Geslaagde najaarskeuring te Heerhugowaard Gemidza"-tentoonstelling gesloten Personeelsavond fa. Eecen Dat Me! Bouwers vroegen te veel PAG. 2 Dinsdag 20 September 1949 ALKMAAR EN OMSTREKEN De Kilimci's in het Gulden Vlies Hugo Boys-Con Zelo SCHOLA PUBLICA Prof. Dr. ANTON VAN DUINKERKEN „NOORD EN ZUID" Tien jubilarissen werden gehuldigd DE N.S. BIJ ^iiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiHiiniiiiHintiiiiiniiiiHtniiHinnmiiHinniiwiiP^ Veiling Langedijk Marktberichten APOSTOLAAT TER ZEE ALKMAAR. Het vorige jaar is, op een Zondag in®feeptember, in de drie parochiekerken hier ter stede gepreekt, over dit apostolaat van en voor de zeeman. Daarna veerden er foldertjes uitgereikt en later opgehaald door de propagan disten en zodoende telt Alkmaar reeds verscheidene donateurs. Weet U wat het Apostolaat ter Zee zoal doet?: het richt huizen op en onder houdt deze huizen in de voornaam- naamste havensteden van de we reld; het doet scheepsbezoek, huisbe zoek, ziekenbezoek; het draagt zorg voor jonge zee lieden in opleiding; het verspreidt goede lectuur op de schepen door voor iedere reis weer nieuwe kisten met boeken mee te geven; het laat ook zijn speciale zorg nitgaan naar de gezinnen van de zeeman. U zult wel begr'öpen, dat er voor ai djt werk veel geld nodig is. Ben dezer dagen komt een propagandis te brj de donateurs aankloppen voor de donatie, die het vorige jaar werd boegezegd. Nieuwe donateurs kun nen zich melden en losse giften zijn ook van harte welkom bij het: Centraal Beureau van het Apos tolaat ter Zee in Nederland. Geves tigd te Amsterdam. De Ruyterkade 101—102. Telefoon (K 2900) 46272. Postgiro 342389 t.n.v. Centraal Bu reau van het Apostolaat ter Zee te Amsterdam, of plaatselijk bij de hoofdpropagandiste: mej. R. Bak. Verdronkenoord 7, Tel. 3151. 9 ALKMAAR. In het Gulaen Vlies ging gisterenavond een variété programma, waarin o.a. de Kilima Hawaiians optraden, die dit jaar 15 jaar op de planken staan, De direc tie vén het Gulden Vlies huldigde de jubilerende Kilima's door hen een bloemstuk aan te bieden, dat hen overhandigd werd door de heer van Gulik. In het programma trad verder op: Ted Valerio, een accor deon-virtuoos, die zeer goede num mers weggaf. Een tweetal jongelie den, waarvan de een 'n tegennatuur lijke stem en de ander een tegen natuurlijke zangtechniek had mee gebracht, deden niettemin, als ,,de jongens met de gouden stemmen", verdienstelijk werk. Het was het duo Wim en Bram Scholte. The Ki lima Hawaiians, aan wier optreden het wel te danken zal zijn geweest, dat de zaal van het Gulden Viles was uitverkocht, kenden wij tot gisterenavond niet, maar wij moe ten, bij gelegenheid van onize ken nismaking met het ensemble, aanne men dat zij over hun glorietijd heen Zijn, Anders is dat met hetzelfde ge zelschap, wanneer dat optreedt als Bill Kilima and his singing cowboys. Dit' is een zeer goed ensemble. Het Belgische Rio-Trio is een stel acro baten, dat er mag zijn. Hun staaltjes acrobatiek waren voortreffelijk. Met Sax en Phon, de "twee Belgische downs, waarvan het mannelijke exemplaar een meester is op veler lei instrumenten, hebben wij ons buitengewoon vermaakt. De confé rence van Coos Speenhof was min der dan matig, maar vrij beschaafd. De liedekens, die hij zong, waren óf stokoud, zoals het lied van de boom die op de weide stond, óf, wanneer hij een melodie van Charles Trenet zong, net te veel vette jus om Frans te zijn. De avond was in zijn genre zeker geslaagd en het publiek was dan ook zeer voldaan over het gebodene, Oe Floralia-tentwonstelling geopend ALKMAAR. Zaterdagmiddag om drie uur werd de Floralia-ten- foonstelling, ingericht in de Koren beurshal, door wethouder R. Bakker officieel geopend. Reeds lang van te voren verdrongen zich vele scholie ren voor de deuren, die nog gesloten bleven, teneinde de genodigden, waaronder verscheidene leden van het gemeentebestuur, de gemeente secretaris, mr. R. Veendorp, vele hpofden van scholen en onderwijzers in de gelegenheid te stellen, het ge- exposeerde te bezichtigen. De door de scholieren opgekweekte planten, het waren er helaas niet zoveel ais men wel verwacht had, stonden in d;e mooie omgeving voordelig opge steld en maakten, tussen al de, doör vakkundige bloemisten en kwekers gerangschikte planten en bloemen, een goede indruk. Een rijke kleu renweelde van Dahlia's en vaste planten verleende de hal een feeste lijk cachet en de verschillende stands kwamen dan ook uitstekend uit. In een welkomstwoord gewaagde de heer Teerink van de goede ver standhouding tussen de mensen van het bloemenvak, waardoor &eze f^n' toonstelling kon slagen. Namens de Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde, heette hij de aanwezi gen welkom. Wethouder R. Bakker, die in zijn hoedanigheid van Wethouder voor Onderwijszaken de tentoonstelling officieel opende, noemde het geëx poseerde zeker de moeite waard en wees nog eens duidelijk op de oprzet van deze gebeurtenis, de jeugd lief de bij te brengen voor bloemen en planten, om zo de grootheid van de natuur en de schepping nader tot een ieder te brengen. Voorts noem de wethouder Bakker de tentoon- stelling weliswaar een succes, maar, gezien er van de 800 uitgezette plan ten maar amper honderd waren teruggekomen, moest hij zowel bij die jeugd als bij het onderwijzend personeel op meer medewerking aandringen. Hierna werd een verversing aan geboden en vond de prijsuitreiking plaats. Er was, ook van de zijde der oudere veel belangstelling, niet alleen voor de bloemen en planten, waarvoor men uiteindelijk gekomen was, maar in niet geringe mate ook voor de prachtige speeltrein, die door de Fa. Ruder in een der stands was opgesteld. K.A.V. afd. Laurentius ALKMAAR. Dames: Woensdag 21 September a.s. beginnen we weer met onze naaiavond. Nu niet meer op de Oudegracht maar in de school op de Laat. Alle gewenste inlichtingen zijn te bekomen hij het secretariaat van de afd. Landstraat Goede prestatie van Olympus junior ALKMAAR Voor de te Zaan dam gehouden juniorenwedstrijd in het kader van de ontmoeting Noord HollandAmsterdam wist het juni oren-lid van de R.K.A.A.V. Olym pus uit Alkmaar J. Diemeer 't num mer verspringen jun. a te winnen met een sprong van 5.72 m. Voorwaar een keurige prestatie! Jammer was het, dat hij niet mocht uitkomen op het hoogspringen, op welk nummer hij ook tot goede prestaties in staat is. J. Diemeer was de enige junior van de ver. Cllympus, die mocht deelnemen. Wij hopen, dat een volgende maal meerdere Olympianen in de gele genheid worden gesteld om op der gelijke wedstrijden uit te komen. Prof. Dr. Anton van Duinkerken die Vrijdag a.s. het 3de-seizoen van Schola Publica opent met een causerie over „Noord en Zuid". TENTOONSTELLING - JEUGD VAN NEDERLAND" ALKMAAR. De tentoonstelling „Jeugd van Nederland" is met 8 dagen verlengd. Zij zal nu geopend blijven tot Zondag 25 Sept., des nam. 5 uur. Van Zondag 18 Sept. af zullen alle avonden goedkope avonden zijn, zodat dus toegangsprijzen gelden van 50 cent voor volwassenen en 30 cent voor jongelui tot 18 jaar en voor groepen van minstens 15 per sonen. Gaarne grijpt het Alkmaarse Co mité deze gelegenheid aan, om nog maals te wijzen op het belang van deze tentoonstelling en om degenen, die er nog nikt toe kwamen haar te bezoeken, op te wekken dit ver zuim te herstellen. Nu de vacanties voorbij zijn en het leven weer zijn gewone aspect heeft verkregen met de zorgen voor en in het gezin, biedt een bezoek aan de tentoonstelling de volle gelegenheid zich op een leer zame en prettige wijze nog eens te verdiepen in de vele problemen die zich rond het gezin en het kind voordoen. Dit is een tentoonstelling voor man en vrouw tezamen en ook voor de rijpere jeugd. Verder voor allen, die liefde en belangstelling hebben voor de Nederlandse jeugd en die beseffen dat de jeugd van heden, ons volk van morgen is. DR. EUWE KOMT NAAR ALKMAAR? Dr Euwe is uitgenodigd om 10 October simultaan seance te komen spelen. Opbrengst N.S.-collecte ALKMAAR. De opbrengst der collecte van j.l. Zaterdag voor de Spoorweg TBC-Vereniging bedroeg in Alkmaar f 567.83. CONCERT UITGESTELD In verband met bijzondere om standigheden is 't Bach-concert, dat hedenavand door de pianist Gerard Hengeveld in het Gulden Vlies zou worden gegeven uitgesteld tot a. s. Maandag 26 September. HEERHUGOWAARD Door de Rundveefokverer.iging „Samenwer king" te Heerhugowaard werd Za terdag j.l. op het gemeente Sport terrein een Najaarskeuring gehou den. Dat de Heerhugowaardse vee houders niet bang zijn voor een beetje regen bleek duidelijk want ondanks de aanhoudende plensre- gen waren een 200 stuks vee aan wezig. We zagen moot vee en er waren vele inzenders. Zo zagen we P. van Langen Kzn., die op aan dringen van kenners had ingeschre ven, met 3 a 4 prijzen gaan strij ken. Onder de oudere koeien van erkende afstamming zagen we Thijs 7 B van L. P. van Graft, die 13 ja ren oud zijnde, reeds 62.000 liter melk gaf. De voornaamste uitsla gen zijn: Rubriek I: Stieren boven 2 jaar: Kampioen Adema 29 van de Woud hoeve van gebr. Kuiper, medaille van de gemeente Heerhugowaard. Res. kampioen Gerard van Jac. Zuurbier, Rubriek 2: l'/j.jarige stieren: le prijs Frans Y 84 van P. van Lan gen Jbz.; 2e pr. Helders Adema van A. Groot. Rubriek 3a: Drie hokkelingen van een vaderdier: le pr. Maartje 4, Cato 7. Corrie 7 van Jb. Dekker; 2a Lolkje 8, Nel 13, Recorda 6 van N. J. Blauw; 2b: Engeltje 6, Anna 3, Grietje 16 van C. Borst. 3b individueel: la Maartje 52, A. Kuiper, lb Geertje 9 van C. Kui per, lc Lies 8 van D. Appel, 2a Miss Roland 16 N. Beers. 2b Coba 10 P, Blauw Pz. Rubriek 4: Stierkalveren; le pr, Adema 3 van Iepenbof A. Kuiper; 2a Adema 4 van de Maria Jacoba- hoeve, C. Kuiper; 2b Jektjes Ade ma 2 van A. Oudhuis. Rubriek 5a: Twee kuikalvoren van een vaderdier: le pr, Pietje 18 Lies 23 van A. Kuiper; 2e Martha 6, Stuurman 10 van C. van Stralen, Rubriek 5b: Individueel; la Lies 23 A. Kuiper; lb Aagje 22 P. Blauw Pz., 2a Lietje 18 A. Kuiper; 2b Schenk 9 van A. Oudhuis. Rubriek 6a: Twee kuikalveren van een vaderdier; le Pietje 16, Lies 25 A. Kuiper; lb: Maartje 56, Maartje 55 res. A. Kuiper; 2a Ber tha 34, Maartje 57 A, Kuiper; 2b Maartje 37, Aaltje 12 C. Kuiper, Rubriek 6: Kuikalveren indivi dueel: la Lies 25, A. Kuiper- lb Corrie 16 D. Appel; 2a Maartje 54. A. Kuiper; 2b Wimke 21 J. Donker. Rubriek 7a: Twee melkvaarzen van een vaderdier: la Pietja 16, Maartje 15, A. Kuiper; lb Lies 7, Corrie 14 D. Appel; 2a Botje 16, Fokje 29, P. Blauw Pz; 2b Sijtje 52, Breehtjo 9 Fr. van Breugel. 7b: Melkvaarzen individueel: la Maartje 50, A. Kuiper; lb Lies 7, D. Appel; lc Jeltje 230 A. Oudhuis; 2a Maartje 49 A. Kuiper; 2b Recor-/ da 5 res. N. J. Blauw; 2c Corrie 14 D, Appel. 8a: Twee twenters van een vader dier: le Maartje 43 en 44 van A. Kuiper; 2e Sjoukje 15, Geertje 6 N. Beers 8b: Twenters individueel: la Maartje 44 A. Kuiper; lb Maartje 43 A. Kuiper; lc Pietje 15 res. A. Kuiper; 2a Veidhoorn 129 L. P. van Graft; 2b Corrie 4 Jb. Dekker; 2c Gretha 49 C'. Kout. Rubriek 9: Derde kalfskoeien van erkende afstamming: la Maartje 28 van C, Kuiper; lb Lies 19 A. Kui per; lc Geertje 7 C, Kuiper; 2a Aaltje 9 C. Kuiper; 2b Trien 16, C. Kuiper. Rubriek 10: Derde kalfskoeien zonder erkende afstamming: le Corrie Jb. Dekker; 2e Keesje Jb. de Lange; 3e Marie 3 C. Hollenberg. Rubriek 11 Oudere koeien van erkende afstamming: la Maartje 10 N. J. Blauw; lb Bertha 15 J. A, van Langen; lc Kroontje 15 N. J. Blauw, ld Antje 12 J. C. Borst; 2a Thijs 28 L. P. van Graft; 2b Klaver 18 J. C. Borst; 2c Maartje 32 A, Bos. Rubriek 12 Oudere koeien zonder erkende afstamming; le Grietje P. van Langen Kz; 2e Trien, P. van Langen Kzn. Rubriek 14: Dftchtige koeien geb. 1947: la Trijntje 12 N. J. Blauw; 2a Sijtje 57 Fr. van Breugel; 2b Thijs 37 L. P, van Graft- Rubriek 14 Drachtige koeien geb. 1946 en later: la Pietje 10, A. Kui per; lb Weidhoorn 26 L. P, van Graft; 2. Coba 3, P. Blauw Pz. Rubriek Productieklasse: la Gré2 C. Klaver; lb Maartje' 28, A. Kuiper; lc Pel Klaasje 8, M. Blauw; ld Geertje 3 C. Kuiper; lc Aafje 14 C. Kuiper; 2a Gré 4, C. Klaver; 2b Maartje 24, A. Kuiper; 2c Maartje 17, C. Kuiper; 2d Alio, K, Oudeman. Rubriek 16: Eigenarsgroepen van 3 stuks: la groep 12 C. Klaver; lb groep 22 J. C. Borst; 2, groep 22a M. Blauw. Rubriek 16: Eigcnaarsgroepen van 4 stuks en meer: la. groep 4 A. Kuiper; lb groep 2 C. Kuiper, 2a groep 3 L. P. van Graft; 2b groep 1 D. Appel, 2c groep 6 N. J. Blauw. Rubriek 18 familiegroepen, stam moeders met kinderen en kleinkin deren: la groep 29 A. Kuiper, lb groep 24 C. Klaver, lc groep 27 C. Kuiper, 2a groep 28 D, Appel, 2b groep 30 L. P. van Graft. 3. groep 26 Jb. Dekker. Rubriek 20 Kampioenskoe en re serve kampioene uit de rubrieken 7, 8, 9. 11 en 15: Kampioen 207 Gré 2 C. Klaver, medaille van schilders bedrijf Dirkmaati; res. kampioen 213 Maartje 2, A. Kuiper. DOELPUNTEN BLEVEN UIT Zondag waren we getuige van de wedstrijd tussen Hugo-Boys en Con- Zelo. Een wedstrijd waarin twee zwoegende ploegen elkaar bevoch ten, en waarvan beiden geen doel punt konden scoren. De leiding was in handen van scheidsrechter Van der Wal uit Alkmaar, Het was zeer goed dat hij de touwtjes strak hield. Door deze leiding had het spel een sportief verloop. Vooral in deze eerste helft was het een matige vertoning. De span ning ontbrak in deze wedstrijd niet, maar de prestaties van beide par tijen waren miniem. Het geheel was een reeks van mislukte kansen. Ja, ook in het Hugo-Boys team was het verband ver te zoeken en de spelers van de linkervleugel verstonden elkaar slecht. Op zichzelf speelden »e wel een goede wedstrijd, maar combinatie ontbrak. De Waarlanders wisten in deze helft door taai volhouden de ptand blanco te houden, ja zelfs van tijd tot tijd een overwicht uit te druk ken. Direct na de hervatting leek het aanvankelijk of Hugo-Boys zijn le ven ging beteren. maar keeper Beemsterboer troffen zij in zeer goede vorm. In deze speelhelft was het spel veel meer doortastend. Beide partijen wisten nu de doelen te bereiken, maar het juiste schot ontbrak helaas. De spanning werd er desondanks niet minder op. Vlak voor het einde scheen het zeker dat Con-Zelo met de volle buit naar huis zou gaan. Zij kreeg een corner toegewezen, deze kwam uitstekend voor van de voet van Kamper, Doodeman kopte in de richting van het doel, maar de paal bracht de redding voor Hugo Boys, Zo moesten dan beide partijen ge noegen nemen met één punt, waar beide elftallen werkelijk aanspraak op maakten. R.K.V.V. Hugo Boys HEERiHUGQWAARDnNRD. Hét eerste wist na veel spul en moeite d(p stand blanco te houden. Het tweede daarentegen boekte een mooie overwinning op Con Zelo II. Ja jongens, het was een van de zwaarste tegenstanders. Onze feli citaties hoor. De junioren, die veel te zwaar zijn ingedeeld, verloren met 50 van For ward-Junioren A. Een feit is in ieder geval dat je van ztilke wedstrijden goed voet ballen leert. De wedstrijd van de adspiranten A tegen K.S.V. adspiranten A is door de bond afgelast. Woensdag a.s. is er weer training, alle senioren wor den zeer zeker verwacht. Training in de zaal van de heer Jac. Groen land. Deze week zal er een vergadering zijn, van de onlangs opgerichte handbalclub. O.m. zal er een bestuur worden gekozen. De dames zullen ln deze competitie nog niet uit komen. Zij willen liever eerst nog wat trainen. HEILOO Zaterdagmiddag vond de vliegerwedstrijd plaats. Alhoewel het er eerst op leek dat de regen dit feest zou verstoren, marcheer den dé plm. 170 deelnemers voor afgegaan door enige tamboers, op naar het tentoonstellingsterrein. Na de vliegerwedstrijd mochten de jeug dige deelnemers de tentoonstelling bezoeken en werden zij door de Ver schillende standhouders getraceerd hetgeen natuurlijk in goede aarde viel. Tentoonstelling werd 1 dag later gesloten. Doordat de slechte weersomstan digheden velen hadden doen afzien van 'n bezoek aan de tentoonstelling besloot het bestuur in overleg met de standhouders ook Zondag de ten toonstelling voort te zetten. Dat dit goed gezien was bleek uit het uit eindelijke bezoekers-cijfer, dit is n.l. 4622, dit is ongeveer 100 bezoekers minder dan het vorig jaar. Sluiting, De heer Jac. v. d. Kommer sloot de tentoonstelling met een korte kernachtige speech. Hij dankte, al len 1 die hadden medegewerkt' om deze tweede tentoonstelling tot 'n succes te maken. Spr, sprak de wens uit ook de volgende keer op allen té mogen rekenen. Prijzen. De verloting bracht de volgende prijswinnaars: 1 ste prijs Zephir Su per rijwiel No. 1637, op de volgen- VRIJDAG 23 SEPT. 8 uur in T GULDEN VLIES over: Donateurs, op vertoon van donateurskaart, vrij entree; leden, op vertoon van ledenkaart f 0,50 niet-leden f 1.— (voor zover er plaatsruimte is). Er kunnen nog enkele nieuwe leden en dona. teurs worden ingeschre ven. Opgave aan de secr. J, DOMINICUS, Roemer Visscherstraat la, (telef 4506), FLORALIA TENTOONSTELLING W ARMENHUIZENZaterdag en Zondag hebben de R.K, Scholen hun jaarlijkse Floralia-tentoonstel ling gehad, in het Ver. gebouw. Heel wat mooie plafitjes en bloe men stonden op de stellage te prij ken en veel zorg was besteed aan gp-oei en bloei. Ook vrije inzendingen kon men bewonderen, en een paar stands voor huisvlijt, zowel voor dames als heren. Keurige hand- borduur- en haakwerken, als ook boetseer- meubel-, fineer- en tekenwerk. Door de firma's Beemsterboer, Spaansen en de Groot waren mooie bloemen, gewassen en planten ter versiering' aangebracht, terwijl er aardige schilderijen waren van de heer Th. v. Baar. De belangstelling had wat groter mogen zijn. Na afloop dankte de heer Koot alle medewerkenden, voor hun hulp ook de muziek die een gezellige sfeer bracht. Door de kapelaan werd de uitslag bekend gemaakt van de prijswin naars. 2e ltlas, Asterg. a le pr. Eia Me\jer a 2e pr. Annie Glas, le pr. b. C. Hoogeboom; b. 2e pr. Slem Nannes. Se klas. le pi', (x) Lieva Nannes, (Begonia rood) x 2e pr. Piet de Nijs a2. 3e pr. Tinus Pronk Hz. 4e klas. Fochsia's le pr. Atie v. d. Berg, 2e pr. Ans Groot, 3e pr. Ina Kok. 5e klas, Vlijtig Liesje le pr. Tini Tesselaar, 2e pr. Berjus Tesse- laar, Se pr. All Ligthart Pd 6e klas. Geranium rood, le pr, Willy Buiter, 2e pr. Thijs Huibers, 3e pr. Arie de Nijs. 7e klas. Dwerggeranium, le pr. Cor Ligthart, 2e pr. Riet Blanken- daal, 3e pr. Rein Berkhout, 8e klas. Coleus le pr. Piet Nan nes, 2e pr. Hildeb. Kraakman, 3e pr. Eerw. Zuster Gaudeta. Geraniums (groten) le pr. C. Nannen, 2e pr. W. Buiter,, 3e pr. Wed. C. Ooijevaar, Begonia's le pr. H. C. Racing, 2e pr. Jac. Mooy, 3e pr. J. Kok. Vrije inzending: le pr, C, Zult- Zozendaal, 2e pr. C. Huiberts, 3e pr. C. Dekker-Quant, 4e pr. C. Dekker- Quant, 5e pr. P. Ligthart. Huisvlijt dames: le pr. Lies Hoo geboom, 2e pr. R. Beemsterboer, 3e pr. Mej. v. Velzen, 4e pr. Riet Beemsterboer. Heren: le pr. Jac. Mootj, 2e pr. Kans Koot, 3e pr. Ton Bommer. Attracties: 1. Bonen raden. B, Dekker Jz. aantal 830; Gewicht kool: Jac. Dekker Hz. 13 pnd, 10 gr. Verloting v, d. plant Ficus, ka pelaan v. Zon, de plant uitgeloofd door Spaansen nog onbekend. Jaarvergadering R.K.V.V. VIOS WARMENHUIZEN. De voorz. sprak zijn dank uit voor de sponta ne hulp der leden, bij de aanleg van de waterleiding voor het nieuwe kleedlokaal, De opening van het nieuwe kleedlokaal is op 25 Sept. gesteld, Verder werd de elftalcommissie gekozen, waarna G.A. een inleiding gaf over het voetbalspel, vooral het fair spelen, de beheersing en waar de van het spel. Door de seer. werd het nut naar voren gebracht I van de training. de nummers vielen de overige prijzen: 515, 356, 1596, 559, 756, 2995, 888, 1772, 1884, 617, 621, 900, 3252, 2396, 151, 3514, 60, 1464, 2713. Uitslag verloting fa. Natzijl: Op no. 1682 een pop, op no. 1758 een bal. De kaas van de fa. J„ Kraak man woog 15 Kg. en 7 ons. Het aantal haren op de schilders kwast van de fa. G. Schepper be droeg 13.650. Zo behoort de tweede Gemidza- tentoonstelling weer tot 't verleden. Wij kunnen concluderen dat het ook deze maal weer een doorslaand suc ces geweest is. Een woord van lof is hier voor de initiatiefnemers en organisatoren zeer zeker op zijn plaats. De Heilooër middenstand heeft getoond wat zij waard is! Wij hopen dat de Heilooers dit weten te appreciëren! DE KLEUTERSCHOOL DRAAIT SCHOORL. Een lang gekoester de wens is thans in vervulling ge gaan. De kleuterschool heeft haar poorten geopend, waardoor vijftig kinderen naar binnen zijn geglipt. Op het ogenblik zijn slechts kinde ren toegelaten boven vier jaar. Het Verenigingsgebouw, dat voor dit doel is ingericht, leent zich uitste kend voor dit kleuteronderwijs, hoe wel het ideaal wel zal blijven: de totstandkoming van een echte kleu terschool. De keurige, door de heer Th. Pot vervaardigde meubeltjes, zullen nu teveel moeten worden verplaatst, omdat het Verenigingsgebouw niet aan zijn eigenlijke bestemming kan worden onttrokken. Het aantal van vijftig leerlingetjes zou zeker kunnen worden opgevoerd, vooral als ook driejarigen zouden worden toegelaten, doch het Kerk bestuur meende voorlopig het getal van vijftig te moeten aanhouden, wat voor één onderwijzeres meer dan genoeg is. Juffrouw Kaag is in tussen met enthousiasme haar ver antwoordelijke taak begonnen. OUDKARSPEL. Feest was het Zaterdagavond in Hotel-Café ,,De Brederode" te Oudkarspel, waar de houthandel van de Fa. Eecen een personeelsavond had belegd, o.m. ter huldiging van een tiental jubilaris sen, die 25 jaar en langer aan de zaak verbonden waren. Ruim 200 genodigden waren aan wezig. Onder de aanwezigen merk ten we op, de Ed.Achtb. heer Bur gemeester H. Schelhaas en echtge note, de gemeentesecretaris, de heer Dockheer en echtgenote en de heer en mevr. Dullemond, hoofd der ULO-school en leider van de ont wikkelingscursus voor het personeel. De familie Eecen werd bij de in gang verwelkomd door de heer V. Polman, voorzitter van de Perso- neelsraad. terwijl aan de dames bloemen werden aangeboden. Door 'n haag, gevormd door het perso neel, te beginnen met de jongste en aan het hoofd het oudste lid, de heer J, van Hout, die het volgende jaar zijn 65-jarig jubileum hoopt te vieren, begaf de familie Eecen zich naar de plaatsen, terwijl door alle aanwezigen staande het „Lang zul len ze leven" werd gezongen. Nadat allen waren gezeten, werd door de bedrijfschef, de heer De Groot, het welkomstwoord uitge sproken. Spr. memoreerde alle be langrijke sociale maatregelen die de ölirectie voor het personeel heeft getroffen en riep allen op hun beste krachten voor het bedrijf te geven. Allereerst werd 'n bedrijfsfilm vertoond van de zaak, zoals deze reilt en zeilt. Vele bekende gezich ten kwamen op het witte doek, het geen natuurlijk zeer in de smaak viel van de aanwezigen. In de loop van de avond werden 'n 10-tal jubilatiissen gehuldigd. De heren M. Oom, P. Appel, G, Blauw- boer, Abr. Reeman, A. van Mo len, D. Blauwboer, P, de Jong, P. Esseveld en D. Langedijk waren 25 jaar aan de zaak verbonden geweest en de heer E. Tin 40 jaar. Allen werden door de patroon, de heer J. Eecen Gz„ hartelijk toegesproken, terwijl hun allen het cadeau, be staande uit 'n gouden horloge werd overhandigd. Tevens ontvingen allen het getuigschrift en de erepenning van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De heer N. Polman, voorzitter van de personeelsraad huldigde hier" na de Hee J. Eecen Gz. als voor treffelijk patroon die veel -eed in het belang van zijn arbeiders en bood hem een prachtige bloemen mand aan. Ook aan de bedrijfschef de Heer de Groot werd namens het personeel een bloemenmand aange boden. De heer Top, commanditaire ven noot van de fa, Eecen sprak woor den van lof over de goede samen- Bavo nieuws De wedstrijd die ons eerste in Purmerland moest spelen werd af gelast. Het tweede speelde thuis tegen Oosthulzen en verloor na spannende strijd met 32, Dit had niet moeten gebeuren, een volgen de keer beter! De junioren speelden tegen de Spartanen en wonnen met 40. De adsp. tegen RKVVS a wonnen met 30, terwijl de b adsp. aan de Goorne verloren met 3—1. Voor Zondag is er voor de lief hebbers 'n mooie wedstrijd te zien op ons terrein, n.l. St. Bavo I WBSV I. Aanvang 2 uur. Dit be looft een spannende strijd te wor den. Komt in grote drommen naar het veld om onze roodwitte bc\i aan te moedigen. Verder staat er op het programma: Ursem IISt. Bavo II 2.30 uur RKEDO jun.—St, Bavo jun, 1.15 u. St, Bavo adsp. aSVW adsp.a 1 u. St. Bavo adsp. bDWB adsp. b 12 u. 5 wedstrijden en doe van de grootste tot de kleinste nu eens je best om deze keer in totaal 10 pun ten binnen te krijgen. Con Zelo nieuws De vorige Zondag leverde voor ons een paar verrassingen op n.l. de hoogstaangename dat het eerste in Heerhugowaard de Hu V Boys 'n gelijk spel wist af te dwingen 00, doch dat 't tweede thuis van Hugo Boys II met 14 moest verliezen, was een minder prettige gewaar wording. Over deze laatste wed strijd het volgende. De Boys zijn direct in de aanval en Con Zelo wordt geheel overspeeld en na 6 min. wordt 't Waarlanderdoel drie maal doorboord. Con Zelo ziet dat 't zo niet langer gaat. Komt nu wat meer opzetten, maar goals blijven Uit. Het spel gaat nu wat op en neer maar voor de rust wordt niet meer gescoord. Na rust speelt C. Z. Voor de wind en is nu meer in 't offensief, maar de voorhoede kan 't net niet vinden. Het spel '-van de Hugo Boys is beter dan van de on zen, maar de Waarlander verdedi ging is nu paraat. Na 25 min. we ten de Boys de stand op 04 te brengen. Con Zelo gaat het nu nog eens proberen en na 35 min. weten zij de eer te redden 1—4 waarme de het einde komt. De adsp. A deden het beter en wonnen met 62 van WGWC. De B-tjes die tegen Duinranders B speelden verloren met 27. De Jun, A namen de punten mee naar huis en wisten van ZAP jun. B met 30 te winnen. werking in t bedijf tussen Direc tie en personeel. Deze onderlinge samenwerking kan met anders dan de zaak ten goede komen. Burgemeester Schelhaas dankte voor de vriendelijke uitnodiging om deze avond hier aanwzieg te zijn. Spr. was trots op dit bedrijf in zijn ge meente, daar hier arbeidsvreug" de heerst. Het „Arbeid Adelt" dat in de tegenwoordige tijd zo vaak wordt vergeten, wordt hier in ere gehou" den. „Moge Gods zegen rusten op uw bedrijf, op de directie en op alle werknemers." Na dit officiële gedeelte werd het feest verder voortgezet. Voordracht, zang en klucht vulden de avond en lieten alle aanwezigen genieten, 'n Gezellig bal besloot deze goéd ver zorgde personeelsbijeenkomst. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. WEINIG VERANDERING In de nanacht en vroege ochtend tameiyk koud en op vele plaatsen mist. Overigens wisselende bewol king met voornamelijk in het Noor den plaatselijk enkele buien. Langs de Waddenkust zwakke tot matige Noordelijke wind, elders weinig wind. Weinig verandering in tem peratuur. ^iiitimiiwniiHiiHiHiniiitntiiiHiiiiiiiiiiiitHiiiiiHiiiiiiiiijHintifiHmmmitflfflmm^ U KUNL4 minuten gratis treinbestuurder en sein huiswachter zijn, wan neer U de N.S. Test maquette bezoekt. Geopend t/m Zaterdag 1 Oef- a.s. Op werkdagen 10-12 u. v.m., 2-6 u. n.m. Geen deelneming voor kinderen beneden 14 jaor. Ingez. Mededeling Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren; Bartholomeus C„ zoon van J. Hoekman en C. Duin; Joanna M. H„ dochter van A. S. Ligthart en H. M. W. Dekker. Gehuwd: P. Westra en M. Kreij- ger; A. van Straten en C. A. Kor- tekaas. Belangrijke gebeurtenissen hebben zich de afgelopen week niet voorge daan aan de veiling of het moest zijn dat we de witte kool-surprise van Vrijdag als zodanig aanmerken. De 36 aanvoerders van witte kool besloten nl, voor de veiling om hun product niet lager te verkopen dan f 8.50 per 100 kg. Men had echter te hoog gemikt. De handel liet zich niet dwingen en het gevolg was dat alle partijen onverkocht bleven. De tuinders hebben achteraf wel spijt gehad van hun besluit. De aanvoer van aardappelen wordt zoetjes aan minder. Eerste lingen en rode Eerstelingen worden zo goed als niet meer aangevoerd. Blauwe Eigenheimers houden goed prijs. Ze zijn zelfs weer even duur der geworden, f 7.30—7.70 per 100 kg. Bevelanders volgen met f 6.20 0.70 en Bintjes brengen f 6.00f 6.50 op, grove Bintjes rond f 8. Rode kool. Dit blijft het zorgenkind. Vele partijen draaien door en worden bestemd voor veevoeder. De kool die verkocht wordt noteert van f 5.50 tot f 8,We hadden onze hoop op België gër.et, maar tot nu toe is dit land maar spaarzaam aan de markt. Gele kool. Hier gaat het wel iets beter mee. Slechts 'n enkel partijtje grote kool draait door en wordt gedenatureerd voor veevoer. De verkochte partijen variëren van f 5.tot f 9.Van dit poduct wordt nog wel wat ge ëxporteerd, vooral naar Frankrijk. Witte kool. Het glorietijdperk voor dit pro duct ligt reeds lang achter ons. Toch is de prijs van f 6.80 tot f 9,nog 'n heel goede. De zuurkoolfabrieken gaan thans met de grootste kwan- tums strijken. De export naar Frankrijk en België is lang niet meer zoals 'n paar weken geleden. Uien. Dit product blijft duur. De animo om het product te ruimen blijft dan ook groot. Dagelijks worden vele partijen verhandeld. Zaterdag was er liefst 38000 kg aan de Noordermarkt- bond. Noteringen: Uien f 1213, gr. uien f 10—11, drielingen f 11,50, nep f 13,50—14.50. Bieten. De le sortering was ook deze week gewild. Prijzen rond f 6. Bieten II en bieten III zijn onver koopbaar. S'aboncn. De aanvoer loopt thans sterk terug. De meeste dagen was er geen wagon. Zaterdag was er nog weer eens volop bijna IV» wagon Zeevogels 1W.S.V. 1 12 Aanvankelijk nam Z. het initia tief, doch moest dit al gauw aan de bezoekers afstaan, die vóór de rust verder 't beste van het spel in handen hielden, De linksbuiten van wsv wist in buitenspel-positie, hetgeen de scheidsrechter ontging, door te breken 01. Na de rust beging de links-achter van Z. een fout, hetgeen de thuis club een doelpunt kostte. Niet ont moedigd speelde Z. verder in niet zonder succes. Met 'n keurige kop bal uit een voorzet van rechts wist G, Kleverlaan de aehterstand te verkleinen 12. ZEEVOGELS—HANDBAL USVU I—Zeevogels I 1—2 USVU II—Zeevogels UI <1—0 Junioren: Zeevogels aVitesse a 21 De tweede ronde verliep nog be ter dan de eerste. Zeevogels I speelde een goede wedstrijd en wist na harde strijd de overwinning te behalen. De 2e! Het derde behaalde een verdien stelijk gelijk spel. De junioren speelden thuis. Zjj stonden direct met 01 achter, waarin voor de rust geen verandering kwam. Daarna spreidden onze jonge vo geltjes hun vleugels uit en dank sjij het goede spel van het duo Rie Liefting en Rie Hopman werd de eindstrijd 21. maar toen deden de prijzen het niet. Deze lagen bijna 10 cent lager dan de vorige dagen. Vrijdag was de hoogste notering f 60.Zaterdag f 49.Vrijdag was de prijs van afwijkende bonen van f 40,tot f 43Zaterdag brachten deze rond f 30.op. Het scheelt dit jaar weer veel op welke dag men met zijn product komt. Over het algemeen is de Za terdag ongunstig, speciaal voor de bonen. ALKMAAR. Maandagse vee markt van 19 Sept. 1949 66 Vette koeien; 15 Nuchtere kalveren (slacht) 52 Vette schapen Centrale. ALKMAAR 19 Sept. Slabonen z. dr. 40—66, afw. 2030. stoksnijbo- nen 3973, stamsnijbonen 2638, pronkbonen 28—42, komkommers 6 16, tomaten A 2028, bonken 16 18, bloemkool Ia 3242, I 2030, II 8—16. rode kool 5,50—10.60; sa- voye kool 7—9. groene kool 11.90 15.40, spinazie 2037, postelein 22 35, sla I 816, II 27, andijvie 8 18; Pruimen Reine Victoria 3255; appels Codlin Ceswick 815, Earley Victoria 715; Manks Codlin 715, Zigeunerin 712; peren B. Merode 7—12, Bonne Louise d'Avranches 10 26; Seigneur d'Esperen 814. Wil liam Duchess 611; rode bieten 4 —7, bospeen 6—18, waspeen 623, uien 10—15, drielingen 1012, nep 1014, prei 20.50; augurken grof- grof 1634, basterd 1.071.22; drui ven Frankenthalers 72—92, Alioant 7287, Westfrisia 52—60. meloen, suiker 3060, net 1842. HEILOO, 19 Sept. Sperciebonen 4163, saijbonen 2239, pronkbo nen 2429, tomaten 1328. poste lein 913, andijvie 1217, druiven 7478, spinazie 2832, groene kool 611 per kg; komkommer 8—15, kropsla 2—5, meloenen 3854, bloemkool 834 per stuk. ZWAAG, 19 Sept. Aardappelen 7.40, spinazie 1128, postelein 15 16; uien 6.30—8.10, bieten 5—7.50, savoye kool 1014.20, gele bewaar- kool 8.308.50; rode kool 6.308.50, slabonen 20—60, snijbonen 2061, witlof 29—31, tomaten 16—22; augurken 0.611.01; breekpeen 10; waspeen 18; andijvie 22—29, bloem kool^42, sla 10.80—17.60 kom kommers 1020, perziken 424, Reine Victoria 27—66, witte drui ven 0.441.42, Alicanten 0,60—1,22; Frankenthalers 0.590.93. Westfri- sia's 0,54; meloenen 4087, Transp. de Crpnsels 1233, Zigeunerin 9 19, Schellinkhouters 728; Glorie v. Holland 724, Notarisappel 69, James Grieve 1041, Bencnie 6—29, Ellisons Orange 1028, Manks Cod lin 626; Signe Tillisch 830, B. d'Amanlis 1013. B. Hardy 1232, B. Durandeau 17, B. de Merode 0 15, B. Lebrun 316, Bonne Louise 427, Clapps Fav. 1524, Confe rence 423, Maagdepeer 4; Herto gin Elsa 516, William Duchess 4 19, Triomph de Vienne 727. PURMEREND en Omstr. 20 Sept. Bevelanders 68: Koopm. blauwe 68: Slabonen m. dr. 2148: Sla bonen z. d. 21—63; Stoksnijbonen 4064; Stamsnijb. 2046; Pronk bonen 1440; Komkommefs 1626 Tomaten A 182o: Bloemkool 10 38; Rode kool 714; Groene kool 1016; Spinazie 1334; Sla 415; Andijvie 1424; Rode Bieten 48; Gare bieten 1213; Waspeen 616; Uien 6—12; Uien drielingen 8- Uien nep 8; Perziken 418; Aardbeien 350; Druiven Frankenthalers 60 103, Alicant 7096; Suikermeloen 1374; Pruimen 654; Appels: Cod lin Ceswick 513, Cox Pomona 5 13, Earley Victoria 514, Glorie van Holland 514, Graham jubilé 519, James' Grieve 839. Manks Codlin 8—29, Signo Tillisch 5—17, Trans parante de Cronsels 830, Zoete Winterkroon 515, Beurré d'Aman" lis 526, Beurré Hardy 8—29, Beurré Lebrun 5—17, Beurré Mérode 512, Bonne Louise d'Avranches 834, Conférence 5—17, Dr, Juüus Guyot i18, Diamant 312, Eva Baltet 320, Fertilon 314, Hertogin Elsa 4—10, Kamperveen 412, Marguéri- te Marillat 521, Seigneur d'Esperen 419, Triomphe de Vienne 732, Williams Duchess 418.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4