Van Steenbergen strafte fout van Kraak af en hielp Rotterdam aan de overwinning Boeiende strijd zonder hoogtepunten Het ongeslagen Forward aan de leiding Blokke Blauw-Wit Standen le klasse SPORT in het kort Engelse League Forward bond ook Terrasvogels aan haar zegewagen Betere tactiek van Brabant Gelijke PAGINA 4 Maandag 21 November 1949 bedreigt Sparta p. a v. 1 1 1 1 1 1 Gouden Onafhankelijkheidsbeker Roosenburg scoorde voor de Bondsploeg Twente-Bondsploeg 2-3 2e, 3e en 4e klassers Helder door zege op Hollandia steviger in het zadel Berdos en V.V.W. in de lift EERSTE KLASSERS ZWOLSE BOYS VERLOOR Blauw-Wit heeft in het Westen haar slag geslagen. Met niet minder dan 15 ging Haarlem tegen de Stadion-club ten onder, die nu Hermes van de tweede plaats heeft verdrongen en nog slechts een achterstand van 2 mnten op Sparta heeft. K.F.C. behaalde haar vijfde overwinning in successie, na jerst viermaal achtereen verlo ren te hebben. Het kan verras send gaan met voetbal. V.S.V. verloor op eigen terrein van de Koogers, wier zege echter wel een beetje geflatteerd mocht heten. In West II werd slechts één wedstrijd gespeeld, n.l. R.C.H. HBS. De Heemstedenaren won nen die ontmoeting met 31 en bezetten thans de derde plaats op de ranglijst met gelijk aantal punten als Volewijckers. Zwolse Boys, dat in het Oos ten tegen AGOVV speelde, had ditmaal geen gelukkige dag en verloor met 13. HSC versloeg Achilles in de Noordelijke afdeling en klom daarmede enkele treden op de ranglijst. Be Quick wist met één goal verschil Velocitas haar meerderheid op te leggen en daardoor Sneek voorlopig voor bij te streven In het Zuiden wist hekkenslui ter Kerkrade door een overwin ning op RBC van de onderste plaats af te komen en Sitt. Boys en Helmondia achter zich te laten. WEST I Sparta 9 S 2 1 14 Blauw Wit 9 5 2 2 12 üermes-DVS 9 4 3 2 11 D. O. S. 8 3 4 1 10 K. F. C. 9 5 0 4 10 Haarlem 9 3 2 4 8 V. S. V. 9 2 4 3 8 Feijenoord 9 3 1 5 7 A. D. O. 9 3 0 6 6 Zeeburgia 8 0 2 6 2 WEST II Ajalc 8 8 0 0 16 Volewijckers 9 4 3 2 11 R. C. H. 9 4 3 2 11 E. D. O. 9 4 2 3 10 Xerxes 8 2 4 2 8 H. B. S. 9 2 4 3 8 Neptunus 8 2 2 4 6 D. W. S. 9 2 2 5 6 S. V. V. 7 1 2 4 4 't Gooi 8 2 0 6 4 OOST Ensch. Boys 9 6 1 2 13 Heracles 9 5 2 2 12 Enschede 9 4 3 2 11 A.G.O.V.V. 9 4 3 2 11 Hengelo 9 3 4 2 10 Zwolse B. 9 4 1 4 9 Wageningen 9 3 2 4 8 N. E. C. 9 2 3 4 7 Quick N. 9 1 3 5 5 Go Ahead 9 1 2 6 4 NOORD Heerenveen 8 8 0 0 16 Be Quick 9 5 1 3 11 Sneek 8 4 2 2 10 Leeuwarden 7 3 2 2 8 H. S. C. 8 3 2 3 8 Frisia 8 3 2 3 8 G. V. A. V. 8 2 3 3 7 Velocitas 8 3 1 4 7 Achilles 8 2 0 6 4 Friesland 8 0 1 7 1 ZUID I 8 5 2 11 Limburgia 8 5 2 11 Brabantia 8 4 3 9 V. V. V. 8 4 3 9 R. B. C. 9 4 4 9 M. V. V. 8 3 2 3 8 N. O. A. D. 8 2 3 3 7 Kerkrade 9 3 1 5 7 Sitt. Boys 8 3 0 5 6 Helmondia 8 2 5 5 Voor een uitverkocht Sparta-huis werd Zaterdagmiddag de jaarlijkse wedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker gespeeld tussen het Rotterdams elftal en de Rest van Nederland. Het Rotterdams Elftal won met 21, nadat de rust met 10 voorsprong was ingegaan. De doelpunten werden gemaakt door Steenbergen voor de pauze, door dezelfde speler in de tweede helft, en tenslotte door Roosenburg voor de Rest van Nederland. Het begin van de wedstrijd was voor de Rotterdammers, die dade lijk een hoog tempo inzetten en de verdedigers van het bondself- tal handen vol werk gaven. De nieuwelingen van Tuyl en van der Sluis doorstonden deze vuurproef echter goed. Het spel van van der Sluis was in deze periode zelfs betrouwbaarder te noemen dan dat van de geroutineerde Schijvenaar. Lang hield het Rotterdamse of fensief echter niet stand en wel dra trokken ook de bondsaanval- lers enkele malen naar voren, waar de duels tussen Roosenburg en Terlouw meestal door de robuuste Spartaan werden gewonnnen. Het ingrijpen van Terlouw's helpers Everse en Hey was in den beginne nogal onzeker en het was maar gelukkig voor de doelman Land man, dat de voorhoede van het Bondselftal er in de eerste helft zo weinig van terecht bracht. De linkervleugel, Clavan-van der Bo- gerd' was wel actief, maar het schieten was van beiden slecht. Op rechts, tussen van der Tuyn en Michels, wilde de combinatie niet vlotten. De onvoldoende steun die van der Hart deze vleugel gaf, was een der oorzaken. De A- jacied werkte hard, maar zijn plaatsen was slecht, terwijl Spei in de breedte de aanval vaak zo lang ophield, dat elke voorhoede- speler inmiddels gedekt stond. N. Steenbergen opent de score De aanvallen van de Rotterdam mers, hoewel niet meer zo veel vuldig als in het allereerste begin, waren steeds gevaarlijk doordat het stuwende werk van de nati onale kanthalves de Vroet en van Schijndel alle vijf de voorwaart- sen in staat stelde „mee" te gaan. Het eerste doelpunt, waarmee Rot terdam in de 18e minuut de lei ding nam, was dan ook het werk van de gehele voorhoede. Heyster bracht de bal op, uit de volgende voorzet kwam het leder bij den Boer, die ineens doorzond naar de rechter-vleugel waar Schrumpf. na een korte dribble naar binnen plaatste. Hier stond van Steen bergen klaar om ineens en hard langs Kraak te schieten. Nog geen minuut later dachten we de ge lijkmaker te kunnen noteren. Roo senburg was alleen doorgebroken, op het laatste moment gaf hij door naar van der Bogerd, die gelijk met Landman bij de bal was. De Utrechtenaar wist de keeper de bal te ontfutselen en wilde hem rustig in het verlaten doel plaat sen, maar Hey had het gevaar ge zien en kon op de doellijn redden. Het bondselftal bleef nu voortdu rend iets sterker, maar het af werken van de aanvallen liet veel te wensen over. Er werd getreu zeld met schieten en het plaatsen bleef slecht. Bovendien was de Rotterdamse verdediging, Everse uitgezonderd, langzamerhand in gespeeld geraakt en behalve Ter louw greep ook Hey steeds goed in. Achter dezen stond een Land man in uitstekende vorm en met het geluk aan zijn zijde. In het Antwerpse Sportpaleis werden Zaterdagavond internatio nale wielerwedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: Koppel wedstrijd voor amateurs over 25 KM: 1. CeunenEnghels (Belg) 31 m. 12.4 sec.; 7. HijzelendoornVinken (Ned.); 11. Wagtmansv. Elshout (Nederl.). Wedstrijd achter tandems voor profs (15 KM): Eindklassement'. 1. Ockers 4 pt., 2. Van Vliet 5 pt., 3. v. Steenbergen 9 pt. Op de jaarvergadering van de Britse Wielerbond te Londen werd besloten de organisatie van de we reldkampioenschappen voor 1951 aan te vragen. IJSHOCKEY H.H.IJ.C. verliest te Parijs Voor de competitie om de West- Europacup speelde H.H.IJ.C. Zater dagavond te Parijs zijn eerste wed strijd. De ontmoeting, welke ging tegen de Parijse club Racing werd met 54 door de Fransen gewon nen. De tussenstanden luidden: 3-2, 1—1, 1—1. In het Spata-stadion te Rotterdam werd Zaterdag de jaarlijkse voetbalwedstrijd om de gouden onafhankelijkheidsbeker gespeeld tussen het Rotterdams elftal en de Rest van Nederland. De Rotterdammers wonnen met 21Kraak, de doelverdediger van de Rest van Nederland, wordt voor de eerste maal gepasseerd. Rotterdams elftal wint met 21 van de Rest van Nederland. De tweede helft begon met een sensationeel doelpunt van van Steenbergen. Kraak's fout Kraak speelde in het bondsdoel een rustige wedstrijd. Hij maakte echter één grote fout, die dan ook een doelpunt tot gevolg had. Toen hij een kalm schot van de rechtervleugel onderschepte, wilde hij de bal naar de vrijstaande van der Bogerd plaatsen. Zijn drop kick was echter slecht van lengte en in plaats van bij de DOS-man belandde het leder nu voor de voe ten van de Feijenoord-rechtsbin- nen van Steenbergen. Deze be dacht zich geen moment en schoot onmiddellijk hard en hoog in. Kraak schrok en rende terug, deed met een tijgersprong nog een ver twijfelde poging de bal over de lat te stompen, maar kon er niet bij en er bleef niets anders over dan de bal uit het net te halen. Plotseling veranderde nu het meer af. aspect van de wedstrijd. De sa menhang in de bondsploeg, voor rust volkomen zoek, was er ineens. Het plaatsnemen ging beter, swit ches lukten, kortom, het elftal liep. Na tien minuten kwam als belo ning hiervoor een mooi doelpunt. Een door de achterhoede wegge trapte bal werd door Clavan op gehaald, die er meteen tussenuit trok, langs de lijn. Op de hoogte van het straf schopgebied volgde een afgemeten voorzet, juist voor de voeten van de goed meegekomen Roosenburg, die ditmaal Terlouw te vlug af was en ineens inschoot, hard en laag, onhoudbaar voor Landman, vloog de bal in het doel. (21) Het eerste resultaat van het herstel van de bondsploeg was er. Het zag er naar uit, dat ook de gelijkmaker zou komen, maar hoe wel het spel zijn frisse karakter hield, het bleef bij één doelpunt. De Rotterdammers hadden hun kanthalves, de Vroet en van Schijn del terug geroepen en hoe Clavan ook goochelde, hoe goed de swit ches tussen van der Tuyn, Roosen burg en Michels nu ook lukten, Rotterdam hield stand. Het leek wel of Terlouw drie lichamen had, overal was hij en steeds was het een been of het hoofd van de nationale spil, dat de voortdurende aanvallen stuitte. Ook Landman kreeg het druk, maar hij was, evenals, zijn clubgenoot voor hem, onvermurwbaar. Tot het einde toe bleef het tempo hoog en de span ning steeg met de minuut, maar het Rotterdams elfal had de voor sprong eenmaal en stond deze niet Doelverdediger Landman is op zijn hoede tijdens een aanval van de ,.Rest". Links van der Tuyn tussen Hey (voor) en de Vroet. Everse (op de achtergrond) kijkt in spanning toe. 'd Spitse manier, niet? 'n Echte proever, die 't zo doek Korte trekjes, de rook „spoelt" door de mond; wordt zelden uit gestoten. Van zulke fijn proevers komt het gezegde: Hoe je 'I doet... mei Mascotte gaat-ie goed De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden voor de En gelse league luiden: Eerste Divisie: ArsenalCharlton Athletic 23 BirminghamFulham 11 Bolt. WanderersManch. City 30 BurnleyPortsmouth 21 ChelseaEverton 32 Derby CountyNewc. United 10 gestaakt (kwartier voor einde) LiverpoolAston Villa 21 Manch. UnitedMiddlesbor. 20 Stoke CityHuddersf. Town 00 SunderlandWolverh. Wand. 31 West Bromwich Alb.-Blackpool 12 gestaakt (kwartier voor einde) Tweede Divisie: BarnslyBrentford 01 Coventry CitySh. Wednesday 10 gestaakt (18 min. na rust) Grimsby Town—Tott. Hotspur 23 Leeds UnitedChesterfield 00 Luton TownHull City 03 Preston N. EndLeic. City 21 Queens Park RangersBury 10 Sheff. UnitedCardiff City 20 SouthamptonPlym. Argyle 33 Swansea TownBradford 20 West Ham Un.-Blackb. Rovers 0—2 De inhaaldag heeft Always Forward benut door met een 20 zege op Terrasvogels de leiding over te nemen van de Racing- club uit Den Helder. We troffen de zwartwitten echter niet in kampioensvorm, doch het betere doorzettingsvermogen van hen gaf in deze wedstrijd, waarin de gasten technisch beter waren, de doorslag. De beide doelpunten, in de eerste helft van de strijd gescoord, bleken achteraf de enigen van de wedstrijd te zijn. Kansen tot verdere score kwamen er nog wel, doch noch Forward noch Terrasvogels, de laatste ondanks elfmeterschop, slaagden hier in. Terrasvogels, de club die enige weken terug een vergeefse reis naar Hoorn maakte door de ge weldige regenval op die dag, trof het nu beter, in zoverre althans, dat de strijd nu wel kon doorgaan; verder had ze alles tegen. De beide doelpunten, door Forward vrii spoedig na de aanvang van de strijd door Eeken en Hart ge maakt, ontstonden voor een groot deel door fouten in de. defensie van de gasten, juist in een periode waarin zij qua spel superieur waren aan de zwartwitten en toen zij vlak voor de rust een kans kregen uit een penalty de achter stand te verkleinen, werd de bal Als een bliksemschicht was Guus Drager z'n potige bewaker v. d. Kuilen voorbijgeflitst en op hetzelfde moment wist Neder lands jongste internationaal, Timmermans, wat hem te doen stond. Vlug spurtte hij naar voren en precies op maat kwam de bal voor zijn voeten. Even een handige schijnbeweging en de hele Twentse verdediging was uit positie gespeeld, toen ging de bal geheel onverwacht naar Van Geen en voor de tweede keer kon de moedige Koers de bal uit het net halen, 02. Voor de jubilerende Twentenaren betekende dit doelpunt reeds de genadeslag, want zowel in techniek als in lichaamsbeheersing was de Bondsploeg de meerdere van haar tegenstander. BRABANT—LIMBURG 4—2 BREDA, 20 Nov. De in het kader van de feestviering van het 50-jarig bestaan der afdeling Nrd.- Brabant van de K.N.V.B. gespeelde wedstrijd BrabantLimburg, is door het Brabantse elftal met 42 gewonnen. En verdiend gewonnen. Het krachtsverschil der elftallen was niet groot, maar het tikje meer techniek en tactiek der Brabanders heeft de doorslag gegeven. Een an der doorslaggevend element is het betere spel van de Brabantse voor hoede geweest. De spannende en interessante wedstrijd begon sensationeel, want al na een minuut had rechtsbinnen Weenink (Brabantia) Brabant de leiding gegeven. Meer speciaal door het uiterst attractieve en positieve spel van Rijvers bleef Brabant in de aanval, en kon de NAC-er voor het tweede doelpunt zorgen. Na 20 min. scoorde Verdonschot op zeer handige manier het eerste Limburgse tegenpunt (21), daarna werd gedraaid. 3 min. na de hervatting bracht v. Melis de stand op 31 en daarna op 41. Tot een kwartier voor het einde was Brabant het meest ge vaarlijk, daarna kreeg de Brabantse achterhoede het echter zeer hard te verduren, Maessen verkleinde 10 min. voor het einde de stand tot 42. Bij Brabant hadden de PSV-ers Steiger, van Elderen en Bakers verstek laten gaan. Voor hen vielen resp. in Kools (NAC), Mathyssen (Longa) en Mommers (Willem 2). De laatste bleek een uitstekende vervanger. Bij Limburg was Adang (Bleyer- heide) niet van de partij. Hij werd vervangen door Maessen (Maurits). In de eerste tien minuten kwam dat overwicht niet zozeer tot uit drukking, ook al doordat bij de groenen het verband wat zoek was. De 'grotere activiteit op het mid denveld van Timmermans en de jonge Krommert (DOS), deed ech ter al spoedig de balans in het voordeel van de Bondsploeg door slaan. In zekere zin was dat ook niet zo moeilijk, want het Twent se magische vierkant, allen van de Enschedese Boys, kon zich bij het hoge tempo niet aanpassen. Toch kreeg Saris het de e.erste tijd drukker dan zijn overbuurman. Reeds na zes minuten kwam Schol ten (Tubantia) alleen voor onze reserve-doelman, maar op het be slissende moment kon de Henge- loër zijn zenuwen niet de baas. Langzamerhand geraakte de Bonds ploeg meer ingespeeld en meteen kwam de Twentse verdediging in moeilijkheden. Timmermans dwong van Möring een corner af, die door v. d. Gijp, samen met Krom mert, de gevaarlijkste vleugel, scherp genomen werd. Möring bracht met zijn hoofd enige op luchting, maar de boogbal, die van Houwelingen retour gal vond van Geen op de juiste plaats, 01. Direct na dit doelpunt kreeg Mod- dejonge Jr. een mooie kans uit een harde voorzet van Koenders, maar de Enschedeër, die er pas na de rust beter inkwam, liet zich door Saris verschalken. Nog voor het half uur om was vergrootte de Bondsploeg haar voorsprong en weer was Van Geen de maker, maar Drager en Timmermans leg den de basis. Evenals na de eerste treffer begon Twente ook nu een serie stormlopen; een tweetal cor ners was het resultaat, maar een doelpunt kwam er niet van. Ook een kogel van Albers leverde niet het gewenste resultaat op, terwijl Koers aan de overzijde een kanjer van Krommert onschadelijk maak te. Twee minuten voor de rust kwam het eerste tegenpunt. In zijn ijver had Huybregts Koenders binnen het beruchte gebied in de rug geduwd en de toegestane straf schop werd door v. d. Kuilen hard in de hoek geschoten De tweede helft was nog maar nauwelijks begon nen, toen Drager helemaal naar de middenvoorplaats geswitcht een voorzet van v. d. Gijp keihard in kopte. De Twentenaren begon nen na dit doelpunt merkwaardi gerwijze beter te spelen en Saris kreeg het even druk om schoten van Moddejonge, Koenders en zelfs linkshalf Klaver uit de hoeken te grabbelen. Tenslotte moest hij toch zwichten voor een harde schuiver van Moddejonge, die in zijn alleen- tje de hele verdediging uit haar verband speelde. Toen deze zelf de speler kort voor het einde ech- dering: ter alleen voor Saris kwam te staan, schoot hij meters naast, zo dat de Bondsploeg verdiend met 32 won. Eén wrange bijsmaak was er aan deze jubileumwedstrijd. De opge stelde Heracles-spelers hadden n.l. te kennen gegeven, dat ze niet wensten mede te spelen, daar de opstelling van hun clubgenoot, F. v. d. Veen, de oud-internationaal, door de KNVB was geweigerd. «ij;: li- Te Breda werd op het N.A.C.-terrein de voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Brabants en een Limburgs elftal. De gast heren wonnen de wedstrijd met 42. Doelverdediger Kools van het Brabants elftal in actie tijdens een aanval der Limburgenaren.1 zwaar beschadigd! hard tegen de paal geschoten. We willen de enkele goede kansen, die zij voor het Forwarddoel lie ten passeren, dan nog buiten be schouwing laten, want ook later bleek, dat hun voorhoede niet sterk was in het benutten van kansen. Voor de gasten is dit zeer jammer, want hun spelopbouw, techniek en positiespel vielen zeer zeker te roemen. Forward was in dit opzicht haar mindere en moet ongetwijfeld ver beneden haar spel, als b.v. tegen Kinheim, gebleven zijn. De oor zaak hiervan kan niet toegeschre ven worden aan de plaatsvervan ger van Henk Pieterse, want Duin- maijer heeft een zeer goede en actieve partij gespeeld. Het vlotte niet al te best in de Forward-aanval. Telkens weer zat de goed spelende spil der gasten er tussen en wanneer het eens wel goed ging, dan werden de aanvallen door buitenspel onder broken. Eenmaal, en dat was vlak voor het einde, was het de doel man echter, die de bal, een schot van Hart, er werkelijk op pheno- menale wijze uithield. De strijd begon zeer snel en toen na enige vergeefse aanvallen van beide kanten Forward het weer eens probeerde, dacht de rechtsback de situatie te redden met op zijn doelman terug te spe len, doch plots zat Eeken er tus sen, die het duel met de inmid dels uitgelopen doelman won en scoorde (10). Na nog enige tijd van gelijk opgaand spel komt Terrasvogels overdonderend opzetten en ont stonden er enige gevaarlijke mo menten voor het Forwarddoel, doch doelpunten bleven uit. Toen Forward het weer eens probeerde, had ze na enige vergeefse pogin gen meer succes. Het was na goed doorzetteri van Duinmaijer, toen Hart de bal kreeg toegespeeld en deze langs de uitgelopen doelman knalde (20). Terrasvogels gaf de moed nog niet op, doch het wilde niet luk ken. De achterhoede van de zwart witten met in laatste instantie de Vries, wist van geen wijken en toen vlak voor de rust de penalty kwam, liet Terrasvogels ook deze kans nog onbenut door tegen de staander te schieten. Na de thee was het spel vrij veel minder dan daarvoor, vooral van de gasten, die him opstelling nog gewijzigd hadden door de linksachter op de rechtsbinnen plaats te zetten, doch ook dit mocht niet baten. Vlak tegen het einde maakte Forward nog een doelpunt, doch de scheidsrechter annuleerde dit wegens buitenspel. PIET KNIjNENBURG ZWAAR GEWOND Bij de Zaterdag gehouden be- trouwbaarheidsrit. „De Zuidhol landse grensrit" van de KNMV. is de bekende motorrijder Piet Knu- nenburg uit Wassenaar het slacht offer geworden van een aanrii- Onder Lange Ruige ".Veide. na bil Woerden, wilde Knijnenburg op een vrij smalle weg de motor met zijspan van de hr. v. Schaick uit Oudewater passeren. Daarbii slipte hij echter, waardoor hii met de ziispan in botsing kwam en vervolgens tegen een boom reed. Met een hersenschudding en vrij ernstige schaafwonden werd Knijnenburg naar het ziekenhuis Westeinde te Den Haag overge bracht. De heer van Schaick geraakte met zijn duopasagier in de langs de weg gelegen wetering. Zii kon den echter spoedig op het droge worden gebracht. Zii liepen geen letsel op. Beide motoren werden De grote verrassingen van gis teren in de 2e klasse A van West I is de keurige overwinning van Volendam op AFC, en dat nog wel in Amsterdam. De wijdbroe- ken hadden de zege dubbel en dwars verdiend, want AFC had de volledige medewerking van vrouwe Fortuna en zonder deze hulp zou de nederlaag heel wat sprekender zijn geweest. DWV sloeg hekkensluiter Rapiditas met sprekende cijfers, terwijl Zaandijk en Spartaan de punten deelden. De stand van 2 A ziet er thans als volgt uit: Elinkwijk HVC DWV De Spartaan AFC Volendam UW Vriendenschaar Alcmaria Zaandijk Rapiditas In 2 B had ZFC niet al te veel moeite met TOG. De Zaandam mers zegevierden met 30, en TOG verhuisde door dit resultaat naar de laatste plaats. OSV hand haafde haar reputatie van onge slagen leider en sloeg WFC. Her cules won de derby tegen haar stadgenoot Velox. De stand van 2B onderging hierdoor, vooral on der aan de lijst, wel enige veran- OSV West Frisia W'graafsmeer Stormvogels Hercules ZFC Velox WA WFC TOG 9 6 3 0 15 9 8 8 10 9 10 8 8 9 Eindelijk is het Always Forward dan gelukt de leiding in de 3e kl. A te veroveren en tevens haar ongeslagen record te handhaven. De Hoornaren versloegen Terras vogels met 20 en bezitten thans bij eengelijk aantal gespeelde wed strijden een punt meer dan HRC. Al moge de weg naar het kam pioenschap dan nog lang en moei lijk zijn, zeker is toch, dat For ward zich thans duidelijk heeft opgewerkt tot een der meest ge duchte candidateh voor de titel in 3 A. Doordat DIO met flinke cijfers van Schagen verloor, werd de Haarlemse club vaster op de on derste plaats gedrukt. Tegen de verwachting in deelde Vitesse op eigen terrein de punten met Kinsheim en speelde op die manier in de kaarten van For ward en HRC. De stand van 3 A ziet er thans als volgt uit: Alw. Forward HRC APGS Beverwijk Vitesse SDW Kinheim Schagen Zilvermeeuwen Terrasvogels DIO In 3 B won ZSGO op het nip pertje van IW. QSC kon precies genoeg doelpunten bijeengaren om GVO te overwinnen. Halfweg ver loor eervol van ZW en Kenne- mers toonde een kampioenscandi- daat te zijn door ADO in eigen huis geen kans te geven. De stand van 3 B is thans: QSC 8 6 1 1 13 ZSGO 8 5 2 1 12 Kennemers 8 4 2 2 10 ZVV 8 4 2 2 10 IW 8 3 14 7 Succes 8 3 14 7 GVO 8 14 3 6 ADO 8 13 4 5 DTS 8 2 15 5 Halfweg 8 2 15 5 Het Hoornse Hollandia kreeg in Den Helder tegen de gelijknamige club een bittere pil te slikken. Met 41 wonnen de Nieuwedie- pers en plaatsten zij zich opnieuw op het eerste plan Met dezelfde cijfers won de leider Velsen van KW. WE nam zowaar DEM voor haar rekening, en DCG had zeer veel moeite met WMS, doch wist tenslotte toch de volle winst in de wacht te slepen. De stand van 3 C ziet er nu als volgt uit: Velsen DCG Helder OWO DEM WMS KW Hollandia WE Alkm. Boys Bloemendaal Schoorl verraste in 4 A vriend en vijand door Oudesluis een 20 nederlaag toe te brengen. W. Waard en Vrone kwamen niet tot een beslissing en BKC plaatste zich met één slag aan de kop van deze afdeling door Bergen met niet minder dan 38 te verslaan. Ziehier de stand van 4 A. 7 6 1 0 13 7 5 2 0 12 7 4 3 0 11 8 2 6 0 10 7 2 2 3 6 8 3 0 5 6 7 2 1 4 5 7 2 1 4 5 7 2 1 4 5 8 1 3 4 5 7 1 0 6 2 BKC 8 6 1 1 13 Grasshoppers 7 5 1 1 11 Texel 7 3 4 0 10 Watervogels 7 4 2 1 10 Bergen 8 4 2 2 10 W. Waard 8 2 3 3 7 Oudesluis 8 1 4 3 6 Vrone 8 2 2 4 6 Sehoorl 8 1 1 6 3 N. Niedorp 7 0 0 7 0 Aller ogen waren gericht op St. George en Zouaven. Beide clubs verloren! De eerste met slechts 01 van Berdos (dat plannen schijnt te hebben); en de tweede met 24 van WW, dat thans in puntenaantal met de leider RK AFC gelijk staat, doch.... twee wedstrijden meer heeft gespeeld. Het is jammer, dat in deze afde ling de stand een beetje onover zichtelijk is geworden door het nogal grote verschil in het aantal gespeelde wedstrijden, Hier is de stand van 4 B: RKAFC 6 4 2 0 10 WW 8 5 0 3 10 Purmerend 6 3 3 0 9 Berdos 8 4 0 4 8 ZAP 6 3 0 3 6 West Friezen 5 2 1 2 5 Andijk 6 2 1 3 5 St. George 7 2 1 4 5 Zouaven 7 2 1 4 5 De Rijp 5 0 1 4 X En tenslotte de 4e klasse C. Zo wel HSV als Limmen hadden een zwarte dag. De Heiloo'ers verlo ren in eigen huis met 03 van CSV, dat thans de leiding heeft. Limmen hield zich kranig in de uitwedstrijd tegen RCZ, doch moest toch met 32 aan het kort- se eind trekken. De stand luidt: CSV 9 6 X 2 13 RCZ 9 5 2 2 12 wsv 6 5 1 0 11 Randers 7 4 1 2 9 Assendelft 8 4 1 3 9 HSV 8 3 1 4 7 Zeevogels 8 2 X 5 5 Energia 6 2 0 4 4 Limmen 8 X 2 5 4 Schellingwoude 7 0 2 5 2 Blokkers is in gegaan. Dat is waarbij tevens in 1C, het kra de onverwachte van SVW op V barende uitsla tamelijk verra: Dat de nederl! tegen Westzaan verwacht kwam in ons blad van Westzaan is dit vorig seizoen; terrein halen de al wat punten, weer verloor, al 3—1 tegen USV begint het er nu te zien en de ka met het troosteloo gelende Broek in gint men in De voelen. Bovenaan de kopgroep Meervogels A. haar ernst is, doe wedstrijd tegen 21 zege om te terrein werd keurd. De Kali op die manier lijke achterstand USVU Meervogels A. SVA ODIZ Beemster Westzaan Uitgeest PSCK DREO Br. in Waterl. In 1B meldden nederlaag van Strandvogels. He nederlaag voor bewoners, een ne weer een punt bij een zegevierer fraaie wijze in terug wees. De Strandvogels is een bewijs, dat d stevig van plan zij uit de lagere ref zetten. Sporters achterop en in Mee gisteravond met zichten deze vooi uitslagen hebben Onderaan heeft eind gedistancieeri plaats, waarop th perspectief KGB nederlaag in Hoo is daar de hoofdoi wordt nu toch „ki Bovenkarspelaren hun draai maar den. DINSDAG 22 HILVERSUM I 24.00 AVRO. 7 00 nieuws, 7.15 7.30 sluiting; 8.30 dio ochtendblad, ten, 9.03 gramofooi de vrouw, 9.35 gr; 10.00 morgenwijdi lair concert, 10.50 ren, 11.00 trio, 11 ken ,12.00 dansmu dedelingen, 12.33 i land. 12.40 orgelspi 13.15 Metrooole or mofoonmuziek, vrouw. 14.30 zang gramofoonmuziek causerie, 16.30 slu: derkoor, 17.45 rege 18.00 nieuws, 18.15 voor de strijdkracl de kinderen, 19.05 wing, 19.20 fanfai Paris vous parle foonmuziek. 20 0C actualiteiten, 20.15 gramma, 21.30 E 21.45 buitenlands dansorkest, 22.25 b 23.00 nieuws, 23.15 24.00 gramofoon: HILVERSUM n 24.00 KRO. 7.00 nieuws, 7. en liturgische kalt ting, 8.30 nieuws, muziek, 9.00 weer waterstanden, 9.3' 10.00 voor de kind mofnonmuzi°k. 11 11.00 gramofoonmi de ziele luistert", 1 muziek, 12.00 Ange concert. 12.30 med lunchconcert, 12. 13.00 nieuws en k 13.20 lunchconcert koor, 14.30 voor c schoolradio. 15.30 voor de zieken, 16. voor de jeugd, 17 orkest, 18.20 spor radio volksunivt nieuws, 19.15 act; „dit is leven", caus kwintet, 20.00 nieu wone man zegt e 20.12 radio philhai „katholiek overli 21.05 radio philhai volg), 21.35 kame 22.20 Sint Caet avondgebed en lit der, 23.00 nieuws, caal kwartet en pj BRUSSEL 322 1 foonmuziek, 12.30 12.32 orkestmuziel 13.15 gramofoonm 17.05 nieuws, 17.15 17.20 Franse les, 1' mofoonmuziek, causerie, 18.30 vi 19.00 nieuws, 19.30 19.50 politieke t hoorspel. 21.20 om: actualiteiten, 22.01 gramofoonmuz., 22.5523.00 gram< BRUSEL 484 Tv orkest, 13.00 nieu 14.50 en 17.10 gr 17.40 pianoconcer foonmuziek. 19.0 19.40 gramofdonm roeporkest, 20.30 21.45 en 22.15 grai

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 4