Nieuw HISTORISCH DEBAT IN PARLEMENT Nog geen definitief oordeel van C.H. en V.V.D: Nederlandse militairen zullen onder streng toezicht staan Kerstklokken zullen Heilig Jaar inluiden Kregen Russen ook radar? Groot aantal zalig- en heilig verklaringen te wachten Hmsr fz&sr EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Kamerdebat Souve- reiniteitsoverdracht Woensdag 7 December 1949 45e Jaargang No. 11737 Nederland moet eindelijk eensgezind worden" Vliegtuig ontsnapte uit Washington Moh. Hatta in het K.NJ.P 15 Dec. presidentsverkiezing Zeven landen moeten Marshallgelden terugbetalen Gesneuveld in Indonesië West-Duitsland zal invoer beperken .Uniscan" in de maak Opnieuw regen en toenemende wind \bonr*ementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.45 >er mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief. ;er editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; n alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4 familieberichten 20 ct., r-esp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur*. E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Buiten God is 't nergens vettig. (W QTtdel) A S H VAN Hf BOEN Pagina 1 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevtsbrt 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Met prof. Romme mag men het eens zijn, dat een gemeenschap pelijk schragen van deze laatste kans in grote mate tot de toe komstige samenwerking zou kun nen bijdragen. De eerste spreker maakte al duidelijk, dat deze wens bij dit debat zeker niet in vervulling zal gaan. De leider van de anti-rev. fractie, de heer Schouten, wilde er weliswaar van uitgaan, dat de souvereini- teit krachtens de gewijzigde Grondwet zou moeten worden overgedragen, maar aan de waar borgen en de vorm van de Unie, die deze zelfde Grondwet eiste, achtte hij op geen stukken na voldaan. De staatkundige op bouw van de jonge staat, aldus de heer Schouten, is nog zeer onvolledig. Deze Unie heeft geen gezag en hetzelfde geldt voor het hoofd van de Unie. Rede prof. Romme Prof. Romme (K.V.P.) voerde hiertegen in zijn rede aan, dat ook hii met de regering zich een hechtere Unie had gewenst. Toch* wilde hii ook omwille van de in houd van deze Unie vóór het wetsontwerp kiezen. Het zou ons toch iets zeggen, aldus prof. Romme, wanneer aan het hoofd van de Benelux-samenwerking de Koningin werd geplaatst of een Westerse verbondenheid met Rusland kon worden verkregen in de vorm, zoals zii thans in het Uniestaat is vervat. Strijd met de Grondwet achtte prof. Rom me niet aanwezig. Voor de rechtszekerheid zijn tal van be palingen opgenomen, zii die hier aan het zwaardrecht zouden heb ben willen toevoegen, dienen te bedenken, dat hantering hiervan dan toch alleen met medewer king van Indonesië als gelijkbe rechtigd partner zou mogelijk zijn geweest. Het amendement van de heer Tilanus betreffende de Kroon van de Unie vindt men inderdaad niet meer met zoveel woorden in het Uniestatuut te rug. Toch meende prof. Romme de koninklijke waardigheid te kunnen blijven afleiden uit de bepaling inzake de erfelijkheid. Ook wordt door het Uniehof recht gesproken in naam van het Uniehoofd. Aan het begrip „Kroon" worden in verschillen de landen onderscheidene bete kenissen gehecht en het ging vol gens prof. Romme niet aan, zich op een bepaalde interpretatie te willen vastleggen. Was de heer Schouten (A.R.), die overigens een rede hield, waaruit alle in nerlijk vuur geweken scheen, niet meer op de voorgeschiedenis van het aanhangige wetsontwerp ingegaan, de heer Romme deed zulks wel. De verdeeldheid van ons volk had haar uitwerking op de te volgen koers niet gemist. Wel heel sterk was zulks tot uit drukking gekomen bij het aftre den van minister Sassen, ener zijds de wil om zich schrap te zétten- tegenover de inmenging van de Veiligheidsraad, ander zijds de wil, eveneens in 's lands belang, om de wereldmening niet tegen zich in te nemen. Ook wees prof. Romme terug naar het voldongen feit, waar voor de regering de Kamer op 14 Mei had gesteld en naar zijn ver klaring, waarbij hij de verant woordelijkheid voor het inslaan van de nieuwe weg had afgewe zen, om haar echter wel te aan vaarden voor het afleggen van die weg. Welter in de oppositie De heer Welter was het van zelfsprekend met deze vorm van geschiedschrijving niet eens. Hij stelde op de eerste plaats de P. v. d. A. verantwoordelijk en mocht dit wetsontwerp, worden aangenomen, dan zou hii de rest van zijn leven besteden om dit aan het volk duidelijk te maken. Maar ook de K.V.P. ging z.i. niet vrij uit. Zii had verzuimd de re gering naar huis te sturen, toen het nog tijd was. De uitleg van prof. Romme inzake het Unie statuut, noemde hij juristerij. De conclusie van het emotio neel betoog van de heer Weiter kon geen andere zijn dan een volstrekte afwijzing. Ook de heer Schouten (A.R.) was tot een zelfde resultaat ge- (Van onze parlementaire redacteur) Het komt in Nederland zelden voor, dat er op het Binnenhof mensen samendrommen, die voorbijrijdende ministers begroeten met de kreet: „Aftreden". Gistermiddag, even voor de aanvang van het debat over de resultaten van de Ronde Tafel Conferentie, was dat het geval. Enkele honderden „Rijkseenheid" mensen zongen liederen op „de volken klein maar fier", waarmede waarschijnlijk de minderheden bedoeld werden, ook werden spreekkoren aan geheven, waarin de wens werd uitgesproken, dat het kabinet Drees zou verdwijnen om plaats te maken voor mannen als Weiter, Schouten en Helfrich. Deze demonstratie maakte wel duidelijk, dat er in ons volk ook tot het laatste ogenblik verdeeldheid zal blijven heersen. Terecht wees prof. Romme er later in de Kamer op, dat het deze verdeeldheid is geweest, waarbij elke groep een minderheid bleef, die haar uitwerking op de te volgen koers niet heeft gemist. Hij was het dan ook, die deze historische vergadering toeriep om althans nu, in dit beslissend uur, de offers indachtig te zijn, die aan beide zijden waren gebracht, en die toch niet vergeefs mogen zijn geweest. „Nederland moet ten deze eindelijk eensgezind worden". Schouten opende debat BALANS DER MENINGEN Romme (K.V.P.): Omwille van de inhoud van de Unie stemmen wij voor. v. d. Goes (P.v.d.A.): Er is geen strijd met de Grond wet. Schouten (A.R.): Er is wèl strijd met de Grondwet. Tilanus (C.H.): Het geheel is een sprong in het duis ter Oud (V.V.D.)Overdracht is niet ongrondwettelijk, maar er zijn beleidsfouten gemaakt. Welter (K.N.P.): Er geldt slechts een onverbiddelijk Neen. komen. Naar zijn mening zouden de onderhandelingen andermaal heropend moeten worden. Prof. Romme K.V.P.) zei hierover van zijn kant, dat elke nieuwe regering waarschijnlijk zou moe ten beginnen met de resultaten van de Ronde Tafelconferentie te aanvaarden. Dit was dan ook de eerste reden, waarom hij dit wetsontwerp wilde aanvaarden. Er blijven vragen open, waarop niemand een antwoord kan ge ven, maar wel, aldus prof. Rom me, kan er een antwoord gege ven worden op de vraag, wat er zou gebeuren, wanneer deze oyereenkomst niet zou worden aanvaard. In grote delen van In donesië zou ongetwijfeld chaos ontstaan Dit is onze laatste kans, het is beter nu de werkelijkheid te zien dan straks zijn hoofd te pletter te lopen. De minderhedenkwestie Tijdens de vergadering werden amendementen uitgedeeld, on dertekend door alle leden van de V.V.D.-fractie. deels van meer formele aard, deels echter de be langrijke kwestie van de minder heden betreffende. Vervolg pag. S In de Tweede Kamer zijn debatten betreffende het wetsontwerp souvereiniteitsoverdracht Indonesië begonnen. Een overzicht tijdens de rede van de heer J. Schouten (A.R.) links op de voorgrond VATICAANSTAD, 6 Dec. (A.P.). Het Vaticaan heeft de Katholieke kerken in de gehele wereld gevraagd op Kerstavond het Heilig Jaar in te luiden. Het centrale comité voor het Heilig (aar heeft verder" gevraagd, dat het door de Paus opgestelde gebed voor het Heilig Jaar tijdens de plechtigheden op Kerst avond zal worden gebeden. NEW YORK, 6 Dec. (A.P.). George Racey Jordan, ex-majoor van de Amerikaanse luchtmacht, heeft vandaag meegedeeld, dat tijdens de oorlog een vliegtuig met geheime radar-uitrusting voor het leger uit Washington naar de Sowjet Unie was ver trokken. Jordan vertelde, dat hij vóór deze vlucht de Russische pogingen om geheime radar-uitrustingen te bemachtigen had kunnen verijdelen door uit vier vliegtuigen op het vliegveld Great Falies in Montana, die voor de Russen bestemd waren, de radar- uitrusting weg te halen. Toen hij bemerkte, dat de vlieg tuigen met radar waren uitgerust, had hii zich onmiddellijk telefo nisch in verbinding gesteld met zijn superieur kolonel Gitzinger. „Grote hemel", aldus citeerde Jordan de kolonel, „zeg me niet, dat zij radar hebben weten te krijgen. Haal het eruit". Jordan vertelde verder, dat hii juist de radar-installatie uit het eerste toestel verwijderd had, toen reeds het tweede landde, dat onmiddellijk werd overgenomen door een Russische bemanning. Daarop volgden het derde en vier de toestel. AJle vier vliegtuigen wist hij van de radaruitrusting te ontdoen. Een vijfde toestel was uit Washington vertrokken met aan boord generaal-majoor A. I. Vel yaef, chef van de Russische aan koopcommissie. Jordan voegde er aan toe: „Hij stapte in het toestel. Ik hoorde later, dat hii aan het einde van de startbaan alle onno dige bagage en uitrusting in het gras had geworpen. In plaats van in Great Falls te landen zette hij rechtstreeks koers naar Rusland en zo liep ik hem mis". In antwoord op de door de ra dio-commentator Lewis geuite be schuldiging heeft Henry Wallace, die als vice-president leider was van de raad voor de economische oorlogvoering die tot taak had oorlogsmateriaal voor de Ver. Sta ten en hun bondgenoten te ver schaffen. ..De verklaring van Lewis is 10.563 pelgrims uit alle delen van de wereld zullen op Kerst avond het openen van de Heilige deur in de St. Pieter bijwonen. Tegelijkertijd zullen de Heilige deuren worden geopend in de Sint Maria Maggiore, St. Jan van Lateranen en St. Paulus buiten de muren. Op de openingsdag zal het grootst aantal pelgrims n.l. 1.830 uit Argentinië komen. Andere contingenten pelgrims zijn: Frankrijk 1.600, Groot-Brit- tannië 1.500, Duitsland 1.150, Me xico 210, België 200 en de V.S. 166. Op het officieel program der voornaamste plechtigheden ter gelegenheid van het Heilig jaar DJOGJAKARTA, 6 Dec. (Anefa-A.P.)Hef Republikeinse parlement, het K.N.I.P., is hedenmorgen in plenaire zitting bijeengekomen. Het aantal aanwezige leden bedroeg 260, waar mede niet het voorgeschreven quorum van tweederde van het totale ledental (ruim 500) was bereikt. Ter vergadering werd evenwel mededeling gedaan van de nieuwe regeling, een dag tevoren door het werkcomité aanvaard en op dezelfde dag door Sukarno bekrachtigd, volgens welke uitsluitend voor de stemming over de resultaten van de R.T.C. het quorum de helft plus één zal bedragen. Daardoor kon de vergadering voort gang vinden. Nadat Sukarno er op had ge wezen, dat het nemen van een juist besluit met betrekking tot de resultaten der R.T.C. een zware Terwijl in de Tweede Kamer de debatten betreffende het wets ontwerp souverliniteitsoverdracht Indonesië aan de gang waren, had zich op het Binnenhof een grote mensenmenigte verzameld, die op ondubbelzinnige wijze van haar houding tegenover het wetsontwerp blijk gaf. verantwoordelijkheid legt op de* schouders van de leden, sprak.- Moh Hatta zijn aangekondigde re geringsverklaring uit. Met betrek king tot de resultaten der R.T.C. zeide hij, dat zij het beste behel zen dat kon worden bereikt, na melijk de overdracht van des souvereiniteit. Het denkbeeld datJ bij de Nederlanders heeft voorge zeten, van de Unie een superstaat! te maken, kon niet worden ver wezenlijkt, dank zii de sterke wil van de Indonesische gedelegeer den. Moh Hatta zeide, van het comité van voorbereiding een telegram te hebben ontvangen, dat de pre sidentsverkiezing op 15 Decem ber te Djogja zal geschieden. De ratificatie van de resultaten der R.T.C. door het K.N.I.P. moet voor 12 December haar beslag hebben gekregen. Omstreeks 20 Decem ber zal een Indonesische delegatie naar Nederland vertrekken. Hij betoogde, dat de Nederlandse le gers na de overdracht van de sou vereiniteit geen plichten in Indo nesië meer hebben te vervuilen. Technische moeilijkheden maken het onmogelijk om de Nederlandse troepen onmiddellijk te evacue Hij voegde er aan toe, dat de Nederlandse marinebasis Sura- baja, waar de Nederlandse een heden ook na de overdracht ziö- len blijven, het eigendom is van de Ver. Staten van Indonesië. „De Nederlandse comma; van de basis zal worden door de Indonesische regerin; zullen Nederlandse lenen, met de daarbijbehorende arbeidskrachten. Misschien zal deze status een jaar duren, maar zij staat altijd open voor discus sie". De Nederlandse ambtenaren zul len slechts technische employe's zijn, hoewel hun positie voor de duur van twee jaar is verzekerd. Ten aanzien van Nieuw Guinea zeide Hatta, dat op grond van het feit, dat het volk van Nieuw Gui nea nog niet in staat is zijn status op democratische wijze te bepa len en de R.I.S. buitenlandse steun [nog niet kan ontberen, Nederland beter in staat ,is Nieuw Guinea te beheren. Dat wij Nieuw Guinea niet loslieten bewijst het feit, dat de Republikeinse delegatie het Nederlandse voorstel verwierp tot vorming van een con-dominium, wat overheersing zou betekenen. Het is nodig op de ondernemin gen onmiddellijk het werk te hervatten. De regering zal sociale garanties voor de arbeiders in het leven roepen. Zij zal niet toestaan, fdat een groot verschil bestaat in jde, positie der Nederlanders en ^buitenlanders. Overzicht van de situatie Te Batavia heeft het nationale (voorbereidingscomité een com- jmuniqué uitgegeven. Hierin wordt verklaard, dat de zorg en verant woordelijkheid voor de veiligheid in geheel Indonesië in handen van de sultan van Djogja is gelegd. In deze functie heeft de sultan Dins dag ee.. cezoek aan Bandung ge bracht voor besprekingen met de regering van Pasundan en de commandant der Nederlandse ren, maar er zal op de Neder- .Angles. Als resultaat daarvan be- 1(ltljcn f fnoemde de sultan kolonel Sadikin, landse militairen streng toezicht ^comman(jant van de Siliwangi- worden uitgeoefend, aldus Hatta. Pdivisie. die bij de besprekingen komen verscheidene zalig- en hei ligverklaringen voor. Volgende data zijn bepaald op: 22 Januari de zaligverklaring van Vincenzo Pallotti (Italiaan), 5 Februari van Maria Desolata Torres Acosta (Spaanse), 5 Maart van Domenico Savio (Italiaan), 19 Maart Paola Elisabeth Cerioli (Italiaanse). Op 23 April heiligverklaring van de gelukzalige Marie Guilaume de Radot (Franse), op 7 Mei van de gelukzalige N. Claret (Spaan se), 18 Mei van de gelukzaligen Bartolemeo Capitanio en Vincen zo Gerosa (Italianen), 23 Mei van Jeanne de Valois, koningin van Frankrijk, 11 Juni van de geluk zalige Maria Goretti (Italiaanse), 25 Juni van de gelukzalige Vin cenzo Strambi en Antonio Gïanelli (Italianen) en op 9 Juli van de gelukzalige Anna de Paredes (Ecuador). Op 1 of 8 October za ligverklaring van Maria de Mat- tias en 15 October heiligverkla ring van Anne Marie Jahoevey. Z. H. de Paus zal op Pasen in de St. Pieterskerk de H. Mis opdragen en deelnemen aan de Processie buiten de St. Pieter op Sacra mentsdag, zoals Paus Pius XI heeft gedaan in 1933. De Paus zal 2 Juni de St. Euge- niuskerk inwijden, die gebouwd is ter herdenking van zijn bis schoppelijk jubileum met de over de. ganse wereld voor dit doel in gezamelde gelden. WASHINGTON (Reuter). De E.C.A. heeft zeven Europese lan den verzocht om Marshall-gelden tot een totaalbedrag van 30 mil- lioen dollar terug te betalen, om dat zij in gebreke zijn gebleven te voldoen aan het in de Ameri kaanse wet op de hulpverlening de Marshallgoederen moet wor den verscheept in Amerikaanse schepen. Deze landen zijn: Enge land, Frankrijk, Nederland, de Belgisch-Luxemburgse Economi sche Unie, Zweden, Ierland en De nemarken. Functionarissen hebben echter medegedeeld, dat de terug te be talen gelden zullen worden ge bruikt om in het kader van het plan-Marshall nieuwe goederen voor de betrokken landen te ko pen. Reeds in October had de E.C.A. terugbetaling verlangd van de verstrekte Marshall-gelden voor 48.395 ton goederen. Sedert dien is het totaal echter gestegen tot 150.000 ton ter waarde van 30 millioen dollar. aanwezig was, tot militair gouver neur van geheel West-Java. De sultan zal zich heden naar Semarang en morgen naar Sura- baja begeven. Uit Medan meldt Aneta. dat ge durende het weekeinde geheel Zuid-Tapanuli door de Neder landse troepen is ontruimd. Geheel Tapanuli zal voor 14 Dec. zijn ontruimd. Ook Sibolga werd.ont ruimd. De Europese handel heeft zijn kantoren geopend gehouden, doch voor het merendeel onder leiding van Indonesisch of Chi nees personeel. 's-GRAVENHAGE. #Dec De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indo nesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesneuveld 12 Nov. 1949: wachtmeester J. Dool, af komstig uit Honey Lake 5b, Waltham, Abbey Sussex. Engeland. Gesneuveld 23 Nov. 1949: soldaat J. Uittenbogaard, af komstig uit Groot-Ammers (Z.H.). Kon. Ned. Ind. leger. Ceen verliezen VAN FRUIT EN TUINBOUW PRODUCTEN FRANKFORT. In West-Duitse economische kringen wordt voor speld, dat binnenkort zal worden overgegaan tot beperking van in voer van zuidvruchten, fruit en tuinbouwproducten in West-Duits- land. Bij een aantal handelsverdra gen zijn voor West-Duitsland hoge passieve saldi ontstaan. De ongun stige ontwikkeling dezer saldi wordt hieraan toegeschreven, dat de Duitse leveranties, vooral van machines, over een veel langere tijd lopen dan de aan het seizoen ge bonden -grarische invoer van de handelspartners. Voor de vereffe ning dezer passieve saldi in dollars beschikt de West-Duitse regering slechts over beperkte bedragen. In dit verband wordt van officiële zijde verklaard, dat het vrijer maken van het handelsverkeer niet betekent, dat ook de invoer van levensmid delen onbegrensd kan worden toe gelaten. Ten slotte kunnen, aldus wordt verklaard, slechts zoveel agrari sche producten worden ingevoerd als aan Duitse industrieproducten kan worden uitgevoerd. een verzinsel, en past in het kader van zijn aanhoudende pogingen om de naam van Franklin D. Roosevelt te besmeuren. „De raad voor de economische oorlogvoering had absoluut niets uitstaande met verschepingen naar Rusland die op grond van de Leen- en Pachtwet plaats hadden. „Niets van die aard is ooit tus sen president Roosevelt en mii of tussen mii en iemand anders van de regering ter sprake geko men. „Om Harry Hopkins recht te doen wedervaren moet ik zeggen dat indien er uranium naar het buitenland is gegaan dit met goedvinden van generaal Groves is geschied". Groves weigerde de beweringen van Lewis voor zover het Wallace betrof te bevestigen of tegen te spreken. Hij verklaarde het zich niet precies te herinneren. Professor Harold Urey, die me degewerkt heeft aan de vervaar diging van de eerste atoombom, heeft verklaard, dat de wereld in 1943 geweten zou hebben, dat aan uranium „een nieuwe waarde" was toegekend, indien Amerika niet kleine hoeveelheden van het uranium, waarvan de atoombom gemaakt wordt, uitgevoerd zou hebben. Uranium was in 1943 voor het eerst geregistreerd als materiaal voor het Vervaardigen van explo sieve stof. De uitgevoerde hoe veelheden waren zo gering, dat zij niets intekenden vergeleken bij de hoeveelheden, welke men voor het vervaardigen van een atoombom nodig had. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een me morandum uitgegeven, gebaseerd op verslagen uit ae oorlog, waar uit blijkt, dat vier uitvoervergun ningen verstrekt werden voor ura niumhoudende stoffen. Uit de ver slagen bleek echter niet of de uitvoer inderdaad plaats had ge vonden. (AP). In officiële kringen in Londen wordt bevestigd dat Groot Brittannië nota's gestuurd heeft aan de Scandinavische landen, waarin voorgesteld wordt spoedig bespre kingen tussen de vier mogendhe den te houden over: a. de bevordering van een vrijer goederenverkeer in Noord Europa. b. Vergemakkelijking van het kapitaalverkeer en van de uitwisse ling van arbeidskrachten. c. Herstel van onderlinge inwis selbaarheid van valuta's op beperk te schaal. De reactie in Scandinavië op het voorstel schijnt gunstig te zijn. Het schijnt wel vast te saan, dat Groot Brittannië meer voelt voor economische samenwerking met de Scandinavische landen dan met Fritalux. Volgens het in Kopenhagen ver schijnende blad „Berlingske Tiden- de" zou de voorgestelde unie waar schijnlijk „Uniscan" heten „Scan" voor Scandinavië en „Uni" voor het Ver. Koninkrijk. In diplomatieke kringen te Lon den acht men, volgens Reuter, het Britse voorstel belangrijk. Men wijst er op, dat het voor het eerst na de oorlog is, dat Engeland stap pen doet om te komen tot econo mische samenwerking op zuiver regionale basis. EEN |AAR RECHTEN VAN DE MENS Op 10 December zal het een jaar geleden zijn, dat de Ver enigde Naties de verklaring van de rechten van de mens aanna men. In verband daarmee dringt de Unesco er bij de regeringen der betreffende landen op aan. dat in onderwijskringen hieraan aandacht zal worden besteed. (Van onze weerkundige medewerker) Het afgelopen weekend bracht ons wel zeer onstuimig weer en ook St. Nicolaas heeft het niet getroffen. De oorzaak hiervan waren twee depressies, die met grote snelheid van de Oceaan langs ons land trokken. Vooral Zondagmorgen veroorzaakte dit zware storm. De zwaarste windstoot noteerde Eelde ongeveer acht uur met 109 km per uur. Maandag viel er in Leeuwarden 12 mm, te Eelde en den Helder 9 mm neerslag. De wind nam gisteren af daar vanuit Engeland een rug van hoge druk naderde die de barometer weer deed stijgen en de lage drukgebieden boven Scandinavië opvulde. Een nieuwe depressie nadert echter weer over Schot land, die vochtige maar zachte lucht met zich meevoert. Dit bracht reeds gisteren hier en daar regen in ons land en vandaag zal vrijwel overal regen vallen, hoewel de temperatuur weer zal stijgen. Een ander gevolg is dat de wind weer sterk in kracht zal toenemen, vooral langs de kust, waar harde wind verwacht kan worden. Ook in de komende dagen ziet het er nog niet gunstig uit. Van Amerika trekt alweer een nieuwe storing over de Oceaan naar het Oosten. 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1