Bij nadere controle is gebleken, dat niet mevr. Bruul- Bakker doch mevr. Schouten- Groot uit Ede de verste deelne mende dame was. Haar zal even eens een souvenir worden gezon den. Tijdens de sluitingsavond is een portemonnaie met inhoud gevon den. Terug te bekomen bij dhr. J. v. d. Kommer Jr., Holleweg 21 Heiloo. Nieuw orgel voor Willibrordus-sHchting HEILOO. In de kapel van de Willibrordus-stichting, waar tot nog toe een Hamond-orgel stond, zal over enige maanden een nieuw kerkorgel worden ge plaatst, met drie klavieren. De liturgische sfeer van deze schone kloosterkerk zal, wanneer er een instrument staat, dat er inder daad thuis hoort, eerst dan vol komen zijn. Het tegenwoordige orgel is nu eenmaal voor de ere dienst niet geschikt. Het nieuwe orgel wordt gebouwd bij de fa, Pels, orgelbouwers te Alkmaar. Zondagmiddag is het Egmondse sportpark officieel geopend met de wedstrijd K.F.C. 1Stormvogels 1. Het terrein zag er keurig verzorgd uit en vrolijk wapperden de Nederl. vlag, die van dc gemeente en die van Egmondia en Achilles rond het terrein, toen om half drie een haag van adspiranten van Egmondia en Achilles zich formeerde en de spe lers het terrein betraden. Jammer was het, dat juist op deze openingsdag de regen, die voor dit droge terrein zo hard nodig is, velen ervan weerhield aanwezig te zijn. Toch waren er nog ruim 1000 toe schouwers opgekomen om dit his torische feit, dat voor het eerst in de geschiedenis van Egmond een sportveld kon worden geopend, bij te wonen. Burgemeester Niele sprak het openingswoord, waarin hij memo reerde, dat op 11 November 1935 de eerste plannen gemaakt werden voor dit terrein. Het was een gigantisch werk, waar het hele speelveld en de daarom liggende sintelbaan 2 M. diep moest worden uitgegraven om het waterpeil te bereiken. Door de oorlog lag het werk 5 jaar stil, maar daarna werd zo spoedig mogelijk met de afwerking begonnen. Dank bracht spreker aan allen, die daaraan had den medegewerkt, in het bijzonder aan Mr. Spit, de gemeentesecretaris, die dc grote stuwkracht was en aan de gemeente-opzichter, de heer van Pel, Nadat de burgemeester het ter rein officieel geopend had verklaard, sprak de heer J. Koelink namens de voetbalver. Egmondia. Onder leiding van scheidsrechter van der Schilde, stelden de elftallen zich daarna, beide met invallers op. Voor de wind spelende waren Storm vogels direct in de meerderheid, het geen zij na 20 minuten in een doel punt van de linksbinnen wisten uit te drukken. Kort daarop telde men de gelijkmaker reeds, maar doel man Hamers, die Kraak uitstekend verving, voorkwam deze op het laat ste nippertje. Zo bleef het tot rust 10 voor Stormvogels. Tijdens de pauze spraken de heer Ranzijn, namens Zeevogels en de voorzitter van de kampeervereni ging „Ons Buiten." Inmiddels was het geheel droog geworden en kregen de toeschouwers nog een aardige en spannende wed strijd te zien. Na een kwartier wist K.F.C., hoewel Stormvogels tegen de wind uitstekend stand hield, toch gelijk te maken. Er werd nu vinnig gestreden en na 10 minuten wist de rechtsbuiten van Stormvogels de bal zo verraderlijk in de doelmond te plaatsen, dat de keper van K.F.C. deze niet klemvast kon vangen en de linksbinnen hem in het doel wist te werken. Met de stand 2voor Stormvogels gooide K.F.C. er nog een extra-schepje op en nadat het Stormvogels-doel eerst op wonder baarlijke wijze nog ontsnapte, toen de keper reeds geslagen was, wist Baljet 10 minuten voor tijd toch de gelijkmaker te scoren. Fel werd nog om het winnende puntje gestreden, maar de verdedigingen hielden stand en zo kwam het einde van deze span nende en sportieve wedstrijd met 22 Na afloop bood het comité voor de officiële opening, spelers en ge nodigden een diner aan in de grote zaal van De Vergulde Valk en zo kon burgemeester Niele, als tafel president, om 6 uur een 120-tal ge nodigden welkom heten. Tal van sprekers voerden tijdens de maaltijd het woord. De heer van der Linden, hoofdconsul complimen teerde nomens de KNVB en prees het prachtige terrein en de uitste kend geoutilleerde kleedkamers. Hij dankte K.F.C. en Stormvogels, die als eerste-klassers de plicht ver vulden bij deze gelegenheid op spor tieve wijze propaganda te maken voor de voetbalsport. Deze sport maar vooral ook een gezonde geest kweken van verbroedering en ka meraadschap. In een vergadering van de ge meenteraad van Heemskerk is ter sprake gekomen het geruchtmaken de verbod tot zwemmen en zonne baden op het strand van deze ge meente. Een van de twee voor de Partij van de Arbeid zitting hebben de raadsleden, de heer R. W. A. .Muijen, heeft een motie ingediend, waarin h(j zjjn mederaadsieden voorstelde hun afkeuring uit te spreken over de gedragslijn die het college van B. en W. in deze heeft gevolgd. Deze motie is met op twee na al gemene stemmen verworpen. Slechts de heer Muijen en zijn fractiegenoot stemden voor. De ove rige leden, allen katholiek, waren er tegen. De burgemeester, de heer H. Nie- len, heeft van de gelegenheid ge bruik gemaakt om er met de mees te nadruk op te wijzen dat al het geschrijf in de kranten en weekbla den berust op wanbegrip. Er mag aan het strand van Heemskerk n.l. w e 1 gezwommen worden. De ge wraakte bepaling heeft betrekking op 300 meter strand, die eerst on langs zijn gepacht op een ander ge deelte, dat wordt geëxploiteei-d door een maatschappij, het Noorderbad geheten, mag wel degelijk gezwom men en gebaad worden. Het stuk strand, dat onlangs gepacht werd, zal bestemd worden voor diegenen, die geen behoefte aan dit strand- vermaak hebben. Ook voor deze ca tegorie moet er gelegenheid zijn zich aan het strand op te houden, aldus de burgemeester. Bovendien heeft hij medegedeeld, dat het plaatsen van de borden met de allerwege aangevallen verbodsbe palingen. in feite niets anders is dan het bekendmaken van een po- iitie-verordening die 24 Juli 1946 door de Raad is goedgekeurd. Hier in is vastgelegd, dat het verboden is in -de gemeente Heemskerk te zwemmen, met uitzondering van die plaatsen die daartoe door B. en W. A.O.G. opgelet! ALKMAAR. Deze week wordt er wegens de vacantie niet getraind. Ook wordt er a.s. Zon dag nog niet gespeeld. Volgende week gaat alles weer gewoon door. Dus dan rekenen wij weer op iedereen. Het bestuur. I Geslaagd HEILOO. Bij de door de H.M.V. gehouden examens te Den Haag slaagden voor coupeuse costuum- en maptelvak de dames Gré Kraakman uit Heiloo en Agatha Smit uit Egmond Binnen. Voor costumière slaagde mej. Cl. Tervoort uit Castricum. Allen leerlingen van de Modevakschool Herenweg 68, Heiloo, directrice mevr. A. P. A. Klerks-Roovers, DR. EUWE KOMT EGMOND AAN ZEE. Zo juist bereikte ons het bericht, dat dr. Max Euwe toezegging heeft gedaan, te Egmond aan Zee, onder auspiciën van de schaakvereni ging „De Egmonden", een simul- taanwedstrijd te komen spelen. De dag is bepaald op 11 Augustus a.s. Het bestuur van de schaak vereniging kwam gisteravond in spoedvergadering bijeen om voor bereidingen te treffen. Nadere bijzonderheden over uur van aan vang, plaats waar, aantal borden enz. zullen zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Zaterdag 6 Augustus Bondsstranddag EGMOND AAN ZEE De Ned. Bond tot het redden van Drenke lingen organiseert jaarlijks aan de kust een stranddag. Dit jaar valt de brigade te Egmond aan Zee de eer te beurt als gastvrouwe te mogen optreden. Verschillende kustbrigades hebben reeds hun me dewerking toegezegd. De demon straties zullen aanvangen om half drie en worden gehouden voor de tent van de Egmotidzeeër Reddings Brigade, die ter hoogte van de vuurtoren op het strand staat. Autotocht ouden van dagen EGMOND-B1NNEN. De inge zetenen hebben de ouden van dagen goed bedacht f 1200,werd bijeen gebracht. Dat is dus meer dan vorig jaar. gezien de dure tijden een prachtig resultaat, waarvoor alle gevers hartelijk dank wordt gezegd. Hieronder mede begrepen degenen, die giften in natura gaven. De tocht is bepaald op 10 Augustus a.s. Plaats en uren van vertrek zijn: voor Egmond aan den Hoef 8 uur vanaf de Herenweg, tegenover de R.K. Kerk, en voor Egmond-Binnen 8.15 vanaf de Abdijlaan. Dan gaat het via Amsterdam naar 't Gooi, met als hoofdpleisterplaats Hilver sum, waar gedineerd zal worden. Mét opzet is geen verre tocht uit geschreven om zoveel mogelijk tijd beschikbaar te hebben voor 't aan doen van gezellige zitjes. Tijdens de korte ritten gaat de reis dan langs de mooiste punten van 't Gooi en langs verschillende beziens waardigheden, als b.v. paleis Soest- dijk, Hoge- en Lage Vuurse, raad huis Hilversum, een of meer studio's enz, Van groot belang is nog dit. Zij, die 65 jaar zijn, mogen mee. Geldt het 65-jarige gehuwden, dan mag de wederhelft, ook indien deze nog geen 65 is, ook mee. Dus oudjes op 10 Augustus vroeg uit de veren, in 't Zondagse pak en met een zomers humeur. Het co mité zorgt voor de rest. Burgerlijke Stand DE RIJP Geboren: Bernardus N„ z.v. B. Bakker en G. de Lange Overleden: Petronella M. a' Huijsman, oud 9 mnd., d.v. G. c'. Huijsman en J. C. Groot, wonen de te Wieringermeer. bestemd z(jn. B. en W. hebben dus niets zelfstandig verboden. Er is slechts sprake van het niet ophef fen van deze clausule. De heer Muijen bedoelde met zijn motie alleen af te keuren, de z.i. on volledige wijze, waarop B. en W. in de raadsvergadering waarin tot pachten van de 300 meter strand werd besloten, het desbetreffende voorstel hebben toegelicht. Temeer omdat het destijds hierover enige vragen had gesteld, die toen niet geheel zijn beantwoord. Accountants-examen ZUID-SCHARWOUDE. Aan de Kath. Econ. Hoge School te Tilburg slaagde voor het accountants-exa men onze oud-plaatsgenoot drs. G. J. Kramer. Examen Modevakschool WARMENHUIZEN. Dezer da gen hadden de examens plaats voor de Maria-vakschool Zuster Ursuli- nen hier ter plaatse. Geslaagd voor costuumnaaien de volgende meisjes: Corry Pronk, Riet Pronk, Toos Dapper, Lyda Dapper, Riet Smit, Gré Nannes Kd., Gré Nannes Pd., Gery van Straatcn, Nelly Dekker, Grada Graansen, Alie Roosendaal, Rie Berkhout, Mien Goudsbloem, Corry Schilder, Anny de Nijs. Voor lingerie: Rie Dapper, Stien Filmer, Bep van Velzen, Bets Bruin, Riet v. d. Berg, Agatha Strooper, Lucy Mooij, Nely Hoogenboom, Jo- pie Jong, Marie Spaans, Ans Visser, Bertie Quant, Gré Schilder, Eva Tesselaar. 15-JARIC BESTAAN HUGO BOYS HEERHUOW AARD-NOORD. J.l. Zondag was het voor Hugo Boys een grote feestdag; niet enkel het 15-jarig bestaan bracht de Boys in feeststemming, doch ook de overwinning van het Gou den Kruis deed er geen kwaad aan De dag werd geopend met een H. Mis voor de levende en over leden leden van Hugo Boys, waar na gezamenlijk ontbijt in de zaal van de heer Jac. Groenland. 's Middags om 12 uur werd onder het genot van een mot regentje de wedstrijd Hugo Boys 3Duinranders 2 gespeeld, welke eindigde in een 10 overwinning voor de bezoekers. Dientengevol ge verhuisde de uitgeloofde me daille naar Schoorl. Het tweede deed het beter en wist het vrij sterke Spanbroek 1 met 21 te kloppen en hierdoor waren zü genoopt de gasten met lege handen naar huis te sturen. Dc beschikbaar gestelde lauwer tak bleef in Noord. Na 3 kwartier uitstel, vanwege het slechte weer, begon om kwart voor vier de big-match Hugo Boys V.Z.V. Ondanks het zeer slechte weer was de supportersschare vrij groot en nu kon men zien, wie nu eigenlijk een echte voetbal enthousiast was. Een en ander betekende voor H.B.'s penning meester een strop. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te Dc Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond (opge maakt te 10 uur). AFNEMEND BUIIG Wisselend bewolkt met nog hier en daar enkele buien. Langs de kust aanvankelijk nog harde noord-westelijke wind, overigens matige tot krachtige, maar geleidelijk afnemende wind tussen west en noord-west. Tamelijk koel BOERDERIJ AFGEBRAND IN WIERINGERMEER Hedennacht is de kapitale boer derij van de heer Liefhebber door brand tot aan de grond toe in de as gelegd. Door energiek optreden van de brandweer van Midden- meer en Wieringerweer met assis tentie van de brandweer uit Wie- ringerwaard is het woonhuis ech ter gespaard gebleven, hoewel met veel waterschade. De vermoeden- lij ke oorzaak is hooibroei. DE „AMETHYST" IN HONKONG LONDEN, 3 Aug. (Reuter) De Amethyst" is hedenmorgen vroeg in Hongkong aangekomen. Het gehavende Britse oorlogs schip bereikte de haven onder es corte van de kruiser „Jamaica" en de torpedojager „Cossack". Spit fires van de R.A.F. vlogen laag over, terwijl het de haven binnen- stoomde, begroet met sirenegeloei van allerlei schepen en het geknet ter van vuurwerk. Een grote me nigte Chinezen en Europeanen was getuige van de aankomst van öe Amethyst. Zodra de loopplank was neerge laten, begaf de gouverneur van Hongkong, sir Alexander Grantham, zich met hoge militaire en civiele autoriteiten aan boord om de kapi tein, de officieren en bemanning van de „Amethyst" zijn gelukwen sen aan te bieden. Ter ere van de bemanning heeft men een uitge breid feestprogram samengesteld. Komt er een V.V.V.? ST. MAARTENSBRUG Naar wij vernemen heeft de vereniging „Plaat selijk Belang" het initiatief genomen tot het oprichten van een vereni ging voor vreemdelingenverkeer, diezich tot doel stelt „St.-Maartens- zee" meer populair te maken. Voor al de laatste jaren is dit strand- gedeelte, gelegen temidden van een aantrekkelijk brok naturschoon, door een steëds toenemend aantal bad gasten bezocht. Zij die het streven van „Algemeen Belang" onder schrijven, kunnen dit doen blijken door het inzenden van een adhaesie- betuiging. De feestweek welke onder auspi ciën van de Beemster Gemeenschap tijdens dc kermisweek is georgani seerd, begon met veel pech. De als opening voor de eerste Zondag op bet programma staande sportdag is in het water gevallen. Door buiten gewoon slecht weer, moesten de wedstrijden, die bestonden uit korf bal, gymnastiek, voetbal, athletiek, en wielersport enz. na een uur wor den gestaakt. Het hele program van deze dag zal nu over enkele weken worden afgewerkt. Maandag werkte het weer beter mee. De voor deze dag vastgestelde wielerwedstrijden verliepen succes vol. Deze door de Amsterdamse Ren nersclub „Ulysses" georganiseerde ronde in samenwerking met de Beemster Gemeenschap, mocht zich in een, van de zijde der renners, grote belangstelling verheugen. Voor de 's morgens te rijden ronde voor de nieuwelingen verschenen 70 deelnemers aan start. Er moest 60 km worden gereden, 8 ronden van ruim 7 km. Over het algemeen werd vlug gereden met een gem. snelheid van 36 km per uur, ook waren er aanvankelijk weinig uitvallers. De prijzen werden gewonnen door 1. J. Zieleman in de tijd van 1 uur 40 min. en 8 sec., 2 was J. Tiemstra, 3 G. Meijer, 4 A. Voorburg, 5 D. Kemp, 6 A. Reynders, 7 D. Reuman, 8 M. de Boer, 9 N. Siebeling en 10 A. Boxhoorn. Voor de om 1 uur aanvangende wedstrijd voor amateurs, over 100 km, hadden zich 41 renners opge geven. De snelheid waarmee gere den werd was niet groot. Bij de eerste ronde (ongeveer 7 km) bleef de hele ploeg bij elkaar met een paar renners aan de kop w.o. P. Siebeling uit Amsterdam. Tot vier maal toe wist hij een premie in de wacht te slepen met P. Groenewege vlak naast zich. De 5e premie was voor H. Faanhof, die zich ter elfde ure nog had opgegeven en het in de beginne kalm aan deed. Na de eer ste helft bleven nog 12 man over die het hoofdpeletop vormden. Daar naast reden met een flinke achter stand nog mee J. Trompetter, J. Schollmeyer, en J. Droog, die on danks een lekke band vol hield en hierdoor nog een extra prijs ver overde. Bij de 12e ronde waren in de kopploeg nog 10 man over waar van Faanhof de leiding had. De spanning kwam er nu danig in er werd geen streep gegeven, 200 meter voor het einde lagen Faanhof met vlak naast hem Petrie die ook bij de laatste rohden zich naar voren had gewerkt, aan de kop, daarachter op enkele meters de overige ren ners. De uitslag was 1. H. Faanhof, Amsterdam, in 3 uur 2 min. en 9 sec., 2 F. Petrie A'dam, 3 W. Snij ders, 4 J. v. d. Veen, 5. P. van Roon, 6 f. Sieveling, 7 J. Willemsen, 8 W. Remkes, 9 J. Eelsing en 10 A. Snijders. Na afloop werden in hotel Beun der de prijzen uitgereikt. J. Droog, als enige oud Beem- sterling zal een extra prijs worden aangeboden voor zijn ondanks pech toch zeer te waarderen uit houdingsvermogen en volharding Geslaagd voor coupeuse ST. PANCRAS (Zuidzijde). Op het 27, 28 en 29 Juli j.l. te Alkmaar gehouden examen voor coupeuse slaagden onze volgende plaatsgeno ten ,de dames G. de Goede, A. Hes, Tr. Konijn, Gré Kunst en T. Lau- wen. Bavo-nieuws URSEM, Zo hebben we dan Zondag gespeeld tegen onze sport vrienden in Eindhoven n.l. Braban- tia 3. 't Kampioenselftal van de afd. N.-Brabant. Ean Technisch zeer sterk elftal. Bavo stond al gauw met 10 voor maar de gasten ga ven geen krimp en lieten zien wat ze in hun mars hadden en verander den dit langzaam aan in 'n 41 stand in hun voordeel. Maar taai volhouden en goed spel van Bavo, was toch oorzaak dat de laatste goal in de laatste minuut gescoord de uitslag 4—4 deed worden. Een prachtig resultaat na 'n zeer lange rit van 5 uur in de bus. Na afloop werd ons een rit langs 't machtige Philips concern aangeboden met enkele bezienswaardigheden van de stad, waarna gezamenlijk nog Iets werd gebruikt. Op de terugrit is er nog een paar maal geankerd, waar na we laat in de nacht en allen buitengewoon voldaan in ons klei nere stadje aankwamen. Zondag seriewedstrijden: 1.30 RK EDO I—DREO I. 3.— St. Bavo I—SVW I. Donderdagavond 4 Augustus uur in de zaal Oudejans jaarverga ding. Dat niemand wegblijve. 8

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2