Nieuw Koninklijk Paar bezocht de hoofdstad De storm bereikte gisterenmiddag om 1 uur zijn grootste kracht Slachtoffers van de storm I n geen geval gewéld tegen dienstweigeraars Zonder de P. v. d. A.? Sterkste windstoot had snelheid van ruim 120 kilometer per uur Meer dan 1000 slachtoffers Oude methode van praten blijft EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD] Labour krijgt steun van het Vakverbond Donderdag 27 October 1949 45e Jaargang No. 11703 Bidault's kansen stijgen 253408 werklozen in België Dak van school te Wieringerwerf op de speelplaats gestort Voorstelling in de open lucht Pest in Wonosari Dodelijk ongeluk te Zaandam Minister Schokking antwoordt Vermeer Britse Vakverbond gaat accoord met bezuinigingsplan Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur; E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God. is 't nergens veilig. (Vondel A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, tel 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K2240 KOOS VORKINK heeft in een bij eenkomst van Marine-officieren in den Haag o.a. gezegd, dat in dien al de Partij van de Arbeid in de oppositie zou gaan, zij toch zal blijven ijveren voor een effi ciënt defensiebeleid. Voorts zei hij, dat de verantwoordelijkheid voor het verstoren van de sociale rust, als dit het gevolg zou zijn van het in de oppositie-dringen van de P.v.d.A., door haar bij voorbaat werd afgewezen. Deze merkwaardige uitlatingen, die wij op het ogenblik laten voor wat ze zijn, moeten blijkbaar be schouwd worden als een weerslag op de beschouwingen, welke in de afdelingen van de Tweede Kamer gevoerd zijn bij hoofdstuk X, Al gemeen Debat. Het Voorlopig Verslag, dat gisteren verschenen is, bevat daarover verschillende lezenswaardige bijzonderheden. Deze culmineren in de positieve vraag, gesteld van de zijde van de Partij van de Arbeid, wat er waar is van de geruchten, „dat evenals in andere landen, in Ne derland de grootste politieke partij (de K.V.P. red.) streeft naar een partij groepering zonder de Partij van de Arbeid, waarbij on der dit streven zou moeten wor den verstaan: het loslaten van de progressieve basis op economisch, sociaal en Indonesisch gebied". Van het antwoord op deze posi tieve vraag „achten deze leden (van de P.v.d.A.) de toekomstige politieke ontwikkeling in Neder land in sterke mate afhankelijk". Dit is in elk geval duidelijke taal. Met belangstelling zal men dan ook lezen, wat blijkens het V.V. hierop van de zijde van de K.V.P. geantwoord is. Dat ant woord gaat natuurlijk eerst in ap verschillende opmerkingen, welke de P.v.d.A.-leden aan die positieve vraag vooraf deden gaan. Zo werd bijv. gesteld, dat het „nieuwe be stand" (zoals minister-president Beel in 1946 de vooruitstrevende samenwerking tussen K.V.P. en P.v.d.A. op parlementaire grond slag noemde red.) door de K.V.P. is losgelaten, tot schade van de stabiliteit van het lands bestuur. „Politieke controversen leiden hierdoor eerder tot span ningen en'moeilijkheden, dan bij een behoorlijk overleg tussen par tijen het geval zou zijn". Dit is natuurlijk op zich zelf juist, maar dit behoorlijk overleg ontbreekt tengevolge van het feit, dat wij thans zitten met een extra parlementair kabinet en dit feit is te wijten aan de starre houding van de P.v.d.A. die geen parle mentair kabinet wilde op bredere basis. En dat een kabinet op bre dere basis nodig was, afgezien van de noodzakelijke gekwalificeerde meerderheid voor het Indische be leid e.d., wordt van de zijde van de K.V.P.-leden in het V.V. ge staafd met een beroep op „de ont wikkeling -in de wereld en de te rugslag daarvan op ons land". Hierin heeft de verbreding van de kabinetsbasis een hernieuwde rechtvaardiging gevonden. Een kabinet op brede basis, „m e t a 1 s kernen de geestverwan ten van de twee grootste politieke part ij en in ons i a n d", lijkt deze leden in deze tijd meer dan ooit aangewezen. Dat deze samenwerking min of meer bedreigd lijkt te worden door de groei van de bezwaren, welke uit de kringen van de P.v.d.A. vooral tegen de econo mische politiek van de regering worden vernomen, werd door de K.V.P.-leden zeer betreurd, u,.^. H. M. Koningin Juliana en Prins Bernhard in de raadszaal luisterend naar de rede van de waar nemend burgemeester, wethouder B. C. Franke, tijdens het bezoek aan de hoofdstad. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard hebben gisteren een officieel bezoek gebracht aan Amsterdam. Klokslag twee uur gisterenmiddag arriveerde het Koninklijk Echtpaar met groot gevolg aan de grens van de ge meente bij de Harveldsebrug waar de loco-burgemeester, wethouder B. C. Franke en de hoofdcommis saris van politie, H. A. J. H. Kaas drager, ter begroeting aanwezig waren. Door het gure weer was er weinig publiek aanwezig en verder in de stad bleek de be langstelling, waarschijnlijk als ge volg van het weer, niet bijzonder groot. Tegen -half drie kwam de stoet op de binnenlaats van het stad huis, waar de Commissaris der Koningin in de provincie Noord- holland, Dr. J. E. baron de Vos en dit te meer, wijl naar hun oor deel generlei beginselverandering aan deze regeringspolitiek ten grondslag ligt, doch dezelfde be ginselen, welke de economische politiek van het kabinet-Beel heb ben gedragen, thans toepassing vinden onder gewijzigde omstan digheden, waaronder de beëindi ging van de schaarste-economie een voorname plaats inneemt. Als eerste antwoord nu op de positieve vraag, welke van de zijde van de P.v.d.A. werd ge steld, noteren wij deze opmerking van de zijde van de K.V.P. uit het V.V.: „Deze leden (van de K.V.P. dus red.) spraken als hun overtuiging uit, dat een ka binet op brede basis, zolang dit redelijkerwijs mogelijk is, behou den behoort te blijven". Wij zou den daaraan willen toevoegen: een kabinet op brede basis, met als kernen de geestverwanten van de twee grootste politieke par tijen in ons land, zie boven! Dat het kabinet niet parlemen tair is, betreuren de K.V.P.-leden, ook omdat dit tekort doet aan de invloed van het Parlement op de gang van 's lands zaken. Het ex tra-parlementaire karakter van het kabinet-Drees heeft „inder daad schadelijke kanten". Er zijn zelfs symptomen van „uitholling van het parlementaire stelsel". Wie daar in de eerste plaats voor verantwoordelijk is, kan men ge makkelijk raden en zal bij de komende debatten nog wel naar voren moeten komen. Voorts blijken de leden van de K.V.P. van de klachten van de P.v.d.A. over de politieke situatie in ons land „met enige bevreem ding en met enig leedwezen" ken nis genomen te hebben. Die be vreemding komt daaruit voort, dat de P.v.d.A. door haar eerder geschetste houding bij de kabi netsformatie, oorzaak is van de „losheid der binding van het ka binet-Drees aan de partijen". En verder wordt gesteld, dat de ge ruchten waarop de P.v.d.A. doelt, „in werkelijkheid niet zijn ge fundeerd". Die geruchten zijn „niet opgekomen noch gevoed uit de kring der K.V.P." en terecht wordt ook gezegd, dat de onjuist- van Steenwijk de koninklijke gas ten welkom heette. Antoinette d'Ailly, een dochtertje vari~de bur gemeester, die nog in de West ver toeft, bood de Koningin een bou quet rose anjers aan. In de hal van het stadhuis werden de wet houders aan het Koninklijk Paar voorgesteld waarna de gasten de raadszaal binnen gingen, waar een groot aantal vertegenwoordigers van de burgerij alsmede de raads leden uitgezonderd de commu nistische leden aanwezig waren. 'jÊk Hier sprak loco-burgemeester WF franke de Koningin en Prins toe, waarna alle raadsleden werden voorgesteld. Gedurende ruim een half uur onderhield het Koninklijk Paar zich met de aanwezigen, waaronder ook de Deken van Am sterdam, Mgr. G. P. J. van den Burg. In open calèche, getrokken door vier paarden, reed det Koninklijk gezelschap via O.Z. Voorburgwal, de Kloveniersburgwal, Muntplein, Koningsplein, Leidschestraat, Nas- saukade en de Kinkerstraat naar de ambachtsschool aan de Postjes weg. Hier verlieten Koningin en Prins het rijtuig om een bezoek aan deze onderwijsinrichting te brengen. De 15-jarige Jan Schut ten, zo van zijn werk weggelo pen, bood namens de leerlingen van de school H. M. eeri groot bouquet rose rozen aan. Vervol gens maakten Koningin en Prins een rondgang door de school. Tij dens het bezoek, dat een half uur duurde, werden alle afdelingen bezocht en vond de Koningin her haalde malen gelegenheid tot een kort gesprek met leerlingen, die overigens rustig aan hun werk bleven. Op de terugweg werd het Ko- heid van die geruchten blijkt uit de beschouwingen van K.V.P.- zijde in dit voorlopig verslag. Misschien zijn er, die een nog meer positief antwoord op de positieve vraag van de P.v.d.A. zouden wensen, ons dunkt, dat gelet op het speciale karakter ook van politieke uitspraken, in ver band met wisselende verhoudin gen e.d. het gegeven bescheid voorshands voldoende is. De K.V.P. streeft niet naar een andere constellatie, zonder de P.v.d.A., zolang dit redelijkerwijze voorkomen kan worden. In dit verband denken wij o.a. aan de veelbesproken politiek van „so ciale rechtvaardigheid nü", die wij maar moeilijk te verwezenlij ken achten zonder positieve me dewerking van de P.v.d.A. Maar er zit meer aan vast ook dat blijkt uit het interessante stuk, dat Voorlopig Verslag over hoofd stuk I van de Rijksbegroting heet. Men zal er meer van horen! ninklijk Paar hartelijk toege juicht. In het bijzonder was dit het geval in de Kalverstraat, waar een bezoek werd gebracht aan het Burger Weeshuis. Na dit bezoek ging de stoet naar het Paleis op de Dam, waarvoor een afdeling van de Koninklijke Studentenschietvereniging de wacht had betrokken. De hoge gasten inspecteerden de ere-wacht waarna zij zich naar binnen be gaven en vervolgens even op het balcon verschenen onder groot enthousiasme van degenen, die de komst van het Koninklijk Echt paar hadden afgewacht. Tot slot van^fiet bezoek bezoch ten Koningin en Prins gisteren avond het Centraal Theater, waar het gezelschap van Cor Ruys „De zilveren fluit" van Robert E. Mc. Enroe, in een vertaling van Paul van der Lek, opvoerde. In de pauze onderhield het Koninklijk Echtpaar zich geruime tijd met Cor Ruys. Na afloop van deze voorstelling reed het gezelschap terug naar het paleis Socctdijk. „De tienmillioenste Nederlander" Hedenavond van kwart voor acht tot acht uur zal df. Ph. J. Idenburg, directeur-generaal van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek in de rubriek „De Rege ringsvoorlichtingsdienst antwoordt" een causerie houden over het on derwerp „De tienmillioenste Ne derlander". HEDEN VOOR DE NATIONALE VERGADERING Bidault, leider van de de katho lieke M.R.P. heeft Woensdag zo wel de steun van de socialisten als van de radicalen gewonnen. Men verwacht, dat Bidault een coalitie regering van socialisten, radica len, katholieke republikeinen en enige gematigden zal vormen. Heden zal Bidault de Nationale Vergadering om het vertrouwen vragen. Wordt hem dit vertrou wen gegeven dan zal Bidault zijn kabinet onmiddellijk aan presi dent Auriol voorleggen. BRUSSEL (A.N.P.). In de week van 1 tot 8 October nam het aantal gecontroleerde werklozen in België met 25.000 toe, waardoor het totale aantal thans 253.408 be draagt. Naar „de Standaard" op merkt betekent dit cijfer, dat 12 procent der arbeiders-bevolking in België thans zonder arbeid is. Het blad meent, dat België lang zamerhand de crisistoestand na dert van de slechtste vooroorlogse jaren. De „Standaard" verwacht, dat, nu de winter nadert, het niet uitgesloten is, dat het aantal werklozen tot 300.000 zal stijgen. Het blad herinnert er aan, dat de werkloosheid de Belgische staat dit jaar 5 tot 6 milliard francs zal kosten. De storm, die gisteren over ons land woedde, bereikte des middags om één uur zijn grootste kracht. Te Den Helder noteerde men toen een gemiddelde windsnelheid van ruim 90 kilometer per uur. De sterkste windstoot, die aan onze kust werd waargenomen, had een snelheid van ruim 120 kilometer per uur. De windkrachten waren het grootst langs de kust van Noordholland en de Waddeneilanden, maar ze waren vooral in het binnenland geringer dan bij de zware storm van 1 Maart van dit jaar. In de loop passeerde een langgerekte vore van lage druk ons land, waarna de wind naar West tot Noord-West draaide. Tijdelijk nam de storm gedurende het voorbijtrekken van deze vore iets af maar wakkerde daarna opnieuw aan. In de loop van de dag nam echter de wind geleidelijk in kracht af. In de Nassaulaan te Den Haag viel Woensdagmiddag 'n ornament van ongeveer vijf kilogram van 'n huis. De juist passerende 24-jarige F. G. uit Utrecht werd door het ornament getroffen en zakte be wusteloos in elkaar. In het zieken huis Westeinde is het slachtoffer enkele uren later overleden. Te Wieringerwerf werd de helft van het dak van de semi-perma- nente ULO-school door de wind opgenomen en op *de speelplaats neergesmakt. De 16-j. D. Koorn uit Westerland, een leerlinge van de school, werd door de brokstuk ken getroffen. Zij werd ter obser vatie naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Twee kinderen, die gistermiddag in het Weteringplantsoen te Am sterdam liepen, werden door een vallende tak getroffen. Een der 2 jongetjes kreeg een schedelbasis- fractuur. Het andere jongetje brak een arm. De kinderen werden naar het Wilhelminagasthuis overge bracht. Op het rangeerterrein van de Spoorwegen aan de Rietlanden te Amsterdam liep gistermiddag even vóór vier uur de 56-jarige onder- ladingmeester S. over het terrein, hoog in zijn kraag gedoken, tegen de wind in. Hierdoor merkte hij niet een naderende electrische ran geerlocomotief op. De man liep pardoes onder de locomotief en is zwaar gewond naar het O. L. V. Gasthuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De storm veroorzaakte te Am sterdam ook tramstagnatie doordat op de kruising van de Weterings schans en Vijzelgracht enkele zwa re takken in de tramleiding te recht kwamen. De trams 16, 24 en 25 konden hierdoor niet verder en moesten achteruit rijden. De stag natie duurde 3 kwartier en kreeg op dit zeer drukke traject een ern stig karakter. Om 12 uur was het tramverkeer echter weer normaal. De storm eiste verschil lende slachtoffers terwijl de scheepvaart veel last ondervond Reeds vroeg in de morgen werden de loodsdionsten te Hoek van Hol land en IJmuiden en op de Wes- terschelde wegens de storm ge staakt. De waterstand van het IJselmeer was door de harde Zuid wester storm zo laag geworden, dat het schutten door de Oranje sluizen bij Amsterdam onmoge lijk was, zodat de inkomende schepen op de rede van Schelling- woude moesten blijven. De reddingboten werden, gereed gehouden om op het eerste sein hulp te gaan bieden. De redding boot Twente, die te Harlingen is gestationneerd, werd naar Ter schelling gedirigeerd omdat de Brandaris momenteel voor repa ratie te Amsterdam ligt. Onder de gemeente Groot Am- mers liep het motorscheepje „Vre- jdc" geladen met ijzer door de golfslag vol water, waarna het zonk. De schipper H. Snippe uit Meppel en zijn vrouw konden zich met een roeibootje redden. Bij Ameland was de 103 'ton metende tjalk „Geri", afkomstig uit Lobith en geladen met 20 ton stenen, in moeilijkheden geraakt. Het gelukte de mannen van de reddingboot „Abraham Foch" de drie opvarenden van boord af te balen. Bij het reddingswerk deden zich moeilijkheden voor, doordat de reddingboot dwars kwam te liggen en naar het strand werd geslagen. De boot geraakte op lager wal maar werd met vereen- CIRCUS STRASSBURGER NAM GEEN RISICO'S Het enthousiasme voor de voor stellingen, die het circus Strassbur ger deze dagen in Emmen geeft, kent blijkbaar geen grenzen. Met 't oog op de storm van Woensdag had men de tent Dinsdagavond na de voorstelling geheel afgebroken. Woensdag zag het er niet naar uit, dat de storm spoedig zou luwen. Toch wilde de directie de voorstel ling door laten gaan. Dit bracht haar er toe de zit-accommodatie Woensdag weer op te bouwen en Woensdagavond de voorstelling in de openlucht, m.a.w. in de open storm op te voeren. Niettemin mocht de kassier van een uitver kocht huis spreken. Weer en wind trotserend zaten daar op de banken 3000 inwoners van Emmen en geen van hen liet zich kennen. Allen volgden de voorstelling in de piste van de eerste tot de laatste minuut- Suriname accoord met nieuwe interimregeling De staten van Suriname hebben tot de gouverneur het verzoek ge richt, de regering telegrafisch me de te delen, dat ze instemmen met het nieuwe ontwerp voor de interim-regeling voor Suriname. de krachten door inwoners van Hollum, die tot hun middel in het water stonden, weer recht geduwd waarna het gelukte zee te kiezen. De „Geri" ligt in het z.g. Molen gat voor ankel. De toestand van het schip is zeer gevaarlijk en wanneer de wind uitschiet en Noord-West wordt, dan kan het bijna zeker als verloren worden beschouwd. In sommige van de vele woon schuiten, die Nederland telt, werd schade aangericht aan serviesgoed, schilderijen en andere breekbare wandversieringen. BONDSELFTAL— MIDDLESEX WANDERERS 3-1 De laatste oefenwedstrijd voor het Nederlands elftal, die Woens dag in het Feijenoord-stadion te Rotterdam is gehouden tegen de Engelse amateur-combinatie Midd lesex Wanderers, is geëindigd met een 3I overwinning voor het Bondselftal. D JOG JA, 26 Oct. (Aneta). Een pestepidemie in het gebied van Wonosari, ten zuidwesten van Djog- ja, heeft reeds meer dan 1000 slacht offers geëist, welk aantal dagelijks toeneemt. Te Wonosari zal reeds binnen en kele dagen worden aangevangen met vaccinatie. De republikeinse Minister van Gezondheid, Surono, deelde aan Aneta mede, dat men op 8 November zal beginnen met vac cinatie op grote schaal. Voorts ver klaarde hij, dat men te Djogja in staat is, een voldoende hoeveelheid vaccins te produceren. MEISJES DOOR AUTO GEGREPEN Toen mevr. Joosten uit de Hout rijkstraat 112 te Amsterdam Woens dagavond van een bezoek aan haar zuster, mevr. De Vries te Zaandam, terug wilde keren, bracht de 22- jarige Eva de Vries haar tante met 4 kinderen naar de trein. Eva wan delde met de 4-jarige Berendina en de 6-jarige Gerda voorop. Zij merk te een vrachtauto, die het Ruiter- veer passeerde, te laat op, tenge volge waarvan alle drie werden ge grepen. Kort na aankomst in het Gemeentelijk Ziekenhuis te Zaan dam overleed de 6-jarige Gerda. De twee andere meisjes werden m'et 'n zware hersenschudding in zorgwek kende toestand opgenomen. De Deense vrachtboot „Ivar", die bij Terschelling op een mijn liep, is buiten de'vaargeul aan de grond gezet. Het schip zinkt echter steeds dieper weg. Een zij-aanzicht van de „Ivar" in de hachelijke positie waarin het schip verkeert. Achter de „Ivar" is de sleepboot „Oceaan", welke ter assistentie aanwezig is, gedeeltelijk zichtbaar. i (Van onze parlementaire redacteur) De debatten over de oorlogs schade werden gisteren in de Kamer even onderbroken vooi een interpellatie van de heet Vermeer (P.v.d.A.) over de uitzending van dienstweige raars vanuit het kamp Schoon hoven. Het ging er hem vooral om van de minister van Oorlog de verzekering "te krijgen, dat de oude methode zou blijven gelden: Praten met de jongens, teneinde hen zo tot andere ge dachten te brengen. Minister LONDEN, 27 Oct. (Reuter). De leiders van het Britse Vak verbond (T.U.C.), waarbij acht millioen leden zijn aangesloten, hebben hun fiat gegeven aan de bezuinigingsplannen der Britse regering, echter een debat vermij dend over het algemene economi sche program voortvloeiend uit de devaluatie. De algemene aspecten zijn naar een commissie van des kundigen verwezen, die haar on derzoek hieromtrent 9 November beëindigd dient te hebben. Men meent algemeen, dat de T.IT.C. na bespreking de conclusies van de commissie, de regering onvoor waardelijk zal steunen. In het Lagerhuis heeft Sir Staf ford Cripps gisteren het debat ge opend over de bezuinigingsmaat regelen, die hij nader toelichtte. De sterkte van de strijdkrachten zal in April 1950 ruim 20.000 man kleiner zijn dan het reeds ge noemde ci,jfer van 750.000 man. Engeland kan zich niet veroor loven, aldus Cripps, nieuwe lenin gen of credieten aan andere lan den toe te staan, behalve in zeer bijzondere gevallen. Verder be toogde hij, dat de koloniale ont wikkeling en investering moet worden voortgezet zowel wegens de Britse plichten jegens de inwo ners der koloniën als in het be lang van Engeland zelf. Vandaag wordt het debat voort gezet. Schokking antwoordde in een warm menselijk betoog, dat deze methode de zijne was en ook bleef. Hij had de overtui ging, dat de militaire comman danten er ook zo over dachten. Mocht het persoonlijk gesprek niet baten, dan moet de zaak voor de Krijgsraad komen, maat in geen geval zou geweld wor den gebruikt. Alles moet z.i. gedaan worden om te voorkomen, dat degenen, die weigerachtig zijn, dit blijven. Het boeien der acht deserteurs, waar de commandant A. O. K. L. buiten staat, kan spr. begrijpen. De mi nister verzekerde dat geen geweld zal worden gebruikt, maar aan het bevel moet worden voldaan. De commandant heeft overwicht op de mannen en spr. hoopte, dat ten gevolge daarvan allen zullen gaan. De heer Vermeer sprak hierna de hoop uit, dat, als van de ge volgde lijn wordt afgeweken, daarvan mededeling zal worden gedaan. Met de minister hoopte hij voorts, dat het overwicht derge nen, die met de militairen spre ken zo groot zal zijn, dat ze gaan De communist Wagenaar be toogde, dat voor de onrust in Schoonhoven verantwoordelijk zijn diegenen, die verantwoorde lijk zjjn voor het militaire optre den in Indonesië. Hij diende een motie in, verzoekende de uitzen ding niet te doen geschieden en ëen commissie van onderzoek in te stellen. Zijn partijgenoot Gort zak merkte o.a. op, dat de jongens die weigerden naar Indonesië te gaan in moeilijkheden verkeren. Deze- moeilijkheden zijn z.i. te wijten aan de Partij van de Ar beid. Wanneer Gortzak in het verdere verloop van zijn betoog naar het oordeel van de voorzit ter instemming met ophitsing be tuigt, ontneemt de voorzitter hem het woord. Ook de heer Goedhart (P.v.d.A.) kreeg het met de voorzitter aan de stok omdat hij buiten de orde ging. De minister uitte nog zijn grote waardering voor het werk van allen, die zich in Schoonho ven bezig houden met de selectie. De motie-Wagenaar werd ver worpen met 61 tegen 6 stemmen, die der C.P.N. VERPLEEGSTER SPRONG VAN RIJDENDE TRAM Woensdagmiddag omstreeks zes uur was een 48-jarige verpleeg ster uit Laren zo onverstandig, voor de tram stilstond, van het voorbalcon van lijn 2 op het Hoofddorpplein te Amsterdam te springen. Zij kwam daarbij te vallen en liep inwendige kneuzin gen en verscheidene fracturen op. Zij werd door de G.G.D. naar het Wilhelminagasthuis overgebracht en is daar aan de gevolgen van haar verwondingen overleden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1