Nieuw Terreur in Oost-Java en GELD Oorzaak van Dakota-ramp nog niet bekend Zorgwekkende toestand in de negara Pasundan V.N. aanvaarden resolutie over atoomenergie Invoer van ijzer en staal binnen enkele dagen vrij neemt steeds meer toe iaat HUIZEN West-Duitsland aanvaardt verplichtingen Ruhr-statuut :maar 0.70 per pond 1.00 per pond 1.80 per pond 2.20 per pond larten, Hammen, »n enz. te Oudkarspel Meubilaire en andere goederen K VOOR Geschenken Donderdag 24 November 1949 45e Jaargang No. 1 1726 Kinderen worden waarschijnlijk in Tunis begraven Ramp „Nijmegen in het Lagerhuis Demontage in Berlijn wordt stopgezet Hermann Göring- werken worden gedemonteerd Premier vreest ongeregeldheden Mr. van Heuven Goedhart dient de Russen van repliek Lilienthal neemt ontslag Uit de Bei-Lux Economische Unie Mr. van Maarseveen bij overdracht in Indonesië Kroniek en Kritiek Chinese delegatie wordt niet erkend Vakcentrales vragen loonsverhoging de van slecht lie U te smal de boorden vaar de mou- kort van zijn. stelt U thans jrrect zittend sende Pyama >rijs te laten jken in onze en overtuigt elen die een ;1. 3155 alkmaar 1. Kolfbaan van de heer VAN LIEMPT, op 28 NOV. a.s., es n.m. 1 uur precies, o. linnenkasten, tafels, toelen, 1- en 2-persoons pikanten. huishoude- ike artikelen zoals glas- n aardewerk enz. enz. lette goederen kunnen iigebracht worden Vrij - ag en Zaterdag, voor de ag van de verkoop. Deurw. VAN HU1T Schagen 12-00 16.50 31.85 :jes 1250 sters ri.oo 22.00 EN 19-50 21.50 1810 21.50 alkmaar ;ten!" Nu werd Grete roeg ze. „Niets, lieve", ontkleden, want het it, Peter, zeg op, wat ch Peter lachte maar in. Grete barstte haast :e. „Waarom vertel je> Doch Peter trok er laap en droomde even in een stoel naar hem niet slapen. „Wat zou „Waar heeft hij het Tat? Wat? Wat?" Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief Incasso. Advertentie-tarief' per editie 16 et. per m.m., minimum f 2.50; tn alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct„ resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Laat 221, teL 2046 (2 Üinen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K2240 OSLO, 23 Nov. (Reuter en A.P.) In het Rijksziekenhuis te Oslo was men heden onder toezicht van de politie doende met het identifice ren van de slachtoffers van de ramp met de Dakota van de Aero- Holland. Vrijwilligers van de bur gerwacht belastten zich vanmor gen met het bergen van de laatste drie lijken uit het vliegtuigwrak terwijl anderen de in de boerderij „EIgtongaard" ondergebrachte lij ken naar het ziekenhuis vervoer den. Men verwacht, dat het iden tificeren van de omgekomen kin deren niet moeilijk zal zijn. De politie is in het bezit van aller paspoortfoto's. Waarschijnlijk zullen de lijken der kinderen naar de respectieve tehuizen in Tunis overgebracht worden voor begrafenis aldaar. De Aero-Holland heeft een vlieg tuig voor het transport ter be schikking gesteld. M. S. Kamminga, inspecteur van de Rijksluchtvaartdienst, heeft vandaag de Noorse commissie van onderzoek bijgestaan bij haar werkzaamheden op het toneel van de ramp. De commissie heeft de gehele dag gewerkt, maar kon nog geen inlichtingen over de oorzaken van het ongeluk verstrekken. Volgens berichten uit het sterf huis, waar de lichamen van de 34 slachtoffers thans verzameld zijn, zouden drie polshorloges gevon den zijn, die echter aiie op ver schillende tijdstippen stilstonden. Men verwacht, dat horlogemakers zullen uitmaken of zij afgelopen zijn of door schokken niet meer liepen. Izaak Allal maakt het goed Izaak Allal, de enige overleven de van de ramp, had een goede Lord Pakenham, de Britse mi nister van Burgerluchtvaart, zou, naar gisteren in het Britse Lager huis is verklaard, „zeer bezorgd zijn' over de beschuldiging, dat hij, Pakenham, trachtte de gehele verantwoordelijkheid voor de ramp met de „Nijmegen" te leggen op gezagvoerder Parmentier. De minister is er van overtuigd dat geen lid van het personeel van de luchtverkeerscontrole of de meteorologische diensten enige verantwoordelijkheid voor het on geluk draagt en verlangde vurig, dat geen van hen door het leven zou gaan met een dergelijk „odium" op zich geladen. Anthony Eden, de plaatsverv. leider van de oppositie zeide. dat het overbodig was een onderzoek te laten instellen als de minister toch een tegengesteld standpunt zou kunnen innemen. Hij vroeg of het ooit wel eens was voorge vallen, dat een minister, wanneer hij het niet eens was met het rap port van een door hem zelf inge stelde commissie, hiervan in het parlement geen verklaring had gegeven. Attlee beantwoordde deze vraag niet. Het conservatieve lid Anthony Marlowe vroeg op welke gronden Lord Pakenham, die de getuigen niet gehoord had, zichzelf beter in staat achtte om over de getui genissen te oordelen dan het Hof van onderzoek. Het antwoord luidde: „de minister mag toch zeker een mening hebben?" nacht. De dokters die hem onder behandeling hebben zijn van me ning dat hij slechts enige dagen rust nodig heeft, om alle nadelige gevolgen van het door hem mee gemaakte te boven te zijn. Hij zal door de politie worden verhoord zodra de dokters toestemming ver lenen. Zijn wonderbaarlijke red ding wordt thans toegeschreven aan het feit. dat hij zich op het toilet in de staart van de machine bevond toen het ongeluk gebeurde. Meer dan 40 uren heeft hii. met zijn gezicht tegen de grond ge drukt, tussen de lijken van de andere inzittenden gelegen. Toen men hem vond was hii door en door nat. De eersten, die bij de plek van de ramp kwamen waren Thorolf Hagen en Hilding Martensen. Toen zij door de staart van het wrak keken, konden zii Izaak zien, die door een alumimumplaat met zijn gezicht tegen de grond gedrukt werd. Hagen ging weg om hulp te ha len, terwijl Martensen trachtte in het staartstuk van het toestel te komen. Toen dit hem niet lukte, probeerde hij de jongen uit het wrak vrij te maken. Izaak hielp hem daarbij zoveel hij kon. Na 20 minuten had Martensen de knaap in zijn armen. „Hij zei iets, dat ik niet begreep", vertelde Martensen later, „maar wat ik wel begreep was zijn lach". De jongen beefde over het ge hele lichaam toen hij in de armen van Martensen lag. Even later, toen er hulp was gekomen, hoorde men hem in het Frans zeggen: „Ik ben goed, alleen mijn arm doet een beetje pijn.... het vliegtuig ging maar in het rond Te 's-Gravenhage is van parti culiere zijde het initiatief geno men tot oprichting van een comité, dat ten doel zal hebben Izaak Allai geldelijke hulp te verlenen. Een woordvoerder van het Is raëlische ministerie van Buiten landse Zaken heeft vandaag te Tel Aviv namens zijn regering het volk en de regering van Noorwe gen bedankt voor de reddingspo gingen na het verongelukken van het Nederlandse vliegtuig met Joodse kinderen. Het wrak van de vermiste Dakota van de Aero-Holland. De wrakstukken der verongelukte machine op de plaats van de ramp. In het midden der foto een gedeelte van de romp. BONN, 23 Nov, (Reuter). Een geallieerde woordvoerder heeft verklaard, dat kanselier Adenauer thans definitief heeft toegestemd in toetreding van West-Duitsland tot het inter nationale gezagsorgaan voor het Ruhrgebied en aanvaarding van de verplichtingen van het Ruhrstatuut. Het gezagsorgaan plaatst de Duitse industrie in het Ruhrgebied onder internationaal toe zicht. Engeland, de Ver. Staten, Frankrijk en de Beneluxlanden zijn op het ogenblik lid van het orgaan. In het protocol wordt geen ge wag gemaakt van het Saargebied, waaruit mag worden afgeleid dat Duitsland er geen bezwaar tegen zal maken, wanneer dit gebied gelijktijdig tot de Raad van Euro pa wordt toegelaten. De geallieerden hebben zich be reid verklaard de demontage van ongeveer 15 ondernemingen op het gebied van de chemische en staal industrie te staken, waaronder de zes, die na de Parijse conferentie der Grote Drie zijn genoemd. Alle ontmantelingswerkzaamhe den t'e Berlijn zullen geheel wor den stop gezet. Het reeds gede monteerde materiaal zal niet ver der naar het buitenland worden vervoerd, maar zal misschien wor den gebruikt voor het herstel van de fabrieken. Beide partijen hebben bij de para fering van het protocol, Dinsdag avond door de hoge commissaris sen en dr. Adenauer, als haar me ning te kennen gegeven, dat het geen verdrag is en daarom niet de goedkeuring van het parlement behoeft. Behalve de kwestie van het Ruhrstatuut bevat dit protocol een tiental andere punten, waarop overeenstemming is bereikt. Het belangrijkste hiervan is dat de geallieerden toestemming geven tot de toetreding van West-Duits land tot de Raad van Europa als toegevoegd lid. BATAVIA, 23 Nov. (Aneta). De premier van Pasundan. Djum- hana, verklaarde in een interview, sprekend over de toestand in Pa sundan, Jhet volgende: „Na mjjn terugkeer hier te lande sta ik voor een binnenlandse toestand, die zeer zorgwekkend is." „Sedert de totstandkoming van de Negara Pasundan is de groep, die terugkeer naar de republiek voorstaat, altijd sterk geweest. Thans is de controverse tussen deze groep en die, welke de Negara wenst te handhaven, dermate toe gespitst, dat, indien deze toestand De Algemene Vergadering van de Ver. Nafies heef» mef 49 sfemmen tegen 5 stemmen (de Slavische landen) bij drie onthoudingen een resolutie aangenomen, waarin er bij alle landen op wordt aangedrongen effectieve internationale controle op de atoomenergie ten aanvaarden en een verbod van atoom wapenen mogelijk te maken. De Sowjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjin- sky had tevoren nogmaals ver klaard, dat de Sowjet-Unie bereid is internationale inspectie van alle atoommaterialen te aanvaarden, van grondstof tot afgewerkt pro duct. Volgens het Russische plan zou het inspectie-orgaan onder de juridictie van de Veiligsheidsraad moeten komen. In een rede van anderhalf uur zeide Wysjinsky o.m„ dat de Sowjet-Unie haar mi litaire installaties geheim moest houden zolang de V.S. een voor raad atoombommen hadden. Vol gens Wysjinsky, zou het door de assemblee goedgekeurde plan het gebruik van atoomenergie voor vredelievende doeleinden aan ban- Op het vliegveld Kemajoran bij Batavia arriveerde een gezelschap luchtvaartdeskundigen uit Thailand. Het gezelschap bij aan komst op het vliegveld den leggen. De behoefte aan atoomenergie voor dit doel achtte hij van geweldig belang. De be hoeften van de Sowjet-Unie wa ren geweldig maar de prestaties der Sowjet-Unie op dit gebied waren dat eveneens. Het leed geen twijfel dat de Sowjet-Unie ont zaglijke vorderingen op het ge bied van de atoomenergie voor vreedzame doeleinden zou maken. Hoewel Rusland het geheim van het atoomwapen meester was, al dus Wysjinsky. stond zii er niet temin op, dat het verboden en de atoomenergie in dienst van de vrede gesteld moest worden. Tijdens het debat over het Rus sische voorstel voor een vijfmo- gendheden vredespact en de ge zamenlijk door de V. S. en Enge land ingediende ontwerpresolutie inzake „de essentialia van de vre de" in de politieke commissie van de Assemblee van de Verenigde Naties, heeft de Nederlandse ge delegeerde, mr. van Heuven Goed hart de opmerkingen, die door de gedelegeerde van de Sowjet-Unie Arutiunian ten aanzien van de R.T.C. waren gemaakt, beant woord. Arutiunian had gezegd, dat de R.T.C.-overeenkomst een ac- coord was tussen „Nederlandse kolonialisten en verraders van het Indonesische volk". Mr. van Heu ven Goedhart noemde dit een „opvallend voorbeeld van ver draaiing van feiten". Hfj zeide: verziende Indonesi sche staatslieden, die een in open bare onderhandelingen gesloten overeenkomst, die hen volledige souvereiniteit geeft, hebben ver kozen boven een voortduring van een verwoestende strijd, worden door de Sowjet-Russische gedele geerde als verraders gekenschetst. Dit toont duidelijk aan, dat de Sowjet-Unie slechts tevreden is met een politieke situatie, waarin geen vrede-en geen overeenstem ming bestaan". voortduurt, het mogelijk is, dat in het land ongeregeldheden ont staan". Hij sprak de vrees uit, dat onverantwoordelijke benden ais de Darul Islam van deze twist gebruik zullen maken om grootscheepse ac ties te ondernemen. „Ontbinding van de Negara Pasundan op het moment, dat de souvereiniteit aan het Indonesische volk wordt over gedragen, zou reacties teweeg bren gen bij andere lgden van de B.F.O. en ook in het buitenland. Het bui tenland verwacht juist op dit mo ment stabiliteit, in het bijzonder in zulk een belangrijk gebied als West- Java. T.z.t. zal het volk van West- Java zich kunnen uitspreken of de Negara gehandhaafd dient te wor den of dat deze een andere vorm moet krijgen. Djumhana meende, dat Sukarno en Hatta zo spoedig mogelijk naar Batavia dienen te verhuizen, op dat, in plaats van Djogja, Batavia het centrum van de politieke en nationale activiteit zou zijn. Hij voegde er aan toe, dat, ofschoon Sukarno en Hatta nog niet verko zen zijn, men thans zekerheid heeft, dat zij de R.I.S. zullen leiden. Vrije prijzen voor kerstbomen De minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening heeft de prijzenbeschikking Kerstbomen 1946 ingetrokken. WASHINGTON, 23 Nov. (Reu ter). David Lilienthal heeft he den ontslag genomen als voorzit ter en lid van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie, al dus wordt door het Witte Huis medegedeeld. Het ontslag gaat in op 31 December. In een brief aan president Tru man schrijft Lilienthal. dat een van de voornaamste redenen voor zijn ontslagaanvrage is „vrijer te kunnen deelnemen aan de open bare discussie en openbare aan gelegenheden". De president heeft het ontslag „node en met de grootste split" aanvaard. SHAGTABAK WORDT DUURDER (Eigen bericht) De devaluatie Iaat zich thans ook op de tabaksprijs gelden met het gevolg dat dezer dagen het pakje shag 5 tot 10 ct. duurder zai worden. Vooralsnog ligt het niet in de bedoeling de prijs van rook- en pruimtabak te verhogen. De be paling van de regering, dat alleen de verhoogde inkoopsprijs mag worden doorberekend, leidt er toe, dat de winst voor de detaillisten per pakje gelijk blijft, doch gere kend naar het totale bedrag van de omzet, enigermate daalt. Onder de vrijstelling vallen nu ook de chemische fabrieken van Bayer te Leverkusen met inbe grip van het centrale laboratorium van de voormalige I. G. Farben. De voornaamste fabrieken waar de ontmanteling wel doorgang zal vinden, zijn de vroegere Hermann Goering Werke in de Britse zóne en de Badische Anilin und Soda- werke te Ludwigshafen (Franse zóne). Wat de scheepvaart betreft is aan Duitsland slechts toestem ming verleend zes vrachtschepen van meer dan 7000 ton te kopen of te bouwen. Duitse scheepswer ven zullen voorts schepen voor buitenlandse rekening mogen bouwen. De staat van oorlog tussen Duitsland en de westelijke mo gendheden zal niet officieel wor den beëindigd, maar beide par tijen erkennen, dat de geest van de gesloten overeenkomst het te gendeel is van een staat van oorlog. Dr. Kurt Schumacher, leider van de sociaal-democratische oppositie partij in het West-Duitse parle ment, heeft West-Duitslands aan sluiting bij het Ruhr-statuut „on grondwettig" genoemd. Dr. Schumacher verklaarde op een partij-bijeenkomst te Hanno ver: „Het besluit van de regering om zich aan te sluiten bij het in ternationaal Ruhr-orgaan is niet bindend voor de socialisten". „Ratificatie door het parlement is krachtens de grondwet vereist voor overeenkomsten met de ge allieerden", zo verklaarde hii. In het protocol van de conferen tie van Ministers van Nederland, België en Luxemburg, gehouden op 13, 14 en 15 October 1949 te Luxem burg. en in het voorunie-verdrag met de Belgisch-Luxemburgs-Eco nomische Unie, is overeengekomen, dat zodra bepaalde voorwaarden zouden zijn vervuld, van Neder landse zijde de invoer uit de Bel gisch-Luxemburgse Economische Unie van ijzer en staal en de pro ducten uit de metaalsector zullen worden vrijgegeven. Deze voorwaar den waren, dat een bevredigende regeling zou worden getroffen voor de financiering van het vrijgeven, en dat van de zijde der Belgische regering de voorschriften op grond waarvan aan de Nederlandse afne mers een hogere prijs werd bere kend van het staal dan aan de Bel gische afnemers, zou worden inge trokken. De financiële regeling is inmiddels getroffen en wat betreft de prijzenkwestie heeft men van Belgische zijde het zgn. regiem van de normale prijs afgekondigd, het- RAPPORT OVER DE VLIEGRAMP BI] BOMBAY NEW DELHI. 23 Nov. (A.P.) Het officiële rapport inzake het ongeluk met het KLM-toestel bij Bombay op 12 Juli, waarbij 45 personen (o.a. 13 Amerikaanse journalisten) gedood werden, zal volgens een regeringszegsman de volgende maand worden vrijge geven. De commissie van onderzoek van de regering van India had het rapport midden September voltooid en midden October is het op verzoek van de Nederlandse regering voor onderzoek opge zonden naar Den Haag. Het is nog niet terug. geen betekent, dat de prijzen voor staal thans vrij zijn. Aangezien zo doende de voorwaarden voor het vrijgeven zijn vervuld, zuilen over enkele dagen de metaalproducten, behoudens enige uitzonderingen, welke met de Belgische autoritei ten zijn overeengekomen, vrij uit de Belgisch-Luxemburgse Economi sche Unie kunnen worden ge ïmporteerd. Dit betekent, dat als dan 65 pet. van de invoer uit de Belgisch-Luxemburgse Economische Unie vrij zou zijn. De lijst van bo vengenoemde producten, die vrij zullen kunnen worden ingevoerd, zal dezer dagen in de Staatscourant worden gepubliceerd. Mr. van Maarseveen, de minis ter van Overzeese Gebiedsdelen, zal de feitelijke overdracht van de Souvereiniteit te Batavia bijwo nen. Zoals gemeld is Mr. van Maarseveen, in verband met de a.s. behandeling van het wetsont werp Souvereiniteitsoverdracht aan Indonesië in de Staten Gene raal, verhinderd mede met de mi nisters van Schaik en Stikker naar Batavia te gaan. Zoals bekend streeft de rege ring er naar de formele overdracht van de souvereiniteit te doen plaatsvinden op 27 December a.s. Een delegatie van de alsdan ge vormde regering van de R.I.S. zal hiertoe naar Nederland komen en onmiddellijk na de overdracht, wellicht nog op dezelfde dag te rugkeren naar Indonesië waar na aankomst van deze delegatie de feitelijke overdracht zal geschie den. Minister van Maarseveen heeft de bedoeling met deze dele gatie naar Batavia te gaan om aldaar deze feitelijke overdracht bij te wonen. BATAVIA, 23 Nov (Aneta). In Oost-Java, in het bijzonder in de omgeving van Malang, neemt het aantal overvallen en berovingen toe. Een auto van de gemeente Ma- lang, die Dinsdag naar Kotalama reed voor het uitbetalen van arbei ders, werd door een bende van zes man overvallen. Zij maakte zich meester van twintigduizend gulden en van de auto. De kwitanties van de waterlei ding en de telefoondienst worden blijkens een officiële mededeling niet meer aan huis aangeboden, omdat men gevaar loopt overvallen te worden. De politiepost Kebalan werd be schoten; hierbij werden geen ver- Niet „waterdicht" (Sm.) Het „Vrije Volk" vreest, (naar aanleiding van een artikel in de Vara-Radiogids) dat er weer, als vóór de oorlog, „waterdichte schotten" zullen komen tussen de Radio-omroepverenigingen. Ach ter deze „water-dichte-schotten- vrees" gaat, vrezen we. de wens naar het alsnog verkrijgen van een soortement „doorbraak-natio- nale-omroep" schuil. De argumen ten zijn niet erg sterk. Vóór de oorlog was er scheiding ook wel eens onvriendelijk „schotjes" ge noemd) maar van waterdicht was toen al geen sprake meer. Er was een goede samenwerking, een over het algemeen collegiale verhou ding en behoorlijke program coördinatie. Dat is na de bevrij ding nog beter geworden. Maar ideaal is de bestaande centralisa tie in de technische organisatie niet. Zij werkt ook wel belemme rend voor de volledige ontplooiing van de eigen organisatorische krachten der vrije omroepvereni gingen. Het rechtmatige herstel der „verscheidenheid' 'binnen de wenselijke en bereikbare „eens gezindheid" behoeft geenszins te betekenen, dat waterdichte schot ten worden aangebracht. Het lijkt er op, dat de Vara-kringen, die aan het V.V.-artikel niet helemaal onschuldig zijn, in hun hart wel gaarne het volledig herstel der vrije omroepen accepteren, maar voor de buitenwacht erg zwaar voor eenheid en doorbraak gepor teerd willen schijnen. Want enige malen wordt het met nadruk her haald, dat de Vara altijd voor die eenheid op de bres heeft gestaan. Als het anders uitpakt, met of zonder schotten, dan zal de Vara haar eigen aandeel graag incasse ren, ter wille van de socialistische propaganda, waar ook de radio dan weer goed genoeg voor is! PARTIJRAAD K.V.P. Op 17 December a.s. zal te Utrecht in het Jaarbeursrestan- rant een buitengewone vergade ring van de Partijraad van de Katholieke Volkspartij plaats vin den, welke uitsluitend gewijd zal zijn aan een bespreking van het Indonesische vraagstuk. Prof. Romme zal in een rede de Partijraadsleden voorlichten, waarna gedachtenwisseling. WISJINSKY VERKLAART; Wisjinsky heeft bekend gemaakt dat Rusland niet langer de Chinese nationalistische delegatie als woordvoerder voor China in de Ver. Naties erkent. ZUID-SUMATRA AANVAARDT RESULTATEN R.T.C. De raad van de negara Zuid- Sumatra heeft zich Woensdag met algemene stemmen accoord ver klaard met de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie en het ontwerp voor de grondwet van de R.I.S., aldus meldt Aneta uit Batavia. Op het buitengewoon Congres van de Algemene Bond van Amb tenaren, dat gisteren in de Haagse Dierentuin werd gehouden, heeft de voorzitter van het N.V.V., de heer Oosterhuis, medegedeeld, dat de drie Vakcentrales vorige week bij de Stichting van de Arbeid een voorstel hebben ingediend om de prijsstijgingen te compenseren door loonsverhoging. liezen geleden. 12 ondernemingswachters van de landbouw-proeftum te Pekukuhan bij Modjosari werden door een ben de ontvoerd. Deze nam alle wapens en schrijfmachines mee. Twee nach ten tevoren werden in deze omge ving drie politiebeambten met hun wapens ontvoerd. In de afgelopen nacht werd de hoofdagent van politie van het ma rine-etablissement te Surabaja ver moord. Het lijk. waarvan het hoofd overdekt was met kapwonden, werd uit de rivier gehaald. Twee agen ten, die hem begeleidden, zijn even eens verdwenen, alsook een drietal automatische wapens en een hoe veelheid munitie. De 12-jarige Izaak Allal, de enige inzittende, die er het leven afbracht bij de Dakota- ramp in Noorwegen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1