Nieuw De volledige Economische Unie mag niet worden uitgesteld Spitfire verongelukt bij duikoefening Hulp aan burgerbevolking bij rampen Griekse kwestie in vergadering der Verenigde Naties THE RAMBLERS JANSEN REISBUREAU )E MAGNEET EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Zaterdag 19 November 1949 Griekenland vraagt aandacht van V.N. 45e Jaargang No. 11722 Twee doden op het vliegveld Twente Fribenel Rode Kruis zal 79 depots vestigen Grenscommies schoot collega aan Hongarije beschul digt Engeland Druk uitgeoefend op de Balkanlanden Gesneuveld in Indonesië Verklaring van Adenauer Beneiux-manifestatie in Amsterdam Levenspeil in groot gevaar Weer onder invloed van lage druk hans ook in oordeliger ilo pakken. pelen Zaterdag 26 No in HOTEL >MIT te Middenmeer >e nieuwste shownum- met Lou Marcel Van 8 tot 24 uur op muziek van de Ramblers A Tanaf Maandag voor- erkoop van kaarten Abonnementsprijs t 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief- per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God. is 't nergens veilig. (Vonde I NHD A S H VAN HEDEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 lijnen). K 2200: DEN HELDER. Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K2240 Gistermiddag om kwart over twaalf is een Spitfire van het vliegveld Twente na een mislukte duikoefening tegen een massief stenen gebouw, waarin de K.L.M. en de Rijksluchtvaart dienst zijn gevestigd, gevlogen. De piloot, de eerste luitenant vlieger J. van Huisstee, de enige inzittende, kwam daarbij om het leven. Het toestel drong zich als gevolg van de enorme snelheid in het gebouw waardoor een van de leden van het personeel van de Rijksluchtvaartdienst op slag werd gedood. Twee andere personen werden zwaar gewond. In het gebouw brak brand uit, die onmiddellijk door militairen werd bestreden, welke taak later door de brandweer van Enschede werd -overgenomen. Het toestel werd volkomen vernield. De twee zwaargewonden, de heren Eng- bers (uit Lonneker) en Schey- grond, zijn, na eerst on het vlieg veld te zijn behandeld, naar het R.K. Ziekenhuis te Enschede overgebracht. De heer Schurer, werkzaam in de loods, waarop het toestel terecht kwam, werd op slag gedood. Het gebouw waartegen de Spitfire aanvloog. Na het ongeval werd met de blussingswerkzaam- heden een begin ge maakt, waarvan de foto een beeld geeft. H Bij de bepaling van die ver houding tot de Verenigde Staten zal men in West-Europa ook de sociale kant scherp in het oog moeten houden. Het welvaarts probleem is niet alleen een geld probleem. Het is ook een vraag stuk van eerlijke welvaartsver- deling en van medezeggenschap daarbij van al degenen, die tot verkrijging dier welvaart him ar beid en hun kapitaal bijdragen. Over de verhouding van een even tuele Fribenel tot de landen over zee kunnen wij kort zijn. Herhaal delijk hebben wij betoogd, dat West-Europa zonder nieuwe ver bindingen met dat deel der we reld nooit een wezenlijk econo misch herstel zal beleven. Daarbij gaat het niet alleen om Afrika, maar ook om Zuid-Oost-Azië. In die beide delen der wereld is ver hoging der levensstandaard een eis van rechtvaardigheid en van economische wijsheid. Zonder West-Europese hulp is dit doelwit evenmin bereikbaar als zonder dollars. De betrekkingen van een Fribe nel tot het pondengebied zullen niet gemakkelijk zijn. Tot nu toe verijdelden de Britten een inter- Europese economische samenwer king. Komt zij, zonder Engeland, tot stand, dan zal zij een concur rentie zijn voor het blok van Sta ten, waar de welvaart of de ar moede in ponden sterling wordt berekend. Die concurrentie is ze ker geen doel in zichzelf, maar misschien wel een onmisbare voorwaarde, om tot groter eco nomische eenheid te komen tussen de vrijheidslievende Staten in de wereld. Hoe hechter een Fribenel dan is gegrondvest, hoe beter en hoe eerder zij daartoe het hare zal kunnen bijdragen. Tenslotte de relatie tot de an dere landen van Europa. De con currentie met Engeland zal zich vooral afspelen op het gebied der handelsbetrekkingen met de lan den achter het IJveren Gordijn en in Duitsland. Wat Oost-Europa aangaat, zo dit Groot-Brittannië tegen het West-Europese vaste land zou kunnen uitspelen, zou den die beiden er belang bii krij gen aan dat spel een einde te ma ken, hoewel het verkieslijker zou zijn. indien beide zelfs het begin van zo'n spel zouden weten te voorkomen. In West-Duitsland heeft Amerika grote economische invloed en belangstelling, maar Engeland heeft er evenzeer macht het Ruhrgebied ligt in de Brit se zone en groot belang. Ook daar zou samenwerking nodig zijn, wil men wederzijdse ver zwakking voorkomen. Zo men zou doorgaan de West-Europese be leggingen in West-Duitsland te blijven bevriezen, zou dat een Fribenel ernstig hinderen. Alleen Nederland heeft al voor veel meer dan één milliard gulden daar be legd, waar het nu niet aan kan. In deze onhoudbare toestand kan niet worden berust. Een Fribenel-plan biedt dus ze ker niet louter aantrekkelijkhe den. Toch heeft het zijn aanlok kelijke kanten en zou dus zeker niet zo maar terzijde ziin te schuiven. Nederland zal, samen met België en Luxemburg, ziin houding moeten bepalen. Die hou ding zal van wezenlijke invloed zijn op de mogelijkheid, een Fri benel al dan niet te verwerkelij ken. Het zal dan ook moeten we ten wat het wil. Ontdooiing van zijn nu bevroren Duitse belangen zal daarbij zeker nodig ziin. Mis schien kan mét dit plan er weer beweging komen in de inter- Europese economische samenwer king. die nu door Engeland ge blokkeerd wordt. En zonder zo'n samenwerking al zou zij ook op te kleine schaal moeten be ginnen lijkt welvaartsherstel niet te verwezenlijken. Het Nederlandse Rode Kruis is thans doende een sedert 1942 bestaand plan om uitgebreide voorzorgen te nemen ter verple ging en verzorging van getroffen burgers bij rampen uit te voeren. Deze voorzorgen zullen bij elkaar twee tot twee en een half millioen gulden kosten. Hiervan is, dank zij het feit, dat de collecten door het publiek goed bedacht zijn, thans zeven ton beschikbaar. Het totale plan omvat de in richting van 79 depóts met 90 bedden, beddegoed, verplegings- artikelen, chirurgische instrumen- menten, medicamenten, sterilisa tor, brandstof, voedsel, kooktoe- stellen, een grote tent en derge lijke. Speciale zorg is besteed aan een identificatiesysteem voor ge wonden. Deze depóts zullen uit elf pro vinciale magazijnen aanvulling kunnen betrekken. Een centraal magazijn te Den Haag zal de pro vinciale magazijnen voorzien. De depóts zullen zo gelegen zijn, dat men van daaruit aan be woners van een dichtbevolkt ge bied, die bii een ramp gewond raken, hulp zal kunnen bieden. Bovendien liggen zij steeds in de nabijheid van een groot zieken huis, terwijl 'n goede Rode Kruis- colonne aanwezig is. Al dit hulpverleningsmateriaal is tot in de kleinste bizonderhe- den uniform, zodat de depóts onderling hulp zullen kunnen ver lenen. Ieder depót kost ongeveer vijf tienduizend gulden. Speciale voor zorgen zijn genomen om de op geslagen goederen zodanig te be waren, dat zij zonder bijzondere maatregelen onmiddellijk te ge bruiken zijn. Het opgeslagen voed sel zal geregeld worden ververst. Nog deze maand zullen het centrale magazijn te Den Haag en de depóts te Bergen op Zoom, Vlissingen, Gouda, Utrecht Amers foort, Harderwijk en Haarlem ge reed komen. Eind Januari 1950 zullen de eerste 46 depóts gereed zijn. _In Friesland worden thans de póts gevestigd te Dokkum, Har- lingen en Sneek. Groningen, Ap- SLACHTOFFER WERD ZWAAR GEWOND (Van onze correspondent) EMMER-COMPASCUUM Een tragisch ongeval heeft zich afge speeld aan de Duitse grensstrook nabij de Kalkhovenwijk te Emmer- compascuum. De grenscommiezen H. Hams en J. Rechtop ontdekten in de buurt van de Duitse grens een verdacht persoon die trachtte de grens te overschrijden. De smokkelaar ontkwam door de laag hangende mist en de beide com miezen zetten een achtervolging in, waarbij de commies Rechtop zijn revolver trok. Ongelukkiger wijs kwam hij echter te vallen, waarbij zijn pistool afging. Een kogel drong zijn collega Hams in de buik, waarop H. bewusteloos neerviel. In zorgwekkende toe stand werd het slachtoffer naar het Diakonessenhuis te Emmen overgebracht. Op zijn vlucht heeft de smokkelaar een grote zak met koffie in de bossen gegooid. Een onderzoek wordt door de politie ingesteld. pingedam en Veendam, Coevorden en Meppel zullen de organisatie in de drie Noordelijke provincies voorlopig rond maken. Overijsel krijgt de eerste depóts te Almelo, Deventer en Enschede. In Noord-Holland worden depóts gevestigd te Amsterdam, Haar lem, Den Helder, Hoorn, Schagen en Wieringerwerf. Zo spoedig de geldmiddelen beschikbaar zijn, zullen de 46 depóts tot 79 worden uitgebreid. BOEDAPEST, 18 Nov. (Reuter) Hongarije heeft Engeland beschul digd van schending van de beslui ten der V. N. inzake verplaatste personen. Een Hongaarse nota zegt, dat Engeland in Maart Hon garije verzocht, een ambtenaar aan te wijzen om in de Britse zone be hulpzaam te zijn bij de repatrië ring van Hongaren, die zulks wensten. Een zekere Dezso Mar cus werd hiervoor aangewezen, dofh na enige maanden deelde de geallieerde militaire functionaris voor het uitreiken van visa in Boedapest mede, dat aan Marcus een visum geweigerd was. De verongelukte Spitfire van de Jachtvliegschool van de Lucht macht Nederland, gestationneerd op de vliegbasis Twente, was gis termorgen met een andere Spit fire opgestegen voor het uitvoe ren van enkele duikaanvallen op het vliegveld. Deze duikaanvallen worden regelmatig ondernomen als onderdeel van het lesprogram ma van de Jachtvliegschool. Het verongelukte toestel is van grote hoogte op het doel gedoken en is daarbij te ver doorgegaan. Even voor de duik had de vlieger ver schillende malen de verkeerstoren opgeroepen, hetgeen een aanwij zing moge zijn voor het feit, dat er iets niet in orde was met het toestel. De vlieger heeft op het antwoord van de toren niet ge reageerd. Dicht bij de grond ge komen heeft de vlieger uit alle macht geprobeerd het toestel uit de duik op te trekken, hetgeen hem echter niet is mogen geluk ken. De Spitfire heeft de grond geraakt, is met grote snelheid doorgeschoten en daarna uit el kaar gesprongen. Dit alles greep plaats in enkele seconden. De brandweer en de geneeskundige dienst van het vliegveld waren onmiddellijk ter plaatse, waardoor aan de gewon den vrijwel direct assistentie kon worden verleend. De 1ste luite nant vlieger J. van Huisstee is afkomstig uit Gilze-Rijen. De heer Scheygrond is, hoewel zwaar ge wond, uit de bovenverdieping van het beschadigde gebouw ge sprongen en door een tweetal aan wezigen opgevangen. De weers omstandigheden waren juist gis teren voor het verrichten van ge noemde duikaanvallen uitermate gunstig. Drie militairen van de luchtstrijdkrachten, die aanwezig waren in het beschadigde ge bouw, werden slechts licht ge wond. Zij behoren tot de meteo- dienst. VAKBONDEN OVER HET LOON- EN PRIJSVRAAGSTUK De Stichting van de Arbeid deelt ons mee, dat het overleg over het loon- en prijsvraagstuk thans in een zodanig stadium is gekomen, dat het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. concrete compensatievoor- stellen bij de Stichting hebben in gediend. NOORS-AMERIKAANSE BESPREKINGEN OVER MILITAIRE HULP OSLO, 18 Nov. (Reuter). De voorbereidende besprekingen tussen Noorse en Amerikaanse vertegen woordigers over militair hulp aan Noorwegen zijn heden na 5 dagen te Oslo geëindigd. Blijkens het uitgegeven commu niqué heeft de Amerikaanse zaak gelastigde Henry Villard, bij de be sprekingen verklaard, dat Amerika geen militaire uitrusting beschik baar kon stellen zolang niet geheel was voldaan aan de voorwaarde, dat een der betrokken landen moet worden uitgewerkt. De twee delegaties maakten „een grondige studie van het probleem", dat „in de nabije toekomst" de grondslag voor daden der regering zal worden, aldus het communiqué. RAPPORT UNCI OP AGENDA VEILIGHEIDSRAAD LAKE SUCCESS, 18 Nov. ANP- Aneta. De Veiligheidsraad heeft gistermiddag na een kort debat over formaliteiten besloten het rap port van de UNCI op de agenda te plaatsen en de bespreking van het rapport op te schorten tot ten min ste 3 dagen nadat de bijlagen ter beschikking zijn gesteld van de leden van de raad. NIEUWE ORGANEN N.-ATLANTISCHE RAAD WASHINGTON, 18 Nov. (Reu ter) De Noordatlantische Raad, het hoogste orgaan voor de uitvoe ring van het Noordatlantisch Ver drag, heeft twee nieuwe organen ingesteld: een voor de behandeling van kwesties betreffende de mili taire productie en bevoorrading en een voor die van financiële en economische aangelegenheden, die met de defensie samenhangen. Belgische Kamer keurt statuut Europese Raad goed BRUSSEL, 17 Nov. De Belgi sche Kamer heeft het wetsontwerp tot goedkeuring van het statuut van de Raad van Europa met 156 stemmen tegen 4 en 2 onthoudingen aangenomen. FLUSHING MEADOWS, 18 Nov. Reuter. De Algene Ver gadering van de V. N. heeft Vrijdag onder krachtige oppositie van Sowjetrussische en Oost-Europese zijde een beroep gedaan op Albanië en Bulgarije, onmiddellijk iedere steun aan de Griekse guerilla-strijders te sta ken. Een desbetrefefnde resolutie werd alleen bestreden door de Sowjet-Unie, Joego-Slavië, Tsje- choslowakijë, de Oekraine en Wit-Rusland. In de resolutie wordt verder be sloten: 1). De speciale commissie voor de Balkan, die door de Slavi sche landen is geboycot, te laten voortbestaan 2) haar te instrueren om de po gingen voort te zetten voor het herstel v. d. normale betrekkingen tussen Griekenland en zijn Noorde lijke buurlanden; 3) er bij alle leden van de V.N. en andere staten op aan te dringen zich op welke wijze of via welke regering ook te onthouden van steunverlening aan iedere tegen Griekenland strijdende gewapende groep. De resolutie dringt er nog maals bij Albanië, Bulgarije en Griekenland op aan normale diplo matieke en andere betrekkingen aan te gaan. De resolutie werd met 50 stem men tegen 6 bij twee onthoudingen (Israël en India) aangenomen. De algemene vergadering ver wierp een Sowjet-Russische resolu- Milovan Djilas, een der belang rijkste Joegoslavische politici, deelde op de vergadering van de Verenigde Naties te Lake Success mede, dat er Russische, Bulgaarse, Hongaarse en Roe meense troepenconcentraties langs de Joegoslavische grens plaats hadden. „Zulke bedrei gingen aan kleine staten'", al dus Djilas, „zijn gewoonlijk de inleiding tot een oorlog". De Regering maakt be kend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in In donesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesneuveld 12 November 1949: Soldaat D. Brouwer uit Haskerland (Fr.) Korporaal G. v. d. Eijnden uit Valkenswaard (N. Br.) Gesneuveld 1 Augustus 1949, na vermissing: Soldaat A. Hootsen uit Veenendaal. tie, dié een beroep wilde doen op de partijen in de Balkan om de mili taire operaties stop te zetten, een algemene amnestie af te kondigen en de speciale Balkan-commissie op te heffen. Het Russische voorstel verzocht tevens om algemene ver kiezingen in Griekenland onder toe zicht van de grote mogendheden en de instelling van een grensbewa kingscommissie der grote mogend heden. Slechts de Sowjet-Unie en de Oost-Europese landen steunden elk onderdeel van de resolutie. Joego-Slavië sprak zich uit voor alle voorzieningen der resolutie, met uitzondering van het voorstel om een grenscommissie der grote mogendheden in te stellen. DUITSE POGING TOT HERZIENING VAN HET RUHRSTATUUT BONN, 18 Nov. (Reuter) Dr. Adenauer heeft in een kabinetszit ting van de West-Duitse Regering medegedeeld, dat hij „goede hoop had op een spoedige en succesvolle afloop van de onderhandelingen, welke thans, ingevolge de beslui ten van Parijs, tussen de West- Duitse Regering en de geallieerde Hoge Commissie wordten gevoerd". Van Duitse zijde tracht men de ontmanteling van de fabrieken, die geen oorlogsmateriaal vervaar digen, te beëindigen. Tevens wil de West-Duitse Regering een herzie ning van het Ruhrstatuut. In dezelfde kabinetszitting werd critiek uitgeoefend op de oppositie in de West-Duitse Bondsdag op de regeringspolitiek, inzake het standpunt dat de oppositie m. b. t. de ondertekening door Duitsland van het Ruhrstatuut had ingeno men. „Een Duitse ondertekening van het Ruhrstatuut houdt geen enkele uitbreiding in van de be voegdheden van andere onderteke naars", verklaarde men van rege ringszijde. Het kabinet was eenstemmig van oordeel, dat het reserveren van 3 zetels in het Internationale orgaan voor het Ruhrgebied voor verte genwoordigers van de West-Duitse federale Regering een aanzienlijk voordeel betekent. Tot nu toe wa ren deze zetels voorbehouden aan de bezettende mogendheden. In de geheel bezette aula van het Indisch Instituut te Amster dam is Vrijdagnamiddag onder auspiciën van het „Comité van Belgisch-Nederlands-Luxemburgse Samenwerking" een grote landelijke Benelux-manifestatie gehouden, die door vertegen woordigers uit schier alle takken van bedrijvigheid werd bijge woond. Zoals de voorzitter, Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, het uitdrukte: uit alle hoeken van de Benelux was men naar Amsterdam gekomen om de particuliere stem betreffende de beoogde economische samenwerking der drie landen te ver nemen. Als li van Apeldoorn naar Het Loo moet en van de „expresse" gebruik maakt, zult u bij het kruispunt vanwaar de wegen naar Arnhem, Apeldoorn, Utrecht, Zwolle en Deventer leiden, even raar staan kijken. Het treintje mindert vaart, de hoofdconducteur stapt, gewapend met een rode vlag, uit en wandelt over het ge vaarlijke kruispunt. De trein volgt hem hijgend en puffend maar gedwee, zoals een oud aftands schoothondje moeilijk achter zijn vrouwtje aansukkelt. Hier wordt met de moderne snelheid gespot. Als u geen haast hebt, och, dan zult u het komische hiervan wel inzien; maar andersja, dan is het toch het verstandigst uw kalmte te bewaren. Een bijzonder welkom riep de voorzitter toe aan de ambassadeur van België, de heer E. Graeffe, aan de gezant van Luxemburg, de heer Aug. Collart, aan de aanwe zige Commissarissen der Konin gin, burgemeesters, kopstukken van handel en industrie, Benelux- deskundigen van verschillende ministeriële departementen, ver tegenwoordigers van de weten schap, van werkgevers- en werk nemersorganisaties, alsmede aan de heer Jaspar, secretaris-gene raal van de Benelux-douane-unie. Deze vergadering is belegd, al dus de heer Beelaerts van Blok land, omdat de toestand ernstig is. Zij is bedoeld om een waar schuwing te laten horen aan al degenen, die menen, dat zij wel op de oude wijze kunnen voort leven zonder zich bezig te houden met hetgeen buiten hun eigen kring gebeurt. Voorts wil deze vergadering laten weten, hoe de particulieren over de samenwer king in Beneluxverband denken. Gelukkig wordt meer en meer ingezien, aldus spr., dat een ver der uitstel van de economische Unie rampspoedige gevolgen zou hebben. Het woord was daarna aan prof. G. A. Ph. Weijer, die sprak over „Het algemeen aspect van Bene lux", waarna prof. dr. G. M. Ver rijn Stuart het „Monetair aspect van de Benelux" behandelde. Intuïtie gevraagd Prof. Weijer wees er op, dat de volledige Unie nog niet tot stand is gekomen o.m. als gevolg van het feit, dat de toestand, waarin ons land verkeerde bii het einde van de oorlog, aanmerkelijk slech ter bleek te zijn dan mén indertijd in Londen had aangenomen. Bo vendien werden wij in Indonesië aanstonds gewikkeld in een adem benemend conflict. Hoezeer spr. beseft, dat door een en ander de Nederlandse pro blemen oneindig veel zwaarder waren geworden, kon hij ze niet als een geldige verklaring voor de opgetreden vertraging aanmer ken. Met zekerheid kon immers wor den voorspeld, dat 't Nederlandse volk een zware strijd om het be staan zou wachten. Deze strijd zou extra zwaar zijn als gevolg van de Indische debacle, welke zich waar lijk niet eerst bii de slotzitting van de R.T.C. heeft gemanifesteerd. Het had dus van de aanvang af op onze weg gelegen in elk geval met alle energie datgene te doen wat onze beproevingen althans enigszins zou kunnen verlichten. Dit inzicht had, naar spr. mening, moeten voeren tot een zo snel mogelijke verwezenlijking van de Benelux-gedachte, teneinde ons althans voor een deel te bevrij den uit het economisch isolatio nisme, waarin wij reeds vóór de oorlog waren geraakt. Spr. meende, dat als algemene oorzaak voor dit dralen kan wor den aangewezen, dat wij Neder landers gewend zijn onze zaken nauwgezet te verrichten. Deze goede trek is evenwel in zoverre ontaard, dat wij, uit pure zucht om toch vooral geen enkele fout (Zie vervolg pag. 3). (Van onze weerkundige medewerker) De barometerstij gingen, die volgden op het wel zeer regen achtige weekend van de vorige week, brachten ons een periode van rustig en vrij helder weer, dat Dinsdag inzette. Ons land Kwam toen n.l. onder invloed van een hogedrukgebied, dat zijn kern had in Zuid-JBcandinavië en zich in de afgelopen dagen verplaatste naar Rusland. Dientengevolge kwam er hier en daar weer nachtvorst voor, alsmede een uitgestrekte mistzóne, ook als gevolg van de zwakke wind. Alleen het N.O. gedeelte van ons land had nog regen en motregen, daar zich boven de Oostzee een depressie bevond, die zich over Denemarken naar de Noordzee verplaatste. Vanuit het Westen echter wordt ons land weer bedreigd door een frontensysteem, dat in Engeland gisteren flinke regenval bracht, maar tevens verzwakte. Was het Noorden gisteren helder, in het Z.W. gedeelte van ons land trad al frontale bewolking op, die zelfs dichte regen veroorzaakte en ook van daag wel plaatselijke regen zal brengen. Het front schijnt nu echter wel tot stilstand te komen. Nieuwe gevaren dreigen er echter, daar zich ten Zuiden van IJsland een gebied van lage druk bevindt, dat een uitloper heeft over West-Europa. De invloed hiervan is nog onzeker. IOORN, KI. Noord 7L 4009 en bij onze Agentschappen is werkelijk amu- c aardige mijnheer hi!" De koddebeier rde. „Wel potferde- minkel? De schurk! t hem! Hier heb ik wel met een kers- aaf van Gansesteyn elijk al te dol", zei taal sla jij er uit kken". „Zegt U dat' :e snaak moet niet irnaam tweetal als tenslotte grenzen!" „Er zijn grenzen". espschoen. r, met bont en lederen 3 5.90 24-28 690 i

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1