Kunsthandel J. W. A. HEUSEVELDT St. Pancras verhoogt presentie gelden en wethouderswedden HUIBERTS, Payglop Parfums volop! St. Nïcolaas-Aanbiedng De „Rijwielhal" - J. HENSTRA Voor nuttige luxe geschenken 9 Dinsdag 29 November 1949 PAG. 5 Begroting 1950 vastgesteld Huiberts Huiberts Yard ley, ChanelLanvin, Coty, Ma ja Volledige sortering tegen laagste prijzen Huiberts Huiberts St. Nicolaas- geschenken 'T SIERHUIS Gemeenteraad Heerhuaowaard P. Renooy kampioen 4e klasse Marktberichter NOORD HOLLAND Nieuw Noordhollands Dagblad speculaas-, banket- en gebaksoorten beter zijn! Bel even op: Tel. Drukkerij Stumpet zult U direct aan HEUSEVELDT denken Fabricaat „Fris" Kunstatelier Vlieg-Uut NOG DAGEN ST. PANCRAS In de laatste raadsvergadering werden naar aan leiding van de notulen mededelin gen gedaan betreffende de restau ratie van de „Witte Kerk". In ieder geval zal de kerk niet meer gepleisterd worden, ze blijft zoals ze momenteel is of ze wordt ge heel gewit. Dit zal afhangen van de toestand der Zuid en West muur. Goedkeuring was binnen gekomen van Gedeputeerde Sta ten betreffende de aankoop van bouwterrein voor de ambtswoning van de burgemeester. Op verzoek van de heren de Vries en Klooster boer zal aan betrokken autori teiten een adres worden gericht, aangaande de Fiese brug te Alk maar. De vakgroep „Assurantie agenten" drong er bij de raad op aan bij besluit aan de ambtenaren te verbieden om in assurantiën te bemiddelen. De schoolgeld-verordening vtan 1920 betreffende terugbetaling van schoolgelden voor het bezoeken van de Handelsschool, werd, na enige bespreking, ingetrokken. Op voorstel van B. en W. werd besloten bij de Middenstandsbank te Alkmaar een kasgeld lening aan te gaan van f 50.000.- Van de heer A. de Wit werd grond gekocht en aan hem werd verkocht een andere strook grond t.b.v. de bouw van een garage. Evenals de rekening van het Fonds Armengoederen werd de gemeente rekening 1948 voorlopig vastge steld. Bij de vaststelling van de begroting 1950 kwam de heer Duif met het voorstel de vergoeding van de wethouders van f. 150.- te verhogen tot f. 200- De raad kon zich met dit voorstel verenigen. Daarna stelde de heer Duif voor Gedeputeerde Staten te adviseren de presentiegelden der raadsleden te verhogen van f 3.- ot f 4.-. Bij de behandeling der begroting van het Fonds Armengoeden spra ken verschillende raadsleden hun hoogste waardering uit over het werk der leden van de adviescom missie. Bij de behandeling der toe te kennen subsidies over het jaar 1950 stelde de raad voor om de sub sidie aan de ver. „Maatschappelijk Werk" te verlagen, zij zagen deze gelden gaarne besteed aan de wijk verpleging. De subsidie voor het Koningin Wilhelmina Fonds (kan kerbestrijding) werd op voorstel, van de heer Timmer verhoogd tot f 50- De subsidie aan de ver. S.S.S. bleef op f 200.- gehandhaafd. De raad sprak zijn afkeuring uit over Oogstdankdag L.T.B. SCHOORL. De L.T.B. te Schoorl hield zijn jaarlijkse Oogst- dankdag. Maandag reeds waren de goede gaven van de leden in het Vereni gingsleven bijeengebracht. De dag begon met een gezongen H. Mis, waarbij zeer vele leden met hun huisgenoten aanwezig waren. Bij de Offerande werd een ge deelte van de gaven, smaakvol opgemaakt, door een aantal bruid jes voor h"t altaar gebracht, om daardoor de deelname aan het H. Offer beter te doert uitkomen. 's Avonds was er een feeste lijke bijeenkomst voor de leden en hun huisgenoten boven 16 jaar in het verenigingsgebouw. De voorzitter, de heer N. Kaag, heete allen hartelijk welkom. Hoe wel wij iedere dag God moeten danken voor de veie gaven, welke Hij ons schenkt, is het toch goed wanneer wij eens per jaar ons extra bezinnen op het feit, dat het toch Onze Lieve Heer is, die de wasdom geeft. En om onze dank baarheid meer kracht bij te zet ten, hebben wij een klein gedeel te van onze oogst gebracht aan de minder met aardse goederen bedeelde, oude, zieke en hulpbe hoevende parochianen Pastoor Drost onderstreepte de woorden van de voorzitter en legde er de nadruk op, dat een oogstdankdag van de L.T.B. wel zeer zinvol is. Immers, de boer en de tuinder zijn het meest van al len afhankelijk van het weer, dat God ons geeft. Bovendien is het goed als de stands- en bedrijfsge- noten eens gezellig samen zijn. •Iet versterkt de band van saam horigheid. Ten slotte beveelt Pas toor Drost de verloting ten bate van het Vaandelfonds warm aan. De toneelclub van de NKJB gaf een reprise van de uitvoering van Zondag. Er werd nu veel vlotter gespeeld, met veel minder hiaten dan Zondag .He publiek heeft ten zeerste genoten. Iets bijzonders voor Liirimen en omgeving! LIMMEN Op Dinsdag 29 Nov. a.s., des avonds 7.30 u., organiseert de R.K. Supportersver. „Oranje- Wit1' in nauwe samenwerking met de RKW „Limmen" een culturele avond in het parochiehuis St. Maar ten, waar de zo interessante en boeiende film „Koning Voetbal" vertoond zal worden. Het actieve bestuur van de Supportersver. heeft zich van de medewerking van onze nationale doelverdediger de heer P. Kraak verzekerd, die een causerie zal houden over voetbal. Tijdens deze avond zullen er on der de leden van de Supportersver. 6 plaatskaarten worden verloot V. de wedstrijd Holland-Denemarken. (Deze kaarten zijn geheel gratis) Rest ons nog te melden dat deze avomd voor iedereen toegankelijk is, ook niet-leden zijn van harte welkom. Dienstjubileum LIMMEN. De heer L. Ver ver, bedrijfsleider bij de Fa. J. Schermer Zn. herdenkt van daag de dag. dat hij 45 jaar in het bloembollenbedrijf werkzaam is. het feit dat enkele verenigingen tot oprichting overgingen met het idee „de gemeente zal ons wel steunen." De begroting 1950 van gemeente en Fonds Armengoederen werden vastgesteld. De 3e suppl. begroting dienst 1949 werd vastgesteld. Het uitbreidingsplan. Dit was een belangrijk punt van bespreking. Talrijke raadsvergade ringen waren er aan besteed, en vanaf 1940 was men nog niet tot een vaststelling gekomen. Verschil lende zaken aangaande deze vast stelling werden besproken, maar de hoofdzaak betrof wel de weg door de Geest. Deze weg is abso luut noodzakelijk indien de veg KoedijkSt. Pancras wordt aan gelegd. De breedte der weg werd op max. 10 meter gesteld. Na stem ming bleek dat het plan werd aangenomen met 4 stemmen tegen 2. De heren Kloosterboer en Duif stemden tegen. Wat betreft het rioleringsplan onzer gemeente werd besloten B. en W. te machtigen om adviezen aangaande de riolering in te winnen Feest op Vlaanderen DE RIJP. Zaterdagavond speelde het fanfarecorps enkele pittige marsen, onder de klimop versiering waarin rijkelijk bloe men waren gestoken en een aan tal lampions die hun schaarse licht over de enkele honderden belang stellenden liet schijnen. In de haast waren ook nog enkele ge- improviseerde schijnwerpers aan gebracht, die de trompetters moesten voorzien van het nodige licht. Na het eerste nummer verscheen Aldert van Petten, die deze eer te beurt viel, met zijn moeder en enkele bekenden, om deze sere nade in ontvangst te nemen. De voorzitter van „Kunst na Ar beid" feliciteerde Aldert. die een oud lid is van het fanfarecorps, met zijn behouden thuiskomst. Tien jaren van huis, waarvan 5 jaren dobberen op de Oceaan, met als afwisseling enkele schipbreu ken meemaken, en dan behouden weerkeren, is wel een felicitatie waard. Niet echter dit feit alleen was oorzaak van deze muziek- hulde, maar ook als vriend bieden wij je dit „welkom thuis" aan, volgens de heer B. Visser, de voor zitter van het fanfarecorps. Met moeite kon Aldert zijn dank betuigen voor deze hartelijke ont vangst. Ik kon niet indenken, dat de vlaggen die ik vanmorgen zag wapperen, voor mij bedoeld wa ren. Hiervoor mijn oprechte dank, ook namens mijn moeder en mijn vrouw en ik hoop dat de fanfare, onder leiding van de heer Veen- man, tot grote bloei mag komen, zo eindigde Aldert zijn toespraak. Nog enkele vrolijke muzieknum mers besloten dit feestelijk ont haal. N.K.J..B. bijeenkomst DE RIJP. Op een vergadering van de N.K.J.B. in café Blokdijk, sprak de heer Nol van de Bosch, over de moeilijkheden die de te genwoordige jeugd meemaakt. Met enig medelijden moeten wij een zekere laksheid bij de jeugd constateren waardoor wij de toe komst niet zo rooskleurig inzien. Er heerst te veel een stemming van „die dan leeft, die dan zorgt". Hiermee, zo waarschuwde de heer van de Bosch, komen wij er niet, wij moeten de moeilijkheden trachten op te lossen. De bijeen komsten moeten niet zijn, zoals het momenteel nog maar al te veel voorkomt, af en toe een spre ker en voor de rest wat gezel- schapspelen, neenal deze din gen zijn goed, maar er moet meer komen, er moet van onze avon den meer uitgaan. De bijeenkom sten moeten worden, werkavon- den, waar van gedachten wordt gewisseld, minstens een half uur moet worden besteed aan het op lossen van onze eigen problemen, op welk gebied dan ook. We moe ten meer waardering hebben voor elkander, zowel in het werk als in de samenleving. De N.K.J.B. kan geen economisch voordeel op leveren, maar kan wel de moei lijkheden qp dit gebied onder ogen zien. Een ieder heeft een streven in zich naar zelfstandigheid, maar hoe kunnen wij dit bereiken als we de middelen daartoe niet on der ogen zien. In dit verband wees spreker vooral op de mogelijkhe den betreffende de Publiekrechte lijke Bedrijfsorganisatie. Met grote aandacht werd door de jongens naar de rede van de heer v. d. Bosch geluisterd. De rest van de avond werd gevuld met enkele gezelschapsspelen. De in een vorige vergadering opge stelde vragenbus leverde 3 vra gen op, deze werden door de le den zelf, bijgestaan door de aal moezenier, opgelost. NA 10 JAAR WEER TERUG DE RIJP. Onze plaatsgenoot Aldert van Petten, die sinds Oc tober 1939 op de grote vaart voer en sindsdien niet meer in het dorp geweest was, is Zaterdag weer in de Rijp teruggekeerd. Aldert van Petten, die de enig ste Rijper was die na de oorlog niet was teruggekeerd, belandde nadat hij verschillende malen had meegemaakt dat zijn boot werd getorpedeerd, in West-Indië. De eerste jaren na de oorlog was niet bekend of hü het einde van de oorlog had overleefd. Alle moge lijke nasporingen bleven zonder resultaat. Door verschillende om standigheden was de heer van Petten niet in staat de terugtocht naar Holland te aanvaarden. De vreugde om zijn terugkeer was in het dorp algemeen, vooral voor zijn moeder die verschillende onzekere jaren heeft meegemaakt en nu het geluk weer smaakt haar enige zoon, die inmiddels is getrouwd, weer gezond terug te zien. PAYGLOP PAYGLOP ENZOVOORT ENZOVOORT WAAR VIND IK DEZE MERKEN? ALLEEN BIJ: PAYGLOP PAYGLOP R Ingez. Mededeling Weest- op uw hoede DE RIJP. Er schijnen in de Eilandspolder weer onbevoegden zich de vrijheid te veroorloven om ongevraagd veldproducten weg te halen. Wij vernamen dat op de tuin van de heer J. Beumer naar schat ting >4 of 5 zak spruiten door tot nu toe nog onbekende personen waren geplukt en meegenomen. Het verdiend dus aanbeveling dat door alle tuinders er op gelet wordt of ook bij hen producten worden weggehaald, in voorko mende gevallen zal het goed zijn dat zij spoedig mogelijk een en ander wordt aangegeven. BEGRAFENISVERENIGING „DE RIJP—GRAFT" DE RIJP. Dezer dagen had het voorlopige bestuur van de be grafenisvereniging in oprichting een vergadering belegd, teneinde te komen tot definitive oprich ting van de vereniging. Óp deze vergadering waren uitgenodigd een drietal bestuurs leden van de Provinciale Bond van begrafenisondernemingen. De in een vorige bijeenkomst, voorlopig gekozen voorzitter de heer L. Visser, deelde mede, dat het aantal leden dat zich in prin cipe had opgegeven, was geste gen tot 350. Een bedrag van f 2290.was bijeengebracht door het plaatsen van renteloze aan delen. Bij het kiezen van bestuursle den behaalden de volgende per sonen een absolute meerderheid. L. Visser, D. Ent, P. Zee, D. Bruntink, A. van Petten, J. Kieft en G. Kuin. Allen namen hun be noeming aan. De verschillende functies zullen onderling worden verdeeld. OVERWELDIGEND GROOT is onze sortering Langestraat 86 t/o 't Stadhuis Alkmaar Telefoon 4292 (Adv.) Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren: Tietje, dv Jeen Frans Benedictus en Foekje v. Dijk: Hermina Adriana. dv Gerrit van Wildernis en Theodora Marga- retha Jansen; Lambertus Franciscus Wilhelmus Maria, zv Bernardus W. Kneppers en Alida C. Zoet: Anna Adriana, dv Adrianus Hoogland en Petronella Janssen. Ondertrouwd: gene. Getrouwd: gene. Overleden: Adrianus Antonius de Wit, 78 jr., echtg. v. Anthonia Ca- tharina de Wit; Catharina Margare- tha, 54 jr., echtg. v. Cornelis Ram pen. Uit het Con Zelo-kamp WAARLAND. Allereerst kwam het tweede in 't strijdperk en wel tegen Geel-Zwart III. Con Zelo trapt af en gaat direct tot de aan val over, maar de achterhoede der gasten werkt goed weg. Na 15 min. één mooie aanval van Con Zelo, wat een doelpunt oplevert 10. Geel-Zwart komt nu opzetten en spoedig is de stand gelijk. Con Zelo komt er steeds beter i* en weet voor de rust de stand op 41 te brengen. Na de rust pakt Con Zelo direct goed aan _en speelt groten deels op de helft "van de Zantemers en het regent doelpunten en als 't eindsignaal klinkt hebben zij met 111 gewonnen. Om 2.30 komt Con Zelo I in 't veld tegen Hollandia T. I. Als de aftrap wordt gedaan zit Con Zelo er direct goed op, want als er 5 min. is gespeeld, een mooie voorzet, die door Broer goed wordt opgevangen en deze geeft met een harde schui ver de keeper van H. het nakijken, Hollandia ziet dat het zo niet kan en komt nu goed opzetten en na 15 min. weet zij de stand gelijk te maken. 11. De strijd gaat nu gelijk op en neer, maar het spel van H. is doortastender. Er wordt een mooie aanval opgezet. Een voorzet van de rechtsbuiten, die keurig wordt ingekopt en aldus een juweel van een doelpunt vormt. Rust 12, Na de rust is H. weer in de aan val, maar Con Zeio's achterhoede wijkt niet, doch als er 30 min. is gespeeld moet zij zwichten en bren gen deHollandianen de stand op 13. Het laatste kwartier zijn de gasten heer en meester op 't veld en de Waarlandears verloren dan tenslotte verdiend met 15. Niwin-collecte URSEM. De Niwincollecte bracht in onze gemeente f 263. op. Voorwaar een mooi bedrag, waarmee onze jongens in Indië gebaat zullen zijn. Aan de gevers en collectricen 'n woord van hul de en dank. De St. Nicolaas show URSEM. De eerste Ursem- mer St. Nicolaas-show is uitste kend geslaagd. Men was vol lof over de organisatie, de prachtige stands, de uitgebreide sortering en de gezellige sfeer. Het volgend jaar wil men in nog groter ver band iets dergelijks organiseren. De prijswinnaar van de autoped bleek het zoontje van een der deelnemers te zijn. Dit had men van te voren niet voorzien. Na ge zamenlijk overleg besloten de deelnemende middenstanders deze prijs beschikbaar te stellen voor de winnares van de eerste troost prijs. De gelukkige is Alie Kuy- per Jd. uit Noorddijk. Bavo-nieuws URSEM. Op een spekglad en dus onbespeelbaar terrein verloor ons eerste elftal geheel onverdiend van Gr. Schermer met 2—0. De gehele wedstrijd waren de onzen sterker, zelfs toen na de rust de onzen met 10 man moesten spelen. Helaas 2 ongelukkige ballen geraakten ach ter keeper Komen en de doel punten beslissen nu eenmaal in een wedstrijd. De supporters van Gr. Schermer waren echter van me ning dat de punten bij Bavo terecht hadden moeten komen en de in grote getale meegekomen Bavo-, aanhang ging rouwende naar huis. Roodwitte aanhang, Zondag thuis tegen Purmerland verwachten we U weer terug om getuige te zijn van een overwinning. Aanvang 2 uur. Het 2e stelde ook teleur door een 22 gelijk spel tegen Hollandia 5. De b-tjes gaan onverstoorbaar door met punten vergaren. Thans werd Blokker b 't slachtoffer met 20. Goed gedaan baby's. De c-tjes verloren in Spanbroek met 2—0. Zondag Bavo IPurmerland: 2 uur; Bavo Adsp. aDWB a 1 uur; Alw. Forw. cBavo c 12 uur. Kaarten HollandDenemarken kunnen Zondag gehaald worden bij de secretaris. EEN NIEUWE OPENBARE SCHOOL? In de raadsvergadering van Heer Hugowaard werden gisteravond, nadat de heer J. Veldman als raads lid was beëdigd, tot leden van de commissie tot nazien van de begro ting de heren J. A. Bakker en J. Veldman benoemd; de heer J. Leeg water werd herkozen. Besloten werd dat de gemeente niet zal toe treden als lid van de Ver. tot be scherming van dieren. De begroting voor verbouwing en verbetering van het tehuis voor ouden van dagen, werd met f 10.0(10 verhoogd. De ingezetenen van H.H. Waard zullen bij aanvraag voor op name in het tehuis, voorrang krij gen. Besloten werd te komen tot op heffing van de Openbare Lagere School in Noord. De meerderheid der ouders van de leerlingen wenst een nieuw te Bouwen centrale school, waarvoor in de volgende raadsvergadering een voorstel van B. en W. ter tafel zal komen Het vervoer van de kinderen zal met de oudercommissie worden geregeld. Op verzoek van de parochie van het H. Hart besloot de raad het Kerkpad-Noord te onttrekken aan het openbaar verkeer. Een geldle ning van f 228.000.zal worden aangegaan en een kasgeldlening van ten hoogste I 450.000. St. Nicolaaspermissie voor marinepersoneel DEN HELDER. Ten einde hen, die het St. Nicolaasfeest bij familieleden buiten hun stand plaats wensen te vieren, in de ge legenheid te stellen, hun bestem ming op tijd te bereiken, is „vast werken" (het einde van de werk tijd) bij alle instellingen van de koninklijke Marine voor 5 De cember bepaald op 16.00 des na middags. Het betrokken marine personeel zal, op Dinsdag 6 De cember per eerste reisgelegenheid van deze St. Nicolaaspermissie terugkeren. UITSTEKENDE 2DE HELFT VAN HELDER II Ale. Vietrix met verslagen Het eerste kruisen der wapenen vond voor het doel van Helder plaats, maar verder dan een 2-tal corners kwamen de Alkmaarders niet. De A-reserves waren iets sterker, en enkele malen drongen zii gevaarlijk dicht voor het hei ligdom van Boogaard. Een hard schot vond echter de H.-aanv. op zijn post. Na ongeveer een half uur gaf inv. Tabeling I op de juis te wijze af aan de plots tot aan valsleider gebombardeerde Jac Kwintelenberg en op uiterst be heerste wijze wist deze nieuw bakken m.-voor de Ale. V. doel man te omspelen, hiermede ziin ploeg de leiding bezorgend. Een indirecte vrije schop in het Hel- derse strafschopgebied bracht A. V. de gelijkmaker. Kort na de rust bracht een af geslagen corner op het H.-doel de wit-zwarte reserves opnieuw aan de leiding. Kwinkelenberg en Ta beling trokken er samen tussen uit, nu was het echter Tabeling, die het juiste antwoord op de af gemeten pass van zijn m.voor gaf. Kort hierop strafte Kwinkelen berg een zwak moment van de A- doelman af. waardoor de stand op 31 gebracht werd. In deze periode van de strijd viel vooral het fraaie opbouwen de werk van de halflinie der wit- zwarte Heldersen op. De links binnen der Alkmaarders moest het veld verlaten door herhaalde lijk tegen scheidsrechterlijke be slisingen te ageren. Met 10 man zaten de A's echter ook niet stil en bij een uitval van hen wist Boogaard slechts ten koste van 'n hoekschop redding te brengen. Kort voor het einde zwenkte Pa ter vanaf de linkervleugel naar binnen en kogelde onhoudbaar in. Deze, nogal forse strijd werd door scheidsrechter Vermeulen op de juiste wijze geleid. BILJARTEN Dezer dagen werden in café Luyckx de laatste partijen ge speeld om het Persoonlijk Kam pioenschap van de vierde klasse (1.252) van het District Den Hel der van de Nederlandse Biljart Bond. Bij de aanvang van de wed strijden kwamen slechts de heren P Renooy (5 gespeelde en ge wonnen partijen) van „Ons Genoe gen" en N. Alderliefste en P. in 't Veld, beiden van Royal, met ieder 4 gespeelde en gewonnen partijen, voor de titel in aanmer king. De heer P Renooy had dus tegen de beide laatsten nog zijn zwaarste parijen te spelen. Ook de ze wist hij tenslotte tot een over winning te brengen. De stand was: ca. brt gem. h.s. P. Renooy 75 33 2,27 7 P. in 't Veld 68 33 2.09 7 P. Renoov 79 30 2,50 II N. Alderliefste 54 30 1,80 8 De heer P. Renooy heeft met deze overwinning dus het kam pioenschap behaald. Tevens verkreeg hij dp Zilveren legpenning in bezit, welke uitge loofd was door de N B.B. Hij pro moveert naar de derde klasse. Met een gemiddelde van 2,23 zal ook de heer N. Alderliefste naar de derde klasse promoveren. De heer Jac .Burger, die de tal rijke aanwezigen na de beëindi ging van de wedstrijden toesprak, meende stellig van een geslaagd tournooi te kunnen spreken. Er werd gespeeld in een sportieve geest van kameraadschap, zonder dat een enkele wanklank is ge hoord, zo zei de heer Burgers. Tenslotte ontvingen alle spe lers naast hun diploma vanwege het District een luxe voorwerp. De eindstand luidt: gsp. gw. vrl. cr. brt. gm. hs pt. P. Renooy 7 7 0 525 228 2.30 13 14 N. Alderliefste 7 5 2 490 219 2,23 16 10 T. van Amstel 7 5 2 482 249 1,93 13 10 P. in 't Veld 7 4 3 460 218 2,11 17 8 J. Wijker 7 3 4 433 248 1,74 11 6 W. v. d. Haag 7 2 5 459 261 1,75 11 4 J. Hendrikse 7 1 6 423 247 1,71 14 2 Jb. Raven 7 1 6 372 266 1,40 9 2 Het tournooi-gemiddelde stond op 1,88. LANGEDIJK, 29 Nov. 35.000 kB groene kool 1630.10; 15000 kg gelë kool 58; 40.000 kg rode kool 5,50— 9.10; 70.000 kg witte kool 7-10; 15000 kg andijvie 19.6027.30; 3500 kg uien 22.2022.70, grove 21.70. NRD.-GCHARWOUDE, 29 Nov. - 1600 kg peen II 9.40; III 9.60; 7000 kool 5.50—9.10; 12000 kg gele kool ke uien 21.20—23.40; 14000 kg rode 58; 6000 kg groene kool 1526.10; 220,000 kg witte kool; succes witte 6—9,60; Deense witte 69,30; 15,000 kg andijvie 1829. ZUIDERKOGGE, 28 Nov, Blauwe eigenh. f 9,109,30; Bloemkool 16 57; stek 210; andijvie 924; Rode kool 5,508,80; Spruiten 36 44; Mid. iiien 2170; grove uien 19,30; drielingen uien 15,40; Win ter jan 515; Louwtjes 614, Gie- sers 918; Wijnpeer 819; Jac. Lebel 13—22; Present 12—28; Goudreinette 1029; Gratiool 8 15; Groninger kroon 1024; Groe ne kool 1518. Reclame in Bijna 5051 van de bevolking m ons uit gestrekte rayon leest het Het enige en uitste kend verzorgde R.K Dagblad m Noordhol- land boven t IJ Verschijnt In 4 edities Losse mm.prijs genele oplage 26 et. per m.m Kantoren: ALKMAAR: Laat 221. telefoon 2046 DEN HELDER: Keizers» 89. tel. 2800 HOORN: Draatsingel 59. tel. 4243 SCHAGEN: Molenstr 52 teL 459 Zuivere grondstoffen Prima recepten en Gedegen vakmanschap Dat is het geheim waar door onze RECLAME ROKKAP, met sierschaal zijden blander f 29.75 VERCHOOMD KOPEREN KROON 5 lichten met midden, schaal, hangend licht f 59.75 RECLAME KAP, compleet met pendel f 10.95 ONZE UITBLINKER met glasplaat compleet met pendel t 16.90 PERKA KAP met Plastic blender compleet met pendel f 19.45 KAPJES voor schemer- en wandlampjes, vanaf t 0.65 OLD FINISH LEES- LAMP met perka. kap met blender f 32.45 OLD FINISH LEES- LAMP m. LECTUUR BAK. Zijden rokkap, prima en mooie afw. f 59.75 PERKA KAP compl, met glasplaat en sierschaal f 22.95 ZIJDEN ROKKAP met sierschaal compleet met pendel f 49.45 ROKKAPPEN geheel Plastic f 49.40, f 45.—. en f 29.— f 32, KRONEN hang. of staand licht met Perka, Glas- of Zijden kapjes f 27.50, f 35.—. f 49 f 54.—, f 59.50, f 75.—. RECLAME LEES- LAMP met Perka kap f 14.95 SLAAPKAMER. KAPJES vanaf f 2.45 KAPJES met franje voor leeslampje, vanaf f 5.95 GANGLANTAARNS vanaf f 3.95 Ziet vooral, geheel vrijblijvend, onze grote sortering binnen LAAT 158-160 ALKMAAR K 2290 en U spreekt met ons af, wanneer wij U moeten bezoeken ter bespreking van druk werk Draafsingel 59 Wij vragen speciaal uw aan dacht voor de smaakvolle en aparte artikelen van de PLATEELFABRIEK „FRIS" waarvan wij de alleenverkoop hebben voor Alkmaar en om streken. Prijzen betaalbaar voor iedere beurs. Ook in gebruiks- en sieraarde- werk brengen wij iets heel aparts van het KUNSTATELIER „VLIEG-UUT" Artistieke decors en modellen enpopulaire prijzen in; THEESERVIEZEN ONTBIJTSERVIEZEN met EIERDOPJES MELKSTELLEN THEEPOTTEN FILTREERKANNEN BOTERVLOTEN MELKBEKERS FRUITTESTJES DEKSCHALEN SAUSKOMMEN FRUITSCHALEN GEBAKSCHALEN BONBONSCHALEN BONBONDOZEN BLOEMENRINGEN ASBAKKEN m. upreuk BIERPULLEN VAZEN KANNETJES enz. Onze bedrijven Langestraat 24 en Kunsthandel Langestraat 76-76 zijn DE GEHELE DAG GEOPEND. Op 1, 2 en 3 December geopend tot des avonds 9 uur LANGESTRAAT 76-78, hoek v. d. Boschstraat - ALKMAAR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 5