Nieuw Nieuw Amerikaans hulpprogram een vrij en liberaal China MANN Vaststelling van een percentage zou de olksraadpleging ongrondwettig maken De officiële samenstelling van het nieuwe Rep. kabinet Men merkt nog niet veel van „Staakt het vuren" Truman capituleert voorde critiek van het Congres Dick Schermer Gaston Eyskens confereerde met de partijleiders Seizoen- re onze ING gen sterk voor Kappers i inschrijving 1949 - 1950 leiding rste Bediende liploma Telefoon 2510 EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Amerika wit een „liberaal" China Zaterdag 6 Augustus 1949 45e Jaargang* No. 11633 De boodschap van Koning Leopold terlement moet zich uitspreken Hans Plesman begraven wil over het Kanaal i Gezagvoerders bij de K.L.M. fungeren als slippendragers bij de f begrafenis van Hans Plesman, in leven gezagvoerder van de verongelukte „Roermond". Achter de baar de president-directeur der K.L.M.Dr. A. Plesman en zijn echtgenote. De toestand in Indonesië China mag niet worden verminkt door buitenlandse mogendheid -r Kroniek en Kritiek zeer prac- van 52 voor 18 inium) otkoopje, slechts 98* rdewerk, seizoen 3.90 voor ^48 eilvegers, an 1.72 v. 98* prima 5 voor Jo sensatie >.- voor 19 kken, a.. slechts 2 8 der glas, icetten, 53 oet, zolang 1 33 2.65 voor 1 vertind, vele cliën- ins hun te- -k__ 6.90 voor 273 1, een sensa- »0 voor 39S tar gegalv., An it, 44 cm. 988 alleen nog tijdens iming, ons beken- stuk, 4 dub- ar slechts 88 ar het Kappersbedrijt 4AAR, HOORN EN i September a.s. dichtingen verkrijg- DOES, Rippingstr. 1, R, Gouw 14, Hoorn; weg 14, Den Helder, ard 12 Utrecht METALEN 6 x a BOX - CAMERA f 22.50 VENARET Jr. 6x6 f 39.50 VOLOP FILMS vanaf f 1-20 copy right P V R N wedje mij staat?" dat", zei Martyn hoofd en gaf hel )sjé op, als je dat c zette het hoedje een zielstevreden zling werd de ge- onderbroken door riep: „Hé, jij daar blijf staan!" Mar- !e zich niet-begrij- n?'" vroeg de -ol- lartyn's borst du- b.ben ik", sta- vermoedde. „Wat e Zwarte Diederic rgelopen, alsof er bonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 sr mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief er editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; i alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 jmilieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. ij contract belangrijke korting. Directeur: I. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits, ankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET EEfT Buiten. God is 't nergens veilig. (Vonde A S H VAN HEDEN Pagina 1 tantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, teL 43G2 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K2240 n zijn aangekondigde boodschap, die Vrijdagavond gepubliceerd verklaart koning Leopold o.a., dat de vaststelling van een ercentage aan de volksraadpleging een ongrondwettig karakter ou geven, aangezien zij dan een volksstemming zou worden, raardoor de bevoegdheid van het parlement om te constateren, af de onmogelijkheid tot regeren geëindigd is, illusoir zou rorden. Het is dus de taak van het parlement, eventueel voor dicht door een volksraadpleging, zich uit te spreken over het inde van deze onmogelijkheid en dat in volledige vrijheid en nder volledige verantwoordelijkheid van het parlement. De gedelegeerden der partijen lebben mij gezegd, aldus de Ko- ing, dat zij, om een einde aan t huidige toestand te maken, net og hadden op een volksraadple- ;ing als middel om tot een op- ossing te komen, ondanks de ooeilijkheden daarvan. Zij zijn echter verdeeld ten aan- ien van de modaliteiten van zulk jen raadpleging. Men heeft mij gevraagd, of ik in zou toestemmen het stem- nenpercentage vast te stellen, dat k nodig zou oordelen om de uit- lefening mijner prerogatieven te lervatten. Mijn antwoord kan ilechts door de grondwet gedic teerd worden. België is een democratie. Zijn grondwet zegt, dat elke macht roortvloeit uit de nationale sou- rereiniteit. De macht van de ko ling valt evenzeer onder deze re- jel. Daarom heb ik niet opgehou- len te herhalen, dat de konings- jwestie slechts kan worden opge lost met eerbiediging van de na- ïionale wil. Mijn, standpunt is niet veran- lerd. Het ligt besloten in deze weinige woorden: Ik aanvaard slke grondwettige oplossing. Als jet parlement van mening is, dat ïoning en parlement tevoren moe ien worden voorgelicht door een volksraadpleging, sluit ik mij bij Vrjjdag is in brede kring van fa- nilie en vrienden het stoffelijk iverscbot van Hans Plesman, ge- Eagvoerder van het bij _Bari ver- ingelukte KLM-vliegtuig „Roer mond", op de algemene begraaf plaats te Den Haag aan de schoot ier aarde toevertrouwd. Het hoofd van het vliegbedrijf de heer A. D. Snitslaar, de alge mene chef van de vliegdienst G. J. Malouin en vier andere gezagvoer ders fungeerden als slippendragers bu deze plechtigheid. Het hoofd van de dienst Operations KLM, de heer C. C. Steensma, zeide aan de 'roeve, dat het leven van Hans 'lesman een en al eenvoud en plicht doen is geweest. „Je was een mend en je was een vlieger. Moge God je leiden op het pad, dat je thans hebt betreden", zo besloot de heer Steensma zijn toespraak. Nadat dg heer P. Kerdel namens de vriendenkring van wijlen Hans Plesman woorden ten afscheid had gesproken, sprak zijn vader dr. A. Plesman. Alvorens van zijn per soonlijk leed te getuigen herdacht hij, mede namens zijn echtgenote, de bemanningen en passagiers van de „Roermond" en de „Franeker". Ds. R. Bos uit Driebergen sprak als vriend van de familie woorden van troost en berusting en besloot met het bidden van het Onze Va der. Onder hen, die blijk gaven van belangstelling bevond zich o.a. de ambassadeur der Ver. Staten, dr. Herman B. Baruch, die vergezeld Werd door zijn attaché's voor lucht macht, marine en landmacht. Ver der waren aanwezig de chefstaf van de Nederlandse Luchtmacht luit.- generaal C. Giebel, oud-minister dr L R. M. H. Damme en vele verte genwoordigers van ambtelijke en militaire luchtvaartkringen en van de KLM het denkbeeld van zulk een raad pleging aan. Met een beroep op de twee derden meerderheid, nodig voor grondwetswijziging, heeft men voorgesteld voor de volksraadple ging eenzelfde meerderheid voor te schrijven. Dit voorstel is in het geheel niet te rechtvaardigen, om dat grondwet of wet bepalen, dat het parlement de koning aanwijst, het einde van de onmogelijkheid tot regeren constateert en maat regelen treft bij het openvallen van de troon, alies bij eenvoudige meerderheid. Ik wil mij niet laten binden door cijfers. Toen ik in mijn brief van 22 Juni 1948 verklaarde, dat ik zou aftreden, als uit de volks raadpleging niet een onweerleg bare meerderheid ten gunste van mijn restauratie zou blijken, heb ik willen zeggen, dat ik mij bij de beoordeling der resultaten slechts wilde schikken naar wat mij zon der enige twijfel de wil van bet volk zou lijken te zijn, waarbij ik niet alleen rekening zou houden met het aantal stemmen, maar ook met de omstandigheden, die de raadpleging zouden begeleiden en met de leer, die ik er uit zou kunnen trekken. Ik vraag allen, vertrouwen in mij te stellen. Als ik van mening zou zijn, dat ik mijn land geen dienst kon bewijzen, door de her vatting van mijn grondwettelijke prerogatieven, zou ik in elk geval aftreden ten gunste van mijn zoon, de kroonprins. In elk geval zal het voor de hervatting van mijn prerogatieven nodig zijn, dat het parlement zich in die zin uitspreekt. Mijn restau ratie zal dus rechtstreeks door de vertegenwoordigers van liet "pik bekrachtigd moeten worden. Ik voeg hier aan toe, dat net na een dergelijk besluit van het parle ment mijn eerste plicht zou zijn al het mogelijke te doen om de gemoederen tot rust te brengen en allen te verzoenen in de geest van een oprechte nationale soli dariteit. OOK WILLY CROES GAAT HET WEER PROBEREN CALAIS, 5 Aug. (A.N.P.), De Nederlander Dick Schermer zal niet heden, zoals aanvan kelijk was gemeld, maar Zon dag een poging doen het Kanaal over te zwemmen, indien de weersomstandigheden gunstig zijn. Willy Croes-van Rysel, die de vorige maand faalde, zou haar tweede poging zeer waar schijnlijk gelijk met Dick Scher mer of mogelijk, reeds heden, Zaterdag, wagen. De volgende week zal de zes tienjarige Amerikaanse zwemster, Shirley May France, die op het ogenblik in training is te Dover, een ernstige poging doen Het Kanaal van Frankrijk naar Enge land over te zwemmen en daarna zal de Cubaan Cortinas, die even eens aan de Kanaalkust in trai ning is, volgen. Deze maand worden verder zes Egyptenaren verwacht, die in de derde of vierde week in Augustus gezamenlijk de tocht zullen on dernemen. De heer Joseph Bacilek, die met Anton Simek en Johan Hemslik in 1896 de Comenius- vereniging oprichtte, wordt 16 Augustus 90 jaar. De oude baas, die nog een goede gezondheid geniet, kwam als dameskleer maker uit Bohemen naar Hol land. BATAVIA, 5 Aug. (Aneta). Radio Djogja heeft gisterenavond de samenstelling van het nieuwe Repu blikeinse kabinet officieel bekend gemaakt. De samenstelling wijkt enigszins af van bet door de corres pondent van Aneta reeds op drie Aug. doorgegeven kabinet. Thans is het kabinet als volgt sa mengesteld: Minister-president Moh Hatta. Minister van Defensie Sultan van Djogja. Minister voor Sumatra Sjaffruddin Prawiranegara. Binnenlandse Zaken Wongsonego- ro. Buitenlandse Zaken Agus Salim. Voorlichting Sjamsuddin (Mas- jumi). Gezondheid ad interim Surono. Zonder portefeuille Sukiman, Wirjosdanjojo, Djuanda, Leimena. De ministers zonder portefeuille zijn allen leden van de Republikein se delegatie. Onderwijs Mangunsarkoro. Financiën Lukman Hakim. Justitie Susanto Tirtoprodjo. Godsdienstzaken Kjai Masjkur. Sociale Zaken Kusnan. Economische Zaken Kasimo. Radio Djogja noemde dit een „Presidentieel kabinet". Aneta meldt nog nader, dat tij dens de afwezigheid van Hatta de Sultan van Djogja de leiding van het kabinet zal waarnemen. De minister voor Sumatra, Sjaf- ruddin, zal zetelen in Kotaradja (Atjeh). Tsjangsja geheel in rode handen KANTON, 5 Aug. (Reuter). Een militaire woordvoerder van de Chinese nationalisten heeft Vrijdag bevestigd, dat Tsjangsja de hoofdstad van de provincie Hoenan, geheel door de commu nisten bezet is. Na honderd dagen door de Chinese communisten gevangen te zijn gehouden, gelukte het de „Amethyst" over de Jangtse te ontsnappen. Het Britse oorlogsschip werd door de bemanning van de „Jamaica" met gejuich begroet. (Radiografisch overgebrachte foto) BATAVIA, 5 Aug. (Aneta). In het officiële weekoverzicht over de toestand op Java en Sumatra wordt gemeld, dat deze niet veel verandering heeft ondergaan en nog geen invloed ondervindt van het bevel tot het staken der vijandelijkheden. In midden-Java bleef in het ge bied van Solo de verbetering aan houden. Een compagnie troepen uit Mangkunegoro is gedeserteerd In deze stad werden beschietingen en brandstichtingen voorkomen. In het gebied van Malang bleef de activiteit der strijdtroepen groot, terwijl in het regentschap Pekalon- gan en in het Oostelijk deel van het regentschap Pamelang verhoogde activiteit der strijdgroepen werd opgemerkt. In de Residentie Banjumas werd krachtig opgetreden tegen benden. De verbetering om Purwokerto en Purbolinggo houdt aan, terwijl het Dean Acheson, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft tijdens een Vrijdag door hem gehouden persconfe rentie mededeling gedaan van een uit vijf punten bestaand programma, dat voorziet in aanmoediging van en steun aan „een onafhankelijk, liberaal bestuurd en vrij China". De vijf punten van Acheson's plan zijn: 1. De Verenigde Staten wensen op elke denkbare wijze de ont wikkeling van China als een of- afhankelijke en evenwichtige na tie aan te moedigen; zij willen dat China in staat zal zijn een rol in de avereld te vervullen, die een groot en vrij volk toekomt. 2. De Verenigde Staten wensen het tot stand komen in China van economische en politieke voor waarden te bevorderen, waardoor de grondrechten en vrijheden van het volk zullen worden gewaar borgd en die een stimulans zullen zijn voor een steeds beter wor dende economische en maatschap pelijke toestand. 3. De Verenigde Staten zijn ge kant tegen elke onderwerping of verminking van China door enige buitenlandse mogendheid, of door een bewind, dat zich in dienst stelt van een dergelijke staat, hetzij dit openlijk of heimelijk geschiedt. 4. De Verenigde Staten zullen overleg blijven plegen met andere belanghebbende mogendheden over de omstandigheden in de ge bieden in het Verre Oosten en over de toestand in geheel Zuid- Oost-Azië, opdat maatregelen kun nen worden genomen, waardoor zal worden bijgedragen tot de vei ligheid en het maatschappelijk welzijn van de volken in dit ge deelte der wereld. 5. De Verenigde Staten zullen de pogingen der Verenigde Naties, om deze doeleinden te bereiken, aanmoedigen en steunen, waarbij speciaal aandacht zal worden ge schonken aan het handhaven van vrede en veiligheid in het Verre Oosten. Minister Acheson waarschuwde de Chinese communisten, dat zij hun strijd baseren op een opzet telijk verwrongen beeld van de bestaande wereldverhoudingen, waaraan zij halsstarrig vast hou den. „Zij misleiden zichzelf wat betreft hun schattingen van hun eigen krachten en aangaande de reacties, die hun optreden in China en elders ter wereld móét opwekken. De Verenigde Staten zijn bereid met het Chinese volk en met alle andere Aziatische volken samen te werken, teneinde hen te hel pen hun ware belangen te bewa ren en te bevorderen, zoals zij dat zelf wensen en niet zoals enig buitenlands imperialisme dat zou willen voorschrijven", zeide hij. Acheson verklaarde later tegen over verslaggevers nog, dat er verschillende voorstellen zijn ge daan om andere mogendheden met belangen in het Verre Oosten te raadplegen; hij wenste daar ech ter thans niet verder op in te gaan. u Acheson wilde geen aandacht schenken aan hem gedane vragen over de mogelijkheid, dat de Ame rikaanse regering tot een erken ning van de Chinese communisti sche regering zou overgaan. „Deze aangelegenheid is thans niet op het ministerie van Buitenlandse Zaken in behandeling", verklaarde van een Amerikaanse erkenning hij. „Zou er enige sprake wezen der Chinese communistische re gering,, dan zou mijn ministerie hierin ten nauwste te rade gaan met de commissies voor buiten landse betrekkingen van het con gres". MEISIE VERDRONKEN TE EGMOND AAN ZEE EGMOND AAN ZEE, 5 Aug. Het elf-jarig dochtertje van de familie Stam te Egmond aan Zee is Vrijdagmiddag omstreeks vier uur bij het baden in zee verdron ken. 's Avonds om half acht is haar lijk op het strand aange spoeld. MINISTER STIKKER TE STRAATSBURG Mr. D. U. Stikker, minister van Buitenlandse Zaken, is als eerste der ministers, die de bijeenkomst der ministercommissie van de Raad van Europa zullen bijwonen, te Straatsburg aangekomen. HET OEFENESKADER VOOR DE WEST Zoals bekend zal dit najaar een oefeneskader van de koninklijke marine uitvaren naar de West. Behalve Hr. Ms. vliegkampschip Karei Doorman" omvat dit smal deel Hr. Ms. luchtverdedigings kruiser „Jacob van Heemskerck" en Hr. Ms. onderzeeboot jager „Jo han Maurits van Nassau". De te houden oefeningen zijn bedoeld ter opleiding van vliegers van de Marine Luchtvaart Dienst en van artillerie-personeel voor de vloot. De schepen zullen begin Decem ber vertrekken en worden begin April 1950 terugverwacht. Antoon Molkeriboer heeft een mozaïk ontworpen en uitge voerd „ter nagedachtenis jan de jaren ver van het vaderland van prinses Juliana en Hare kin deren". Het is een geschenk van het Haags jubileum-comité en is vandaag in de Raadszaal van het Haagse Stadhuis aan de Javastraat onthuld President Truman heeft het eon- van het Atlantisch Verdrag en aan gres Vrijdag een nieuw wetsontwerp Griekenland, Turkije, Perzië, Zuid- betreffende het verlenen van mili taire hulp door de Verenigde Staten aan andere landen voorgelegd, waar uit de bepalingen, waarin hem de bevoegdheid werd toegekend te be slissen wanneer en waar de Ame rikaanse militaire hulp zal worden verleend, zijn weggelaten. Er was in het congres vrij veel verzet geweest tegen deze clausules. In het nieuwe ontwerp wordt ver klaard dat de Verenigde Staten zich voorstellen militaire hulp te verle nen aan de Stajen-ondertekenaren Korea en de Philippijnen. De presi dent zal niet de bevoegdheid hebben hulp te verlenen aan een niet bij name genoemd land, indien hij zou menen, dat in het belang zou zijn van veiligheid der Verenigde Staten. Het door de Amerikaanse rege ring voorgestelde bedrag ad 1450 millioen ter bestrijding van de uit gaven aan de tenuitvoerlegging van het militaire bijstandsprogramma verbonden, is onveranderd gebleven, niettegenstaande de scherpe critiek, welke in het congres op de grootte van deze som is uitgeoefend. Gaston Eyskens de Belgische Kabinetsformateur, heeft Vrijdag avond een bijeenkomst belegd met de leiders der drie voornaamste politieke partijen in België, ter bespreking van de vraag of een volksstemming zal worden gehou den over het al dan niet terugke ren van koning Leopold als rege rend vorst. De standpunten der partijen zijn als volgt: De socialisten zijn er in begin sel voor, dat koning Leopold af stand doet van de troon. Zij heb ben echter ingestemd met het hou den van een volksstemming, doch onder voorwaarde dat de vorst slechts dan wederom het bewind op zich zal nemen, indien twee derde van de stemmenden dit wenst. De meningen in de Liberale Partij zijn verdeeld, de meerder heid wenst, dat koning Leopold afstand zal doen van de troon, doch een kleine minderheid is er voor, dat hji het bewind weer op zich neemt. In de door de liberale partij-vertegenwoordigers aan de koning overhandigde nota wordt gezegd, dat het gevaarlijk is een volksstemming te houden, daar hierdoor de eenheid van België zou worden bedreigd. Indien een volksstemming noodzakelijk is, behoort deze echter beslissend te zijn. De liberalen zijn van mening dat, indien niet 55 procent der uitgebrachte stemmen ten gunste van koning Leopold is, de vorst behoort af te treden. De Katholieken wensen niet, dat te voren zal worden bepaald welk gedeelte der uitgebrachte stemmen ten gunste van koning Leopold moet zijn, opdat de vorst zijn regeringstaak weer kan uit oefenen, zij zijn van mening dat een dergelijke bepaling het voor gestelde referendum ongrondwet tig zou maken. Spaanse verstekelingen op Nederlands schip Aan boord van het stoomschip „Breda" van de Koninklijke Ne derlandse Stoomvaart Maatschap pij, dat uit Antwerpen vertrokken Vlissingen aandeed, werden twee verstekelingen ontdekt. Door de marechaussee te Vlissingen wer den deze verstekelingen, die van Spaanse nationaliteit waren, van boord gehaald. Zij zijn naar Ant werpen terug gebracht. aantal ontvoeringen en rampokge- vallen afneemt. Ook in Oost-Java houdt de verbetering aan, hetgeen echter niet betekent, dat er thans een einde gekomen zou zijn aan sa botage. aanhoudingen, rietbranden etc. Uit Kraksaan wordt verminde ring der onveiligheid gemeld. Ne derlandse patrouilles zijn actief in de buurt van Djombang. Bodjonego- ro en in de residentie Madiun. On der meer werden 20.000 handgrana ten in beslag genomen. In West-Java is de algemene toe stand ongewijzigd. In het gebied van Garut en Tasikmalaja moest nog worden opgetreden tegen strijd groepen van Darul Islam. Op Su matra is de toestand niet onbevre digend, aldus het weekoverzicht, af gezien van een aantal geïsoleerde incidenten. Ofschoon te Tapanuli de bestuurs voering en ook de economische werkzaamheid nog aanzienlijk be lemmerd wordt door activiteit van de Lasjkars, bleek het mogeljjk de avondklok van 19 uur op 21 uur te stellen. De economische toestand te Djam- bi en Benkulen ontwikkelt zich gunstig door verbetering m de ver bindingen. In de TBA-gebieden (waar een tij delijk bestuursadviseur optreedt) van Palembang heerst vermeerderde bende-activiteit, doch de algemene situatie is gunstig. In verscheidene gevallen trad de bevolking zelf op tegen de rampokkers. Ook uit dis tricten van Lampong komen gun stige berichten. De werkgelegenheid aldaar is toegenomen door opening van een aantal ondernemingen De Prins belde zijn jarige dochter op Reeds vroeg in de morgen werd prinses Irene gisteren in het paleis Soestdijk aan de telefoon geroepen. Het was Z K. H. Prins Bernhard die zijn dochter vanuit Ier land, waar hij op het ogen blik vertoeft, opbelde om haar geluk te wensen met haar verjaardag. De „Van Speijk" weer naar Curacao Het ligt in de bedoeling dat Hr. Ms. kanonneerboot „Van Speijk" dit jaar naar Curacao vertrekt ter aflossing van Mr. Ms. mijnenleg- ger „Willem van der Zaan" als stationsschip aldaar. Hr. Ms. „Wil lem van der Zaan" zal naar Ne derland terugkeren. Irak heft het vliegverbod op Het ministerie van Verkeer en Waterstaat deelt ons mede, dat officieel bericht werd ontvangen, dat nu ook de regering van Irak het verbod, opgelegd aan Neder landse vliegtuigen, heeft opgehe ven. Gestrafte „oneven wichtigheid" (J. T.) Denkt u nu niet, dat de Britse afgevaardigde in de Eco nomische en Sociale Raad van de UNO gelijk had, toen hjj zei en dit aan de hand van authen tieke Russische wetten en bepa lingen toelichtte dat de Sovjet unie het systeem van dwangar beid toepast. Want Radio Moskou heeft geantwoord dat Corley Smith er lelijk naast was, met zijn bewering dat 10 millioen personen, d.i. een tiende van Rus- land's werkende bevolking, zich in kampen voor dwangarbeid be vonden. „Slavenarbeid", zeggen de Russen, „bestaat slechts in ka pitalistische landen. Het Sovjet systeem corrigeert misdadigers, terwijl het kapitalistische straf rechtsysteem hen volkomen ten gronde richt. Die dwangarbeids- wetten hebben slechts' betrekking op een strikt beperkte categorie van mensen, met het doel hen we derom tot goede burgers te ma ken In een hoofdartikel van de Bal- timore Sun wordt er de aandacht op gevestigd, dat de Russen het bestaan van dwangarbeid niet ontkennen, noch het bestaan van betreffende wetten loochenstraf- fen. Het loont de moeite het fun damentele deel van deze wetten nader te beschouwen. Dit luidt; „De taak van het strafrechtstelsel van het proletariaat gedurende de overgangsperiode van het kapita lisme, is het beschermen van de dictatuur van het proletariaat en het socialistische bouw-werk, te gen aanvallen van klasse-vijandi- ge elementen en andere overtre dingen, niet alleen van afvalligen, maar ook van onevenwichtige elementen onder de arbeiders zelf". Zo langzamerhand weten we wat de Sovjets en hun volgelingen onder „onevenwichtigheid" ver staan. Wanneer de Russen zeggen dat het werkloosheidsprobleem voor hen niet bestaat, danken zij dit aan hun „onevenwichtige" bur gers, beklagenswaardige slacht offers van de rode dictatuur.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1