Nieuw Besprekingen over de Unie thans beslissend stadium in kortere langere Gesprekken op en op afstanden duurder goedkoper Adenauer door Bondsdag gekozen tot Kanselier zou in de Unie teveel een „super-staat" zien Nederland Tsjechische communisten bespionneren de priesters Tijdseenheden van 1 minuut, 30 en 10 seconden Dinsdag Regeringsverklaring Door middel van de biechtstoel EDITIES VOOR ALKMAARHOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD] s Nieuwe telefoon tarieven op komst Vrijdag 16 September 1949 45e Jaargang Np. 11^68 Vragen rondom Mr. Teulings Twee arbeiders bij explosie gedood Reimann Jr. vlucht naar Britse zone Huwelijkssluiting in het Esperanto Compromis - ontwerp van Cochran? A.B.C. besprekingen over atoomenergie Minister Stikker heden bij Acheson Canada wil los van dominionbanden Twee ambtenaren gedood Nieuwe interlocale telefoontarieven Overschakeling kwestie van jaren Het pond sterling devalueert niet Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie IS ct. per m.m., minimum f 2.50; in afle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is veilig. t nergens (Vondel A H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren; HOORN, Draofsingel 59, tel. 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 IN VERBAND met de aanstaan de benoeming van mr. Teulings tot minister van Binnenlandse Za ken, zijn verschillende vragen te stellen, welke niet alle dadelijk voor beantwoording vatbaar zijn. Het schijnt, vast te staan, dat de K.V.P.-fractie, met name haar aanvoerder, prof. Romme, niets van het aanzoek, tot mr. Teulings gericht, af weet. Dit schijnt vreem der dan het is, nademaal we nog altijd met een extra-parlementair kabinet te doen hebben. De wijze, waarop de Regering mr. Teulings, blijkbaar met succes, heeft weten te bewegen, tot dit kabinet toe te treden, onderstreept nog eens dit extra-parlementaire karakter van dit kabinet! Voorts is er reden om aan te nemen, dat de heer Teulings eer op een andere ministerspost dan die van Binnenlandse Zaken zou passen. Financiën bijv. Geksche rend is daar onlangs in Rolduc, na een financiële inleiding van Teu lings, op gedoeld. Maar de komen de nieuwe man aan Binnenlandse Zaken heeft voldoende politieke ervaring, van lange jaren, en een gefundeerde staatkundige kennis van ruime breedte, om met recht te mogen verwachten, dat hij het aan Binnenlandse Zaken wel zal klaren. Intussen gaat mr. Teulings niet op een eiland aan Binnenlandse Zaken zitten. Hij gaat deel uitma ken van een kabinet, d.w.z. van een regeringscombinatie, die ten aanzien van het algemeen beleid „kabinetspolitiek" moet voeren. En dan doemen de vragen op, vooral ten aanzien van het fi nanciële beleid, dat in vele gevallen zulk een beslissende in vloed uitoefent! Van Teulings nu is het bekend, dat hij nogal eens critiek en niet zuinige! had op het beleid van minister Lieftinck. We denken aan diens belastingvoorstellen, aan ziin geldzuiveringspolitiek e.d., en niet het minst aan de regeling van de maten, oorlogssob Hoe zullen beide inzichten zich in de naa. toekomst gaan ver houden? Op schillende punten was er sprake van dramatische tegenstellingen. Wel wil men, dat de laatste financiële beschouwing, door mr. Teulings in de Eerste Kamer dit voorjaar bij de begro- tings-beschouwingen gehouden, wat gereserveerder van toon was, of dit thans zo sterk de nadruk verdient, als het „Vrije Volk" in een kort commentaar poogt te suggereren, is een andere kwestie. Anderzijds legt o.i. ook een korte beschouwing in „Trouw" het ac cent te agressief, als dit A.R. blad ons de gedachte ondringt, dat het toetreden van Teulings tot het kabinet „een bittere pil voor mi nister Lieftinck" betekent. Intussen is er alle reden, om met b 'clling ai' te wachten, wat de gevolgen van het toetreden van mr. Teulings voor het alge mene kabinetsbeleid zullen zi n.. Temeer, omda. niet aan te nemen is, dat Teulings en Lieftinck „zon der meer" in dit kabinet zullen plaats nemen. Dit raakt uiteraard kwestie van het algemene regeringsbeleid, dat uit de Troonrede a.s. Dinsdag zal b'iiken. In hoeverre de nieuwe minister aan die Troonrede reeds zal medew arken, is ook een vraag, die nog open blijft, maar spoedig beantwoord zal moeten worden. N <'uir iik: Teuüng' -i!«t Bin nenlandse Zaken en Lieftinck houdt Financiën, maar deze twee kunnen in hetzelfde Kabinet geen „kieke-boe" blijven spelen. Boven <izal het kabinet zich over enkele dingen zeer binnen kort moeten uitspreken: er is in de Westerse ereld een en ander aan de hand op financieel, mone tair en economisch gebied. Ten aanzien daarvan bestaan er, naar de algemene indruk, tegenstellin gen en in Haagse kringen is men er al aan gewend, over Jiet vast staande daarvan, ook in het kabi net, met een zekere lichtvaardig heid te spreken. Men zal de te gen:, lingeii. die er ziin. tenslotte niet uit dé weg kunnen gaan! Misschien is het wel zo, dat de dran" der 1 .en ook bijv. de vopr- standers van de -nul iliek voor de noodzaak stelt 't roer „wat om te doen" en misschien heeft die overweging het voor een fi guur als Teulings gemakkelijker gemaakt, tot de huidige regerings combinatie toe te treden. Niet onmogelijk zou op die wijze de benoeming van mr. Teu lings nog te meer een versterking van het kabinet kunnen zijn en er toe kunnen bijdragen, dat de periode van ..de barst in de vaas" geheel in net vergeetboek raakt. Donderdagmiddag deed zich bij de katoenfabriek N.V. van Vlissingen te Helmond door onbekende oorzaak een ontploffing voor van een blik met cellulosestof. Tengevolge hier van werden 2 arbeiders gedood. Het waren de 37-jarige H. Bosman uit Bakel, gehuwd en vader van vier kinderen en de 30-jarige J. Maas uit Helmond. Door de ontploffing ontstond bovendien brand in de graveerderij. De Helmondse brand weer was evenwel onmiddellijk aanwezig, waardoor uitbreiding van de brand voorkomen kon wor den. Bovendien slaagde de brand weer er in 3 arbeiders, die inge sloten waren en in de cellulosedamp dreigden te stikken, tijdig uit hun benarde positie te verlossen. De nieuwe Amerikaanse opperbevelhebber in Europa, generaal Thomas Handy, heeft een kort bezoek gebracht aan Berlijn. V.l.n.r. generaal Thomas Handy, generaal Taylor, commandant van de Amerikaanse sector van Berlijn en overste Duke, voor het Omgus-gebouw in Berlijn Zohlendorf. Dr. Adenauer, de 73-jarige Christen-Democratische leider, is Donderdag door de West-Duitse Bondsdag tot kanselier gekozen. Dr. Adenauer verwierf 202 van de 389 uitgebrachte stemmen. 142 af gevaardigden slemden tegen; 44 onthielden zich en één stem was ongeldig. De Bondsdag telt 402 leden. Degenen, die niet stemden, waren niet op de zitting aanwezig. Na een debat werd door de Bondsdag besloten, dat de nieuwe regering Dinsdag a.s. aan het par lement zal worden voorgesteld en dat dr. Adenauer dan zijn rege ringsverklaring zal afleggen. Tegenover een correspondent van A.F.P. verklaarde Adenauer na zijn benoeming, dat zijn nieu we regering zich er in het bijzon der op zou toeleggen, de betrek kingen met het buitenland te ver beteren. Na de opening van de zitting snrak dr. Erich Koehler, de voor zitter, over de procedure waarbij de kanselier wordt gekozen op voordracht van de president en las desbetreffende aanbeveling van dr. Heuss voor. Tegen Adenauer stemden 142 leden van de socialistische en com munistische partij, wier fracties niet voltallig waren. 44 leden van de Beierse partij, het linkse k ho- lieke centrum, de Economische Herstelpartij van Loritz en het „Nationale Recht" onthielden zich. De verkiezing was minder plech tig dan de openingszitting en de verkiezing van de """sident. Er was weini 'ngstelling van het publiek en ook de diplomatenloge was leeg. Dr. Adenauer hield na ziin verkiezing ge toespraak en de gehele zilt in" verliep als een loutere formaliteit. Adenauer verwierf 6 stemmen minder dan het toaal aantal van de drie coalitiepartijenchristen democraten, vrije democraten en de Duitse partij bedraagt. Dit resultaat werd onmiddellijk gezien als een voorproef van He moei lijkheden, die zijn coalitie wellicht zal ondervinden wanneer zij gaat functioneren. De positie van de kanselier in het nieuwe Duitse bestel is zeer sterk. Wanneer hij eenmaal is ge kozen, wijst hij zijn ministers aan, bepaait de politiek en draagt de verantwoordelijkheid voor het ge hele kabinet. Hij kan slechts wor den afgezet als een meerderheid van de Bondsdag het eens is over een opvolger en niet door een motie van afkeuring. Deze bepa ling werd in de grondwet opge nomen om een he van de toestanden .e voorkomen, die zich in de dagen var r'e republiek van Weimar veelvuldig voordeden, wanneer afgevaardigden van uiterst rechts en uiterst links te zamen een meerderheid vormden en een normaal bestuur onmoge lijk maakten. BERLIJN, 15 Sept. (Reuter). Josef Reimann, de 22-jarige zoon van de Westduitse communi'ten- leider Max Reimann, is uit de Oost- Duitse politie gedeserteerd en heeft de Britse autoriteiten om „politiek asyl" verzocht, aldus een woord voerder van het Britse bestuur. De jonge Reimann is per vliegtuig naar „ergens in de Britse zone" overge bracht. Riet Duitse Nieuwsbureau A.D.N., dat met Sovjet-licentie werkt, deel de ip Maart mede, dat Josef Rei mann zich onder de uit de Sovjet- Unie gerepatrieerde Duitse krijgs gevangenen bevond. Het agentschap zeide, dat Reimann mijnwerker van beroep was en dit vak weer ter hand zou nemen als hij in de Britse zóne teruggekeerd was. Hij zou gezegd hebben: Ik zal naar mijn vader en het werkende Duitse volk gaan en hen helpen in de strijd voor een verenigd democra tisch Duitsland. Op het Zaandamse gemeentehuis is Donderdag voor de eerste maal in het Esperanto een huwelijk ge sloten. De Trouwzaal was versierd met de groene ster der Esperantis ten en de belangstelling was zeer groot. De ambtenaar van de Bur gerlijke Stand, de heer O. Wals, ver bond de 22-jarige Trientje Kuit en de 36-jarige stoffeerder Henrik Helleströj Christensen uit Denemar ken in de echt. Zij gaven elkaar het ja-woord met het korte woordje „yes". Na de plechtigheid werd een drukbezochte receptie gehouden, waarop men het „Lang zullen ze leven" zongen, maar dan in het Es peranto. Heuss uitgenodigd tot bezoek aan Berlijn BERLIJN, 15 Sept. (A.F.P.) Dr. Suhr. sociaal democratische voorzitter van het gemeentebe stuur van Berlijne heeft dr. Theo- dor Heuss, president van de Duitse Bondsrepubliek, uitgenodigd voor een bezoek aan Berlijn. 's-GRAVENHAGE, 15 Sept. De besprekingen betreffende de Nederlands-Indonesische Unie zijn thans in een beslissend stadium gekomen, aldus verneemt de speciale correspondent van het A.N.P. in kringen der Ronde Tafel Conferentie. Alge meen is men van opvatting dat de aangekondigde week-end conferentie van bijzonder groot belang zal zijn voor het verdere verloop van de besprekingen. De standpunten van partijen zijn thans voldoende duidelijk in informele besprekingen uiteengezet en vervat in „oral notes". Zoals bekend wil men aan Indo nesische zijde het internationale karakter van de Unie uitdrukke lijk zien vastgesteld terwijl daar naast de Unie, naar Indonesisch inzicht, gesloten moet worden tus sen twee partijen, die op het mo ment van ondertekening van het verdrag volledig souverein zijn. In de Nederlandse Unie-concep tie blijft men van Indonesische zijde te veel het karakter van „Su perstaat" zien. Overeenkomstig 't verschil in algemene karakterise ring van de Unie wordt ook een verschillende functie en status aan de Unie-organen toegedacht. In Indonesische kringen leven ernsti ge bezwaren tegen permanente Unie-organen met uitsluitend be slissende bevoegdheden. Men ziet de samenwerking in Unieverband liever verwerkelijkt door inciden tele samenkomsten van ministers der partners met het doel over be paalde aangelegenheden met el kander te overleggen telkens wan neer de noodzakelijkheid of wen selijkheid zich voordoet. Een an der bezwaar van Indonesische LONDEN, 15 Sept. (Reuter) Het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat 20 September in Washington bespre kingen tussen Canada, Amerika en Engeland zullen beginnen over de wederzijdse betrekkingen inzake de atoomenergie. De besprekingen zouden geheel en al een „onderzoekend" karakter dragen en er zouden geen nieuwe regelingen getroffen worden voor de onderlinge betrekkingen tussen de drie landen op dit gebied zolang de betrokken regeringen deze zaak niet overwogen hadden. zijde betreft het Nederlandse voorstel om in het Unie-statuut een bepaling over „handhaving der algemeen menselijke rechten en vrijheden" op te nemen. De Indonesische delegaties zijn van mening, dat een dergelijke bepa ling thuishoort in de constitutie van de R.I.S., zoals reeds tijdens de inter-Indonesische conferentie werd overe' "~"ekomen. Hoewel noch bij de U.N.C.I. noch bij de delegaties hiervan be vestiging verkrijgbaar is, menen welingelichte waarnemers, dat de U.N.C.I. de laatste dagen haar lou ter passieve houding heeft laten varen. Men dacht hierbij aan de Het Engelse vrouwelijke Parle mentslid mevrouw Barbara Castle, is met de „Queen Eli sabeth" van Southampton naar Amerika vertrokken, om als enige vrouw deel uit te maken van de Britse Delegatie bij de Verenigde Naties te Lake Suc cess. Mevrouw Barbara Castle voor haar vertrek naar Amerika mogelijkheid, dat in het bijzonder het Amerikaanse lid, Cochran bij een ontwerp-compromis betrokken is en herinnerde aan de z.g. „Co- chran-proposals" van Sept. 1948. Door dezelfde waarnemers wordt voorts de veronderstelling geuit, dat het compromis zou gaan in de richting van een „consultatieve raad" min of meer te vergelijken met die der Westerse Unie. In kringen der delegaties was men echter niet bereid deze veronder stelling te bevestigen. WASHINGTON, (ANP-Aneta). Zoals de plannen thans zijn, zal de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken Mr. D. U. Stikker heden Vrijdag op het State Depart ment een onderhoud hebben met zijn Amerikaanse ambtgenoot Ache son, zo verneemt Aneta. Acheson zou voornemens zijn een diner bij te wo nen, dat heden wordt gegeven door de Nederlandse ambassadeur, waar aan ook minister Stikker en andere Nederlandse functonarissen zullen aanzitten. Zwitsers bankcrediet aan Nederland ZURICH, 15 Sept. (A.F.P.). Volgens een Zwitsers blad zal een Zwitsers bankenconsortium een zeer kort lopend crediet aan Ne derland verstrekken van 20 a 25 mjllioen frs. Dit crediet beoogt een vergemakkelijking van het handelsverkeer tussen Nederland en Zwitserland. OTTAWA, 15 Sept. (Reuter). In zijn rede bij de opening van het Canadese parlement heeft de gou verneur-generaal, burggraaf Alexan der, heden een tweetal wetsont- ontwerpen aangekondigd tot ver breking van de Dominionbanden met Westminister. Alexander verklaarde, dat een wetsontwerp zou worden ingediend tot -amendering van de wet op het hooggerechtshof, zodat het hoogge rechtshof van Canada in laatste in stantie recht kan spreken, (en geen beroèp op de Engelse Geheimraad des Konings meer mogelijk is. Red.) Het andere wetsontwerp zal de vorm hebben van een verzoek schrift aan het Britse parlement tot wijziging van de huidige situatie, waarbij de Canadese grondwet een wet van het parlement van West minister is slechts kan worden ge amendeerd met goedkeuring van het Britse parlement. MOTORRIJWIEL SLIPTE LEIDSENDAM, 16 Sept. Don derdagavond omstreeks zes uur deed zich op de Rijksweg Gouda Den Haag, ter hoogte van het via duct te Nootdorp, een verkeerson geval voor, dat aan twee personen, de heren Smid en Hoogeveen bei den uit Den Haag, het leven kostte. Waarschijnlijk door gladheid van de weg slipte een motor, welke door twee PTT ambtenaren werd bereden. De bestuurder verloor de macht over het stuur zodat de mo tor kwam te vallen. Een der amb tenaren was op slag dood. De an dere overleed na aankomst in het ziekenhuis St. Antoniushoeve te Voorburg. PRAAG, 15 Sept. (Reuter) Van gezaghebbende kerkelijke zijde is te Praag vernomen, dat volgens een in dc Tsjechoslowaaksc hoofdstad ont vangen bericht de communisten in het OIomouc-district in Moravië opdracht hebben ontvangen pries ters te bespionneren, die bezig zijn biecht tc horen. Op een in het Olomouc-dfstrict gehouden geheime bijeenkomst van plaatselijke communistische leiders en leden van de door de regering op touw gezette „Katholieke Actie" heeft een der aanwezige communis tische leiders verklaard: „Priesters en speciaal de reactionair gezinde geestelijken, zullen worden gadege slagen, zelfs wanneer zij biecht ho- De secretaris-generaal der P.T.T., de heer L. Neher heeft Don derdagmorgen op een bijeenkomst voor persvertegenwoordigers mededelingen gedaan over de nieuwe tariefregeling voor auto matische interlocale telefoongesprekken, welke geleidelijk over het gehele land zal worden ingevoerd. Bij deze nieuwe tariefregeling zal voor de berekening de tijds eenheid van 3 minuten worden ver laten en voor de 3 afstandszónes, die in de plaats van 5 in het het oude systeem zullen gelden, zal een tijdseenheid van resp. 1 minuut, 30 seconden en 10 seconden worden ingesteld. Als gevolg daarvan zal het niet meer nodig zijn een gesprek na 9 minuten af te breken. Bij de ver gelijking tussen de oude en nieu we tarieven blijkt, dat gesprekken gevoerd op de kortere afstanden belangrijk duurder zuilen worden, die op de lange afstand echter goedkoper. Dit is een direct gevolg van het verlaten van de 3 minuten tijdseenheid. In de eerste tariefzöne, waarin de knooppuntcentrales niet meer dan 10 km. van elkaar liggen wordt voor een gesprek van één minuut 6 en voor elke volgende minuut 3 cent berekend. Voor de tweede ta riefzöne, met een afstand tussen de knooppuntcentrales van 10 tot 25 km. kost een gesprek van 30 secon den 15 cent, voor elke 30 seconden meer 3 cent. In de derde tariefzöne met een afstand tussen de knoop punten boven de 25 km. kosten de eerste 10 seconden 27 cent, voor elke 10 seconden meer 3 cent. De gevoerde gesprekken zullen dus per minuut, 30 of 10 seconden berekend worden. Het nadeel van het oude tarief, dat voor een gesprek korter dan 3 minuten toc"h voor deze tijd be taald moet worden, is daarmee op geheven. Als factoren bij de berekening van het oude tarief gold de afstand tussen de eindcentrales van aanvra ger en opgeroepene en de duur. Bij de nieuwe technische voorzieningen in het automatische telefoonver keer is de afstand een geringe rol gaan spelen cn daardoor was aan een berekeningsfactor een rede lijkheidsbasis ontnomen. Tevens is gebleken, dat het 3 mi nuten-stelsel niet alleen voor de gebruiker nadelen had, maar even eens voor het telefoonbedrijf, om dat apparaturen en leidingen langer werden bezet dan nodig was, lou ter ten gevolge van de opinie van het publiek, dat zij hun 3, 6 of 9 minuten geheel vol wilden spreken omdat het nu eenmaal toch betaald moest worden. Reeds lang werd daarom uitge zien naar een nieuw en op meer redelijkheidsgronden gebaseerd be rekeningssysteem, Toen na de oor log vele apparaturen van de tele foondienst door oorlogsgeweld e.d. in ongebruik waren geraakt greep men naar deze gelegenheid een nieuw systeem in te. voeren. Bedrijfstechnisch was men daar toe gedwongen, omdat de z.g. tijd- zöneoverdragers, de uiterst inge wikkelde berekeningsapparaten niet meer konden worderi aangeschaft. Men heeft nu een nieuw soort tijd zone-overdrager in gebruik geno men, die eenvoudiger werkt en ge baseerd is op het nieuw bereke ningssysteem van 1 minuut, 30 se conden en 10 seconden. De verwachting bij de P.T.T. is, dat door het nieuwe systeem de gesprekken over het algemeen kor ter zullen duren, waardoor de mo gelijkheid wordt geschapen, dat meerdere gebruikers de telefoon zuilen kunnen gebruiken. Bij de vaststelling van de nieuwe tarieven is de P.T.T. er van uitge gaan, dat de inkomsten in hun ge heel niet die van het oude systeem te boven zouden gaan. Als de nieu we tarieven in bepaalde gevallen toch hoger zijn dan bij het oude systeem, dan is dit een gevolg van de verschuiving die heeft plaats gevonden. Voor de gesprekken op korte af stand werd bij de oude regeling minder dan de kostprijs betaald, terwijl voor de gesprekken op lan gere afstand de tarieven de kost prijs overschreden. De invoering van de nieuwe ta riefregeling zal direct verband hou den met de ingebruikname van de nieuwe apparaturen. Op plaatsen, waar de oude appa ratuur nog goed bruikbaar is, is het financieel-economisch onverant woord deze door de nieuwe te vervangen. Dientengevolge zullen nog gerui- men tijd de oude en nieuwe tarie ven naast elkaar gehandhaafd wor den. In de overgangsperiode zal op plaatsen, waar oud en nieuw appa ratuur gecombineerd werken, een overgangstarief gelden. De districten Arnhem en Velp, waar in oorlogstijd de technische apparaturen geheel vernield wer den, is de nieuwe tariefregeling reeds ingevoerd. De invoering voor het gehele land zal jaren in beslag nemen. ren. De bepaling van het Pauselijk decreet, dat katholieken, die het communisme steunen, in de ban zullen worden gedaan, zal niet open" lijk worden uitgevoerd, doch zal tijdens het biechthoren ten uitvoer worden gelegd. Speciaal daartoe aangewezen per sonen zullen op de normale wijze ter biecht gaan en zullen dan toe geven, dat zij aanhangers van het communisme zijn. Indien de pries ter, die de biecht hoort^ hen in de ban heeft gedaan, moeten zij dit aan de wereldlijke autoriteiten mededelen." Verder werd nog ter vergadering medegedeeld, dat personen, die be richten verspreiden over ten uit voer gelegde excommunicaties, tot een gevangenisstraf van ten hoogste 20 Jaar kunnen worden veroordeeld. De communistische leiders deel den verder nog mede, dat de Tsje- choslowaakse regering begin Octo ber a.s. besprekingen met de ker kelijke autoriteiten zal openen. Hieraan werd toegevoegd, dat, in dien geen overeenstemming zou kunnen worden bereikt, de regering een overeenkomst zal aangaan met de „Katholieke Actie". Zoals ge meld, is deze organisatie door de Tsjechoslowaakse bisschoppen als „gericht op het verwekken van een splijting gekenschetst en veroor deeld". LONDEN, 15 Sept. (Reuter) Naar aanleiding van de talrijke ge ruchten die in Amerika en over de gehele wereld circuleren heeft men in kringen van het Britse Ministe rie van Financiën Donderdag op nieuw krachtig bevestigd, dat het pond sterling niet zal worden ge devalueerd. De Deense ambassadeur in Canada, Z. Exc. C. B. Holler, heeft te Montreal een overeenkomst getekend tussen Denemarken en de I.C.A.O. International Civil Aviation Organization)Hier bij ontvangt Denemarken 8.500.000 Deense kronen voor het bekostigen van de bouw van een radio-luchtvaartstation te Skuvanes op de Faeroe Eilanden, en weerstations op Groenland. De bij de I.C.A.O. aangesloten landen, die hun medewerking bij het radioluchtvaartstation verlenen, zijn, België, Canada, Frankrijk, Nederland, Engeland en de Verenigde Staten. Tijdens de ondertekening.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1