Grote LTM tentoonstelling Nieuwbouw en credieten Import van wapenen zal niet worden gestaakt" Natuurlijk: DORRESTEIJN P.O.A. n.v. Nu in de vacantie Fa. P. Th. IJpma DEKEN OPRUIMING! TEGEN SPOTPRIJZEN DE DRIE KOUSENKOOPLUI Over enige weken: Tuinbouw nog niet van de partij Gemeenteraad van Schoorl Persconferentie Moh. Hatta tien gld per dag LET OP DEZE PRIJZEN f 8.75 f 8.00 Dr. M. CL Vroom Arts Hervat WONINGRUIL Het Gulden Vlies „De betoverde katuil" ADVERTEREN doet VERKOPEN NAAR BRUSSEL REISBUREAU DE MAGNEET LIMBURG - BELGIë U is met vacantie TE LAAT komt1 U niet1 met een prima ZWITSERS HORLOGE CSil Alkmaar, Stenenbrug Egmond aan Zee NOORDHOLLANDS DAGBLAD open PAG. 6 Maandag 8 Augustus 1949 HOORN. Op Vrijdag 2 September zal het puik van het West- friese vee weer naar Hoorn gevoerd worden om te prijken op de Grote LT.M. tentoonstelling. De Hoornse zakenwereld zal zich op die dag ook weer van haar beste zijde laten zien en de modernste landbouwmachines kan men dan weer bewonderen in de stad. De Turfhaven zal wederom het toneel zijn van de bij de Westfriezen zo populaire ringrijderij. Velerlei instanties en bonden hebben reeds de noodzakelijke voorbereidingen getroffen. Donderdag heeft het Bestuur van de L.T.M. verg-derd in café Jan Pz. Coen op de Veemarkt te Hoorn. De voorzitter, Jb. J. Bakker, opende de vergadering waarop meer bestuursleden van gewone leden blijk van aanwezigheid ga ven. Hij richtte een welkomst woord tot de aanwezigen en de pers, die hij niet te lang wilde ophouden én stelde voor daarom met bekwame spoed de besprekin gen te voeren. Het afgelopen jaar gaf geen reden tot ontevreden heid, aldus de secretaris, de heer v. Bockxmeer in zijn jaarverslag. De belangstelling voor de ten toonstelling was buitengewoon groot geweest zodat zelfs de Noor derveemarkt in het tentoonstel- iingsareaal betrokken moest wor den. Behalve met koeien werd de markt gevuld met paarden, var kens, schapen, geiten en pluim vee. Tot aller spijt blijkt men in tuinbouwkringen het belang van de L.T.M. nog niet in te zien. Vo rig jaar en ook dit jaar weer houdt de tuinbouw zich afzijdig. Het bestuur zal niettemin onver saagd verder pogen om de Sep- tember-tentoonstelling in Hoorn een manifestatie te doen zijn van alle takken van bedrijf in ons nijvere gewest en vestigt de hoop dan maar weer op 1950. De Provinciale Bond van Rund- veefokverenigingen heeft vorig jaar voortreffelijk meegewerkt en ook de organisatoren van de ring rijderij kregen een pluim. De Hoornse middenstand droeg met haar aantrekkelijke reclame bij tot het welslagen van de dag. Het Gemeentebestuur heeft alle mo gelijke steun verleend en met na me werden genoemd de heren Ruitenbeek en Dell. Loterij dekt tekort. Nadat de heer v. Bockxmeer door de voorzitter bedankt was, waarbij deze hem zelfs met de pers durfde te vergelijken, ver leende hij het woord aan de se cretaris-penningmeester, de heer v. Lijnen-Noomen. Uit de stroom van cijfers die wij hoorden, ver melden wij het eindbedrag aan ontvangsten: f 7419.40. Er was een tekort van f 199.63, maar hierover behoefde de L.T.M. zich geen kop zorgen te maken, omdat het ge dekt wordt door de loterij. Alleen was het jammer dat er maar 5000 loten mochten worden verkocht in plaats van het gebruikelijke dubbele ervan. Deze 5000 gingen echter grif van de hand. Het financiële verslag van de Prov. Bond van Rundveefokverenigin- gen passeerde ook nog de revue. De heer P. Ooms, als lid Van de controlecommissie, prees het voor treffelijk financieel beheer van de penningmeester. Sporen verdiend: blijf maar. De heren Jb. J. Bakker, P. Kos ter Jz. en Jb. Helder zouden vol gens de reglementen moeten af treden. De vergadering was ech ter terecht van oordeel dat deze heren hun sporen verdiend neb ben en dus werden zij onder ap plaus herkozen. Vergeten was nog een nieuw lid te benoemen voor de fin. com missie. De heer A. Silver te Zwaag werd aangezocht en na op ruiming van enige persoonlijke bezwaren ook als zodanig be noemd. Er ontspon zich nog een klein debat over de datum van de ten toonstelling. Het blijkt niet mee te vallen de zaken zo te regelen dat allen tevreden zijn. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat 7 September de grote dag zou zijn doch men bleek in Utrecht en ook nog elders in Noordholland expo sitieplannen te hebben. Het comi té van actie en de mech. commis sie voor Noordholland konden dit jaar niet van de partij zijn. De tuinbouw kreeg in dit verband weer enige verwijtende woorden te incasseren. Volgend jaar is 20 September vastgesteld als de L.T.M.-dag. Rondvraag. De heer P. Koster Jz. werd ge vraagd hoe het stond met de af deling Rundvee. Tot nu toe loopt het nog niet storm met aanmel dingen maar hij rekende erop zeker een 120 a 150 dieren bij elkaar te kunnen krijgen. Mevr. Eilander die namens V.V. V. de vergadering bezocht, vroeg hoe het stond met het Pluimvee. De voorzitter deelde haar mee, dat de kosten hiervoor zeer hoog waren en dat bovendien de sa menwerking van de commissie voor deze afdeling niet erg van harte geschiedt. De tentoonstelling zal dus dit jaar enige veren moeten laten nu de kippen er niet meer zullen zijn. De heer v. d. Heijden deed een suggestie aan de hand om bij de ringrijderij de paarden aan twee kanten van nummers te voorzien, dit ten gerieve van jury en om roeper. Dit voorstel vond aller goedkeuring en zal dus wel uit gevoerd worden. Naar aanleiding van een vraag van de heer v. d. Heijden over de gemeentesubsi die werd met waardering gespro ken over de voortreffelijke mede werking van de gemeente, die de werklieden en een berg materia len gratis beschikbaar stelt. De rondvraag was hiermee ten einde en de pers werd dus ont heven van haar taak. De verga dering heeft echter nog wel enige tijd voortgeduurd. Kind viel uit raam Zataerdagmïddag is de 2-jarige Frank Ritsma, wonende in de Lu- meysraat 21 1-hoog te Amsterdam uit het keukenraam van de woning gevallen. Het ventje kwam zo on gelukkig terecht dat het op slag was gedood. BEDEVAART NAAR BRIELLE Voor de 48 ste maal trok de Nrd.- Hollandse Bedevaart naar Brielle om ook Noord-Holland zijn deel te doen bijdragen aan de verering van onze Vaderlandse Martelaren. De algemene intentie was: Door de voorspraak der H.H. Martelaren van Gorcum te verkrijgen: Toena me van de godsvrucht tot het Hei lig Sacrament. Hoewel 't aantal deelnemers groter had kunnen zijn, was de leider der processie toch niet ontevreden. 284 pelgrims na men aan de bedevaart deel, om hun hulde te brengen aan de Gorcumse Martelaren, 't Was ook werkelijk 'n bedevaart, want 't weer zorgde er wel voor dat 't geen plezierreisje werd. Gezamenlijk werden in de trein de drie voorgeschreven rozen hoedjes gebeden. In Vlaardingen, waar we precies op tijd om 9.12 uur arriveerden, lag de boot klaar, die de pelgrims verder zou brengen1 naar den Briel. Pastoor van Leeuwen uit Burger- brug, bad de litanie der ere onzer H.H. Martelaren voor. Het pel grimslied „Dat Jezus leed" werd uit volle borst door allen meegezon gen. Tegen half 12 werd gemeerd aan de ondergelopen kade in den Briel; met behulp van bootslieden kwam ieder zonder natte voeten aan wal en even later waren allen verenigd in de kapel op 't Martelaarsveld, waar op het, als in gouden zonlicht pralend hoogaltaar, een Solemnele H. Mis werd opgedragen door de Weleerw. Pater R. Jansen O.P. met assistentie van de Weleerw. Paters J. Colbé O.P. als diaken en R. Be- rendsen O.P. als subdiaken. Het zangkoor van de St. Dominicus- kerk uit Alkmaar zorgde onder de beproefde leiding van ziin directeur de heer Kuiper voor de muzikale omlijsting. Om kwart over 1 verza melden allen zich weer op 't Mar telveld waar Pastoor Drost uit Schoorl in een gloedvolle rede ons nog eens het lijden der H.H. Marte laren schilderde. Nadat hij ons had aangespoord om de geest van ge loof tot uiting te brengen door in alles 100 pet. Christenen te zijn, werden de relikwieën op het bui ten-altaar geplaatst, terwijl de lei der der processie, de Z. Eerw. Pas toor L. C. Biesta het gebed der Martelaren bad. Nadat de reli kwieën vereerd waren begon in de kapel het plechtig lof. De processie werd wegens de regen enigszins verkort, daar een plechtige zegen op 't. buiten-altaar niet mogelijk was. Op de terugreis vergastte het zangkoor ons op 'n mooie meer stemmige „Salvam fac" v. Giesen, terwijl het bovendien, onder de be zielende directie van de Z. Ew. Pastoor Polders uit Oudorp de di verse afdelingen der boot door kruiste om toepasselijke liederen ten gehore te brengen. Wanneer we nog eens terugblik ken op deze bedevaart dan kunnen we de tevredenheid begrijpen van Pastoor Biesta. Het organiseren van een bedevaart voor heel Noord- Holland vraagt veel tijd en moeite maar als hij goed slaagt, dan mag de leider stralen van tevredenheid. Temeer daar er ook van de zijde er geestel.kheid veel belangstelling was. Behalve de reeds genoemde geestelijken merkten we nog op: pastoor Hygemann uit Schermer- horn, pastoor Schaeffer O.P. uit Goorn en kapelaan Bot uit Schagen die beiden met 'n flink aantal pa rochianen aan de bedevaart deel namen. Tenslotte nog een dankwoord aan de Ned. Spoorwegen en aan de boot-directie, die op zo'n voortref felijke wijze het vervoer georgani seerd hebben. SCHOORL. De raad kwam Vrijdagavond in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester mr. C. A. J. Jochems, Deze laatste vergadering van de raad in zijn huidige samenstelling stond reeds in het teken van een vergroot college, door het in ge bruik nemen van de vergrote, thans ovale tafel. Allereerst ging een reeks ingeko men stukken vlot onder de hamer door, die alle voor kennisgeving werden aangenomen en waarvan wel de belangrijkste was een schrij ven van de Minister van Binnen landse Zaken, met de mededeling, dat de bijzondere uitkering uit het Gemeentefonds op grond van een nader door Ged. Staten gedaan voorstel is vastgesteld op f 36.500. Een meevallertje van ruim f 8000.—. Aan het R.K. Schoolbestuur te Catrijp werd een maximum voor schot verleend voor 1949, berekend op f 2998.02. Meer huizen. De voorzitter deelt mede, dat we derom aan de bouw van zes nieuwe woningen wordt begonnen. Het aantal overnachtingen op kampeerterreinen en in kampeer boerderijen, zal dit jaar de honderd duizend overschrijden. Mevr. Jansen-Breebaart en de heer N. Kaag onderzochten de ge loofsbrieven van de nieuwe raads leden en adviseerden tot toelating, waarmee de raad zich verenigde. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W„ om het daarvoor in aanmerking komende gemeenteper- soneel een gratificatie toe te kennen ten bedrage van 2 pet. van het jaar loon met een maximum van f 50. De beloning van de hooistekers zal worden verhoogd van f 25.tot f 75.per jaar, terwijl bovendien twee hooiijzers met thermometer a f 200.per stuk zullen worden aan geschaft. Aangenomen werd voorts een voorstel van B. en W. tot het verle nen van een crediet van f 5000. voor aanvullende kosten van de bouw en f 1600.voor het aanschaf fen van nieuwe leermiddelen ten behoeve van de Openbare Lagere School te Groet, De raad, die nu toch eenmaal voor St. Nicolaas speelde, keurde tevens een aanvullend crediet goed van f 7500.voor herstel van de kerk torens te Schoorl en' Groet. B. en W. delen hierbij mede, dat na de aanvang der kerkrestauraties is gebleken, dat de torens, welke, gelijk bekend, eigendom zijn van de gemeente, in veel slechter staat ver keren, dan waarop door de architect was gerekend. Op grond van een en ander zijn nieuwe kostenberekenin- gen opgemaakt, die hebben uitge- i wezen, dat belangrijk hogere bedra gen vereist zijn om de restauratie der torens naar behoren te doen plaats hebben. Zo vereist de toren te Schoorl 'n bedrag van f 20.970.en die te j Groet f 21.600.Verwacht wordt echter, dat ook in deze meerdere kosten het Rijk een subsidie van 50 pet. zal verlenen. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de Raad tot vaststelling van 'n Verordening houdende toekenning van een tijdelijke bijslag en een tij delijke kin.der*(Vslag aan het ge- meentepersoneel. De doodgraver en meteropnemer geldophaler van het Gem. Gasbe drijf, W. C. de Klerk, werd benoemd tot vierde gemeentewerkman in al gemene dienst, per 1 Sept. 1949. In principe keurde de Raad goed het voorstel van B. en W. tot inci dentele verbetering van de Duinweg tot een bedrag van f 15,000.en van de Algemene Begraafplaats tot een bedrag van f 2200.boven het begrotingscijfer. Na de rondvraag volgde sluiting met dank aan de Raad voor de pret tige samenwerking in de afgelopen zittingsperiode. Woorden van af scheid behoefden niet te worden ge sproken, daar alle leden in de nieuwe raad zullen terugkeren. V.V.V.-FEESTEN SCHOORL. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de V.V.V. werd Zaterdagmiddag een ballonwedstrijd voor de kinderen georganiseerd, waarvoor overwel digende belangstelling bestond. Zo zelfs, dat de gehele organisatie in de war liep. Een gedeelte van de aan de ballons bevestigde kaarten kon daardoor niet worden gere gistreerd. Niettemin stegen op een gegeven moment ruim 600 ballons ten hemel om hun korte of langere reis te ondernemen. 's Avond had onder overweldi gende belangstelling een concert plaats van het fanfarecorps „Schoorl's Gemengd Koor", ter wijl tevens een etalagewedstrijd was georganiseerd. Een lampion optocht met muziek voorop, zorg de voor de nodige stemming. BENOEMINGEN BIJ HOOGHEEMRAADSCHAPPEN Bij Kon. besluit zijn benoemd: In de provincie Noord-Holland: met ingang van 1 Januari 1950, tot hoogheemraad van het Hoog heemraadschap Noordhollands Noor derkwartier, J. C. Dijksen te Pur- mer; met ingang van 1 Januari 1950, tot hoogheemraad van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorder kwartier, P. Tromp, te Heerhugo- waard, uiterlijk tot het einde van 't zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden Met ingang van 1 Januari 1950, tot dijkgraaf van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwar tier, mr. A. F. Kamp te Bergen(NH) zulks met ontheffing van het ver eiste, gesteld in art. 20, eerste lid van het reglement van bestuur voor dat Hoogheemraadschap. Met ingang van 1 Oct. 1949, tot Heemraad van de Anna-Paulowna- polder, G. C. van Balen Blanken, te Anna-Paulowna. Gevonden en verloren ST. PANCRAS. Gevonden nijptang met rood geïsoleerd hand vat, groene badhanddoek met zwar te zwembroek, rood kindertasje zonder inhoud, zg. bakosleutel, r. rubberlaars, groen kindermutsje, zonnebril, wit montuur en bruin micca, bosje kleine sleuteltjes en een kindertasje (touw). Verder zijn nog steeds enkele portemonnaitjes met kleine inhoud aanwezig, huis sleutels en handschoenen aanwezig. Verloren: een paar witte kinder schoentjes, ringetje met Zeeuws knopje, portemonnaie inh. f 48.50, portefeuille inh. f 60. een bril. Even wordt nog steeds een bruin hoornen bril in etui gemist. Inlichtingen ten gameentehuize bij de postcommandant der rijks politie. Dodelijk verkeersongeval De 56-jarige betonbewerker M. Schuilwerve raakte gisteren bij het passeren van enige wielrijders op de Mariniersweg te Rotterdam het achtewiel van de fiets van een voor hem rijdende wiel rijder. Hij kwam te vallen en werd door een auto overreden. In ernstige toestand werd hij naar het ziekenhuis aan de Coolsingel ver voerd, waar hij enige tijd nadien is overleden. BANGKOK, 6 Aug. (Reuter). Dr. Mohammed Hatta, minister president der Indonesische repu bliek, heeft op een persconferen tie te Bangkok verklaard, dat de overeenkomst tussen Nederland en de republiek het vuren te staken, niet de voortzetting van de ondergrondse import van mu nitie onmogelijk zal maken. „Het staken van het vuren heeft geen betrekking op import of export van wapenen door de republiek", aldus Hatta. Op de vraag, of de republiek Thailand (Siam) een belangrijk munitiecentrum achtte, antwoord de Hatta: „Daar weet ik niets van". Volgens gewoonlijk betrouw bare Indonesisch-republikeinse officiële bron te Bangkok ligt een voormalige Britse mijnenveger, thans eigendom van de republiek, gereed om van het eiland Phuket (Zuid-Siam) weg te varen met een kleine wapenlading, zoals in de laatste twee jaar iedere maand van Phuket naar Sumatra ver scheept werd. Dr. Hatta zei verder: „Onze me ning over Nederlands Nieuw- Guinea verschilt van die der Nederlanders. Wij beschouwen Nederlands Nieuw-Guinea als deel van de staat Oost-Indonesië. Ne derland rekent dit niet tot Oost- Indonesië en wil het als koloniaal gebied behouden. Deze kwestie zal van alle kanten volledig te Den Haag besproken worden" Naar aanleiding van vragen over de vroegere financiële over eenkomsten van de republiek met buitenlandse instanties antwoord de Hatta: „Op welke wijze deze overeenkomsten uitgevoerd zullen worden hangt af van de gemeen schappelijke beslissing van alle 15 staten over de vraag, of zij in de Verenigde Staten van Indone sië zullen worden opgenomen", aldus Hatta. Hatta herhaalde zijn reeds eer der aan de pers afgelegde verkla ring, dat Indonesië er niet voor voelde zich bij enig pact of enige groepsvorming aan te sluiten, doch voegde er aan toe: „Wij wensen desniettegenstaande volledige en zeer nauwe samenwerking met de Aziatische staten, in het gemeen schappelijk belang". Aneta heeft enige leden van het nieuwe republikeinse kabinet naar hun mening op verschillend gebied gevraagd. Moh. Hatta verklaarde, dat in het nieuwe kabinet de algemene politieke lijn geen verandering ondergaat. Het is een zakenkabi net zonder een vastomlijnd pro gram, aangezien iedere dag de noodzaak van verandering van het program aan de dag kan treden. Autolocht ouden van dagen SCHERMERHORN. Donder dag 1.1. had bij onverwacht mooi weer de autotocht voor ouden van dagen plaats. Met 2 autobussen en 4 auto's van particulieren vertrok ken de 80 deelnemers 's morgens 8 uur uit het dorp. Nabij ,,'t kopje" te Bloemendaal werd in een res taurant temidden van het wijde duinlandschap koffie en gebak ge bruikt. Een mooie tocht bracht het gezelschap verder naar Den Haag, waar om half een een uitstekend middagmaal werd opgediend. Ver volgens werd na een rit door de stad o.a. langs Binnen- en Buiten hof Panorama Mesdag bezocht. De thee werd gebruikt aan de Boule vard te Scheveningen, waar men op een terras in aangename zonne schijn genoot van het uitzicht op zee en strand. Over Noordwijk trok men naar het park en de uitspan ning Groenendaal, waar het avond maal werd gebruikt en waar door de burgemeester foto's werden ge maakt. Slechts node kon men van deze mooie, rustige plek afscheid nemen voor het laatste stuk van de terugrit naar huis. In de bossen was het echter vooral gedurende 't laatste deel van de tocht buitenge woon gezellig. Tot slot was er om ongeveer half negen een gezellig samenzijn in café Treiture, waar wederom o.a. koffie en gebak wer den gepresenteerd. Nadat de burge meester als ere-voorzitter 't woord had gevoerd, volgden een paar zeer genoeglijke toespraakjes van de he ren Ome Dirk en Gosse Leenstra na mens de Ouden van Dagen. Het dankwoord van voorzitter Plugboer bracht tenslotte het einde van deze in alle opzichten geslaagde uit gaansdag. 30 GEVANGENEN TE EMSLAND ONTSNAPT HAMBURG, 8 Aug. (AFP). Uit de gevangenis te Emsland, nabij de Duits-Nederlandse grens, zijn dertig gevangenen ontsnapt, van wie er tien weer gegrepen konden worden. In de gevangenis was het tot muite rij gekomen, toen een gevangene bij een ontvluchtingspoging werd ge dood. Bij het overbrengen van het lijk kwamen 350 gevangenen tegen hun bewakers in opstand en ge noemd aantal maakte van de ver warring gebruik. Aan de grens is de bewaking versterkt om te voor komen, dat de ontsnapten Nederland binnenkomen. BEVIN NAAR STRAATSBURG EVIAN LES BAINS, 7 Augustus (Reuter). Ernest Bevin, de Britse minister van buitenlandse zaken, is Zondagochtend uit Evian les Bains, aan de Franse oever van het Meer van Genève, naar Straatsburg vertrokken, waar hij zal deelnemen aan de bijeenkom sten van de Raad van Europa. Bevin heeft zijn vacantie twee weken in Evian doorgebracht. EERSTE TREIN TEL AVIV-JERUSALEM JERUSALEM, 7 Aug. (Reutre). De eerste trein uit Tel Aviv sinds het begin van de oorlog in Pales tina is te Jerusalem aangekomen met een symbolische lading bloem en boeken. Het traject werd afge legd langs de éénrichtingsspoor- baan, die thans geheel in Israëli sche handen is. Tot de/passagiers behoorde David Remez, minister van vervoer van Israël, die bij zijn aankomst door minister-president David Ben Goerion werd begroet. Fam i I iebe ri ch ten Tot onze diepe droef heid overleed heden na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader, de heer NICOLAAS LATTRENTrUS BERGER in de ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam: P. BERGER-APPEL Alkmaar, 7 Aug. 1949 Heiloërdijk 30 De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Donderdag a.s. des morgens te 8.30 u. in de Parochiekerk van de H. Laurentius, waar na de begrafenis te 9.15 uur vanuit de kerk in het familiegraf op het R.K. Kerkhof St. Barbara alhier. Rozen- kransbidden 's avonds 8 uur thuis. Te koop IJZEREN VLETJE (één ton) S. Broersen, Slootgaard C 59, post Oude Niedorp Te koop: ELECTR. FOR NUIS, z.g.a.n., met pan nen. Ook gen. te ruilen voor electr. plaat bij A. Boendermaker, Herenweg 36, Egm. Binnen. Vast werk of bijverdien ste, pl.m. voor dame of heer. Brie ven no. 14889, bur. v. d. bl. TEKENBORDEN Maat 50 x 65 Maat 55 x 75 Grote keuze passerdo zen, driehoeken en tekenhaken PATGLOP Advertentiën DEN HELDER Dinsdag 9 Aug. de practijk Wie ruilt winkethuis met goede woning voor een modern huis, 5 k„ keuken en bijkeuken. Brieven no. 14954, bur. v. d. blad. Tclef. 2451 KINDERMIDDAG Het Amsterdams Jeugd toneel WOENSDAG. MIDDAG half 3 Sprookje in 6 taferelen van Jaap Hoogstra. Entrée f 1.f 0.75 en f 0.50. Plaafsbespr. v.a. morgenochtend van 111 uur kunt U misschien UW PIANO missen om deze een goede beurt te laten geven. Wij maken van Uw piano 'n prachtig modern meubel in eiken houten, notenhouten of mahoniehou ten uitvoering. De meest fijne afwer king. Inlichtingen en bespreking ge heel vrijblijvend bij de LANGESTRAAT ALKMAAR extra trips met stadstour Brussel op 23 Augustus, 31 Augustus en 3 September Geen pas nodig, alleen bew. v. Nederl., prijs f 12.50 per pers. Boekt tijdig in DER VER. TOURINGCAR-ONDERNEMERS Hoorn: Centr. Kantoor KI. Noord 71, telef. 4009 Alkmaar: Voordam 5, telef. 4839 en bij onze agentschappen 29 tot en met 31 Augustus, 3 dagen f 55.per persoon. Compleet verzorgd Verhoogt dan uw vaccmtiegenot door uw oigen dagblad te laten nazenden. Dit kost U niets. Doch wanneer U de krant ook thuisbe zorgd wilt hebben, ziin de kosten slechts 35 cent per week. U heeft onderstaand slechts in te vullen J en aan ons kantoor of bij onze agenten af te geven. Gelieve de krant gedurende uitsluitend t'm tevens aan mijn vacantie-adres te zenden. Naam CHROOM DAMESPOLS f 37,50 DOUBLE DAMESPOLS f 45.— DOUBLE HERENPOLS f 27.50 CHROOM HERENPOLS f 32.50 WEKKERS f 11.75 HOOGSTRAAT 8 ALKMAAR TELEFOON 3713 Reparatiën met een week gereed Alle uurwerken 1 jaar schriftelijke garantie GEDURENDE DEZE WEEK RUIMEN WIJ OP ALLE WOLLEN, GEWATTEERDE EN MOLTONDEKENS GRIJPT DEZE KANS! COUPONS EN RESTANTEN BIJNA VOOR NIETS f geeft volledig nieuws uit binnenland buitenland gewest 39. Noezei het hoertje eindelijk. „Noe hrék mien de klomp! Ik kan niet zo gauw hegriepen wat-ie daör kletst. Ik zol haoste zeggen, gooi 't maör in mien pette, dan zuulc ik 't morgen wel uutü Maör één ding weet ik wel, en dat is, da'j met al oe koelbloedigheid de ver keerde te pakke hebt 'enömmen!" De soldaat keek de boer en de aardewerkkoopman beurtelings wantrou wend aan en zei: „Dat bestaat niet! Wij van het gerecht vergissen ons niet! Als wij iemand te pakken nemen, dan is hij een boef en gaat hij df de kerker in of aan de galg!" Nu nam de aardewerkkoopman het woord. „Tóch is het de verkeerde", zei hij. „Dit is juist de man, die ons wou helpen tegen die andere!" De boer wendde zich vervolgens tot Martyn. „Waör heb-ie oe huutien eigen lijk?" vroeg hij. „Die heeft Zwarte Diederic van me geleend", antwoordde Martyn. Hij vroeg of hij hem ook eens mocht ophebben, want hij wilde ook zo'n hoedje kopen". „Sjongejongejonge, dan hef die zwerte snörremans oe lelijk te graozen 'ehad!" zei de boer hoofdschuddend. „Wat hoor ik daar? Snörremans?" vroeg de soldaat nu. „Jao", zei de boer. „Snörremans! Die zwerte, die mien de oren zowat van de kop hef 'etrokken, had 'n zwerte snörre!" Wel-alle-spiesen-in- een-boevenbast!" bromde de soldaat. „Die met het hoedje op, heb ik laten lopen en die had juist een snor!" per mnd.. per editie in alle edit Tamil ieberi Bij central E. J. M. S» Bankrelath Kantoren Uit de K afloop van 1 vrij gegevei Kamer op waarde heel een openbs werd, dat o bereid had t onderwerper waarover de moetenplaa komst van .2 van de ord De bedoelir meerderheid het noodzak het regering: getoetst weri v.n.l. aan de der „Staakt,, hoofdartikel werd. op eer manier gesp: halte, die de moeten passé zou kunnen, namen de hun loop. In werd het dui nesische Spoi halte niet w; ter-Indonesisc Djocja als in cordtempo pl het vuren" w dit ogenblik Indonesische- reeds op wei behoeft geen de men ook openbare deb nen, dat als g omstandighedi zijn nut ging ties, eenmaal zijnde, zoudei terzake terug stuurd. Een i van de Indoi van het komer politiek alterr hierom aan a den zijn. Niet Indonesiërs te hebben, maar dat een debat en in aanwezi ties er toch mede zou hebl sfeer niet bi; ging worden. reeds j.I. Din ken in politie) sterker mate g toen een artikf was verschene dels bekend ge van minister v: duidelijk werd openbaar deba kelijk werd g reeds als zeke men, dat nu v teerde gedachti den afgeweken) Zaterdag kw; richt, dat de I toch de Kamer en wel tegen 1 a.s. Hoe deze t klaren? Uit de deze bijeenroep] gen met enige gen, blijkt void tie zelf inmidde heeft ondergaan De verklaring, i schijnlijk voork lijk deze, dat met vacantie zij tenhorst in Frai licht nog in de s generaal denkt een onvoldoend nen vormen van ming. die inmid heersen. Dit zou ook 1 door het feit, i zitter geen over pleegd met de dat zij, het feit ping kan thans worden gemaakt mer, eenmaal in zijnde, nog kur het debat af te bij voorbaat dui. sitie op het houc dringen. De wo „regeringspartijei comité generaal van een openba ling geporteerd minstens niet a men, om een afv blik te motivert nog al onpleziei Niet onmogelijk, deze wijze tot h debat wordt be' dels al weer lani achterhaald en d; omstandigheden dan goed kan dt Op de tentoor van Nederland" damse Jeugdo heer W. Gehre Een jeugdige een der laats

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 6