kkere koffie fed ■llllllllllllllllllllllll ouóe WAAG I CINEMA AMEBICAINl Bernard Koomen Ons I JAN LIGHTHARTSCHOOL GEOPEND TWEEDE H.O.V.-CONCERT Contact-avond Thuisfront Nylonkousen in de Rechtszaal VICTORIA THEATER TRAGISCHE JACHT ZIJN LAATSTE RIT HARMONIE THEATER Omstreden Aarde onze I S Y is weer best DE S0ETE S0ECKER r V-J Donderdag 3 November 1949 Betere behuizing voor twee onderwijs instellingen th. kpaakman zoon f5.50 f5.25 p. 1. LUSTIGE WITWE? Goed Frans programma Marktberichten Weer E.C.A.-hulp aan Indonesië? Alkmaars Bioscoop Theater EXTRA SNOEP-RECLAME Speciaalzaak Fa. Kant, Alkmaar I I I I I I I l| ALLES ZONDER BON en als extra reclame Leverworst a 50 ct p. halve kilo 1.20 per halve kilo SLAGERIJEN Tenzij Rechten wc PAG 2 «MP! K 65 A K'i ALKMAAR. Woensdagmiddag werd onder grote belangstelling de nieuwe Finse school, gelegen op het nieuwe terrein aan de Berger- weg, door wethouder R. Bakker geopend. Onder de talrijke aanwe zigen, die zich daartoe omstreeks half drie in het schoolgebouw ver. zamelden merkten wij o.a. op bur gemeester Mr. Dr. H. J. Wytema, de gemeentesecretaris Mr. R. Veen- dorp, de arts der gemeentescholen. Dr. G. D. Swanenburg de Veye, de heer J. Feringa, inspect, v. h. L. O. ijl het ressort Den Helder. In specteur L. O. de heer G. G. C. Vernooy, de heer J. Schoorl, dir. Nutsspaarbank, de directeur van Openbare Werken Ir. H. Knol, vele belangstellenden uit onderwijskrin gen en de beide dochters van de grote pionier op onderwijsgebied Jan Lighthart. Beide dames, de 59-jarige mevr. M. Borgman-Lighthart uit Culem- borg, zelf oud-onderwijzeres, en de 61-jarige mevr. T. Hers-Lighthart uit Johannesburg (Z.A.) die toe vallig in Holland vertoefde na een 22 jaar in de Unie van Zuid-Afrika te hebben doorgebracht, waren ge tuige van een posthume hulde aan haar vader bewezen. Wethouder Bakker, die na een woord van welkom, speciaal tot de eregasten, aan wie een bloemenhul de werd gebracht door 2 leerlingen der school, wees op de vele voorbe reidingen, merkte op dat er in Alkmaar sinds 1932 (bouw Vondel- School) geen onderwijsgebouw meer was verrezen in Alkmaar. Nieuw bouw was dringend noodzakelijk en spreker was er dan ook over verheugd dat na vele bemoeiingen deze school was gebouwd. In Februari was de toestemming afgekomen waarna onmiddellijk met de voorbereidingen tot de bouw begonnen werd. Het resultaat daarvan is een mooi, licht en com fortabel gebouw, waarin zowel leerlingen als leerkrachten zich uitstekend thuis zullen voelen. Voorlopig komt de heer C. J. Mol met een klasse, de laagste, in het gebouw, de heer Bos komt met de 2e, 3e en 4e klasse van de VGLO school de rest van het gebouw be zetten. Mr. Dr. H. J. Wytema, de burge meester, die met de commissie van Bijstand voor 't onderwijs de naam van de school had gekozen, merkte op dat zich de laatste tijd 'n veran dering in het onderwijs voltrekt waarbij meer de paedagogische kant onder de aandacht komt. Na het werk van Jan Lighthart als heilzaam voor de jeugd te hebben gekenschetst, uitte de burgemees ter als zijn mening, dat de heer Mol de geschikte persoon geacht moest worden voor deze school. Aan het slot van zijn toespraak 'sê&ïL PLATTE J SIEENEN6RU& ALKMAAR TELEFOON 2604 (K 2200) PRIJS PER LITER PER 12 LITER (Adv.) AANRIJDING ALKMAAR. Gisteravond om streeks zeven uur reed een auto in de Emmastraat in de richting van de Emmabrug. De autobestuurder werd verblind door het fietslicht van een wielrijder en zag daardoor niet dat er langs de weg enkele auto's geparkeerd stonden. Hij reed een van de geparkeerde auto's aan, waardoor zijn eigen wagen en de aangereden auto werden bescha digd.. De schade is geregeld, de wielrijder is onbekend gebleven. Denk om uw fiets ALKMAAR. Nu de avonden langer worden, neemt het aantal fietsendiefstallen weer toe. Het merendeel van de, rijwielen, die worden gestolen, bestaat uit fiet sen, die zo maar onbeheerd en niet met een slot gesloten, op de openbare weg worden achterge laten. Men late daarom nooit, ook niet voor zeer korte tijd, zijn rij wiel op de openbare weg achter, zonder veiligheidsmaatregelen te hebben genomen. Ledenvergadering K.V.P. ALKMAAR. Hedenavond wordt er in 't Wapen van Heems kerk een ledenavond van de K.V.P. gehouden. Ook niet-leden zijn van harte welkom. reikte de burgemeester het school hoofd een foto van Jan Lighthart over. Vervolgens werd gesproken door de heer Kleymeer, voorzitter der ouder-commissie, die 't school bestuur 'n bedrag in geld toezegde. De heer Holsmuller, voorzitter van „Volksonderwijs" bood 'n zit bank voor dP hal der school aan. Voorts spraken nog de heer G. Vernooy. die het gemeentebestuur, dat altijd zeer diligent in onder, wijszaken is, prees voor de ijver, waarmede voor deze school is ge werkt. Ook de schoolarts, Dr. Swa nenburg de Veye, sprak een woord van waardering en bleek zeer te vreden over de hygiënische staat van de nieuwe school. Aan het slot der bijeenkomst spraken de beide schoolhoofden Bos en Mol. De eerste memoreerde daarbij zijn 29e verhuizing in 17 jaar tijd en was blij eindelijk eens een behoorlijk dak boven het hoofd te hebben. De heer Mol, allereerst spreken de namens de afd. Alkmaar van 't Ned. Onderw. Verbond, bood het hoofd der school (zichzelf dus, hi lariteit!) een schemerlamp aan. Als hoofd der school sprekende memoreerde hij zijn werk aan de Bosboom-Toussaintschool, waar hij 10 jaar gewerkt had. Liefde, ge duld en wijsheid achtte hij de pila ren van 't systeem van Jan Light hart. Wethouder Bakker sloot met een dankwoord vóór de betoonde belangstelling en de bloemwerken van de Panagro en de Nutsspaar bank. ONZE AGENDA BIOSCOPEN Victoria: 't Is feest vandaag, alle leeft.; Harmonie. „De Blauwe Lagune, 14 jr.; Cine ma Americain: Romance in Rio, 14 jr.; A.B.T.: Godin der Wildernis, 14 jr. NACHTDIENST APOTH.: Apotheek „Wanna", Ritse voort 5. NACHTDIENST TAXI'S: SCHOLA PUBLIC A8 uur in Victory-hotel 1ste cursus avond, Zien van schilderden. WAPEN VAN HEEMS KERK 8 uur: Algemene Le denvergadering van de KVP. BERGEN, Rustende Jager: 8 uur Ballet der Lage Lan den voor de Kunstkring. RIJKSPOLITIE Verplaatsingen en detachering Door de Gewestcommandant Amsterdam der Rijkspolitie zijn ingaande 1 November 1949 de hierna vermelde verplaatsingen bevolen, de wachtmeesters G. A. Hendricx van de groep Heiloo naar de groep Texel en R. de Boer van de groep Texel naar de groep Heiloo; de opperwachtmeester M. Sjouw van de groep Castricum naar de Parketgroep Amsterdam, terwijl de wachtmeester C. Schut van de groep Heiloo voor onbe paalde tijd bij de groep Wierin- germeer wordt gedetacheerd. HEEFT AL KAARTEN GEHAALD VOOR DE Zilverstraat 2 of Hoogstr. 8 Telefoon 3713 Alkmaar (Adv.) ALKMAAR. Zo heeft de Haar lemse Orkest Vereniging, de Alk- maarse muziekminnaars wèer een muziekfeest geboden, met een uit stekend programma, waarin bo vendien als solist optrad de cellist Edmund Kurtz, een kunstenaar van wereldformaat. Jammer was dat hier niet meer tegenover stond dan een bevredigende belangstel ling, een uitverkochte zaal was te recht verdiend geweest. De inzet van dit concert begon al boeiend met „Jeux d'enfants" van Bizet, deze werkjes, oorspronkelijk voor piano vierhandig geschreven, heeft de componist geïnstrumenteerd voor orkest, en dat Bizet hier weer schitterende kleuren op zijn palet had behoeft wel geen betoog. Diri gent Toon Verhev liet het orkest hiervan een zeer fijnzinnige vertol king geven. Toen betrad de solist het podium en kwam ons voorspelen het cello concert van Saint-Saëns. Zo iets muzikaal volmaakts hebben we in onze stad nog niet beleefd. Deze instrumentalist staat technisch let terlijk voor niets. Octaven, techniek flageoletspel e.d. klinken superieur en bovendien is de voordracht boeiend en muzikaal. Hierbij kwam nog dat Edmund Kurtz een Stra divarius-instrument bespeelde, zo dat aan de meest hoog gestelde ei sen werd voldaan. Het succes was enorm en de solist liet terecht di rigent en orkest in de hulde delen, want de begeleiding was bewon derenswaardig. De H.O.V. verdient hiervoor wel een bijzonder extra compliment. Na de pauze de grote symphonie in d. kl. terts van Cécar Franck, wanneer ooit de herscholing van de H.O.V. duidelijk werd gedemon streerd dan was het wel hier. Af gezien van de zeer artistieke inter pretatie, willen we hiér even rele veren het homogene ensemble van het gehele orkest, plus de éénheid Tweemaal inbraak ALKMAAR. Dezer dagen werd door een bewoner van het Wolfspad bij de politie aangifte gedaan van een diefstal door mid del van verbreking. Een bedrag van f75.— aan zilvergeld, dat in een kistje in de woning werd be waard, wordt vermist. Op de avond van dezelfde dag waarop deze diefstal plaats vond, is van dezelfde eigenaar, uit diens pak huis aan het Raaksje, een heren rijwiel gestolen, eveneens door middel van verbreking. Benoeming ALKMAAR. De heer G. H. Leen, alhier, thans onderwijzer te De Goórn, is benoemd tot onder wijzer aan de St. Willibrordus- school alhier. Bakfiets te water •ALKMAAR. Gisterenmorgen zette een bediende van de fa. Gouda's Roem. zijn bakfiets neer op Verdronkenoord, voor de zaak van de heer Dijkman, waar hij binnen ging. Hij had noch van zijn rem, noch van zijn stuurhaak ge bruik gemaakt. De bakfiets ging rijden en geraakte in de gracht. De boter en het vet, die zich in de bak bevonden, werden in het bootje van visser v. d. Stok in veiligheid gebracht. De kaas die zich bovendien in de bakfiets be vond, was niet zo spoedig op het I droge. in elke instrumentengroep afzon derlijk. De blazers hulde voor fraaie en beschaafde toonvorming. Diri gent Verhey werd verscheidene malen teruggeroepen onder enthou siast applaus, en hij liet het orkest zeer gul in de hulde delen. Mogen de cultuur-minnende Alkmaarders beseffen, wat we nu in de H.O.V. bezitten, en de orkest-concerten aanbevelen om op Woensdag 7 Dec. a.s. een uitverkocht huis luis teraars in 't Gulden Vlies aanwezig te vinden. W. Schreurs. P.S. Zouden de jeugdige con cert-bezoekers tijdens de uitvoe ring het roken niet kunnen nalaten. De Concertzaal heeft nu eenmaal een beschavende sfeer, welke men niet kan vereenzelvigen met die van het Café! DIERENBESCHERMING Zwervend te Alkmaar aanga- troffen een licht bruin hondje; een cypers poesje, donkere streep over de rug en een zwart-wit poesje pl.m. 4 maanden oud. Ontvangen van de dames St. voor het te stichten Asyl f 3.mevr. H. f 1.50. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. ALKMAAR. In Huize Arend- sen, waarvan een der zalen welwil lend door de heer H. W. Arendsen beschikbaar was gesteld, belegde 't bestuur van de afdeling St. Domi- nicus van Katholiek Thuisfront een contact-avond, die door een groot aantal ouders, vrouwen en verloof den van militairen in de Oost werd bijgewoond. De bijeenkomst werd door de voorzitter, de heer J. J. Beerents, geopend met een welkom, speciaal gericht tot majoor-legeraalmoeze nier P. H. A. Cools uit Amsterdam, pater Colbé, .de moderator en de vertegenwoordigster der St. Lauren- tius-afdeling. De St. Jozef-afdeling had bericht van verhindering ge zonden. De voorzitter constateerde een steeds groeiende samenwerking tus sen de drie parochiële afdelingen, waarna hij een inzicht gaf van het werk, door Thuisfront, niet alleen voor de militairen, maar ook voor de familieleden van hen, gedaan. Vooral voor contact tussen familie en de overheid is Katholiek Thuis front de aangewezen instelling. Er wordt op alle mogelijke wijzen ma teriële en morele steun verleend. Het doel der contact-avond schil derde de voorzitter in enkele woor den, onderling contact tussen de verschillende families, die in dezelf de omstandigheden verkeren en hechtere samenwerking tussen Thuis front en de families der militairen. Voorts wees de heer Beerents nog op de wekelijkse H. Mis op Woens dag, die voor de militairen wordt opgedragen en bracht hij ter kennis der aanwezigen, dat op 12 Nov. a.s. in de Kathedraal te Utrecht een plechtige H. Mis voor alle gesneu velden zal worden opgedragen. Ook in de parochiekerken zal er gele genheid zijn, tot deze intentie een H. Mis bij te wonen. Thuisfront, dat naast het geeste lijk werk ook het tijdelijke behar tigt, gaat binnenkort pakjes verzen den, die door de families kunnen worden klaargemaakt, en waarbij men de belasting voor tabaksartike len kan terugbetaald krijgen. In vele gevallen scheelt het een aan merkelijk bedrag. Verder werd de algemene Thuis front-loterij aanbevolen en werden medewerkers voor het Thuisfront- werk, dat geen liefhebberij, maar dringende noodzaak is, gevraagd. Majoor Cools optimistisch. In een prettige causerie verhaalde de legeraalmoezenier, majoor P. H. A. Cools, gedetacheerd te Amster dam, die. ook ons gewest bezoekt, over zijn werk. Majoor Cools heeft de troep in allerlei omstandigheden Ieren kennen. Hij werkte op troe pen-transportschepen, op hospitaal- schepen en gedurende lange tijd in de Oost. Het Thuisfront werk was 'n grote ruggesteun v'oor onze jongens, meende de aalmoezenier, maar het kan altijd meer en altijd beter. De morele uitrusting achtte spreker, die het belang van de materiële niet onderschatte, toch de voornaam ste. Daarom vroeg hij de aanwezi gen, veel voor de mapnen te bidden, ook de kinderen te laten bidden, maar daarbij de aalmoezeniers ook niet te vergeten, want die hebben geen gemakkelijke taak. Sprekende over de geest in het leger, merkte de Aalmoezenier op, dat die goed is. En dat staafde hij met vele sprekende voorbeelden. Ook onder de vrouwencorpsen als de Marva en het V.H.K. heerst een goede geest. Dat deze mede te dan ken is aan de loyale medewerking dêr commandanten getuigde spreker met grote erkentelijkheid. Over de toekomst der militairen op geestelijk Nadat door de Alkmaarse bijz. politierechter, mr. Markus, de vee houder J. M. uit Beemster, die geen gehoor had gegeven aan de last om vier zieke iepenbomen te vellen, na een eis van de officier van justitie, mr. dr. Vellinga, van f 35 of 15 dagen, conform die eis veroordeeld was, en nadat J. J. de W. uit Bergen, die slechts één zieke iep, die hij had moeten rooien, had laten staan, eveneens conform de eis van de officier, bij verstek tot f 20 of 10 dagen veroordeeld was, kwamen in een rechtszaal die on heilspellend was van de serieuze beoefening van het economische recht, de ragfijne en lichtzinnige dingen, die nylonkousen zijn, op het tapijt. J. V., uit Amsterdam, was, als vertegenwoordiger van een textiel firma in connectie gekomen met een Amsterdamse textielbaron, die deze dure nylon-sierlijkheden be trok van Piet de Brabander en Bra bantse Peter en hoe de heren Pie ten en Peters, die in hun luxe sleeën uit het Zuiden naar Mokum glijden, nog meer mogen heten. Zo'n nylonkous begint z'n wereldreis in een pantserwagen en via de slee van Peter en het pakhuis van een Am sterdamse grootsmokkelaar, komt hij in de koffer van een vertegen woordiger. De vertegenwoordiger heeft zijn relaties, en zo komt de kous aan de man, in casu aan een vrouwenbeen. De firma van V. vond het hele maal niet goed, dat hij in nylons deed voor zijn eigen rekening. Hij nam ontslag en begon voor zichzelf. Facturen werden in samenwerking met Piet of Peter gemaakt en het is niet zo moeilijk een firmanaam te verzinnen, die vertrouwenwek kend klinkt. De nylonsaffaire had V. lang geen windeieren gelegd, f 100 tot f 150 in de week was zijn gemiddeld inkomen in de smokkel tijd. En hij had, wat men noemt een goede zaak. Behalve in nylons deed hij in badhanddoeken, zakdoeken en washandjes ook allemaal via de Pieten. De man, die op Woensdag 2 Nov. ter zake van zijn ongeoorloofde handel terecht moest staan, beken de al het hem ten laste gelegde. Hij zag in, verkeerd gedaan te hebben, doch zei, door de invloed van de oorlogsomstandigheden op zijn ge zin tot een dergelijke handelwijze gedwongen te zijn geweest. De of ficier van justitie eiste wegens de ernst van het feit f 1000 of 3 maan den en een voorwaardelijke straf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar en bovendien verbeurd verklaring van 53 paar in beslag genomen nylons. Het vonnis luidde f 600 of 2 maanden en 1 maand voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd, met verbeurdverklaring. Nog meer nylons P. J. H, een 21-jarige jongeman, die nylons van V. had gekocht, werd bij verstek, conform de eis, veroordeeld tot f80 of 20 dagen. Mevr. J. A. V. uit Alkmaar, had in haar winkel 3 paar nylonkousen gekocht van een juffrouw, die om trent de herkomst van de kousen een zo indrukwekkend verhaal ver telde, dat mevr. V. meende dat er geen vuiltje aan de lucht was. Na tuurlijk had zij geen textielpunten behoeven te geven. De kousen kwamen immers uit Amerika en waren afkomstig uit een particu liere geschenkenzending. Tegen haar werd f20 of 10 dagen geëist. Bij vonnis van de politierechter werden de kousen verbeurd ver klaard en kreeg de koopster een boete van f 15, die zij desgewenst mag vervangen door 5 dagen hech tenis. Het meisje F. J. M. S., dat een paar nylons voor eigen gebruik had gekocht zonder punten natuurlijk, hoorde f 15 of 5 dagen tegen zich eisen. Dat de politierechter een Alk- maars meisje, dat een paar mooie kousen ten volle waard is, haar ny lons niet gunt, is per saldo zijn be roep, maar wat moet zo'n kind nu toch denken van een man, hij moge dan een rechter zijn die dat ene onschuldige nylonpaar dat n.b. niet eens in beslag genomen was, nog wilde laten verbeurdver klaren ook? Het meisje werd con form de eis veroordeeld, maar die verbeurdverklaring ging niet door. Klinkende namen. Klinkende namen van Alkmaarse dames prijkten in het dossier van mej. G. de B, die een winkel drijft in een van Alkmaars hoofdstraten. De bloem van de Alkmaarse vrou wenwereld placht daar volgens de uitlatingen van de officier van justitie, haar nylonkousen te be trekken. De dames zullen een an der adres moeten zoeken, want mej. de B. zal zich wel niet meer met nylonpraktijken inlaten, nu zij door de politierechter is veroordeeld tot f250 of 2 maanden, en nu de 112 paar nylons, die in haar zaak wer den aangetroffen en in beslag ge nomen, en verbeurd verklaard zijn. Want zo luidde het vonnis, conform aan de eis van de officier. gebied was spreker zeer optimis tisch gestemd, daarin gesterkt door de vele prachtige staaltjes van godsdienstzin, kameraadschap en vooral door de grote Maria-devotie onder de troep. Velen komen rijker en beter terug. Nadat de voorzitter de majoor voor zijn woord, dat vele ouders een hart onder de riem stak, had be dankt, en pastoor Biesta welkom had geheten, deelde pater Colbé mede, dat de middelen van de afde ling het eerstdaags toelaten een aal moezenier te adopteren. Vervolgens werd een dankwoord tot de heer Arendsen voor de belangloze mede werking gericht, waarna men nog geruimen tijd bijeen bleef. „Indra" in het Gulden Vlies ALKMAAR Door de grote belangstelling voor de interessante experimenten op occult gebied van „Indra", Neerland's meest be kende telepaath en helderziende, heeft de directie van het Gulden Vlies besloten „Indra" nogmaals in Alkmaar te laten optreden. Dit optreden nu reeds voor de vijf de maal in betrekkelijk korte tijd zal plaats vinden op Zondag 6 November a.s. Klaverjasavond met goed doel ALKMAAR. Zo zullen dan a.s. Dinsdagavond in „Hotel Lon don", Verdronkenoord, de kla verjassers de strijd aanbinden om fraaie prijzen, gratis disponibel gesteld door de Alkm. winkeliers. Het belooft 'n pracht avond te worden en de belangstelling is dan ook enorm. Het gaat om het mooie doel de t.b.c.-patiënten in de lighallen op St. Nicolaas een verrassing te bezorgen en daar om mag dan ook geen enkele kla verjasser ontbreken. De organi satie berust bij de bekende ver eniging I.K. (In 't Klein) en zal dan ook tot in de perfectie ver zorgd zijn. Vele attracties staan op 't programma en ook niet-deel- nemers zijn hartelijk welkom. De verkenners herdenken hun doden ALKMAAR. Op de feestdag van Allerheiligen hebben de Ka tholieke Alkmaarse Verkenners in eigen kring hun doden herdacht. Op de graven van Gerard Volt- man, de naamgever van een ver kennerstroep, Akela Weyler en Hans Jungerhaus, op de begraaf plaats St. Barbara, werden bloe men gelegd, terwijl toepasselijke gebeden werden verricht. De ver kenners trokken hierbij in pro cessie van graf tot graf en brach ten een eresaluut aan hun afge storvenen. KERSTGROET NAAR DE OOST De NIWIN in Alkmaar heeft op namen gemaakt voor de uitzending van een Kerstgroet per radio naar onze militairen in de Oost. Aan dit Kerstprogramma dat gedeelte lijk in de Grote Kerk, gedeeltelijk in „Het Wapen van Heemskerk" werd opgenomen werkten o.a. mede het mannenkoor „Orpheus", de Alkmaarse Kamermuziekver. en de heer Piet Kroon met zijn West- friese schetsjes. De Kerstsfeer in het programma werd verhoogd door opnamen van klokgelui der St. Do- minicuskerk. Vele familieleden van militairen hebben deze avond bij gewoond. H. S. V. Kaarten HollandBelgië HEILOO. De kaarten, welke beschikbaar waren voor de inter landwedstrijd HollandBelgië, zün verloot. De gelukkige win naars kunnen genoemde kaarten Vrijdagavond tussen 20 en 21 uur in café Admiraal aan de Heren weg bekomen. Een lijst van kaart- winnaars is beschikbaar bij de heer A. Kroon, kapper. Stations weg. ALKMAAR. Tomaten A 43—83; afw. 36; witlof I 5275; II 3246; rode kool 5.5011.70; groene kool 6.20—21; spruitkool I 66—91; II 40 50; boerekool 1421; spinazie kas 4854; sla 13—19; andijvie 5.50 8;rode bieten 67.50; bospeen 7 15; winterpeen 712.60; waspeen 6 —20; uien I 19—22; II 12—16; prei 1422; frankenthalers 1.15; alicant 801,06; bramley seedling 715; cox orange peppin 3646; gronin- ger kroon 1325; gieser wildeman 715; nouveau poiteau 610; sol daat laboureur 1323; winterjan 6 —12; zwijndrechtse wijnpeer 712. PURMEREND. Bevelanders 89, koopmans blauwe 810; slabonen z. dr. 2086; komkommers 14; To maten A 6296; witlof 4668; bl. k. 1150; rode kool 5.5013; witte kool 11; savoye kool 5.5012; gr. k. 718; spruitkool 2476; boerekool 12—17: sla 25.50; andijvie 1019; rode bieten 47; gare bieten 916; bospeen 1829; winterpeen 812; waspeen 1623; uien 1020; prei 1725; frankenthalers 4676; ali cant 64105; brabantse bellefleur 516; bismarek 514; bramley sdl. 618; cox orange pippin 1055; glorie van holland 828; goudrei- nette 939; groninger kroon 617; jacques lebel 516; jonathan 840; laxton superbe 626; present van engeland 522; zoete winterkroon 6—26; beurré clairgeau 934; beur- ré superfin 414; bonne louise d'a- vranches 639; doyenne du cornice 1247; ferliton 613; gieser wilde man 616; kamperveen 415; nou veau poiteau 318; st. rémy 13; soldaat laboureur 724; winter- louwtje 314; winterjan 315; zwijndrechtse wijnpeer 314. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. OVERDAG TAMELIJK ZONNIG Droog én overdag meest zonnig weer, maar in de noordelijke pro vincies nu en dan overdrijvende wolkenvelden. Langs de Wadden- kust matige, tijdelijk krachtige wind tussen Zuidwest en Zuid, elders zwakke tot matige Zuide lijke wind. Vannacht en morgen ochtend opnieuw nachtvorst, die vooral in het Zuidoosten van het land zwaar zal zijn. Ongeveer de zelfde middagtemperaturen ais vandaag. WASHINGTON, 2 Nov. De correspondent van Aneta te Was hington heeft een woordvoerder van de ECA om commentaar ver zocht op de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie. Deze woordvoerder gaf daarop te ken nen, dat de mogelijkheid bestaat, dat de ECA-hulp aan Indonesië eerder zal worden hervat dan werd verwacht. Tevoren was door de ECA- woordvoerder verklaard, dat geen bekendmaking over een hervat ting van de ECA-hulp aan Indo nesië kon worden verwacht, voor dat Cochran in de Ver. Staten was teruggekeerd. Grenswijziging Scheemda-Termunten Gistermiddag heeft de Tweede Kamer z.h.s. aanvaard het wets ontwerp tot wjjziging van de grens tussen de gemeenten Scheemda en Termunten. Prins Bernhard op inspectie Z. K. H. Prins Bernhard heeft Woensdagmorgen in zijn hoedanig heid van inspecteur-generaal van de Koninklijke Landmacht het artille riedepot te Ede geïnspecteerd, als mede de Engelse demonstratiebatte rij van de luchtdoelartillerie te Schalkhaar. THEATER-COURANT TER ZIELE Na een jaar exploitatie, onderno men met de steun der Schouwburg, directeuren en acteurs, heeft de uitgever van de theater-courant, door gebrek aan belangstelling voor deze unieke uitgave in de toneel geschiedenis, waarbij alle belangen, sferen van hef toneel waren be trokken, moeten besluiten de uit gave stop te zetten. Hiermede is een belangrijke schakel in de keten tussen publiek en kunstwereld he laas verdwenen. Voorstellingen elke avond 8 uur; Zaterdagavond 7 en 9.30 uur; Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur; Woensdagmiddag 2.30 uur. Telefoon 3103 VANAF VRIJDAG 4 NOV.: met VIVI GIOI, ANDREA CHECCHI, CARLA DEL POGGIO. 18 jaar. Een spannende en opwindende avonturen film van hoog cultureel gehalte. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdag 7 uur en 9.30; Zondag 2 uur, 4.30. 7 uur en 9.30; Woensdag 2.30 matinée VANAF VRIJDAG 4 NOV. JEAN PARKER RUSSELL HAYDEN RAIMOND HATTON in: (L. C. Barnstijn-film) EEN SPANNEND EN GENOEGLIJK VERHAAL ROND DE PAARDENRENNEN! Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar DEZE WEEK bij aankoop van: 100 gram rumbonen a 38 cent ontvangt U 100 gram heerlijke borstplaatjes a 10 cent. Grote keuze CHOCOLADE LETTERS en ST. NIC.- ARTIKELEN, VERKADE BESCHUIT, BISCUIT, KOEK. Enorme keuze SNOEP. Ziet de étalage! MAGDALENENSTRAAT 10 TELEFOON 3641 VANAF VRIJDAG 4 NOV.: Sinds „Gone With the Wind" bracht Hollywood geen schouwspel zó opwindend, zó grandioos. (TAPROOTS) met VAN HEFLEN, SUSAN HAYWARD BORIS KARLOFF. In technicolor 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdag 7 uur en 9.30; Zondag 2 uur. 4.30, 7 uur en 9.30 Woensdag 2,30 matinée. Dagelijks telef. van 11 1 uur. Zondags uitsluitend vanaf 1.30 uur. Langestraat 39 - ALKMAAR - TeleL 248S uimmmmwmmmmmm VARKENSVLEES per halve kilo DOORREGEN LAPPEN, VETTE LAPPEN, GEMALEN SPEK en KARBONADE MAGERE LAPPEN en FRICANDO j JQ PRIMA RAUWE ROOKWORST (100 procent varkensvlees) J Q ALKMAAR: Laat X42, Houttil 58 Ten aanzien van de R.T.C., teruggetrokke daarvoor in aa deren zal in c zakelijke basis zal geschieden waarvoor gebi van havens en lijk Leger zal kortst mogelijk doel Nederlan benutten. Mocht blijke derlandse reger gebrek aan scl onmogelijk ma maanden de tl trekken, dan landse regering van de R.I.S. in stellen kennis door de regeri ninkrijk voor der K.L. getrof gen en verricht! Na de souverein wordt een gez nische commiss de mogelijkhed triëring te besti kan hierbij me lenen. Met ingang va teitsoverdracht w nisatie uitgevoeri bend, de daarvoo komende leden gelegenheid te krijgsmacht van gaan. Er zal hie streefd worden veel mogelijk one doen plaats vindi satie zal geschie periode van 6 m einde der reorgar K.N.I.L. op te worden in de ov voerige bepaling betreffende de so gen van het pe; K.N.I.L. De De taak van militaire missie HILVERSUM I - 7.00 VARA; 10 VARA; 12.00 AVR 22.40 VPRO; 23.0( 7.00 Nieuws; 7 nastiek; 7.30 Gr 8.00 Nieuws en 8.15 Orgelspel; vrouw; 9.00 Gr 10.00 „Thuis", eau; genwijding; 10.20 ziek; 10.30 Voor Gramof oonmuziek dracht; 11.30 12.00 Musette orke delingen; 12.33 Spc Pianospel; 13.00 Gramof oonmuziek vrouw; 14.28 Hobo Literaire causerie rieerd programma land; 16.30 Voor Kwartet ;17.20 M 18.00 Nieuws; II 18.30 Voor de strj. Denk om de boe duo; 19.30 Dar Nieuws; 20.05 Actu Gramof oonmuziek programma; 21. voor de jeugd; 21 overzicht; 22.05 Th -koor, met solister daag", causerie; 2S ding; 23.00 Nieuw Gramof oonmuziek HILVERSUM II 7.00—24.00NCRV 7.00 Nieuws; 7. ziek ;7.45 Een woor 8.00 Nieuws en 8.15 Gramofoonmuz de zieken: 9.30 Wati Sextet; 10.00 Grai 10.30 Morgendienst foonmuziek 11.15 T 11.45 Gramofoonmui roeporkest; 12.30 12.33 Lichte muziek 13.15 Gevarieerde Kamerorkest; 14. en solist; 15.00 Omr Gramof oonmuziek dracht; 16.00 Grar 16.20 Bariton en Voordracht; 17.00 Cello en piano; Fryske flagge", Volksmelodiën; Arjos?", causerie; koor; 18.45 „20 jari sionen", causerie; 20.05 Gramofoonrr Jeugd-discussie; 21 muziek; 21.30 Str Gramofoonmuziek overdenking 23.00 24.00 Gramofoonmu BRUSSEL 322 W 12.00 Gramofooni Weerberichten; 14.00—14.45 en 17 muziek; 17.05 Niet zikale kroniek; 18 18.20 Gramofoonmi voor de soldaten; 19.30 en 19.45 Grarr 20.15 Filmoverzicht phonie Orkest; 22. Gramofoonmuziek 22.5523.00 Gramt BRUSSEL 484 12.05, 13.15, 14.1' Gramofoonmuziek concert; 18.30 Grs 19.00 Literaire eau: mof oonmuziek; 19. 19.40 Gramofoonmuz dio variëté; 21.15 G ziek; 21.45 klankbee mermuziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 2