PRO PALESTINA" ONG l SUNLIGHT ZEEP is voel ik Jiger" U WILT VOORUIT! TEKEN! V. N. S. INMAAKGLAZEN WIJ ef hoofd Jonker en Kloosterman Wethouders in Anna-Paulowna: magazijn- of pakhuisruimfe tberichten Woensdag 7 September 1949 Nieuwe raad voor belangrijke agenda Twee Lanen wet houder in Venhuizen Heftige discussies in Winkel's Raad ss De wethouders van Hensbroek FLINKE IONGEMAN Fa. SI DON I US DE JONG J Flinke zelfst. huishoudster van Vi Lifer f/m 2 Lifer Leverbaar vanaf 15 Sept. de Erve H. de long N.V. NETTE MEISJES een neffe sfrijksfer en meisje Stoomwasserij „Hollands Roem" te Heiloo Nieuw Noordhollands Dagblad vri|- decorafief- illusfrafief- figuur- reclame- ^iiiiiiiliiilililIIiliiiliiliiiiliiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiüIUÏS ng van de U.F.A. Sept. (Reuter). ordt de verordening ilitair bestuur van lepaalt, dat de film- Ü.F.A., die eens in azi's was, ontbonden ;ele ondernemingen A. zullen openbaar den. 90 pet. der ac- bezit geworden van m Hitler. De verkoop worden over een 18 maanden. opvarenden van „Tjerk Hiddes" thuisreis van Hr. Ms. iger „Tjerk Hiddes", jit Willemstad naar rtrekt, zal het moge- tpostbrieven met een wicht van 10 gram enden te verzenden, wordt bezorgd bij St. Vincent op 19 n te Casablanca op a.s. Zij dient uiter- September om 20.00 Dtembcr om 12.00 uur jntoor te Amsterdam zijn. moeten gefrankeerd 10 cent en voorzien n, rang en stamboek- de geadresseerde en g: „Aan boord van rk Hiddes" (op thuis- derland)". I] AFGEBRAND Door een vonk uit armede de elevator even, ontstond giste- and óp de boerderij leidmeijer te Eelweid. Eemskanaal, onder de lingedam. de Appingedammer oedig ter plaatse was, orden gered, en werd n woonhuis met de oogst, een prooi der ID, 6 Sept. Eieren- kipeieren 914.50 per 30 eendeneieren 4.50 uks. t 566 stuks runderen, sien levering; 257 gel- 580, kalm; 108 melk- 25, stug; 20 pinken 30 stieren 375600, htere kalveren leve- te varkens levering; rkens fokzeugein 250 18 biggen 35—60, kalm; en lammeren, schapen lammeren 3050. ma- en en geiten 1050, den en veulens, paar- stug; veulens 120250 2109 dieren, emarkt: 10.000 oude nen witte en rode 1.60 520 id. blauwe 1.802 hennen 3.504.50 per e hanen blauwe 2.50 1100 id. witte en rode kg; 450 eenden 1.50 250konijnen 0.506 [UIZEN, 7 Sept. 27.000 en, zw. muizen 8.70, uwe 6.607, bl. eigen- —7.40, witte eigenhei- 80, bintje 6.90—7.60, 90, 8100 kg slabonen kg uien 5, 19.500 kg 3, 5600 kg uien 12.20 K. 7 Sept. 15.000 kg bl. eigenh. 7.307.40, n 11.80—13.70, grof 2.000 kg witte kool 9.60 >nen 27.10—51, 3600 kg kg rode kool 5.546, 27.90—47.10. KKT TEXEL 7 schapen en 2 kalve- levering. p ten bedrage van -. A. W. Holsteijn. die e als officier van ju- ervangen, was er een r mogelijk geweest, zijn bus had kunnen ns K. en een der ge- In zijn 'requisitoir gaf oe, dat de luxe wagen rkeerd was, doch het adigen van deze wagen icier getuigen van een e mentaliteit. De of- van een zeer ernstig ap verdachte weinig [e hebben. De eis was gevangenisstraf van 2 ok de politierechter ntaliteit van verdachte zien en vonniste: 1 ngenisstraf. De chauf- in hoger beroep gaan. IS LAGES >en gebracht, vervolgde doodse stilte: als Duitser voor een jerechtshof en ik voel iuldig aan de geweldige et Duitse volk op zich ïn tegenover het Ne- k. Wij Duitsers hebben staan, en hebben onze hten .in dienst gesteld lisch regiem en dat wij duivels herkenden, be- ïiet van onze morele n van ons waren niet een om deze duivelse 5en of mede te willen ik ik niet. Maar wij in volkomen verblin- werkelijke aard van lem voor zijn waanzin- laten gebruiken. hebben wij Duitsers, aggeljjk en onverdiend adcre volkeren ge- n grote schuld op ons ker niet in de laatste ver het Nederlandse. Ie Lages diep adem, de notities, die hij op er voor zich hield en Un laatste woord: ;r en mens voel ik mij ger als Duitser buig I. Dat is mijn laatste PAG. 5 Lessen in vuurbestrijding op de marine-verdedigingsschooi. In oorlogstijd is het zeer belangrijk om schepen en vliegtuigen, die door vijandelijke aanvallen schade hebben opgelopen, weer in veiligheid te krijgen. Onmiddellijk na zo'n vijandelijke aanval moet op de meest efficiënte wijze worden ingegrepen. Dit is een van de dingen, waarin op de marine-verdedigingsschooi wordt onderwezen. Leerlingen van de marine-verdedigingsschooi Phoenix" bestrijden met schuimblusapparaten de laaiende vlammen, terwijl gelijkertijd de bestuurder in veiligheid wordt gebracht. Het lag geheel in de Ijjn der din gen dat de wethoudersverkiezing in de nieuwe raad aldus is afgelopen, omdat 'f practisoh onmogelijk zou blijken voor de PvdA om met een zelfde kleine meerderheid te „rege ren", als voorheen het geval was met de A.R. combinatie, die nog maar 1 zetel telt. Het was Mr. Jonker, nu in de ge daante van gewoon raadslid, die onmiddellijk na de beëdiging en in stallatie van de raadsleden, van de samenspraak tussen de PvdA, als grootste partij, met de katholieken als op één na grootste, mededeling deed. De CPN'-er Glim liet hierop zijn sterk rood oratorische licht schij nen gedurende een half uurtje. De heer Hooijmeyer van de A.R. bleef meer in polderse regionen, door te constateren, dat het reëel ware ge weest, indien ook de andere partij- er, in de onderhandelingen waren betrokken, al was het alleen maar, om de doelstellingen van de nieuwe coalitie te kennen. Mr. Jonker getuigde echter, dat het beter was vooraf tot overeen stemming te geraken, dan hej op een chaotische stemming te laten aankomen. Een program had de combinatie niet kunnen maken, omdat er in deze gemeente zo ont zaglijk veel grote dingen te ver wezenlijken zijn. Openhartig zullen beide partners daarbij het goede nastreven. Na de verkiezing, wees Burge meesters Mijnlieff de heren er op, dat zij hier in onderling vertrouwen zouden moeten werken, zich losma kend van partij of groepsbanden. De suggestie van de heer Glim, dat er persé een landbouwer wet houder had moeten worden, beant woordde de heer Kloosterman met de verklaring, dat indien nodig, de ze bevolkingsgroep zich in hem een warm pleitbezorger zou vinden. Een grote agenda De afwerking van de zeer uitge breide agenda, stelde de 4 nieuwe raadsleden al direct voor gewichti ge vraagstukken, al bleek dit niet direct. Een subsidie van f 15.aan de wandelvereniging „Weer en Wind" voor het organiseren van 'n school- wandëltocht vond instemming, en de rekening over 1948, vermeldende op dé gewone dienst een saldo van f 67.847,30, op de kap. dienst een nadelig saldo van f 20.569,20, voor grondbedrijf resp. nadelige saldi van f 594.02 en f 20.557.03 en c„o sluitend van het college van wijk- voogden, kon direct worden goed gekeurd. De heer Geerligs vertolkte de in stemming van de raad over de nieuwe aardappelteeltverordening, die ten doel heeft de poterteelt te beveiligen, waarop goedkeuring volgde. De heer Blauwbroek kon zich verenigen met de nieuwe bouwver ordening, mits deze soepel werd toegepast. De heer Raven vond echter dat de mogelijkheid tot het stichten van landbouwschuren moest blijven bestaan. Volgens Weth. Jonker diende de verorde ning om de „blikken rommel" gelijk in Haarlemmermeer, hier niet te krijgen. De partijen vonden elkaar tenslotte in de mededeling van de Rurgemeester, dat er met verf heel \va(. was te bereiken, en men soe pel zou optreden. De heer Strooper keerde zich tenslotte tegen de verregaande be perkingen die de verordening in houdt, betreffende hej maken van afscheidingen en onderkomens. Niet genoeg gevraagd Het is nog zeer de vraag, of het R.K. Schoolbestuur wel alles ge vraagd heeft waar zij recht op heeft. De KVP-fractie ging welis waar accoord met het prae-advies, dat alleen een subsidie van f 100. voor het spitten van een greppel bij de school te Spoorbuurt, en finan- VENHUIZEN Tot wethouder werd allereerst gekozen de heer Jb. Laan, prot. aftredend wethouder. De K.V.P. wenste de heer Dick Laan als wethouder. Daar wilden de niet- katholieke leden eerst niet aan. Zij kozen achtereenvolgens de heren Pielage, Roet en Konijn, die echter bedankten. Tenslotte werd Dick Laan gekozen met 5 stemmen, te gen zes blanco! Dick Laan is secre. taris van de plaatselijke K.V.P,-af. deling, lid van het bestuur van de R.K. Statenkring „Hoorn" en secre taris van de Jongerenkring Den Helder van de K.V.P. ciële medewerking voor het aan kopen van 50 schoolbanken en eni ge gordijnen wilde toestaan, omdat het schoolbestuur dat wilde aan vaarden. De heer Hooijmeyer be twistte echter, of de raad op grond van art. 72 wel gerechtigd was, om de verzoeken tot het betegelen van de speelplaats, het bouwen van een betonnen toegangsbruggetje, het vernieuwen van de waterleiding van de W.C's en het aankopen van 200 m2 grond voor uitbreiding van het schoolplein af te wijzen. Zijns inziens behoorde de gemeente alle vernieuwingen te betalen, dus ook het vernieuwen van een waterlei ding. De suggestie, dat het school bestuur, dat naar hem bekend was, slecht bij kas was, dit uit de post onderhoud zou kunnen bestrijden, achtte hij gewoonweg absurd. Het gemeentebestuur heeft rechtvaar dig te handelen. Desniettemin werd het voorstel van B. en W. z. h. st. aanvaard. 6 Duplexwoningen voor Breeizand. Naar aanleiding van het desbe treffend verzoek, besloot de raad om aan de woningbouwverordening ..Anna Paulowna" op Ceres" te Breezand een bouwterrein van 2268 m2 ad f 3.50 te verkopen, en een bouwvoorschot van f 90.524.be nevens een grondvoorschot van f 8243.84 te verlenen, ten behoeve van het bouwen van 6 duplexwo ningen. De heer Strooper kreeg te horen, dat weldra met het bouwen zal worden begonnen, omdat het entre-drama" is opgelost. In het bouwen van een schuurtje voor de bovenbewoners zal worden voor zien. Ook werd besloten om deel te nemen aan de stichting schooltand- verzorging (zie elders). Bijna f 1000.met wachten verdiend. Reeds eerder is voorgesteld om 'n nieuwe automatische faecaliën- auto te kopen, maar de raad vond f 36.000.-wel een beetje erg veel. Nu hebben B. en W. van de fa. Oecsink te Weesp gedaan gekregen dat zij zulk een nieuwe wagen voor f 20.480. bouwt. Deze is wellis waar eenvoudiger, maar minstens even doelmatig, en kan ook ge bruikt worden voor het ledigen van beerputten op bedrijven, waarvoor aan de gemeente een matige ver goeding moet worden gegeven. Nadat voorzitter had betoogd, dat uitstel met hej oog op de precaire toestand van de tegenwoordige auto onverantwoord is, werd aldus be sloten. Restant bouwvolume verloren Voorzitter moest de heer Kloos terman antwoorden in de rond vraag, dat Anna Paulowna inder daad het bouwvolume voor 1948 is kwijt geraakt, f erkende, dat dit niet minder dan een ramp is. De particulieren die echter zouden bouwen hebben dit- veroorzaakt, door niet op tijd te beginnen. De heer Strooper verzocht cijfers over de waterleiding voor het onrenda bele gebied. De heer Oudshoorn kreeg toezegging, dat de kachel pijpenmisère in het door de R.K. School gebruikte N.S.-lokaal zal worden voorzien. De heer Blauwbroek vroeg of de Spoorput gedurende de a.s. winter als werkverschaffingsobject kon worden benut, omdat de overbrug ging toch ook minstens f 35.000. kost. Voorzitter deelde die ziens wijze, en verklaarde dat zijn colle ge daar reeds mee bezig was. Na een kort openingswoord door burgemeester Baken werd overge gaan tot beëdiging der nieuwe raadsleden. Hierna bracht de burgemeester dank aan de oude wethouders, de heren T. Posthumus en D. Brugman voor de prettige samenwerking. Namens de PvdA deelde de heer T. Posthumus mede, dat zijn partij wgt de wethoudersverkiezing be treft niet kan samenwerken met de CPN, aangeizen de beginselen van deez partij niet in overeenstemming zijn met die van de PvdA. Vooral omdat de CPN niet achter de rege ring staat. Om diverse redenen kon er ook geen samenwerking zijn met plaat selijk belang. De heer P. Dekker van Pi. Bel. wenste men niet. de heer J. Blaauboer wilde geen wet houderszetel. De heren P. Dekker en J- Blaau boer deelden mede, dat de laatste alleen als het ging om een wethou derszetel aan de CPN af te staan, dan een wethouderszetel zou accep teren. De heer R. F, W. Dekker van de CPN beantwqqrdde de heer Posthu mus wat betreft zijn uitingen over democratie en dictatuur in het Oosten, met enkele hatelijkheidjes over Indonesië en Amerika, De heer Posthumus repliceerde hierop, dat de dictatuur van het communisme even erg is als de dic- atuur van het Nat. Socialisme. Een partij, die verklaard heeft bij een eventuele inval vanuit het Oosten de zijde van de invallers te kiezen, kan men geen democratische partij noemen. Na een verkiezing, waa'rbij voor iedere wethouderszetel vijf stem mingen nodig waren, werden tot wethouders herkozen de heren T. Posthumus en D, Brugman. eervol ontslag verleend als onder wijzer aan dc ULO school. Besloten werd op diens verzoek aan K. Koopman te Nieuwe Nie- dorp een perceeltje houwterrein, groot ongeveer 500 m2 te verkopen tegen de prijs van f2.25 per m2. De afkoopsom voor het onderhoud van op voor onbepaalde tijd uitge geven graven geplaatste voorwer pen werd bepaald op f 100. De regeling met het Prov. Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland werl aangevuld met een half om half regeling voor de kosten van wijzigingen of voorzieningen aan het waterleidingnet, welke uitgevoerd worden in verband met door de ge meente Winkel uit te voeren wer ken. Aan „Winkel's Harmonie" zal een van, dat de gezamenlijke besturen besloten hebben de sterrit gemengd te herhalen, en wel op Zondag 11 Sept. e.k. direct na de vespers. De start en de finish zijn op het Vei lingsterrein en 2 personen kunnen samenrijden. Het inleggeld bedraagt voor leden f 0.25 per lid en voor niet-leden f 0.50. De prijzen zijn als volgt: 1ste prijs f 10.2de prijs f 8.3de prijs f 6.4e prijs f 4.en 5e prijs f 2. Opgave voor Woensdag 7 Sept bij de besturen van beide vereni gingen waar tevens alle gewenste inlichtingen worden verstrekt. Fiets zoals het behoort OBDAM. De 20-jarige J. V. was huldeblijk aangeboden worden in I Zaterdagmiddag op de Dorpsweg verband met het 60-jarig bestaan der vereniging. Dit huldeblijk zal be staan uit een bedrag van f 100. De heer P. Dekker zou gaarne de rondvraag in ere hersteld zien. B. en W zal dit in beraad houden. Sterrit N.K.J.B. en J.G. OBDAM. De sterrit van 11 Juni is een geweldig succes gewor den, en het is naar aanleiding hier aan 't fietsen; niet zoals het be hoort, want hij laveerde van de ene kant van de straatweg naar de an dere. Een vrachtauto van de Gebr. Bijvoet naderde en de bestuurder deed alle moeite om de „fietser" te ontwijken. Plotseling gooide deze het stuur om, met 't gevolg dat het voorwiel van de auto het achterwiel van de fiets greep en zo goed als kraakte. Wonder boven wonder be kwam de berijder geen letsel. Zal hij het geleerd hebben? Wanneer een wens van de Paus voor katholiek Nederland altijd ge golden heeft als een bevel, dan mo gen wij niet nalaten te overden ken wat onze H. Vader ons juist over de vluchtelingen van Palestina heeft voorgehouden Reeds op 15 Maart 1948 heeft Z. H. de Paus in Zijn Encycliek „Auspi- cia quaedam" een beroep gedaan op al Zijn kinderen om gedurende de Meimaand in een kruistocht van ge bed aan onze Herhelse Moeder te vragen, dat het Palestijnse confllict Aan de heer A. D. de Veer werd in vrede moge geregeld worden: Het grootste stuk verdragend-geschut, dat Hitler's troepen in Augustus 1943 bij de belegering van Sebastopol gebruikten, was een kanon van 1 36 ton met een lengte van 30'/s meter en een kaliber van 820 mm. Nu is deze reus met een aantal oude spoor wegwagons bij de sloper te München terecht gekomen. Het staa.l met een totaal gewicht van 840 ton, is aangekocht door een Beierse firma. Met een snijbrander wordt de Sebastopolse Bertha in stukkèn gesneden. „Wij verlangen derhalve, dat dit jaar de gebeden van de Meimaand op bijzondere wijze tot doel mogen hebben, van de Allerheiligste Maagd te verkrjjgen, dat uiteindelijk de toestanden in Pallestina volgens bil lijkheid mogen worden geregeld". Hij vertrouwt er op dat „vooral de onschuldige kinderen met een heilige kruistocht van gebeden daarvoor tot Maria zullen spreken". Als gevolg daarvan heeft ons eigen Hoogw. Episcopaat bij schrijven van 13 Mei '48 ons allen aangespoord dit Pause lijk woord in daden van gebed om te zetten. Maar sindsdien in de Palestijnse kwestie uitgegroeid tot een oorlog met alle verschrikkelijke gevolgen van dien. Duizenden bewoners van Palestina moesten met achterlating van have en goed hun geboorte grond verlaten en gingen een duis tere toekomst van vluchteling tege moet. Ook toen kon de Paus niet zwij gen en in een roerende Encycliek „In multiplicibus" van 24 Oct. '48 riep Hij alle katholieken op om deze ongelukkigen te helpen. Zelf heeft Hij gedaan wat mogelijk was om 't lot dezer vluchtelingen te verzach ten, maar daar Zijn eigen krachten ontoereikend waren om afdoende hulp te verschaffen, smeekte Hij zijn kinderen over de gehele wereld om „de initiatieven tot dit doel (Hulpverlening) te wekken en kracht bij te zetten". Ook nadat de vrede, of althans de wapenstilstand, gesloten was, heeft Hij niet opgehouden ons tot voortgezette steun aan te sporen. In Zijn Encycliek „Redemptoris nostri" van 15 April '49 uit Hij eerst Zijn vreugde over het staken der vijandelijkheden, maar, zo ver volgt Hij, met het sluiten van de wapenstilstand zijn de toestanden van rust en vrede nog niet terug gekeerd. De vluchtelingen verkeren nog steeds in een verschrikkelijke nood en bovendien moet hun recht worden verschaft. „Ook bereiken Ons de klachten van zovele vluch telingen van elke leeftijd en rang, die door de jongste oorlog gedwon gen zijn geworden om in balling schap te leven, verspreid in concen tratiekampen, blootgesteld aan hon ger, aan epidemiën en aan allerlei gevaren.... De toestand van deze vluchtelingen is zo onzeker en pre cair, dat deze niet langer kan voortduren". Daarom vermaant Hij alle edelmoedigen ,.om deze ballin gen ter hulp te komen". En ten slotte vraagt hij aan alle gelovigen „het lot van Palestina ter harte te nemen" en drang uit te oefenen op de autoriteiten, dat aan die vluch telingen recht zal geschieden Ziet hier, wat Z. H. de Paus van ons verlangt. Zouden wij ons nog langer mogen beroemen op onze volgzaamheid jegens Christus' Plaatsbekleder, als wij deze ernsti ge vermaning ter zijde zouden leg gen? Katholiek Nederland moet hel pen. Het is dit aan zijn eer en bijn liefde jegens de Opperherder ver plicht. Het Comité „Pro Palestina" stelt ons in staat onze plicht tot steun te volbrengen. Verzuimen wij dit toch niet! Uw kleine en grotere giften worden gaarne ont vangen op het Gironummer* 530500, adres: Comité „Pro Palestina", Vic. van Alphenlaan, Boxtel. Namens het „Apostolaat der Hereniging": Comité „Pro Palestina" NIEUWE WETHOUDERS GEKOZEN HOORN. Gekozen J. D. Ca- sius, P.v.d.A. en H. Kaldenbach, K.V.P., in de plaats van wethou der Blok, P.v.d.A., die tijdelijk als derde wethouder werd gekozen, in verband met de bestaande bur- gemeestersvacatu re. ANNA PAULOWNA. Geko- zen de heren mr. Jonker, P.v.d.A. en Kloosterman, K.V.P. NIEUWE NIEDORP. Herko zen de beide aftredende wethou ders, de heren P. Zwagerman en G. Gayaard. CALLANTSOOG. Gekozen werden de heren G. Sleutel en P. de Haan. HEËRHUGOWAARD. Geko zen de heren P. Tromp en K. Oudeman. HARENKARSPEL. Gekozen de heren Joh. Dekker en M. Bur ger. HEILOO. Herkozen de heren J. Rus, P.v.d.A. en J. Schuvt, K.V.P. ZIJPE. Gekozen de heren Ott en Kok, beiden P.v.d.A. KOEDIJK. Gekozen de heren Riekwel en v. d. Gragt. De heer P. Hart werd hartelijk gehuldigd wegens zijn 30-jarig raadslidmaat schap. HENSBROEK Gekozen als wet houders de heren P. de Jong, K.V.P. en D. Wit Szn, Gemeentebelang. De De heer de Jong had reeds als wet houder zitting, de heer Wit komt in de plaats van de heer Fok. GEMEENTERAAD BLOKKER BLOKKER. In aansluiling op onze mededelingen van Dinsdag, berichten wij nog, dat burgemeester Essing na de beëdiging-en installa tie van de Raadsleden, een korte rede hield, waarin h(j het werk van de raad vergeleek met het werk van de vader in het gezin. Zoals de man aan het hoofd van het gezin staat, zo staat de raad aan het hoofd van de gemeente. Maar dan moeten de raadsleden ook de zelfde zorg aan de gemeente be seden als de vader aan zijn gezin. Hierbij bedenkend, dat altijd de meeste aandacht van de vader in het gezin naar'dat kind uitgaat, dat ziin grootste zorgen nodig heeft. De burgemeester sprak ver volgens zijn vreugde uit over de herkiezing van beide wethouders. De heer Bot. sprak de hoop uit., dat de raad weer op dezelfde aan gename en prettige manier zou sa menwerken als zij tot nu toe altijd gedaan had. De heer Pennekamn hoopte als voorzitter van de KVP dat het werk van de raad een hechte grond slag zou vormen, waarop het. toe komstig geslacht zou kunnen voort- bon wen. De heer Vreeker wenste, dat bet de raad gegeven zou ziin om het welvaartspeil van Blokker op so ciaal-christelijke grondslag nog ho ger op te voeren. De beiden nieuw herkozen wet houders jankten voor het vertrou wen dat de raad opnieuw in hen gesteld had. Besluiten in de raad van Hoogwoud Nadat in de raad van Hoogvsrud gisterenmorgen de wethoudersver- Kiezing achter de rug was, werden de heren Deken, Sneek, Rooker. Van Soelen cn Glas benoemd tot leden van de commissie van advies inzake de vordering van woonruim te. Voor de vernieuwing van de balustrade rond de toren van de Ned. Herv. Kerk werd een crediet van f 500.verleend. De kosten bliiken f 5000te bedragen, zijnde f 3000.boven de raming. De gemeente-rekening vermeldt als inkomsten f 217.932.77 en uitga ven f 188.500.85; een voordelig saldo dus van f 29.432.92 (In ons raadsverslag van gisteren werd de naam van de heer Van Soelen verbasterd tot „van Poe- lem". Over de samenwerking tus sen katholieken en nietkatholieken heeft de heer van Soelen gezegd, dat deze a 11 ij d uitstekend is ge weest.) N.-SCHARWOUDE, 7 Sept. 30.000 kg aardappelen, rode eerstel. 8.60, eigenh. 7.10, bl. eigenh. 6.907.40, bevelanders 5.806.60, bintje 6.10— 6.80, 35.000 kg rode kool 5.906.30, 4000 kg gele kool 57.60, 50.000 kg witte kool 9.20,10.70, 900 kg gr. kool 9.40, 2000 kg uien 9.50—12.70, 600 kg peen II 6.50, 21.000 kg sla- bonen 34—55, afw. 2942. Gevraagd voor ONZE TAPIJTAFDELING: Leeftijd 1718 jaar ALKMAAR V.. gevraagd in klein gezin. Grote was buitenshuis. Werkster aanwezig. Mevr. HILCKMANN, Langestr. 27. Na 7 uur Lyceum straat 26, Alkmaar. VOOR DRAINEERBUIZEN 512 cm, en BETONBUIZEN van 10100 cm br IS UW ADRES: M. SCHOEN. Bui. zenhandel. Bierkade F 13. Schagen. Tel. 581 U krijgt »e beslist geleverd, als U zich monde ling, schriftelijk of telefonisch laat inschrijven HUISHOUDELIJKE JP ARTIKELEN EN SPEELGOED SCHAGEN Telef. K 2240—507 Telef. K 2230—2603 Koninklijke Cacao- en Chocoladefabrieken VRAGEN WORMERVEER voor de inpak-afd. te Hoorn ofwel Wormerveer Aanm, dagel. te Hoorn: LELIESTRAAT 6, waar U alle inlichtingen worden verstrekt. Reis kosten worden vergoed. Prettig werk en goede sociale voorwaarden. GEVRAAGD bij de Voorlopig Zaterdags vrij Eventuele reiskosten worden vergoed Zich persoonlijk te melden nemen dankbaar nota van wenken en wensen vooi het Te huur gevraagd door groothandel voor direct of later: event, met of zonder woningruil Brieven onder no. 15568, Bur. van dit blad V.J Wanneer U de tekenkunst machtig bent, ligt de wereld voor U open! Ieder dan tekenen leren, mits onder goede persoonlijke leiding Opl. L.O. Handtekenen e Reclame-ontwerpen Reclame- cn étalageschrift v. d. Meysiraat 2 - Tel. 4565 - Alkmaar Vraagt inlichtingen, of komt eens praten V Het bovenstaande TV schrijft ons Mevr. C. Kramer-Sanderse te Goes. Hoewel zij reeds meermalen in het buiten land was, blijft zij de Zeeuwse kleedlj treuw. En even trouw blijft zij aan Sunlight Zeep. Aan haar brief ontlenen wij nog „De kap, die ik al kreeg toen ik vijf jaar was, fleurt weer helemaal op van een beurt in Sunlight sop. Slijten doet ze er niet van. Trouwens de grote was evenmin. Ik schreef laatst nog aan mi|n familie in Amerika: het goed lijdt wel van 't dragen en ander gebruik, maar met van het wassen. Tenminste als je Sunlight Zeep gebruikt." Gun Uw wasgoed een lang leven met 3 £r;s as-076

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5